• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про схвалення Висновків і пропозицій Комітету Верховної Ради України з питань бюджету до проекту Закону України про Державний бюджет України на 2001 рік

Верховна Рада України  | Постанова від 02.11.2000 № 2066-III
Реквізити
  • Видавник: Верховна Рада України
  • Тип: Постанова
  • Дата: 02.11.2000
  • Номер: 2066-III
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Верховна Рада України
  • Тип: Постанова
  • Дата: 02.11.2000
  • Номер: 2066-III
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
П О С Т А Н О В А
ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ
Про схвалення Висновків і пропозицій Комітету Верховної Ради України з питань бюджету до проекту Закону України про Державний бюджет України на 2001 рік
Заслухавши доповідь Голови Комітету Верховної Ради України з питань бюджету, Верховна Рада України
постановляє:
1. Схвалити Висновки і пропозиції Комітету Верховної Ради України з питань бюджету до проекту Закону України про Державний бюджет України на 2001 рік - пропозиції комітетів та депутатських фракцій (груп) Верховної Ради України, народних депутатів України, які підтримані Комітетом, і направити їх Кабінету Міністрів України для підготовки проекту Закону України до другого читання.
2. Кабінету Міністрів України спільно з Комітетом Верховної Ради України з питань бюджету до 16 листопада 2000 року доопрацювати проект Закону України про Державний бюджет України на 2001 рік з урахуванням Висновків та пропозицій Комітету Верховної Ради України з питань бюджету - пропозицій комітетів та депутатських фракцій (груп) Верховної Ради України, народних депутатів України, які підтримані Комітетом і схвалені Верховною Радою України, та подати доопрацьований проект Закону України на друге читання.
Голова Верховної Ради України І.ПЛЮЩ
м. Київ, 2 листопада 2000 року
N 2066-III
СХВАЛЕНО
Постановою Верховної Ради
України від 2 листопада 2000 року
ВИСНОВКИ І ПРОПОЗИЦІЇ
Комітету Верховної Ради України з питань бюджету до проекту Закону України про Державний бюджет України на 2001 рік
Комітет Верховної Ради України з питань бюджету розглянув поданий Кабінетом Міністрів України проект Закону України про Державний бюджет України на 2001 рік.
Проект Державного бюджету України на 2001 рік не повністю відповідає вимогам, викладеним у Постанові Верховної Ради України від 22 червня 2000 року "Про основні напрями бюджетної політики на 2001 рік (бюджетна резолюція)".
Зокрема, зазначеним законопроектом не враховані положення бюджетної резолюції щодо:
визначення переліку захищених статей видатків бюджету та видатків на погашення заборгованості за цими статтями;
встановлення обсягів централізованих капітальних вкладень на рівні не менше 1 відсотка доходів Державного бюджету України з визначенням пріоритетних напрямів їх використання;
реформування міжбюджетних відносин у напрямі децентралізації фінансових ресурсів та зміцнення фінансової бази органів місцевого самоврядування;
заборони надання державних гарантій при одержанні кредитів суб'єктами підприємницької діяльності та впорядкування пільг, що надаються суб'єктам підприємницької діяльності, тощо.
У процесі роботи над проектом Закону було розглянуто понад 1000 пропозицій народних депутатів України, а також фракцій та комітетів Верховної Ради України щодо уточнення показників зведеного і державного бюджетів та змін до проекту Закону. На основі проведеного аналізу цих пропозицій Комітет Верховної Ради України з питань бюджету пропонує внести такі зміни до проекту Закону України про Державний бюджет України на 2001 рік.
До розділу I "ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ"
Статтю 2 викласти в такій редакції:
"Стаття 2. Установити доходи Державного бюджету України на 2001 рік у сумі 41.878.797,4 тис. гривень, у тому числі доходи загального фонду Державного бюджету України - у сумі 37.601.773,8 тис. гривень та доходи спеціального фонду Державного бюджету України - у сумі 4.277.023,6 тис. гривень, згідно з додатком N 1 до цього Закону.
Затвердити видатки Державного бюджету України на 2001 рік у сумі 41.878.797,4 тис. гривень, у тому числі видатки загального фонду Державного бюджету України - у сумі 36.926.435,3 тис. гривень та видатки спеціального фонду Державного бюджету України - у сумі 4.952.362,1 тис. гривень.
Установити, що Державний бюджет України на 2001 рік є бездефіцитним, враховуючи профіцит загального фонду Державного бюджету України у сумі 675.338,5 тис. гривень та дефіцит спеціального фонду Державного бюджету України - у сумі 675.338,5 тис. гривень".
До розділу II "ДОХОДИ ЗАГАЛЬНОГО ФОНДУ ДЕРЖАВНОГО БЮДЖЕТУ УКРАЇНИ"
До статті 3 внести такі зміни:
пункт 1 доповнити нормами такого змісту:
плата за видачу ліцензій на підприємницьку і професійну діяльність;
збори за використання радіочастотного ресурсу;
додаткові збори на виплату пенсій, що надходять від купівлі-продажу валют, торгівлі ювелірними виробами із золота (крім обручок), платини і дорогоцінного каміння та при відчуженні легкових автомобілів, з виробництва та імпорту автомобілів, з виробництва та імпорту тютюнових виробів, з операцій купівлі-продажу нерухомого майна, послуг стільникового рухомого зв'язку;
кошти, що надійдуть внаслідок продажу акцій відкритих акціонерних товариств за переліком, визначеним Кабінетом Міністрів України, для ліквідації наслідків аварії на очисних спорудах міста Харкова;
доходи, отримані від погашення заборгованості (недоїмки) по збору до Фонду для здійснення заходів щодо ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи та соціального захисту населення понад обсяги, визначені у додатку N 1 до цього Закону;
пункт 5 викласти в такій редакції:
"5) 98 відсотків коштів, що надійдуть від приватизації об'єктів незавершеного будівництва, фінансування яких здійснювалося виключно за рахунок централізованих капітальних вкладень";
пункт 6 викласти в такій редакції:
"6) 98 відсотків коштів, одержаних від приватизації державного майна (крім об'єктів, для яких передбачено окремий розподіл коштів відповідно до Державної програми приватизації на 2000-2002 роки) та інших надходжень, безпосередньо пов'язаних з процесом приватизації та кредитуванням підприємств";
пункт 7 викласти в такій редакції:
"7) 98 відсотків коштів, одержаних від продажу об'єктів приватизації, в тому числі об'єктів, віднесених відповідно до пункту 5 Державної програми приватизації на 2000 - 2002 роки до групи Ж (крім об'єктів незавершеного будівництва), що виділяються з балансів підприємств";
пункт 8 виключити.
