• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про оптимізацію та уніфікацію проведення протитуберкульозних заходів в умовах недостатнього їх фінансування

Міністерство охорони здоровя України  | Наказ від 20.04.2000 № 83
Реквізити
  • Видавник: Міністерство охорони здоровя України
  • Тип: Наказ
  • Дата: 20.04.2000
  • Номер: 83
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Міністерство охорони здоровя України
  • Тип: Наказ
  • Дата: 20.04.2000
  • Номер: 83
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ
Н А К А З
N 83 від 20.04.2000
м.Київ
Про оптимізацію та уніфікацію проведення протитуберкульозних заходів в умовах недостатнього їх фінансування
В Україні склалась складна епідемічна ситуація з туберкульозу, яка з 1995 року невпинно прогресує: зростає захворюваність та смертність від туберкульозу, погіршується ефективність лікування хворих. Протитуберкульозні заходи, регламентовані наказами МОЗ України від 14.02.96 N 26 "Про удосконалення протитуберкульозної служби", від 29.07.96 N 233 "Про затвердження інструкцій щодо надання медико-санітарної допомоги хворим на туберкульоз", від 28.10.98 N 314 "Про заходи щодо боротьби з туберкульозом", від 30.12.99 N 311 "Про затвердження інструкцій щодо надання фтизіопульмонологічної допомоги хворим", постановою Кабінету Міністрів України від 23.04.99 N 667 "Про Комплексні заходи боротьби з туберкульозом", виконуються не в повному обсязі і хаотично через їх недостатнє фінансування і неоптимальне планування. Асигнування, що виділяються на протитуберкульозні заходи в адміністративних територіях України, розподіляються нераціонально. Часто безпідставно фінансуються малоефективні заходи, тоді як на більш ефективні заходи не вистачає коштів.
З метою упорядкування фінансування та проведення протитуберкульозних заходів,
НАКАЗУЮ:
1. Міністру охорони здоров'я Автономної Республіки Крим, начальникам управлінь охорони здоров'я обласних, Київської та Севастопольської міських держадміністрацій:
1.1. Забезпечити підвідомчі лікувально-профілактичні заклади вакциною БЦЖ і витратними матеріалами для проведення щеплення відповідно до Інструкції про застосування вакцини туберкульозної БЦЖ і БЦЖ-М, затвердженої наказом МОЗ України від 29.07.96 N 233 "Про затвердження інструкцій щодо надання медико-санітарної допомоги хворим на туберкульоз". Першочергово проводити щеплення всіх новонароджених у пологовому будинку й першу ревакцинацію дітей у 7-річному віці.
1.2. Забезпечити хіміопрофілактикою всіх дітей та дорослих, що контактували із хворими на туберкульоз, дітей з віражем туберкулінової проби, ВІЛ-інфікованих та хворих на СНІД.
1.3. Забезпечити проведення мікроскопії мазка за Ціль-Нільсоном для виявлення мікобактерій туберкульозу клінічними лабораторіями при всіх лікувально-профілактичних закладах (обласних, міських, районних, сільських) всім особам, що кашляють впродовж 3 тижнів і більше та виділяють харкотиння.
1.4. Забезпечити першочерговою туберкулінодіагностикою всіх дітей впродовж двох років перед ревакцінаціями БЦЖ у 7- та 14-річному віці; дітей, що знаходилися у контакті із хворими на туберкульоз і які тривало й часто хворіють відповідно до Інструкції про застосування туберкулінових проб, затвердженої наказом МОЗ України від 29.07.96 N 233 "Про затвердження інструкцій щодо надання медико-санітарної допомоги хворим на туберкульоз".
1.5. Забезпечити першочерговим профілактичним флюорографічним обстеженням всіх осіб, що кашляють впродовж 3 тижнів і більше; контактних із хворими на туберкульоз; алкоголіків; наркоманів; непрацюючих; мігрантів, переселенців, біженців; тих, хто повернувся з ув'язнення; ВІЛ-інфікованих та хворих на СНІД; інших хронічних хворих, що диспансеризовані у поліклініках. Технологію зазначених обстежень проводити відповідно до Інструкції про проведення флюорографічних обстежень, затвердженої наказом МОЗ України від 29.07.96 N 233 "Про затвердження інструкцій щодо надання медико-санітарної допомоги хворим на туберкульоз".
1.6. Закупити централізовано рифампіцин, ізоніазид, стрептоміцин, етамбутол, піразинамід для всіх хворих на вперше діагностований туберкульоз, його рецидиви та хронічні форми, організувати контрольоване лікування хворих на всіх етапах (стаціонарний, амбулаторний та санаторний). Забезпечити цих хворих стандартизованим антимікобактеріальним лікуванням відповідно до додатків 6, 7, 8 до Інструкції про поділ на групи контингентів протитуберкульозних диспансерних закладів, затвердженої наказом МОЗ України від 29.07.96 N 233 "Про затвердження інструкцій щодо надання медико-санітарної допомоги хворим на туберкульоз".
1.7. Організувати першочергове хірургічне лікування фтизіохірургічних хворих із ускладненнями туберкульозу; безперспективних для антимікобактеріальної терапії; тих, що виділяють полі- й мультирезистентні мікобактерії туберкульозу.
1.8. Проводити першочергове обстеження на диспансерному етапі диспансеризованих I, II, IV, V-A, V-Б, VI груп диспансерного обліку.
1.9. Здійснити перерозподіл ліжкового фонду й реорганізацію та переорієнтацію відділень, створивши окремо відділення:
а) для бактеріовиділювачів;
б) для хворих на хіміорезистентний і хронічний туберкульоз;
в) для хворих на бактеріонегативний туберкульоз;
г) для диференціальної діагностики і малих форм туберкульозу.
2. Решту протитуберкульозних заходів, передбачених наказами МОЗ України від 14.02.96 N 26 "Про удосконалення протитуберкульозної служби", від 29.07.96 N 233 "Про затвердження інструкцій щодо надання медико-санітарної допомоги хворим на туберкульоз", від 28.10.98 N 314 "Про заходи щодо боротьби з туберкульозом", проводити після виконання п.1, пп.1.1-1.9.
3. Контроль за виконанням наказу покласти на першого заступника Міністра Бобильову О.О.
Міністр В.Ф.Москаленко