• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження Порядку проведення ремонту та утримання обєктів благоустрою населених пунктів

Державний комітет України з питань житлово-комунального господарства  | Наказ, Нормативи, Порядок від 23.09.2003 № 154
Реквізити
  • Видавник: Державний комітет України з питань житлово-комунального господарства
  • Тип: Наказ, Нормативи, Порядок
  • Дата: 23.09.2003
  • Номер: 154
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Державний комітет України з питань житлово-комунального господарства
  • Тип: Наказ, Нормативи, Порядок
  • Дата: 23.09.2003
  • Номер: 154
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНОГО ГОСПОДАРСТВА
НАКАЗ
23.09.2003 № 154
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
12 лютого 2004 р.
за № 189/8788
Про затвердження Порядку проведення ремонту та утримання об'єктів благоустрою населених пунктів
( Із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства з питань житлово-комунального господарства № 94 від 24.07.2007 Наказами Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства № 589 від 28.11.2012 № 151 від 16.06.2017 )
Відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 17 січня 2000 року № 30-р, з метою забезпечення належного технічного та естетичного стану об'єктів міського благоустрою, підвищення експлуатаційних якостей та продовження строків їх служби
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Порядок проведення ремонту та утримання об'єктів благоустрою населених пунктів.
( Пункт 1 в редакції Наказу Міністерства з питань житлово-комунального господарства № 94 від 24.07.2007 )
2. Вважати таким, що втратив чинність, наказ Держжитлокомунгоспу України від 24.12.92 № 75 "Про затвердження і впровадження Інструкції про порядок проведення ремонту та утримання об'єктів міського благоустрою".
3. Управлінню благоустрою та комунального обслуговування (Стеценко Я.А) забезпечити подання на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України наказ "Про затвердження Порядку проведення ремонту та утримання об'єктів міського благоустрою".
4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Голови Комітету Лотоцького О.Б.
Голова КомітетуГ.М. Семчук
ПОГОДЖЕНО:

Міністерство внутрішніх справ України
Т.в.о. Міністра

Міністерство охорони здоров'я
Перший заступник Головного державного
санітарного лікаря України

Міністерство України з питань надзвичайних
ситуацій та у справах захисту населення
від наслідків Чорнобильської катастрофи
Перший заступник Міністра генерал-майор
внутрішньої служби

Державний комітет України з питань
технічного регулювання та споживчої політики
В.о. Голови

Державна служба автомобільних доріг України
В.о. Голови

Державний комітет України з нагляду за охороною
праці Голова Комітету



С.М. Гусаров



О.П. Бережнов





П.Ф. Борисов



В.Г. Задирайко


М.Д. Климпуш


С.О. Сторчак
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Держжитлокомунгоспу
України
23.09.2003 № 154
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
12 лютого 2004 р.
за № 189/8788
ПОРЯДОК
проведення ремонту та утримання об'єктів благоустрою населених пунктів
( Назва Порядку в редакції Наказу Міністерства з питань житлово-комунального господарства № 94 від 24.07.2007 )
Цей Порядок є нормативно-правовим актом, який встановлює правила проведення та обсяги робіт з ремонту та утримання об'єктів благоустрою населених пунктів України.
Вимоги цього Порядку обов'язкові для всіх організацій незалежно від їх відомчої належності та форм власності, які займаються ремонтом та утриманням об'єктів благоустрою населених пунктів.
( Преамбула в редакції Наказу Міністерства з питань житлово-комунального господарства № 94 від 24.07.2007 )
1. Загальні положення
1.1. Роботи з ремонту та утримання об'єктів благоустрою мають бути спрямовані на забезпечення та збереження їх технічного та естетичного стану, підвищення експлуатаційних якостей, у тому числі шляхом створення безпечних і сприятливих умов пересування для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення, та продовження їх строків служби.
( Пункт 1.1 розділу 1 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства № 151 від 16.06.2017 )
1.2. До об'єктів благоустрою населених пунктів належать:
1.2.1. Території загального користування:
а) парки (гідропарки, лугопарки, лісопарки, парки культури та відпочинку, парки-пам'ятки садово-паркового мистецтва, спортивні, дитячі, історичні, національні, меморіальні та інші), рекреаційні зони, сади, сквери та майданчики;
б) пам'ятки культурної та історичної спадщини;
в) майдани, площі, бульвари, проспекти;
г) вулиці, дороги, провулки, узвози, проїзди, пішохідні та велосипедні доріжки, майданчики для паркування транспортних засобів;
( Підпункт "г" підпункту 1.2.1 пункту 1.2 розділу 1 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства № 589 від 28.11.2012 )
ґ) пляжі;
д) місця поховань;
( Підпункт "д" підпункту 1.2.1 пункту 1.2 розділу 1 в редакції Наказу Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства № 589 від 28.11.2012 )
е) інші території загального користування.
1.2.2. Прибудинкові території.
1.2.3. Території будівель та споруд інженерного захисту територій.
1.2.4. До об'єктів благоустрою можуть належати також інші території в межах населеного пункту.