Статтю 4 викласти в такій редакції:
"Стаття 4. Установити, що нафтогазодобувні підприємства (крім державного акціонерного товариства "Чорноморнафтогаз") вносять до Державного бюджету України у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, рентну плату за природний газ у розмірі, еквівалентному 5 доларам США за 1000 куб. метрів, та за нафту - у розмірі, еквівалентному 3 доларам США за 1 тонну".
Статтю 5 викласти в такій редакції:
"Стаття 5. Установити, що суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють транспортування трубопровідним транспортом через територію України природного газу, нафти та аміаку, вносять до Державного бюджету України:
відрахування від плати за транзит природного газу в розмірі, еквівалентному 0,29 долара США за 1000 куб. м газу на кожні 100 км відстані;
відрахування від надходжень за транспортування нафти магістральними нафтопроводами в розмірі, еквівалентному 0,75 долара США за 1 тонну нафти, що транспортується;
відрахування від плати за транзит аміаку в розмірі, еквівалентному 0,23 долара США за 1 тонну на кожні 100 кілометрів відстані.
Сплата зазначених платежів здійснюється щодекадно, виходячи із обсягів природного газу, нафти та аміаку, що транспортуються територією України, в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, у національній валюті України за офіційним курсом гривні до долара США, встановленим Національним банком України на день, що передує дню сплати платежу".
Статтю 8 викласти в такій редакції:
"Стаття 8. Установити, що Національний банк України у 2001 році вносить до Державного бюджету України суму перевищення кошторисних доходів над кошторисними видатками Національного банку України в обсязі не менше 800.000 тис. гривень.
Порядок перерахування зазначених платежів визначається спільним рішенням Міністерства фінансів України і Національного банку України".
До статті 9 внести такі зміни:
частину першу після слів "(обов'язковими платежами)" доповнити словами "за бюджетними позичками";
доповнити статтю частиною такого змісту:
"Кабінету Міністрів України розробити та запровадити Порядок реалізації матеріальних цінностей, що перебувають у податковій заставі, по яких прийняті рішення щодо їх відчуження відповідно до законодавства. Надходження від реалізації майна, що перебуває у податковій заставі, спрямовуються до загального фонду Державного бюджету України у повному обсязі".
До розділу III "ФІНАНСУВАННЯ ЗАГАЛЬНОГО ФОНДУ ДЕРЖАВНОГО БЮДЖЕТУ УКРАЇНИ"
Першу частину статті 14 доповнити словами: "під зустрічні, безвідзивні та безумовні гарантії банків, фінансові показники яких відповідають вимогам, визначеним Національним банком України, або під заставу майна".
Статтю 16 виключити.
До розділу IV "ВИДАТКИ ТА КРЕДИТУВАННЯ ЗАГАЛЬНОГО ФОНДУ ДЕРЖАВНОГО БЮДЖЕТУ УКРАЇНИ"
До статті 17 внести такі зміни:
частину другу доповнити словами "та Рахунковою палатою";
доповнити статтю після частини третьої частиною такого змісту:
"Забороняється щомісячне непропорційне фінансування поточних видатків та щоквартальне непропорційне фінансування капітальних видатків".
Статтю 22 виключити.
Статтю 25 виключити.
До статті 26:
положення статті щодо Державної митної служби України виключити;
пропозицію про виключення із статті положень щодо фінансування органів Державної податкової служби України винести на голосування Верховної Ради України.
Статтю 27 доповнити словами "а суму відшкодування кваліфікувати як збитки, нанесені Державному бюджету України".
Статтю 28 викласти в такій редакції:
"Стаття 28. Надати Державному казначейству України право безспірного списання коштів, рішення про яке було прийняте державним органом, що відповідно до законодавства має право на його застосування, з рахунків, на яких обліковуються кошти Державного бюджету України.
У разі списання коштів з реєстраційних рахунків бюджетних установ і організацій, з вини яких виникли відповідні зобов'язання, протягом місяця з часу проведення такої операції розпорядники бюджетних коштів повинні впорядкувати свої зобов'язання з урахуванням результатів безспірного списання коштів і привести їх у відповідність до бюджетних призначень на 2001 рік.
При цьому звернення безспірного стягнення коштів з рахунків, на яких обліковуються кошти Державного бюджету України, на погашення зобов'язань таких бюджетних установ і організацій не допускаються".
Статтю 30 виключити.
Доповнити розділ IV законопроекту новими статтями:
"Стаття . Спрямувати частину сум рентної плати за природний газ, рентної плати за нафту, що видобуваються в Україні, надходжень відрахувань від плати за транзит природного газу через територію України, відрахувань від надходжень за транспортування нафти магістральними нафтопроводами, інші надходження від підприємств паливно-енергетичного комплексу, що надійшли понад обсяги доходів, встановлених додатком N 1 до цього Закону, на оплату пільг та субсидій громадянам за спожиті електричну та теплову енергію, природний газ, інші енергоносії, послуги водопостачання та водовідведення, а також на оплату енергоносіїв, спожитих бюджетними установами та організаціями.
