• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження Складу реквізитів та структури файлів інформаційного обміну між спеціально уповноваженим органом виконавчої влади з питань фінансового моніторингу та банками (філіями)

Національний банк України  | Постанова, Інші від 04.06.2003 № 233 | Документ не діє
Реквізити
  • Видавник: Національний банк України
  • Тип: Постанова, Інші
  • Дата: 04.06.2003
  • Номер: 233
  • Статус: Документ не діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Національний банк України
  • Тип: Постанова, Інші
  • Дата: 04.06.2003
  • Номер: 233
  • Статус: Документ не діє
Документ підготовлено в системі iplex
ПРАВЛІННЯ НАЦІОНАЛЬНОГО БАНКУ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
04.06.2003 N 233
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
9 червня 2003 р.
за N 457/7778
( Постанова втратила чинність на підставі Постанови Національного банку N 373 від 18.08.2016 )
Про затвердження Складу реквізитів та структури файлів інформаційного обміну між спеціально уповноваженим органом виконавчої влади з питань фінансового моніторингу та банками (філіями)
( Із змінами, внесеними згідно з Постановою Національного банку N 164 від 25.05.2011 )
З метою забезпечення реалізації норм Положення про здійснення банками фінансового моніторингу, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 14.05.2003 N 189 та зареєстрованого Міністерством юстиції України 20.05.2003 за N 381/7702, Правління Національного банку України
ПОСТАНОВЛЯЄ:
1. Затвердити Склад реквізитів та структури файлів інформаційного обміну між спеціально уповноваженим органом виконавчої влади з питань фінансового моніторингу та банками (філіями) (додається).
2. Департаменту інформатизації (Савченко А.С.) після державної реєстрації цієї постанови в Міністерстві юстиції України довести її зміст та формалізований опис файлів інформаційного обміну до відома територіальних управлінь Національного банку України та банків України для використання в роботі.
3. Контроль за виконанням цієї постанови покласти на заступника Голови Національного банку України Шлапака О.В. і Департамент інформатизації (Савченко А.С.)
Голова С.Л.Тігіпко
ЗАТВЕРДЖЕНО
Постанова Правління
Національного банку України
04.06.2003 N 233
(у редакції постанови
Правління Національного
банку України
25.05.2011 N 164
( z0706-11 )
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
9 червня 2003 р.
за N 457/7778
СКЛАД
реквізитів та структури файлів інформаційного обміну між спеціально уповноваженим органом виконавчої влади з питань фінансового моніторингу та банками (філіями)
1. Загальні положення
1.1. Вимоги цього Складу реквізитів та структур файлів поширюються на банки, філії іноземних банків та відокремлені підрозділи банків.
1.2. Інформаційний обмін в електронному вигляді між банками/філіями іноземних банків/відокремленими підрозділами банків і центральним органом виконавчої влади із спеціальним статусом з питань фінансового моніторингу (далі - Спеціально уповноважений орган) здійснюється шляхом обміну відповідними файлами з використанням засобів захисту інформації, розроблених Національним банком України (далі - Національний банк).
1.3. Усі файли інформаційного обміну мають формуватися як XML-документи. Структура XML-документа має відповідати формалізованому опису, що визначається Департаментом інформаційних технологій Національного банку і міститься у відповідних файлах DTD (Document Type Definition), які доводяться до відома учасників інформаційного обміну окремим листом. Посилання на відповідний зовнішній файл DTD у другому рядку кожного файла інформаційного обміну є обов'язковим. Це посилання має вигляд XML-директиви <!DOCTYPE name_str SYSTEM "file_dtd">,
де name_str - ім'я головної структури відповідного файла, змінна;
file_dtd - ім'я відповідного зовнішнього файла DTD, змінна.
Директиви з іменами головних структур і файлів DTD для кожного типу файлів інформаційного обміну наведені нижче.
1.4. Якщо інформація від відокремленого підрозділу банку до Спеціально уповноваженого органу передається через банк - юридичну особу, то захист такої інформації під час її передавання від відокремленого підрозділу банку до банку - юридичної особи забезпечується власними програмними засобами банку.
Якщо в банку немає власних засобів захисту інформації, то банк може звернутися до Національного банку для вирішення цього питання.
1.5. Один файл-повідомлення може містити декілька повідомлень про фінансові операції, але кількість повідомлень в одному файлі не повинна перевищувати 100.
1.6. У повідомленні про фінансову операцію щонайменше один з тегів OPR_VID2 та OPR_VID3 має бути заповненим.