1.2.5. До елементів благоустрою належать:
а) покриття площ, вулиць, доріг, проїздів, алей, бульварів, тротуарів, пішохідних зон і доріжок відповідно до діючих норм і правил;
( Підпункт "а" підпункту 1.2.5 пункту 1.2 розділу 1 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства № 151 від 16.06.2017 )
б) зелені насадження (у тому числі снігозахисні та протиерозійні) уздовж вулиць і доріг, в парках, скверах, на алеях, бульварах, в садах, інших об'єктах благоустрою загального користування, санітарно-захисних зонах, на прибудинкових територіях;
в) будівлі та споруди системи збирання і вивезення відходів;
г) засоби та обладнання зовнішнього освітлення та зовнішньої реклами;
ґ) технічні засоби регулювання дорожнього руху;
д) будівлі та споруди системи інженерного захисту території;
е) малі архітектурні форми (павільйони і навіси на зупинках громадського транспорту, фонтани, питні фонтани, перголи, альтанки, грибки, гардероби, декоративні скульптури, пам'ятники, кабіни для роздягання, бювети, лави, урни, паркани, огорожі, вази, контейнери для квітів, декоративні басейни);
є) побутове та комунальне обладнання території житлової забудови (сміттєзбірники, майданчики для сушіння білизни, відпочинку населення);
ж) споруди водопостачання на об'єктах благоустрою (насосні станції біля водойм для поливу, пожежні водойми, водойми, в тому числі штучні, гідранти, шахтні та механічні колодязі, пункти заправок водою поливально-мийних машин).
( Пункт 1.2 розділу 1 в редакції Наказу Міністерства з питань житлово-комунального господарства № 94 від 24.07.2007 )
1.3. Роботи з ремонту та утримання об'єктів благоустрою населених пунктів поділяють на такі види:
- капітальний ремонт;
- поточний ремонт (ремонт вулично-дорожньої мережі та штучних споруд поділяється на середній та дрібний);
- утримання.
( Пункт 1.3 розділу 1 в редакції Наказу Міністерства з питань житлово-комунального господарства № 94 від 24.07.2007 )
1.4. До капітального ремонту об'єктів благоустрою населених пунктів належать роботи, що спрямовані на відновлення та підвищення їх експлуатаційних характеристик, у тому числі з обов’язковим урахуванням потреб осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення, збільшення міцності та несучої здатності конструктивних елементів, а також збільшення габаритів об'єктів і окремих їх частин у межах норм.
( Абзац перший пункту 1.4 розділу 1 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства № 151 від 16.06.2017 )
Не допускається проведення капітального ремонту об’єктів благоустрою без створення безперешкодного середовища для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення відповідно до державних будівельних норм.
( Пункт 1.4 розділу 1 доповнено новим абзацом другим згідно з Наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства № 151 від 16.06.2017 )
Номенклатура робіт з капітального ремонту об'єктів благоустрою населених пунктів наведена в додатку 1.
Міжремонтні строки служби для капітального ремонту дорожніх одягів наведено в додатку 2.
( Пункт 1.4 розділу 1 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства з питань житлово-комунального господарства № 94 від 24.07.2007 )
1.5. До поточного ремонту об'єктів благоустрою населених пунктів (крім вулично-дорожньої мережі та штучних споруд) належать роботи, спрямовані на запобігання дрібним деформаціям і пошкодженням об'єктів благоустрою населених пунктів, на негайну їх ліквідацію, у тому числі спрямовані на обов’язкове облаштування елементами для створення безперешкодного середовища для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення відповідно до державних будівельних норм.
( Пункт 1.5 розділу 1 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства з питань житлово-комунального господарства № 94 від 24.07.2007, Наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства № 151 від 16.06.2017 )
1.6. Номенклатура робіт з поточного ремонту об'єктів благоустрою населених пунктів та штучних споруд наведена в додатку 3.
( Пункт 1.6 розділу 1 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства з питань житлово-комунального господарства № 94 від 24.07.2007 )
1.7. До поточного ремонту вулично-дорожньої мережі та штучних споруд належать такі роботи:
а) середній ремонт:
роботи, пов'язані з періодичним відновленням шару зносу дорожнього покриття, забезпеченням достатньої його жорсткості та рівності, поліпшенням експлуатаційних якостей елементів вулично-дорожньої мережі та штучних споруд, а також роботи з відновлення елементів та конструкцій штучних споруд, які безпосередньо зазнають льодових та хвилевих впливів.
При необхідності середній ремонт може полягати в ліквідації всіх дрібних пошкоджень проїзної частини вулично-дорожньої мережі та штучних споруд, у тому числі пошкоджень, що створюють перешкоди для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення.
( Абзац третій підпункту "а" пункту 1.7 розділу 1 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства № 151 від 16.06.2017 )
Міжремонтні строки служби для поточного (середнього) ремонту дорожніх одягів наведено в додатку 4;
б) дрібний ремонт:
роботи, спрямовані на запобігання дрібним деформаціям і пошкодженням вулично-дорожньої мережі та штучних споруд і на негайну їх ліквідацію.
1.8. Роботи з утримання об'єктів благоустрою населених пунктів полягають у регулярному проведенні заходів щодо запобігання передчасному зносу об'єктів, забезпечення нормальних умов їх функціонування, створенні сприятливих умов пересування для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення.
( Абзац перший пункту 1.8 розділу 1 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства № 151 від 16.06.2017 )
Номенклатуру робіт з утримання об'єктів міського благоустрою наведено в додатку 5.
( Пункт 1.8 розділу 1 в редакції Наказу Міністерства з питань житлово-комунального господарства № 94 від 24.07.2007 )
1.9. Міжремонтні усереднені строки служби об'єктів благоустрою населених пунктів (крім дорожнього одягу) наведено в додатку 6.
( Пункт 1.9 розділу 1 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства з питань житлово-комунального господарства № 94 від 24.07.2007 )
1.10. Нормативи щорічних обсягів робіт з поточного (дрібного) ремонту асфальтобетонних покриттів вулично-дорожньої мережі наведено в додатку 7.
