• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження нової редакції Порядку складання та виконання бюджету Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України, затвердженого постановою правління Фонду від 14.09.2004 року N 81 (із змінами і доповненнями), та Розяснення щодо застосування кодів економічної класифікації видатків бюджету Фонду на статутні напрями

Фонд соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України | Постанова, Розяснення, Порядок від 03.10.2008 № 49 | Документ не діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Фонд соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України
  • Тип: Постанова, Розяснення, Порядок
  • Дата: 03.10.2008
  • Номер: 49
  • Статус: Документ не діє
Документ підготовлено в системі iplex
ПРАВЛІННЯ ФОНДУ СОЦІАЛЬНОГО СТРАХУВАННЯ ВІД НЕЩАСНИХ ВИПАДКІВ
НА ВИРОБНИЦТВІ ТА ПРОФЕСІЙНИХ ЗАХВОРЮВАНЬ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
03.10.2008 N 49
Про затвердження нової редакції Порядку складання та виконання бюджету Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України, затвердженого постановою правління Фонду від 14.09.2004 року N 81 (із змінами і доповненнями), та Роз'яснення щодо застосування кодів економічної класифікації видатків бюджету Фонду на статутні напрями
З метою вдосконалення Порядку складання та виконання бюджету Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України, керуючись пунктом 2, абзацом одинадцятим пункту 7 частини сьомої, частинами восьмою - дванадцятою статті 17 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності", правління Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України
ПОСТАНОВЛЯЄ:
2. Затвердити Роз'яснення щодо застосування кодів економічної класифікації видатків бюджету Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України на статутні напрями, що додається.
3. Визнати таким, що втратив чинність, Порядок складання та виконання бюджету Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України, затверджений постановою правління Фонду від 14.09.2004 року N 81 "Про затвердження Порядку про складання та виконання бюджету Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України", із змінами і доповненнями, внесеними постановами правління Фонду від 25.10.2005 року N 44 "Про внесення змін і доповнень до Порядку складання та виконання бюджету Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України", від 22.12.2005 року N 72 "Про внесення доповнень і змін до деяких нормативних документів правління Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України", від 10.07.2006 року N 27 "Про внесення змін і доповнень до Порядку складання та виконання бюджету Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України".
4. Визнати такою, що втратила чинність, постанову правління Фонду від 06.03.2006 року N 12 "Про визначення переліку витрат, що проводяться за рахунок коштів, передбачених за статтею "Судові витрати та виконавчий збір" бюджету Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України".
5. Визнати такою, що втратила чинність, постанову правління Фонду від 17.10.2003 року N 60 "Про визначення переліку витрат, які проводяться за рахунок коштів, передбачених за статтею "Витрати на забезпечення діяльності по обслуговуванню потерпілих та інвалідів" бюджету Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України на бюджетний рік", із змінами, внесеними постановами правління Фонду від 28.04.2004 року N 26 "Про внесення змін до постанови правління Фонду від 17.10.2003 року N 60 "Про визначення переліку витрат, які проводяться за рахунок коштів, передбачених за статтею "Витрати на забезпечення діяльності по обслуговуванню потерпілих та інвалідів" бюджету Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України на бюджетний рік", від 22.12.2006 року N 59 "Про бюджет Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України на 2007 рік", із змінами.
6. Визнати такою, що втратила чинність, постанову правління Фонду від 28.04.2004 року N 25 "Про визначення переліку витрат, які проводяться за рахунок коштів, передбачених за статтею "Витрати на проведення заходів до завдань страхування від нещасного випадку із страхувальниками" бюджету Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України", із змінами, внесеними постановами правління Фонду від 14.09.2004 року N 70 "Про внесення змін до постанови правління Фонду від 28.04.2004 року N 25 "Про визначення переліку витрат, що проводяться за рахунок коштів, передбачених за статтею "Витрати на проведення заходів до завдань страхування від нещасного випадку із страхувальниками" бюджету Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України", від 22.12.2006 року N 59 "Про бюджет Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України на 2007 рік", із змінами.
7. Визнати такою, що втратила чинність, постанову правління Фонду від 22.12.2005 року N 73 "Про визначення переліку витрат, що проводяться за рахунок коштів, передбачених за статтею "Витрати на виконання інших робіт, пов'язаних з координацією страхової діяльності" бюджету Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України".
8. Виконавчій дирекції Фонду довести до робочих органів виконавчої дирекції Фонду документи, затверджені цією постановою.
Голова правління В.Іванкевич
ЗАТВЕРДЖЕНО
Постанова правління Фонду
соціального страхування
від нещасних випадків
на виробництві
та професійних захворювань
України
03.10.2008 N 49
ПОРЯДОК
складання та виконання бюджету Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України
1. Загальні положення
1. Цей Порядок регулює відносини у структурі Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України (далі - Фонду), що виникають у процесі складання, розгляду, затвердження, виконання бюджету Фонду на поточний рік та розгляду звіту про його виконання у бюджетному періоді.
