• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження нормативно-правового акта Національного банку України з питань формування файлів інформаційного обміну

Національний банк України  | Постанова, Перелік, Порядок, Вимоги, Інструкція від 18.08.2016 № 373
Реквізити
  • Видавник: Національний банк України
  • Тип: Постанова, Перелік, Порядок, Вимоги, Інструкція
  • Дата: 18.08.2016
  • Номер: 373
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Національний банк України
  • Тип: Постанова, Перелік, Порядок, Вимоги, Інструкція
  • Дата: 18.08.2016
  • Номер: 373
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
ПРАВЛІННЯ НАЦІОНАЛЬНОГО БАНКУ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
18.08.2016 № 373
Про затвердження нормативно-правового акта Національного банку України з питань формування файлів інформаційного обміну
З метою забезпечення реалізації вимог Закону України "Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення", Положення про здійснення банками фінансового моніторингу, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 26 червня 2015 року № 417 (зі змінами), відповідно до статей 7, 15, 55, 56 Закону України "Про Національний банк України" Правління Національного банку України постановляє:
1. Затвердити Інструкцію щодо формування файлів інформаційного обміну між центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення, та банками (філіями) (далі - Інструкція), що додається.
2. Визнати такими, що втратили чинність:
1) постанову Правління Національного банку України від 04 червня 2003 року № 233 "Про затвердження Складу реквізитів та структури файлів інформаційного обміну між спеціально уповноваженим органом виконавчої влади з питань фінансового моніторингу та банками (філіями)", зареєстровану в Міністерстві юстиції України 09 червня 2003 року за № 457/7778;
2) постанову Правління Національного банку України від 25 травня 2011 року № 164 "Про внесення змін до Складу реквізитів та структури файлів інформаційного обміну між спеціально уповноваженим органом виконавчої влади з питань фінансового моніторингу та банками (філіями)", зареєстровану в Міністерстві юстиції України 16 червня 2011 року за № 706/19444.
3. Банкам привести програмне забезпечення систем автоматизації у відповідність до вимог цієї постанови протягом 60 днів з дня набрання нею чинності.
4. Банки формують файли-повідомлення про фінансові операції/фінансові операції, які можуть бути пов'язані, стосуватися або призначатися для фінансування терористичної діяльності або учасниками яких є особи, стосовно яких застосовано міжнародні санкції, відповідно до вимог пункту 11 Інструкції з дня набрання чинності цією постановою.
5. Департаменту фінансового моніторингу (Береза І.В.) довести зміст цієї постанови до відома банків для використання в роботі.
6. Контроль за виконанням цієї постанови покласти на в. о. заступника Голови Національного банку України Рожкову К.В.
7. Постанова набирає чинності через 30 днів з дня, наступного за днем її офіційного опублікування.
Голова В.О. Гонтарева
ЗАТВЕРДЖЕНО
Постанова Правління
Національного банку України
18.08.2016 № 373
ІНСТРУКЦІЯ
щодо формування файлів інформаційного обміну між центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення, та банками (філіями)
1. Ця Інструкція визначає склад реквізитів та структуру файлів інформаційного обміну між центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення (далі - Спеціально уповноважений орган), та банками (філіями).
Вимоги цієї Інструкції поширюються на банки, філії іноземних банків та відокремлені підрозділи банків.
2. Інформаційний обмін в електронному вигляді між банками/філіями іноземних банків/відокремленими підрозділами банків і Спеціально уповноваженим органом здійснюється шляхом обміну відповідними файлами з використанням засобів захисту інформації, розроблених Національним банком України (далі - Національний банк).
3. Банк/філія іноземного банку/відокремлений підрозділ банку формує файли інформаційного обміну відповідно до вимог, викладених у додатку 1 до цієї Інструкції.
4. Банк - юридична особа забезпечує відокремлений підрозділ банку власними програмними засобами для захисту інформації в разі її передавання від відокремленого підрозділу банку до Спеціально уповноваженого органу через банк - юридичну особу.
Якщо в банку немає власних засобів захисту інформації, то банк може звернутися до Національного банку для вирішення цього питання.