1.11. Ремонт і утримання доріг у населених пунктах здійснюється відповідно до вимог нормативно-правових актів з організації експлуатаційних робіт на вулицях та дорогах, проектно-кошторисної документації, технологічних карт на окремі види робіт.
Ремонт доріг повинен включати здійснення заходів щодо пониження бортового каменю на дорогах (краю проїзної частини, украпленої смуги узбіччя) в місцях перетину пішохідних шляхів (тротуарів) із дорогами для проїзду автотранспортних засобів (до нульового рівня), встановлення бортового каменю на зупинках на рівні підлоги транспортного засобу загального користування та звукових сигналів на світлофорах, а також обов’язкове встановлення попереджувальних тактильних елементів з конусоподібними або круглими рифами (висота рифа 5 мм) завширшки не менше 50 см на відстані 80 см перед виїздом на проїзну частину, де було здійснено роботи з пониження бортового каменю. Попереджувальна смуга має бути розташована обов’язково паралельно проїжджій частині.
( Пункт 1.11 розділу 1 доповнено новим абзацом згідно з Наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства № 151 від 16.06.2017 )( Пункт 1.11 розділу 1 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства з питань житлово-комунального господарства № 94 від 24.07.2007, Наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства № 151 від 16.06.2017 )( Пункт 1.12 виключено на підставі Наказу Міністерства з питань житлово-комунального господарства № 94 від 24.07.2007 )
2. Організація робіт з ремонту об'єктів благоустрою
2.1. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування в межах повноважень визначають на конкурсних засадах відповідно до закону балансоутримувачів об'єктів благоустрою державної та комунальної форм власності. Конкурс проводиться згідно з Положенням про порядок конкурсного відбору підприємств з утримання об'єктів благоустрою населених пунктів , затвердженим наказом Держжитлокомунгоспу України 11.11.2005 № 160 та зареєстрованим в Мін'юсті України 6 грудня 2005 року за № 1460/11740.
2.2. Балансоутримувач забезпечує належне утримання та своєчасний ремонт об'єкта благоустрою власними силами або може на конкурсних засадах залучати до цього інші підприємства, організації.
2.3. Власник, за поданням балансоутримувача, щорічно затверджує заходи з утримання та ремонту об'єкта благоустрою на наступний рік та передбачає кошти на виконання цих заходів. Затверджується також перелік об'єктів проведення капітального ремонту. Балансоутримувач об'єктів благоустрою несе повну відповідальність за виконання затверджених заходів у повному обсязі.
2.4. На території об'єкта благоустрою відповідно до затвердженої містобудівної документації можуть бути розташовані будівлі та споруди торговельного, соціально-культурного, спортивного та іншого призначення. Власники цих будівель та споруд зобов'язані забезпечити належне утримання поданої їм у встановленому порядку земельної ділянки, а також можуть на умовах договору, укладеного з балансоутримувачем, забезпечувати належне утримання іншої закріпленої за ними території (прилеглої території) та/або брати пайову участь в утриманні об'єкта благоустрою.
2.5. Відповідно до п. 2.3 балансоутримувач затверджує обсяги робіт і необхідну суму коштів на утримання і поточний ремонт кожного об'єкта. Роботи з поточного ремонту і утримання об'єктів благоустрою проводяться згідно з технологічними картами, затвердженими балансоутримувачем в установленому порядку.
2.6. Роботи з капітального ремонту об'єктів благоустрою населених пунктів, які відповідно до законодавства є об'єктами будівництва, проводяться відповідно до вимог Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" .
( Пункт 2.6 розділу 2 в редакції Наказу Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства № 589 від 28.11.2012 )
2.7. Строки виконання робіт з капітального ремонту об'єкта благоустрою визначаються в проектній документації.
( Пункт 2.7 розділу 2 в редакції Наказу Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства № 589 від 28.11.2012 )
2.8. Усі незначні відхилення, які виникли в процесі проведення ремонтно-будівельних робіт і не змінюють принципів прийнятого рішення та не впливають на міцність конструкцій, погоджуються з балансоутримувачем та/або з організацією, яка є замовником робіт, а також з проектною організацією, яка розробляла проектно-кошторисну документацію.
2.9. Додаткові, не враховані проектною документацією, роботи оформляються відповідно до чинного законодавства.
2.10. Замовник має право в будь-який час перевірити хід і якість робіт, а також якість матеріалів, що використовуються для ремонту.
2.11. У випадках, передбачених будівельними нормами, ремонтно-будівельна організація складає проект організації робіт.
2.12. Під час проведення капітального ремонту необхідно всебічно використовувати матеріали, устаткування, деревину, металевий брухт, одержані внаслідок розбирання об'єктів благоустрою, що ремонтуються.
2.13. Під час капітального ремонту безпосередньо на об'єкті замовник і підрядник уточнюють перелік і кількість придатних до використання матеріалів, устаткування, деревини і металевого брухту, про що складають акт, у якому зазначають придатні для використання під час капітального ремонту матеріали і устаткування, що передаються підряднику, та такі, що не придатні для зазначеної мети, які залишаються у замовника.
2.14. Вартість матеріалів, конструкцій та деталей, що повторно використовуються, визначається актом, який підписується підрядником і замовником з обов'язковою участю матеріально відповідальних осіб. На вартість таких матеріалів, конструкцій та деталей зменшується сума рахунку за виконані роботи, без зменшення виконаного обсягу робіт.
