• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження Інструкції про порядок обчислення та сплати збору за забруднення навколишнього природного середовища

Міністерство охорони навколишнього природного середовища та ядерної безпеки України , Державна податкова адміністрація України  | Наказ, Інструкція від 19.07.1999 № 162/379 | Документ не діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Міністерство охорони навколишнього природного середовища та ядерної безпеки України , Державна податкова адміністрація України
  • Тип: Наказ, Інструкція
  • Дата: 19.07.1999
  • Номер: 162/379
  • Статус: Документ не діє
Документ підготовлено в системі iplex
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ НАВКОЛИШНЬОГО ПРИРОДНОГО
СЕРЕДОВИЩА ТА ЯДЕРНОЇ БЕЗПЕКИ УКРАЇНИ
ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ УКРАЇНИ
Н А К А З
N 162/379 від 19.07.99
м.Київ

Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
9 серпня 1999 р.
за N 544/3837
Про затвердження Інструкції про порядок обчислення та сплати збору за забруднення навколишнього природного середовища
( Із змінами, внесеними згідно з Наказом Мінекобезпеки N 24/37 від 27.01.2000 )
На виконання постанови Кабінету Міністрів України "Про затвердження Порядку встановлення нормативів збору за забруднення навколишнього природного середовища і стягнення цього збору" від 1 березня 1999 року N 303
НАКАЗУЄМО:
1. Затвердити Інструкцію про порядок обчислення та сплати збору за забруднення навколишнього природного середовища.
2. Скасувати дію Методики визначення розмірів плати і стягнення платежів за забруднення навколишнього природного середовища, затвердженої Міністром охорони навколишнього природного середовища України 24 травня 1993 року.
Міністр охорони навколишнього
природного середовища та
ядерної безпеки України
Голова Державної податкової
адміністрації України


В.Я.Шевчук

М.Я.Азаров
Затверджено
Наказ Міністерства охорони навколишнього
природного середовища та ядерної безпеки
України, Державної податкової
адміністрації України 19.07.99 N 162/379
Інструкція про порядок обчислення та сплати збору за забруднення навколишнього природного середовища
1. Основні положення
1.1. Ця Інструкція розроблена на основі Законів України "Про охорону навколишнього природного середовища", "Про підприємництво", "Про місцеве самоврядування в Україні", "Про систему оподаткування", "Про державну податкову службу в Україні", "Про відходи", на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 1 березня 1999 року N 303 "Про затвердження Порядку встановлення нормативів збору за забруднення навколишнього природного середовища і стягнення цього збору" (із змінами, внесеними постановою Кабінету Міністрів України від 27 жовтня 1999 року N 1984.
( Пункт 1.1 із змінами, внесеними згідно з Наказом Мінекобезпеки N 24/37 від 27.01.2000 )
1.2. Інструкція визначає єдиний на території України порядок обчислення і сплати збору за забруднення навколишнього природного середовища (далі - збір), а також відповідальність платників за достовірність даних про обсяги викидів в атмосферне повітря забруднюючих речовин, скиди забруднюючих речовин безпосередньо у водні об'єкти, розміщені відходи та за правильність обчислення, повноту і своєчасність сплати збору.
1.3. Сплата збору не звільняє його платників від сплати інших обов'язкових платежів, якщо інше не встановлено законодавчими актами України та міжнародними угодами.
1.4. За цією Інструкцією обчислюються суми збору, який справляється за:
- викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин (далі - викиди) стаціонарними і пересувними джерелами забруднення;
- скиди забруднюючих речовин безпосередньо у водні об'єкти (далі - скиди)*;
________________
* Установлення та стягнення плати, яка справляється за скиди промислових та інших стічних вод у системи каналізації, регулюється нормативно-правовими актами Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України.
- розміщення відходів.
2. Платники збору
2.1. Платниками збору є суб'єкти підприємницької діяльності, незалежно від форм власності, включаючи їх об'єднання, філії, відділення та інші відокремлені підрозділи, що не мають статусу юридичної особи, розташовані на території іншої територіальної громади; бюджетні, громадські та інші підприємства, установи і організації; постійні представництва нерезидентів, які отримують доходи в Україні; громадяни, які здійснюють на території України і в межах її континентального шельфу та виключної (морської) економічної зони викиди і скиди забруднюючих речовин у навколишнє природне середовище та розміщення відходів.
2.2. Якщо платник перестає функціонувати як самостійна юридична особа, то платником збору стає його правонаступник.
2.3. Органи Мінекобезпеки разом з органами місцевого самоврядування або з місцевими державними адміністраціями визначають перелік платників збору за формою, наведеною в додатку 1 до Інструкції, та подають його до органів державної податкової служби до 1 грудня року, що передує звітному, а також вносять до переліку необхідні зміни до 1 числа місяця, що передує кожному кварталу.
