• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Інструкція про порядок заповнення форми N 5-с "Звіт про витрати на виробництво продукції, робіт, послуг"

Міністерство статистики України  | Інструкція від 15.10.1996 № 306 | Документ не діє
Реквізити
  • Видавник: Міністерство статистики України
  • Тип: Інструкція
  • Дата: 15.10.1996
  • Номер: 306
  • Статус: Документ не діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Міністерство статистики України
  • Тип: Інструкція
  • Дата: 15.10.1996
  • Номер: 306
  • Статус: Документ не діє
Документ підготовлено в системі iplex
МІНІСТЕРСТВО СТАТИСТИКИ УКРАЇНИ
І Н С Т Р У К Ц І Я
N 306 від 15.10.96
м.Київ
( Інструкцію скасовано на підставі Наказу Держкомстату N 72 від 08.12.97 )
Затверджено
наказом Міністерства статистики
України від 15.10.96 р. N 306
Інструкція про порядок заповнення форми N 5-с "Звіт про витрати на виробництво продукції, робіт, послуг"
1. Загальні положення
1.1. Статистичний звіт по формі N 5-с (квартальна, річна) складається підприємствами та організаціями, що перебувають на господарському розрахунку і є юридичними особами, та виділеними на окремий баланс відособленими підрозділами підприємства, а також організаціями, що не перебувають на господарському розрахунку, але одержують доходи від господарської або іншої комерційної діяльності, незалежно від форм власності та умов господарювання (крім кооперативів, малих підприємств та бюджетних організацій).
Слід звернути увагу, що звіт по формі N 5-с (квартальна) заповнюється на дискретній основі, тобто за I, II, III, IV квартали окремо.
Спільні підприємства звітують по формі N 5-с (річна).
1.2. Адресна частина бланку заповнюється в такому порядку:
- сітка кодів заповнюється статистичним органом;
- реквізит "Міністерство (відомство), МДО, концерн, асоціація" - вказується повне найменування відомства, якому підпорядковане підприємство (організація), що звітує;
- реквізит "Організація" - вказується повне найменування підприємства, що звітує (згідно з установчими документами);
- реквізит "Адреса" - вказується його повна поштова адреса;
- реквізит "Форма власності" - вказується форма власності згідно з класифікатором форм власності (КВФ);
- реквізит "Вид діяльності (основний)" - вказується повне найменування виду діяльності (галузі), до якого підприємство віднесене статистичним органом згідно з "Загальним класифікатором галузей народного господарства" (ЗКГНГ), затвердженого наказом Міністерства статистики України 24.01.94 року N 21.
1.3. Звіт по формі N 5-с (квартальна) заповнюють усі підприємства, вказані в пункті 1.1 (крім підприємств сільськогосподарського виробництва).
1.4. Звіт надсилається на адресу та в строки, вказані в адресній частині.
2. Заповнення I розділу "Витрати на виробництво"
2.1. Заповнення форми проводиться на підставі даних первинного обліку, складених розрахунків і регістрів бухгалтерського обліку.
2.2. Графа 1 "Всього" заповнюється в цілому по підприємству, тобто включає показники господарської діяльності всіх структурних підрозділів підприємства.
2.3. Графа 2 - показуються результати господарської діяльності підприємства по основному виду діяльності, виходячи з галузевої належності та обсягу виробленої продукції (робіт, послуг). По графах 3-7 наводиться подальший розклад показників неосновних видів діяльності.
Розклад показників по видах діяльності (графи 2-7) необхідно наводити по укрупнених галузях згідно з додатком N 1.
Наприклад, якщо на підприємстві є види діяльності легка промисловість та харчова промисловість, воно покаже результати діяльності по одній графі як вид діяльності "Промисловість" (код 10000). Сільськогосподарські підприємства види діяльності рослинництво, тваринництво та інші сільськогосподарські галузі показують по одній графі як вид діяльності "Сільське господарство" (код 20000).
2.4. Графа 8 "Контрольна сума" заповнюється статистичним органом.
2.5. Дані графи 1 повинні дорівнювати сумі даних граф 2, 3, 4, 5, 6, 7.
2.6. По рядку 010 "Вартість продукції, робіт, послуг" показується вартість виробленої продукції, виконаних робіт та наданих послуг у діючих цінах без урахування податку на добавлену вартість та акцизного збору (з включенням вартості давальницької сировини).
2.7. По рядках 011-018 наводяться дані про витрати на виробництво продукції в розрізі елементів витрат відповідно до Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств" від 28 грудня 1994 року та Типових положень планування, обліку і калькулювання собівартості продукції (робіт, послуг) по окремих галузях народного господарства.
Рядки 011, 012 заповнюються з включенням вартості давальницької сировини.
2.8. По рядках 012-018 наводиться розшифровка витрат на виробництво продукції, робіт, послуг по елементах витрат. Сума даних рядків 012, 014, 015, 017, 018 повинна дорівнювати даним рядка 011.