2.15. Якщо деякі матеріали треба транспортувати для використання на інших об'єктах, то їх зараховують за вартістю, зменшеною на суму витрат на транспортування.
2.16. Кошти від реалізації матеріальних цінностей, одержаних унаслідок розбирання конструкцій, як тих, що лишаються в розпорядженні балансоутримувача, так і тих, що передаються підряднику, повертаються на фінансування капітального ремонту об'єктів благоустрою.
2.17. В обсяги виконаних робіт з капітального ремонту не повинна включатися вартість устаткування окремих деталей, механізмів та елементів, які перебувають у справному стані і знімаються лише на час ремонту об'єктів благоустрою.
2.18. Якщо устаткування і матеріали, одержані від розбирання, не можна використати на даному об'єкті, підряднику дозволяється за згодою замовника використати їх на іншому об'єкті.
2.19. Виконавець робіт (підрядник) повинен стежити за раціональним використанням одержаних від розбирання матеріалів та устаткування і вживати заходів до їх збереження.
2.20. На кожному об'єкті капітального ремонту ремонтно-будівельна організація повинна вести журнал робіт з капітального ремонту, у якому фіксують такі дані:
- дати найважливіших виробничих етапів;
- дані про якість застосованих матеріалів;
- дані про створення безперешкодного середовища для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення;
( Пункт 2.20 розділу 2 доповнено новим абзацом згідно з Наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства № 151 від 16.06.2017 )
- методи проведення робіт;
- метеорологічні умови;
- допущені в процесі роботи відхилення від проекту;
- зауваження осіб, які контролюють ремонтно-будівельні роботи;
- дати проміжного приймання закінчених частин споруд.
2.21. Відповідальність за якість та своєчасне виконання робіт з ремонту та утримання об'єктів благоустрою несе виконавець робіт (підрядник) відповідно до законодавства.
2.22. Час проведення робіт з поточного ремонту та утримання вулично-дорожньої мережі, а також проїзної частини штучних споруд, слід призначати з урахуванням інтенсивності руху транспорту та пропускної спроможності вільної для руху проїзної частини.
2.23. У містах Києві та Севастополі, містах республіканського і обласного підпорядкування забороняється виконувати роботи з ремонту та утримання вулиць і доріг (за винятком аварійних) у години значного транспортного потоку (з 8-ї до 9-ї години, з 13-ї до 14-ї години та з 18-ї до 19-ї години).
( Пункт 2.23 розділу 2 в редакції Наказу Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства № 589 від 28.11.2012 )
2.24. Механізоване прибирання проїзної частини вулично-дорожньої мережі та штучних споруд (миття, підмітання, навантаження снігу з валів) необхідно призначати в години, коли інтенсивність руху транспорту в одному напрямку на двосмуговій проїзній частині не перевищує 300, а на чотирисмуговій - 900 і шестисмуговій - 1500 автомобілів за годину.
2.25. Частина ручних робіт з прибирання проїзної частини автомобільних доріг груп А і Б, а також штучних споруд не повинна перевищувати 25% від загального обсягу робіт з прибирання проїзної частини.
2.26. Роботи з ремонту та утримання об'єктів благоустрою повинні включати заходи щодо дотримання діючих правил техніки безпеки, охорони праці, пожежної безпеки, вимог санітарних норм та охорони навколишнього середовища.
2.27. При виконанні дорожніх робіт з ремонту та утримання слід забезпечувати безпеку руху транспорту і пішоходів відповідно до вимог діючих на цей час нормативно-правових актів.
( Пункт 2.27 розділу 2 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства № 151 від 16.06.2017 )
2.28. Експлуатаційний стан автомобільних доріг, вулиць та залізничних переїздів після здійснення ремонту повинен відповідати ДСТУ 3587-97 "Безпека дорожнього руху. Автомобільні дороги, вулиці та залізничні переїзди. Вимоги до експлуатаційного стану".
( Пункт 2.29 розділу 2 виключено на підставі Наказу Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства № 589 від 28.11.2012 )( Розділ 2 в редакції Наказу Міністерства з питань житлово-комунального господарства № 94 від 24.07.2007 )
3. Виконання робіт з ремонту об'єктів благоустрою
3.1. Балансоутримувач забезпечує належне утримання та своєчасний ремонт відповідного об'єкта благоустрою власними силами або може на конкурсних засадах залучати для цього інші підприємства, установи, організації.
3.2. Перед виконанням поточного ремонту комісією, призначеною власником об'єкта благоустрою, до складу якої включається представник балансоутримувача, складається дефектний акт.
На підставі дефектного акта розробляється кошторисна документація для проведення поточного ремонту, яка затверджується балансоутримувачем об'єкта благоустрою або його власником.
3.3. Роботи з поточного ремонту об'єкта благоустрою виконуються на підставі договору підряду, укладеного відповідно до законодавства.
Вартість капітального та поточного ремонтів визначається відповідно до будівельних норм і правил.
( Абзац другий пункту 3.3 розділу 3 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства № 151 від 16.06.2017 )
3.4. Роботи з капітального ремонту об'єкта благоустрою виконуються відповідно до проектної документації на капітальний ремонт об'єкта благоустрою, розробленої відповідно до Порядку розроблення проектної документації на будівництво об'єктів, затвердженого наказом Мінрегіону України від 16 травня 2011 року № 45, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 1 червня 2011 року за № 651/19389, та затвердженої в установленому порядку.
3.5. Роботи з капітального ремонту об'єкта благоустрою виконуються на підставі договору підряду, укладеного відповідно до Загальних умов укладення та виконання договорів підряду в капітальному будівництві, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 1 серпня 2005 року № 668.