5. Один файл-повідомлення може містити декілька повідомлень про фінансові операції, але не більше ніж 100 повідомлень.
6. Банк/філія іноземного банку/відокремлений підрозділ банку формує повідомлення про фінансову операцію, що надається Спеціально уповноваженому органу з урахуванням пункту 93 розділу VII Положення про здійснення банками фінансового моніторингу, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 26 червня 2015 року № 417 (зі змінами), за місцем реєстрації цієї операції в реєстрі фінансових операцій і підписується шляхом накладення електронного цифрового підпису (далі - ЕЦП) відповідальним працівником цього банку/філії іноземного банку/відокремленого підрозділу банку або особою, яка тимчасово виконує його обов'язки.
Якщо інформація від відокремленого підрозділу банку до Спеціально уповноваженого органу передається через банк - юридичну особу, то файл-повідомлення, який формується в банку - юридичній особі й містить повідомлення про фінансові операції, що надійшли від відокремлених підрозділів банку для подальшого передавання до Спеціально уповноваженого органу, підписується відповідальним працівником банку - юридичної особи або особою, яка тимчасово виконує його обов'язки.
7. Правила формування імен файлів, типи файлів інформаційного обміну та позначення форматів даних визначаються Спеціально уповноваженим органом і погоджуються Національним банком.
8. Банк/філія іноземного банку/відокремлений підрозділ банку здійснює накладання/перевіряння ЕЦП у порядку, наведеному в додатку 2 до цієї Інструкції.
9. Банк/філія іноземного банку здійснює формування файла-повідомлення про банк/філію іноземного банку відповідно до переліку реквізитів та правил їх заповнення, зазначених у додатку 3 до цієї Інструкції.
10. Перелік реквізитів файла-повідомлення про результати обробки інформації про банк/філію іноземного банку та правила їх заповнення наведені в додатку 4 до цієї Інструкції.
11. Банк/філія іноземного банку/відокремлений підрозділ банку формує файл-повідомлення про фінансові операції/фінансові операції, які можуть бути пов'язані, стосуватися або призначатися для фінансування терористичної діяльності або учасниками яких є особи, стосовно яких застосовано міжнародні санкції, відповідно до переліку реквізитів та правил їх заповнення, зазначених у додатку 5 до цієї Інструкції.
12. Перелік реквізитів файла-квитанції і файла-повідомлення про взяття (відмову від узяття) на облік інформації про фінансові операції/фінансові операції, які можуть бути пов'язані, стосуватися або призначатися для фінансування терористичної діяльності або учасниками яких є особи, стосовно яких застосовано міжнародні санкції, правила їх заповнення наведені в додатку 6 до цієї Інструкції.
13. Спеціально уповноважений орган здійснює запит про надання інформації у випадках, передбачених Законом України "Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення", шляхом формування та направлення файла-запиту, перелік реквізитів якого та правила їх заповнення наведені в додатку 7 до цієї Інструкції.
14. Банк/філія іноземного банку/відокремлений підрозділ банку формує файл-відповідь згідно з переліком реквізитів та правилами їх заповнення, зазначеними в додатку 8 до цієї Інструкції.
15. Банк/філія іноземного банку/відокремлений підрозділ банку формує файл-додаток відповідно до переліку реквізитів та правил їх заповнення, зазначених у додатку 9 до цієї Інструкції. Якщо файл-додаток містить виписку за рахунком клієнта або виписку за рахунком клієнта, операції за яким здійснюються з використанням платіжної картки, то банк формує зазначені виписки згідно з додатками 10, 11 до цієї Інструкції відповідно.
Директор Департаменту
фінансового моніторингу
І.В. Береза
ПОГОДЖЕНО:
В. о. заступника Голови Національного банку України

К.В. Рожкова
Додаток 1
до Інструкції щодо формування
файлів інформаційного обміну
між центральним органом
виконавчої влади, що реалізує державну
політику у сфері запобігання та протидії
легалізації (відмиванню) доходів,
одержаних злочинним шляхом,
фінансуванню тероризму та фінансуванню
розповсюдження зброї масового знищення,
та банками (філіями)
(пункт 3)
ВИМОГИ
щодо формування файлів інформаційного обміну
1. Усі файли інформаційного обміну мають формуватися як XML-документи.
