• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання державної підтримки сільськогосподарським товаровиробникам, які використовують меліоровані землі

Кабінет Міністрів України  | Постанова, Порядок від 11.10.2021 № 1070
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 11 жовтня 2021 р. № 1070
Київ
Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання державної підтримки сільськогосподарським товаровиробникам, які використовують меліоровані землі, та організаціям водокористувачів
( Назва Постанови із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 973 від 30.08.2022 )( Із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ № 47 від 26.01.2022 № 98 від 09.02.2022 № 973 від 30.08.2022 № 1110 від 20.10.2023 № 628 від 30.05.2024 )
Відповідно до частини сьомої статті 20 Бюджетного кодексу України Кабінет Міністрів України постановляє:
Затвердити Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання державної підтримки сільськогосподарським товаровиробникам, які використовують меліоровані землі, та організаціям водокористувачів, що додається.
( Постановляюча частина із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 973 від 30.08.2022 )

Прем'єр-міністр України

Д.ШМИГАЛЬ

Інд. 75


ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 11 жовтня 2021 р. № 1070
(в редакції постанови Кабінету Міністрів України
)
ПОРЯДОК
використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання державної підтримки сільськогосподарським товаровиробникам, які використовують меліоровані землі, та організаціям водокористувачів
1. Цей Порядок визначає механізм використання коштів, передбачених у державному бюджеті Мінагрополітики за бюджетною програмою "Фінансова підтримка сільгосптоваровиробників", які спрямовуються для державної підтримки сільськогосподарських товаровиробників, які використовують меліоровані землі, та організацій водокористувачів (далі - бюджетні кошти).
2. У цьому Порядку термін "сільськогосподарський товаровиробник" вживається у значенні, наведеному в Законі України "Про державну підтримку сільського господарства України", інші терміни - у значенні, наведеному в Законі України "Про організації водокористувачів та стимулювання гідротехнічної меліорації земель".
3. Бюджетні кошти спрямовуються для надання державної підтримки у вигляді бюджетної дотації сільськогосподарським товаровиробникам, які використовують меліоровані землі та провадять сільськогосподарську діяльність із застосуванням гідротехнічної меліорації (далі - товаровиробники), для підвищення ефективності сільського господарства в умовах змін клімату, стимулювання збільшення площ меліорованих земель та збільшення валового виробництва сільськогосподарської продукції, а також організаціям водокористувачів для відновлення переданих їм у власність непрацюючих насосних станцій та/або насосних станцій, показники продуктивності яких є нижчими за визначений Кабінетом Міністрів України рівень (далі - насосні станції).
4. Головним розпорядником бюджетних коштів та відповідальним виконавцем бюджетної програми є Мінагрополітики.
5. Отримувачами бюджетних коштів (далі - отримувачі) є:
1)товаровиробники:
щодо яких не порушено справ про банкрутство, та/або яких не визнано банкрутами, та/або які не перебувають на стадії ліквідації;
які не мають на 1 число місяця, в якому приймається рішення про включення до розподілів бюджетних коштів товаровиробника, прострочену більш як шість місяців заборгованість з платежів, контроль за справлянням яких покладено на органи ДПС;
до яких не застосовуються персональні спеціальні економічні та інші обмежувальні заходи (санкції) відповідно до Закону України "Про санкції";
які не зареєстровані та не провадять господарської діяльності на тимчасово окупованій території України (Автономна Республіка Крим та м. Севастополь) або на територіях, які включені до переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією, затвердженого наказом Мінреінтеграції, та для яких не визначена дата завершення бойових дій або тимчасової окупації;
2) організації водокористувачів:
які не перебувають на стадії ліквідації;
які відповідають вимогам до неприбуткової організації, визначеним підпунктом 133.4.1 пункту 133.4 статті 133 Податкового кодексу України;
до яких не застосовуються персональні спеціальні економічні та інші обмежувальні заходи (санкції) відповідно до Закону України "Про санкції";
які не зареєстровані та не провадять господарської діяльності на тимчасово окупованій території України (Автономна Республіка Крим та м. Севастополь) або на територіях, які включені до переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією, затвердженого наказом Мінреінтеграції, та для яких не визначена дата завершення бойових дій або тимчасової окупації.
6. Бюджетні кошти спрямовуються на державну підтримку у вигляді бюджетної дотації:
1) товаровиробникам для реконструкції існуючих та/або будівництва нових меліоративних систем;
( Підпункт 1 пункту 6 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 628 від 30.05.2024 )
2) організаціям водокористувачів для відновлення насосних станцій.