3.6. При виконанні ремонтних робіт власними силами підприємство, яке здійснює утримання і ремонт об'єкта благоустрою, та/або балансоутримувач затверджує графік виконання робіт і доводить його до відома власника об'єкта благоустрою не пізніше ніж за один місяць до початку виконання робіт.
Виконання робіт за графіком розпочинається лише за умови відсутності заперечення власника об'єкта благоустрою, яке надійшло до підприємства, що здійснює утримання і ремонт об'єкта благоустрою, та/або балансоутримувача не пізніше десяти робочих днів з дня отримання власником об'єкта благоустрою графіка виконання робіт.
3.7. Ремонтні роботи виконуються з дотриманням вимог та норм ДБН В.2.2-17 "Будинки і споруди. Доступність будинків і споруд для маломобільних груп населення", ДБН Б.2.2-5 "Благоустрій територій", ДБН В.2.3-5-2001 "Споруди транспорту. Вулиці та дороги населених пунктів", ДБН В.23-4:2007 "Споруди транспорту. Автомобільні дороги", ДБН В.2.3-18:2007 "Трамвайні та тролейбусні лінії. Загальні вимоги до проектування", ДСТУ-Н Б В.2.2-31 "Настанова з облаштування будинків і споруд цивільного призначення елементами доступності для осіб з вадами зору та слуху", ДСТУ Б ISO 21542:2013 "Будинки і споруди. Доступність і зручність використання побудованого життєвого середовища (ISO 21542:2011, IDT).
( Розділ 3 доповнено новим пунктом 3.7 згідно з Наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства № 151 від 16.06.2017 )( Розділ 3 в редакції Наказу Міністерства з питань житлово-комунального господарства № 94 від 24.07.2007, Наказу Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства № 589 від 28.11.2012 )( Розділ 4 виключено на підставі Наказу Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства № 589 від 28.11.2012 )
4. Порядок визначення вартості робіт з утримання об'єктів благоустрою населених пунктів
4.1. Вартість утримання об'єктів благоустрою розраховується на підставі економічно обґрунтованих планових витрат, визначених на підставі державних і галузевих нормативів (норм), витрат ресурсів, техніко-економічних розрахунків та кошторисів, ставок податків і зборів (обов'язкових платежів та цін у плановому періоді, установлених на підставі прогнозних індексів підприємства). Рівень рентабельності визначають місцеві органи самоврядування, але не вище середнього по галузі.
4.2. Ціни на матеріальні ресурси враховуються на рівні цін, установлених при проведенні закупівель на конкурсній основі за участю підприємств-виробників.
4.3. Проведення технічної інвентаризації та паспортизації об'єктів благоустрою, інструментальний контроль за станом покриттів проїзної частини вулично-дорожньої мережі, обстеження та випробування мостів та шляхопроводів, діяльність, пов'язана з поводженням з тваринами в населених пунктах, здійснюються за рахунок бюджетних коштів на утримання об'єктів благоустрою та/або інших джерел фінансування, передбачених законом.
( Пункт 4.3 розділу 4 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства № 589 від 28.11.2012 )( Розділ в редакції Наказу Міністерства з питань житлово-комунального господарства № 94 від 24.07.2007 )
5. Авторський та технічний нагляд за роботами на об'єктах благоустрою
5.1. Авторський та технічний нагляд за капітальним ремонтом об'єктів благоустрою, які відповідно до законодавства є об'єктами будівництва, здійснюється відповідно до Закону України "Про архітектурну діяльність" та постанови Кабінету Міністрів України від 11 липня 2007 року № 903 "Про авторський та технічний нагляд під час будівництва об'єкта архітектури".
5.2. У разі потреби власник об'єкта благоустрою може за власний рахунок здійснювати технічний нагляд за проведенням робіт з утримання та поточного ремонту об'єкта благоустрою.
( Розділ 5 в редакції Наказу Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства № 589 від 28.11.2012 )
6. Здавання та приймання робіт
6.1. Здавання та приймання виконаних робіт з капітального та середнього ремонтів об'єктів благоустрою проводиться відповідно до діючих державних будівельних норм.
6.2. Здавання та приймання виконаних робіт з поточного ремонту та утримання об'єктів благоустрою проводиться комісією, яку утворює балансоутримувач. До складу комісії включається представник власника об’єкта благоустрою, а у разі здавання та приймання робіт з поточного ремонту - також представник громадської організації осіб з інвалідністю, котра опікується проблемою доступності (у разі наявності такої організації на території відповідного населеного пункту, за її згодою).
( Пункт 6.2 розділу 6 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства № 151 від 16.06.2017 )( Розділ в редакції Наказу Міністерства з питань житлово-комунального господарства № 94 від 24.07.2007 )
Начальник Управління
благоустрою та комунального
обслуговування


Я.А. Стеценко
Додаток 1
до пункту 1.4 Порядку проведення
ремонту та утримання об'єктів
благоустрою населених пунктів
НОМЕНКЛАТУРА
робіт з капітального ремонту об'єктів благоустрою населених пунктів
1. Вулично-дорожня мережа
1.1. Виправлення земляного полотна з доведенням його геометричних параметрів до норм, які відповідають категорії вулиці (дороги).
1.2. Ліквідація пошкоджень земляного полотна та дорожнього одягу на спучених, зсувних, обвалувальних та інших ділянках, відновлення або улаштування дренажів, водонепроникних та ізолювальних шарів під дорожньою основою.
