• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Щодо затвердження Порядку подання та розгляду звернень щодо коригування ціни договору

Міжвідомча комісія з питань державних закупівель , Рахункова палата  | Рішення, Форма типового документа, Форма, Порядок від 28.08.2007 № 01/13рш
Реквізити
  • Видавник: Міжвідомча комісія з питань державних закупівель , Рахункова палата
  • Тип: Рішення, Форма типового документа, Форма, Порядок
  • Дата: 28.08.2007
  • Номер: 01/13рш
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Міжвідомча комісія з питань державних закупівель , Рахункова палата
  • Тип: Рішення, Форма типового документа, Форма, Порядок
  • Дата: 28.08.2007
  • Номер: 01/13рш
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
РАХУНКОВА ПАЛАТА
МІЖВІДОМЧА КОМІСІЯ З ПИТАНЬ ДЕРЖАВНИХ ЗАКУПІВЕЛЬ
Р І Ш Е Н Н Я
28.08.2007 N 01/13рш
Щодо затвердження Порядку подання та розгляду звернень щодо коригування ціни договору
( Із змінами, внесеними згідно з Рішеннями Міжвідомчої комісії з питань державних закупівель N 01/17рш від 11.09.2007 N 01/25рш від 22.11.2007 N 01/57рш від 20.12.2007 )
Відповідно до статті 3-3 Закону України "Про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти" (далі - Закон) Міжвідомча комісія з питань державних закупівель (далі - Комісія)
ВИРІШИЛА:
1. Затвердити Порядок подання та розгляду звернень щодо коригування ціни договору відповідно до положень частини другої статті 34 Закону, що додається.
2. Рішення Комісії від 19.07.2007 р. N 01/8рш вважати таким, що втратило чинність.
3. Опублікувати це рішення Комісії в інформаційному бюлетені Тендерної палати України.
Голова Комісії
Перший заступник Голови Комісії
Заступник Голови Комісії
Секретар Комісії
В.Копилов
О.Ткаченко
М.Мельничук
С.Стефановський
ЗАТВЕРДЖЕНО
Рішення Міжвідомчої комісії
з питань державних
закупівель
28.08.2007 N 01/13рш
ПОРЯДОК
подання та розгляду звернень щодо коригування ціни договору відповідно до положень частини другої статті 34 Закону ( 1490-14 )
1. Загальні положення
1.1. Прийняття цього Порядку спрямоване на забезпечення належного рівня підготовки замовниками документів щодо коригування ціни договору, а також встановлює організаційні підходи та принципи розгляду таких звернень Комісією.
1.2. Дія цього Порядку поширюється на усі договори, укладені відповідно до положень Закону, незалежно від редакції Закону, яка діяла на час їх укладення.
1.3. Усі терміни, які використовуються у цьому Порядку, застосовуються у значеннях, визначених Законом.
1.4. Відповідно до цього Порядку можливим є розгляд питань щодо коригування ціни договору у випадках, якщо предметом закупівлі є виключно сільськогосподарська продукція, продукція харчової промисловості, лікарські засоби і медикаменти, пальне, вугілля, продукти нафтоперероблення рідкі, послуги з організації гарячого харчування, транспортні послуги, інші товари і послуги, ціни на які регулюються Урядом або залежать від зміни мінімального рівня заробітної плати, а також роботи.
У разі закупівлі інших товарів або послуг Комісія вважає за неможливе коригування ціни договору.
( Пункт 1.4 в редакції Рішення Міжвідомчої комісії з питань державних закупівель N 01/25рш від 22.11.2007 )
1.5. Комісія вважає за неможливе коригування ціни договору у випадках, коли постачальник (виконавець) ініціював перед замовником зміну ціни договору раніше ніж через шість місяців з дня укладення такого договору (у разі, якщо предметом закупівлі є пальне, продукти нафтоперероблення рідкі - не раніше трьох місяців з дня укладення первинного договору про закупівлю або укладення додаткової угоди щодо коригування його ціни).
( Пункт 1.5 із змінами, внесеними згідно з Рішенням Міжвідомчої комісії з питань державних закупівель N 01/25рш від 22.11.2007 )
1.6. Коригування ціни договору відповідно до цього Порядку застосовується лише до тих обсягів закупівлі, стосовно яких договірні обов'язки ще не виконані.
Комісія вважає за можливе коригування ціни лише тих договорів, які на момент звернення до Комісії фактично виконано на п'ятдесят або більше відсотків (крім випадків, коли предметом закупівлі є роботи).
( Пункт 1.6 в редакції Рішення Міжвідомчої комісії з питань державних закупівель N 01/25рш від 22.11.2007 )
1.7. Ураховуючи економію державних коштів, зменшення ціни договору внаслідок зменшення ціни одиниці предмета закупівлі додаткового звернення до Комісії не потребує.
( Пункт 1.7 із змінами, внесеними згідно з Рішенням Міжвідомчої комісії з питань державних закупівель N 01/25рш від 22.11.2007 )
1.8. Беручи до уваги, що збільшення ціни договору ініціюється постачальником (виконавцем), а відповідальність за витрачання державних коштів несе замовник, звернення до Комісії готує та подає замовник.