Стаття . Кошти, зараховані до доходної частини бюджету України як дивіденди (доход), нараховані на акції (частки, паї) господарських товариств, які є у державній власності, та державних підприємств паливно-енергетичного комплексу, спрямовуються за видатками на розвиток (модернізацію, технічне переоснащення) підприємств паливно-енергетичного комплексу.
Стаття . До 1 січня 2002 року в разі вивезення (експорту) товарів (робіт, послуг) за межі митної території України шляхом бартерних (товарообмінних) операцій сума податку на додану вартість, сплачена (нарахована) у зв'язку з придбанням товарів (робіт, послуг), не відноситься на збільшення податкового кредиту, а включається до складу валових витрат виробництва (обігу) платника податку.
Стаття . Встановити, що фінансування витрат, передбачених цим Законом, по таких головних розпорядниках коштів Державного бюджету України, як Управління справами Верховної Ради України, Рахункова палата, Верховний Суд України, Вищий арбітражний суд України, Конституційний Суд України, Міністерство юстиції України (в частині фінансування обласних, районних (міських), військових судів), Антимонопольний комітет України, Секретаріат Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, по загальному фонду Державного бюджету провадиться шляхом щоденного перерахування Головним управлінням Державного казначейства України на поточні бюджетні рахунки зазначених головних розпорядників коштів Державного бюджету України відповідно до таких нормативів щоденних перерахувань:
------------------------------------------------------------------
| Головні розпорядники коштів Державного | Норматив щоденних |
| бюджету України |перерахувань (у % до|
| |щоденних надходжень)|
|-------------------------------------------+--------------------|
| Конституційний Суд України | 0,09 |
|-------------------------------------------+--------------------|
| Міністерство юстиції України (в частині | |
| фінансування обласних, районних (міських),| |
| військових судів) | 0,51 |
|-------------------------------------------+--------------------|
| Антимонопольний комітет України | 0,02 |
|-------------------------------------------+--------------------|
| Секретаріат Уповноваженого Верховної | |
| Ради України з прав людини | 0,01 |
|-------------------------------------------+--------------------|
| Управління справами Верховної Ради | |
| України | 0,5 |
|-------------------------------------------+--------------------|
| Рахункова палата | 0,05 |
|-------------------------------------------+--------------------|
| Верховний Суд України | 0,09 |
|-------------------------------------------+--------------------|
| Вищий арбітражний суд України | 0,16 |
------------------------------------------------------------------
Зазначений норматив застосовується до усіх надходжень загального фонду Державного бюджету України на рахунки Державного казначейства України.
Стаття . Встановити, що видатки Державного бюджету України на підтримку періодичних видань спрямовуються виключно на підтримку дитячих періодичних видань та газети "Кримська світлиця".
Стаття . Заборонити надання кредитів за рахунок коштів державного бюджету, за винятком кредитів на придбання житла, на навчання, підтримку малого та середнього бізнесу, в обсягах, визначених цим Законом.
Погашення відсотків за користування пільговими кредитами, видатки на здешевлення вартості будівництва здійснювати в обсягах, визначених цим Законом.
Стаття . Кабінету Міністрів України забезпечити в повному обсязі фінансування видатків на закупівлю інсулінів для хворих на цукровий діабет, видатки на забезпечення лікування онкологічних хворих та хворих на туберкульоз, на придбання імунобіологічних препаратів для захисту населення від інфекційних хвороб, що керуються засобами імунопрофілактики.
Стаття . Заборонити у 2001 році будівництво нових об'єктів за рахунок державних централізованих капітальних вкладень.
Стаття . Розподіл видатків на капітальні вкладення встановити згідно з додатком N 6 до цього Закону.
Стаття . Затвердити такий перелік захищених статей видатків загального фонду Державного бюджету України на 2001 рік за економічною структурою видатків:
оплата праці працівників бюджетних установ (код 1110);
нарахування на заробітну плату (код 1120);
придбання медикаментів та перев'язувальних матеріалів (код 1132);
забезпечення продуктами харчування (код 1133);
виплата процентів за державним боргом (код 1200);
трансферти населенню, пов'язані з соціальним захистом та соціальним забезпеченням (у тому числі пенсії, повернення заощаджень громадян) (код 1340);
трансферти місцевим бюджетам (код 1320).
Установити, що фінансування витрат Державного бюджету України по захищених статтях та по соціальному захисту інвалідів провадиться в першочерговому порядку та пропорційно по розпорядниках коштів Державного бюджету України".
До розділу V "ФОРМУВАННЯ СПЕЦІАЛЬНОГО ФОНДУ ДЕРЖАВНОГО БЮДЖЕТУ УКРАЇНИ"
До статті 31 внести такі зміни:
пункт 2 виключити;
пункт 4 викласти в такій редакції:
"4) надходження від збору на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства";
пункт 11 викласти в такій редакції:
"11) 2 відсотки коштів, що надійдуть від приватизації об'єктів незавершеного будівництва, фінансування яких здійснювалося виключно за рахунок централізованих капітальних вкладень";
пункт 13 виключити;
пункт 14 викласти в такій редакції:
"14) 2 відсотки коштів, одержаних від приватизації державного майна (крім об'єктів, для яких передбачено окремий розподіл коштів відповідно до Державної програми приватизації на 2000-2002 роки) та інших надходжень, безпосередньо пов'язаних з процесом приватизації та кредитуванням підприємств";
пункт 15 викласти в такій редакції:
"15) 2 відсотки коштів, одержаних від продажу об'єктів приватизації, в тому числі об'єктів, віднесених відповідно до пункту 5 Державної програми приватизації на 2000-2002 роки до групи Ж (крім об'єктів незавершеного будівництва), що виділяються з балансів підприємств";
пункт 17 виключити;
пункт 19 виключити;
пункт 20 виключити;
пункт 23 виключити;
доповнити статтю пунктом 34 такого змісту:
"34) кошти, отримані за вчинення консульських дій за межами України, понад обсяги, зазначені у додатку N 1 до цього Закону".