1.3. Додаткове укріплення укосів земляного полотна, ремонт підпірних стінок та інші роботи для забезпечення стійкості земляного полотна.
1.4. Улаштування земляного полотна і дорожнього одягу на ділянках випрямлення проїзної частини і збільшення радіусів горизонтальних та вертикальних кривих.
1.5. Зменшення поздовжнього ухилу проїзної частини, який перевищує гранично допустимий для даної категорії вулиці (дороги), у тому числі і на в'їздах на мости і під'їзди до пристаней, з відновленням дорожнього одягу.
1.6. Перевлаштування труб та малих мостів, які не є окремими інвентарними об'єктами.
1.7. Укріплення узбіччя дороги щебенево-гранітними та в'яжучими матеріалами, улаштування або відновлення укріплювальних смуг по краях удосконалених покриттів.
1.8. Розширення проїзної частини не більш як на одну смугу руху і доведення ширини кожної смуги до нормативної відповідно до категорії вулиці (дороги) і перекладка нових трас підземних та наземних інженерних мереж, які потрапляють під розширення проїзної частини.
1.9. Місцеве розширення проїзної частини для улаштування зупинки маршрутних автобусів і тролейбусів, вуличної стоянки автомобілів, перехідно-швидкісних смуг на перехрестях вулиць (доріг).
1.10. Улаштування посадкових майданчиків для пасажирів міського громадського транспорту з встановленням навісу або павільйону.
1.11. Улаштування нового дорожнього одягу з твердим покриттям на під'їздах до вулиць (доріг), які мають удосконалені покриття, протяжністю не більше 100 м, а також на з'їздах у двори.
1.12. Улаштування віражів на горизонтальних кривих вулиць (доріг) без перевлаштування основи дорожнього одягу.
1.13. Асфальтування проїзної частини, тротуарів, пішохідних та велосипедних доріжок з використанням на основі існуючих булижних мостових, асфальтобетонних, цементобетонних, щебеневих, гравійних та інших покриттів.
1.14. Перевлаштування зношеного асфальтобетонного покриття проїзної частини або заміна його новим асфальтобетоном.
1.15. Суцільне перебрукування мостових з колотого та булижного каменю з повною або частковою заміною піщаної основи.
1.16. Вирівнювання цементобетонних плит дорожнього одягу, а також заміна пошкоджених плит на нові.
1.17. Заміна всіх видів покриттів тротуарів, пішохідних та велосипедних доріжок досконалішим покриттям з виправленням їх основ.
1.18. Улаштування нових та розширення існуючих тротуарів, пішохідних та велосипедних доріжок.
1.19. Улаштування бордюрів, повна або часткова заміна існуючих бордюрних каменів та поребриків.
1.20. Улаштування відкритих водостоків (кюветів і лотків) без обмеження довжини.
1.21. Укріплення існуючих кюветів довговічним матеріалом або повна заміна їх лотками.
1.22. Улаштування закритих водостоків з приєднанням їх до діючих колекторів або з випуском у відкриті водойми (канали, рівчаки, балки, струмки тощо) без улаштування очисних споруд за умови погодження з органами санітарного нагляду охорони природи.
1.23. Виправлення в повному обсязі пошкоджень водостоків (із заміною труб і лотків), дренажних штолень, водоприймальних та оглядових колодязів, водовипусків.
1.24. Спорудження додаткових оглядових та водоприймальних колодязів на існуючих мережах закритих водостоків.
1.25. Улаштування колесовідбійних та пішохідних огорож.
1.26. Заміна або виправлення пошкоджених колесовідбійних та пішохідних секцій огорож.
1.27. Нанесення або відновлення дорожньої розмітки.
1.28. Установлення технічних засобів регулювання дорожнім рухом (дорожні знаки, світлофори, напрямні, сигнальні та огороджувальні пристрої тощо), прокладення ліній електромережі для їх живлення та ліній зв'язку для координації роботи світлофорних об'єктів, обладнання вулично-дорожньої мережі автоматизованими системами керування рухом.
1.29. Обладнання ділянок тимчасових маршрутів руху міського електротранспорту з подальшим, у разі необхідності, відновленням або повним переобладнанням контактної мережі на ділянках капітального ремонту.
1.30. Улаштування дорожнього одягу з твердим покриттям до пожежних водоймищ та помостів для установки пожежних автомобілів у них.
1.31. Установка нових та заміна існуючих пошкоджених пристовбурних решіток, лав, урн, ваз, контейнерів тощо.
1.32. Улаштування пониження бордюрного каменю тротуарів пішохідних шляхів та доріжок до нульового рівня у місцях сполучення з проїзною частиною вулиць, доріг, в’їздів у двори, внутрішньоквартальних та інших проїздів тощо, а також обов’язкове встановлення попереджувальних тактильних елементів з конусоподібними рифами або круглими рифами (висота рифа 5 мм) завширшки не менше 50 см на відстані 80 см перед виїздом на проїзну частину, де було здійснено роботи з пониження бортового каменю. Попереджувальна смуга має бути розташована обов’язково паралельно проїзній частині.
1.33. Улаштування пандусів в місцях сполучення тротуарів, пішохідних шляхів та пішохідних доріжок, велодоріжок тощо з проїзною частиною вулиць, доріг, в’їздів у двори, внутрішньоквартальних та інших проїздів тощо, а також обов’язкове встановлення попереджувальних тактильних елементів з конусоподібними рифами або круглими рифами (висота рифа 5 мм) завширшки не менше 50 см на відстані 80 см перед виїздом на проїзну частину, де було здійснено роботи з пониження бортового каменю. Попереджувальна смуга має бути розташована обов’язково паралельно проїзній частині.