2. У цьому Порядку наведені нижче терміни вживаються в такому значенні:
1) бюджет Фонду - план формування фінансових ресурсів за рахунок провадження збору і акумулювання страхових коштів та їх використання для забезпечення завдань і функції, передбачених законодавством про загальнообов'язкове державне соціальне страхування громадян від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання (далі - бюджет Фонду);
2) кошторис Фонду - основний плановий документ, який містить обсяг надходжень бюджету Фонду та їх розподіл за повною економічною класифікацією видатків для здійснення відповідних видатків згідно із законодавством;
3) план асигнувань Фонду - щомісячний розподіл бюджетних асигнувань, затверджених у кошторисі, який регламентує протягом року взяття бюджетних зобов'язань та здійснення платежів відповідно до зазначених зобов'язань.
2. Складання проекту бюджету фонду та його структура
2.1. Проект бюджету Фонду формується виконавчою дирекцією Фонду на основі прогнозних макропоказників економічного і соціального розвитку України на наступний бюджетний період, покладених в основу проекту Державного бюджету, розрахунків надходжень і видатків бюджету Фонду, що здійснюються відповідно до затверджених методик та правил, пропозицій робочих органів виконавчої дирекції Фонду на плановий рік, з врахуванням погашення прогнозної дебіторської і кредиторської заборгованостей за попередній бюджетний період.
2.2. Контроль за складанням проекту бюджету Фонду здійснює профільна комісія правління Фонду, яка визначає основні організаційно-методичні засади бюджетного планування на поточний бюджетний період; здійснює експертизу проекту бюджету щодо його впливу на доходну та/або видаткову частини; вивчає проблеми дефіциту бюджету Фонду.
2.3. Складання проекту бюджету Фонду на плановий рік розпочинається після завершення звітного періоду за попередній рік відповідно з врахуванням результатів аналізу виконання завдань страхування від нещасного випадку і визначенням основних напрямків діяльності Фонду у плановому році.
Не пізніше 25 квітня кожного року виконавчою дирекцією Фонду видається наказ про організацію роботи щодо складання проекту бюджету на наступний бюджетний рік. Згідно з наказом структурні підрозділи виконавчої дирекції Фонду подають відповідну інформацію, що входить до їх компетенції. Робочі органи зобов'язані подати у встановлений наказом термін проект кошторису доходів і видатків з відповідними розрахунками до нього.
Виконавча дирекція Фонду розглядає показники проектів кошторисів доходів і видатків робочих органів Фонду щодо законності та правильності розрахунків, доцільності запланованих видатків, повноти надходження доходів, додержання діючих ставок (посадових окладів), норм, цін, лімітів, а також інших показників відповідно до законодавства та складає проект зведеного кошторису.
У разі обмеження терміну формування бюджетних запитів виконавча дирекція Фонду самостійно визначає порядок та обсяг одержання необхідних даних для забезпечення своєчасного формування і подання проекту параметрів бюджетної програми Фонду.
До 15 липня поточного року виконавча дирекція Фонду з урахуванням висновків постійної комісії з питань членства, страхових тарифів і бюджету Фонду виносить на розгляд правлінням Фонду проект параметрів бюджетної програми Фонду на плановий рік, розроблений на підставі пропозицій структурних підрозділів виконавчої дирекції Фонду, її робочих органів та пропозиції щодо галузевих тарифів внесків на соціальне страхування від нещасних випадків.
Після схвалення правлінням Фонду галузевих страхових тарифів на соціальне страхування від нещасних випадків виконавча дирекція Фонду подає уповноваженому центральному органу виконавчої влади у сфері праці та соціальної політики пропозиції щодо проекту Закону про внесення змін до Закону України "Про страхові тарифи на загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності".
Не пізніше 25 грудня виконавча дирекція Фонду вносить на розгляд правління Фонду остаточний проект бюджету Фонду на плановий рік із врахуванням забезпеченості видатків Фонду, розрахованих на основі звітного періоду за дев'ять місяців поточного року, та відповідно до основних прогнозних макропоказників економічного і соціального розвитку України на наступний бюджетний період, покладених в основу Державного бюджету України та тенденції звернення потерпілих до Фонду за отриманням страхових виплат, соціальних і медичних послуг, що забезпечуються обсягами надходжень відповідно до встановлених страхових тарифів на загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, на плановий рік.
При цьому враховуються норми, які визначаються схваленим проектом закону щодо Державного бюджету на відповідний бюджетний період і впливають на обсяги бюджету Фонду. У разі невідповідності прийнятих норм тим, що пропонувались, до бюджету Фонду вносяться відповідні зміни.
Видатки на адміністративно-господарські витрати Фонду мають бути попередньо узгоджені із спеціально уповноваженими центральними органами виконавчої влади у сфері фінансів, праці та соціальної політики.
2.4. Проект бюджету Фонду повинен складатися з двох частин - доходів та видатків у розрізі статей з зазначенням загальних обсягів коштів за напрямками роботи Фонду.
2.5. До проекту бюджету Фонду додаються розрахунки та обґрунтування загальних обсягів видатків у розрізі кодів економічної класифікації видатків.
Роз'яснення щодо застосування кодів економічної класифікації видатків на статутні напрями роботи Фонду затверджуються правлінням Фонду.
Для адміністративно-господарських видатків виконавча дирекція Фонду та її робочі органи використовують коди економічної класифікації видатків бюджету та користуються Роз'ясненнями щодо їх застосування, затвердженими Державним казначейством України.