Розподіл бюджетних коштів за напрямами, передбаченими цим пунктом, та їх перерозподіл протягом року затверджуються Мінагрополітики.
( Пункт 6 доповнено абзацом згідно з Постановою КМ № 628 від 30.05.2024 )
7. Відомості про отримувача, визначені переліком відомостей Державного аграрного реєстру, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 2 червня 2021 р. № 573 "Про функціонування Державного аграрного реєстру" (Офіційний вісник України, 2021 р., № 46, ст. 2869), повинні бути внесені до Державного аграрного реєстру (далі - Реєстр).
Отримувачі, зареєстровані у Реєстрі, подають заявку на отримання бюджетних коштів та документи до неї через особистий електронний кабінет Реєстру, на яку накладається кваліфікований електронний підпис отримувача.
Форму заявки на отримання бюджетних коштів затверджує Мінагрополітики.
У разі неможливості автоматичного внесення (завантаження) інформації отримувач має право на внесення відповідних відомостей самостійно (у ручному режимі).
Отримувач несе відповідальність за достовірність введених ним самостійно даних.
Заявки на отримання бюджетних коштів приймаються після оприлюднення на офіційному веб-сайті Мінагрополітики оголошення про початок прийому заявок для отримання бюджетних коштів.
Реєстрація заявок на отримання бюджетних коштів підтверджується автоматично надісланим електронним повідомленням із зазначенням дати та номера реєстрації.
У разі неможливості організаціям водокористувачів подати документи через Реєстр заявка на отримання бюджетних коштів та документи до неї можуть подаватися до Мінагрополітики у паперовій формі.
( Пункт 7 в редакції Постанови КМ № 628 від 30.05.2024 )
8. Сума бюджетної дотації, що надається протягом одного бюджетного періоду товаровиробнику та пов’язаним з ним особам у значенні, наведеному в підпункті 14.1.159 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України, або організації водокористувачів, не може перевищувати 10 тисяч розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня відповідного року.
9. Для надання бюджетних дотацій Мінагрополітики утворює комісію, яка є постійно діючим органом, затверджує її склад, положення про неї, форму заявок на отримання бюджетних коштів та переліки, що формуються відповідно до цього Порядку.
10. Бюджетні кошти спрямовуються для надання бюджетної дотації товаровиробникам на безповоротній основі у розмірі до 50 відсотків вартості витрат (без урахування податку на додану вартість) за проведення відповідно до затвердженої в установленому порядку проектної документації робіт з реконструкції та/або нового будівництва меліоративних систем, що прийняті в експлуатацію, але не більш як 26500 гривень на 1 гектар оброблюваних угідь, на яких здійснюється гідротехнічна меліорація, без урахування вартості дощувальних машин.
( Пункт 10 в редакції Постанови КМ № 628 від 30.05.2024 )
11. Бюджетна дотація надається товаровиробникам за проведення відповідно до затвердженої в установленому порядку проектної документації робіт з реконструкції та/або нового будівництва меліоративних систем, що прийняті в експлуатацію у період з 1 листопада попереднього року до 31 жовтня поточного року, без урахування вартості дощувальних машин.
Бюджетна дотація надається відповідно до площі оброблюваних угідь, яка зазначена у проектно-кошторисній документації.
У разі нового будівництва та/або реконструкції придбаних об’єктів незавершеного будівництва відшкодуванню за рахунок бюджетної дотації підлягає лише вартість нового будівництва та/або реконструкції без урахування вартості об’єкта незавершеного будівництва до початку проведення робіт.
У випадку введення в експлуатацію придбаних об’єктів незавершеного будівництва відшкодуванню за рахунок бюджетної дотації підлягає вартість нового будівництва об’єктів за вирахуванням вартості придбання об’єкта незавершеного будівництва.
Товаровиробникам відшкодовується вартість нового будівництва та/або реконструкції об’єкта, передбачена проектно-кошторисною документацією та підтверджена вартістю основних фондів згідно з актами приймання-передачі (внутрішнього переміщення) основних засобів (типова форма ОЗ-1, типова форма ОЗ-2).
Дату прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об’єкта визначено частиною п’ятою статті 39 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності".
Вартість обладнання для об’єктів, яка частково компенсована за рахунок коштів бюджетної програми "Фінансова підтримка сільгосптоваровиробників" за іншими напрямами, не підлягає частковому відшкодуванню за напрямом "Державна підтримка сільськогосподарським товаровиробникам, які використовують меліоровані землі, та організаціям водокористувачів".
