• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання державної підтримки сільськогосподарським товаровиробникам, які використовують меліоровані землі

Кабінет Міністрів України  | Постанова, Порядок від 11.10.2021 № 1070
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 11 жовтня 2021 р. № 1070
Київ
Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання державної підтримки сільськогосподарським товаровиробникам, які використовують меліоровані землі
( Із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 47 від 26.01.2022 )
Відповідно до частини сьомої статті 20 Бюджетного кодексу України Кабінет Міністрів України постановляє:
Затвердити Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання державної підтримки сільськогосподарським товаровиробникам, які використовують меліоровані землі, що додається.

Прем'єр-міністр України

Д.ШМИГАЛЬ

Інд. 75


ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 11 жовтня 2021 р. № 1070
ПОРЯДОК
використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання державної підтримки сільськогосподарським товаровиробникам, які використовують меліоровані землі
1. Цей Порядок визначає механізм використання коштів, передбачених у державному бюджеті Мінагрополітики за програмою "Фінансова підтримка сільгосптоваровиробників", які спрямовуються для державної підтримки сільськогосподарських товаровиробників, які використовують меліоровані землі (далі - бюджетні кошти).
Бюджетні кошти спрямовуються на державну підтримку розвитку зрошуваного землеробства з метою підвищення ефективності сільського господарства в умовах змін клімату, стимулювання збільшення площ меліорованих земель та збільшення валового виробництва сільськогосподарської продукції.
2. Головним розпорядником бюджетних коштів та відповідальним виконавцем бюджетної програми є Мінагрополітики.
Отримувачами бюджетних коштів є сільськогосподарські товаровиробники.
3. Державна підтримка у вигляді бюджетної дотації надається сільськогосподарським товаровиробникам - юридичним особам незалежно від організаційно-правової форми та форми власності та фізичним особам - підприємцям, які використовують меліоровані землі (далі - сільгосптоваровиробники), та:
щодо яких не порушено справ про банкрутство, та/або яких не визнано банкрутами, та/або які не перебувають на стадії ліквідації;
які не мають на перше число місяця, в якому приймається рішення про включення до розподілів бюджетних коштів сільгосптоваровиробника, прострочену більш як шість місяців заборгованість з платежів, контроль за справленням яких покладено на органи ДПС.
Відповідність сільгосптоваровиробника вимогам, зазначеним в абзаці другому цього пункту, перевіряється шляхом отримання відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань перед формуванням відомостей про сільгосптоваровиробників.
Відповідність сільгосптоваровиробника вимогам, зазначеним в абзаці третьому цього пункту, перевіряється шляхом надсилання відповідного запиту до ДПС перед формуванням реєстрів та відомостей про сільгосптоваровиробників.
Бюджетні кошти надаються сільгосптоваровиробнику з урахуванням пов’язаних з ним осіб у значенні, наведеному у підпункті 14.1.159 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України , в сумі не більше ніж 10 тисяч розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня відповідного року. Сільгосптоваровиробник, який претендує на отримання бюджетних коштів, зобов’язаний повідомити комісії Мінагрополітики про всіх пов’язаних з ним осіб, які протягом бюджетного періоду є отримувачами бюджетних коштів, а також про зміни стосовно таких пов’язаних осіб.
4. Бюджетні кошти спрямовуються для надання державної підтримки у вигляді бюджетної дотації сільгосптоваровиробникам на безповоротній основі у розмірі до 25 відсотків вартості витрат (без урахування податку на додану вартість), здійснених відповідно до затвердженої в установленому порядку проектної документації, але не більше як:
7500 гривень на 1 гектар оброблюваних угідь для зрошення дощуванням без урахування вартості поливної техніки і обладнання для поливу вітчизняного виробництва;
( Абзац другий пункту 4 в редакції Постанови КМ № 47 від 26.01.2022 )
19500 гривень на 1 гектар оброблюваних угідь для зрошення дощуванням з урахуванням вартості поливної техніки та насосного обладнання для поливу вітчизняного виробництва;
( Абзац третій пункту 4 в редакції Постанови КМ № 47 від 26.01.2022 )
18750 гривень на 1 гектар оброблюваних угідь для краплинного зрошення з урахуванням вартості обладнання для краплинного зрошення та насосного обладнання для поливу вітчизняного виробництва.
( Абзац четвертий пункту 4 в редакції Постанови КМ № 47 від 26.01.2022 )
Державна підтримка у вигляді бюджетної дотації надається для реконструкції існуючих та/або будівництва нових систем за введені в експлуатацію внутрішньогосподарські зрошувальні системи з використанням зрошення дощуванням (матеріали, засоби, дощувальна техніка та насосне обладнання для поливу вітчизняного виробництва, канали, трубопроводи нижчого рівня, інша запірна арматура) або краплинного зрошення (матеріали та основні засоби вітчизняного виробництва) у період з 1 листопада попереднього року по 31 жовтня поточного року.
( Абзац п’ятий пункту 4 в редакції Постанови КМ № 47 від 26.01.2022 )
На обладнання, матеріали, роботи з будівництва і встановлення систем краплинного зрошення, вартість яких була частково компенсована за рахунок коштів державного або місцевого бюджетів, державна підтримка у вигляді бюджетної дотації сільгосптоваровиробникам не надається.