До статті 33 внести такі зміни:
абзац 3 виключити;
абзац 13 виключити;
абзац 14 виключити;
абзац 16 виключити;
абзац 17 виключити;
абзац 20 виключити;
доповнити статтю абзацом такого змісту:
"розвиток матеріально-технічної бази Дипломатичної Академії при Міністерстві закордонних справ України та придбання за кордоном у державну власність приміщень для розміщення дипломатичних представництв України (за рахунок надходжень, визначених пунктом 34 статті 31 цього Закону)".
Доповнити розділ V законопроекту новими статтями:
"Стаття . Встановити, що всі позабюджетні кошти установ і організацій, що утримуються за рахунок бюджетів усіх рівнів, повинні зараховуватися до відповідного бюджету. Державному казначейству України призупиняти фінансування установ та організацій, які не забезпечили виконання цієї норми.
Стаття . Кабінету Міністрів України при розподілі видатків на геологорозвідувальні роботи, що фінансуються за рахунок відрахувань видобувних підприємств, врахувати виділення 30 млн. гривень на буріння артезіанських свердловин.
До розділу VI "ФОРМУВАННЯ БЮДЖЕТУ АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ, МІСЦЕВИХ БЮДЖЕТІВ ТА МІЖБЮДЖЕТНІ ВЗАЄМОВІДНОСИНИ"
Доповнити розділ VI законопроекту статтями такого змісту:
"Стаття . Затвердити розмежування видатків бюджету на виконання функцій органів державної влади та місцевого самоврядування згідно з додатком N 5 до цього Закону".
"Стаття 37-1. До доходів, що закріплюються за бюджетом Автономної Республіки Крим і місцевими бюджетами (закріплені доходи) та враховуються при визначенні обсягів міжбюджетних трансфертів, належать:
1) прибутковий податок з громадян;
2) плата за землю;
3) державне мито (крім мита, що справляється за дії, вчинені арбітражними судами);
4) плата за видачу ліцензій та сертифікатів, що видаються виконавчими органами місцевого самоврядування та місцевими державними адміністраціями;
5) плата за державну реєстрацію суб'єктів підприємницької діяльності;
6) плата за ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами;
7) плата за торговий патент на деякі види підприємницької діяльності;
8) надходження від адміністративних штрафів за місцем вчинення правопорушення, крім штрафів Державної автомобільної інспекції України, що зараховуються в повному обсязі до Державного бюджету України;
9) штрафи, фінансові санкції та пені за порушення податкового законодавства за податками, зборами та обов'язковими платежами, що зараховуються до цих бюджетів;
10) єдиний податок для суб'єктів малого підприємництва в частині, що належить цим бюджетам.
Стаття 37-2. Установити, що закріплені доходи бюджету Автономної Республіки Крим та місцевих бюджетів, визначені статтею 37-1 цього Закону, зараховуються до відповідних бюджетів у таких розмірах (у відсотках від кожного з доходів, встановлених статтею 37-1):
до доходів бюджетів міст Києва і Севастополя - 100 відсотків;
до доходів бюджетів міст республіканського і обласного значення - 75 відсотків;
до доходів обласних бюджетів і бюджету Автономної Республіки Крим - 25 відсотків;
до доходів районних бюджетів - згідно з рішенням районної ради, але не більше 50 відсотків, крім плати за землю, яка до районного бюджету не зараховується;
до доходів бюджетів міст районного значення, селищ та сіл - згідно з рішенням районної ради, але не менше 25 відсотків, крім плати за землю, яка зараховується до цих бюджетів у розмірі 75 відсотків;
до доходів районних у містах бюджетів (у разі їх створення) - у розмірах, визначених рішенням міських рад.
Стаття 37-3. Установити, що при визначенні обсягів міжбюджетних трансфертів не враховуються надходження від таких доходів:
1) місцеві податки і збори;
2) надходження сум відсотків за користування тимчасово вільними бюджетними коштами відповідних бюджетів;
3) податок на промисел;
4) власні надходження бюджетних установ та організацій, що утримуються з відповідного бюджету;
5) надходження дивідендів від участі відповідної ради у статутних фондах суб'єктів підприємницької діяльності;
6) 20 відсотків надходжень збору за забруднення навколишнього природного середовища і грошові стягнення за порушення норм і правил охорони навколишнього природного середовища та шкоду, заподіяну порушенням законодавства про охорону навколишнього природного середовища внаслідок господарської та іншої діяльності;
7) кошти від відчуження майна, яке знаходиться у власності територіальної громади, в тому числі від продажу земельних ділянок несільськогосподарського призначення комунальної власності;
8) фіксований сільськогосподарський податок у частині, що зараховується до місцевих бюджетів;
9) податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів;
10) плата за оренду майнових комплексів, що знаходяться у власності відповідної ради;
11) надходження від місцевих грошово-речових лотерей;
12) плата за гарантії, надані органом місцевого самоврядування;
13) благодійні внески, гранти та дарунки у вартісному обрахунку;
14) платежі за спеціальне використання природних ресурсів місцевого значення;
15) штрафи за адміністративні правопорушення за рішеннями виконавчих органів місцевого самоврядування;
16) інші надходження на виконання власних повноважень, передбачені законодавством".
