• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження Методики надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та пічного побутового (рідкого) палива

Міністерство праці та соціальної політики України , Державна акціонерна холдингова компанія "Укргаз" , Міністерство енергетики України , Державний комітет будівництва, архітектури та житлової політики України , Міністерство фінансів України  | Наказ, Методика від 15.04.1998 № 58/45/91/73/51/23/10-538 | Документ не діє
Реквізити
  • Видавник: Міністерство праці та соціальної політики України , Державна акціонерна холдингова компанія "Укргаз" , Міністерство енергетики України , Державний комітет будівництва, архітектури та житлової політики України , Міністерство фінансів України
  • Тип: Наказ, Методика
  • Дата: 15.04.1998
  • Номер: 58/45/91/73/51/23/10-538
  • Статус: Документ не діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Міністерство праці та соціальної політики України , Державна акціонерна холдингова компанія "Укргаз" , Міністерство енергетики України , Державний комітет будівництва, архітектури та житлової політики України , Міністерство фінансів України
  • Тип: Наказ, Методика
  • Дата: 15.04.1998
  • Номер: 58/45/91/73/51/23/10-538
  • Статус: Документ не діє
Документ підготовлено в системі iplex
МІНІСТЕРСТВО ПРАЦІ ТА СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
МІНІСТЕРСТВО ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ
МІНІСТЕРСТВО ФІНАНСІВ УКРАЇНИ
ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ БУДІВНИЦТВА, АРХІТЕКТУРИ ТА ЖИТЛОВОЇ ПОЛІТИКИ
УКРАЇНИ
МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ
ДЕРЖАВНА АКЦІОНЕРНА ХОЛДИНГОВА КОМПАНІЯ "УКРГАЗ"
Н А К А З
N 58/45/91/73/51/23/10-538 від 15.04.98
м.Київ
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
15 червня 1998 р.
за N 379/2819
Про затвердження Методики надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та пічного побутового (рідкого) палива
У зв'язку із затвердженням постановою Кабінету Міністрів України від 22 вересня 1997 року N 1050 "Про заходи щодо подальшого вдосконалення надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та пічного побутового (рідкого) палива" нової редакції Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та пічного побутового (рідкого) палива
НАКАЗУЄМО:
1. Затвердити Методику надання населенню житлових субсидій (додається).
2. Відділам (управлінням) субсидій, організаціям, що надають житлово-комунальні послуги, реалізують скраплений газ та паливо, керуватися зазначеною Методикою у процесі призначення житлових субсидій.
3. Визнати такими, що скасовані, Методику надання населенню субсидій на житлово-комунальні послуги, скраплений газ та тверде паливо N 01-3/906-19-5/13-306/45-6-1253/18-27/183 від 11.08.1995 р. та Методику надання населенню субсидій на спожитий природний газ, що використовується на індивідуальне опалення, N 13/3-122/17/01-3/1396-019-5/23/10-456 від 11.10.1996 р.
4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступників міністрів і голів Комітету та правління Компанії відповідно до розподілу обов'язків.
5. Управлінню житлових субсидій Міністерства праці та соціальної політики зареєструвати цей наказ у Міністерстві юстиції України.
Перший заступник Міністра
праці та соціальної політики
України
Міністр економіки України
Міністр фінансів України
Голова Державного комітету
будівництва, архітектури та
житлової політики
Заступник Міністра енергетики
України
Виконуючий обов'язки Голови
правління державної акціонерної
холдингової компанії "Укргаз"


С.А.Вегера
В.І.Суслов
І.О.Мітюков


В.М.Гусаков

В.А.Дарчук


В.В.Шмідт
Затверджено
Наказ Міністерства праці та соціальної політики України,
Міністерства економіки України, Міністерства фінансів
України, Державного комітету будівництва, архітектури та
житлової політики України, Міністерства енергетики
України, Державної акціонерної холдингової компанії
"Укргаз" 15.04.98 N 58/45/91/73/51/23/10-538
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
15 червня 1998 р.
за N 379/2819
Методика надання населенню житлових субсидій
Загальні положення
1. Умови та порядок надання населенню щомісячних субсидій для відшкодування витрат на оплату за користування житлом або його утримання та комунальні послуги (водо-, тепло-, газопостачання, водовідведення, електроенергія, вивезення побутового сміття та рідких нечистот), а також один раз на рік субсидії на придбання скрапленого газу, твердого та пічного побутового (рідкого) палива визначаються Положенням, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 1995 р. N 848 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 22 вересня 1997 р. N 1050 із змінами і доповненнями, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 7 травня 1998 р. N 626.