2.9. По рядку 013 "Витрати, пов'язані з використанням природної сировини" показуються витрати в частині відрахувань на геологорозвідувальні та геологопошукові роботи, рекультивацію земель, включаючи витрати на оплату робіт з рекультивації земель, що здійснюються спеціалізованими підприємствами, плати за деревину, продану на пні, плати до бюджету за воду, відшкодування в межах нормативу втрат сільськогосподарського виробництва при вилучені угідь для розширення видобутку мінеральної сировини.
2.10. По рядку 019 "Собівартість виробленої продукції" показується собівартість продукції, виконаних робіт і наданих послуг (з включенням вартості давальницької сировини).
2.11. Між показниками витрати на виробництво (рядок 011) та собівартості виробленої продукції (рядок 019) може бути різниця, обумовлена:
- списанням витрат з рахунка виробництва на невиробничі рахунки,
- приростом або зменшенням залишку витрат майбутніх періодів, резерву наступних платежів,
- приростом або зменшенням залишків незавершеного виробництва, напівфабрикатів, інструментів та пристроїв власного виробництва, які не включаються у вартість продукції.
2.12. Показник "Середньоспискова чисельність штатних працівників спискового складу" (рядок 020) заповнюється по графі 1, розраховується згідно з інструкцією зі статистики чисельності працівників, зайнятих у народному господарстві України, яка затверджена наказом Мінстату від 07.07.95 р. N 171. Для промислових підприємств, будівельних організацій, радгоспів цей показник повинен відповідати даним рядка 121, графа 1 "Середньоспискова чисельність штатних працівників спискового складу" ф. N 2 - ПВ "Звіт з праці", для решти галузей народного господарства - даним рядка 17, графа 1 "Середньоспискова чисельність штатних працівників спискового складу" ф.N 1 - ПВ (термінова) місячна "Звіт з праці".
2.13. Рядок 023 "Контрольна сума" заповнюється статистичним органом.
2.14. Якщо у підприємства більше шести видів діяльності або галузей, треба заповнювати другий бланк форми 5-с, як продовження бланку без заповнення 1 графи.
3. Особливості заповнення форми 5-с по окремих галузях та видах діяльності
3.1. Промисловість.
По рядку 010 "Вартість продукції, робіт, послуг" підприємства, які виробляють промислову продукцію, проводять роботи і надають послуги промислового характеру, показують обсяг продукції в діючих цінах. Звертаємо увагу, що по промислових підприємствах дані рядка 010 по графі "Всього" повинні відповідати показнику рядка 821 "Обсяг продукції (робіт, послуг) в оптових цінах без податку на добавлену вартість, акцизного збору в діючих цінах відповідного року" форми N 1-П (річна) "Річний звіт підприємства (об'єднання) по продукції". При цьому до показника "Обсяг продукції (робіт, послуг) в оптових цінах без податку на добавлену вартість, акцизного збору в діючих цінах відповідного року" необхідно включити вартість давальницької сировини.
По рядку 011 "Витрати на виробництво" відображаються дані про фактичні витрати на виробництво без вартості продукції, яка вироблена і спожита на виробничі потреби підприємства, за винятком тих галузей, в яких згідно з методологією внутрішній обіг включається у витрати на виробництво і собівартість продукції.
У вартість продукції та витрати на виробництво включається вартість сировини, матеріалів, напівфабрикатів і палива, фактично використаних безпосередньо на виробництво продукції. Якщо підприємство реалізує покупні матеріали, їх вартість до рядків 010 та 011 не включається.
По підприємствах електроенергетики (електромережах) до складу вартості продукції та витрат на виробництво не включаються витрати на електричну енергію, куплену у підприємств Міненерго і продану стороннім споживачам (внутрішній обіг).
Лісозаготівельна діяльність не входить до складу деревообробної промисловості і включається до галузі "Лісове господарство".
3.2. Сільське господарство.
По рядку 010 "Вартість продукції, робіт, послуг" наводиться валова продукція, яка є сумою даних собівартості виробленої сільськогосподарської продукції і прибутку (збитку) від її реалізації. Включає вона також і ту частину продукції, що використана на виробничі потреби в самому господарстві.
3.3. Лісове господарство.
По рядку 010 "Вартість продукції, робіт, послуг" відображається вартість робіт у фактичних цінах по закладці, вирощуванню лісонасаджень, догляду за лісами та їх захисту, по заготівлі ділової деревини, дров, живиці, барасу, осмолу, а також вартість реалізованого на сторону насіння, саджанців та вартість приросту (зменшення) незавершеного виробництва.
3.4. Рибне господарство.
По рядку 010 "Вартість продукції, робіт, послуг" відображається вартість робіт у фактичних цінах по риборозведенню та риболовству.
3.5. Транспорт і зв'язок.
