КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
від 2 червня 1993 р. N 393 Київ |
Про підвищення заробітної плати на державних підприємствах, в установах, організаціях
( Із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 419 від 07.06.93 ) ( Поширити чинність постанови у частині підвищення посадових окладів на військовослужбовців Збройних Сил, Прикордонних військ, Національної гвардії, військ цивільної оборони, інших військових формувань та осіб рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ згідно з Постановою КМ N 419 від 07.06.93 )
Кабінет Міністрів України
постановляє:
1. Підвищити з 1 червня 1993 року тарифні ставки і посадові оклади в такому порядку:
на державних підприємствах, установах і організаціях, що перебувають на господарському розрахунку, а також на орендних, заснованих на державній власності, тарифні ставки робітників в межах регіонів, передбачених додатками N 1 - 3. При цьому вказане підвищення може бути проведено в межах фонду споживання, збільшеного у порівнянні з 1990 роком у 170 разів;
посадові оклади керівників, спеціалістів і службовців з урахуванням збільшення тарифних ставок робітників і співвідношень в оплаті праці, що склалися між категоріями працівників у 1990 році;
на підприємствах і в організаціях, діяльність яких повністю або частково фінансується із бюджету і на яких тарифні ставки і посадові оклади працівників установлюються за умовами оплати праці, що діють на госпрозрахункових підприємствах і організаціях, виходячи з реальних можливостей, але не більше ніж у 170 разів проти діючих у 1990 році.
у бюджетних установах і організаціях, для яких умови оплати праці працівників визначено постановою Кабінету Міністрів України від 25 січня 1993 р. N 44, - за коефіцієнтами згідно з додатком N 4;
у бюджетних установах і організаціях, в яких умови оплати праці працівників визначені іншими нормативними документами, - за коефіцієнтами згідно з додатком N 5;
в органах державної виконавчої влади, судової влади, прокуратури, митних органах, податкових інспекціях та інших, у яких умови оплати праці працівників установлено Кабінетом Міністрів України, - за коефіцієнтами згідно з додатком N 6.
Рекомендувати підриємствам, установам і організаціям підвищити частку тарифів у середньомісячній заробітній платі працівників до 65 - 70 відсотків.
2. Міністерствам і відомствам, Раді Міністрів Республіки Крим, обласним, районним, Київській та Севастопольській міським державним адміністраціям:
до укладання галузевих тарифних угод установити для підпорядкованих підприємств, об'єднань і організацій мінімальні тарифні ставки з урахуванням їх співвідношень за видами виробництв, робіт, професій, що склалися в 1990 році, в межах , передбачених додатками N 1 - 3 до цієї постанови;
переглянути у разі необхідності розміри посадових окладів керівників державних підприємств, організвцій та об'єднань з урахуванням підвищення посадових окладів керівників відповідних органів державної виконавчої влади, місцевого і регіонального самоврядування на умовах, передбачених постановою Кабінету Міністрів України від 26 січня 1993 р. N 47.
3. Міністерству фінансів визначити джерела фінансування видатків, пов'язаних з підвищенням з 1 червня 1993 р. тарифних ставок і посадових окладів працівників бюджетних установ і організацій.
4. Міністерству праці та Міністерству фінансів давати в необхідних випадках роз'яснення щодо застосування цієї постанови.
5. Міністерству економіки, Міністерству праці, Міністерству статистики, Міністерству юстиції у двотижневий строк внести пропозиції щодо змін і доповнень до постанови Кабінету Міністрів України від 31 січня 1993 р. N 71 "Про регулювання фондів споживання у 1993 році."
6. Визнати такими, що втратили чинність:
постанову Кабінету Міністрів України від 25 січня 1993 р. N 45 "Про порядок визначення ставок заробітної плати і посадових окладів працівників бюджетних установ і організацій";
постанову Кабінету Міністрів України від 27 січня 1993 р. N 57 "Про порядок перегляду розмірів посадових окладів працівників апарату органів державної виконавчої влади та інших органів" ;
постанову Кабінету Міністрів України від 2 лютого 1993 р. N 74 "Про єдині тарифні умови оплати праці робітників і службовців за загальними (наскрізними) професіями та посадами";
постанову Кабінету Міністрів України від 17 лютого 1993 р. N 109 "Про міжгалузеві співвідношення в оплаті праці працівників державних підприємств, установ і організацій";
пункт 2 постанови Кабінету Міністрів України від 18 лютого 1993 р. N 121 " Про підвищення розмірів грошового забезпечення військовослужбовців" стосовно поширення чинності постанови Кабінету Міністрів України від 27 січня 1993 р. N 57.
пункт 8 постанови Кабінету Міністрів України від 18 лютого 1993 р. N 125 "Про умови оплати праці працівників митної системи";
абзац третій пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 2 квітня 1993 р. N 257 "Про умови оплати праці праціників органів внутрішніх справ".
Прем'єр-міністр України Міністр Кабінету Міністрів України | Л.КУЧМА В.ПУСТОВОЙТЕНКО |
Додаток N I
до розпорядження Кабінету Міністрів України
від 2 червня 1993 р. N 393
КОЕФІЦІЄНТИ СПІВВІДНОШЕНЬ
тарифних ставок робітників першого розряду і мінімального
розміру заробітної плати за галузями народного господарства України
ПРИМІТКИ :
1. Зазначені коефіцієнти визначені з урахуванням доплат за умови праці: у вугільній, нафтовій, газовій промисловості; на гірничих роботах підприємств і організацій чорної і кольорової металургії , на видобутку слюди і солі, в гірничохімічній промисловості; на будівництві метрополітенів, тунелів і підземних споруд спеціального призначеня; на основних виробництвах цементних заводів, підприємств по виробництву азбестоцементних виробів, по видобутку і переробці нерудних будівельних матеріалів, по видобутку і збагаченню азбесту і графіту, промисловості будівельних матеріалів, скляної і фарфоро-фаянсової промисловості, виробництва м'якої покрівлі, на підприємствах хімічноі , нафтохімічної , мікробіологічної, хіміко-фармацевтичної промисловості та промисловості по переробці нафти, сланців, газу і по виробництву нафтопродуктів.