2. Право на отримання адресної безготівкової субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та пічного побутового (рідкого) палива (далі - субсидія) поширюється на громадян, які проживають у житлових приміщеннях (будинках) державного та громадського житлового фонду, в тому числі у гуртожитках,- на оплату користування житлом; приватного житлового фонду та фонду житлово-будівельних (житлових) кооперативів - на оплату утримання житла; житлового фонду незалежно від форм власності - на оплату комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та пічного побутового (рідкого) палива.
Субсидія на придбання твердого та пічного побутового (рідкого) палива призначається у разі, коли житлове приміщення не забезпечується електро-, тепло- або газопостачанням для опалення.
3. Субсидії призначаються за наявності різниці між розміром плати за житлово-комунальні послуги, скраплений газ, тверде та пічне побутове (рідке) паливо і обсягом визначеного Кабінетом Міністрів України обов'язкового відсотка платежу. При цьому норма володіння чи користування загальною площею житла та нормативи користування комунальними послугами встановлюються виходячи з 21 кв.метра на наймача і кожного прописаного в житловому приміщенні (будинку) та додатково 10,5 кв. метра на всіх тут прописаних, а для громадян, які проживають в однокімнатній квартирі,- на загальну площу незалежно від розміру квартири, крім випадків, зазначених у п.6 Положення.
В окремих випадках за рахунок коштів, передбачених для надання субсидій, виходячи з конкретних обставин відділами (управліннями) субсидій за рішеннями районних, районних у містах Києві і Севастополі державних адміністрацій та виконавчих органів міських і районних рад або комісій, які ними утворюються, субсидії можуть призначатися:
- незалежно від розміру загальної площі житла;
- за умови подовженого терміну погашення заборгованості з платежів за житлово-комунальні послуги;
- якщо в складі прописаних є працездатні громадяни працездатного віку, які не працюють і не навчаються на денних відділеннях вищих та професійно-технічних навчальних закладів, час навчання яких зараховується до трудового стажу, та не зареєстровані в службі зайнятості населення як такі, що шукають роботу, тощо;
- у разі повторного подання довідок про відсутність доходів в окремих працездатних громадян, прописаних у житловому приміщенні (будинку), або якщо розмір доходів залишається меншим від неоподатковуваного мінімуму доходів громадян.
4. Норми забезпечення населення скрапленим газом, твердим та пічним побутовим (рідким) паливом, згідно з якими призначаються субсидії, та тривалість опалювального періоду встановлюються Радою міністрів Автономної Республіки Крим, обласними, Київською та Севастопольською міськими державними адміністраціями.
Терміни призначення субсидій
5. Субсидія за особистим зверненням громадян призначається:
- для відшкодування витрат на - на шість місяців, починаючи з
оплату житлово-комунальних місяця звернення за її
послуг призначенням чи перерахунком
- на оплату природного газу, - на опалювальний період,
що споживається на починаючи з місяця звернення
індивідуальне опалення за її призначенням чи
перерахунком
- для придбання скрапленого - один раз на календарний рік
газу, твердого та пічного
побутового (рідкого) палива
- для придбання скрапленого - один раз на календарний рік,
газу, твердого та пічного при цьому субсидія на оплату
побутового (рідкого) палива та житлово-комунальних послуг
відшкодування витрат на оплату розраховується з місяця
житлово-комунальних послуг звернення за її призначенням
до кінця поточного року
- для відшкодування витрат на - на опалювальний період,
оплату житлово-комунальних починаючи з місяця звернення
послуг та природного газу, що за її призначенням
споживається на індивідуальне
опалення
У разі затвердження нових тарифів і цін на житлово-комунальні послуги, скраплений газ, тверде та пічне побутове (рідке) паливо субсидії призначаються протягом двох місяців з часу підвищення розміру платежів.
6. Якщо в житловому приміщенні (будинку) прописані і проживають тільки пенсіонери, які не працюють, та інші непрацездатні громадяни, джерелом існування яких є лише доходи від особистого підсобного господарства, пенсія та інші соціальні виплати, субсидія за бажанням призначається на дванадцять місяців. Про збільшення доходу або зміну у складі прописаних громадяни, яким призначено таку субсидію, обов'язково інформують відділи (управління) субсидій.
7. Якщо відомості, викладені в заяві, не підтверджено належно оформленими документами, субсидія призначається, починаючи з місяця надходження заяви за умови, що відомості буде підтверджено в установленому порядку протягом місяця з дня подання заяви.
Якщо громадяни, прописані в житловому приміщенні (будинку), з незалежних від них причин (відрядження, хвороба тощо), що підтверджується відповідними довідками, не змогли своєчасно звернутися за призначенням субсидій, відділи (управління) субсидій з урахуванням конкретних обставин можуть в окремих випадках призначати субсидію з дня виникнення права, але не більше ніж за один місяць перед зверненням за призначенням субсидії.