2.6. Доходи бюджету Фонду класифікуються та плануються за такими розділами:
2.6.1 Оборотно-касова готівка на покриття тимчасових касових розривів для фінансування страхових виплат, соціальних послуг на початок бюджетного періоду.
При складанні проекту бюджету прогнозується в розмірі планового її показника на кінець поточного року.
При затвердженні бюджету цей показник уточнюється з урахуванням прогнозного розміру залишку коштів на доходних та видаткових рахунках.
2.6.2. Резерв коштів на початок планового року.
Планується у розмірі, передбаченому в бюджеті Фонду на кінець поточного року.
2.6.3. Надходження:
2.6.3.1. Страхові внески роботодавців розраховуються на підставі прогнозного фонду оплати праці найманих працівників, на який нараховуються страхові внески на загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві у плановому році, та законодавчо визначених розмірів страхових тарифів, диференційованих по галузях економіки (видах економічної діяльності) залежно від класу професійного ризику виробництва.
2.6.3.2. Добровільні внески (Ндв) розраховуються за формулою:
Ндв = Мзп * Nсдо,
де:
Мзп - розмір прогнозної мінімальної заробітної плати планового року;
Nсдо - прогнозна кількість страхувальників - добровільних осіб, що визначається на рівні фактичної кількості платників у звітному періоді поточного року.
2.6.3.3 Інші надходження, одержання яких не суперечить законодавству.
Плануються на рівні попереднього року з врахуванням змін у законодавстві.
До них відносяться:
2.6.3.3.1. Пеня за несвоєчасну сплату страхових внесків.
2.6.3.3.2. Кошти, одержані від стягнення штрафів за адміністративні правопорушення з посадових осіб підприємств, установ, організацій, фізичних осіб, які використовують найману працю.
2.6.3.3.3 Кошти, одержані від компенсації відсотків вартості та реалізації автомобілів, що перебували у користуванні інвалідів.
Плануються в обсягах видатків попереднього року та включають надходження:
- від компенсації (7 відсотків) вартості авто, які отримують інваліди на пільгових умовах;
- сплачені членами сімей померлих інвалідів за залишені їм автомобілі;
- за повернуті (вилучені) автомобілі, в тому числі від реалізації металобрухту;
- від страхової компанії у разі конструктивного знищення автомобіля.
2.6.3.3.4 Інші надходження.
До складу інших надходжень входять:
- капіталізовані платежі, нарахування яких здійснюється за касовим методом;
- повернення коштів, неправомірно виплачених в минулих роках;
- спонсорська допомога;
- нез'ясовані платежі;
- тощо.
2.6.4. Прибуток, одержаний від розміщення тимчасово вільних коштів Фонду, у тому числі резерву коштів, на вкладних (депозитних) рахунках визначається шляхом множення суми коштів, що плануються для розміщення на депозитних (вкладних) рахунках банків, на діючі відсотки банків.
2.7. Видатки бюджету Фонду класифікуються та плануються за такими розділами:
2.7.1. Профілактика нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань.
При складанні попереднього проекту бюджету Фонду видатки на забезпечення фінансування заходів, спрямованих на запобігання нещасним випадкам, усунення загрози здоров'ю працівників, викликаної умовами праці, планується у розмірі до 5 відсотків надходжень коштів наступного планового бюджетного періоду з врахуванням фінансових можливостей Фонду.
Видатки за цією статтею бюджету плануються за такими напрямами:
2.7.1.1. Фінансування заходів, згідно із затвердженою в установленому законодавством порядку Загальнодержавною (Національною) програмою поліпшення стану безпеки, умов праці та виробничого середовища.
Видатки плануються в обсягах, передбачених в затвердженій правлінням Фонду Програмі робіт Фонду на плановий рік та зазначених в Загальнодержавній (Національній) цільовій програмі поліпшення стану безпеки, умов праці і виробничого середовища на плановий рік з врахуванням кредиторської заборгованості за виконані роботи, а також недофінансованих робіт згідно з укладеними договорами, в межах терміну дії Загальнодержавної цільової програми, затвердженої відповідно до чинного законодавства України.
2.7.1.2. Фінансування заходів, передбачених регіональними програмами поліпшення стану безпеки, умов праці і виробничого середовища.
Планується в обсягах видатків, передбачених Програмою робіт Фонду на плановий рік, затвердженої постановою правління Фонду.
2.7.1.3. Фінансування заходів, передбачених галузевими програмами поліпшення стану безпеки, умов праці і виробничого середовища.
Планується в обсягах видатків, передбачених Програмою робіт Фонду, затвердженою постановою правління Фонду відповідно до рішень центральних органів виконавчої влади на плановий рік, з врахуванням кредиторської заборгованості за виконані роботи, а також недофінансованих робіт згідно з укладеними договорами, в межах терміну дії відповідних затверджених галузевих програм.
2.7.1.4. Фінансування видатків на навчання та підвищення рівня знань спеціалістів, які вирішують питання охорони праці (Внпсе).
