• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження Методичних рекомендацій про застосування Порядку формування тарифів на послуги з вивезення побутових відходів

Міністерство з питань житлово-комунального господарства України  | Наказ, Форма типового документа, Рекомендації від 10.01.2009 № 2 | Документ не діє
Реквізити
  • Видавник: Міністерство з питань житлово-комунального господарства України
  • Тип: Наказ, Форма типового документа, Рекомендації
  • Дата: 10.01.2009
  • Номер: 2
  • Статус: Документ не діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Міністерство з питань житлово-комунального господарства України
  • Тип: Наказ, Форма типового документа, Рекомендації
  • Дата: 10.01.2009
  • Номер: 2
  • Статус: Документ не діє
Документ підготовлено в системі iplex
МІНІСТЕРСТВО З ПИТАНЬ ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНОГО
ГОСПОДАРСТВА УКРАЇНИ
Н А К А З
10.01.2009 N 2
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Міністерства з питань житлово-комунального господарства N 243 від 10.08.2009 )
Про затвердження Методичних рекомендацій про застосування Порядку формування тарифів на послуги з вивезення побутових відходів
З метою надання роз'яснень щодо застосування Порядку формування тарифів на послуги з вивезення побутових відходів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.07.2006 N 1010, відповідно до Закону України "Про житлово-комунальні послуги"
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Методичні рекомендації про застосування Порядку формування тарифів на послуги з вивезення побутових відходів, що додаються.
2. Управлінню благоустрою, комунального обслуговування та підготовки до Євро 2012 (Ігнатенко О.П.) надіслати цей наказ до Ради Міністрів Автономної Республіки Крим, обласним, Київської та Севастопольської міським державним адміністраціям для впровадження, використання в роботі та подальшого доведення до відома місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування.
3. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра Р.М.Крамаренка.
Міністр Ю.О.Кучеренко
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства з питань
житлово-комунального
господарства України
10.01.2009 N 2
МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ
про застосування Порядку формування тарифів на послуги з вивезення побутових відходів ( 1010-2006-п )
I Загальні положення
1.1. Методичні рекомендації про застосування Порядку формування тарифів на послуги з вивезення побутових відходів (далі - Методичні рекомендації) спрямовані на надання методичної допомоги під час формування тарифів на послуги з вивезення побутових відходів (далі - послуги).
1.2. Методичні рекомендації розроблені у відповідності до:
Закону України "Про житлово-комунальні послуги" від 24.06.2004 N 1875-IV;
Закону України "Про відходи" від 05.03.98 N 187/98-ВР;
постанови Кабінету Міністрів України від 26.07.2006 N 1010 "Про затвердження Порядку формування тарифів на послуги з вивезення побутових відходів";
постанови Кабінету Міністрів України від 10.12.2008 N 1070 "Про затвердження Правил надання послуг з вивезення побутових відходів";
наказу Міністерства фінансів України від 31 грудня 1999 р. N 318 "Про затвердження Положення (стандарту) бухгалтерського обліку", зареєстрованого Мін'юстом України 19 січня 2000 р. за N 27/4248.
1.3. Терміни, що використовуються у цих Методичних рекомендаціях, вживаються у значенні, наведеному в Законах України "Про відходи", "Про житлово-комунальні послуги", постанові Кабінету Міністрів України від 26.07.2006 N 1010 "Про затвердження Порядку формування тарифів на послуги з вивезення побутових відходів" (далі - Порядок), постанові Кабінету Міністрів України від 10.12.2008 N 1070 "Про затвердження Правил надання послуг з вивезення побутових відходів".
II Розроблення річного плану надання послуг з вивезення побутових відходів
2.1. Річний план надання послуг розробляється з урахуванням п. 4 Порядку.