"Стаття . Рекомендувати органам місцевого самоврядування спрямовувати надходження від відчуження майна, яке знаходиться у власності територіальної громади, в тому числі від продажу земельних ділянок несільськогосподарського призначення комунальної власності, переважно в бюджет розвитку, а також на часткову оплату актів права власності на землю, що видаються ветеранам війни та праці, учасникам бойових дій, пенсіонерам, інвалідам I та II групи та малозабезпеченим громадянам".
"Стаття 38-1. Установити на 2001 рік такі види міжбюджетних трансфертів:
дотації вирівнювання обласним бюджетам на фінансування повноважень, делегованих місцевим органам державної влади та місцевого самоврядування, і подальшого перерозподілу цих коштів між районними бюджетами, а також дотація вирівнювання бюджету міста Севастополь;
2) дотації вирівнювання бюджетам міст республіканського (в Автономній Республіці Крим) та обласного значення;
3) кошти, що передаються до Державного бюджету України;
4) субвенція на здійснення Києвом функцій столиці України;
5) субвенція на ліквідацію наслідків стихійного лиха;
6) субвенція на соціальний захист населення (відшкодування пільг та субсидій населенню на оплату житлово-комунальних послуг)".
"Стаття . Встановити, що місцевими бюджетами повинні передбачатися програми, процедура фінансування яких здійснюється відповідно до Закону України "Про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти".
Обов'язковому включенню в перелік цих програм повинні підлягати видатки на:
закупівлю медикаментів;
оплату енергоносіїв;
ремонт приміщень.
Стаття . Установити, що надходження доходів у грошовій формі на технічні рахунки обліку доходів Державного бюджету України в територіальних управліннях Державного казначейства України понад річні розрахункові обсяги, визначені у додатку N 3 до цього Закону, розподіляються між Державним бюджетом України та відповідними бюджетами адміністративно-територіальних одиниць у таких пропорціях:
до Державного бюджету України - 50 відсотків;
до обласного бюджету - 12,5 відсотків;
до бюджетів міста обласного значення та бюджету району - 37,5 відсотків.
План мобілізації надходжень доходів Державного бюджету України для міст обласного значення та районів встановлюється обласним фінансовим управлінням і в сумі повинен відповідати розрахунковому обсягу для області, визначеному у додатку N 3 цього Закону.
План мобілізації надходжень доходів Державного бюджету України для міст районного значення, селищ та сіл встановлюється районним фінансовим органом і в сумі повинен відповідати розрахунковому обсягу для району, визначеному обласним фінансовим управлінням.
Порядок перерахування цих коштів встановлюється Міністерством фінансів України і затверджується Кабінетом Міністрів України.
Зазначені надходження відображаються у звітності як дотація, отримана з Державного бюджету України понад обсяг дотації, визначений у додатку N 3 до цього Закону, та використовується на призначення, визначені відповідними радами".
До статті 40 внести такі зміни:
1) частину третю:
після слів "податок на прибуток підприємств" доповнити словами "(крім підприємств об'єднання "Енергоатом")";
після слів "податок на додану вартість (крім податку на додану вартість, що сплачується суб'єктами підприємницької діяльності та громадянами при митному оформленні товарів, які ввозяться на митну територію України" доповнити словами "та підприємств об'єднання "Енергоатом")";
2) доповнити статтю частиною такого змісту:
"У разі, якщо суми, перераховані відповідним управлінням Державного казначейства України в областях та місті Севастополі забезпечують менш, ніж на 90 відсотків суми дотації, визначеної згідно з поквартальним розписом видатків Державного бюджету України бюджетам областей та міста Севастополя, Державне казначейство України зобов'язане перерахувати на рахунок відповідного фінансового органу суму до рівня 90 відсотків дотації, визначеної розписом за перше півріччя - не пізніше 20 липня, за третій квартал - не пізніше 20 жовтня 2001 року за рахунок надходжень до загального фонду Державного бюджету України. Якщо суми, перераховані відповідним управлінням Державного казначейства України в областях та містах Києві та Севастополі, не забезпечать річної суми дотації, визначеної у додатку N 3 до цього Закону, Державне казначейство України зобов'язане перерахувати на рахунки відповідного фінансового органу недоотриману суму дотації не пізніше 20 грудня поточного року за рахунок надходжень до загального фонду Державного бюджету України".
Статтю 41 викласти в такій редакції:
"Стаття 41. Встановити, що перерахування коштів до Державного бюджету України з бюджетів Автономної Республіки Крим та міста Києва здійснюється згідно з помісячним розписом Державного бюджету України".
До розділу VII "ПРИКІНЦЕВІ ПОЛОЖЕННЯ"
Перше речення частини четвертої статті 48 доповнити словами "та Київський державний авіаційний завод "Авіант", Авіаційний науково-технічний комплекс імені О.К. Антонова, Харківське державне авіаційне виробниче підприємство та ВАТ "Мотор Січ", м. Запоріжжя".
