• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження Порядку фінансування витрат, повязаних із захистом прав та інтересів України під час урегулювання спорів, розгляду у закордонних юрисдикційних органах справ за участю іноземного субєкта та України, а також із забезпеченням представництва України в Європейському суді з прав людини

Кабінет Міністрів України  | Постанова, Порядок від 05.08.2003 № 1198
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
від 5 серпня 2003 р. N 1198
Київ
Про затвердження Порядку фінансування витрат, пов'язаних із захистом прав та інтересів України під час розгляду справ у закордонних юрисдикційних органах
На виконання статті 2 Указу Президента України від 25 червня 2002 р. N 581 "Про Порядок здійснення захисту прав та інтересів України під час розгляду справ у закордонних юрисдикційних органах" Кабінет Міністрів України
постановляє:
Затвердити Порядок фінансування витрат, пов'язаних із захистом прав та інтересів України під час розгляду справ у закордонних юрисдикційних органах (додається).
Прем'єр-міністр України В.ЯНУКОВИЧ
Інд. 27
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністри України
від 5 серпня 2003 р. N 1198
ПОРЯДОК
фінансування витрат, пов'язаних із захистом прав та інтересів України під час розгляду справ у закордонних юрисдикційних органах
1. Цей Порядок визначає механізм фінансування витрат центральних органів виконавчої влади, які забезпечують захист прав та інтересів України під час розгляду справ у закордонних юрисдикційних органах.
2. Фінансування витрат, пов'язаних із захистом прав та інтересів України під час розгляду справ у закордонних юрисдикційних органах, здійснюється за рахунок коштів, передбачених на цю мету Мін'юсту в державному бюджеті на відповідний рік окремою бюджетною програмою.
3. Кошти, зазначені у пункті 2 цього Порядку, спрямовуються на:
сплату обов'язкових внесків, пов'язаних з витратами на провадження у справах, які розглядаються у закордонних юрисдикційних органах;
залучення до розгляду справ арбітрів закордонних юрисдикційних органів;
залучення юридичних радників, фахівців, які мають необхідні знання для здійснення заходів щодо захисту прав та інтересів України під час розгляду справ у закордонних юрисдикційних органах, володіють відповідною іноземною мовою та у разі вимог законодавства країни суду атестовані у відповідних державних установах, органах;
закупівлю послуг юридичних радників;
забезпечення участі уповноважених осіб центральних органів виконавчої влади під час розгляду справ у закордонних юрисдикційних органах;
підготовку позовних заяв, пояснень, відзивів та інших процесуальних документів;
здійснення перекладу процесуальних документів, які подаються закордонним юрисдикційним органам або надходять від цих органів;
проведення експертиз, допит свідків під час провадження у справі;
ведення архіву та проведення комплексних аналітичних досліджень матеріалів справ, які розглядаються у закордонних юрисдикційних органах;
фінансування витрат, пов'язаних з організацією, забезпеченням та контролем за захистом прав та інтересів України під час розгляду справ у закордонних юрисдикційних органах.
4. Планування витрат, пов'язаних із захистом прав та інтересів України під час розгляду справ у закордонних юрисдикційних органах (далі - витрати), за рахунок коштів державного бюджету здійснює Мін'юст на підставі кошторисів, поданих відповідальними органами згідно з вимогами Бюджетного кодексу України.
5. Для планування витрат на кожний бюджетний рік складається перелік справ, захист прав та інтереси України під час розгляду яких у закордонних юрисдикційних органах фінансуються за рахунок бюджетних коштів (далі - перелік), що затверджується Міністром юстиції.
6. Підставою для включення справи до переліку є звернення відповідальних органів.
7. Звернення на наступний рік подаються Мін'юсту до 30 травня поточного року.
8. У зверненні повинна міститися інформація про позивача, юрисдикційний орган, який розглядає або розглядатиме справу, позовні вимоги, короткий зміст справи, обсяг і розрахунки витрат (залучення юридичних радників, перекладачів тощо), можливість здійснення видатків за рахунок спеціального фонду бюджету та позабюджетних коштів.
До звернення додаються документи, які підтверджують зазначену в ньому інформацію.
Звернення підписується керівником заінтересованого органу.
9. Звернення, подані з порушенням вимог цього Порядку, не розглядаються і повертаються на доопрацювання. Керівник заінтересованого органу несе відповідальність за підготовку звернення і своєчасне його подання Мін'юсту.
10. Відповідно до переліку складається проект кошторису видатків, пов'язаних із захистом прав та інтересів України під час розгляду справ у закордонних юрисдикційних органах.
11. Інформація, що міститься у переліку та проекті кошторису, включається до бюджетного запиту, який Мін'юст надсилає до Мінфіну в строки, передбачені бюджетним законодавством.
12. До переліку можуть вноситися зміни. Справи, провадження у яких припинено у поточному році, виключаються з переліку.
До переліку можуть включатися додатково справи, інформація про порушення яких надійшла до відповідального органу після закінчення строку подання звернення Мін'юсту і які розглядаються або мають розглядатися у закордонних юрисдикційних органах наступного року. Зміни до переліку вносяться відповідно до цього Порядку і затверджуються Міністром юстиції.
13. Витрати фінансуються Мін'юстом відповідно до кошторису.
14. Установи, організації та фізичні особи залучаються до захисту прав та інтересів України під час розгляду справ у закордонних юрисдикційних органах шляхом проведення закупівлі їх послуг відповідно до законодавства.
15. Для здійснення видатків, пов'язаних із захистом прав та інтересів України під час розгляду справ у закордонних юрисдикційних органах, відповідальний орган подає Мін'юсту детальне обгрунтування необхідності витрат і документи, що їх підтверджують.
Мін'юст у п'ятиденний строк розглядає зазначене обгрунтування і документи та готує висновок про доцільність витрат.
16. У разі коли Мін'юст визнав витрати недоцільними, обгрунтування і документи повертаються відповідальному органу на доопрацювання у десятиденний строк із зазначенням причин прийняття такого рішення.
17. Витрати фінансуються у тридцятиденний строк з моменту подання висновку про їх доцільність у межах, погоджених з Мін'юстом.
18. Оплата послуг, наданих юридичними радниками, здійснюється на підставі договору про надання юридичних послуг, укладеного між відповідальним органом. Мін'юстом та виконавцем, а якщо відповідальним органом є Мін'юст - між Мін'юстом і виконавцем, та акта про виконання робіт та/або надання послуг.
19. У разі недостатності фінансування або інших виняткових обставин Мін'юст може здійснювати протягом року перерозподіл коштів між справами в межах загальної суми, передбаченої у державному бюджеті на відповідний рік за бюджетною програмою "Забезпечення захисту прав та інтересів України під час розгляду справ у закордонних юрисдикційних органах", відповідно до законодавства.