2.2. З метою визначення фактичних та прогнозованих обсягів надання послуг з вивезення побутових відходів рекомендується використовувати, наприклад:
показники щодо соціально-економічного та територіального розвитку населеного пункту, зміни чисельності населення протягом періоду, на який проводиться формування тарифу, наведені у Генеральному плані населеного пункту та Схемі санітарної очистки, затверджених органами місцевого самоврядування, відповідно до Законів України "Про планування і забудову територій" та "Про відходи";
норми споживання послуг, які затверджуються органами місцевого самоврядування на період формування тарифу відповідно до Закону України "Про житлово-комунальні послуги" фактично є нормами утворення побутових відходів та характеризуються кількістю побутових відходів, що утворюються за одиницю часу (доба, місяць, рік).
2.3. З метою забезпечення підвищення якості послуг, рівня технологічного процесу поводження з побутовими відходами, рівня організації виробництва рекомендується проводити аналіз щодо:
причин порушення режиму та схем вивезення побутових відходів та претензій споживачів за кількістю актів-претензій за попередній рік;
виробничої діяльності за попередній рік використовуючи такі показники: достатня кількість і технічний стан контейнерів, технічний стан спеціального автотранспорту для збирання і перевезення побутових відходів, технічний стан обладнання для ущільнення твердих побутових відходів на полігоні (звалищі), витрати паливно-мастильних матеріалів, кількість машино-годин ремонту, коефіцієнт використання рухомого складу тощо.
умов організації праці за показниками, що рекомендується визначати по коефіцієнту співвідношення чисельності адміністративно-управлінського персоналу до чисельності працюючих, кількості та причинам травм і нещасних випадків за попередній рік.
На підставі проведеного аналізу до річного плану надання послуг з вивезення побутових відходів рекомендується вносити комплекс заходів, а саме: організаційних, технічних, соціально-економічних, санітарно-гігієнічних, а також з професійної підготовки.
2.4. Для забезпечення якості надання послуг, своєчасного і якісного матеріально-технічного забезпечення, поліпшення роботи диспетчерської служби, дотримання технологічної дисципліни, організації метрологічного забезпечення, до організаційних заходів рекомендується включати, наприклад: удосконалення схем вивезення побутових відходів.
2.5. З метою скорочення питомих витрат матеріальних, паливно-енергетичних та трудових ресурсів, до технічних заходів рекомендується включати, наприклад: оснащення підприємства сучасним обладнанням, раціональне використання наявних основних фондів, заміну амортизованого обладнання, автоматизацію та механізацію виробництва; впровадження прогресивних технологій.
2.6. З метою дотримання санітарного та природоохоронного законодавства до соціально-економічних та санітарно-гігієнічних заходів рекомендується включати, наприклад: створення належних санітарно-гігієнічних умов роботи персоналу підприємства, забезпечення засобами індивідуального захисту, проведення медичних оглядів виробничого персоналу тощо.
2.7. З метою підвищення якості надання послуг до заходів щодо професійної підготовки рекомендується включати, наприклад: проведення набору кадрів відповідно до потреби і кваліфікаційних вимог підприємства; навчання і підготовка кадрів, підвищення кваліфікації тощо.
III Планування витрат
3.1 Планування витрат здійснюється з урахуванням п. 6 Порядку.
3.2. Особливості планування витрат по кожній операції поводження з побутовими відходами
3.2.1. Збирання та зберігання
З метою урахування економічно обґрунтованих планових витрат на послуги з вивезення побутових відходів у разі, якщо контейнери знаходяться у власності виконавця послуг з вивезення побутових відходів витрати на їх утримання рекомендується включати до виробничої собівартості послуг, що надаються цим виконавцем послуг.
3.2.2. Перевезення
З метою визначення витрат палива, мастильних та інших експлуатаційних матеріалів, рекомендується використовувати встановлені норми витрати палива для спеціального автотранспорту, а також норми витрат на відновлення і ремонт шин.
3.2.3. Перероблення
З метою урахування економічно обґрунтованих планових витрат на послуги з вивезення побутових відходів до планованих витрат на перероблення побутових відходів рекомендується включати витрати на перевезення частини побутових відходів, що не може бути перероблена, на полігон (звалище) побутових відходів. Розмір цих витрат рекомендується визначати згідно із проектно-кошторисною документацією об'єкта перероблення побутових відходів.