( Пункт 11 в редакції Постанови КМ № 628 від 30.05.2024 )
12. Для отримання бюджетної дотації товаровиробники подають до 31 жовтня поточного року програмними засобами ведення Реєстру такі документи:
( Абзац перший пункту 12 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 628 від 30.05.2024 )
заявку на отримання бюджетної дотації;
довідку про відкриття поточного рахунка, видану банком;
відомості з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, що підтверджують право власності та/або користування земельною ділянкою, актуальні на дату подання заявки;
типову форму № ОЗ-1 "Акт приймання-передачі (внутрішнього переміщення) основних засобів" (для об’єктів, прийнятих в експлуатацію в поточному році, зокрема обладнання) - для часткового відшкодування вартості будівництва об’єктів;
типову форму № ОЗ-2 "Акт приймання-здачі відремонтованих, реконструйованих та модернізованих об’єктів" - для часткового відшкодування вартості реконструкції об’єктів;
засвідчену підписом керівника суб’єкта господарювання копію паспорта проекту та копію кошторисної частини проектної документації;
сканований оригінал паперового документа або електронний документ письмового зобов’язання повернути до державного бюджету в місячний строк бюджетні кошти в разі встановлення контролюючими органами факту їх незаконного одержання та/або нецільового використання.
13. Бюджетна дотація надається організації водокористувачів для відновлення, реконструкції, модернізації, капітального ремонту насосних станцій, які прийняті в експлуатацію після відповідних робіт (передбачених проектною документацією) у період з 1 листопада попереднього року по 31 жовтня поточного року.
( Абзац перший пункту 13 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 628 від 30.05.2024 )
Бюджетна дотація надається на безповоротній основі організаціям водокористувачів у розмірі до 50 відсотків вартості витрат (без урахування податку на додану вартість), здійснених відповідно до затвердженої в установленому порядку проектної документації.
Відшкодовується вартість, яка передбачена проектно-кошторисною документацією та підтверджена вартістю основних фондів, проведення капітального ремонту, модернізації та/або реконструкції насосної станції.
Вартість обладнання для об’єктів, яка частково компенсована за рахунок коштів бюджетної програми "Фінансова підтримка сільгосптоваровиробників" за іншими напрямами, не підлягає частковому відшкодуванню за напрямом "Державна підтримка сільськогосподарським товаровиробникам, які використовують меліоровані землі, та організаціям водокористувачів".
14. Для отримання бюджетної дотації організація водокористувачів подає до 31 жовтня поточного року програмними засобами ведення Реєстру або у паперовій формі такі документи:
( Абзац перший пункту 14 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 628 від 30.05.2024 )
заявку на отримання бюджетної дотації;
довідку про відкриття поточного рахунка, видану банком;
відомості з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, що підтверджують право власності та/або користування земельною ділянкою, актуальні на дату подання заявки;
типову форму № ОЗ-2 "Акт приймання-здачі відремонтованих, реконструйованих та модернізованих об’єктів" для часткового відшкодування вартості реконструкції об’єктів;
засвідчену підписом керівника організації водокористувачів копію паспорта проекта та копію кошторисної частини проектної документації;
сканований оригінал паперового документа або електронний документ письмового зобов’язання повернути до державного бюджету в місячний строк бюджетні кошти в разі встановлення контролюючими органами факту їх незаконного одержання та/або нецільового використання.
15. Мінагрополітики перевіряє подані заявки на отримання бюджетних коштів, документи до них та відомості про отримувача, які містяться у Реєстрі або подані у паперовій формі, на відповідність вимогам цього Порядку.
Розгляд заявок та їх оскарження здійснюється відповідно до вимог Закону України "Про адміністративну процедуру".
У разі невідповідності поданих документів вимогам цього Порядку посадова особа Мінагрополітики, яка розглядає заявки, приймає рішення про залишення заявки без руху відповідно до частини першої статті 43 Закону України "Про адміністративну процедуру", про що протягом трьох робочих днів з дня отримання заявки інформує отримувача за допомогою програмних засобів ведення Реєстру. У повідомленні про залишення заявки без руху зазначаються виявлені недоліки, спосіб та строк усунення недоліків, а також способи, порядок та строки оскарження рішення про залишення заявки без руху. За клопотанням отримувача Мінагрополітики може продовжити строк усунення виявлених недоліків, але не більше трьох днів. Необґрунтоване залишення заявки без руху не допускається. У разі усунення виявлених недоліків у строк заявка вважається поданою в день її первинного подання. При цьому строк розгляду заявки продовжується на строк залишення заявки без руху.
Отримувач самостійно відстежує опрацювання заявки через особистий електронний кабінет Реєстру.
Вчасно поданими вважаються документи, які надійшли до Реєстру або подані у паперовій формі до Мінагрополітики до 31 жовтня поточного року включно. Документи, що надійшли після закінчення строку їх подання, не розглядаються.
