• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження Порядку надання дозволу на ввезення незареєстрованих пестицидів і агрохімікатів, що використовуються для проведення державних випробувань та наукових досліджень, а також обробленого ними насіннєвого (посадкового) матеріалу

Кабінет Міністрів України  | Постанова, Порядок від 04.03.1996 № 288
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
від 4 березня 1996 р. N 288
Київ
Про затвердження Порядку надання дозволу на ввезення та застосування незареєстрованих пестицидів і агрохімікатів іноземного виробництва
( Із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 1794 від 07.12.2000 )
Відповідно до статті 4 Закону України "Про пестициди і агрохімікати" Кабінет Міністрів України
постановляє:
Затвердити Порядок надання дозволу на ввезення та застосування незареєстрованих пестицидів і агрохімікатів іноземного виробництва (додається).
Прем'єр-міністр України Є.МАРЧУКМіністрКабінету Міністрів України В.ПУСТОВОЙТЕНКО
Інд.22
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 4 березня 1996 р. N 288
ПОРЯДОК
надання дозволу на ввезення та застосування незареєстрованих пестицидів і агрохімікатів іноземного виробництва
( У тексті Порядку слово "Укрдержхімкомісія" в усіх відмінках та слово "Мінекобезпеки" замінено словом "Мінекоресурсів", а слова "державного об'єднання "Украгрохім" Мінсільгосппроду" - словами "Головної державної інспекції захисту рослин Мінагрополітики (щодо пестицидів) та Державного технологічного центру охорони родючості грунтів Мінагрополітики (щодо агрохімікатів) згідно з Постановою КМ N 1794 від 07.12.2000 )
1. Цей Порядок визначає умови надання дозволу на ввезення та застосування незареєстрованих в Україні пестицидів і агрохімікатів іноземного виробництва.
2. Дозвіл на ввезення та застосування незареєстрованих пестицидів і агрохімікатів іноземного виробництва (далі - препаратів) надається Мінекоресурсів за умови, що препарат:
є митним вантажем і перебуває під митним наглядом;
використовується для наукових і дослідницьких цілей;
ввозиться під час виникнення загрози масових вогнищ розмноження окремих шкідливих організмів за умови запровадження особливого режиму захисту рослин, якщо вже зареєстровані препарати, що застосовуються у боротьбі проти даного шкідника або хвороби відсутні, або якщо компанія-постачальник не може поставити його в необхідні терміни та в необхідній кількості;
( Абзац четвертий пункту 2 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 1794 від 07.12.2000 )
призначається для боротьби з рослинними мікроорганізмами в замкнених просторах або трубопровідних системах на підприємствах, в установах і організаціях гірничорудної, атомної та медичної промисловості;
ввозиться разом з насіннєвим матеріалом, обробленим захисно-стимулюючими речовинами, які за хімічним складом і своєю дією відповідають аналогам, зареєстрованим в Україні.
Дозвіл на ввезення чи застосування препарату, що використовуватиметься для наукових і дослідницьких цілей, надається лише у разі, коли цей препарат включено до плану державних випробувань, затвердженого Мінекоресурсів, або до науково-дослідницьких планів наукових установ та організацій.
( Пункт 2 доповнено абзацом згідно з Постановою КМ N 1794 від 07.12.2000 )
3. Для розгляду питання про надання дозволу на ввезення та застосування препарату Мінекоресурсів подаються такі документи:
клопотання міністерства чи відомства, що здійснює контроль за застосуванням препарату, з обгрунтуванням необхідності надання дозволу на ввезення та застосування його, вибору препарату та його кількості;
документальне підтвердження використання препарату в країні, листок безпеки;
( Абзац третій пункту 3 в редакції Постанови КМ N 1794 від 07.12.2000 )
довідка Головної державної інспекції захисту рослин Мінагрополітики (щодо пестицидів) та Державного технологічного центру охорони родючості грунтів Мінагрополітики (щодо агрохімікатів) про відсутність в країні аналогічних препаратів у необхідній кількості в разі ввезення препарату під час виникнення загрози масових вогнищ розмноження окремих шкідливих організмів.
4. Клопотання про надання дозволу на ввезення та застосування препарату розглядається протягом 10 днів. У разі надання дозволу на ввезення та застосування препарату оригінали дозволу, форма якого затверджується Мінекоресурсів, надаються юридичним і фізичним особам - суб'єктам підприємницької діяльності, які ввозять і застосовують препарат, та митниці, яка здійснює пропуск препарату на митну територію України. Копії дозволів надсилаються до МОЗ та органу, який подав клопотання.
Рішення про відмову в наданні дозволу на ввезення та застосування препарату може бути оскаржене протягом 30 днів відповідно до законодавства.
Юридичні і фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності, яким надано дозвіл на застосування незареєстрованих препаратів, подають звіт про їх використання до Мінекоресурсів до 31 грудня поточного року та до Головної державної інспекції захисту рослин Мінагрополітики - щодо пестицидів - до 30 червня та 31 грудня поточного року і до Державного технологічного центру охорони родючості грунтів Мінагрополітики - щодо агрохімікатів - щомісяця.
Разом з партією препарату повинні надаватися стандартні зразки та інформація про методи визначення залишкових кількостей діючих речовин препарату.
Забороняється надавати дозвіл на ввезення і використання пестицидів та агрохімікатів, термін зберігання яких закінчився.
Дозвіл на ввезення і використання препаратів, які належать до 1 чи 2 класу небезпеки, у випадках, визначених в абзацах четвертому-шостому пункту 2 цього Порядку, надається виключно за погодженням з МОЗ.
( Пункт 4 в редакції Постанови КМ N 1794 від 07.12.2000 )