Планується в обсягах видатків, передбачених на виконання цих заходів, виходячи з розрахунку:
Внпсе = Вснпс * Nс * Ісцп * Ісц,
де:
Вснпс - середній розмір витрат у попередньому році (або звітному періоді поточного року) на навчання та підвищення рівня знань одного спеціаліста, який відповідає за охорону праці:
Вснпс = Внпс / Nспп,
де:
Внпс - витрати на фінансування навчання та підвищення рівня знань спеціалістів, які відповідають за охорону праці за попередній рік (або звітний період поточного року);
Nспп - кількість спеціалістів, які відповідають за охорону праці, і пройшли навчання в попередньому році (або звітному періоді поточного року);
Nс - прогнозна кількість спеціалістів на плановий рік;
Ісцп - прогнозний індекс споживчих цін у поточному році, у разі проведення розрахунків на базі звітного періоду поточного року не застосовується;
Ісц - прогнозний індекс споживчих цін у плановому році.
2.7.1.5. Фінансування видатків на організацію розроблення та виробництва засобів індивідуального захисту працівників.
Планується в обсягах видатків, передбачених Програмою робіт Фонду, затвердженою постановою правління Фонду у відповідності з чинним законодавством України, з врахуванням кредиторської заборгованості за виконані роботи, а також недофінансованих робіт згідно з укладеними договорами.
2.7.1.6. Фінансування заходів з пропаганди безпечних та нешкідливих умов праці.
Плануються витрати, передбачені на проведення відповідних заходів через засоби масової інформації, інформаційних семінарів, зустрічей за круглим столом з соціальними партнерами і представниками громадських організацій, конференцій, створення тематичних кінофільмів, відеороликів, радіо- і телепередач, видання (друкування), розповсюдження нормативних актів, підручників, журналів, іншої спеціальної літератури, плакатів, пам'яток, відеопродукції та інше з питань соціального страхування від нещасних випадків та охорони праці.
2.7.1.7. Фінансування інших профілактичних заходів відповідно до завдань страхування від нещасних випадків.
Враховуються витрати, передбачені для участі у здійсненні наукових досліджень у сфері охорони та медицини праці, розробленні законодавчих та інших нормативних актів про охорону праці, організації розроблення та виробництва колективних засобів захисту працівників, вивченні та поширенні позитивного досвіду створення безпечних та нешкідливих умов виробництва, співробітництво з міжнародними організаціями з охорони праці, участь у міжнародних виставках, нарадах, семінарах, конференціях, форумах з питань охорони праці та інші видатки, що не суперечать законодавству, включені до затвердженої правлінням Фонду Програми робіт Фонду на відповідний рік, а також видатки з врахуванням кредиторської заборгованості за виконані роботи, а також недофінансованих робіт згідно з укладеними договорами, у разі прийняття рішення правлінням Фонду щодо продовження їх фінансування у плановому році.
У разі відсутності на момент прийняття бюджету Фонду затвердженої Програми робіт Фонду на плановий рік видатки за статтею бюджету Фонду "Профілактика нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань" плануються виходячи з пропозицій, наданих структурним підрозділом виконавчої дирекції Фонду за цим напрямком роботи, розроблених в порядку встановленому відповідними нормативно-правовими актами.
2.7.2. Медична, професійна та соціальна реабілітація потерпілих на виробництві
Планується в розрізі наступних видатків за економічною класифікацією:
2.7.2.1. Витрати на стаціонарне лікування потерпілих на виробництві у лікувально-профілактичних закладах, медичну реабілітацію після стаціонарної допомоги (Вл).
Розраховуються за формулою:
Вл = Влпр / Кпот * Кпрогн* Ісц,
де:
Влпр - витрати на лікування потерпілих на виробництві у лікувально-профілактичних закладах за звітний період поточного року;
Кпот - кількість потерпілих, які були проліковані за звітний період;
Кпрогн - прогнозна кількість потерпілих, які будуть проліковані у плановому році з урахуванням тенденції минулих років;
Ісц - прогнозний індекс споживчих цін у плановому році.
2.7.2.2. Витрати на придбання путівок для санаторно-курортного лікування інвалідів (Вп).