3. Об'єкти обчислення збору
3.1. Об'єктами обчислення збору є:
для стаціонарних джерел забруднення - обсяги забруднюючих речовин, які викидаються в атмосферне повітря або скидаються безпосередньо у водний об'єкт, та обсяги відходів, що розміщуються у спеціально відведених для цього місцях чи на об'єктах;
для пересувних джерел забруднення - обсяги фактично використаних видів пального, в результаті спалення яких утворюються забруднюючі речовини.
4. Нормативи збору
4.1. Нормативи збору за забруднення навколишнього природного середовища встановлюються як фіксовані суми в гривнях за одиницю основних забруднюючих речовин та розміщених відходів і наведені в таблицях 1.1, 1.7 і 1.9 додатка 1 до постанови Кабінету Міністрів України від 1 березня 1999 року N 303 "Про затвердження Порядку встановлення нормативів збору за забруднення навколишнього природного середовища і стягнення цього збору" (далі - додаток 1 до постанови).
4.2. Ураховуючи місцеві умови, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські ради за поданням органів Мінекобезпеки можуть збільшувати перелік видів забруднюючих речовин, на які встановлюється збір за викиди і скиди.
За викиди забруднюючих речовин, які не ввійшли до таблиці 1.1 додатка 1 до постанови, слід застосовувати нормативи збору залежно від установленого класу небезпечності даної забруднюючої речовини, згідно з таблицею 1.2 додатка 1 до постанови; за викиди, на які не встановлено класів небезпечності (таблиця 1.2 додатка 1 до постанови), слід застосовувати нормативи збору залежно від установлених орієнтовно безпечних рівнів впливу, згідно з таблицею 1.3 додатка 1 до постанови; за викиди, на які не встановлено класів небезпечності (таблиця 1.2 додатка 1 до постанови) та орієнтовно безпечних рівнів впливу (таблиця 1.3 додатка 1 до постанови), слід застосовувати нормативи збору як за викид забруднюючої речовини I класу небезпечності згідно з таблицею 1.2 додатка 1 до постанови.
За скиди забруднюючих речовин, які не ввійшли до таблиці 1.7 додатка 1 до постанови, слід застосовувати нормативи збору, які наведені в таблиці 1.8 додатка 1 до постанови; за скиди, на які не встановлено гранично допустимих концентрацій (таблиця 1.8) або орієнтовно безпечних рівнів впливу, за гранично допустимі концентрації береться найменша величина гранично допустимих концентрацій, наведена в таблиці 1.8.
У разі скидання забруднюючих речовин в озера, ставки та інші непроточні водні об'єкти норматив збору, який справляється за скид забруднюючих речовин у ці водні об'єкти, збільшується у 1,5 раза.
У разі захоронення забруднюючих рідинних речовин, відходів виробництва та стічних вод у глибокі підземні водоносні горизонти, що не містять прісних вод, слід застосовувати норматив збору як за скид забруднюючих речовин відповідно до таблиці 1.7 чи 1.8 додатка 1 до постанови з коефіцієнтом 10.
4.3. За розміщення відходів, на які не встановлено класів небезпечності, застосовується норматив збору як за розміщення відходів першого класу небезпечності в розмірі 55 гривень за тонну.
4.4. Нормативи збору, який справляється за викиди пересувними джерелами забруднення, встановлюються в залежності від виду пального та транспорту (автомобільного, залізничного, морського та річкового) відповідно до таблиць 1.4 - 1.6 додатка 1 до постанови.
5. Ліміти викидів, скидів забруднюючих речовин та розміщення відходів
5.1. Ліміти викидів стаціонарними джерелами забруднення визначаються для платників збору на підставі затверджених проектів нормативів гранично допустимих викидів.
Органи Мінекобезпеки встановлюють терміном на п'ять років щорічні ліміти викидів стаціонарними джерелами забруднення за затвердженою Мінекобезпеки формою і доводять їх платникам збору до 1 червня попереднього року.
5.2. Для пересувних джерел забруднення ліміти викидів забруднюючих речовин не встановлюються.
5.3. Щорічні ліміти скидів у водні об'єкти загальнодержавного значення для первинних водокористувачів визначаються у дозволах на спеціальне водокористування, які видають органи Мінекобезпеки.
Щорічні ліміти скидів забруднюючих речовин у водні об'єкти місцевого значення для первинних водокористувачів визначаються у дозволах на спеціальне водокористування, які видаються місцевими державними адміністраціями, а в містах обласного значення - виконавчими органами рад за погодженням з органами Мінекобезпеки.