2. Структура XML-документа має відповідати формалізованому опису, що визначається Національним банком України і міститься у відповідних файлах DTD (Document Type Definition), які доводяться до відома учасників інформаційного обміну в окремому листі.
3. Посилання на відповідний зовнішній файл DTD у другому рядку кожного файла інформаційного обміну є обов'язковим. Це посилання має вигляд XML-директиви <!DOCTYPE name_str SYSTEM "file_dtd">,
де name_str - ім'я головної структури відповідного файла, змінна;
file_dtd - ім'я відповідного зовнішнього файла DTD, змінна.
4. Директиви з іменами головних структур і файлів DTD для кожного типу файлів інформаційного обміну наведені в додатках 3 - 9 до Інструкції щодо формування файлів інформаційного обміну між центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення, та банками (філіями).
Додаток 2
до Інструкції щодо формування
файлів інформаційного обміну
між центральним органом
виконавчої влади, що реалізує державну
політику у сфері запобігання та протидії
легалізації (відмиванню) доходів,
одержаних злочинним шляхом,
фінансуванню тероризму та фінансуванню
розповсюдження зброї масового знищення,
та банками (філіями)
(пункт 8)
ПОРЯДОК
накладання/перевіряння ЕЦП
1. Електронний цифровий підпис (далі - ЕЦП) складається із 64 байтів. У файлах інформаційного обміну ЕЦП має бути поданий у вигляді 64 пар символів, кожна з яких є позначенням числа, що міститься у відповідному байті ЕЦП, у шістнадцятковій системі числення (використовуються символи від "0" до "9", великі латинські літери від "A" до "F").
2. Для підпису інформації щодо кожної фінансової операції та файла в цілому під час обміну інформацією між центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення (далі - Спеціально уповноважений орган), та банками/філіями іноземних банків/відокремленими підрозділами банків уведено в дію тип ключа "X", який підлягає сертифікації в Центрі сертифікації ключів Національного банку України. Кількість ключів має відповідати кількості працівників, відповідальних за проведення фінансового моніторингу (далі - відповідальні працівники), та осіб, які тимчасово виконують їх обов'язки.
Для генерації ключів потрібно запустити генератор ключів з таким командним рядком:
Gensep.exe a X nn,
де nn - номер робочого місця (цифри та латинські літери).
Порядок розподілу сертифікатів ключів загальний, такий самий, що діє для інших інформаційних задач.
3. ЕЦП накладається і перевіряється за допомогою програмного забезпечення банку/філії іноземного банку/відокремленого підрозділу банку із вбудованими бібліотеками накладання/перевіряння ЕЦП Національного банку України, які вже використовуються в системах автоматизації банків.
В одному файлі може бути два типи ЕЦП: ЕЦП на кожний екземпляр структури, зокрема INF_STR, INF_ERR, INF_ZAP, INF_OTV, та ЕЦП на файл у цілому.
4. Для накладання ЕЦП на екземпляр структури потрібно зробити виклик функції накладання ЕЦП на буфер пам'яті, де розмістити всі значення тегів та атрибутів цього екземпляра, крім значення атрибута "Черговий номер екземпляра структури у файлі". Назви тегів та атрибутів до цього буфера не включаються.
5. Для накладання ЕЦП на файл у цілому формується буфер з початку і до кінця файла, уключаючи повний зміст файла. Перед накладанням ЕЦП атрибут "ЕЦП файла" має містити 128 пробілів.
6. Перевірка ЕЦП здійснюється за допомогою програмного забезпечення Спеціально уповноваженого органу та програмного забезпечення банку/філії іноземного банку/відокремленого підрозділу банку.
Для перевіряння ЕЦП щодо екземпляра структури потрібно сформувати буфер з усіх значень тегів та атрибутів цього екземпляра, за винятком значень атрибутів "ЕЦП файла" та "Черговий номер екземпляра структури у файлі".