Розраховуються за формулою:
Вп = Він-сп + Вінв + Всупр + В проїзд,
де:
Він-сп - витрати на придбання путівок для санаторно-курортного лікування інвалідів з ушкодженням спинного мозку:
Він-сп = В1ін-сп / N1ін-сп * Nін-сп * Ісц,
де:
В1ін-сп - витрати на придбання путівок для санаторно-курортного лікування інвалідів з ушкодженням спинного мозку за звітний період поточного року;
N1ін-сп - кількість інвалідів з ушкодженням спинного мозку, які одержали путівки для санаторно-курортного лікування у звітному періоді поточного року;
Nін-сп - прогнозна кількість інвалідів з ушкодженням спинного мозку, які потребують санаторно-курортного лікування у плановому році;
Ісц - прогнозний індекс споживчих цін у плановому році;
Вінв - витрати на придбання путівок для санаторно-курортного лікування інвалідів, крім інвалідів з ушкодженням спинного мозку:
Вінв = В1інв / N1інв * Nінв * Ісц,
де:
В1інв - витрати на придбання путівок для санаторно-курортного лікування інвалідів, крім інвалідів з ушкодженням спинного мозку, за звітний період поточного року;
N1інв - кількість інвалідів, крім інвалідів з ушкодженням спинного мозку, які одержали путівки для санаторно-курортного лікування у звітному періоді поточного року;
Nінв - прогнозна кількість інвалідів, крім інвалідів з ушкодженням спинного мозку, які потребують санаторно-курортного лікування, яким планується надати путівки у плановому році;
Ісц - прогнозний індекс споживчих цін у плановому році;
Всупр - витрати на супроводжуючих осіб:
Всупр = В1супр / N1супр * Nсупр * Ісц,
де:
В1супр - витрати на супроводжуючих осіб за звітний період поточного року;
N1супр - кількість супроводжуючих осіб, яким було відшкодовано витрати у звітному періоді поточного року;
Nсупр - прогнозна кількість супроводжуючих осіб на плановий рік;
Ісц - прогнозний індекс споживчих цін у плановому році;
Впроїзд - витрати на проїзд інвалідів до санаторно-курортних закладів:
Впроїзд = В1проїзд / N1проїзд * Nпроїзд * Ісц,
де:
В1проїзд - витрати на проїзд інвалідів до санаторно-курортних закладів за звітний період поточного року;
N1проїзд - кількість інвалідів, яким відшкодовано витрати на проїзд до санаторно-курортних закладів у звітному періоді поточного року;
Nпроїзд - прогнозна кількість інвалідів, яким буде відшкодовано витрати на проїзд у плановому році;
Ісц - прогнозний індекс споживчих цін у плановому році.
При розрахунку проекту бюджету може застосовуватись більш детальний розрахунок витрат на придбання путівок для інвалідів. При цьому враховуються заявки робочих органів виконавчої дирекції Фонду із зазначенням профілю санаторію, середня вартість путівок у санаторіях відповідного профілю у поточному році, прогнозний індекс споживчих цін планового року, темп зростання вартості путівок відповідно до моніторингу за попередні роки. У разі наявності інформації щодо вартості путівок у плановому році, вони використовуються як базові.
2.7.2.3. Витрати на технічні та інші засоби реабілітації (Втзр).
Розраховуються за формулою:
Втзр = Втзрср * Nтзр * Ісц,
де:
Втзрср - середні витрати на придбання технічних засобів реабілітації за звітний період поточного року:
Втзрср = Втзрз / Nтзрз,
де:
Втзрз - витрати на придбання технічних засобів реабілітації за звітний період поточного року;
Nтзрз - кількість потерпілих, які отримали технічних засобів реабілітації у звітному періоді поточного року;
Nтзр - прогнозна кількість потерпілих на плановий рік;
Ісц - прогнозний індекс споживчих цін у плановому році.
2.7.2.4. Витрати на протезування зубів (Вз).
Розраховуються за формулою:
Вз = Взср * Nз * Ісц,
де:
Взср - середні витрати протезування зубів на одного потерпілого за звітний період поточного року:
Взср = Взз / Nзз,
де:
Взз - витрати на протезування зубів за звітний період поточного року;
Nзз - кількість потерпілих, яким проведено протезування зубів у звітному періоді поточного року;
Nз - прогнозна кількість потерпілих на плановий рік;
Ісц - прогнозний індекс споживчих цін у плановому році.
2.7.2.5. Витрати на протезування очей та придбання окулярів (Во).
Розраховуються за формулою:
Во = Воср * Nо * Ісц,
де:
Воср - середні витрати на протезування очей та придбання окулярів на одного потерпілого за звітний період поточного року:
Воср = Воз / Nоз,
де:
Воз - витрати на протезування очей та придбання окулярів за звітний період поточного року;
Nоз - кількість потерпілих, яким проведено протезування очей та придбано окуляри у звітному періоді поточного року;
Nо - прогнозна кількість потерпілих на плановий рік;
Ісц - прогнозний індекс споживчих цін у плановому році.
Витрати з протезування очей та придбання окулярів можуть розраховуватись за кожним видом окремо.
2.7.2.6. Витрати на слухові апарати (Вса).
Розраховуються за формулою:
Вса = Всаср * Nса * Ісц,
де:
Всаср - середні витрати на слухові апарати одного потерпілого за звітний період поточного року;
Всаср = Всаз / Nсаз,
де:
Всаз - витрати на слухові апарати за звітний період поточного року;
Nсаз - кількість потерпілих, яким придбано слухові апарати у звітному періоді поточного року;
Nса - прогнозна кількість потерпілих на плановий рік;
Ісц - прогнозний індекс споживчих цін у плановому році.
2.7.2.7. Витрати на вироби медичного, медикаментозного призначення та лікарські засоби (Вм).
Розраховуються за формулою:
Вм = Вмср * Nм * 12 міс. * Ісц,
де:
Вмср - середньомісячні витрати виробів медичного, медикаментозного призначення та лікарських засобів на одного потерпілого за звітний період поточного року:
Вмср = Вмз / Nмз / М,
де:
Вмз - витрати на вироби медичного, медикаментозного призначення та лікарські засоби за звітний період поточного року;
Nмз - кількість потерпілих, яким надано вироби медичного, медикаментозного призначення та лікарські засоби у звітному періоді поточного року;
М - кількість місяців звітного періоду поточного року.