3.2.4. Знешкодження
З метою урахування економічно обґрунтованих планових витрат на послуги з вивезення побутових відходів до планованих витрат на знешкодження побутових відходів рекомендується включати витрати на перевезення відходів, що утворюються під час операцій знешкодження, на полігон (звалище) побутових відходів. Розмір зазначених витрат рекомендується визначати згідно із проектно-кошторисною документацією об'єктів із знешкодження побутових відходів.
3.2.5. Утилізація
З метою урахування економічно обґрунтованих планових витрат на послуги з вивезення побутових відходів у разі використання для утилізації побутових відходів технології спалювання до планованих витрат рекомендується включати витрати, розмір яких рекомендується визначати згідно із проектно-кошторисною документацією сміттєспалювального заводу, наприклад:
витрати на перевезення шлакозолових відходів до об'єкту їх захоронення;
у разі передбаченого проектно-кошторисною документацією будівництва полігона шлакозолових відходів при сміттєспалювальному заводі, витрати із його утримання та експлуатації.
3.2.6. Захоронення
З метою визначення прямих матеріальних витрат на операції із захоронення побутових відходів рекомендується визначати орієнтовний штатний розпис основних працівників полігонів побутових відходів, перелік засобів механізації та видів машин, що використовуються під час проведення робіт на полігоні побутових відходів, а також основне технологічне устаткування, використовуване під час рекультивації земель після закриття полігона згідно з стандартами, нормативами, нормами і правилами щодо експлуатації об'єктів захоронення побутових відходів.
3.3. Під час визначення планованих витрат для всіх операцій поводження з побутовими відходами до інших виробничих витрат, безпосередньо пов'язаних з конкретним об'єктом витрат, рекомендується відносити витрати, пов'язані з підготовкою та освоєнням нових виробничих потужностей, які включають усі матеріальні витрати, зарплату і нарахування, пов'язані з проведенням пусконалагоджувальних робіт, а також витрати на проведення експериментальних робіт, випробування зразків, впровадження винаходів і раціоналізаторських пропозицій. З метою урахування економічно обґрунтованих планових витрат на послуги з вивезення побутових відходів вартість пусконалагоджувальних робіт рекомендується відносити на витрати майбутніх періодів і включати до повної планованої собівартості протягом двох років з моменту запуску нових потужностей в експлуатацію.
3.4. На виконання Указу Президента України "Про заходи щодо врегулювання цін/тарифів на житлово-комунальні послуги" від 06.02.2007 N 77/2007 під час визначення планованих витрат для всіх операцій поводження з побутовими відходами до тарифів рекомендується включати адміністративні витрати у розмірі, що не перевищує 5 відсотків планованої виробничої собівартості. Темпи зростання адміністративних витрат рекомендується пов'язувати з визначеним рівнем інфляції.
3.5. Для забезпечення прибутковості інвестованого капіталу, а також для створення спеціальних інвестиційних фондів рекомендується включати витрати із здійснення капітальних вкладень до тарифів на строк не менше ніж три - десять років (у сумі, що не перевищує 20 відсотків загального обсягу витрат) згідно із затвердженою в установленому порядку програмою поводження з побутовими відходами. Рекомендовані строки включення таких витрат наведені у додатку 1.
IV Розроблення програми поводження з побутовими відходами
4.1. Згідно із п. 23 Порядку витрати із здійснення капітальних вкладень, створення спеціальних резервних інвестиційних фондів, забезпечення прибутковості інвестованого капіталу включаються до тарифів на послуги на підставі затвердженої в установленому порядку програми поводження з побутовими відходами.
4.2. До програми поводження з побутовими відходами (далі - інвестиційна програма) рекомендується включати пояснювальну та табличну частину.