1.34. Улаштування напрямних огороджень.
1.35. Улаштування тактильних попереджувальних та направляючих дорожніх покажчиків в місцях сполучення тротуарів, пішохідних шляхів та пішохідних доріжок, велодоріжок тощо з проїзною частиною місць сполучення вулиць, в’їздів у двори, внутрішньоквартальних та інших проїздів тощо.
2. Штучні споруди
2.1. Перекладка кам'яних та цегляних опор (до 20% загального ремонту) унаслідок руйнування кладки і заміна їх без демонтажу прогінних конструкцій.
2.2. Ін'єктування глибоких тріщин і раковин у кладці, торкретування поверхонь опор, тунельного обкладання та залізобетонних прогінних конструкцій з оголеною арматурою.
2.3. Улаштування на опорах та тунельному обкладанні зміцнювальних металевих або залізобетонних оболонок (сорочок).
2.4. Заміна або відновлення пошкоджених регуляційних пристроїв.
2.5. Відновлення пошкоджених конусів берегових опор, заміна кріплення конусів в обсязі до 50% або улаштування додаткового їх кріплення.
2.6. Захист опор від розмивання шляхом укладання кам'яних матеріалів або залізобетонних брил, улаштування протирозмивальних кілець та зміцнення додатковими забивними або буровими палями.
2.7. Улаштування нових або перебудова існуючих льодорізів.
2.8. Часткова або повна заміна елементів прогінних конструкцій, у тому числі повна заміна дерев'яних конструкцій на залізобетонні в спорудах з капітальними опорами.
2.9. Доведення габаритів та розрахункових навантажень споруд до нормативних з розширенням проїзної частини не більш як на одну смугу руху без улаштування додаткових опор.
2.10. Улаштування або розширення існуючих тротуарів на мостах без улаштування додаткових опор.
2.11. Улаштування або заміна сполучень мосту з підходами з укладанням залізобетонних перехідних плит і улаштування у разі необхідності дренажу за устоями.
2.12. Ремонт деформаційних швів та опорних частин прогінних конструкцій.
2.13. Роботи з оновлення та відбудови механічної частини всіх видів розвідних та наплавних мостів.
2.14. Перекладка елементів обкладання тунелів, заміна кам'яної або цегляної кладки на бетонну до 20% загального обсягу.
2.15. Нагнітання цементного розчину за тунельне обкладання, тампонування пустот за обкладанням.
2.16. Перекладка порталів тунелів.
2.17. Відновлення, повна або часткова заміна штукатурки та облицювання тунелів і службових приміщень у них.
2.18. Ремонт або повна заміна гідроізоляції на спорудах.
2.19. Ремонт або заміна дренажів, водовідвідних лотків, труб.
2.20. Установлення або заміна бордюрів (у тому числі і підвищених), металевих або залізобетонних бар'єрів, поручнів, пандусів, сходів і сходових площадок.
2.21. Повна або часткова заміна вентиляційного та опалювального обладнання, водопровідних труб, санітарно-технічного обладнання та відповідної арматури.
2.22. Суцільне фарбування металевих і дерев'яних конструкцій, споруд та приміщень.
2.23. Ремонт дорожнього покриття проїзної частини і тротуарів згідно з пунктами 1.13-1.17 додатка 1.
2.24. Заміна зношених елементів конструкцій будинків, водостічних та дренажних насосних станцій, за винятком повної заміни кам'яних та бетонних фундаментів і капітальних стін, внутрішні і зовнішні опоряджувальні роботи.
2.25. Демонтаж і монтаж устаткування та механізмів із заміною деталей на водостічних та дренажних насосних станціях.
2.26. Ремонт або повна заміна пожежних гідрантів.
3. Побутове та комунальне обладнання території житлової забудови
3.1. Перекладання цегляних стін і сторін сміттєзбірників (до 20% загального обсягу) унаслідок руйнування кладки.
3.2. Відновлення, повна або часткова заміна арматури та облицювання сміттєзбірників.
3.3. Улаштування закритого водостоку на майданчиках сміттєзбірників з приєднанням їх до діючих колекторів.
3.4. Заміна водостічних труб та водоприймальних колодязів на сміттєзбірниках.
3.5. Заміна пошкодженого обладнання на побутових, ігрових та комунальних майданчиках.
3.6. Улаштування нового, заміна або відновлення пошкодженого покриття в сміттєзбірниках, на побутових, ігрових та комунальних майданчиках, а також укріплення поверхні майданчиків без в'яжучого.
3.7. Установлення або заміна поребриків та бордюрних каменів.
4. Зелені насадження
4.1. Відновлення газонів, квітників та розаріїв з посадкою квіткової розсади та саджанців троянд, у тому числі із добавленням землі, мінеральних та органічних добрив, укріплення укосів дереном.
4.2. Омолоджування старих дерев та кущів, знешкодження омели та лікування дупел.
4.3. Видалення дерев та кущів. Заміна в плановому обсязі засохлих і пошкоджених дерев та кущів, садіння нових дерев та кущів, у тому числі великорозмірним посадковим матеріалом з грудкою землі, заміна рослинного ґрунту в посадкових ямах з унесенням мінеральних добрив.
4.4. Роботи, пов'язані з відновленням родючості ґрунту на земельних ділянках, на яких розташовані зелені насадження.
4.5. Улаштування нового або відновлення пошкодженого поливального водопроводу із заміною зношених труб та водопровідної арматури.
