ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ ЯДЕРНОГО РЕГУЛЮВАННЯ УКРАЇНИ
Н А К А З
Про внесення змін до Порядку розроблення та видання норм та правил з ядерної та радіаційної безпеки Державним комітетом ядерного регулювання України, затвердженого наказом Держатомрегулювання України від 23 травня 2003 р. N 66
З метою вдосконалення процедури підготовки нормативно-правових актів та приведення Порядку розроблення та видання норм та правил з ядерної та радіаційної безпеки Державним комітетом ядерного регулювання України, затвердженого наказом Держатомрегулювання України від 23 травня 2003 р.
N 66, у відповідність до вимог Закону України
"Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності" та постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2004 року
N 308 "Про затвердження методик проведення аналізу впливу та відстеження результативності регуляторного акта"
НАКАЗУЮ:
1. Внести до Порядку розроблення та видання норм та правил з ядерної та радіаційної безпеки Державним комітетом ядерного регулювання України, затвердженого наказом Держатомрегулювання України від 23 травня 2003 р.
N 66, зміни, що додаються.
2. Контроль за виконанням цього наказу покласти на першого заступника Голови Держатомрегулювання Ревякіна О.М.
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Державного комітету
ядерного регулювання України
22.03.2004 N 48
ЗМІНИ,
що вносяться до Порядку розроблення та затвердження норм та правил з ядерної та радіаційної безпеки Державним комітетом ядерного регулювання України, затвердженого наказом Держатомрегулювання України від 23 травня 2003 р. N 66 ( v0066578-03 )
2. Пункт 2.1 доповнити абзацом такого змісту: "Планування діяльності з підготовки проектів регуляторних актів здійснюється відповідно до статті
7 Закону України
"Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності" та постанови Кабінету Міністрів України від 31.07.2000
N 1182 "Про затвердження Положення про порядок підготовки проектів регуляторних актів". Заходи з підготовки Держатомрегулюванням проектів регуляторних актів включаються до річного Плану нормативного регулювання Державного комітету ядерного регулювання України окремим розділом під назвою "Розробка проектів регуляторних актів".
3. У пункті 2.2 замінити дату та номер наказу Держатомрегулювання від "08.05.2002 N 63 "Про затвердження Положення про планування та звітність" на "05.08.2002 N 89".
4. Пункт 2.2 доповнити абзацом такого змісту: "Пропозиції структурних підрозділів Держатомрегулювання щодо включення робіт з підготовки нормативно-правових актів до річного Плану нормативного регулювання мають бути подані до 10 грудня до Юридичного управління. Зміни та доповнення до Плану нормативного регулювання вносяться наказом Держатомрегулювання. Наказ про внесення змін та доповнень до Плану нормативного регулювання готує відповідний структурний підрозділ з обґрунтуванням щодо доцільності внесення змін".
5. Розділ 2 доповнити новим пунктом 2.7 такого змісту: "2.7. План нормативного регулювання та зміни до нього оприлюднюються шляхом розміщення на веб-сайті Держатомрегулювання".
6. Розділ 4 доповнити новим пунктом 4.7 такого змісту: "4.7. Термін розгляду технічного завдання у структурному підрозділі не повинен перевищувати 3-х днів".
7. Пункт 5.1 доповнити абзацом такого змісту: "Підготовка проектів регуляторних актів здійснюється відповідно до статей
8 та
9 Закону України
"Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності" та постанов Кабінету Міністрів України від 31.07.2000 р.
N 1182 "Про затвердження Положення про порядок підготовки проектів регуляторних актів" і від 06.05.2000 р.
N 767 "Про затвердження Методичних рекомендацій щодо підготовки обґрунтування проектів регуляторних актів". Стосовно кожного проекту регуляторного акта його розробником готується аналіз регуляторного впливу відповідно до Методики проведення аналізу впливу регуляторного акта, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 11 березня 2004 року
N 308 .
8. Пункт 5.2 доповнити абзацом такого змісту: "Термін розгляду проекту нормативно-правового акта у структурних підрозділах Держатомрегулювання, які беруть участь у розгляді звітних матеріалів, не повинен перевищувати 1 тиждень. У разі особливої складності та великого об'єму проекту нормативно-правового акта термін розгляду може бути продовжений, за узгодженням з структурним підрозділом, що відповідає за виконання роботи, але не повинен перевищувати 2-х тижнів".
10. Пункт 8.3 доповнити реченням наступного змісту: "В процесі підготовки проекту наказу про затвердження нормативно-правового акта управління, відповідальне за розробку нормативно-правового акта, звертається до Юридичного управління за присвоєнням класифікаційного позначення акта".
11. Пункт 8.4.1 доповнити абзацом такого змісту: "Термін внутрішнього погодження проекту нормативно-правового акта у структурних підрозділах Держатомрегулювання, які беруть участь у розгляді проекту, не повинен перевищувати 1 тиждень. У разі особливої складності та великого об'єму проекту нормативно-правового акта термін погодження може бути продовжений, за узгодженням з структурним підрозділом, що відповідає за виконання роботи, але не повинен перевищувати 2-х тижнів".
12. Пункт 8.8 доповнити новим підпунктом 8.8.11 такого змісту: "8.8.11. Прийняті нормативно-правові акти оприлюднюються на веб-сайті Держатомрегулювання".
13. Пункт 10.4 доповнити словами "Форму звіту з перевірки нормативно-правового акта надано у Додатку 12" (форма Додатка 12 додається).
15. Розділ 10 доповнити новим пунктом 10.12 такого змісту: "10.12. Структурний підрозділ, який забезпечує підготовку регуляторних актів, що знаходяться у сфері його компетенції, стосовно кожного регуляторного акта послідовно здійснює базове, повторне та періодичне відстеження його результативності відповідно до статті
10 Закону України
"Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності" та відповідно до Методики відстеження результативності регуляторного акта, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 11 березня 2004 року
N 308. Звіти про відстеження результативності прийнятих Держатомрегулюванням регуляторних актів надаються до Юридичного управління для оприлюднення шляхом розміщення на веб-сайті Держатомрегулювання".
Заступник начальника Юридичного управління | З.В.Калашнікова |
Додаток 12
до пункту 10.4
Приклад форми звіту з перевірки нормативно-правового акта
Звіт з перевірки нормативно-правового акта
________________________________________
(назва акта)
N з/п | N розді- лу, пункту, підпун- кту НПА | Зауваження/ пропозиції до зазначеного розділу, пункту, підпункту НПА | Актуальність внесення змін та доповнень протягом найближчого часу | Пропозиції до зміни/ доповнення зазначеного розділу, пункту, підпункту або інших структурних елементів НПА | Приміт- ка |
| | | | | | |
Висновок: доцільність подальшого застосування НПА або скасування цього НПА; визначення необхідності перегляду, його обсягу, термінів та переліку нормативно-правових актів, що пов'язані з цим НПА, та потребуватимуть внесення змін до них у разі перегляду цього НПА. |