4.3. Інвестиційна програма може включати, наприклад:
мету інвестиційної програми;
аналіз існуючого стану системи поводження з твердими побутовими відходами та надання послуг з вивезення твердих побутових відходів за окремими операціями: збирання, перевезення, перероблення, утилізація, захоронення, шляхи і способи розв'язання проблеми;
перелік заходів і завдань з визначенням виконавців, строків виконання (в цілому і поетапно);
очікувані результати, ефективність інвестиційної програми;
обсяги та джерела фінансування (з розбивкою за роками) (відповідно до ст. 9 Закону України "Про державні цільові програми") .
4.4. Аналіз існуючого стану системи поводження з побутовими відходами, шляхи і способи розв'язання проблеми
4.4.1. З метою дослідження основних показників діяльності підприємства та факторів, що впливають на цю динаміку, визначення основних проблем, що виникають у підприємства під час надання послуг з вивезення побутових відходів рекомендується виконувати аналіз існуючого стану системи поводження з побутовими відходами.
4.4.2. З метою відображення потреб у послугах з вивезення побутових відходів у населеному пункті, потрібний рівень якості надання послуг та надійності роботи підприємства з урахуванням необхідності дотримання вимог санітарного та природоохоронного законодавства, можливості збільшення обсягів надання послуг з вивезення побутових відходів аналіз рекомендується проводити за відповідними показниками.
4.4.3. Аналіз сучасного стану рекомендується проводити у динаміці, а також у порівнянні з аналогічними показниками інших підприємств, що надають послуги з вивезення побутових відходів.
4.5. Завдання і заходи
4.5.1. Заходи інвестиційної програми рекомендується формувати таким чином, щоб вони забезпечували досягнення цільових показників, визначених у технічному завданні на її розроблення, виходячи з існуючих проблем і особливостей функціонування підприємств.
До переліку заходів і завдань рекомендується включати такі, що пов'язані з удосконаленням технологій; реконструкцією об'єктів, автоматизацією і диспетчеризацією, ресурсозбереженням, підвищенням екологічної безпеки.
4.5.2. Рекомендовані заходи удосконалення технологій поводження з побутовими відходами:
придбання контейнерів та спеціальної техніки для перевезення твердих побутових відходів, включаючи перспективи впровадження роздільного збирання;
проектування та будівництво нових об'єктів поводження з побутовими відходами з впровадженням нових сучасних технологій (сміттєсортувальних підприємств, підприємств піролізу твердих побутових відходів, підприємств газифікації твердих побутових відходів з використанням продуктів газифікації для виробництва теплової та електричної енергії, підприємств для перероблення органічної частини твердих побутових відходів з виробництвом компосту тощо).
4.5.3. Рекомендовані заходи з реконструкції та модернізації існуючих об'єктів поводження з побутовими відходами:
проектування та проведення інженерно-технічного облаштування існуючих звалищ твердих побутових відходів з перетворенням їх на полігони, що відповідають сучасним природоохоронним вимогам.
4.5.4. Рекомендовані заходи з диспетчеризації:
розроблення і впровадження комп'ютерних систем диспетчеризації (системи GPS навігації тощо), що дозволяють керувати роботою спеціального автотранспорту під час збирання та перевезення побутових відходів, а також контролювати виконання виробничих завдань;
4.5.5. Рекомендовані заходи щодо ресурсозбереження:
скорочення питомих витрат енергетичних ресурсів на виробництво одиниці послуги та непродуктивних витрат матеріальних і трудових ресурсів шляхом розроблення та впровадження системи комплексного оперативного управління процесами збирання, перевезення, перероблення, утилізації та захоронення побутових відходів;
впровадження технологій та будівництво установок з вилучення та утилізації біогазу полігонів твердих побутових відходів з отриманням теплової та електричної енергії, в тому числі - на задоволення енергетичних потреб полігона твердих побутових відходів.
4.5.6. З метою підвищення екологічної безпеки рекомендується впроваджувати технології та будівництво установок із збирання та знешкодження фільтрату діючих звалищ і полігонів твердих побутових відходів.