4.6. Улаштування та ремонт дорожнього покриття проїзної частини паркових доріг та алей, майданчиків, тротуарів, пішохідних та велосипедних доріжок згідно з пунктами 1.13-1.19 додатка 1.
4.7. Відновлення пошкоджених сходів.
4.8. Улаштування майданчиків для стоянки автомобілів, куточків тихого відпочинку, оглядових площадок тощо.
4.9. Улаштування та ремонт водостоків згідно з пунктами 1.20-1.24 додатка 1.
4.10. Розчищення та поглиблення озер, ставків, малих річок, каналів та інших водойм; копання додаткових каналів.
4.11. Укріплення берегів водойм на території зелених насаджень.
4.12. Відбудова зруйнованих підпірних стінок.
4.13. Перебудова дерев'яних підпірних стінок із заміною матеріалу на камінь, бетон, залізобетон.
4.14. Установка нових та заміна пошкоджених пристовбурних решіток, лав, урн, ваз, контейнерів тощо.
4.15. Відновлення теплиць, парників для вирощування розсади та інші роботи, передбачені проектом.
4.16. Улаштування та відновлення пунктів заправки водою поливально-мийних машин.
4.17. Улаштування пандусів.
4.18. Улаштування напрямних огороджень.
4.19. Улаштування тактильних дорожніх покажчиків.
5. Малі архітектурні споруди
5.1. Установлення нових та заміна існуючих павільйонів і навісів на зупинках громадського транспорту.
5.2. Ремонт із суцільним фарбуванням малих архітектурних споруд.
5.3. Установлення нових, відновлення та заміна існуючих малих архітектурних споруд на ділянках комплексного капітального ремонту.
5.4. Відбудова зруйнованих частин фундаментів пам'ятників, декоративних скульптур та композиції, фонтанів, декоративних басейнів і т. ін.
5.5. Відновлення, повна або часткова заміна облицювання фонтанів та декоративних басейнів.
5.6. Відновлення пошкоджених елементів обладнання фонтанів та декоративних басейнів із заміною зношених труб та водопровідної арматури.
6. Вуличне освітлення та зовнішні електромережі
6.1. Заміна пошкоджених та застарілих конструкцій опор, ліхтарів, освітлювальної арматури, тросів, розтяжок, кабелів, дротів, комунікаційної апаратури (в обсягах, що перевищують 20% їх загальної кількості на даній вулиці) з доведенням освітленості вулиці (дороги) до нормативної.
6.2. Установлення додаткових ліхтарів та світильників.
6.3. Улаштування вуличного освітлення по всій довжині вулиці (дороги), що підлягає капітальному ремонту.
6.4. Ремонт і заміна кінцевих та з'єднувальних муфт на кабелях усіх марок.
6.5. Установлення та ремонт кабельних колодязів усіх типів.
6.6. Заміна трансформаторів та іншого силового обладнання при зміні потужності споживання вуличного освітлення на ділянках капітального ремонту вулиць (доріг).
6.7. Антикорозійний захист інженерних мереж.
6.8. Улаштування освітлення покажчиків пожежних гідрантів та водоймищ.
7. Гідротехнічні та протизсувні споруди
7.1. Відновлення або заміна зруйнованого кріплення укосів бетонними, залізобетонними та кам'яними плитами, відсипним та брукованим каменем.
7.2. Улаштування нового кріплення укосів з бетонних, залізобетонних та кам'яних плит, відсипного та брукованого каменя.
7.3. Відновлення або заміна пошкоджених парапетів, перильних огорож, сходів, хвилевідбійних та підпірних стінок.
7.4. Перебудова дерев'яних підпірних стінок із заміною матеріалу конструкції на камінь, бетон або залізобетон.
7.5. Відбудова або заміна окремих підводних і надводних частин гребель.
7.6. Ліквідація пошкоджень у підводних частинах конструкцій.
7.7. Заміна всіх пошкоджених щитів та затворів, ремонт і заміна підйомних механізмів.
7.8. Відновлення і заміна пошкодження споруд фільтрової підготовки, дренажних фільтрів (осипів), дренажних труб, колекторів, колодязів, водовипусків, усіх частин вертикальних фільтрів, штолень, галерей та їх основ.
7.9. Відбудова зруйнованих елементів регуляційних споруд.
7.10. Очищення русел річок та водойм від намулів, відкладів та завалів.
7.11. Улаштування пірсів для забору води пожежних автомобілів з річок та водоймищ.
8. Споруди очищення та прибирання міст
8.1. Відбудова внутрішніх і під'їзних автомобільних доріг з усіма роботами, переліченими в пунктах 1.1-1.8 і 1.11-1.29 додатка 1.
8.2. Усі види робіт з ремонту і відбудови споруд на території зливних станцій, полігонів для твердих побутових відходів, сміттєперевантажувальних станцій, сміттєспалювальних заводів, а також будівель громадських туалетів, пунктів приймання тварин, карантинних майданчиків, місць поховання для тварин.
8.3. Усі види робіт з ремонту зовнішніх мереж електроосвітлення, водопостачання (у тому числі протипожежного), каналізації тощо.
9. Споруди водопостачання
9.1. Теслярські та слюсарні роботи на шахтних і механічних колодязях, а також пожежних водоймах, насосних станціях біля відкритих водойм для поливу.
9.2. Установлення та ремонт декоративних навісів над шахтними колодязями.
9.3. Улаштування пунктів заправки водою поливально-мийних машин на вулицях (дорогах) з підключенням їх до існуючого технічного водоводу та водостоку на ділянках комплексного капітального ремонту.