Статтю 54 викласти в такій редакції:
"Стаття 54. Зупинити на 2001 рік дію положень законодавчих актів України у частині надання пільг і компенсацій, які фінансуються з бюджетів усіх рівнів, на:
безкоштовний капітальний ремонт житлових приміщень громадян (крім тих приміщень, які визнані органами місцевого самоврядування як аварійні);
надання бюджетних кредитів та позик (за винятком тих, що враховані у цьому Законі);
безплатне або пільгове встановлення телефону (крім інвалідів I та II групи; учасників бойових дій; Героїв Радянського Союзу; повних кавалерів ордена Слави; осіб, нагороджених чотирма і більше медалями "За відвагу", а також Героїв Соціалістичної Праці; інвалідів війни III групи; дружин (чоловіків) померлих ветеранів війни, визнаних за життя інвалідами, які не одружилися вдруге; членів сімей загиблих учасників бойових дій; громадян, віднесених до категорії 1 осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та сімей, що мають дитину-інваліда, якій встановлена інвалідність, пов'язана з Чорнобильською катастрофою);
безплатне або пільгове користування телефоном (крім інвалідів I та II групи; учасників бойових дій; Героїв Радянського Союзу; повних кавалерів ордена Слави; осіб, нагороджених чотирма і більше медалями "За відвагу"; Героїв Соціалістичної Праці; учасників Великої Вітчизняної війни, дружин (чоловіків) померлих ветеранів війни, визнаних за життя інвалідами, які не одружилися вдруге, членів сімей загиблих учасників бойових дій; громадян, віднесених до категорії 1 осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та сімей, що мають дитину-інваліда, якій встановлена інвалідність, пов'язана з Чорнобильською катастрофою, а також сімей, в яких два або більше інвалідів, щодо оплати послуг електрозв'язку за місцеві телефонні розмови з квартирних телефонів при похвилинному обліку їх тривалості) та сигналізацією;
безплатне або пільгове санаторно-курортне лікування (крім інвалідів, Героїв Радянського Союзу, повних кавалерів ордена Слави, осіб, нагороджених чотирма і більше медалями "За відвагу", Героїв Соціалістичної Праці, громадян, віднесених до категорії 1 та 2 осіб (з числа учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, які працювали у зоні відчуження з моменту аварії до 31 грудня 1986 року), які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, дітей, а також осіб, що потребують санаторно-курортного лікування за рахунок коштів Фонду соціального страхування України після перенесення тяжкої хвороби);
виплату компенсації за невикористане право на пільгове санаторно-курортне лікування (крім інвалідів війни I та II групи, громадян, віднесених до категорії 1 осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та дітей);
безплатне або пільгове забезпечення автомобілями (крім виключних випадків за поданням Міністерства праці та соціальної політики України для інвалідів I та II групи з ураженням опорно-рухового апарату);
звільнення або зменшення оплати за житло, комунальні послуги, електроенергію, газ, паливо особам, яким надані зазначені пільги (крім ветеранів війни, репресованих, Героїв Радянського Союзу, повних кавалерів ордена Слави, осіб, нагороджених чотирма і більше медалями "За відвагу", а також Героїв Соціалістичної Праці, батьків та дітей загиблих учасників бойових дій, які стали інвалідами до досягнення повноліття, дружин (чоловіків) загиблих та померлих ветеранів війни, визнаних за життя інвалідами, які не одружилися вдруге, а також громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи). Установити, що у 2001 році при наданні пільг до членів сім'ї ветеранів війни та громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, яким надаються пільги по оплаті за житло, комунальні послуги, електроенергію, газ, паливо, відносяться дружина (чоловік) і його неповнолітні діти (до 18 років). Зазначені пільги зберігаються за одним з подружжя, що пережило, і батьками померлих Героїв Радянського Союзу, повних кавалерів ордена Слави, осіб, нагороджених чотирма і більше медалями "За відвагу", а також Героїв Соціалістичної Праці;
безкоштовний проїзд всіма видами пасажирського міського та приміського транспорту (крім ветеранів війни, інвалідів, Героїв Радянського Союзу, повних кавалерів ордена Слави, осіб, нагороджених чотирма і більше медалями "За відвагу", а також Героїв Соціалістичної Праці, пенсіонерів, дружин (чоловіків) загиблих та померлих ветеранів війни, визнаних за життя інвалідами, які не одружилися вдруге, членів сімей загиблих учасників бойових дій та учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, віднесених до категорії 1 і 2, дітей-сиріт і дітей, які залишилися без піклування батьків, що виховуються або навчаються у навчально-виховних та навчальних закладах), а також всіма видами міжміського транспорту (крім учасників бойових дій, інвалідів I та II групи, Героїв Радянського Союзу, повних кавалерів ордена Слави, осіб, нагороджених чотирма і більше медалями "За відвагу", Героїв Соціалістичної Праці, членів сімей загиблих учасників бойових дій, дружин (чоловіків) померлих учасників бойових дій і учасників війни, визнаних за життя інвалідами, які не одружилися вдруге, осіб, які супроводжують інвалідів I групи, осіб, на яких поширюється дія Міждержавної угоди від 12 березня 1993 року про взаємне визнання прав на пільговий проїзд для інвалідів та учасників Великої Вітчизняної війни, осіб, прирівняних до них; учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, віднесених до категорії 1 і 2, учасників Великої Вітчизняної війни, інвалідів III групи; а також народних депутатів України на час виконання ними депутатських повноважень).
Установити, що Верховна Рада Автономної Республіки Крим та органи місцевого самоврядування можуть приймати рішення щодо здійснення грошових виплат замість надання пільг населенню, які повинні надаватися у 2001 році згідно із законодавством, в межах призначень, які затверджені у відповідних бюджетах на зазначену мету.
Доповнити розділ VII законопроекту новими статтями:
"Стаття . З метою захисту вітчизняного товаровиробника заборонити підприємствам, установам та організаціям незалежно від їх форм власності використовувати бюджетні кошти на придбання обладнання, техніки, промислових та продовольчих товарів імпортного виробництва, а також на використання послуг іноземних підприємств, установ і організацій, якщо такі ж товари виробляються або послуги надаються підприємствами України.
Стаття . Запровадити з 2001 року поетапне переведення місцевих бюджетів на повне казначейське обслуговування.