1.7. Повідомлення про фінансову операцію формується в банку/філії іноземного банку/відокремленому підрозділі банку за місцем реєстрації цієї операції в реєстрі фінансових операцій, що підлягають фінансовому моніторингу (далі - реєстр), і підписується шляхом накладання електронного цифрового підпису (далі - ЕЦП) відповідальним працівником цього банку/філії іноземного банку/відокремленого підрозділу банку або особою, яка тимчасово виконує його обов'язки.
Якщо інформація від відокремленого підрозділу банку до Спеціально уповноваженого органу передається через банк - юридичну особу, то файл-повідомлення, який формується в банку - юридичній особі й містить повідомлення про фінансові операції, що надійшли від відокремлених підрозділів банку для подальшого передавання до Спеціально уповноваженого органу, підписується відповідальним працівником банку - юридичної особи або особою, яка тимчасово виконує його обов'язки.
1.8. Правила формування імен файлів, типи файлів інформаційного обміну та позначення форматів даних визначаються Спеціально уповноваженим органом і погоджуються Національним банком.
2. Порядок накладання/перевіряння ЕЦП
2.1. ЕЦП складається із 64 байтів. У файлах інформаційного обміну ЕЦП має бути поданий у вигляді 64 пар символів, кожна з яких є позначенням числа, що міститься у відповідному байті ЕЦП, у шістнадцятковій системі числення (використовуються символи від 0 до 9, великі латинські літери від A до F).
2.2. Для підпису інформації щодо кожної фінансової операції та файла в цілому в процесі обміну інформацією між Спеціально уповноваженим органом та банками/філіями іноземних банків/відокремленими підрозділами банків уведено в дію тип ключа "Х", який підлягає сертифікації в Центрі сертифікації ключів Національного банку. Кількість ключів має відповідати кількості працівників, відповідальних за проведення фінансового моніторингу (далі - відповідальні працівники), та осіб, які тимчасово виконують їх обов'язки.
Для генерації ключів потрібно запустити генератор ключів з таким командним рядком:
Gensep.exe a X nn,
де nn - номер робочого місця (цифри та латинські літери).
Порядок розподілу сертифікатів ключів - загальний, який діє для інших інформаційних задач.
2.3. ЕЦП накладається і перевіряється за допомогою програмного забезпечення банку/філії іноземного банку/відокремленого підрозділу банку із вбудованими бібліотеками накладання/перевіряння ЕЦП Національного банку, які вже використовуються в системах автоматизації банків.
В одному файлі може бути два типи ЕЦП: ЕЦП на кожний екземпляр структури, зокрема INF_STR, INF_ERR, INF_ZAP, INF_OTV, та ЕЦП на файл у цілому.
2.4. Для накладання ЕЦП на екземпляр структури потрібно зробити виклик функції накладання ЕЦП на буфер пам'яті, де розмістити всі значення тегів та атрибутів цього екземпляра, крім значення атрибута "Черговий номер екземпляра структури у файлі". Найменування тегів та атрибутів до цього буфера не включаються.
2.5. Для накладання ЕЦП на файл у цілому формується буфер з початку і до кінця файла, уключаючи повний зміст файла. Перед накладанням ЕЦП атрибут "ЕЦП файла" має містити 128 пробілів.
2.6. Перевірка ЕЦП здійснюється за допомогою програмного забезпечення Спеціально уповноваженого органу та програмного забезпечення банку/філії іноземного банку/відокремленого підрозділу банку.
Для перевіряння ЕЦП щодо екземпляра структури потрібно сформувати буфер з усіх значень тегів та атрибутів цього екземпляра, за винятком значення атрибутів "ЕЦП файла" та "Черговий номер екземпляра структури у файлі".
Для перевіряння ЕЦП файла потрібно зберегти значення атрибута "ЕЦП файла", заповнити цей атрибут у файлі 128 пробілами та сформувати буфер з початку до кінця файла.
Для перевіряння ЕЦП файла, що квитується, потрібно зробити побітове порівняння з ЕЦП цього файла, яке зберігається в системі автоматизації банку.