Рядок 010 "Вартість продукції, робіт, послуг" включає в себе доходи від послуг зв'язку або перевезень та діяльності, безпосередньо пов'язаної перевезеннями (вантажно-розвантажувальні, транспортно-експедиційні роботи та послуги, обслуговування транспорту та інше).
По дорожньому господарству відображається загальний обсяг робіт по утриманню шосейних доріг загального користування, крім доріг в містах, які відносяться до комунального господарства.
По трубопровідному транспорту вартість продукції визначається як дохід від транспортування нафти, нафтопродуктів, газу та інших продуктів без вартості самих продуктів. У витратах на виробництво вартість вказаних продуктів теж не враховується.
Рядок 011 "Витрати на виробництво дорівнює рядку 019 "Собівартість виробленої продукції".
3.6. Будівництво.
По рядку 010 "Вартість продукції, робіт, послуг" відображається вартість будівельних робіт у договірних цінах, виконаних власними силами. У вартість будівельних робіт включаються будівельно-монтажні роботи, проектно-вишукувальні роботи, капітальний і поточний ремонт будівель і споруд, інші підрядні роботи, а також витрати, пов'язані з діяльністю підрядчика, доплати та витрати. пов'язані з дією ринкових відносин, які компенсуються замовником.
По рядку 011 "Витрати на виробництво" відображаються прямі та накладні витрати на всі види будівельних робіт, включаючи витрати, що відшкодовуються в порядку компенсації.
3.7. Торгівля.
Рядок 010 "Вартість продукції, робіт, послуг" дорівнює величині реалізованого накладення, яка визначається:
- у роздрібній торгівлі та громадському харчуванні - як валові доходи від торгівлі,
- у оптовій торгівлі - як фактичний валовий результат від реалізації з урахуванням сальдо транспортних витрат.
Рядок 011 "Витрати на виробництво" відповідають витратам обігу з урахуванням втрат товарно-матеріальних цінностей і втрат по тарі.
По рядку 019 "Собівартість виробленої продукції" слід показати різницю між даними по рядку 011 та оплатою послуг найманого транспорту.
3.8. Заготівлі, матеріально-технічне постачання та збут.
Рядок 010 "Вартість продукції, робіт. послуг" дорівнює величині реалізованого накладення, що знаходиться як сума витрат обігу та сальдо прибутку (збитку) від реалізації.
Рядок 011 "Витрати на виробництво" дорівнює витратам обігу.
По рядку 019 "Собівартість виробленої продукції" слід показати різницю між даними по рядку 011 та оплатою послуг найманого транспорту.
3.9. Інформаційно-обчислювальне обслуговування.
Рядок 010 "Вартість продукції, робіт, послуг" відображає обсяг виконаних робіт на сторону у відпускній вартості.
Рядок 011 "Витрати на виробництво" дорівнює рядку 019 "Собівартість виробленої продукції" та відповідає собівартості інформаційно-обчислювальних робіт.
3.10. Операції з нерухомим майном, загальна комерційна діяльність по забезпеченню функціонування ринку, виробничі види побутового обслуговування населення, інші види діяльності сфери матеріального виробництва, житлово-комунальне господарство, невиробничі види побутового обслуговування населення, охорона здоров'я, фізична культура і соціальне забезпечення, освіта, культура і мистецтво, наука і наукове обслуговування, фінанси, кредит, управління, об'єднання громадян.
Рядок 010 "Вартість продукції, робіт, послуг" відображає обсяг продукції (робіт, послуг), виробленої в даному періоді і призначеної для реалізації на сторону.
Рядок 011 "Витрати на виробництво" дорівнює рядку 019 "Собівартість виробленої продукції" та відповідає собівартості наданих послуг.
3.11. Геологія і розвідка надр, геодезична і гідрометеорологічна служба.
По рядку 010 "Вартість продукції, робіт, послуг" наводиться обсяг геологорозвідувальних, топографо-геодезичних робіт у договірних цінах.
4. Заповнення II розділу "Розшифровка інших витрат" (рядка 018)
4.1. У цьому розділі в цілому по підприємству показується по рядках 201-225 розшифровка рядка 018 "Інші витрати".
4.2. Дані рядка 201 дорівнюють сумі рядків 202-204, рядка 230 - сумі рядків 201, 205-225. Рядок 230 повинен дорівнювати рядку 018, графа 1.
4.3. У рядках 201-204 вказуються витрати на службові відрядження в межах норм, передбачених законодавством, з розподілом на добові, витрати на оплату проїзду та проживання в готелях.
4.4. У рядку 205 "Страхові платежі" відображаються платежі з обов'язкового страхування майна підприємств, цивільної відповідальності, страхування окремих категорій працівників.
4.5. У рядку 206 "Проценти за кредити" вказуються витрати на оплату процентів за фінансовими кредитами на поповнення власних обігових коштів, придбання основних фондів і нематеріальних активів для поточної виробничої діяльності, на сплату процентів за товарні і комерційні кредити.