1.9. Закон не передбачає можливості зміни умов договору, відмінних від ціни договору, а отже, збільшення ціни за одиницю товару в межах загальної ціни укладеного договору шляхом зменшення обсягу предмета закупівлі суперечить положенням Закону.
1.10. Для організації закупівель товарів та послуг, які належать до динамічних ринків (ціни на яких зазнають сезонних коливань або є швидкоплинними), Комісія рекомендує замовникам здійснювати закупівлі виходячи з квартальної потреби у відповідних товарах чи послугах. При цьому замовник повинен застосовувати одну з основних процедур здійснення державних закупівель, визначених частиною першою статті 14 Закону - редукціон або відкриті торги зі зменшенням ціни, навіть у тому разі, якщо сума такої квартальної закупівлі не перевищує меж для застосування зазначених процедур закупівель, які встановлені Законом.
1.11. Замовник після одержання від постачальника (виконавця) звернення щодо збільшення ціни договору має право відмовити у збільшенні ціни та розпочати процедуру розірвання такого договору відповідно до положень Цивільного кодексу України та з урахуванням положень Закону.
1.12. У разі закупівлі товарів або послуг, зазначених у пункті 1.4 цього Порядку, замовник, не раніше ніж через шість місяців з дня укладення такого договору, має право самостійно, без додаткового звернення до Комісії прийняти рішення про коригування ціни, проте не більше ніж на 10% від загальної первинної ціни договору.
Дія цього пункту не поширюється на випадки, коли предметом закупівлі є роботи. Коригування ціни договору на роботи менше ніж 10% від загальної первинної ціни договору потребує окремого рішення Комісії.
( Пункт 1.12 доповнено абзацом згідно з Рішенням Міжвідомчої комісії з питань державних закупівель N 01/25рш від 22.11.2007 )
1.13. Коригування, передбачене в пункті 1.12. цього Порядку, здійснюється замовником виключно на підставі довідок або висновків однієї з таких структур або їх територіальних відділень:
- Держзовнішінформу;
- Державної інспекції з контролю за цінами;
- Державного комітету статистики України;
- ДП "Укрпромзовнішекспертиза";
( Підпункт 1.13 пункту 1 доповнено абзацом згідно з Рішенням Міжвідомчої комісії з питань державних закупівель N 01/17рш від 11.09.2007 )
- у разі, якщо предметом закупівлі є лікарські засоби і медикаменти - Торгово-промислової палати України або Тендерної палати України.
( Пункт 1.13 доповнено абзацом згідно з Рішенням Міжвідомчої комісії з питань державних закупівель N 01/25рш від 22.11.2007 )
У разі виникнення потреби збільшення ціни більше ніж на 10% замовник звертається до Комісії в загальному порядку.
( Пункт 1.13 із змінами, внесеними згідно з Рішенням Міжвідомчої комісії з питань державних закупівель N 01/25рш від 22.11.2007 )
1.14. Дія пунктів 1.5 та 1.12 цього Порядку щодо неможливості коригування ціни договору раніше ніж через шість місяців з дня укладення договору не поширюється на випадки, коли предметом закупівлі є товари або послуги, ціни на які регулюються Урядом.
2. Підготовка звернень
2.1. Звернення розпорядника державних коштів щодо коригування ціни договору повинно містити: стислий виклад причин, що призвели до необхідності звернення до Комісії; посилання на звернення постачальника (виконавця) щодо неможливості подальшого дотримання умов укладеного договору; зазначення початкової ціни договору та рівня ціни, до якого її необхідно підвищити.
2.2. До звернення замовника обов'язково додаються:
а) копія оголошення про результати проведення процедури закупівлі;
б) підтвердження проведення процедури закупівлі (звіт про результати здійснення відповідної процедури закупівлі);
в) копію сертифіката інформаційної системи у мережі Інтернет щодо підтвердження розміщення звіту про результати здійснення процедури закупівлі за допомогою інформаційних систем у мережі Інтернет відповідно до вимог статті 4-1 Закону;
г) копію первинного договору про закупівлю (з усіма додатками);
д) копію звернення постачальника (виконавця) до замовника щодо зміни ціни договору;
е) підтвердження рівня ціни на відповідному ринку на момент звернення до Комісії;
ж) форма, заповнена згідно з додатком 1 цього Порядку у паперовому та електронному вигляді.
( Пункт 2.2 в редакції Рішення Міжвідомчої комісії з питань державних закупівель N 01/57рш від 20.12.2007 )
2.3. За підтвердженням рівня ціни на відповідному ринку товарів або послуг постачальник (виконавець) звертається до однієї з таких структур або їх територіальних відділень:
- Держзовнішінформу;
- Державної інспекції з контролю за цінами;
- Державного комітету статистики України;
- ДП "Укрпромзовнішекспертиза";
( Підпункт 2.3 пункту 2 доповнено абзацом згідно з Рішенням Міжвідомчої комісії з питань державних закупівель N 01/17рш від 11.09.2007 )
- у разі, якщо предметом закупівлі є лікарські засоби і медикаменти - Торгово-промислової палати України або Тендерної палати України.