3. Перелік реквізитів файла-повідомлення про облік, правила їх заповнення
XML-директива для посилання на зовнішній файл DTD: <!DOCTYPE transport-file SYSTEM "xu_f710.dtd">
N
з/п
Ідентифікатор реквізиту
(тегу/атрибута)
Зміст реквізитуТип
(максимальна
довжина)
Обов'язковість
заповнення
Примітки
Головна структура transportfile
Загальні відомості про файлповідомлення про облік (головна структура file-meta-data)
1file-nameІм'я файлаC(12)+
2file-dateДата створення файлаD(8)+
3file-timeЧас створення файлаT(4)+
4id-keyІдентифікатор ключа ЕЦПC(6)+
5file-signatureЕЦП файлаB(128)+
Картка реєстрації банку/філії іноземного банку/відокремленого підрозділу банку та відповідальних працівників
(структура fm7)
Ідентифікаційні дані про банк/філію іноземного банку (підструктура ident структури fm7)
6subj-idКод за ЄДРПОУC(12)+
7subj-mfoКод банкуC(6)+
8subj-name-shortcutСкорочене найменуванняC(254)+
9date-cardДата повідомленняD(8)+
10opr-actВид повідомленняN(1)+Зазначається код згідно з
Довідником кодів видів
повідомлень (K_DFM06),
затвердженим наказом
Державного комітету
фінансового моніторингу
України від 26.08.2010 N 148 , зареєстрованим
у Міністерстві юстиції
України 06.10.2010 за
N 891/18186 (далі - наказ
N 148 Спеціально
уповноваженого органу)
11id-key-ddfmОбліковий ідентифікатор
суб'єкта
C(6)+
(якщо реквізит
"Вид пові-
домлення"
набуває
значення
"коригуюче")
12id-key-bankВнутрішньобанківський
реєстраційний код
C(20)+
Загальні відомості про банк/філію іноземного банку (підструктура ustanova структури fm7)
13subj-nameПовне найменуванняC(254)
14subj-name-shortcutСкорочене найменуванняC(254)
15ust-typeТип суб'єктаN(1) Зазначається код згідно з
Довідником кодів типів
суб'єктів первинного
фінансового моніторингу
(K_DFM07), затвердженим
наказом N 148 Спеціально уповноваженого
органу
16ust-vidВид суб'єктаN(4) Зазначається код згідно з
Довідником кодів видів
суб'єктів первинного
фінансового моніторингу
(K_DFM05), затвердженим
наказом N 148 Спеціально уповноваженого
органу
17comment-ust-vidКоментар до виду суб'єктаC(1000)
Місцезнаходження банку/філії іноземного банку (підструктура addr структури ustanova)
18addr-state-idКод країниC(3) Зазначається цифровий код
країни згідно з
Класифікацією країн світу,
затвердженою наказом
Державного комітету
статистики України від
22.12.2010 N 527 (далі -
наказ N 527 Держстату
України)
19addr-postal-codeПоштовий індексC(10)
20addr-obl-idКод областіN(2) Зазначається код згідно з
Довідником кодів областей
України (K_DFM11),
затвердженим наказом N 148 Спеціально
уповноваженого органу
21addr-cityНаселений пункт і район
області
C(254)
22addr-streatВулицяC(254)
23addr-budБудинокC(10)
24addr-korКорпус (споруда)C(10)
25addr-ofisОфісC(10)
Додаткові відомості про банк/філію іноземного банку (підструктура ustanova-dod структури fm7)
Адреса тимчасового перебування банку/філії іноземного банку (підструктура addr структури ustanova-dod)
26addr-state-idКод країниC(3) Зазначається цифровий код
країни згідно з
Класифікацією країн світу,
затвердженою наказом N 527 Держстату
України
27addr-postal-codeПоштовий індексC(10)
28addr-obl-idКод областіN(2) Зазначається код згідно з
Довідником кодів областей
України (K_DFM11),
затвердженим наказом N 148 Спеціально
уповноваженого органу
29addr-cityНаселений пункт і район
області
C(254)
30addr-streatВулицяC(254)
31addr-budБудинокC(10)
32addr-korКорпус (споруда)C(10)
33addr-ofisОфісC(10)
34addr-tlfНомер телефонуC(10)
35addr-emailАдреса е-mailC(50)
Загальні відомості про відокремлений підрозділ банку (підструктура department структури fm7)
36subj-idКод за ЄДРПОУC(12) У разі відсутності
зазначається код за ЄДРПОУ
банку - юридичної особи,
якому підпорядкований
підрозділ
37subj-mfoКод банкуC(6) У разі відсутності
зазначається код банку -
юридичної особи, якому
підпорядкований підрозділ
38id-key-bankВнутрішньобанківський
реєстраційний код
C(20)
39id-key-ddfmОбліковий ідентифікатор