Рішення про призначення (непризначення) субсидій приймається відділом (управлінням) субсидій протягом 10 днів після прийняття заяви та всіх необхідних документів.
Документи, потрібні для призначення субсидій
8. Для призначення субсидій громадяни на підставі паспорта або іншого документа, що засвідчує особу, подають до відділів (управлінь) субсидій або уповноваженій особі заяву та відомості про забезпеченість житловою площею, комунальними послугами, вартість скрапленого газу та твердого палива в межах норм споживання, склад прописаних у житловому приміщенні (будинку), доходи кожного з прописаних.
9. Форми довідок про забезпеченість житловою площею та комунальними послугами, склад прописаних затверджуються Радою міністрів Автономної Республіки Крим, обласними, Київською та Севастопольською міськими державними адміністраціями. Такі форми в обов'язковому порядку мають містити в собі характеристику житла, перелік житлово-комунальних послуг, які надаються заявникові, їх загальну вартість та вартість послуг, на які надається субсидія в межах норм споживання. Довідки заповнюються і видаються тими організаціями, які надають послуги.
Для нарахування субсидій можуть використовуватися відомості про доходи та розміри платежів у вигляді списків, довідок, даних на технічних носіях інформації, одержаних від органів соціального захисту населення, служб зайнятості населення, житлово-експлуатаційних та інших підприємств і організацій.
10. Субсидії призначаються за умови пред'явлення розрахункових книжок, квитанцій або аналогічних документів про фактичну оплату житлово-комунальних послуг за попередній період. У разі наявності заборгованості з платежів за житлово-комунальні послуги субсидії призначаються за умови укладення угоди між наймачем (власником) і відділом (управлінням) субсидій або надавачем послуг про погашення цієї заборгованості.
Термін погашення заборгованості визначається за угодою сторін виходячи з розміру боргу та середньомісячного доходу на кожного прописаного в житловому приміщенні (будинку) громадянина. Залежно від цього встановлюються такі терміни погашення заборгованості:
середньомісячний дохід
на кожного прописаного
до 48 гривень - до 24 місяців
від 48,01 до 60 гривень - до 18 місяців
від 60,01 до 80 гривень - до 12 місяців
понад 80 гривень - до 6 місяців
11. Відділи (управління) субсидій в своїй роботі використовують нормативи користування житлом та комунальними послугами, нормативи споживання скрапленого газу і твердого палива, затверджені органами державної виконавчої влади.
12. На непрацюючих членів сім'ї працездатного віку подаються документи, що засвідчують причини тимчасової незайнятості у порядку, встановленому чинним законодавством.
13. По закінченні терміну отримання субсидії громадяни повинні підтвердити право на призначення субсидії на наступний період. Для цього вони подають до відділів (управлінь) субсидій тільки довідки про доходи прописаних громадян та заяву, в якій підтверджується відсутність змін у складі прописаних та в характеристиці житла і послуг з моменту попереднього призначення субсидії.
Якщо в житловому приміщенні (будинку) прописані лише пенсіонери, які не працюють, та інші непрацездатні громадяни, для підтвердження права на призначення субсидії подається лише заява, в якій підтверджується незмінність сукупного доходу, складу прописаних та характеристики житла і послуг з моменту попереднього призначення субсидії.
14. Якщо після закінчення дії попередньої субсидії до наступного звернення за її призначенням минуло понад місяць, то для призначення субсидії заявникові слід надати повний комплект документів.
Розрахунок середньомісячного сукупного доходу
15. Обчислення середньомісячного сукупного доходу провадиться шляхом ділення загальної суми доходів на 3.
Загальна сума сукупного доходу всіх прописаних у житловому приміщенні (будинку) визначається на підставі наданих заявником документів про доходи всіх громадян, зазначених у пункті 7 Положення, за три календарні місяці, що передують місяцю звернення за призначенням субсидії.
16. Якщо серед прописаних у житловому приміщенні (будинку) є громадяни, які подають довідки про відсутність доходів за будь-який місяць протягом періоду, за який визначається сукупний дохід, або місячний дохід яких менший від неоподатковуваного мінімуму доходів громадян (крім громадян, які одержують стипендію, допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, за трьома і більше дітьми до 16 років, за інвалідом I групи або особою, яка досягла 80-річного віку, за дитиною-інвалідом віком до 16 років, а також допомоги по безробіттю), при розрахунку сукупного доходу за кожний такий місяць включається місячний дохід на рівні неоподатковуваного мінімуму доходів громадян.
Приклад 1.
У житловому приміщенні (будинку) прописано три особи (батько, мати, дитина шкільного віку).