4.6. У рядках 207-217 відображено оплату послуг, які надані підприємству сторонніми організаціями;
- ряд.207 "Зв'язку" - плата за використання та обслуговування вузлів зв'язку;
- ряд.208 "Транспорту (перевезення працівників)" - витрати на перевезення працівників до місця роботи, транспортне обслуговування апарату управління, перевезення працівників при роботі вахтовим методом;
- ряд.209 "Транспорту (експедиційні послуги по реалізації продукції)" - оплата послуг транспортно-експедиційних організацій, витрати на відшкодування складських, вантажно-розвантажувальних, перевалочних, пакувальних і транспортних витрат постачальника, що включаються до ціни продукції згідно з базисом поставки, передбаченим угодою сторін;
- ряд.210 "Обчислювальних центрів" - плата за використання та обслуговування обчислювальних центрів;
- ряд.211 "Загальної комерційної діяльності по забезпеченню функціонування ринку" - суми, сплачені універсальним біржам, брокерським конторам та іншим організаціям за надання посередницьких послуг по продажу-купівлі товарів, цінних паперів, валюти, рекламу, аудиторську діяльність, маркетингові дослідження, оцінку вартості майнових цінностей;
- ряд.212 "Операцій з нерухомим майном" - суми. сплачені універсальним (товарнофондовим) біржам, брокерським конторам та іншим організаціям за надання посередницьких послуг по продажу-купівлі та здачі в оренду нерухомого майна виробничо-технічного і невиробничого призначення та житла;
- ряд.213 "Житлово-комунального господарства" - оплата послуг підприємств житлово-комунального господарства, що здійснюють санітарну очистку, прибирання територій, вивіз сміття та інші побутові послуги, а також витрати на експлуатацію вахтового селища, які не компенсуються платою працівників за користування житлом;
- ряд.214 "Наукових організацій" - оплата послуг організацій, які здійснюють науково-дослідні і дослідно-конструкторські розробки, що входять до складу собівартості виробленої продукції (за винятком здійснених за рахунок позабюджетних фондів ряд.219), оплата послуг наукових організацій консультаційного характеру, пов'язаних із забезпеченням виробництва;
- ряд.215 "Кредитно-фінансових установ" - витрати (крім сплати процентів), пов'язані з оплатою послуг комерційних банків та інших фінансово-кредитних установ (плата за розрахункове обслуговування, отримання гарантій вексельного авалю, факторингових і довірчих операцій, облік боргових вимог і зобов'язань включаючи цінні папери, та інших витрат, пов'язаних з грошовим обігом, емісія цінних паперів);
- ряд.216 "Організацій управління" - оплата послуг інших підприємств щодо управління виробництвом, зберігання і реалізації продукції, якщо штатним розписом підприємства не передбачені відповідні функціональні служби, оплата послуг юридичних служб, організацій пожежної і сторожової охорони;
- ряд.217 "Інших послуг" - вказується оплата не перелічених вище послуг, наданих сторонніми організаціями.
4.7. По рядку 218 відображається знос нематеріальних активів, норми зносу яких визначаються самим підприємством, виходячи з їх первинної вартості. До нематеріальних активів відносяться: первісна вартість права користування землею, водою та іншими природними ресурсами, інших майнових прав (на використання винаходів, "ноу-хау", патентів, ліцензій, промислових зразків, товарних знаків, програмного забезпечення обчислювальної техніки та іншої інтелектуальної власності), що внесені у рахунок вкладів до статутного фонду підприємства і придбані у процесі діяльності підприємства.
4.8. По рядку 219 "Відрахування у позабюджетні фонди" показуються відрахування на будівництво, реконструкцію, ремонт і утримання автомобільних доріг, до Державного інноваційного фонду, позабюджетних фондів фінансування галузевих і міжгалузевих науково-дослідних робіт і заходів щодо освоєння нових технологій і виробництва нових видів продукції тощо, а також до позабюджетних фондів регіону, створених як під певну довгострокову програму, так і з конкретною метою.
4.9. По рядку 220 відображаються податки, за винятком передбачених підпунктом 3.1.2. статті 3 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств", збори та інші обов'язкові платежі, оплата вартості ліцензії та інших державних дозволів для ведення господарської діяльності, сплата збору за реєстрацію підприємства в органах державного управління.
4.10. По рядку 222 показуються платежі за викиди і скиди забруднюючих речовин в межах встановленого ліміту.
4.11. По рядку 223 наводиться плата за оренду окремих об'єктів основних виробничих фондів у частині, яка за діючими нормативними документами відноситься на собівартість.
4.12. Рядок 240 та графа 2 "Контрольна сума" заповнюється статистичним органом.
5. Заповнення розділу III "Розшифровка матеріальних витрат"
5.1. Розшифровуються матеріальні витрати на виробництво продукції, робіт, послуг тільки основного виду діяльності, що відповідає графі 2 по рядку 012 "Матеріальні витрати" I розділу, за винятком витрат, пов'язаних з використанням природної сировини (рядок 013), що мають характер податку, який надходить до бюджету.