суб'єкта
C(6)
40subj-nameПовне найменуванняC(254)
41subj-name-shortcutСкорочене найменуванняC(254)
42ust-typeТип суб'єктаN(1) Зазначається код згідно з
Довідником кодів типів
суб'єктів первинного
фінансового моніторингу
(K_DFM07), затвердженим
наказом N 148 Спеціально уповноваженого
органу
43ust-vidВид суб'єктаN(4) Зазначається код згідно з
Довідником кодів видів
суб'єктів первинного
фінансового моніторингу
(K_DFM05), затвердженим
наказом N 148 Спеціально уповноваженого
органу
44comment-ust-vidКоментар до виду суб'єктаC(1000)
Місцезнаходження відокремленого підрозділу банку (підструктура addr структури department)
45addr-state-idКод країниC(3) Зазначається цифровий код
країни згідно з
Класифікацією країн світу,
затвердженою наказом N 527 Держстату
України
46addr-postal-codeПоштовий індексC(10)
47addr-obl-idКод областіN(2) Зазначається код згідно з
Довідником кодів областей
України (K_DFM11),
затвердженим наказом N 148 Спеціально
уповноваженого органу
48addr-cityНаселений пункт і район
області
C(254)
49addr-streatВулицяC(254)
50addr-budБудинокC(10)
51addr-korКорпус (споруда)C(10)
52addr-ofisОфісC(10)
53addr-tlfНомер телефонуC(10)
54addr-emailАдреса е-mailC(50)
Відомості про відповідального (відповідальних) працівника (працівників) (підструктура vdp структури fm7)
Відомості про призначення відповідального працівника (підструктура vdp-assignment структури vdp)
55vdp-posПосадаC(100)
56vdp-name-prПрізвищеC(50)
57vdp-name-iІм'яC(30)
58vdp-name-pbПо батьковіC(30)
59vdp-nmНомер наказу про
призначення
C(20)
60vdp-dateДата наказу про
призначення
D(8)
61vdp-date-assignmentДата призначення на
посаду
D(8)
62vdp-tlfНомер телефонуC(10)
63vdp-emailАдреса е-mailC(50)
Відомості про призначення особи, яка тимчасово виконує обов'язки відповідального працівника (підструктура
vdp-temp-assignment структури vdp)
64vdp-posПосадаC(100)
65vdp-name-prПрізвищеC(50)
66vdp-name-iІм'яC(30)
67vdp-name-pbПо батьковіC(30)
68vdp-nmНомер наказу про
призначення
C(20)
69vdp-dateДата наказу про
призначення
D(8)
70vdp-date-assignmentДата призначення на
посаду
D(8)
71vdp-tlfНомер телефонуC(10)
72vdp-emailАдреса е-mailC(50)
Відомості про звільнення відповідального працівника або особи, яка тимчасово виконує його обов'язки
(підструктура vdp-clear структури vdp)
73vdp-name-prПрізвищеC(50)
74vdp-name-iІм'яC(30)
75vdp-name-pbПо батьковіC(30)
76vdp-nmНомер наказу про
звільнення
C(20)
77vdp-dateДата наказу про
звільнення
D(8)
78vdp-date-clearДата звільнення від
виконання обов'язків
D(8)
3.1. Під час формування файла-повідомлення про облік слід дотримуватися таких загальних правил:
реквізити, що мають бути заповнені за допомогою кодів, заповнюються з використанням відповідних довідників кодів, затверджених наказами Спеціально уповноваженого органу та Державної служби статистики України;
реквізити, що містять дані відповідних документів (наказів, ліцензій, дозволів, свідоцтв тощо), заповнюються тільки на підставі та мовою цих документів;
усі інші реквізити, що містять текстову інформацію, заповнюються українською мовою.
3.2. Реквізити 6-12 заповнюються в усіх випадках надання файла-повідомлення про облік до Спеціально уповноваженого органу.
Реквізити 13-35 заповнюються повністю лише під час першого подання файла-повідомлення про облік для реєстрації банку/філії іноземного банку. У разі зміни загальних та/або додаткових відомостей заповнюються лише ті реквізити з групи 13-35, у яких відбулися зміни.
Реквізити 36-54 заповнюються повністю під час першого подання інформації про відокремлений підрозділ банку. Реквізити 36-44 заповнюються завжди під час подання інформації про відокремлений підрозділ банку. Реквізити 45-54 заповнюються під час першого надання інформації про відокремлений підрозділ банку та в разі зміни відомостей про нього. В останньому випадку заповнюються тільки ті реквізити з групи 45-54, у яких відбулися зміни.