4.5.7. Для кожного заходу рекомендується визначити місце розміщення об'єкта, де буде реалізований захід, потужність об'єкта, наявність відповідної інфраструктури тощо, а також рік, у якому планується реалізація цього заходу.
4.6. Обсяги та джерела фінансування
4.6.1. Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 31.01.2007 N 106 "Про затвердження Порядку розроблення та виконання державних цільових програм" рекомендується окремо визначати обсяги фінансування, спрямовані на капітальні вкладення, інноваційну діяльність (дослідження і розробки), наукові дослідження та розробки, а також інші джерела фінансування (власні кошти підприємства, гранти, залучені кредити та інші кошти).
Обсяги фінансування, спрямовані на капітальні вкладення, рекомендується визначати з урахуванням:
укрупнених показників вартості будівництва;
чинної кошторисної нормативної бази (ДБН Д.1.1-1-2000 "Про затвердження Правил визначення вартості будівництва", інші державні кошторисні норми).
4.6.2. Під час визначення обсягів фінансування, спрямованих на капітальні вкладення, рекомендується враховувати витрати, пов'язані із реалізацією конкретних заходів інвестиційної програми (згідно з ДБН Д.1.1-1-2000) , а саме:
проектно-вишукувальні роботи на підставі їх кошторисної вартості;
придбання обладнання і матеріалів за відповідними даними підприємств, які їх виготовляють та/або реалізують;
будівельно-монтажні роботи згідно з їх кошторисною вартістю;
роботи із заміни обладнання з поліпшенням техніко-економічних характеристик згідно з їх кошторисною вартістю;
пусконалагоджувальні роботи згідно з їх кошторисною вартістю та інші витрати.
4.6.3. З метою урахування прогнозованих темпів переходу на повну оплату населенням послуг з вивезення побутових відходів, а також інших можливостей збільшення доходів підприємства від реалізації заходів інвестиційної програми, до обсягів її фінансування рекомендується включати суму коштів, необхідну для виплати підприємством додаткових податкових платежів.
4.6.4. Під час визначення обсягів фінансування, спрямованих на капітальні вкладення, рекомендується враховувати прогнозні зміни вартості ресурсів у відповідних періодах реалізації заходів інвестиційної програми (згідно з ДБН Д.1.1-1-2000) .
4.6.5. З метою планування фінансування заходів інвестиційної програми, які передбачено здійснювати протягом декількох років, рекомендується вказувати обсяги фінансування диференційовано по роках згідно з етапами виконання цього заходу.
4.6.6. З метою врахування та взаємопов'язання усіх можливих джерел фінансування реалізації Програми рекомендується розподіляти кошти за можливими джерелами фінансування, в тому числі - по роках та етапах реалізації інвестиційної програми.
4.6.7. Джерелами фінансування інвестиційної програми можуть бути:
власні кошти підприємства, в тому числі прибуток для здійснення капітальних вкладень (фінансові кошти, отримані підприємством за рахунок включення до тарифів на послуги з вивезення побутових відходів інвестиційної складової), обсяг коштів, необхідних для забезпечення відтворення і розвитку основних засобів та нематеріальних активів, які підлягають амортизації, а також кошти, що надійшли в результаті здійснення заходів з енергозбереження протягом строку дії тарифів, які передбачають витрати із здійснення капітальних вкладень; залучені кошти; бюджетні кошти; кошти позабюджетних фондів; інші джерела.
4.6.8. Якщо фінансування Програми передбачено із залученням позики, до проекту Програми рекомендується додавати документи, що обґрунтовують плановані відсоткові ставки за користування залученими коштами, а також план залучення та повернення позики з окремою вказівкою повернення позики і платежів з її використання. План залучення і повернення позики рекомендується формувати так, щоб забезпечити повне повернення позики протягом періоду дії Програми. Згідно із ст. 20 Порядку витрати з виплати відсотків за користування кредитами та витрати, пов'язані із залученням позикового капіталу для цілей інвестиційної (пов'язаної з основною) діяльності належать до фінансових витрат.