Для перевіряння ЕЦП файла потрібно зберегти значення атрибута "ЕЦП файла", заповнити цей атрибут у файлі 128 пробілами та сформувати буфер з початку до кінця файла.
Для перевіряння ЕЦП файла, що квитується, потрібно зробити побітове порівняння з ЕЦП цього файла, яке зберігається в системі автоматизації банку.
Додаток 3
до Інструкції щодо формування
файлів інформаційного обміну
між центральним органом
виконавчої влади, що реалізує державну
політику у сфері запобігання та протидії
легалізації (відмиванню) доходів,
одержаних злочинним шляхом,
фінансуванню тероризму та фінансуванню
розповсюдження зброї масового знищення,
та банками (філіями)
(пункт 9)
ПЕРЕЛІК
реквізитів файла-повідомлення про банк/філію іноземного банку та правила їх заповнення
XML-директива для посилання на зовнішній файл DTD: <!DOCTYPE transport-file SYSTEM "xu_f710.dtd">
№ з/п № групи Ідентифікатор реквізиту (тегу/атрибута) Зміст реквізиту Тип (максимальна довжина) Обов'язковість заповнення Примітки
1 2 3 4 5 6 7
1 Головна структура transport-file
2 I. Загальні відомості про файл-повідомлення про банк/філію іноземного банку (головна структура file-meta-data)
3 1.1 file-name Ім'я файла C (12) +
4 1.2 file-date Дата створення файла D (8) +
5 1.3 file-time Час створення файла T (4) +
6 1.4 id-key Ідентифікатор ключа ЕЦП C (6) +
7 1.5 file-signature ЕЦП файла B (128) +
8 Картка реєстрації банку/філії іноземного банку/відокремленого підрозділу банку та відповідальних працівників (структура fm7)
9 II. Ідентифікаційні дані про банк/філію іноземного банку (підструктура ident структури fm7)
10 2.1 subj-id Код за ЄДРПОУ C (12) +
11 2.2 subj-mfo Код банку C (6) +
12 2.3 subj-name-shortcut Скорочене найменування C (254) +
13 2.4 date-card Дата повідомлення D (8) +
14 2.5 opr-act Вид повідомлення N (1) + Зазначається код згідно з додатком 6
до Інструкції щодо заповнення форм обліку та подання інформації, пов'язаної із здійсненням фінансового моніторингу, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 29 січня 2016 року № 24, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 16 лютого 2016 року за № 241/28371 (далі - Інструкція № 24)
15 2.6 id-key-ddfm Обліковий ідентифікатор суб'єкта C (6) + (якщо реквізит "Вид повідомлення" набуває значення "коригуюче")
16 2.7 id-key-bank Внутрішньобанківський реєстраційний код C (20) +
17 III. Загальні відомості про банк/філію іноземного банку (підструктура ustanova структури fm7)
18 3.1 subj-name Повне найменування C (254)
19 3.2 subj-name-shortcut Скорочене найменування C (254)
20 3.3 ust-type Тип суб'єкта N (1) Зазначається код згідно з додатком 7
до Інструкції № 24
21 3.4 ust-vid Вид суб'єкта N (4) Зазначається код згідно з додатком 5
до Інструкції № 24
22 3.5 comment-ust-vid Коментар до виду суб'єкта C (1000)
23 Місцезнаходження банку/філії іноземного банку (підструктура addr структури ustanova)
24 3.6 addr-state-id Код країни C (3) Зазначається цифровий код країни згідно з Класифікацією країн світу
, затвердженою наказом Державної служби статистики України від 30 грудня 2013 року № 426 (далі - Класифікація)
25 3.7 addr-postal-code Поштовий індекс C (10)
26 3.8 addr-obl-id Код області N (2) Зазначається код згідно з додатком 11
до Інструкції № 24
27 3.9 addr-city Населений пункт і район області C (254)
28 3.10 addr-streat Вулиця C (254)
29 3.11 addr-bud Будинок C (10)
30 3.12 addr-kor Корпус (споруда) C (10)
31 3.13 addr-ofis Офіс C (10)
32 IV. Додаткові відомості про банк/філію іноземного банку (підструктура ustanova-dod структури fm7)
33 Адреса тимчасового перебування банку/філії іноземного банку (підструктура addr структури ustanova-dod)