( Пункт 15 в редакції Постанови КМ № 628 від 30.05.2024 )
16. Мінагрополітики проводить засідання комісії, яка утворена на підставі наказу Мінагрополітики, до 5 грудня поточного року та визначає розмір бюджетної дотації за кожним отримувачем і приймає рішення про включення відповідного заявника до переліку товаровиробників або переліку організацій водокористувачів, яким нарахована бюджетна дотація.
Мінагрополітики затверджує до 15 грудня поточного року розподіл бюджетних коштів між товаровиробниками та організаціями водокористувачів пропорційно нарахованим сумам бюджетної дотації у межах бюджетних асигнувань.
У випадку недостатності бюджетних коштів для надання державної підтримки у вигляді бюджетної дотації згідно з цим Порядком за звітний період у повному обсязі першочергове право на отримання такої підтримки мають товаровиробники, які є членами організації водокористувачів та подали заявку на отримання бюджетних коштів за проведення робіт з реконструкції та/або нового будівництва меліоративних систем, визначених абзацом першим пункту 11 цього Порядку, за умови, що створені (реконструйовані об’єкти) не є власністю організації водокористувачів.
( Абзац третій пункту 16 в редакції Постанови КМ № 628 від 30.05.2024 )
Члени організації водокористувачів не мають права на отримання бюджетної дотації на роботи, проведені на підставі договору про внесення інвестицій з організацією водокористувачів, відповідно до статті 23 Закону України "Про організації водокористувачів та стимулювання гідротехнічної меліорації земель".
Члени організації водокористувачів, які отримали бюджетну дотацію відповідно до цього Порядку та в яких в подальшому виникло право на отримання компенсації від організації водокористувачів понесених витрат на придбання обладнання, проведення робіт з реконструкції та/або нового будівництва меліоративних систем, які фактично були компенсовані за рахунок отриманої бюджетної дотації, зобов’язані протягом місяця з дати отримання права на компенсацію від організації водокористувачів повернути бюджетну дотацію.
( Абзац п’ятий пункту 16 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 628 від 30.05.2024 )( Абзац шостий пункту 16 виключено на підставі Постанови КМ № 628 від 30.05.2024 )( Абзац сьомий пункту 16 виключено на підставі Постанови КМ № 628 від 30.05.2024 )( Абзац восьмий пункту 16 виключено на підставі Постанови КМ № 628 від 30.05.2024 )
17. Мінагрополітики за результатами проведення розподілу бюджетних коштів робить відмітку в Реєстрі та повідомляє організації водокористувачів, які подали заявку на отримання бюджетних коштів у паперовій формі.
( Пункт 17 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 628 від 30.05.2024 )
18. Мінагрополітики перераховує бюджетні кошти з рахунка, відкритого в Казначействі, на поточні рахунки товаровиробників та організацій водокористувачів, відкриті в банках, на підставі:
розподілу бюджетних коштів між товаровиробниками та організаціями водокористувачів;
сформованого переліку товаровиробників та переліку організацій водокористувачів, яким нарахована бюджетна дотація.
19. Інформація про дотримання вимог, визначених для отримання державної підтримки у вигляді бюджетної дотації за відповідним напрямом, зазначеним у пункті 6 цього Порядку, відображається заявником у заявці на отримання бюджетних коштів, форма якої затверджена Мінагрополітики.
20. У разі встановлення контролюючими органами факту незаконного одержання та/або нецільового використання бюджетних коштів товаровиробник та організація водокористувачів повертають отримані бюджетні кошти і позбавляються протягом трьох років від дати виявлення такого порушення права на отримання державної підтримки.
21. Відображення в первинному та бухгалтерському обліку інформації про отримані (створені) оборотні і необоротні активи, а також реєстрація, облік бюджетних зобов’язань в органах Казначейства та проведення операцій, пов’язаних із використанням бюджетних коштів, здійснюються в установленому законодавством порядку.
22. Погашення бюджетної кредиторської заборгованості, зареєстрованої в органах Казначейства, здійснюється в установленому законодавством порядку.
23. Мінагрополітики подає до Мінфіну звіт про використання бюджетних коштів у розрізі напрямів їх використання та інформацію про стан виконання результативних показників з результатами аналізу, поясненнями, висновками щодо їх виконання у строки, визначені законодавством.
24. Складення та подання фінансової і бюджетної звітності про використання бюджетних коштів, а також контроль за їх цільовим та ефективним витрачанням здійснюються в установленому законодавством порядку.
( Порядок в редакції Постанов КМ № 973 від 30.08.2022, № 1110 від 20.10.2023 )