Реквізити 55-78 заповнюються в разі потреби надання інформації про відповідального працівника або особу, яка тимчасово виконує його обов'язки. У разі призначення відповідального працівника або особи, яка тимчасово виконує його обов'язки, та їх звільнення відповідні реквізити з групи 55-78 заповнюються повністю. У разі зміни відомостей про відповідального працівника або особу, яка тимчасово виконує його обов'язки, заповнюються тільки ті реквізити з групи 55-72, у яких відбулися зміни.
3.3. Під час надання інформації про реєстрацію банку/філії іноземного банку та про призначення відповідального працівника або особи, яка тимчасово виконує його обов'язки, заповнюються реквізити 6-35 та 55-78. Реквізит 10 "Вид повідомлення" у цьому випадку набуває значення "первинне". Обов'язковими для заповнення є реквізити 55-63. Допускається одночасне заповнення реквізитів 55-78 у разі одночасного призначення відповідального працівника та особи, яка тимчасово виконує його обов'язки.
3.4. Під час надання інформації про реєстрацію відокремленого підрозділу банку та про призначення відповідального працівника або особи, яка тимчасово виконує його обов'язки, у цьому підрозділі заповнюються реквізити 6-12 та 36-78. Реквізит 10 "Вид повідомлення" у цьому випадку набуває значення "первинне". Обов'язковими для заповнення є реквізити 55-63. Допускається одночасне заповнення реквізитів 55-78 у разі одночасного призначення відповідального працівника відокремленого підрозділу банку та особи, яка тимчасово виконує його обов'язки.
3.5. Під час надання інформації про призначення відповідального працівника банку/філії іноземного банку (у разі звільнення попереднього відповідального працівника) заповнюються реквізити 6-12 і 55-63. Реквізит 10 "Вид повідомлення" у цьому випадку набуває значення "коригуюче".
3.6. Під час надання інформації про призначення відповідального працівника відокремленого підрозділу банку (у разі звільнення попереднього відповідального працівника) заповнюються реквізити 6-12, 36-44 і 55-63. Реквізит 10 "Вид повідомлення" у цьому випадку набуває значення "коригуюче".
3.7. Під час надання інформації про призначення особи, яка тимчасово виконує обов'язки відповідального працівника банку/філії іноземного банку, заповнюються реквізити 6-12 і 55-63. Реквізит 10 "Вид повідомлення" у цьому випадку набуває значення "коригуюче".
3.8. Під час надання інформації про призначення особи, яка тимчасово виконує обов'язки відповідального працівника відокремленого підрозділу банку, заповнюються реквізити 6-12, 36-44 і 64-72. Реквізит 10 "Вид повідомлення" у цьому випадку набуває значення "коригуюче".
3.9. У разі одночасного призначення відповідального працівника банку/філії іноземного банку (під час звільнення попереднього відповідального працівника) та особи, яка тимчасово виконує його обов'язки, допускається подання одного файла-повідомлення про облік з одночасним повідомленням про обидва призначення. У цьому разі заповнюються реквізити 6-12 і 55-72. Реквізит 10 "Вид повідомлення" у цьому випадку набуває значення "коригуюче".
3.10. У разі одночасного призначення відповідального працівника відокремленого підрозділу банку (під час звільнення попереднього відповідального працівника) та особи, яка тимчасово виконує його обов'язки, заповнюються реквізити 6-12, 36-44 і 55-72. Реквізит 10 "Вид повідомлення" у цьому випадку набуває значення "коригуюче".
3.11. Під час надання інформації про звільнення відповідального працівника банку/філії іноземного банку або особи, яка тимчасово виконує його обов'язки, заповнюються реквізити 6-12 і 73-78. Реквізит 10 "Вид повідомлення" у цьому випадку набуває значення "коригуюче".
3.12. Під час надання інформації про звільнення відповідального працівника відокремленого підрозділу банку або особи, яка тимчасово виконує його обов'язки, заповнюються реквізити 6-12, 36-44 і 73-78. Реквізит 10 "Вид повідомлення" у цьому випадку набуває значення "коригуюче".
3.13. Якщо відбувається одночасне звільнення відповідального працівника та призначення нового відповідального працівника банку/філії іноземного банку, то допускається подання одного файла-повідомлення про облік з одночасним повідомленням про звільнення та призначення. У цьому разі заповнюються реквізити 6-12, 55-63 і 73-78. Реквізит 10 "Вид повідомлення" у цьому випадку набуває значення "коригуюче".
