• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження Порядку забезпечення депортованих осіб та членів їх сімей, які повернулися в Україну, житлом, збудованим або придбаним за рахунок бюджетних коштів

Кабінет Міністрів України  | Постанова, Порядок від 17.12.2003 № 1952
Реквізити
  • Видавник: Кабінет Міністрів України
  • Тип: Постанова, Порядок
  • Дата: 17.12.2003
  • Номер: 1952
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Кабінет Міністрів України
  • Тип: Постанова, Порядок
  • Дата: 17.12.2003
  • Номер: 1952
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
від 17 грудня 2003 р. N 1952
Київ
Про затвердження Порядку забезпечення депортованих осіб та членів їх сімей, які повернулися в Україну, житлом, збудованим або придбаним за рахунок бюджетних коштів
Кабінет Міністрів України
постановляє:
1. Затвердити Порядок забезпечення депортованих осіб та членів їх сімей, які повернулися в Україну, житлом, збудованим або придбаним за рахунок бюджетних коштів (додається).
2. Визнати такими, що втратили чинність:
постанову Кабінету Міністрів України від 15 березня 1999 р. N 375 "Про затвердження Порядку забезпечення депортованих осіб та членів їх сімей, які повернулися в Україну, житлом, збудованим або придбаним за рахунок цільових державних капіталовкладень" (Офіційний вісник України, 1999 р., N 11, ст. 435);
постанову Кабінету Міністрів України від 13 липня 1999 р. N 1245 "Про внесення змін до Порядку забезпечення депортованих осіб та членів їх сімей, які повернулися в Україну, житлом, збудованим або придбаним за рахунок цільових державних капіталовкладень" (Офіційний вісник України, 1999 р., N 28, ст. 1422).
Прем'єр-міністр України В.ЯНУКОВИЧ
Інд. 28
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 17 грудня 2003 р. N 1952
ПОРЯДОК
забезпечення депортованих осіб та членів їх сімей, які повернулися в Україну, житлом, збудованим або придбаним за рахунок бюджетних коштів
1. Дія цього Порядку поширюється на осіб, депортованих у позасудовому порядку з території України за національною ознакою, та членів їх сімей (чоловік, дружина, діти), які повернулися на постійне проживання в Україну і потребують поліпшення житлових умов.
2. Депортовані особи беруться на окремий квартирний облік місцевими органами виконавчої влади або органами місцевого самоврядування, до компетенції яких належать питання облаштування таких осіб, за місцем реєстрації проживання.
3. Рішення про взяття депортованої особи на квартирний облік приймається у місячний строк після подання відповідної заяви.
До заяви про взяття на квартирний облік додаються:
документ, що підтверджує належність особи до числа депортованих за національною ознакою;
довідка про склад сім'ї;
заява про згоду всіх повнолітніх членів сім'ї на одержання житла на умовах, передбачених цим Порядком;
довідка про побутові умови за наявності у депортованої особи житла в Україні чи країні (країнах) попереднього проживання.
4. Держкомнацміграції відповідно до Закону України "Про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти" укладає договори з юридичними особами про будівництво та придбання житла для депортованих осіб за рахунок бюджетних коштів, передбачених на розселення та облаштування депортованих осіб.
Вартість 1 кв. метра збудованого або придбаного житла не може перевищувати середньої вартості спорудження 1 кв. метра загальної площі житла у регіоні, що визначається Держбудом.
5. Збудоване або придбане житло надається депортованим особам, які перебувають на квартирному обліку, згідно з нормами, визначеними Житловим кодексом України.
6. Про згоду (незгоду) на отримання житла депортована особа повинна повідомити письмово відповідний місцевий орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування.
Якщо депортована особа безпідставно відмовилася від запропонованого житла, що відповідало встановленим нормам, її черга на отримання житла може бути перенесена на один рік.
7. У разі смерті депортованої особи право перебування на квартирному обліку зберігається за членами її сім'ї (за наявності потреби у поліпшенні житлових умов).
У разі розірвання шлюбу за колишнім чоловіком (колишньою дружиною) заявника зберігається право перебування на квартирному обліку, якщо колишній чоловік (колишня дружина) належить до категорії депортованих осіб.
8. Депортовані особи, які отримали житло, мають право приватизувати його в установленому порядку.
9. Депортовані особи, які отримали житло, знімаються з квартирного обліку.
Якщо після отримання житла в депортованої особи виникла потреба у поліпшенні житлових умов сім'ї або окремих її членів, житло надається в загальному порядку відповідно до законодавства.
10. Про прийняте рішення щодо взяття на квартирний облік (зняття з обліку), перенесення черги та надання житла місцевий орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування повідомляє у місячний строк депортовану особу. Зазначене рішення може бути оскаржено в установленому законодавством порядку.
11. Житло для депортованих осіб будується та придбавається згідно з щорічними програмами розвитку житлового будівництва, що розробляються Радою міністрів Автономної Республіки Крим, обласними та Севастопольською міською держадміністраціями з урахуванням затверджених Держкомнацміграції річних планів капітального будівництва об'єктів для зазначеної категорії осіб.
12. Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні та Севастопольська міська держадміністрації подають щокварталу і щороку Держкомнацміграції звіти про будівництво та придбання житла для депортованих осіб за рахунок бюджетних коштів.