( Пункт 2.3 доповнено абзацом згідно з Рішенням Міжвідомчої комісії з питань державних закупівель N 01/25рш від 22.11.2007 )
( Пункт 2.3 із змінами, внесеними згідно з Рішенням Міжвідомчої комісії з питань державних закупівель N 01/25рш від 22.11.2007 )
2.4. У разі звернення щодо коригування ціни договору на закупівлю робіт, для можливості надання Комісією позитивного висновку, до пакета документів, оформленого відповідно до положень цього Порядку, замовник повинен додати позитивні висновки комплексної державної експертизи, які надаються органами служби "Укрінвестекспертиза", щодо відповідності проектної документації чинним державним будівельним нормативам як на момент проведення закупівлі, так і на час звернення до Комісії.
( Пункт 2.4 із змінами, внесеними згідно з Рішенням Міжвідомчої комісії з питань державних закупівель N 01/25рш від 22.11.2007 )
2.5. У разі якщо замовник звертається одночасно щодо коригування ціни договору та щодо погодження додаткових будівельних робіт або додаткових поставок первинним учасником, необхідне оформлення двох пакетів документів:
- окремо щодо коригування ціни договору відповідно до цього Порядку;
- окремо щодо погодження додаткових будівельних робіт або додаткових поставок первинним учасником відповідно до Порядку, затвердженого рішенням Комісії від 21.03.07 р. N 01/2рш.
( Рішення доповнено пунктом 2.5 згідно з Рішенням Міжвідомчої комісії з питань державних закупівель N 01/25рш від 22.11.2007 )
3. Розгляд звернень
3.1. У разі надання звернення, яке не відповідає вимогам цього Порядку, Комісія має право залишити його без розгляду, що не виключає можливості повторного звернення з того ж питання.
При повторному зверненні до Комісії замовник готує новий пакет документів відповідно до цього Порядку.
3.2. Розгляд звернень щодо коригування ціни договору здійснюється на засіданнях Комісії.
3.3. У разі якщо за результатами розгляду звернення Комісія приймає позитивний висновок щодо можливості коригування ціни договору, зазначений висновок оформлюється відповідно до вимог Положення про Комісію, затвердженого рішенням Комісії від 21.03.2007 р. N 01/1рш.
3.4. У разі якщо за результатами розгляду звернення Комісія приймає негативний висновок щодо можливості коригування ціни договору, висновок не оформлюється. Замовнику надсилається письмове повідомлення про результати розгляду.
4. Коригування ціни договору
4.1. Після отримання замовником висновку у випадках, передбачених цим Порядком, коригування ціни договору здійснюється шляхом укладення додаткової угоди до первинного договору про закупівлю.
4.2. Для здійснення реєстрації зобов'язань за додатковими угодами замовник подає до органів Державного казначейства України або обслуговуючого банку додаткову угоду разом з первинним договором, а також висновок, отриманий у випадках, передбачених цим Порядком.
4.3. Неподання замовником до органів Державного казначейства України або обслуговуючого банку документів, передбачених пунктом 4.2 цього Порядку, є підставою для відмови у здійсненні реєстрації зобов'язань.
Додаток 1
ФОРМА,
що додається до заяви щодо коригування ціни договору*
---------------
* Суми у формі зазначаються з урахуванням ПДВ.
1. Інформація щодо закупівлі
1.1. Предмет закупівлі
1.2. Джерело фінансування закупівлі
1.3. Розмір бюджетного призначення згідно з
кошторисом або очікувана вартість закупівлі
2. Інформація про замовника торгів
2.1. Повне найменування
2.2. Ідентифікаційний код за ЄДРПОУ
2.3. Місцезнаходження
2.4. Відповідальний за проведення торгів
(прізвище, ім'я, по батькові, номер телефону
та факсу із зазначенням коду міжміського
телефонного зв'язку, e-mail за наявністю)
3. Інформація про постачальника (виконавця)
3.1. Повне найменування
3.2. Ідентифікаційний код за ЄДРПОУ
3.3. Місцезнаходження
3.4. Номер телефону, факсу
4. Інформація про договір
4.1. Дата укладення договору про закупівлю
та його номер
4.2. Сума первинного договору
4.3. Дата, номер додаткових угод (у разі
наявності)
4.4. Сума діючого договору
5. Інформація про зміну ціни
N
з/п
Номен-
клату-
ра за
дого-
вором
Од.
вимі-
ру
Первинний
договір
Додаткова угодаПідтверд-
жена
ціна
(грн./
од.)
Виконання договоруСума
невико-
наної
частини
договору
у разі
підви-
щення
ціни
(гр. 6 х
гр. 12)
виконаноналежить до
виконання
к-
сть
(грн.
/
од.)
(грн.
/
од.)
подо-
рож-
чан-
ня
за
од.
%
подо-
рож-
чан-
ня
к-сть
(од.)
%к-
сть
(од.)
%сума
(гр.
5 х
гр.
12)
123456789101112131415
РАЗОМ
Посада, прізвище та ім'я особи,
що підписує форму ________________
(підпис, М.П.)