Обсяги скидів, пов'язаних з проведенням планового ремонту каналізаційних мереж і споруд, включаються до загального ліміту скидів. Обсяги та умови проведення таких скидів погоджуються з органами Мінекобезпеки. Збір, який справляється за ці скиди, нараховується як за скиди, що проводяться в межах установлених лімітів.
У разі перевищення погодженого обсягу скидів та порушення умов їх проведення, пов'язаних з плановим ремонтом каналізаційних мереж і споруд, плата обчислюється як за понадлімітні скиди, а збитки, заподіяні навколишньому природному середовищу, відшкодовуються в установленому законодавством порядку.
5.4. Установлення та стягнення плати, яка справляється за скиди промислових та інших стічних вод у системи каналізації, регулюється нормативно-правовими актами Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики.
5.5. Ліміти на розміщення відходів установлюються терміном на один рік і після затвердження місцевою державною адміністрацією доводяться до власників відходів до першого жовтня поточного року. Ліміти на утворення та розміщення відходів розробляються, затверджуються і переглядаються в порядку, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 3 серпня 1998 року N 1218.
5.6. За понадлімітні обсяги викидів, скидів забруднюючих речовин та розміщення відходів збір обчислюється і сплачується в п'ятикратному розмірі.
5.7. У разі відсутності в платника затверджених у встановленому порядку лімітів викидів від стаціонарних джерел забруднення, скидів і розміщення відходів збір обчислюється і сплачується в п'ятикратному розмірі.
6. Порядок обчислення збору
6.1. Суми збору, який справляється за викиди стаціонарними джерелами забруднення (Пвс), обчислюються платниками самостійно щокварталу наростаючим підсумком з початку року на підставі затверджених лімітів, виходячи з фактичних обсягів викидів, нормативів збору та коригувальних коефіцієнтів, наведених у таблицях 2.1, 2.2 додатка 2 до постанови Кабінету Міністрів України від 1 березня 1999 р. N 303 "Про затвердження Порядку встановлення нормативів збору за забруднення навколишнього природного середовища і стягнення цього збору" (далі - додаток 2 до постанови), і визначаються за формулою
п
Пвс = E (Млі х Нбі х Кнас х Кф) + (Мпі х Нбі х Кнас х Кф х Кп),
і = 1
де E - знак суми
де: Млі - обсяг викиду і-тої забруднюючої речовини в тоннах у межах ліміту (т);
Мпі - обсяг понадлімітного викиду (різниця між обсягом фактичного викиду і ліміту) і-тої забруднюючої речовини в тоннах (т);
Нбі - норматив збору за тонну і-тої забруднюючої речовини, у гривнях (грн/т);
Кнас - коригувальний коефіцієнт, який враховує чисельність жителів населеного пункту, наведено в табл. 2.1 додатка 2 до постанови;
Кф - коригувальний коефіцієнт, який враховує народногосподарське значення населеного пункту, наведено в табл. 2.2 додатка 2 до постанови;
Кп - коефіцієнт кратності збору за понадлімітний викид в атмосферу забруднюючих речовин - 5.
6.2. Суми збору, який справляється за викиди пересувними джерелами забруднення (Пвп), обчислюються платниками самостійно щокварталу наростаючим підсумком з початку року, виходячи з кількості фактично використаного пального та його виду, на підставі нормативів збору за ці викиди і коригувальних коефіцієнтів, наведених у таблицях 2.1, 2.2 додатка 2 до постанови, і визначаються за формулою
п
Пвп = E Мі х Нбі х Кнас х Кф,
і = 1
де E - знак суми
де: Мі - кількість використаного пального і-того виду, у тоннах (т);
Нбі - норматив збору за тонну і-того виду пального, у гривнях (грн/т);
Кнас - коригувальний коефіцієнт, який враховує чисельність жителів населеного пункту, наведено в таблиці 2.1 додатка 2 до постанови;
Кф - коригувальний коефіцієнт, який враховує народногосподарське значення населеного пункту, наведено в таблиці 2.2 додатка 2 до постанови;
6.3. Суми збору, який справляється за скиди (Пс), обчислюються платниками самостійно щоквартально наростаючим підсумком з початку року на підставі затверджених лімітів, виходячи з фактичних обсягів скидів, нормативів збору та коригувального коефіцієнта, наведеного в таблиці 2.3 додатка 2 до постанови, і визначаються за формулою
п
Пс = E (Млі х Нбі х Крб) + (Мпі х Нбі х Крб х Кп),
і = 1
де E - знак суми
де: Млі - обсяг скиду і-тої забруднюючої речовини в межах ліміту в тоннах (т);
Мпі - обсяг понадлімітного скиду (різниця між обсягом фактичного скиду і ліміту) і-тої забруднюючої речовини, у тоннах (т);
Нбі - норматив збору за тонну і-тої забруднюючої речовини, у гривнях (грн/т);