5.2. Дані про витрати придбаних зі сторони сировини, матеріалів, електроенергії, теплоенергії, комплектуючих виробів і напівфабрикатів, запасних частин для поточного ремонту устаткування, зносу інструментів, пристроїв, інвентарю, приладдя, зносу спецодягу, меблів та інших продуктів і товарів показуються в рядках 301-320.
5.3. Сума даних рядків 315 і 316 дорівнює даним рядка 314. Сума рядків 301-314 і 317-321 дорівнює даним рядка 325. Дані рядка 325 дорівнюють даним I розділу по 2 графі (рядок 012 "Матеріальні витрати за вирахуванням вартості зворотних відходів" мінус рядок 013 "Витрати, пов'язані з використанням природної сировини").
5.4. Перелік продуктів, що входять до складу кожної галузі, наведено в додатку 2 "Перелік галузей промисловості, народного господарства та продуктів, що входять у галузі".
5.5. У рядку 321 показується вартість транспортних послуг, наданих сторонніми організаціями по перевезенню вантажу по території підприємства (переміщення сировини, матеріалів, інструментів, деталей, заготовок, інших видів вантажів з базового (центрального) складу до цехів (відділень) і доставку готової продукції на склади зберігання.
5.6. Рядок 330 та графа 2 "Контрольна сума" заповнюється статистичним органом.
Додаток N 1
Перелік видів діяльності
------------------------------------------------------------------
| Назва виду діяльності | Код |
|---------------------------------------------------+------------|
| 1 Промисловість | 10000 |
| 2 Сільське господарство | 20000 |
| 3 Лісове господарство | 30000 |
| 4 Рибне господарство | 40000 |
| 5 Транспорт | 51000 |
| 6 Зв'язок | 52000 |
| 7 Будівництво | 60000 |
| 8 Торгівля та громадське харчування | 70000 |
| 9 Матеріально-технічне постачання та збут | 80000 |
|10 Заготівлі | 81000 |
|11 Інформаційно-обчислювальне обслуговування | 82000 |
|12 Операції з нерухомим майном | 83000 |
|13 Загальна комерційна діяльність по забезпеченню | 84000 |
| функціонування ринку | |
|14 Геологія та розвідка надр, геодезична та | 85000 |
| гідрометеорологічна служба | |
|15 Виробничі види побутового обслуговування | 86000 |
| населення | |
|16 Інші види діяльності сфери матеріального | 87000 |
| виробництва | |
|17 Житлове господарство | 90100 |
|18 Комунальне господарство | 90200 |
|19 Невиробничі види побутового обслуговування | 90300 |
| населення | |
|20 Охорона здоров'я, фізична культура та соціальне | 91000 |
| забезпечення | |
|21 Освіта | 92000 |
|22 Культура і мистецтво | 93000 |
|23 Наука і наукове обслуговування | 95000 |
|24 Фінанси, кредит, страхування, пенсійне | 96000 |
| забезпечення | |
|25 Управління | 97000 |
|26 Громадські організації та об'єднання | 98000 |
------------------------------------------------------------------
Додаток N 2
Перелік галузей промисловості та народного господарства і продуктів, що входять в галузі
------------------------------------------------------------------
|N рядка|Назва галузей та продуктів, що входять до складу галузей|
------------------------------------------------------------------
301 Електроенергетика
Електроенергія, теплоенергія, гаряча вода, які отримані
зі сторони.
302 Продукти нафтогазової промисловості
Нафта, газ попутний, озокерит природний, бензин, гас,
дизельне паливо, масло, змазка, сортові мазути,
нафтобітум, рубракс, парафін, кокс нафтовий, зелене
масло, вазелін, воскові продукти, контакти, азолят, сирі
нафтові кислоти.
Газ природний, газ штучний із вугілля, нафти та сланців,
газ газобензинових заводів, газ підземної газифікації
вугілля, газобензин, гелій.
303 Вугільна промисловість
Кам'яне вугілля (включаючи антрацит), буре вугілля.
Продукція переробки вугілля на збагачувальних фабриках:
концентрат, промпродукт, шлам, вугільні брикети, інша
продукція переробки вугілля на вугільних підприємствах.
304 Продукти торф'яної та сланцевої промисловості
Торф, торф'яні брикети та напівфабрикати.
Горючі сланці, інша продукція переробки сланців
(бітум, шпалопросочувальне масло та ін.).
305 Чорна металургія
Руди чорних металів: залізна, марганцева, хромітова.
Агломерат та окатиші.
Нерудна сировина для чорної металургії.
Чавун всіх видів.
Сталь. Прокат чорних металів.
Вироби подальшої переробки: листова оцинкована,
освинцьована та луджена сталь, сріблянка, гнуті профілі
та ін.