34 4.1 addr-state-id Код країни C (3) Зазначається цифровий код країни згідно з Класифікацією
35 4.2 addr-postal-code Поштовий індекс C (10)
36 4.3 addr-obl-id Код області N (2) Зазначається код згідно з додатком 11
до Інструкції № 24
37 4.4 addr-city Населений пункт і район області C (254)
38 4.5 addr-streat Вулиця C (254)
39 4.6 addr-bud Будинок C (10)
40 4.7 addr-kor Корпус (споруда) C (10)
41 4.8 addr-ofis Офіс C (10)
42 4.9 addr-tlf Номер телефону C (10)
43 4.10 addr-email Адреса e-mail C (50)
44 V. Загальні відомості про відокремлений підрозділ банку (підструктура department структури fm7)
45 5.1 subj-id Код за ЄДРПОУ C (12) У разі відсутності зазначається код за ЄДРПОУ банку - юридичної особи, якому підпорядкований підрозділ
46 5.2 subj-mfo Код банку C (6) У разі відсутності зазначається код банку - юридичної особи, якому підпорядкований підрозділ
47 5.3 id-key-bank Внутрішньобанківський реєстраційний код C (20)
48 5.4 id-key-ddfm Обліковий ідентифікатор суб'єкта C (6)
49 5.5 subj-name Повне найменування C (254)
50 5.6 subj-name-shortcut Скорочене найменування C (254)
51 5.7 ust-type Тип суб'єкта N (1) Зазначається код згідно з додатком 7
до Інструкції № 24
52 5.8 ust-vid Вид суб'єкта N (4) Зазначається код згідно з додатком 5
до Інструкції № 24
53 5.9 comment-ust-vid Коментар до виду суб'єкта C (1000)
54 Місцезнаходження відокремленого підрозділу банку (підструктура addr структури department)
55 5.10 addr-state-id Код країни C (3) Зазначається цифровий код країни згідно з Класифікацією
56 5.11 addr-postal-code Поштовий індекс C (10)
57 5.12 addr-obl-id Код області N (2) Зазначається код згідно з додатком 11
до Інструкції № 24
58 5.13 addr-city Населений пункт і район області C (254)
59 5.14 addr-streat Вулиця C (254)
60 5.15 addr-bud Будинок C (10)
61 5.16 addr-kor Корпус (споруда) C (10)
62 5.17 addr-ofis Офіс C (10)
63 5.18 addr-tlf Номер телефону C (10)
64 5.19 addr-email Адреса e-mail C (50)
65 VI. Відомості про відповідального (відповідальних) працівника (працівників) (підструктура vdp структури fm7)
66 VI.I Відомості про призначення відповідального працівника (підструктура vdp-assignment структури vdp)
67 6.1.1 vdp-pos Посада C (100)
68 6.1.2 vdp-name-pr Прізвище C (50)
69 6.1.3 vdp-name-i Ім'я C (30)
70 6.1.4 vdp-name-pb По батькові C (30)
71 6.1.5 vdp-nm Номер наказу про призначення C (20)
72 6.1.6 vdp-date Дата наказу про призначення D (8)
73 6.1.7 vdp-date-assignment Дата призначення на посаду D (8)
74 6.1.8 vdp-tlf Номер телефону C (10)
75 6.1.9 vdp-email Адреса e-mail C (50)
76 VI.II Відомості про призначення особи, яка тимчасово виконує обов'язки відповідального працівника (підструктура vdp-temp-assignment структури vdp)
77 6.2.1 vdp-pos Посада C (100)
78 6.2.2 vdp-name-pr Прізвище C (50)
79 6.2.3 vdp-name-i Ім'я C (30)
80 6.2.4 vdp-name-pb По батькові C (30)
81 6.2.5 vdp-nm Номер наказу про призначення C (20)
82 6.2.6 vdp-date Дата наказу про призначення D (8)
83 6.2.7 vdp-date-assignment Дата призначення на посаду D (8)
84 6.2.8 vdp-tlf Номер телефону C (10)
85 6.2.9 vdp-email Адреса e-mail C (50)
86 VI.III Відомості про звільнення відповідального працівника або особи, яка тимчасово виконує його обов'язки (підструктура vdp-clear структури vdp)
87 6.3.1 vdp-name-pr Прізвище C (50)
88 6.3.2 vdp-name-i Ім'я C (30)
89 6.3.3 vdp-name-pb По батькові C (30)
90 6.3.4 vdp-nm Номер наказу про звільнення C (20)
91 6.3.5 vdp-date Дата наказу про звільнення D (8)
92 6.3.6 vdp-date-clear Дата звільнення від виконання обов'язків D (8)
Пояснення щодо заповнення файла-повідомлення про банк/філію іноземного банку