Nм - прогнозна кількість потерпілих на плановий рік, що визначається на рівні кількості потерпілих, яким надано ці вироби за останній місяць звітного періоду поточного року;
12 міс. - тривалість бюджетного періоду;
Ісц - прогнозний індекс споживчих цін у плановому році.
2.7.2.8. Витрати на додаткове харчування (Вх).
Розраховуються за формулою:
Вх = Вхср * Nх * 12 міс. * Ісц,
де:
Вхср - середньомісячні витрати додаткового харчування на одного потерпілого за звітний період поточного року:
Вхср = Вхз / Nхз / М,
де:
Вхз - витрати на додаткове харчування за звітний період поточного року;
Nхз - кількість потерпілих, які отримали додаткове харчування у звітному періоді поточного року;
М - кількість місяців звітного періоду поточного року;
Nх - прогнозна кількість потерпілих на плановий рік, що визначається на рівні кількості потерпілих, яким надано додаткове харчування за останній місяць звітного періоду поточного року;
12 міс. - тривалість бюджетного періоду;
Ісц - прогнозний індекс споживчих цін у плановому році.
2.7.2.9. Витрати на професійне навчання або перекваліфікацію за індивідуальними програмами реабілітації потерпілими та інші витрати (Вн).
Розраховуються за формулою:
Вн = Внср * Nн * Ісц,
де:
Внср - середні витрати на проходження професійного навчання або перекваліфікацію за звітний період поточного року:
Внср = Внз / Nнз,
де:
Внз - витрати на проходження професійного навчання або перекваліфікацію за звітний період поточного року;
Nнз - кількість потерпілих, які пройшли навчання або перекваліфікацію у звітному періоді поточного року.
Nн - прогнозна кількість потерпілих на плановий рік;
Ісц - прогнозний індекс споживчих цін у плановому році.
2.7.2.10. Витрати на спеціальний медичний догляд (Вмд).
Розраховуються за формулою:
Вмд = Мзп * Nмд * 12 міс,
де:
Мзп - розмір прогнозної мінімальної заробітної плати у плановому році;
Nмд - прогнозна кількість інвалідів, які потребуватимуть спеціального медичного догляду у плановому році, що визначається на рівні кількості потерпілих, яким відшкодовано витрати на спеціальний медичний догляд у звітному періоді поточного року;
12 міс. - тривалість бюджетного періоду.
2.7.2.11. Витрати на постійний сторонній догляд (Всд).
Розраховуються за формулою:
Всд = Мзп / 2 * Nсд * 12 міс.,
де:
Мзп - розмір прогнозної мінімальної заробітної плати у плановому році;
Nмд - прогнозна кількість інвалідів, які потребуватимуть постійного стороннього догляду у плановому році, що визначається на рівні кількості потерпілих, яким відшкодовано витрати на постійний сторонній догляд у звітному періоді поточного року;
12 міс. - тривалість бюджетного періоду.
2.7.2.12. Витрати на побутове обслуговування (Впо).
Розраховуються за формулою:
Впо = Мзп / 4 * Nпо * 12 міс.,
де:
Мзп - розмір прогнозної мінімальної заробітної плати у плановому році;
Nпо - прогнозна кількість інвалідів, які потребуватимуть соціально побутового обслуговування у плановому році, визначається на рівні кількості потерпілих, яким відшкодовано витрати на таке обслуговування у звітному періоді поточного року;
12 міс. - тривалість бюджетного періоду.
2.7.2.13. Витрати на придбання спеціальних засобів пересування (коляски) (Вк).
Розраховуються за формулою:
Вк = Вкср * Nк * Ісц,
де:
Вкср - середні витрати на придбання спеціальних засобів пересування (коляски) за звітний період поточного року:
Вкср = Вкз / Nкз,
де:
Вкз - витрати на придбання спеціальних засобів пересування (коляски) за звітний період поточного року;
Nкз - кількість потерпілих, які отримали спеціальні засоби пересування (коляски) у звітному періоді поточного року.
Nк - прогнозна кількість потерпілих на плановий рік;
Ісц - прогнозний індекс споживчих цін у плановому році.
Витрати на придбання спеціальних засобів пересування (коляски) у разі наявності може розраховуватися в розрізі їх моделей.
2.7.2.14. Витрати на соціальну реабілітацію потерпілих, в тому числі разова грошова допомога непрацюючим інвалідам (Вср).
Розраховуються за формулою:
Вср = Вгд + Всрі,
де:
Вгд - витрати на грошову допомогу інвалідам 1 групи у плановому році:
Вгд = Ргд * Nгд,
де:
Ргд - розмір грошової допомоги інваліду 1 групи, який має місячний сукупний дохід, що не перевищує прожитковий мінімум, та визначений на плановий рік відповідно до нормативних актів;
Nгд - прогнозна кількість непрацюючих інвалідів 1 групи, які матимуть право на отримання разової грошової допомоги у плановому році.
Всрі - витрати на соціальну реабілітацію:
Всрі = Всріз / Nсріз * Nсрі * Ісц,
де:
Всріз - витрати на соціальну реабілітацію, крім разової грошової допомоги, за звітний період поточного року;
Nсріз - кількість потерпілих, для яких здійснено витрати на соціальну реабілітацію у звітному періоді поточного року;
Nсрі - прогнозна кількість потерпілих на плановий рік;
Ісц - прогнозний індекс споживчих цін у плановому році.