Стаття . Надати Кабінету Міністрів України право на визначення порядку компенсації збитків підприємств паливно-енергетичного комплексу, викликаних вартісною (курсовою) різницею, яка утворилася внаслідок несвоєчасних та не в повному обсязі проведених розрахунків бюджетних установ за спожитий газ, та бюджетів усіх рівнів в частині пільг, субсидій, різниці в ціні між тарифами за спожиті населенням газ і тепло (по складовій газу).
Стаття . Надходження державного мита, що справляється з позовних заяв, які подаються до арбітражних судів, понад обсяги, встановлені додатком N 1 до цього Закону, але не більше 13,6 млн. гривень, направляти на розвиток системи арбітражних судів.
Стаття . Передбачити газифікацію сільських населених пунктів з високим ступенем готовності (не менше 80 відсотків) через Українську асоціацію по газифікації сільських населених пунктів "Укрсільгаз".
Стаття . Установити, що кошти, які надходять від повернення бюджетних позичок, наданих у минулі роки колишнім Міністерству сільського господарства і продовольства України, Державному комітету України по харчовій промисловості, заготівельним та іншим підприємствам, товаровиробникам через фінансові органи і органи Державного казначейства України, та кошти, що надійдуть в рахунок погашення заборгованості за кредитами, залученими державою або під державні гарантії для закупівлі сільськогосподарської техніки фірм "Джон Дір" та "Кейс Корпорейшн", переданої сільськогосподарським та іншим суб'єктам господарювання, зараховуються на єдиний казначейський рахунок Державного бюджету України і спрямовуються на: погашення заборгованості, пов'язаної із закупівлею сільськогосподарської продукції за державними замовленнями (контрактами) минулих років; створення частини лізингового фонду для забезпечення сільського господарства сільськогосподарською технікою вітчизняного виробництва та створення страхового насіннєвого фонду.
Кошти, що надходять як зворотні лізингові платежі від лізингових операцій державного лізингового фонду за рахунок бюджетного фінансування у частині відшкодування вартості сільськогосподарської техніки, перераховуються лізингодавцями на єдиний казначейський рахунок Державного бюджету України і використовуються на поповнення державного лізингового фонду".
Кабінету Міністрів України при підготовці законопроекту до другого читання:
1. Перевірити реальність обсягу надходження коштів від приватизації державного майна та надати пропозиції про внесення змін до нормативних актів з питань приватизації відповідно до Висновків і пропозицій Комітету Верховної Ради України з питань бюджету до проекту Закону України про Державний бюджет України на 2001 рік.
2. У розрахунках доходної частини Державного бюджету України на 2001 рік врахувати пропозиції, викладені у Висновках і пропозиціях Комітету Верховної Ради України з питань бюджету до проекту Закону України про Державний бюджет України на 2001 рік, щодо збільшення загального обсягу надходжень на 489,9 млн. гривень згідно з додатком N 1 до проекту цього Закону.
3. Врахувати у розрахунках спеціального фонду Зведеного бюджету України на 2001 рік збільшення податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів на 22,7 млн. гривень та надходження від продажу земельних ділянок несільськогосподарського призначення на суму 50,0 млн. гривень.
4. Передбачити фінансове забезпечення проведення у 2001 році судової реформи, здійснюваної відповідно до Конституції України, стосовно утворення спеціалізованих і апеляційних судів.
5. Здійснити перерозподіл бюджетних коштів з метою збільшення обсягів фінансування заробітної плати працівників бюджетних закладів освіти, охорони здоров'я, культури.
6. Оптимізувати видатки на відомчу науку.
7. Збільшити чистий трансферт до місцевих бюджетів (різниця між дотаціями, субвенціями та коштами, що передаються до державного бюджету) на 1 млрд. гривень порівняно з обсягами, визначеними статтею 39 проекту Закону України "Про Державний бюджет України на 2001 рік". Першочергово спрямувати ці кошти на освіту та охорону здоров'я, а також передбачити у складі Державного бюджету України фонд нерозподілених трансфертів місцевим бюджетам для компенсації можливого зниження рівня податкоспроможності у процесі їх виконання у сумі 100 млн. гривень. Установити, що використання цього фонду здійснюється у другому півріччі 2001 року в порядку, визначеному Міністерством фінансів України.
8. Уточнити показники статті 39 та додатку N 3 до проекту Закону України про Державний бюджет України на 2001 рік відповідно до змін, внесених у додаток N 2, а також загального обсягу місцевих бюджетів та видів міжбюджетних трансфертів, визначених статтею 381, якою запропоновано доповнити проект Закону України про Державний бюджет України на 2001 рік.
Уточнити формулу і методику розрахунку трансфертів обласним бюджетам, місту Севастополю та містам республіканського і обласного значення з урахуванням плану 2000 року по доходах місцевих бюджетів із обов'язковим зазначенням нормативів бюджетної забезпеченості, що використовувалися при розрахунках дотацій і субвенцій.
9. Забезпечити в установленому законодавством порядку передачу бюджетних установ і організацій у відповідність з розмежуванням, встановленим додатком N 5 до проекту цього Закону, та подати відповідні пропозиції про внесення змін до законів України "Про міліцію", "Про загальний військовий обов'язок та військову службу", "Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення", "Про меліорацію земель".
10. Затвердити перелік програм, що фінансуватимуться за рахунок субвенції місту Києву на здійснення ним функцій столиці України.
11. При визначенні обсягу дотації Рівненській області з Державного бюджету України врахувати недоїмку, що склалася внаслідок взаєморозрахунків між Державним бюджетом України і обласним бюджетом векселями фінансового управління Рівненської облдержадміністрації згідно з актом N 08-21/19 від 6 травня 2000 року ГКРУ України та розпорядженням Кабінету Міністрів України від 20 вересня 2000 року N 368.