------------------------------------------------------------------
| Доходи за наданими | Доходи для розрахунку
| довідками (грн.) | субсидії (грн.)
|----------------------------+------------------------------
| січень |лютий| березень | січень | лютий | березень
------+----------+-----+-----------+--------+---------+-----------
батько| 220 | 164| 192 | 220 | 164 | 192
мати | 20 | 10| - | 20 | 17* | 17*
Усього| | | | 240 | 181 | 209
------------------------------------------------------------------
*неоподатковуваний мінімум доходу громадян
Загальна сума сукупного доходу 240+181+209 = 630 грн.
Середньомісячний сукупний дохід 630 : 3 = 210 грн.
Приклад 2.
У житловому приміщенні (будинку) прописано три особи - мати, двоє дітей 2-х та 5-ти років. Мати перебуває в шлюбі, не працює, отримує допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею 3-х років та аліменти на старшу дитину.
------------------------------------------------------------------
Доходи | За наданими довідками | Для розрахунку субсидії
| (грн.) | (грн.)
|----------------------------+----------------------------
| січень | лютий | березень | січень | лютий | березень
--------+---------+-------+----------+---------+-------+----------
допомога| 5,2 | 5,2 | 5,2 | 5,2 | 5,2 | 5,2
аліменти| 20,0 | 18,0 | 10,8 | 20,0 | 18,0 | 10,8
Усього | 25,2 | 23,2 | 16,0 | 25,2 | 23,2 | 16,0
------------------------------------------------------------------
*неоподатковуваний мінімум доходу громадян
Середньомісячний сукупний
дохід: (70,0+79,0+17,0) : 3 = 55,33 грн.
17. Після закінчення терміну отримання субсидії (крім субсидії для відшкодування витрат на придбання скрапленого газу, твердого та пічного побутового (рідкого) палива) у разі подання звернення за призначенням субсидії і довідок про відсутність доходів в окремих працездатних громадян, прописаних у житловому приміщенні (будинку) - крім осіб, що навчаються на денних відділеннях вищих та професійно-технічних закладів освіти, час навчання в яких зараховується до трудового стажу, та осіб, які одержують допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, за трьома і більше дітьми до 16 років, за інвалідом I групи або особою, яка досягла 80-річного віку, за дитиною-інвалідом віком до 16 років, а також осіб, які перебувають на обліку в центрах зайнятості як такі, що шукають роботу, чи визнаних в установленому порядку безробітними - або якщо середньомісячний розмір доходів залишається меншим від неоподатковуваного мінімуму доходів громадян, субсидія не призначається. Виходячи з конкретних обставин, що склалися, на підставі рішень районних, районних у містах Києві і Севастополі державних адміністрацій та виконавчих органів міських і районних рад або утворених ними комісій відділи (управління) субсидій можуть зробити виняток.
Приклад 3.
У двокімнатній квартирі загальною площею 45 кв.м прописано три особи. Загальний місячний розмір плати за житлово-комунальні послуги в межах норм споживання з урахуванням пільг (М) - 71,04 грн. Перше звернення за субсидією в квітні місяці. Наступне звернення за субсидією в жовтні.
------------------------------------------------------------------
| Доходи (при першому зверненні)
|-----------------------------------------------------------
| за наданими довідками | Доходи для розрахунку
| (грн.) | субсидії (грн.)
------+-----------------------------+-----------------------------
| січень | лютий | березень| січень | лютий | березень
------+-----------+-------+---------+----------+-------+----------
батько| 220 | 164 | 192 | 220 | 164 | 192
мати | 20 | 10 | - | 20 | 17* | 17*
Усього| 240 | 174 | 192 | 240 | 181 | 209
------------------------------------------------------------------
*неоподатковуваний мінімум доходу громадян
------------------------------------------------------------------
Середньомісячний сукупний дохід | грн. | Д |(240+181+209):3=210
---------------------------------+-------+----+-------------------
Обов'язкова частка плати за | | |
житлово-комунальні послуги в | | |
межах норм споживання | | |
(15 % середньомісячного сукупного| грн. | 15%|
доходу) | | Д | 31,50
---------------------------------+-------+----+-------------------
Місячний розмір плати в межах | | |
норм користування | грн. | М | 71,04
---------------------------------+-------+----+-------------------
Загальний розмір призначеної | | |
субсидії | грн. | | 71,04-31,50=39,54
------------------------------------------------------------------
Субсидія призначається з квітня місяця терміном на шість місяців. При наступному зверненні проводиться аналіз поданих довідок про доходи:
Варіант 1.
------------------------------------------------------------------
| Доходи за наданими довідками
| (при наступному зверненні) (грн.)
|---------------------------------------------------
| липень | серпень | вересень
--------------+----------------+-----------------+----------------
батько | 220 | 164 | 192
мати | 20 | 20 | -
Усього | 240 | 184 | 192
------------------------------------------------------------------
Середньомісячний розмір доходів матері за три попередні місяці:
(20 + 20 + 0) : 3 = 13,3 (грн.) - менше неоподатковуваного
мінімуму доходів громадян.