3.14. Для повідомлення про одночасне звільнення та призначення відповідального працівника відокремленого підрозділу банку заповнюються реквізити 6-12, 36-44, 55-63 і 73-78. Реквізит 10 "Вид повідомлення" у цьому випадку набуває значення "коригуюче".
3.15. Для повідомлення про одночасне звільнення відповідального працівника банку/філії іноземного банку та призначення особи, яка тимчасово виконує його обов'язки, заповнюються реквізити 6-12 і 64-78. Реквізит 10 "Вид повідомлення" у цьому випадку набуває значення "коригуюче".
3.16. Для повідомлення про одночасне звільнення відповідального працівника відокремленого підрозділу банку та призначення особи, яка тимчасово виконує його обов'язки, заповнюються реквізити 6-12, 36-44 і 64-78. Реквізит 10 "Вид повідомлення" у цьому випадку набуває значення "коригуюче".
3.17. Під час надання інформації про зміну відомостей щодо банку/філії іноземного банку або відповідальних працівників банку/філії іноземного банку, крім повідомлення про призначення та звільнення, заповнюються реквізити 6-12 і відповідні реквізити 13-35, 55-78, у яких відбулися зміни. Реквізит 10 "Вид повідомлення" у цьому випадку набуває значення "коригуюче".
3.18. Під час надання інформації про зміну відомостей щодо відокремленого підрозділу банку або відповідальних працівників відокремленого підрозділу банку, крім інформації про призначення та звільнення, заповнюються реквізити 6-12 і відповідні реквізити 36-78, у яких відбулися зміни. Реквізит 10 "Вид повідомлення" у цьому випадку набуває значення "коригуюче".
3.19. Під час надання інформації про припинення діяльності відокремленого підрозділу банку заповнюються реквізити 6-12, 36-44. Реквізит 43 "Вид суб'єкта" набуває значення "0000", реквізит 10 "Вид повідомлення" - "коригуюче".
3.20. Під час надання інформації про припинення діяльності банку/філії іноземного банку заповнюються реквізити 6-12, реквізит 17. Реквізит 16 "Вид суб'єкта" набуває значення "0000", реквізит 10 "Вид повідомлення" - "коригуюче".
4. Перелік реквізитів файла-повідомлення про взяття (відмову від узяття) на облік, правила їх заповнення
XML-директива для посилання на зовнішній файл DTD: <!DOCTYPE transport-file SYSTEM "xv_f710.dtd">
N
з/п
Ідентифікатор реквізиту
(тегу/атрибута)
Зміст реквізитуТип
(максимальна
довжина)
Обов'язковість
заповнення
Примітки
Головна структура transportfile
Відомості про файл-повідомлення про взяття на облік (структура file-meta-data)
1file-nameІм'я файлаC(12)+
2file-dateДата створення файлаD(8)+
3file-timeЧас створення файлаT(4)+
4id-keyІдентифікатор ключа ЕЦПC(6)+
5file-signatureЕЦП файлаB(128)+
Відомості про початковий файл-повідомлення про облік (структура report)
Загальні відомості про початковий файл-повідомлення про облік (структура input-file-meta-data)
6input-file-nameІм'я файлаC(12)+
7input-file-dateДата створення файлаD(8)+
8input-file-timeЧас створення файлаT(4)+
9input-id-keyІдентифікатор ключа ЕЦПC(6)+
10input-file-signatureЕЦП файлаB(128)+
11file-error-statusКод помилки за початковим
файлом у цілому
C(4)+Зазначається код згідно з
Довідником кодів помилок для
електронного обміну з
банками (K_DFM14),
затвердженим наказом
Державного комітету
фінансового моніторингу
України від 30.08.2010 N 152 , зареєстрованим
у Міністерстві юстиції
України 06.10.2010 за
N 894/18189 (далі - наказ
N 152 Спеціально
уповноваженого органу)
Помилка файла (структура file-error)
Помилка (структура error)
12error-codeКод помилкиC(4)+Зазначається код згідно з
Довідником кодів помилок для
електронного обміну з
банками (K_DFM14),
затвердженим наказом N 152 Спеціально