Крб - регіональний (басейновий) коригувальний коефіцієнт, який враховує територіальні екологічні особливості, а також еколого-економічні умови функціонування водного господарства, наведено в таблиці 2.3 додатка 2 до постанови;
Кп - коефіцієнт кратності збору за понадлімітні скиди забруднюючих речовин - 5;
6.4. Суми збору, який справляється за розміщення відходів (Прв), обчислюються платниками самостійно щокварталу наростаючим підсумком з початку року на підставі затверджених лімітів, виходячи з фактичних обсягів розміщення відходів, нормативів збору та коригувальних коефіцієнтів, наведених у таблицях 2.4, 2.5 додатка 2 до постанови, і визначаються за формулою
п
Прв = E (Нбі х Млі х Кт х Ко) + (Кп х Нбі х Мпі х Кт х Ко),
і = 1
де E - знак суми
де: Млі - обсяг відходів і-того виду в межах ліміту (згідно з дозволами на розміщення), у тоннах (т);
Мпі - обсяг понадлімітного розміщення відходів (різниця між обсягом фактичного розміщення відходів і лімітом) і-того виду, у тоннах (т);
Нбі - норматив збору за тонну відходів і-того виду в межах ліміту, у гривнях за тонну (грн/т);
Кт - коригувальний коефіцієнт, який враховує розташування місця розміщення відходів, наведено в таблиці 2.4 додатка 2 до постанови;
Ко - коригувальний коефіцієнт, який враховує характер обладнання місця розміщення відходів, наведено в таблиці 2.5. додатка 2 до постанови;
Кп - коефіцієнт кратності збору за понадлімітне розміщення відходів - 5.
7. Порядок сплати збору
7.1. Щорічні розрахунки збору на наступний рік (прогнозні) подаються платниками до органів державної податкової служби за місцем реєстрації платника за попереднім погодженням з органами Мінекобезпеки до 1 липня поточного року (додаток 2 до Інструкції).
7.2. Платники щокварталу складають розрахунки збору за встановленою цією Інструкцією формою та подають до органів державної податкової служби за місцем реєстрації платника до 15 числа місяця, наступного за звітним кварталом (додаток 3 до Інструкції).
За четвертий квартал звітного року розрахунок збору (остаточний розрахунок збору за звітний рік) подається платниками, з обов'язковим попереднім погодженням з органами Мінекобезпеки, до органів державної податкової служби за місцем реєстрації платника в 10-денний строк після подання платниками річної статистичної звітності про кількість викидів, скидів, розміщених відходів та використаного пального не пізніше 20 січня року, наступного за звітним (додаток 3 до Інструкції).
Платники, що не складають статистичну звітність, подають річний розрахунок збору та довідку про фактичні обсяги викидів, скидів, розміщення відходів, використаного пального (додаток 4 до Інструкції) на погодження до органів Мінекобезпеки. Погоджений розрахунок збору подається до органів державної податкової служби до 15 січня року, наступного за звітним.
Приклади розрахунку сум збору, який справляється за викиди стаціонарними та пересувними джерелами забруднення, скиди та розміщення відходів, наведені в додатку 5 до Інструкції.
При поданні розрахунку збору за перший квартал 2000 року платник відображає в ньому несплачені суми збору станом на 1 січня 2000 року в розрізі бюджетів (державний, обласний та місцевий) незалежно від дати виникнення заборгованості.
( Пункт 7.2 доповнено абзацом згідно з Наказом Мінекобезпеки N 24/37 від 27.01.2000 )
7.3. Збір сплачується платниками щокварталу до 20 числа місяця, що настає за звітним кварталом.
7.4. Платники перераховують збір за забруднення навколишнього природного середовища двома платіжними дорученнями: 30 % до Державного бюджету і 70 % до місцевих бюджетів.
7.5. Збір розподіляється між фондами охорони навколишнього природного середовища в складі відповідних бюджетів у розмірах, установлених законодавством:
20 відсотків - до місцевих фондів охорони навколишнього природного середовища, що утворюються у складі сільських, селищних, міських бюджетів, на рахунки, що відкриваються на ім'я відповідних фінансових органів за відповідним кодом бюджетної класифікації;
50 відсотків - до місцевих фондів охорони навколишнього природного середовища, що утворюються у складі бюджету Автономної Республіки Крим, обласних бюджетів, на окремі рахунки, що відкриваються на ім'я Міністерства фінансів Автономної Республіки Крим, обласних фінансових управлінь за відповідним кодом бюджетної класифікації;
30 відсотків - до Державного фонду охорони навколишнього природного середовища, що утворюється у складі Державного бюджету України, на окремі рахунки, що відкриваються на ім'я територіальних органів Державного казначейства за відповідним кодом бюджетної класифікації.