У цьому випадку заявник втрачає право на призначення субсидії. Виходячи з конкретних обставин, що склалися, на підставі рішень районних, районних у містах Києві і Севастополі державних адміністрацій та виконавчих органів міських і районних рад або утворених ними комісій відділи (управління) субсидій можуть зробити виняток.
Варіант 2.
------------------------------------------------------------------
| Доходи за наданими | Доходи для розрахунку
| довідками | субсидії
| (при наступному | (при наступному зверненні)
| зверненні) (грн.) | (грн.)
|---------------------------+-----------------------------
| липень |серпень| вересень | липень | серпень | вересень
--------+--------+-------+----------+--------+---------+----------
батько | 220 | 164 | 192 | 220 | 164 | 192
мати** | 24 | 40 | - | 24 | 40 | 17*
Усього | 244 | 204 | 192 | 244 | 204 | 209
------------------------------------------------------------------
*неоподатковуваний мінімум доходу громадян
**середньомісячний розмір доходів матері за три попередні місяці:
(24+40+0) : 3 = 21,33 (грн.) - більше неоподатковуваного мінімуму
доходів громадян.
У цьому випадку заявник має право на призначення субсидії.
18. Обчислення середньомісячного сукупного доходу для громадян, зайнятих на сезонних роботах, провадиться виходячи з доходів за попередній повний сезон, поділених на 12 з урахуванням корегувального коефіцієнта.
Приклад 4.
У житловому приміщенні (будинку) прописано три особи (батько, мати, дитина шкільного віку). Звернення за субсидією в квітні місяці.
Мати - робітник цукрового заводу, зайнята лише з вересня по січень включно. Заробітна плата за період роботи - 1780 грн. Інших доходів немає.
1. Визначаємо корегувальний коефіцієнт:
Місячний розмір мінімальної у вересні - 15 грн.
заробітної плати (умовно)
у листопаді - 15 грн.
у січні - 50 грн.
у квітні - 50 грн.
Середньомісячний розмір
мінімальної заробітної плати: (15+15+15+15+50):5 = 22,00 (грн.)
Корегувальний коефіцієнт 50 : 22,00 = 2,27
2. Визначаємо середньомісячний
дохід матері: 1780 : 12 х 2,27= 336,72 (грн.)
3. Визначаємо середньомісячний сукупний дохід сім'ї:
------------------------------------------------------------------
Доходи | За наданими довідками | Для розрахунку субсидії
| (грн.) | (грн.)
|------------------------+------------------------------
|січень| лютий |березень | січень | лютий | березень
----------+------+-------+---------+---------+---------+----------
батько | 22 | 16 | 92 | 22,00 | 17,00* | 92,00
мати | - | - | - | 336,72 | 336,72 | 336,72
Усього | 22 | 16 | 92 | 358,72 | 353,72 | 428,72
------------------------------------------------------------------
*неоподатковуваний мінімум доходу громадян
Загальна сума
сукупного доходу 358,72+353,72+428,72=1141,16 (грн.)
Середньомісячний сукупний
дохід сім'ї 1141,16 : 3 = 380,39 (грн.)
19. Обчислення середньомісячного сукупного доходу для громадян, які мають фермерське господарство, провадиться на підставі даних районних державних податкових адміністрацій про обсяги доходів за попередній календарний рік, поділених на 12, з урахуванням корегувального коефіцієнта.
20. Обчислення середньомісячного сукупного доходу для громадян, які займаються індивідуальною підприємницькою діяльністю, кустарно-ремісничими промислами чи приватною практикою, провадиться на підставі даних районних державних податкових адміністрацій за попередній квартал, що передує місяцю звернення.
Приклад 5.
У житловому приміщенні (будинку) прописано три особи (батько, мати, дитина шкільного віку). Звернення за субсидією в травні місяці.
Батько веде фермерське господарство. За даними районної податкової адміністрації його дохід за попередній рік становив 3800 грн.
Мати займається кустарно-ремісничим промислом. За даними районної податкової адміністрації її дохід за попередній квартал становив 80 грн.
1. Визначаємо корегувальний коефіцієнт:
Середньомісячний розмір мінімальної
заробітної плати 15 грн.
Корегувальний коефіцієнт 15 : 15 = 1
2. Визначаємо середньомісячний
дохід батька: 3800 : 12 х 1 = 316,67 (грн.)
3. Визначаємо середньомісячний
дохід матері: 80 : 3 = 26,67 (грн.)