уповноваженого органу
13descriptionОпис помилкиC(100)
start-tag-orderНомер помилкового тегуN(6) Номер помилкового тегу з
початку файла (нумерація
тегів починається з тегу
transport-file. Номер тегу
transport-file має значення
"один")
14remarkНайменування тегуC(50)
Додаткові дані про помилку (структура additional-info)
15keyЗначення помилкового тегуC(1000)
16valueНайменування
класифікатора (для
помилки значення
класифікатора)
C(100)
Відомості щодо ідентифікації банку/філії іноземного банку (структура ustanova)
17subj-idКод за ЄДРПОУC(12)+
18subj-mfoКод банкуC(6)+
19id-key-bankВнутрішньобанківський
реєстраційний код
C(20)+
20id-key-ddfmОбліковий ідентифікатор
суб'єкта
C(6)
Відомості про відокремлений підрозділ банку (структура department)
21subj-idКод за ЄДРПОУC(12) Реквізити заповнюються лише
під час надання
файла-повідомлення про
взяття на облік
відокремленого підрозділу
банку
22subj-mfoКод банкуC(6)
23id-key-bankВнутрішньобанківський
реєстраційний код
C(20)
24id-key-ddfmОбліковий ідентифікатор
суб'єкта
C(6)
5. Перелік реквізитів файла-повідомлення про фінансові операції, правила їх заповнення
XML-директива для посилання на зовнішній файл DTD: <!DOCTYPE povidomlen SYSTEM "fin_mon1.dtd">
N
з/п
Ідентифікатор реквізиту
(тегу/атрибута)
Зміст реквізитуТип
(максимальна
довжина)
Обов'язковість
заповнення
Примітки
Загальні відомості про файлповідомлення (головна структура POVIDOMLEN)
1FILE_NAMEІм'я файлаC(12)+
2FILE_DATEДата створення файлаD(8)+
3FILE_TIMEЧас створення файлаT(4)+
4FILE_OPERКількість екземплярів
структури INF_STR у файлі
N(6)+
5ID_KEYІдентифікатор ключа ЕЦПC(6)+
6FILE_SIGNЕЦП файлаB(128)+
Відомості про банк/філію іноземного банку/відокремлений підрозділ банку, що безпосередньо надає інформацію
Спеціально уповноваженому органу (структура USTANOVA)
1UST_TYPТип суб'єктаN(1)+Зазначається код згідно з
Довідником кодів типів
суб'єктів первинного
фінансового моніторингу
(K_DFM07), затвердженим
наказом N 148 Спеціально уповноваженого
органу
2UST_VIDВид суб'єктаN(4)+Зазначається код згідно з
Довідником кодів видів
суб'єктів первинного
фінансового моніторингу
(K_DFM05), затвердженим
наказом N 148 Спеціально уповноваженого
органу
3UST_MFOКод банкуC(6)+
4UST_IDКод суб'єкта за ЄДРПОУC(10)+
5UST_FKODОбліковий ідентифікатор
суб'єкта
C(6)+
6ID_KEY_BANKВнутрішньобанківський
реєстраційний код
C(20)+
Блок даних (структура INF_STR)
1STR_IDЧерговий номер екземпляра
структури INF_STR у файлі
N (6)+
2ID_KEYІдентифікатор ключа ЕЦПC (6)+
3STR_SIGNЕЦП екземпляра структури
INF_STR
B (128)+
Відомості про банк/філію іноземного банку/відокремлений підрозділ банку, де зареєстрована фінансова операція
(підструктура USTANOVA структури INF_STR)
1UST_TYPТип суб'єктаN(1)+Зазначається код згідно з
Довідником кодів типів
суб'єктів первинного
фінансового моніторингу
(K_DFM07), затвердженим
наказом N 148 Спеціально уповноваженого
органу
2UST_VIDВид суб'єктаN(4)+Зазначається код згідно з
Довідником кодів видів
суб'єктів первинного
фінансового моніторингу
(K_DFM05), затвердженим
наказом N 148 Спеціально уповноваженого
органу
3UST_MFOКод банкуC(6)+
4UST_IDКод суб'єкта за ЄДРПОУC(10)+
5UST_FKODОбліковий ідентифікатор
суб'єкта
C(6)+
6ID_KEY_BANKВнутрішньобанківський
реєстраційний код
C(20)+
Відомості про фінансову операцію (підструктура OPERACIA структури INF_STR)
1KL_IDНомер реєстрації
фінансової операції в
реєстрі
N(12)+Реквізит, за допомогою якого
здійснюється ідентифікація
фінансової операції (далі -
ключовий реквізит)
2KL_DATEДата реєстрації
фінансової операції в
реєстрі
D(8)+Ключовий реквізит
3OPR_KOLКількість учасників
фінансової операції
N(2)+