2.7.2.15. Компенсація витрат на бензин, ремонт і технічне обслуговування автомобілів та на транспортне обслуговування інвалідів (Вк).
Розраховується за формулою:
Вк = Вбр + Вто,
де:
Вбр - компенсація витрат на бензин, ремонт і технічне обслуговування автомобілів:
Вбр = Рбр * Nбр,
де:
Рбр - розмір компенсації витрат на бензин, ремонт і технічне обслуговування автомобілів інвалідів згідно з чинним законодавством у плановому році;
Nбр - прогнозна кількість інвалідів на плановий рік;
Вто - компенсація витрати на транспортне обслуговування інвалідів:
Вто = Рто * Nто,
де:
Рто - розмір компенсації витрат на транспортне обслуговування інвалідів згідно з чинним законодавством у плановому році;
Nто - прогнозна кількість інвалідів на плановий рік.
2.7.2.16. Витрати, пов'язані з забезпеченням інвалідів автомобілями (А).
Розраховується за формулою:
А = Вавт + Савт + Уавт + Внавч,
де:
Вавт - витрати на придбання автомобілів:
Вавт = Вавтз / Nавтз * Nавт * Ісц * Vз,
де:
Вавтз - витрати на придбання автомобіля за звітний період поточного року;
Nавтз - кількість придбаних автомобілів у звітному періоді поточного року.
Nавт - прогнозна кількість потерпілих, які потребують забезпечення автомобілями у плановому році;
Ісц - прогнозний індекс споживчих цін у плановому році;
Vз - відсоток забезпечення автомобілями інвалідів виходячи з фінансових можливостей Фонду.
Витрати на придбання автомобілів можуть розраховуватися в розрізі їх моделей, за наявності офіційних даних щодо вартості автомобілів на момент проведення розрахунку.
Савт - видатки на страхування автомобілів, придбаних за рахунок коштів Фонду, розраховуються за формулою:
Савт = (Кав + Nп) * В,
де
Кав - кількість автомобілів, придбаних за рахунок коштів Фонду в минулих роках;
Nп - кількість автомобілів, які планується придбати у плановому році;
В - прогнозний розмір страхового тарифу.
Уавт - прогнозний розмір видатків на утримання автомобілів до моменту передачі їх інваліду.
Плануються на підставі фактичної потреби, але не більше запланованих доходів від реалізації металобрухту та коштів, сплачених членами сімей померлих інвалідів за залишені їм автомобілі;
Внавч - витрати на навчання інвалідів керуванню автомобілями:
Внавч = В1навч / N1ін * Nін * Ісц
де
В1навч - витрати на навчання інвалідів керуванню автомобілями за звітний період;
N1ін - кількість інвалідів, які пройшли навчання керуванню автомобілем за звітний період;
Nін - прогнозна кількість інвалідів на плановий рік.
Ісц - прогнозний індекс споживчих цін у плановому році;
2.7.3. Відшкодування шкоди, заподіяної працівникові внаслідок ушкодження його здоров'я або в разі його смерті.
Планується в розрізі наступних видатків за економічною класифікацією:
2.7.3.1. Допомога у зв'язку з тимчасовою непрацездатністю до відновлення працездатності або встановлення інвалідності (Вдтн).
Розраховується за формулою:
Вдтн = Вдтнср * Nдтн * Ізсзп,
де:
Вдтнср - середній розмір видатків на допомогу у зв'язку з тимчасовою непрацездатністю до відновлення працездатності або встановлення інвалідності за звітний період поточного року;
Nдтн - прогнозна кількість потерпілих на плановий рік;
Nдтн прогнозується з урахуванням тенденції зміни кількості потерпілих, які отримали тимчасову непрацездатність протягом попередніх років;
Ізсзп - прогнозний індекс зростання середньомісячної заробітної плати робітників, службовців, працівників сільського господарства у плановому році в порівнянні з поточним роком.
2.7.3.2. Одноразова допомога в разі стійкої втрати професійної працездатності потерпілому (Водп).
Розраховується за формулою:
Водп = Водпср * Nодп * Кзр,
де:
Водпср - середній розмір видатків одноразової допомоги потерпілому за звітний період поточного року:
Водпср = Водпз / Nодпз,
де:
Водпз - витрати на одноразову допомогу потерпілим за звітний період поточного року;
Nодпз - кількість осіб, яким відшкодовано одноразову допомогу за звітний період поточного року.
Nодп - прогнозна кількість потерпілих, які частково чи повністю можуть втратити професійну працездатність:
Nодп = Nодпз / М * 12,
де: Nодпз - кількість осіб, яким відшкодовано одноразову допомогу за звітний період поточного року;
М - кількість місяців звітного періоду поточного року;
12 - тривалість бюджетного періоду.
Значення Nодп може враховувати тенденцію зміни кількості потерпілих, які частково чи повністю втратили професійну працездатність протягом попередніх років;
Кзр - коефіцієнт зростання граничного розміру одноразової допомоги у плановому році.
Розраховується як відношення середньозваженого граничного розміру одноразової допомоги у плановому році до поточного.
