МІНІСТЕРСТВО З ПИТАНЬ ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНОГО ГОСПОДАРСТВА УКРАЇНИ
НАКАЗ
21.08.2008 № 254
Про затвердження Методичних рекомендацій з визначення вартості робіт з утримання вулично-дорожньої мережі населених пунктів
( Із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства № 94 від 01.03.2012 )
Відповідно до статті 7 Закону України "Про благоустрій населених пунктів" та з метою удосконалення нормативно-методичної бази при формуванні економічно обґрунтованої вартості робіт з утримання вулично-дорожньої мережі населених пунктів
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Методичні рекомендації з визначення вартості робіт з утримання вулично-дорожньої мережі населених пунктів, що додаються.
2. Скасувати наказ Міністерства з питань житлово-комунального господарства України від 05.10.2007 № 144-1 "Про затвердження Методики визначення вартості робіт з утримання вулично-дорожньої мережі населених пунктів".
3. Управлінню благоустрою та комунального обслуговування (Стеценко Я.А.) надіслати цей наказ до Ради міністрів Автономної Республіки Крим, обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій для впровадження, використання у роботі та подальшого доведення до відома місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування.
4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра Р.М. Крамаренка.
Міністр | О.Ю. Кучеренко |
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства з питань
житлово-комунального
господарства України
21.08.2008 № 254
МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ
з визначення вартості робіт з утримання вулично-дорожньої мережі населених пунктів
1. Загальні положення
1.1. Ці Методичні рекомендації рекомендується застосовувати при визначенні вартості робіт з утримання вулично-дорожньої мережі населених пунктів для впровадження єдиних підходів до визначення вартості таких робіт.
1.2. Методичні рекомендації відповідають:
Закону України "Про благоустрій населених пунктів" ;
наказу Держжитлокомунгоспу України від 23 вересня 2003 р. № 154 "Про затвердження Порядку проведення ремонту та утримання об'єктів благоустрою населених пунктів", зареєстрованому Мін'юстом України 12 лютого 2004 р. за № 189/8788;
наказу Міністерства фінансів України від 31 грудня 1999 р. № 318 "Про затвердження Положення (стандарту) бухгалтерського обліку", зареєстрованому Мін'юстом України 19 січня 2000 р. за № 27/4248 (далі - наказ Мінфіну).
1.3. Поняття, що використовуються у Методичних рекомендаціях, вживаються у значеннях, які наведені в Законах України "Про благоустрій населених пунктів" , "Про дорожній рух" , "Про автомобільні дороги" .
2. Рекомендоване формування вартості робіт з утримання вулично-дорожньої мережі населених пунктів
2.1. Вартість робіт з утримання вулично-дорожньої мережі населених пунктів рекомендується розраховувати на основі економічно обґрунтованих планованих витрат з урахуванням планового прибутку та податку на додану вартість.
2.2. Витрати, об'єктивне нормування яких неможливе, рекомендується розраховувати з урахуванням економічно обґрунтованих витрат за попередній рік та прогнозу індексу зростання цін на підставі планованих кошторисів.
2.3. Склад витрат на роботи з утримання вулично-дорожньої мережі населених пунктів рекомендується визначати у підприємстві на підставі переліку робіт, визначених Порядком проведення ремонту та утримання об'єктів благоустрою населених пунктів , затвердженим наказом Держжитлокомунгоспу України від 23.09.2003 № 154, зареєстрованого Міністерством юстиції України 12.02.2004 за № 189/8788.
За відсутності окремих видів робіт у переліку робіт, визначених зазначеним Порядком , але які необхідно виконувати для утримання та забезпечення належного функціонування вулично-дорожньої мережі населених пунктів, такі роботи рекомендується узгоджувати додатково.
2.4. При встановленні додаткових вимог щодо утримання вулично-дорожньої мережі населених пунктів, які не суперечать законодавству та правилам утримання такої мережі, рекомендується врахувати додаткові відповідні витрати у вартості робіт.
3. Рекомендований розрахунок повної планованої собівартості робіт з утримання вулично-дорожньої мережі населених пунктів
3.1. Планування витрат для включення їх до повної планованої собівартості робіт з утримання вулично-дорожньої мережі населених пунктів рекомендується здійснювати згідно з наказом Мінфіну .
4. Рекомендована планована собівартість робіт з утримання вулично-дорожньої мережі населених пунктів
4.1. До складу планованої собівартості робіт доцільно включати витрати виробничої собівартості згідно з наказом Мінфіну, а саме:
прямі матеріальні витрати, згідно з п. 12 наказу Мінфіну ;
прямі витрати на оплату праці, згідно п. 13 наказу Мінфіну;
інші прямі витрати, згідно з п. 14 наказу Мінфіну;
загальновиробничі витрати, згідно з п. 15 наказу Мінфіну.
4.2. За відсутності норм у державних стандартах та технічних умовах такі норми рекомендовано визначати окремо та узгоджувати їх.
4.3. До прямих витрат на оплату праці рекомендується включати:
витрати з основної заробітної плати виробничого персоналу, діяльність якого безпосередньо пов'язана з технологічним процесом виконання робіт з утримання вулично-дорожньої мережі населених пунктів, що визначаються виходячи з чисельності персоналу за штатним розписом, установлених на підприємстві тарифних ставок (окладів), відрядних розцінок для робітників та посадових окладів для керівників, фахівців, технічних службовців;
витрати з додаткової заробітної плати виробничого персоналу, що визначаються виходячи з розміру встановлених доплат, надбавок, гарантійних і компенсаційних виплат згідно із законодавством, премій, пов'язаних з виконанням виробничих завдань і функцій, оплатою відпусток та іншого невідпрацьованого часу;
інші заохочувальні та компенсаційні виплати виробничому персоналові.
Норми часу на роботи з утримання вулично-дорожньої мережі населених пунктів рекомендується визначати на підставі державних і галузевих норм часу з утримання вулично-дорожньої мережі населених пунктів.
Вартість однієї людино-години для визначення вартості трудових ресурсів рекомендовано розраховувати згідно з умовами колективного договору організації про середню тарифну ставку робітників, зайнятих на роботах з обслуговування вулично-дорожньої мережі населених пунктів.
4.4. Суму амортизаційних відрахувань для розрахунку вартості робіт з утримання вулично-дорожньої мережі населених пунктів рекомендується визначати з урахуванням руху основних засобів, інших необоротних матеріальних і нематеріальних активів виробничого призначення у планованому періоді.
Для розрахунку амортизації основних засобів, інших необоротних матеріальних і нематеріальних активів виробничого призначення рекомендується застосовувати норми, встановлені Податковим кодексом України .
( Абзац другий пункту 4.4 в редакції Наказу Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства № 94 від 01.03.2012 )
5. Адміністративні витрати
5.1. Адміністративні витрати визначаються відповідно до пункту 18 наказу Мінфіну .
6. Інші операційні витрати
6.1. До інших операційних витрат рекомендується відносити витрати на дослідження та розробки, пов'язані з удосконаленням утримання вулично-дорожньої мережі населених пунктів та енергозбереженням.
7. Планування прибутку
7.1. До вартості робіт з утримання вулично-дорожньої мережі населених пунктів рекомендується включати прибуток, граничний розмір якого узгоджується.
Рекомендований розмір прибутку становить не менше 12 відсотків повної планованої собівартості робіт з утримання вулично-дорожньої мережі населених пунктів.
Заступник начальника Управління благоустрою та комунального обслуговування | О.П. Ігнатенко |
( Текст взято з сайту http://gupri.odessa.gov.ua/ )