4OPR_ACTВид повідомлення про
фінансову операцію
N(1)+Зазначається код згідно з
Довідником кодів видів
повідомлень (K_DFM06),
затвердженим наказом N 148 Спеціально
уповноваженого органу
5OPR_DATEДата фактичного
здійснення фінансової
операції або відмови в її
проведенні, або зупинення
проведення
D(8)+
6OPR_TIMEЧас фактичного здійснення
фінансової операції або
відмови в її проведенні,
або зупинення проведення
T(4)+
7OPR_VALКод валюти фінансової
операції/код банківського
металу
C(3)+Зазначається код згідно з
Класифікатором іноземних
валют та банківських
металів, затвердженим
постановою Правління
Національного банку України
від 04.02.98 N 34 (зі змінами)
8OPR_SUMVСума фінансової операції
у валюті
N(19)+Одиниця виміру: сота частка
одиниці валюти (ціле число)
або сота частка тройської
унції для банківського
металу (ціле число)
9OPR_SUMGСума фінансової операції
в гривневому еквіваленті
N(19)+Одиниця виміру: копійки
(ціле число)
10OPR_NAZNОпис фінансової операції,
призначення платежу
C(4000)+
11OPR_OZNОзнака здійснення
фінансової операції
C(1)+Зазначається код згідно з
Довідником кодів ознак
здійснення фінансових
операцій (K_DFM10),
затвердженим наказом N 148 Спеціально
уповноваженого органу
12OPR_VID1Код виду фінансової
операції
C(15)+Зазначається код згідно з
Порядком формування коду
виду фінансової операції,
затвердженим наказом N 148 Спеціально
уповноваженого органу
13OPR_VID2Ознака (ознаки)
фінансової операції, що
підлягає обов'язковому
фінансовому моніторингу
C(4)+
[якщо
фінансова
операція має
ознаку
(ознаки)
такої, що
підлягає
обов'язковому
фінансовому
моніторингу]
Зазначається(ються) код
(коди) згідно з Довідником
кодів ознак фінансових
операцій, які підлягають
обов'язковому фінансовому
моніторингу (K_DFM02),
затвердженим наказом N 148 Спеціально
уповноваженого органу.
Якщо кодів кілька, тег
повторюється. Першим
зазначається найвищий за
пріоритетом код
14COMMENT_ VID2Коментар до фінансової
операції, що підлягає
обов'язковому фінансовому
моніторингу
C(4000)
15OPR_VID3Ознака (ознаки)
фінансової операції, що
підлягає внутрішньому
фінансовому моніторингу
C(3)+
[якщо
фінансова
операція має
ознаку
(ознаки)
такої, що
підлягає
внутрішньому
фінансовому
моніторингу]
Зазначається код (коди)
згідно з Довідником кодів
ознак фінансових операцій,
які підлягають внутрішньому
фінансовому моніторингу, та
фінансових операцій з
відстеження (моніторингу) за
запитом іноземної держави чи
Держфінмоніторингу
(K_DFM03), затвердженим
наказом N 148 Спеціально уповноваженого
органу.
Якщо кодів кілька, тег
повторюється. Першим
зазначається найвищий за
пріоритетом код
16COMMENT_ VID3Коментар до фінансової
операції, що підлягає
внутрішньому фінансовому
моніторингу
C(4000)
17OPR_NOMНомер фінансової операції
в системі автоматизації
банку
N(9)
18MOD_IDНомер реєстрації
фінансової операції в
реєстрі
N(12)+
(для повідом-
лення про
коригування
неключових
реквізитів
фінансової
операції,
узятої на
облік, або для
повідомлення
про
виправлення
помилок у
фінансовій
операції, не
взятій на
облік)
Посилання на ключовий
реквізит.
Для коригування неключових
реквізитів фінансової
операції, узятої на облік,
зазначається номер/дата
реєстрації цієї операції в
реєстрі.
Для виправлення помилок у
фінансовій операції, не
взятій на облік,
зазначається номер/дата
першої реєстрації цієї
фінансової операції в
реєстрі
19MOD_DATEДата реєстрації
фінансової операції в
реєстрі
D(8)
20OPR_NBUОзнака виявлення
фінансової операції
інспекторами
Національного банку
N(1)+Набуває значень:
1 - у разі виявлення
фінансової операції
інспекторами Національного
банку;
0 - в інших випадках