4. Визначаємо середньомісячний сукупний
дохід сім'ї:
------------------------------------------------------------------
| Доходи для розрахунку субсидії (грн.)
|-------------------------------------------------------
| лютий | березень | квітень
----------+------------------+----------------+-------------------
батько | 316,67 | 316,67 | 316,67
мати | 26,67 | 26,67 | 26,67
Усього | 343,34 | 343,34 | 343,34
------------------------------------------------------------------
Середньомісячний сукупний дохід 343,34 (грн.)
Розрахунок розміру субсидій
21. Розмір субсидії на кожний вид послуг розраховується пропорційно питомій вазі їх вартості.
22. Після проведених розрахунків заявнику видається повідомлення про розмір призначеної субсидії та розмір обов'язкової частки плати в межах норм споживання.
5.1. Розрахунки щодо визначення розміру субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг
23. Розрахунки щодо визначення розміру субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг здійснюються в такій послідовності:
- визначається середньомісячний сукупний дохід прописаних у житловому приміщенні (будинку);
- визначається обов'язкова частка плати за житлово-комунальні послуги в цьому доході;
- визначається загальний місячний розмір плати за житлово-комунальні послуги в межах норм володіння чи користування загальною площею житла та встановлених нормативів користування комунальними послугами;
- визначається загальний розмір субсидії як різниця між вартістю плати за житлово-комунальні послуги в межах норми володіння чи користування загальною площею житла (пункт 4 Положення) та нормативів користування комунальними послугами і обов'язковою часткою плати за житлово-комунальні послуги.
Приклад 1.
У двокімнатній квартирі загальною площею 45 кв.м прописано три особи. Сукупний дохід за три місяці - 630 грн., загальний місячний розмір плати за житлово-комунальні послуги в межах норм споживання з урахуванням пільг (М) - 71,67 грн. Засоби обліку газу, води, теплової енергії - відсутні. Використання електроенергії вимірюється лічильником. Звернення за субсидією - перше.
1. Визначаємо загальний розмір призначеної субсидії:
------------------------------------------------------------------
Середньомісячний сукупний дохід | Д | 210 грн.
----------------------------------------+---------+---------------
Обов'язкова частка плати за | |
житлово-комунальні послуги в межах норм| |
споживання (15 % середньомісячного | 15 |
сукупного доходу) | %Д | 31,50 грн.
----------------------------------------+---------+---------------
Місячний розмір плати в межах норм | М |
користування | | 71,67 грн.
------------------------------------------------------------------
Загальний розмір призначеної субсидії: 71,67-31,50=40,17 грн.
2. Визначаємо розмір призначеної субсидії на кожний вид послуг:
------------------------------------------------------------------
Вид послуг |Місячний розмір|Обов'язкова частка|Розмір призна-
|плати в межах |плати в межах норм|ченої субсидії
|норм користу- |споживання |
|вання | |
|---------------+------------------+--------------
| грн. |відсоток| грн. | грн.
----------------+------+--------+------------------+--------------
квартирна плата | 8,55 | 11,93 | 3,76** | 4,79*
опалення |22,95 | 32,02 | 10,09 | 12,86
гар.водопоста- |20,64 | 28,80 | 9,07 | 11,57
чання | | | |
хол.водопоста- | 7,62 | 10,63 | 3,35 | 4,27
чання | | | |
газопостачання | 3,81 | 5,32 | 1,67 | 2,14
електроенергія | 8,10 | 11,30 | 3,56 | 4,54
Усього |71,67 | 100,00 | 31,50 | 40,17
------------------------------------------------------------------
*40,17 х 11,93 % = 4,79 грн.
**31,50 х 11,93 % = 3,76 грн., або 8,55 - 4,79 = 3,76 грн.
***(75 + 15) кВт.г х 0,09 грн./ кВт.г = 8,1 грн.
При повторному зверненні при розрахунку субсидії електроенергія враховується в розмірі середньомісячного фактичного споживання за попередній термін отримання субсидії, що передує місяцю звернення.
Фактичне споживання електроенергії: 440,4 кВт.г;
Середньомісячне споживання: 440,4 кВт.г : 6 = 73,4 кВт.г;
Вартість електроенергії, що враховується:
73,4 кВт.г х 0,09 грн./ кВт.г = 6,60 грн.
Далі розрахунок проводиться, як при першому зверненні.