2. Конкретні коефіцієнти за підгалузями, видами виробництв, робіт тощо у передбачених цим додатком межах встановлюються в галузевих тарифних угодах.
3. Розміри тарифних ставок робітників прешого розряду визначаються множенням відповідного коефіцієнта на встановлений державою розмір мінімальної заробітної плати. Тарифні ставки робітників наступних розрядів визначаються шляхом множення тарифної ставки робітника 1 розряду на відповідний тарифний коефіцієнт, встановлений галузевою тарифною угодою.
4.Погодинні тарифні ставки визначаються діленням обчислених згідно з приміткою 3 місячних тарифних ставок на відповідну середню місячну норму робочого часу.
Міністр Кабінету Міністрів України | В.ПУСТОВОЙТЕНКО |
Додаток N 2
до постанови Кабінету Міністрів України
від 2 червня 1993 р. N 393
КОЕФІЦІЄНТИ СПІВВІДНОШЕНЬ
тарифних ставок (окладів) окремих професій робітників
і мінімального розміру заробітної плати за галузями народного господарства України
ПРИМІТКИ :
1. Конкретні коефіцієнти у межах передбачених цим додатком встановлюються в галузевих тарифних угодах залежно від важкості виконуваних робіт, умов праці, технічних характеристик машин, механізмів, і обладнання тощо.
2. Конкретні розміри місячних окладів визначаються шляхом множення відповідного коефіцієнта на встановлений державою розмір мінімальноі заробітної плати, а погодинних тарифних ставок - шляхом ділення одержаного результату на середньомісячну норму робочу часу.
Міністр Кабінету Міністрів України | В.ПУСТОВОЙТЕНКО |
Додаток N 3
до постанови Кабінету Міністрів України
від 2 червня 1993 р. N 393
КОЕФІЦІЄНТИ СПІВВІДНОШЕНЬ
розмірів тарифних ставок (місячних посадових окладів) працівників наскрізних професій і мінімального розміру заробітної плати
Міністр Кабінету Міністрів України | В.ПУСТОВОЙТЕНКО |
Додаток N 4
до постанови Кабінету Міністрів України
від 2 червня 1993 р. N 393
КОЕФІЦІЄНТИ
підвищення ставок заробітної плати і посадових окладів працівників бюджетних установ і організацій, для яких умови оплати праці визначені постановою Кабінету Міністрів України від 25 січня 1993 р. N 44 ( 44-93-п )
ПРИМІТКА:
Ставки і оклади, визначені за відповідними коефіцієнтами Єдиної тарифної сітки, виходячи із мінімального розміру заробітної плати 6900 крб. на місяць множаться на відповідний коефіцієнт підвищення ставок і окладів.
Міністр Кабінету Міністрів України | В.ПУСТОВОЙТЕНКО |
Додаток N 5
до постанови Кабінету Міністрів України
від 2 червня 1993 р. N 393
КОЕФІЦІЄНТИ
підвищення ставок заробітної плати і посадових окладів працівників бюджетних установ і організацій, на які не поширюється дія постанови Кабінету Міністрів України від 25 січня 1993 р. N 44 ( 44-93-п )
Частина посадового окладу в кількості мінімальних заробітних плат | Коефіцієнти |
1 Від 2 до 4 (включно) Від 5 до 10 (включно) Понад 10 | 2,0 1,4 1,35 1,1 |
ПРИМІТКА:
Визначення конкретного розміру посадового окладу проводиться в такому порядку:
в установах і організаціях, в яких посадові оклади встановлені нормативними актами в карбованцях, визначаються коефіцієнти співвідношень посадових окладів до мінімального розміру заробітної плати шляхом ділення посадового окладу, встановленого до 01.01.1993 р., на 2300 крб.
Коефіцієнти співвідношень посадових окладів до мінімального розміру заробітної плати розподіляються на частини (1,3,6 і решта).
Кожна частина посадового окладу множиться на мінімальну заробітну плату 6900 крб. на місяць і відповідний коефіцієнт . Результати підсумовуються.
Міністр Кабінету Міністрів України | В.ПУСТОВОЙТЕНКО |
Додаток N 6
до постанови Кабінету Міністрів України
від 2 червня 1993 р. N 393
КОЕФІЦІЄНТИ
підвищення посадових окладів працівників апарату органів державної виконавчої влади та інших органів
Частина посадового окладу в кількості мінімальних заробітних плат | Коефіцієнти |
Від 1 до 3 (включно) Від 4 до 10 (включно) Понад 10 | 1,6 1,4 1,1 |
Примітка:
Для визначення конкретного посадового окладу, встановленого відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 21.01.1993 р. N 35 коефіцієнти співвідношення посадових окладів до мінімальної заробітної плати розподіляються на частини (3,7 і решта).
Кожна частина посадового окладу множиться на мінімальну заробітну плату 6900 карбованців на місяць і на відпо - відний коефіцієнт. Результати підсумовуються.