Для цілей цього Порядку до техніки і обладнання вітчизняного виробництва, зазначених у цьому пункті, належать техніка і обладнання, що включені до переліку вітчизняної техніки та обладнання, вартість яких частково компенсується за рахунок бюджетних коштів, затвердженого Мінекономіки відповідно до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для часткової компенсації вартості сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 1 березня 2017 р. № 130 (Офіційний вісник України, 2017 р., № 24, ст. 671).
( Пункт 4 доповнено абзацом згідно з Постановою КМ № 47 від 26.01.2022 )
5. Датою прийняття в експлуатацію об’єкта є дата реєстрації декларації про готовність об’єкта до експлуатації або видачі сертифіката про прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об’єкта згідно із законодавством.
У разі будівництва придбаних об’єктів незавершеного будівництва державній підтримці підлягає лише вартість будівництва без урахування вартості об’єкта незавершеного будівництва до початку проведення робіт.
У випадку введення в експлуатацію придбаних об’єктів незавершеного будівництва державній підтримці нового будівництва об’єктів підлягає вартість будівництва за вирахуванням вартості придбання об’єкта незавершеного будівництва.
6. Для надання державної підтримки Мінагрополітики утворює комісію, яка є постійно діючим органом, затверджує її склад, положення про неї, форму заявки та реєстру, що формуються відповідно до цього Порядку.
7. Для отримання державної підтримки сільгосптоваровиробники подають до 1 грудня у паперовому або електронному вигляді Мінагрополітики такі документи:
заявку на отримання бюджетних коштів із зазначенням у ній номера і дати документа, що підтверджує прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об’єкта;
довідку про відкриття поточного рахунка, видану банком;
відомості з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, що підтверджують право власності та/або користування земельною ділянкою, актуальні на дату подання заявки;
типову форму № ОЗ-1 "Акт приймання-передачі (внутрішнього переміщення) основних засобів" (для об’єктів, прийнятих в експлуатацію в поточному році, зокрема обладнання) - для часткового відшкодування вартості будівництва об’єктів;
типову форму № ОЗ-2 "Акт приймання-здачі відремонтованих, реконструйованих та модернізованих об’єктів" - для часткового відшкодування вартості реконструкції об’єктів;
засвідчену підписом керівника суб’єкта господарювання копію паспорта проекта та копію кошторисної частини проектної документації;
письмове зобов’язання повернути до державного бюджету в місячний строк бюджетні кошти в разі встановлення контролюючими органами факту їх незаконного одержання та/або нецільового використання.
У разі подання сільгосптоваровиробниками документів для отримання державної підтримки документи, що дублюються, подаються в одному екземплярі.
Документи, подані не в повному обсязі або оформлені неналежним чином, повертаються сільгосптоваровиробникам у п’ятиденний строк.
Заявка та документи, що додаються до неї, розглядаються Мінагрополітики і зберігаються протягом трьох років.
8. Вчасно поданими вважаються документи, які надійшли до Мінагрополітики та зареєстровані в системі електронного документообігу до 1 грудня включно.
Документи, що надійшли після закінчення строку їх подання, не розглядаються.
9. Мінагрополітики проводить засідання комісії до 10 грудня та на підставі поданих документів визначає розмір державної підтримки за кожним сільгосптоваровиробником і приймає рішення про включення його до реєстру сільгосптоваровиробників, яким нарахована бюджетна дотація на одиницю оброблювальних угідь.
Мінагрополітики затверджує до 15 грудня розподіл бюджетних коштів між сільгосптоваровиробниками пропорційно нарахованим сумам бюджетної дотації у межах бюджетних асигнувань.
Мінагрополітики перераховує бюджетні кошти для надання державної підтримки у вигляді бюджетної дотації з рахунка, відкритого в Казначействі, на поточні рахунки сільгосптоваровиробників, відкриті в банках, на підставі розподілу бюджетних коштів між сільгосптоваровиробниками та реєстру сільгосптоваровиробників, які використовують меліоровані землі, з нарахуванням бюджетної дотації на одиницю оброблювальних угідь.
10. Дотримання вимог, визначених для отримання державної підтримки, відображається заявником у заявці на отримання бюджетних коштів, форма якої затверджена Мінагрополітики.
11. У разі встановлення контролюючими органами факту незаконного одержання та/або нецільового використання бюджетних коштів сільгосптоваровиробник повертає отримані бюджетні кошти і позбавляється протягом трьох років від дати виявлення такого порушення права на отримання державної підтримки.
12. Відображення в первинному та бухгалтерському обліку інформації про отримані (створені) оборотні і необоротні активи, а також реєстрація, облік бюджетних зобов’язань в органах Казначейства та проведення операцій, пов’язаних із використанням бюджетних коштів, здійснюються в установленому законодавством порядку.
13. Погашення бюджетної кредиторської заборгованості, зареєстрованої в органах Казначейства, здійснюється в установленому законодавством порядку.
14. Мінагрополітики подає до Мінфіну звіт про використання бюджетних коштів у розрізі напрямів їх використання та інформацію про стан виконання результативних показників з результатами аналізу, поясненнями, висновками щодо їх виконання у строки, визначені законодавством.
15. Складення та подання фінансової і бюджетної звітності про використання бюджетних коштів, а також контроль за їх цільовим та ефективним витрачанням здійснюються в установленому законодавством порядку.