КОЛЕГІЯ ДЕРЖАВНОГО КОМІТЕТУ
ТЕЛЕБАЧЕННЯ ТА РАДІОМОВЛЕННЯ УКРАЇНИ
Р І Ш Е Н Н Я
Про заходи щодо вдосконалення формування державного замовлення на виробництво та трансляцію телерадіопрограм, вироблених для державних потреб
( Рішення введено в дію Наказом Державного комітету телебачення і радіомовлення
N 366 від 27.12.2011 )
Заслухавши інформацію директора департаменту телебачення і радіомовлення Абрамова С.О., колегія зазначає, що Держкомтелерадіо України здійснив організаційні заходи щодо вдосконалення формування державного замовлення на виробництво та трансляцію телерадіопрограм для державних потреб.
1. Запроваджено блокову уніфіковану сітку мовлення на 24 години з урахуванням:
безумовного виконання завдань тематичних планів;
забезпечення виробництва уніфікованого формату програм;
виробництва програм та передач уніфікованого загальноприйнятого хронометражу;
планування єдиного часового проміжку виходу в ефір програм та передач за жанровим розподілом.
2. Забезпечено організацію оперативного реагування щодо висвітлення подій в країні.
3. З 1 жовтня 2011 року запроваджено практику обміну інформаційними матеріалами щодо впровадження реформ в регіонах України.
4. Запроваджено єдину технологію доставки та розповсюдження сигналу.
5. Організовано поступовий перехід на єдине графічне оформлення елементів ефіру телеканалів.
6. Розділ тематичних планів "Інші програми" у 2012 році формуватиметься тільки міжпрограмним продуктом (анонсами, заставками, соціальною рекламою), обсяг якого не перевищує 10%.
7. Припинено практику внесення змін до тематичних планів без обґрунтування потреби в них і попереднього погодження з Держкомтелерадіо України.
8. З державного замовлення на 2012 рік виключено розважальні програми та передачі, які повинні транслюватися за рахунок місцевого бюджету чи інших джерел.
9. У державних контрактах на виконання державного замовлення на виробництво і розповсюдження теле- та радіопрограм на 2012 рік передбачено обсяги виконання державного замовлення у вартісному виразі.
10. З метою підвищення ефективності функціонування державних телерадіокомпаній, покращення якості програм, вироблених для державних потреб, обласними державними телерадіокомпаніями:
запроваджено практику ефірного програмування циклових програм переважно з періодичністю не рідше ніж раз на тиждень, за винятком крупномасштабних проектів, які потребують значної кількості журналістського часу (збір та обробка матеріалу), великих виробничих та фінансових витрат (документальні фільми, телемости, журналістське розслідування тощо), а також планування блокової уніфікованої сітки мовлення на 24 години;
організовано контроль за виконанням тематичних планів ДТРК та, за наявності підстав, своєчасне внесення відповідних змін до них.
З метою підвищення ефективності використання бюджетних коштів, зміцнення фінансової дисципліни підготовлено і видано наказ від 28 вересня 2011 року за N 275, яким затверджено План реалізації заходів щодо усунення ще наявних недоліків та вирішення проблемних питань функціонування ДТРО.
Вжиті заходи сприятимуть збільшенню обсягу програм власного виробництва, покращенню планування видатків на етапі формування державного замовлення та посиленню контролю на етапі його виконання, покращенню змістового наповнення та технічної якості програм.
Водночас колегія зазначає, що визначений Положенням про державне замовлення на виробництво і розповсюдження теле- та радіопрограм (далі - Положення), що затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 13 липня 2004 року
N 918, механізм формування державного замовлення на виробництво та трансляцію телерадіопрограм, вироблених для державних потреб, потребує вдосконалення. Існує об'єктивна необхідність у підготовці проекту Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про телебачення і радіомовлення" щодо створення належних умов діяльності державних телерадіоорганізацій.
З вересня 2011 року відповідно до наказу Держкомтелерадіо України від 13 вересня 2011 р.
N 257 працює міжвідомча робоча група щодо внесення змін до законодавчих актів, з урахуванням перспективи зміни статусу НТКУ, НРКУ та ДТРК "Культура" на суспільних мовників.
За результатами напрацювань міжвідомчої робочої групи будуть підготовлені відповідні проекти змін до чинного законодавства, у тому числі й змін до Закону України
"Про телебачення і радіомовлення".
Рішенням Конституційного Суду України від 15 вересня 2009 року
N 21-рп/2009 визнано неконституційними положення статті
14 Закону України
"Про телебачення і радіомовлення", зокрема в частині призначення керівників національних телерадіоорганізацій, яке по суті стосується і питання затвердження установчих документів цих національних телерадіоорганізацій, оскільки в обох випадках мова йде про здійснення функцій з управління конкретними об'єктами державної власності.
Виходячи з цього, державні телерадіоорганізації фактично не є державними підприємствами.
Заслухавши інформацію про заходи щодо вдосконалення формування державного замовлення на виробництво та трансляцію телерадіопрограм, вироблених для державних потреб, колегія
УХВАЛИЛА:
1. Інформацію директора департаменту телебачення і радіомовлення Абрамова С.О. взяти до відома.
2. Департаменту телебачення і радіомовлення (Абрамов С.О.) разом з фінансово-економічним департаментом (Бартош Н.В.) та відділом законопроектної роботи (Красноступ Г.М.):
2.1. Підготувати проекти нормативно-правових актів:
до 31 січня 2012 року про внесення зміни до статей 13, 14, 19 Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про телебачення і радіомовлення" щодо створення належних умов діяльності державних телерадіоорганізацій;
до 31 січня 2012 року про внесення змін до Положення про державне замовлення на виробництво і розповсюдження теле- та радіопрограм, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України
N 918 від 13 липня 2004 р.
2.2. Передбачити у державних контрактах на виконання державного замовлення на виробництво і розповсюдження теле- та радіопрограм на 2012 рік (далі - державні контракти) обсяги виконання державного замовлення у вартісному виразі у межах коштів, що відповідають асигнуванням, передбаченим Державним бюджетом України на відповідний рік.
3. Відділу законопроектної роботи (Красноступ Г.М.) разом з департаментом телебачення і радіомовлення (Абрамов С.О.) під час проведення узгоджувальних процедур з заінтересованими органами забезпечити супровід проектів нормативно-правових актів, визначених п. 2 цього рішення.
4. Керівникам державних телерадіоорганізацій:
встановити персональний контроль за дотриманням норм Закону України
"Про здійснення державних закупівель" та укладанням договорів про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти;
вжити заходів щодо збільшення обсягів програм власного виробництва;
не допускати ретрансляції програм інших мовників відповідно до вимог чинного законодавства;
створювати спеціалізовані тематичні передачі з висвітлення діяльності місцевих органів влади виключно поза межами державного замовлення на виробництво і розповсюдження теле- та радіопрограм;
не допускати зарахування до державного замовлення розважальних передач, програм, виготовлених на комерційній основі, спеціалізованих тематичних передач з висвітлення діяльності органів місцевої влади, інших відхилень від критеріїв формування державного замовлення, визначених наказом Держкомтелерадіо України від 30.03.2010
N 84;
переглянути власні ліцензії на право мовлення та у разі необхідності звернутися до Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення (далі - Національна рада) щодо внесення до них відповідних змін;
забезпечити формування бюджетних запитів на 2013 рік з детальним обґрунтуванням витрат за кожним кодом економічної класифікації видатків.
5. Контроль за виконанням цього рішення покласти на заступника Голови Держкомтелерадіо України Кравченка Д.В.
Голова колегії | О.В.Курдінович |