Між Київським та Севастопольським міськими та Державним фондами збори за забруднення навколишнього природного середовища розподіляють у таких розмірах:
70 відсотків - до Київського та Севастопольського міських фондів охорони навколишнього природного середовища на окремі рахунки, що відкриваються на ім'я міських фінансових управлінь за відповідним кодом бюджетної класифікації;
30 відсотків - до Державного фонду охорони навколишнього природного середовища на окремі рахунки, що відкриваються на ім'я територіальних органів Державного казначейства за відповідним кодом бюджетної класифікації.
7.6. Збір, який справляється за викиди стаціонарними джерелами забруднення, скиди та розміщені відходи в межах лімітів, зараховується на валові витрати виробництва та обігу, а за перевищення цих лімітів - справляється за рахунок прибутку, що залишається у розпорядженні платників. Платники - фізичні особи, які є суб'єктами підприємницької діяльності, сплачують цей збір за рахунок свого доходу.
Збір, який справляється за викиди пересувними джерелами, зараховується на валові витрати виробництва та обігу.
Для платників - бюджетних організацій збір зараховується на видатки і передбачається в кошторисі доходів і видатків.
8. Контроль за обчисленням, своєчасністю та повнотою сплати збору, дотриманням лімітів викидів, скидів і розміщення відходів
8.1. Контроль за правильністю обчислення збору, дотриманням лімітів викидів, скидів та розміщення відходів здійснюється органами Мінекобезпеки.
8.2. Контроль за своєчасністю та повнотою сплати збору здійснюється органами державної податкової служби.
( Пункт 8.2 із змінами, внесеними згідно з Наказом Мінекобезпеки N 24/37 від 27.01.2000 )
8.3. Документальні перевірки здійснюються органами державної податкової служби разом з перевірками, які здійснюють органи Мінекобезпеки, за місцем перебування платника збору.
8.4. Повернення та зарахування неправильно сплачених сум збору проводиться із відповідних фондів охорони навколишнього природного середовища згідно з законодавством України.
9. Відповідальність і права платників
9.1. Сплата збору не звільняє платників від відшкодування збитків, заподіяних через порушення природоохоронного законодавства.
9.2. Платники несуть відповідальність за правильність обчислення та своєчасну сплату збору, а також за правильність складання і своєчасність подання розрахунків органам державної податкової служби та органам Мінекобезпеки згідно з законодавством.
У разі несвоєчасної сплати збору невнесена сума (недоплата) стягується з нарахуванням пені в установленому законодавством порядку.
9.3. Платники мають право оскаржити дії посадових осіб органів державної податкової служби в порядку, встановленому законодавством України.
Начальник управління економіки М.Пилипчук
Додаток 1
до Інструкції про порядок обчислення
та сплати збору за забруднення
навколишнього природного середовища
Перелік платників збору за забруднення навколишнього природного середовища в ________________
Таблиця 1.1
--------------------------------------------------------------------------
| N |Назва|Юри- |Місце |Ідентифі-|Прізвище|Ідентифі-|Теле-|Збір |Устано-|
|з/п|плат-|дична|і дата|каційний |відпові-|каційний |фон |справ-|влені |
| |ника |адре-|реєст-|код плат-|дальної |номер | |ляєть-|лімі- |
| |збору|са |рації |ника за |особи |відпові- | |ся за*|ти** |
| | | | |ЄДРПОУ | |дальної | | | |
| | | | | | |особи | | | |
|---+-----+-----+------+---------+--------+---------+-----+------+-------|
| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 |
|---+-----+-----+------+---------+--------+---------+-----+------+-------|
|---+-----+-----+------+---------+--------+---------+-----+------+-------|
--------------------------------------------------------------------------
Голова районної державної Уповноважена особа місцевого
адміністрації органу
(міський голова***) Мінекобезпеки
_________________ ____________________
М. П. М. П.
Підпис (прізвище) Підпис (прізвище)
________________
* Указати, за що справляється збір: викиди стаціонарними джерелами забруднення, викиди пересувними джерелами забруднення, скиди, розміщення відходів.