2.7.3.3. Щомісячна грошова сума в разі часткової чи повної втрати працездатності, що компенсує відповідну частину втраченого заробітку потерпілого (Вщгс).
Для розрахунку проекту бюджету, на показниках І кварталу поточного року використовується розрахунок 1.
Для розрахунку на показниках 9 місяців поточного року - розрахунок 2:
1) Вщгс1 = Вщгсср1 * Пфзп * 3 + Вщгсср1 * Пфзп * Пзп * 9 + Вщгс3 + Сі
2) Вщгс2 = Вщгсср2 * 3 + Вщгсср2 * Пзп * 9 + Вщгс3 + Сі,
де:
Вщгсср1 - середньомісячні витрати грошової суми в разі часткової чи повної втрати працездатності, що компенсує відповідну частину втраченого заробітку потерпілого за I квартал поточного року:
Вщгсср1 = ВщгсIкв / 3,
де:
ВщгсIкв - витрати на щомісячну грошову суму в разі часткової чи повної втрати працездатності, що компенсує відповідну частину втраченого заробітку потерпілого за I квартал поточного року;
3 - кількість місяців кварталу.
Вщгсср2 - середньомісячні витрати грошової суми в разі часткової чи повної втрати працездатності, що компенсує відповідну частину втраченого заробітку потерпілого за звітний період поточного року:
Вщгсср2 = Вщгскв / 3,
де:
Вщгскв - витрати на щомісячну грошову суму в раз часткової чи повної втрати працездатності що компенсує відповідну частину втраченого заробітку потерпілого за III квартал або II квартал поточного року (без наростаючого підсумку);
3 - кількість місяців кварталу.
Пфзп - фактичний коефіцієнт зростання щомісячної грошової суми, після проведеного перерахунку з 1 березня поточного року;
3 - кількість місяців планового року, за які відшкодовується щомісячна грошова сума до перерахування її розміру;
Пзп - прогнозний коефіцієнт зростання заробітної плати робітників, службовців, працівників сільського господарства у поточному році (прогнозний розмір коефіцієнту на який буде здійснюватись перерахунок з 1 березня планового року);
9 - кількість місяців планового року, за які відшкодовується щомісячна грошова сума із врахування перерахованого її розміру;
Вщгс3 - витрати на щомісячну грошову суму, що буде призначена з 1 січня планового року:
Вщгс3 = Зпс * Vс * Nщг * Ксер,
де:
Зпс - прогнозна середньомісячна заробітна плата робітників, службовців, працівників сільського господарства у плановому році;
Vс - середній відсоток втрати професійної працездатності за звітний період поточного року;
Nщгс - прогнозна кількість потерпілих, яким щомісячна грошова сума буде призначена з 1 січня планового року, що визначається на рівні прогнозної кількості потерпілих, які частково чи повністю втратять професійну працездатність і отримають одноразову допомогу у плановому році;
Ксер - середньозважена кількість місяців за рік, в яких проводиться виплата щомісячної грошової суми потерпілим, які звернуться до Фонду протягом планового року
Сі - прогнозна сума індексації щомісячної грошової суми:
Сі = (Вщгсср1(або Вщгсср2) / 12 * Пісц,
де:
Пісц - прогнозна величина зростання індексу споживчих цін у плановому році.
2.7.3.4. Виплата при тимчасовому переведенні потерпілого на легшу роботу (Втплр).
Розраховується за формулою:
Втплр = Втплрср * Nтплр * Ізсзп,
де: Втплр - середній розмір виплати при тимчасовому переведенні потерпілого на легшу роботу за звітний період поточного року;
Втплрср = Втплрз / Nтплрз,
де:
Втплрз - витрати на виплати потерпілим при тимчасовому переведенні на легшу роботу за звітний період поточного року;
Nодпз - кількість осіб, яким здійснено виплати при тимчасовому переведенні на легшу роботу за звітний період поточного року.
Nтплр - прогнозна кількість потерпілих на плановий рік;
(значення Nтплр може враховувати тенденцію зміни кількості потерпілих, яким відшкодовувалися ці виплати протягом попередніх років).
Ізсзп - прогнозний індекс зростання середньомісячної заробітної плати робітників, службовців, працівників сільського господарства у плановому році в порівнянні з поточним роком.
2.7.3.5. Одноразова допомога в разі смерті потерпілого (Водсу).
Розраховується за формулою:
Водсу = Водсуср * Nодсу * Ізсзп
де:
Водсуср - середній розмір витрат одноразової допомоги на одну сім'ю та утриманця за звітний період поточного року:
Водсуср = Водсуз / Nодсуз,
де:
Водсуз - витрати на одноразову допомогу сім'ям та утриманцям за звітний період поточного року;
Nодсуз - кількість сімей та утриманців, яким відшкодовано одноразову допомогу у звітному періоді поточного року;
Nподсу - прогнозна кількість сімей та утриманців на плановий рік:
Nподсу = (Nодс + Nоду) / М * 12,
де:
Nодс - кількість сімей, яким відшкодовано одноразову допомогу у звітному періоді поточного року;
Nоду - кількість утриманців, яким відшкодовано одноразову допомогу у звітному періоді поточного року;