1. Під час формування файла-повідомлення про банк/філію іноземного банку слід дотримуватися таких загальних правил:
1) реквізити, що мають бути заповнені за допомогою кодів, заповнюються з використанням відповідних довідників кодів, затверджених наказами центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення (далі - Спеціально уповноважений орган), та Державної служби статистики України;
2) реквізити, що містять дані відповідних документів (наказів, ліцензій, дозволів, свідоцтв тощо), заповнюються тільки на підставі та мовою цих документів;
3) усі інші реквізити, що містять текстову інформацію, заповнюються українською мовою.
2. Реквізити групи II заповнюються обов'язково в усіх випадках подання до Спеціально уповноваженого органу файла-повідомлення про банк/філію іноземного банку. Файл-повідомлення про банк/філію іноземного банку повинен містити всі наявні на момент подання до Спеціально уповноваженого органу відомості про банк/філію іноземного банку (відокремлений підрозділ банку) та відповідального працівника або особи, яка тимчасово виконує його обов'язки. Усі розділи цього файла-повідомлення повинні бути заповнені актуальною інформацією.
3. Реквізити груп II, III, IV, VI заповнюються обов'язково під час першого подання файла-повідомлення про банк/філію іноземного банку для реєстрації та призначення відповідального працівника банку/філії іноземного банку, а також у разі зміни загальних та/або додаткових відомостей (реквізити груп III, IV) та/або відомостей щодо відповідального працівника або особи, яка тимчасово виконує його обов'язки (реквізити груп VI.I - VI.II).
4. Реквізити груп II, V, VI заповнюються обов'язково під час першого подання інформації про відокремлений підрозділ банку та призначення відповідального працівника відокремленого підрозділу банку, а також у разі зміни загальних відомостей стосовно відокремленого підрозділу банку (реквізити групи V) та/або відомостей щодо відповідального працівника відокремленого підрозділу банку або особи, яка тимчасово виконує його обов'язки (реквізити груп VI.I - VI.II).
5. Реквізити групи VI заповнюються в разі надання інформації про відповідального працівника банку/філії іноземного банку та відокремленого підрозділу банку або особу, яка тимчасово виконує його обов'язки. У разі одночасного звільнення відповідального працівника та особи, яка тимчасово виконує його обов'язки, інформація щодо їх звільнення подається окремими файлами-повідомлення про банк/філію іноземного банку. У разі припинення діяльності банку/філії іноземного банку або відокремленого підрозділу банку реквізити групи VI не заповнюються.
6. Під час надання інформації про реєстрацію банку/філії іноземного банку та призначення відповідального працівника заповнюються реквізити груп II, III, IV та VI.I. Реквізит, зазначений у колонці 4 рядка 14 таблиці цього додатка ("Вид повідомлення") (далі - Реквізит 14), у цьому разі набуває значення "первинне". Обов'язковими для заповнення є реквізити групи VI.I. Допускається одночасне заповнення реквізитів груп VI.I, VI.II у разі одночасного призначення відповідального працівника та особи, яка тимчасово виконує його обов'язки.
7. Під час надання інформації про реєстрацію відокремленого підрозділу банку та призначення відповідального працівника відокремленого підрозділу заповнюються реквізити груп II та V, VI.I. Реквізит 14 у цьому разі набуває значення "первинне". Допускається одночасне заповнення реквізитів груп VI.I, VI.II у разі одночасного призначення відповідального працівника відокремленого підрозділу банку та особи, яка тимчасово виконує його обов'язки.