Труби: сталеві - всіх видів, труби чавунні (напірні
водопровідні) та фасони до них.
Електроферосплави.
Лом (брухт) оброблений, металеві порошки чорних металів.
Кулі сталеві помольні. Кокс, газ коксовий. Інша
коксохімічна продукція.
Шамотні вироби, динасові вироби, магнезитові та
хромомагнезитові вироби, магнезитовий металургійний
порошок, інші вогнетриви.
Металеві вироби виробничого призначення: стрічка сталева
холоднокатана, пружини годинникові, дріт сталевий, трос
сталевий, дріт сталевий багатожильний, електроди
зварювальні, шайби пружинні, болти з гайками чорні та
сортові, інші металеві вироби.
306 Кольорова металургія
Руди кольорових та рідкісних металів. Золотомісткі руди
та пісок. Алмазомістка сировина. Концентрати (баритовий
та вольфрамовий концентрат, молібденовий промисловий
продукт та інші). Кольорові метали: алюміній первинний,
включаючи силумін, алюміній вторинний, барій, ванадій,
вісмут, вольфрам, гафній, галій, германій, індій, кадмій,
кобальт та інші.
307 Хімічна та нафтохімічна промисловість
Продукти гірничої хімії: апатато-нефелінові та
фосфоритні руди, природні калійні солі, природні руди,
які містять сірку, бор, миш'як і барит (добування та
збагачення); доломітовий, апататовий та нефеліновий
концентрати, бентоніт натрію та інша хімічна сировина.
Продукти основної хімії: неорганічні кислота та
ангідриди, солі, окисли, луги, стиснуті та зріджені гази
(кисень, водень, криптон, ксенон, аргон), продукція
автогенних заводів, сорбенти та каталізатори, вибухові
речовини, мінеральні добрива та інші. Синтетичні
барвники: сірчані, прямі, кубові, протравні для вовни,
бавовни, продукти для холодного забарвлення, барвники
кисневі, барвники для хутра, барвники, що розчиняються в
органічних речовинах, нигрозіни, індуліни, кубозолі,
індигозолі, барвники спеціальні для хімічних волокон,
актавні барвники, барвники для шкіри та овчини шубної,
пігменти, лаки та лакові барвники.
Напівпродукти для синтетичних барвників (анілін,
глікозин, метазин). Текстильно допоміжні речовини
(закріплювачі нілан, хромалан, уремін та інші).
Хімікати - добавки до каучуку, гуми та пластмаси.
Продукти основного органічного синтезу: синтетичні спирти
- етиловий, метиловий, пропиловий, буталовий,
ізобуталовий та інші одноатомні спирти, спирти
багатоатомні, кислоти та спирти синтетичні жирні. Феноли.
Катони. Ацетон. Альдегіди - формалін, хлораль, параформ,
ронгалит.
Органічні кислоти: оцтова, акрилова, метакрилова,
олеїнова, мурашина, пропіонова та інші. Синтетичні
мийні засоби та напівпродукти до них. Продукти
шинної промисловості.
Оплата ремонту шин, знос шин.
Продукти гумовоазбестової промисловості: гумовотехнічні
вироби: рукави, ремені, шланги, транспортерні стрічки,
пластини, деталі для автомобілів, тракторів та
сільськогосподарських машин, інші гумовотехнічні вироби,
прогумовані тканини та вироби з них, вироби з латексу і
регенерату, клеї гумові, ізоляційна стрічка гумова,
рукавиці діелектричні. Ебонітові вироби. Водолазне
спорядження та деталі. Індивідуальні засоби захисту та
вироби до них: протигази, гідрокостюми, респіратори,
маски, напівмаски.
Азботехнічні вироби: пароніт, азбестове волокно, тканини,
шнур. Гумове взуття всіх видів. Знос гумового взуття,
ремонт гумового взуття. Гумові вироби народного
споживання: спортивний інвентар, іграшки. Предмети
санітарії та гігієни, гумові медичні вироби та інші
гумові вироби.
Продукти інших галузей хімічної та нафтохімічної
промисловості. Хімічні реактиви та особливо чисті
речовини. Фотохімічні продукти: фотопапір, фотоплівка,
плівка для рентгенівських знімків, кіноплівка,
фотожелатин, магнітна стрічка, фотохімічні товари та інші
фотохімічні вироби.
Продукти побутової хімії: засоби для відбілення,
підсинення та підкрохмалення виробів із тканин,
плямовивідні, засоби для чищення та полірувальні засоби,
засоби догляду за виробами із шкіри, замші, автомобілями,
клеючі засоби, товари побутової хімії в аерозольній
упаковці. Розфасовані: мінеральні добрива, хімічні засоби
захисту рослин садів та городів, лакофарбові продукти,
засоби проти побутових комах та гризунів, дезінфекційні
засоби.