** Указати, на що встановлено ліміти: викиди стаціонарними джерелами забруднення, скиди, розміщення відходів.
*** Для міст республіканського, обласного значення.
Додаток 2
до Інструкції про порядок обчислення
та сплати збору за забруднення
навколишнього природного середовища
"ПОГОДЖУЮ"
правильність застосування нормативів,
коефіцієнтів, лімітів
Уповноважена особа місцевого органу
Мінекобезпеки __________________________
________________________________________
До органів державної податкової служби
________________________________________
Ідентифікаційний код ---------------------
платника за ЄДРПОУ ---------------------
Назва та адреса підприємства ____________________
________________________________________
Прізвище відповідальної особи __________
Ідентифікаційний номер ---------------------
відповідальної особи ---------------------
Телефон ________________________________
Відмітка про одержання:
(вхідний N, дата, штамп ДПА)
Прогнозний розрахунок збору
за забруднення навколишнього природного середовища на наступний (_______) рік
-----------------------------------------------------------------------
|Назви |Ліміти |Прогнозні |Нормативи |Коригую-|Прогнозні |
|забруднюючих|викидів |обсяги річ- |збору (Нбі)|чі кое- |суми збору,|
|речовин, |стаціонар-|них викидів,|за викиди, |фіцієнти|що |
|видів |ними |скидів, |скиди, | |підлягатиме|
|пального, |джерелами,|розміщення |розміщення | |сплаті в |
|класів |скидів, |відходів, |відходів, | |наступному |
|небезпеки |розміщення|використа- |використа- | |році |
|відходів та |відходів |ного паль- |ного паль- | |(к. 3 х |
|інших |на рік, т |ного, т |ного, | |к. 4 х к. |
|показників | | |грн./т | |5), грн. |
|------------+----------+------------+-----------+--------+-----------|
| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
|---------------------------------------------------------------------|
| I. Викиди в атмосферу забруднюючих речовин стаціонарними джерелами |
|---------------------------------------------------------------------|
|1. | | | | | |
|------------+----------+------------+-----------+--------+-----------|
|2. | | | | | |
|------------+----------+------------+-----------+--------+-----------|
|3. | | | | | |
|------------+----------+------------+-----------+--------+-----------|
| Усього | х | х | х | х | |
|---------------------------------------------------------------------|
| II. Викиди в атмосферу забруднюючих речовин пересувними джерелами |
|---------------------------------------------------------------------|
|1. | х | | | | |
|------------+----------+------------+-----------+--------+-----------|
|2. | х | | | | |
|------------+----------+------------+-----------+--------+-----------|
|3. | х | | | | |
|------------+----------+------------+-----------+--------+-----------|
| Усього | х | х | х | х | |
|---------------------------------------------------------------------|
| III. Скиди забруднюючих речовин безпосередньо у водний об'єкт |
|---------------------------------------------------------------------|
|1. | | | | | |
|------------+----------+------------+-----------+--------+-----------|
|2. | | | | | |
|------------+----------+------------+-----------+--------+-----------|
|3. | | | | | |
|------------+----------+------------+-----------+--------+-----------|
| Усього | х | х | х | х | |
|---------------------------------------------------------------------|
| IV. Розміщення відходів |
|---------------------------------------------------------------------|
|1. | | | | | |
|------------+----------+------------+-----------+--------+-----------|
|2. | | | | | |
|------------+----------+------------+-----------+--------+-----------|
|3. | | | | | |
|------------+----------+------------+-----------+--------+-----------|
| Усього | х | х | х | х | |
|------------+----------+------------+-----------+--------+-----------|
|Усього збір | х | х | х | х | |
|з початку | | | | | |
|року | | | | | |
|------------+----------+------------+-----------+--------+-----------|
|У т. ч. до: | х | х | х | х | х |
|------------+----------+------------+-----------+--------+-----------|
|Державного | х | х | х | х | |
|бюджету* | | | | | |
|------------+----------+------------+-----------+--------+-----------|
|місцевих | х | х | х | х | |
|бюджетів* | | | | | |
-----------------------------------------------------------------------
_______________
* Фонди охорони навколишнього природного середовища в складі відповідних бюджетів.
М. П.
Керівник Підпис (прізвище)
Головний бухгалтер Підпис (прізвище)
Примітка. Розрахунок збору погоджується з уповноваженою особою місцевого органу Мінекобезпеки за місцем реєстрації платника.
Зразок складання розрахунку збору за забруднення навколишнього природного середовища на наступний рік
Розрахунки збору за забруднення навколишнього природного середовища на наступний рік складають усі платники в розрізі забруднюючих речовин, які за прогнозами викидатимуться в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення або скидатимуться безпосередньо у водний об'єкт, а також у розрізі відходів за класами небезпеки, що розміщуватимуться у спеціально відведених для цього місцях чи на об'єктах; для пересувних джерел забруднення - у розрізі прогнозного використання видів пального.
Назви вказаних показників розміщуються у відповідних комірках колонки 1 (к. 1), за винятком рядків з назвами "Усього".
У комірках колонки 2 (к. 2) проставляються ліміти викидів стаціонарними джерелами, скидів забруднюючих речовин, розміщення відходів на рік (у тоннах), за винятком рядків з назвами "Усього". Для викидів в атмосферу забруднюючих речовин пересувними джерелами ліміти не встановлюються і у відповідних комірках не проставляються.