Розрахунки щодо визначення розміру субсидій для відшкодування витрат на придбання скрапленого газу, твердого та пічного побутового (рідкого) палива та оплату житлово-комунальних послуг
24. Розрахунки щодо визначення розміру субсидії для відшкодування витрат на придбання скрапленого газу, твердого та пічного побутового (рідкого) палива та оплату житлово-комунальних послуг здійснюються в такій послідовності:
визначається річний сукупний дохід;
визначається обов'язкова частка плати за скраплений газ, тверде та пічне побутове (рідке) паливо та житлово-комунальні послуги в цьому доході;
визначається розмір плати за скраплений газ, тверде та пічне побутове (рідке) паливо та житлово-комунальні послуги на календарний рік у межах встановлених норм споживання;
розмір субсидії визначається як різниця між вартістю плати за скраплений газ, тверде та пічне побутове (рідке) паливо і комунальні послуги на календарний рік у межах норм споживання і обсягом визначеного платежу;
визначається розмір щомісячної субсидії для відшкодування витрат за житлово-комунальні послуги.
Приклад.
У житловому приміщенні прописано три особи. Звернення за субсидією в серпні місяці. Вартість скрапленого газу, твердого та пічного палива разом з електроенергією становить 714,22 грн.
Розмір плати за скраплений газ, тверде паливо та електроенергію в межах норм споживання:
------------------------------------------------------------------
скраплений газ | 2 балони | 36,00 грн.
вугілля | 3 тонни | 520,00 грн.
дрова | 2 складометри | 68,58 грн.
електроенергія* | 90 кВт.г х 12 місяців | 96,12 грн.
Усього | | 720,70 грн.
------------------------------------------------------------------
*за нормативами споживання
1. Визначаємо загальний розмір субсидії:
------------------------------------------------------------------
Річний сукупний дохід (за | | грн. | 2233,06
довідками) | | |
-------------------------------+------+------+--------------------
З урахуванням коефіцієнта | | |
зростання середньої заробітної | | |
плати (як приклад) | | |2232,06х1,129 = 2520
-------------------------------+------+------+--------------------
Обов'язкова частка плати (15 | 15% | |
відсотків річного сукупного | | |
доходу) | Д | грн. | 2520 х 0,15 = 378
-------------------------------+------+------+--------------------
Розмір плати за скраплений газ,| | |
тверде паливо та електроенергію| | |
в межах норм споживання | М | грн. | 720,70
------------------------------------------------------------------
Загальний розмір субсидії 720,70 - 378 грн. = 342,7 грн.
------------------------------------------------------------------
Вид послуг |Річний розмір плати|Обов'язкова |Розмір річної субси-
|в межах норм корис-|частка плати|дії
|тування |в межах норм|
| |споживання |
|-------------------+------------+--------------------
| грн. | відсоток| грн. | грн.
------------+---------+---------+------------+--------------------
скрапленого | 36,00 | 4,99 | 18,86 | 17,14
газу | | | |
вугілля | 520,00 | 72,15 | 272,73 | 247,27
дров | 68,58 | 9,52 | 35,99 | 32,59
електроенер-| 96,12 | 13,34 | 50,42 | 45,70
гії | | | |
Усього | 720,70 |100,00 | 378,00 | 342,70
------------------------------------------------------------------
2. Визначаємо розмір щомісячної субсидії на оплату електроенергії:
45,7 грн. : 12 міс. = 3,81 грн.
Оскільки звернення було в серпні місяці, то щомісячна субсидія на електроенергію в розмірі 3,81 грн. буде призначатися з серпня до кінця календарного року, тобто на протязі п'яти місяців.
3. Визначаємо обов'язкову частку плати за електроенергію в межах норм споживання, яку повинен сплатити заявник з місяця призначення субсидії:
50,42 грн. : 12 = 4,2 грн. - щомісячна обов'язкова частка
плати за електроенергію
------------------------------------------------------------------
Вид послуг |Річний розмір |Обов'язкова част-|Розмір призначе-
|плати в межах |ка плати в межах |ної субсидії
|норм користуван-|норм споживання |
|ня | |
|----------------+-----------------+----------------
| грн. | грн. | грн.
--------------+----------------+-----------------+----------------
скрапленого | 36,00 | 18,86 | 17,14
газу | | |
вугілля | 520,00 | 272,73 | 247,27
дров | 68,58 | 35,99 | 32,59
електроенергії| 96,12 | 21,00* | 19,05*
Усього | 720,70 | 348,58 | 316,05
------------------------------------------------------------------
*з місяця призначення субсидії до кінця календарного року. До місяця призначення субсидії заявник за електроенергію сплачує за показниками лічильника.
За письмовою заявою отримувача субсидії загальний розмір субсидії може бути розподілений на один або декілька видів послуг, які йому надаються.
У нашому прикладі заявник письмово звернувся з проханням включити кошти призначених субсидій на електроенергію та скраплений газ (3,81 х 5+17,14 = 36,19) до субсидії на придбання твердого палива.
------------------------------------------------------------------
Вид послуг |Річний розмір |Обов'язкова част-|Розмір призначе-
|плати в межах |ка плати в межах |ної субсидії
|норм користуван-|норм споживання |
|ня | |
|----------------+-----------------+----------------
| грн. | грн. | грн.