4.7. Рекомендовану форму табличної частини Програми наведено у додатку 2.
4.8. Внесення змін до Програми рекомендується проводити у разі:
включення до інвестиційної програми додаткових заходів і завдань;
уточнення показників, обсягів і джерел фінансування, переліку виконавців, строку виконання інвестиційної програми та окремих заходів і завдань в тому числі -
у разі об'єктивних змін умов діяльності підприємства, які впливають на вартість послуг з вивезення побутових відходів;
у разі затвердження органами місцевого самоврядування для надання на відповідній території тарифів на рівні економічно обґрунтованих витрат без урахування інвестиційної складової;
за результатами участі підприємства у конкурсному відборі інноваційно-інвестиційних проектів, для реалізації яких буде задіяно механізм здешевлення кредитів, та інших конкурсах, за результатами яких передбачено певне бюджетне фінансування проектів - переможців;
виключення з інвестиційної програми окремих заходів і завдань, щодо яких визнано недоцільним подальше продовження робіт.
V Рекомендований метод встановлення тарифів
5.1. Відповідно до постанов Кабінету Міністрів України від 26.07.2006 N 1010 "Про затвердження Порядку формування тарифів на послуги з вивезення побутових відходів" та від 10.12.2008 N 1070 "Про затвердження Правил надання послуг з вивезення побутових відходів" рекомендується затверджувати тарифи на послуги з вивезення побутових відходів згідно з формою, наведеною у додатку 3.
5.2. Відповідно до Указу Президента України "Про заходи щодо врегулювання цін/тарифів на житлово-комунальні послуги" від 06.02.2007 N 77/2007 формування тарифів на послуги з вивезення побутових відходів рекомендується здійснювати із застосуванням граничного рівня рентабельності.
5.2.2. Рівень рентабельності рекомендується формувати з урахуванням необхідності сплати податку на прибуток та спрямування частини отриманого прибутку на технічне переоснащення підприємств.
В цілому по підприємству рівень рентабельності рекомендується встановлювати не вище 12 відсотків.
5.2.3. Планований розмір рентабельності рекомендується визначати як відношення планованого прибутку до повної планованої собівартості загального обсягу наданих послуг, тобто:
П
з
R = ------------ х 100 (1);
ПС
де R - рентабельність, %;
П - планований прибуток, грн.;
з
ПС - повна планована собівартість загального обсягу наданих
послуг, грн.
5.3. Необхідний розмір прибутку, що спрямовується на фінансування капітальних вкладень, рекомендується визначати на підставі затвердженої в установленому порядку програми поводження з побутовими відходами за наведеною формулою:
П = С - А (2);
де П - частина прибутку, що спрямовується на фінансування
капітальних вкладень, грн.;
С - обсяг коштів, необхідний для реалізації інвестиційних
проектів, грн.;
А - амортизаційні відрахування на повне відновлення основних
фондів, грн.
5.4. У випадку, якщо до функцій підприємства входить виконання робіт за всіма операціями поводження з побутовими відходами, прибуток рекомендується розподіляти залежно від планованої собівартості послуг по кожній операції поводження з побутовими відходами.