У комірках колонки 3 (к. 3) проставляються прогнозні обсяги викидів, скидів забруднюючих речовин, розміщення відходів, використаного пального на наступний рік (у тоннах), за винятком рядків з назвами "Усього". Указані в колонці 3 обсяги не повинні перевищувати ліміти викидів стаціонарними джерелами, скидів забруднюючих речовин, розміщення відходів на рік, наведені у відповідних комірках колонки 2.
У комірках колонки 4 (к. 4) проставляються нормативи збору (Нбі) за викиди, скиди забруднюючих речовин, розміщення відходів, використаного пального (у гривнях за тонну), за винятком рядків з назвами "Усього".
У комірках колонки 5 (к. 5) проставляються коригувальні коефіцієнти, у тому числі:
- за викиди стаціонарними і пересувними джерелами вказується добуток коригувальних коефіцієнтів (Кнас х Кф), наведених в таблицях 2.1, 2.2 додатка 2 до постанови;
- за скиди вказуються коригувальні коефіцієнти (Крб), наведені в таблиці 2.3 додатка 2 до постанови;
- за розміщення відходів указується добуток коригувальних коефіцієнтів (Кт х Ко), наведених у таблицях 2.1, 2.2 додатка 2 до постанови.
У відповідних комірках рядків з назвами "Усього" коригувальні коефіцієнти не проставляються.
У комірках колонки 6 (к. 6) проставляються прогнозні суми збору, що підлягатимуть сплаті в наступному році, і розраховуються як добуток колонок 3, 4 та 5 у гривнях. У відповідних комірках рядків з назвами "Усього" проставляються суми збору за всіма забруднюючими речовинами, які за прогнозами викидатимуться в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення, скидатимуться безпосередньо у водний об'єкт, і за обсягами відходів за всіма класами небезпеки, що розміщуватимуться; для пересувних джерел забруднення - за всіма видами пального.
У рядках "Усього збір з початку року", "Державного бюджету", "місцевих бюджетів" (Автономної Республіки Крим, обласних, Київського та Севастопольського міських, сіл, селищ, міст) проставляються тільки прогнозні суми збору, що підлягатимуть сплаті в наступному році, до фондів охорони навколишнього природного середовища в складі відповідних бюджетів.
У рядку "у т. ч. підлягає сплаті до" показники не проставляються.
( Додаток 2 із змінами, внесеними згідно з Наказом Мінекобезпеки N 24/37 від 27.01.2000 )
Додаток 3
до Інструкції про порядок обчислення
та сплати збору за забруднення
навколишнього природного середовища
(в редакції наказу Мінекобезпеки України,
ДПА від 27.01.2000 N 24/37 ( z0091-00 )
"ПОГОДЖУЮ
правильність застосування
нормативів, коефіцієнтів, лімітів"
Уповноважена особа місцевого органу
Мінекобезпеки ________________________________________
До органів державної податкової служби _______________
______________________________________________________
Ідентифікаційний код платника ---------------------
згідно з ЄДРПОУ ---------------------
Назва та адреса підприємства _________________________
______________________________________________________
Прізвище відповідальної особи ________________________
Ідентифікаційний номер ---------------------
відповідальної особи ---------------------
Телефон ______________________________________________
Відмітка про одержання:
(вхідний N, дата, штамп ДПА)
Розрахунок збору за забруднення навколишнього природного середовища
за __________________________ рік
(за перший квартал, півріччя, дев'ять місяців та рік)
--------------------------------------------------------------------------------
|Назви |Ліміти |Фактич- |Норма- |Кори-|Суми |Кое- |Суми |Загаль-|
|забруднюючих |викидів|ні обся-|тиви |гуючі|збору,|фіцієнт|збору, |ні суми|
|речовин, видів |стаціо-|ги вики-|збору |кое- |в |крат- |який |збору |
|пального, класів|нарними|дів, |(Нбі) |фіці-|межах |ності |справ- |(к.6 + |
|небезпеки |джере- |скидів, |за |єнти |лімі- |збору |ляється|+ к.8),|
|відходів та |лами, |розмі- |викиди,| |ту, |за |за |грн. |
|інших показників|скидів,|щення |скиди, | |грн. |понад- |понад- | |
| |розмі- |відхо- |розмі- | | |лімітні|ліміт- | |
| |щення |дів, |щення | | |викиди |ні ви- | |
| |відхо- |вико- |відхо- | | |стаціо-|киди, | |
| |дів, |риста- |дів, | | |нарними|скиди, | |
| |т |ного |грн./т | | |джере- |розмі- | |
| | |пально- | | | |лами, |щені | |
| | |го, т | | | |скиди, |відходи| |
| | | | | | |розмі- |(к.З - | |
| | | | | | |щення |к.2) х | |
| | | | | | |відхо- |х к.4 х| |
| | | | | | |дів |х к.5 х| |
| | | | | | | |х к.7),| |
| | | | | | | |грн. | |
|----------------+-------+--------+-------+-----+------+-------+-------+-------|
| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 |
|------------------------------------------------------------------------------|
| I. Викиди в атмосферу забруднюючих речовин стаціонарними джерелами |
|------------------------------------------------------------------------------|
|1. | | | | | | | | |
|----------------+-------+--------+-------+-----+------+-------+-------+-------|
|2. | | | | | | | | |
|----------------+-------+--------+-------+-----+------+-------+-------+-------|
|3. | | | | | | | | |
|----------------+-------+--------+-------+-----+------+-------+-------+-------|
| Усього: | х | х | х | х | | х | | |
| | | | | | | | | |
|------------------------------------------------------------------------------|
| II. Викиди в атмосферу забруднюючих речовин пересувними джерелами |
|------------------------------------------------------------------------------|
|1. | х | | | | | х | х | |
|----------------+-------+--------+-------+-----+------+-------+-------+-------|
|2. | х | | | | | х | х | |
|----------------+-------+--------+-------+-----+------+-------+-------+-------|
|3. | х | | | | | х | х | |
|----------------+-------+--------+-------+-----+------+-------+-------+-------|
| Усього: | х | х | х | х | | х | х | |
|------------------------------------------------------------------------------|
| III. Скиди забруднюючих речовин безпосередньо у водний об'єкт |
|------------------------------------------------------------------------------|
|1. | | | | | | | | |
|----------------+-------+--------+-------+-----+------+-------+-------+-------|
|2. | | | | | | | | |
|----------------+-------+--------+-------+-----+------+-------+-------+-------|
|3. | | | | | | | | |
|----------------+-------+--------+-------+-----+------+-------+-------+-------|
| Усього: | х | х | х | х | | х | | |
|------------------------------------------------------------------------------|
| IV. Розміщення відходів |
|------------------------------------------------------------------------------|
|1. | | | | | | | | |
|----------------+-------+--------+-------+-----+------+-------+-------+-------|
|2. | | | | | | | | |
|----------------+-------+--------+-------+-----+------+-------+-------+-------|
|3. | | | | | | | | |
|----------------+-------+--------+-------+-----+------+-------+-------+-------|
| Усього: | х | х | х | х | | х | | |
|----------------+-------+--------+-------+-----+------+-------+-------+-------|
|1. Нараховано | х | х | х | х | | х | | |
|збору з початку | | | | | | | | |
|року | | | | | | | | |
|----------------+-------+--------+-------+-----+------+-------+-------+-------|
|у т. ч. до: | х | х | х | х | х | х | х | х |
|----------------+-------+--------+-------+-----+------+-------+-------+-------|
|1.1. Державного | х | х | х | х | | х | | |
|бюджету | | | | | | | | |
|----------------+-------+--------+-------+-----+------+-------+-------+-------|
|1.2. Місцевого | х | х | х | х | | х | | |
|бюджету | | | | | | | | |
|----------------+-------+--------+-------+-----+------+-------+-------+-------|
|2. Нараховано | х | х | х | х | | х | | |
|за попередній | | | | | | | | |
|звітний період | | | | | | | | |
|----------------+-------+--------+-------+-----+------+-------+-------+-------|
|у т. ч. до: | х | х | х | х | х | х | х | х |
|----------------+-------+--------+-------+-----+------+-------+-------+-------|
|2.1. Державного | х | х | х | х | | х | | |
|бюджету | | | | | | | | |
|----------------+-------+--------+-------+-----+------+-------+-------+-------|
|2.2. Місцевого | х | х | х | х | | х | | |
|бюджету | | | | | | | | |
|----------------+-------+--------+-------+-----+------+-------+-------+-------|
|3. Сплачено за | х | х | х | х | | х | | |
|попередній | | | | | | | | |
|звітний період | | | | | | | | |
|----------------+-------+--------+-------+-----+------+-------+-------+-------|
|у т. ч. до: | х | х | х | х | х | х | х | х |
|----------------+-------+--------+-------+-----+------+-------+-------+-------|
|3.1. Державного | х | х | х | х | | х | | |
|бюджету | | | | | | | | |
|----------------+-------+--------+-------+-----+------+-------+-------+-------|
|3.2. Місцевого | х | х | х | х | | х | | |
|бюджету | | | | | | | | |
|----------------+-------+--------+-------+-----+------+-------+-------+-------|
|4. Підлягає | х | х | х | х | | х | | |
|сплаті у | | | | | | | | |
|звітному | | | | | | | | |
|кварталі | | | | | | | | |