Інші хімічні продукти: активоване вугілля, карбюризатори,
хімпоглиначі, кремнійорганічні сполуки та інші. Сажа
(технічний вуглець) усіх видів. Продукти
хіміко-фармацевтичної промисловості.
308 Машинобудування та металообробка
Продукти машинобудування: продукція машинобудування, яка
використовується на виробничо-експлуатаційні потреби та
для комплектації виробленої продукції. Вироби
загальномашинобудівного призначення: гідроприводи та
гідроавтоматика, редуктори нормалізовані, зубчаті колеса,
змащувальна апаратура, пневмоприводи та пневмоавтомати.
Промислова трубопровідна арматура з кольорових металів,
сірого та ковкого чавуну, сталі, засувки та затвори
чавунні та сталеві, електроприводи до арматури та
засувок.
Кабельні вироби. Приводи. Продукція електротехнічної та
радіоелектронної промисловості. Інші придбані зі сторони
комплектуючі вироби, напівфабрикати та послуги
машинобудівного виробництва. Ливарні вироби, поковки,
зварні конструкції для машинобудування, одержані зі
сторони. Знос інструментів усіх видів технологічної
оснастки, пристосування та штампів, які одержані ззовні.
Запасні частини, деталі та вузли для ремонту всіх видів
устаткування. Металеві вироби виробничого призначення:
будівельні металовироби (металеві та чавунні грати,
поручні, східці), стругові та пічні ливарні вироби,
металева тара (металеві діжки, барабани, газові балони та
інші), ручний сільськогосподарський та садово-огородній
інвентар, сокири, молотки загального призначення,
шоферський інструмент, трикотажні, швейні машинні голки,
металеве полотно та сито, ланцюги технічні та
господарські, якорі, металева фурнітура, інші виробничі
металовироби (крім віднесених до галузі "Металовироби
виробничого призначення"), штучні алмази, абразивні
матеріали та інструменти з них: електрокорунд, карбід
кремнію, штучні алмази, надтверді матеріали, інші
алмазоабразивні матеріали, інструмент з них. Медична
техніка. Вартість поточного ремонту машин та обладнання,
виконаного сторонніми підприємствами або структурними
підрозділами підприємства, що не належать до основного
виду діяльності.
309 Деревообробна та целюлозно-паперова промисловість
Пиломатеріали всіх видів. Шпали, перевідні бруски,
продукти деревообробки, меблі, комплекти деталей для
меблів.
Дерев'яні конструкції, тара. Дерев'яні машинобудівні
деталі та футляри, допоміжні матеріали з дерева для
легкої промисловості. Фанера всіх видів, гнуті деталі та
шпон.
310 Промисловість будівельних матеріалів (включаючи скляну та
фарфоро-фаянсову промисловість)
Цемент усіх видів. Керамічна сировина. Нерудні матеріали:
будівельний камінь, щебінь, гравій, піщано-гравійна
суміш, будівельний пісок. Азбест: азбестова руда
(видобування), азбест та азбокартон.
Неметалорудні матеріали: каолін, пегматит, слюда-сирець
(видобування та збагачення), слюдяні вироби, слюда
щипана, слюдопласт, андезитовий щебінь, мука андезитова,
вироби з андезиту, асфальтиту, графіту та інші вироби.
Вапно, гіпс та інші місцеві в'яжучі матеріали. Товарний
бетон, будівельний розчин та інші будівельні матеріали.
Будівельне та технічне скло, дзеркала та інші. Кварцовий
пісок. Медичні вироби із скла, фарфору та пластмаси.
311 Продукти легкої промисловості
Бавовняні вироби: бавовна-волокно (чистка бавовни-сирцю),
лінт (пух) бавовняний, пухові відходи. Пряжа бавовняна
для трикотажного і ткацького виробництва. Бавовняні
сурові та готові тканини, включаючи технічні тканини
(бельтинг, корд, привідні ремені, пожежні рукави та
інше). Клапоть мірний, марля, тарні пакувальні тканини,
вата, бавовняний ватин, нитки та інші вироби.
Шовкові вироби: шовк-сирець, шовкова пряжа, кручений
шовк, шовкові нитки.
Шовкові тканини сурові, шовкові тканини готові (з
природного, штучного, синтетичного шовку, зі штапельного
шовку, включаючи технічні тканини), Вовняні вироби: вовна
мита (вовна натуральна, вовна заводська, вовна, одержана
від згону бракованих хутряних овечих шкір). Вовняна пряжа
для ткацького і трикотажного виробництва. Вовняні тканини
сурові. Вовняні технічні тканини (пресове сукно, технічне
сукно, природні ремені та інше). Вовняні тканини готові,
штучні вироби (хустки, ковдри, килими, килимові вироби).
Льняні вироби: льон-волокно (включаючи луб), клоччя
льняне, чесаний льон, пачоси льняні, льняна пряжа, нитки.