Начальник Управління
благоустрою, комунального
обслуговування
та підготовки до Євро-2012



О.П.Ігнатенко
Додаток 1
до Методичних рекомендацій
про застосування Порядку
формування тарифів
на послуги з вивезення
побутових відходів
Рекомендовані строки, на які фіксуються тарифи, що включають витрати із здійснення капітальних вкладень
N п/пНайменування заходу, на
реалізацію якого мають бути
здійснені капітальні
вкладення
Рекомендовані строки, рік
1Придбання пластикових
контейнерів
2
2Компостування органічної
частини твердих побутових
відходів на майданчиках
2
3Придбання металевих
контейнерів
3
4Придбання обладнання для
виготовлення брикетів з
твердих побутових відходів та
їх захоронення на полігоні
5
5Сміттєперевантажувальна
станція (будівництво і
придбання обладнання)
5
6Придбання спеціального
автотранспорту для збирання
та перевезення твердих
побутових відходів
5
7Компостування органічної
частини твердих побутових
відходів у біобарабанах
(будівництво і придбання
обладнання)
5
8Реконструкція і модернізація
існуючих об'єктів поводження
з твердими побутовими
відходами (з придбанням
обладнання)
5
9Сміттєсортувальне
підприємство (будівництво і
придбання обладнання)
6
10Будівництво і придбання
обладнання для установки з
вилучення та утилізації
біогазу полігонів твердих
побутових відходів
7
11Будівництво і придбання
обладнання для установки із
знешкодження фільтрату
полігонів твердих побутових
відходів
7
12Підприємство термічної
утилізації твердих побутових
відходів (спалювання,
піроліз, газифікація,
плазмові технології) -
будівництво і придбання
обладнання
10
13Полігони твердих побутових
відходів (будівництво і
придбання обладнання)
10
Начальник Управління
благоустрою, комунального
обслуговування
та підготовки до Євро 2012



О.П.Ігнатенко
Додаток 2
до Методичних рекомендацій
про застосування Порядку
формування тарифів
на послуги з вивезення
побутових відходів
Рекомендована форма табличної частини інвестиційної програми підприємства, що надає послуги з вивезення побутових відходів
N п/пНайменування
заходу та мета
реалізації
(Приклад)
Кількісні показники
(кількість контейнерів,
кількість сміттєвозів,
кількість і
продуктивність
сміттєсортувальних,
сміттєперевантажувальних
станцій, для полігонів -
кількість відходів, що
приймаються на полігон,
площа земельної ділянки
для розміщення відходів,
кількість і
продуктивність установок з
утилізації побутових
відходів тощо)
Обсяги фінансування,
тис.грн.
разомв тому числі по
роках
разомв тому числі
по роках
12......91012.....910
1.Інвестиційний
проект з
підвищення
якості послуг з
вивезення
побутових
відходів,
поліпшення
екологічної
ситуації
1.1Захід
1.2Захід
Разом
інвестицій, в
тому числі
Власні кошти, з
них - прибуток
для здійснення
капітальних
вкладень - обсяг
коштів,
необхідних для
забезпечення
відтворення і
розвитку
основних засобів
та
нематеріальних
активів, які
підлягають
амортизації
- кошти, що
надійшли в
результаті
здійснення
заходів з
енергозбереження
протягом строку
дії тарифів, які
передбачають
витрати із
здійснення
капітальних
вкладень - інші
власні джерела
Залучені кошти
Бюджетні кошти,
з них -
державний бюджет
(здешевлення
кредитів) -
місцевий бюджет
Кошти
позабюджетних
фондів
Інші джерела
Начальник Управління
благоустрою, комунального
обслуговування
та підготовки до Євро-2012



О.П.Ігнатенко
Додаток 3
до Методичних рекомендацій
про застосування Порядку
формування тарифів
Рекомендована форма затвердження тарифів на послуги з вивезення побутових відходів
Операції
поводження з
побутовими
відходами
Категорії
споживачів
Види побутових відходів
тверді,
куб.м/грн.
великогабаритні,
куб.м/грн.
ремонтні,
куб.м/грн.
рідкі,
куб.м/грн.
Збираннянаселення
бюджетні
установи
інші
споживачі
Зберіганнянаселення
бюджетні
установи
інші
споживачі
Перевезеннянаселення
бюджетні
установи
інші
споживачі
Переробленнянаселення
бюджетні
установи
інші
споживачі
Утилізаціянаселення
бюджетні
установи
інші
споживачі
Знешкодженнянаселення
бюджетні
установи
інші
споживачі
Захороненнянаселення
бюджетні
установи
інші
споживачі
Начальник Управління
благоустрою, комунального
обслуговування
та підготовки до Євро-2012



О.П.Ігнатенко