8. Під час надання інформації про призначення відповідального працівника банку/філії іноземного банку з одночасним звільненням попереднього відповідального працівника допускається подання одного файла-повідомлення про банк/філію іноземного банку з одночасним повідомленням про звільнення та призначення. У цьому разі заповнюються реквізити груп II, III, IV, VI.I, (VI.II у разі наявності інформації) і VI.III. Реквізит 14 у цьому разі набуває значення "коригуюче".
9. Під час надання інформації про призначення відповідального працівника відокремленого підрозділу банку з одночасним звільненням попереднього відповідального працівника допускається подання одного файла-повідомлення про банк/філію іноземного банку з одночасним повідомленням про звільнення та призначення. У цьому разі заповнюються реквізити груп II, V, VI.I, (VI.II у разі наявності інформації) і VI.III. Реквізит 14 у цьому разі набуває значення "коригуюче".
10. Під час надання інформації про призначення особи, яка тимчасово виконує обов'язки відповідального працівника банку/філії іноземного банку, заповнюються реквізити груп II, III, IV, (VI.I у разі наявності інформації) і VI.II. Реквізит 14 у цьому разі набуває значення "коригуюче".
11. Під час надання інформації про призначення особи, яка тимчасово виконує обов'язки відповідального працівника відокремленого підрозділу банку, заповнюються реквізити груп II, V, (VI.I у разі наявності інформації) і VI.II. Реквізит 14 у цьому разі набуває значення "коригуюче".
12. У разі одночасного призначення відповідального працівника банку/філії іноземного банку (під час звільнення попереднього відповідального працівника) та особи, яка тимчасово виконує його обов'язки, допускається подання одного файла-повідомлення про банк/філію іноземного банку з одночасним повідомленням про обидва призначення. У цьому разі заповнюються реквізити груп II, III, IV і VI. Реквізит 14 у цьому разі набуває значення "коригуюче".
13. У разі одночасного призначення відповідального працівника відокремленого підрозділу банку (під час звільнення попереднього відповідального працівника) та особи, яка тимчасово виконує його обов'язки, заповнюються реквізити груп II, V і VI (допускається подання одного файла-повідомлення про банк/філію іноземного банку з одночасним повідомленням про обидва призначення). Реквізит 14 у цьому разі набуває значення "коригуюче".
14. Під час надання інформації про звільнення відповідального працівника банку/філії іноземного банку або особи, яка тимчасово виконує його обов'язки, заповнюються реквізити груп II, III, IV і VI.III (реквізити груп VI.I, V.II заповнюються залежно від наявної інформації). Реквізит 14 у цьому разі набуває значення "коригуюче".
15. Під час надання інформації про звільнення відповідального працівника відокремленого підрозділу банку або особи, яка тимчасово виконує його обов'язки, заповнюються реквізити груп II, V і V.III (реквізити VI.I, V.II заповнюються залежно від наявної інформації). Реквізит 14 у цьому разі набуває значення "коригуюче".
16. Для повідомлення про одночасне звільнення відповідального працівника банку/філії іноземного банку та призначення особи, яка тимчасово виконує його обов'язки, заповнюються реквізити груп II, III, IV і VI.II, VI.III. Реквізит 14 у цьому разі набуває значення "коригуюче".
17. Для повідомлення про одночасне звільнення відповідального працівника відокремленого підрозділу банку та призначення особи, яка тимчасово виконує його обов'язки, заповнюються реквізити груп II, V і VI.II, VI.III. Реквізит 14 у цьому разі набуває значення "коригуюче".
18. Під час надання інформації про зміну відомостей щодо банку/філії іноземного банку та/або відповідального працівника банку/філії іноземного банку (особи, яка тимчасово виконує його обов'язки) заповнюються реквізити груп II, III, IV, VI.I (VI.II). Реквізити групи VI.III заповнюються в разі звільнення попереднього відповідального працівника або особи, яка тимчасово виконує його обов'язки. Реквізит 14 у цьому разі набуває значення "коригуюче".