Сурові та готові льняні тканини, включаючи штучні вироби,
вироблені на ткацьких станках. Брезентові та інші
технічні та пакувальні тканини. Привідні ремені, пожежні
рукави та інші технічні вироби з льону. Трикотажні
напівфабрикати, трикотажне полотно, технічне трикотажне
полотно, трикотажний ватин. Інші текстильні вироби.
Неткані матеріали типу тканин та неткані ватини з
різноманітних видів волокон.
Коноплеволокно (включаючи луб), клоччя конопляне, волокно
кенафу, джуту та інші луб'яні волокна, чесане прядиво.
Конопляна пряжа і тканини, канати, мотузки (технічні,
господарчі, риболовні), шпагат різний, мотузяні вироби.
Риболовні сітки та снасті (з усіх видів волокон).
Повстина всіх видів. Інші текстильні вироби. Продукти
шкіряної промисловості: натуральна шкіра усіх видів,
штучні м'які та жорсткі шкіри, оздоблювальні матеріали
(декоративний рант, кедр та інші), інші продукти шкіряної
промисловості.
Продукти хутрової промисловості з натурального та
штучного хутра. Дубителі - рослинні та синтетичні.
312 Харчова промисловість
Продукти цукрової промисловості: цукор-пісок та
цукор-рафінад, жом, патока рафінадного виробництва. Хліб
та хлібобулочні вироби всіх видів, макаронні вироби всіх
видів.
Кондитерські вироби всіх видів: какао-порошок, халва,
карамель та цукерки всіх видів, шоколадні вироби, драже,
ірис, пастила, глазуровані фрукти, східні солодощі,
штучний мед, мучні кондитерські вироби.
Продукти масложирової промисловості: олія, маргаринова
продукція, саломас, майонез, мило господарське, олеїн,
стеарин, свічки та оліфа натуральна.
Продукти парфумерно-косметичної промисловості: ефірні
масла та синтетичні ароматичні речовини, одеколон, духи,
запашні рідини, пудра, зубний порошок, зубна паста, крем,
туалетне мило, інші парфумерно-косметичні вироби.
Продукти спиртової та лікеро-горілчаної промисловості:
спирт-сирець етиловий, спирт-ректифікат, горілка та
лікеро-горілчані вироби.
Продукти виноробної промисловості: виноградні вина,
шампанське, коньяки, плодоягідні вина.
Продукти плодоовочевої промисловості: сухі овочі та
картопля, сухі фрукти, квашена капуста, солоні огірки,
помідори та інші солоні овочі і фрукти; солоні гриби,
маринади фруктові, овочеві та грибні; свіжоморожені
плоди, овочі, ягоди; цукрова кукурудза та ягоди; соки
напівфабрикати; сиропи, екстракти, соки натуральні, соки
овочеві, тісто-пюре фруктове сульфітоване, плоди та ягоди
сульфітовані, начинка фруктова, цукати; плодоовочеві
консерви, включаючи м'ясо-рослинні та сало-бобові
консерви, інші продукти плодоовочевоі промисловості.
Продукти тютюно-махоркової промисловості: ферментований
тютюн, цигарки, тютюн, махорка, сигарети.
Продукти інших галузей харчосмакової промисловості:
дріжджі пекарські, пиво, солод, харчові концентрати,
соєва продукція, продукти з кукурудзи, вівса та інших
зернових культур, кава натуральна та сурогати кави,
толокно, геркулес, дитячі харчувальні суміші, дитяча
мука, цикорій, чайні та кавові напої, суміші та прянощі,
мінеральні води та інші безалкогольні напої, продукти
крохмале-патокової промисловості, сирий та сухий
крохмаль, патока крохмальна, декстрин, глюкоза, мальтоза,
саго, кукурудзяний екстракт та інші крохмалепродукти,
кухонна сіль харчова, інші продукти харчосмакової
промисловості: харчові кислоти, оцет, сухий лід, сахарин.
М'ясо та м'ясопродукти: м'ясо (включаючи субпродукти),
ковбасні вироби, холодець, сосиски і сардельки та ін.,
жир топлений, харчовий і технічний, шпиг та бекон
солоний, солонина, котлети, пельмені, м'ясні
напівфабрикати та кулінарні вироби, концентрати, бульйон,
меланж, яєчний порошок, м'ясні консерви, білкові котлети,
желатин, клей казеїновий, мездровий та кістковий.
Молоко та молочні продукти: молоко (продукція молочних
заводів), сухе молоко, продукція з незбираного молока,
тваринне масло, сир, бринза, казеїн, морозиво, молочні
відвійки, маслянка, сироватка та інша молочна продукція,
молочні консерви.
Риба та рибопродукти всіх видів: рибні консерви, вітамін
А в жирі, агар, агароід, жир китів, морського звіра та
риби (технічний, медичний, харчовий).
Продукти борошномельно-круп'яної промисловості: мука,
включаючи муку обойного помелу на корм худобі, крупа всіх
видів, дроблене зерно, мука кормова, висівки, відходи
кормові.