12. Розглянути питання щодо виділення за рахунок загального обсягу дотації Львівській області коштів у сумі 25,0 млн. гривень на реалізацію "Комплексної програми збереження історичної забудови міста Львова".
13. Подати Верховній Раді України на затвердження структуру державного боргу відповідно до законодавства.
14. Доопрацювати проект Закону України про Державний бюджет України на 2001 рік з урахуванням положень Конституції України, законів України та Постанови Верховної Ради України від 22 червня 2000 року "Про основні напрями бюджетної політики на 2001 рік (бюджетна резолюція)".
15. Визначити джерела покриття дефіциту спеціального фонду Державного бюджету України.
16. Привести порядок здійснення видатків на будівництво, реконструкцію, ремонт і утримання автомобільних доріг загального користування у 2001 році у відповідність з положеннями Закону України "Про джерела фінансування дорожнього господарства України".
17. Розглянути пропозиції щодо можливості зарахування податку на прибуток підприємств комунальної власності до доходної частини місцевих бюджетів.
18. Передбачити виплати регресних позовів шахтарів, що були задіяні на підземному видобуванні вугілля, залізної, калійної, марганцевої, ртутної руди, через Фонд соціального страхування України від нещасних випадків відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності".
19. Визначитися щодо можливості включення до видаткової частини проекту Державного бюджету України видатків на покриття заборгованостей, що виникли у попередні роки по заробітній платі працівникам бюджетних установ, грошовому забезпеченню, стипендіях та інших соціальних виплатах, та збільшення видатків на погашення заборгованості по знецінених грошових заощадженнях громадян в установах Ощадного банку України, страхових внесках до колишнього Укрдержстраху та викуп облігацій Державної пільгової безпроцентної позики 1990 року.
20. Передбачити у доходній частині Державного бюджету України надходження коштів у сумі 19 млн. гривень, одержаних від зборів за надані послуги у системі охорони інтелектуальної власності, одночасно включивши видатки, у тій же сумі, по державному департаменту інтелектуальної власності на виконання заходів, пов'язаних з функціонуванням і розвитком державної системи охорони інтелектуальної власності.
21. Надати розрахунки щодо можливості збільшення розміру забезпечення прожиткового мінімуму для призначення допомоги відповідно до Закону України "Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям" до 60 гривень в місяць у розрахунку на одну особу.
22. Подати на розгляд Верховної Ради України перелік пріоритетів науково-технічного та інноваційного розвитку України, а також пропозиції щодо відповідних державних науково-технічних програм.
23. Передбачити фінансування програм соціального захисту інвалідів виключно за рахунок коштів Державного бюджету України.
24. Передбачити збільшення коштів на видатки, пов'язані з передачею до комунальної власності об'єктів соціальної сфери підприємств, у тому числі підпорядкованих Міністерству оборони України, Міністерству агропромислової політики України.
25. Надати пропозиції щодо внесення в установленому порядку змін до законів України, визначених у статті 56 та додатку N 4 до проекту Закону України про Державний бюджет на 2001 рік.
26. Надати розшифровку видатків (програм, заходів тощо), які передбачається здійснити в межах функції "Створення єдиної інформаційної системи органів законодавчої та виконавчої влади" в розрізі органів державної влади.
27. Визначитися щодо можливості проведення індексації грошових доходів населення у 2001 році відповідно до законодавства.
28. Надати пропозиції щодо можливості проведення щомісячних заліків субвенції з Державного бюджету України на виконання функцій столиці України в рахунок вилучення коштів з бюджету міста Києва до Державного бюджету України.
29. Розглянути питання щодо застосування нормативів щоденних перерахувань дотацій з загального фонду Державного бюджету України місцевим бюджетам без вилучення сум податку на додану вартість, що підлягають відшкодуванню платникам цього податку.
30. Внести пропозиції щодо створення резерву запасів ядерного палива.
31. Надати пропозиції щодо збільшення обсягів фінансування на державну підтримку вугледобувних підприємств та на видатки, пов'язані з реструктуризацією вугільної промисловості.
32. Розглянути питання щодо погашення заборгованості у сумі 35,1 млн. гривень перед з'єднаннями, частинами, закладами та установами колишньої Національної гвардії України, які увійшли до складу Внутрішніх військ Міністерства внутрішніх справ України.
33. Розглянути питання щодо доцільності зупинення дії пункту 22.25 статті 22 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств".
34. Вирішити питання щодо фінансування:
виготовлення пенсійних посвідчень ветеранів праці, листів-талонів на проїзд та бланків суворого обліку та звітності на 2001 рік;
виготовлення державних актів на землю.
35. Розглянути питання щодо погашення заборгованості місцевих бюджетів перед підприємствами житлово-комунального господарства за надані населенню пільги.
36. Подати на розгляд Верховної Ради України проекти законів України про затвердження величини прожиткового мінімуму на 2001 рік та про встановлення розміру мінімальної заробітної плати на 2001 рік.
37. З метою покращення рівня соціального захисту найбільш незахищених верств населення доопрацювати редакцію статті 54 законопроекту в напрямі уточнення категорій громадян, яким зберігаються пільги на 2001 рік.
38. Уточнити прогнозні макроекономічні показники на 2001 рік та обсяги надходжень до бюджету податків і зборів (обов'язкових платежів) та неподаткових надходжень з урахуванням поточних платежів, а також можливості збереження у 2001 році пільг, передбачених пунктом 11.15 статті 11 Закону України "Про податок на додану вартість", та пільг по сплаті податку на додану вартість сільськогосподарськими товаровиробниками.