19. Під час надання інформації про зміну відомостей щодо відокремленого підрозділу банку та/або відповідального працівника відокремленого підрозділу банку (особи, яка тимчасово виконує його обов'язки), заповнюються реквізити груп II, V, VI.I (VI.II). Реквізити групи VI.III заповнюються в разі звільнення попереднього відповідального працівника або особи, яка тимчасово виконує його обов'язки. Реквізит 14 у цьому разі набуває значення "коригуюче".
20. Під час надання інформації про припинення діяльності відокремленого підрозділу банку заповнюються реквізити груп II, V. Реквізит, зазначений у колонці 4 рядка 52 таблиці цього додатка ("Вид суб'єкта"), набуває значення "0000", Реквізит 14 - "коригуюче".
21. Під час надання інформації про припинення діяльності банку/філії іноземного банку заповнюються реквізити груп II, III, IV. Реквізит, зазначений у колонці 4 рядка 21 таблиці цього додатка ("Вид суб'єкта"), набуває значення "0000", Реквізит 14 - "коригуюче".
Додаток 4
до Інструкції щодо формування
файлів інформаційного обміну
між центральним органом
виконавчої влади, що реалізує державну
політику у сфері запобігання та протидії
легалізації (відмиванню) доходів,
одержаних злочинним шляхом,
фінансуванню тероризму та фінансуванню
розповсюдження зброї масового знищення,
та банками (філіями)
(пункт 10)
ПЕРЕЛІК
реквізитів файла-повідомлення про результати обробки інформації про банк/філію іноземного банку та правила їх заповнення
XML-директива для посилання на зовнішній файл DTD: <!DOCTYPE transport-file SYSTEM "xv_f710.dtd">
№ з/п Ідентифікатор реквізиту (тегу/атрибута) Зміст реквізиту Тип (максимальна довжина) Обов'язковість заповнення Примітки
1 2 3 4 5 6
1 Головна структура transport-file
2 Відомості про файл-повідомлення про результати обробки інформації про банк/філію іноземного банку (структура file-meta-data)
3 file-name Ім'я файла C (12) +
4 file-date Дата створення файла D (8) +
5 file-time Час створення файла T (4) +
6 id-key Ідентифікатор ключа ЕЦП C (6) +
7 file-signature ЕЦП файла B (128) +
8 Відомості про початковий файл-повідомлення про банк/філію іноземного банку (структура report)
9 Загальні відомості про початковий файл-повідомлення про банк/філію іноземного банку (структура input-file-meta-data)
10 input-file-name Ім'я файла C (12) +
11 input-file-date Дата створення файла D (8) +
12 input-file-time Час створення файла T (4) +
13 input-id-key Ідентифікатор ключа ЕЦП C (6) +
14 input-file-signature ЕЦП файла B (128) +
15 file-error-status Код помилки за початковим файлом у цілому C (4) + Зазначається код згідно з додатком 6 ( Довідник кодів помилок 2
) до Порядку електронної взаємодії суб'єктів первинного фінансового моніторингу та Державної служби фінансового моніторингу України, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 24 листопада 2015 року № 1085, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 18 грудня 2015 року за № 1593/28038 (далі - Порядок № 1085)
16 Помилка файла (структура file-error)
17 Помилка (структура error)
18 error-code Код помилки C (4) + Зазначається код згідно з додатком 6 ( Довідник кодів помилок 2
) до Порядку № 1085
19 description Опис помилки C (100)
20 start-tag-order Номер помилкового тегу N (6) Номер помилкового тегу з початку файла (нумерація тегів починається з тегу transport-file. Номер тегу transport-file має значення 1)
21 remark Назва тегу C (50)
22 Додаткові дані про помилку (структура additional-info)
23 key Значення помилкового тегу C (1000)
24 value Назва класифікатора (для помилки значення класифікатора) C (100)
25 Відомості щодо ідентифікації банку/філії іноземного банку (структура ustanova)
26 subj-id Код за ЄДРПОУ C (12) +
27 subj-mfo Код банку C (6) +
28 id-key-bank Внутрішньобанківський реєстраційний код C (20) +