--------------+----------------+-----------------+----------------
скрапл. газу | 36,00 | 18,86 | -
вугілля | 520,00 | 272,73 | 283,46
дров | 68,58 | 35,99 | 32,59
електроенергії| 96,12 | 50,42* | -
Усього | 720,70 | 378,00 | 316,05
------------------------------------------------------------------
*щомісячно сплачує за показниками лічильника
На наступний календарний рік при розрахунку субсидії враховується фактичне споживання електроенергії за попередній рік, але не більше від встановлених норм.
Розрахунки щодо визначення розміру субсидій для відшкодування витрат на оплату природного газу, спожитого на індивідуальне опалення, та житлово-комунальні послуги
25. Для розрахунку субсидії застосовуються норми споживання природного газу населенням, визначені постановою Кабінету Міністрів України від 8 червня 1996 р. N 619 "Про затвердження норм споживання природного газу населенням у разі відсутності газових лічильників".
26. Розрахунки щодо визначення розміру субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг та природного газу, спожитого на індивідуальне опалення, здійснюються в такій послідовності:
визначається середньомісячний сукупний дохід громадян, прописаних у житловому приміщенні (будинку), за попередні три місяці;
визначається обов'язкова частка плати за природний газ та інші комунальні послуги в цьому доході;
визначається розмір плати за природний газ та інші комунальні послуги на опалювальний період;
розмір субсидії визначається як різниця між вартістю плати за природний газ та інші комунальні послуги і обсягом визначеного платежу.
27. По закінченні терміну призначення субсидії відділи (управління) субсидій та організації-постачальники природного газу звіряють суми перерахованих коштів, переліків і особових рахунків одержувачів субсидій та, при потребі, остаточні розрахунки за спожитий газ у межах встановлених норм споживання.
28. Якщо сім'я використала природний газ на суму, що менша від суми призначеної субсидії, то надміру перераховані відділом субсидій кошти повертаються на рахунок відділу або зараховуються газопостачальною організацією в рахунок фінансування призначених іншим отримувачам субсидій.
Приклад 1.
У приватному будинку прописано три особи. Середньомісячний сукупний дохід - 210 грн. Місячний розмір плати за спожиту електроенергію - 8,1 грн., за водопостачання - 1,24 грн. Будинок з опалюваною площею 80 кв.м обладнано газовою плитою, водонагрівачем та газовим котлом для опалення. Газовий лічильник відсутній. Кінець опалювального періоду - 1 травня.
Варіант 1. Звернення в опалювальний період (грудень).
При розрахунку субсидії в загальний місячний розмір плати за житлово-комунальні послуги включається вартість газу в межах норм споживання за тарифами, встановленими відповідно для приміщень, не обладнаних газовими лічильниками.
1. Визначаємо загальний розмір субсидії на опалювальний період:
------------------------------------------------------------------
Обов'язкова частка плати |15|
в межах норм споживання |%Д| 210 х 0,15 = 31,50 (грн.)
-------------------------+--+-------------------------------------
Норма споживання газу на | |
місяць | | 73,5*х11***+23,6**х3=879,3 куб.м
-------------------------+--+-------------------------------------
Вартість газу в межах | |
норм споживання | | 879,3 х 0,13****=114,31 грн.
-------------------------+--+-------------------------------------
Загальний місячний розмір| |
плати за житлово-комуна- | |
льні послуги |М | 8,1+1,24+114,31=123,65 грн.
------------------------------------------------------------------
*73,5 - норма опалюваної площі на трьох прописаних на місяць (кв.м);
**23,6 - норма споживання газу на одного прописаного за користування газовою плитою та водонагрівачем на місяць (куб.м);
***11 - норма споживання газу на 1 кв.м опалюваної площі на місяць (куб.м);
****0,13 - вартість 1 куб.м газу для приміщень, не обладнаних газовими лічильниками (грн.).
Загальний розмір субсидії 123,65 - 31,50 = 92,15 (грн.)
2. Визначаємо розмір субсидії на кожний вид послуг на опалювальний період:
------------------------------------------------------------------
Вид послуг |Місячний розмір плати|Обов'язкова |Розмір призначе-
|в межах норм користу-|частка плати|ної субсидії
|вання на опалювальний|в межах норм|
|період |споживання |
|---------------------+------------+----------------
| грн. | відсоток| грн. | грн.
--------------+-----------+---------+------------+----------------
газопостачання| 114,31* | 92,45 | 29,12 | 85,19*
водопостачання| 1,24* | 1,00 | 0,32 | 0,92
електроенергія| 8,1* | 6,55 | 2,06 | 6,04
Усього | 123,65 | 100,00 | 31,50 | 92,15
------------------------------------------------------------------
*за нормативами