• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження Положення про порядок подання фінансовими посередниками та товариствами покупців заяв на придбання акцій, запропонованих до продажу на сертифікатних аукціонах

Фонд державного майна України  | Наказ, Форма, Положення від 26.03.1996 № 342
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Фонд державного майна України
  • Тип: Наказ, Форма, Положення
  • Дата: 26.03.1996
  • Номер: 342
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
ФОНД ДЕРЖАВНОГО МАЙНА УКРАЇНИ
Н А К А З
N 342 від 26.03.96 Зареєстровано в Міністерстві
м.Київ юстиції України
19 квітня 1996 р.
за N 194/1219
Про затвердження Положення про порядок подання фінансовими посередниками та товариствами покупців заяв на придбання акцій, запропонованих до продажу на сертифікатних аукціонах
( Із змінами, внесеними згідно з Наказами Фонду державного майна N 1370 від 12.11.96 N 149 від 11.02.97 N 603 від 27.03.98 )
На виконання Указу Президента України від 26 листопада 1994 року N 699/94 "Про заходи щодо забезпечення прав громадян на використання приватизаційних майнових сертифікатів" та Положення про порядок проведення сертифікатних аукціонів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27 березня 1995 року N 218,
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Положення про порядок подання фінансовими посередниками та товариствами покупців заяв на придбання акцій, запропонованих до продажу на сертифікатних аукціонах (додається).
2. Директору Департаменту систем продажу акцій С.Лєдомській забезпечити:
2.1. Державну реєстрацію Положення в Міністерстві юстиції України.
2.2. Публікацію Положення у Державному інформаційному бюлетені "Про приватизацію".
3. Положення набуває чинності у порядку, встановленому чинним законодавством, за винятком процедур внесення до РЦСА приватизаційних сертифікатів, їх резервування та розрахунків за придбані акції, які вводяться в дію окремим наказом ФДМУ.
4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Голови Фонду Бабича С.П.
Голова Фондудержавного майна України Ю.Єхануров
Затверджено
наказом Голови Фонду державного
майна України від 26 березня
1996 року N 342
Положення про порядок подання фінансовими посередниками та товариствами покупців заяв на придбання акцій, запропонованих до продажу на сертифікатних аукціонах
1. Загальні положення
1.1. Положення про порядок подання фінансовими посередниками та товариствами покупців заяв на придбання акцій, запропонованих до продажу на сертифікатних аукціонах (надалі - Положення) розроблено відповідно до Указу Президента України від 26 листопада 1994 року N 699/94 "Про заходи щодо забезпечення прав громадян на використання приватизаційних майнових сертифікатів", Положення про центри сертифікатних аукціонів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24 лютого 1995 року N 144, Положення про порядок проведення сертифікатних аукціонів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27 березня 1995 року N 218 та інших законодавчих актів.
1.2. Положення визначає порядок реєстрації фінансових посередників (надалі - ФП) та товариств покупців (надалі - ТП) у регіональних центрах сертифікатних аукціонів (РЦСА), форму заяв від ФП та ТП на придбання акцій, запропонованих до продажу на сертифікатних аукціонах, порядок складання і подання цих заяв, порядок приймання центрами сертифікатних аукціонів заяв та приватизаційних майнових сертифікатів від ФП і ТП, порядок надання заявникам інформації про умови проведення та про підсумки сертифікатного аукціону.
1.3. У Положенні терміни, що наведені нижче, вживаються в такому значенні:
Відомість реєстратора - обліковий документ, в якому реєструються дані про всі подані заяви на придбання акцій. Відомість ведеться реєстратором.
Довіреність - письмове уповноваження, видане юридичною особою-заявником фізичній особі, яка є його уповноваженим представником, на виконання від імені і за дорученням заявника всіх дій в РЦСА, що передбачені для заявника цим Положенням.
Довіреність має бути засвідчена нотаріально або підписом керівника та печаткою юридичної особи-заявника.
Заява на придбання акцій (далі - заява) - документ, складений заявником за встановленою формою, який засвідчує бажання заявника придбати акції, запропоновані до продажу на сертифікатному аукціоні, на умовах, що зафіксовані у цьому документі.
Заява на реєстрацію в РЦСА - документ, складений заявником за встановленою формою, необхідний для здійснення реєстрації ФП або ТП в РЦСА з метою їх подальшої участі у сертифікатних аукціонах.
Заявник - юридична особа, яка виконує всі дії в РЦСА, необхідні для участі у сертифікатних аукціонах та передбачені цим Положенням.
Контролер РЦСА (далі - контролер) - працівник РЦСА, який здійснює реєстрацію ФП і ТП та несе відповідальність за правильність оформлення документів, що прийняті або оформлені реєстратором.
Ліцензія (дозвіл) - документ, який засвідчує надане Фондом державного майна України (далі - ФДМУ) фінансовому посереднику право здійснювати операції з приватизаційними майновими сертифікатами (ПМС).
Покупець акцій - юридична або фізична особа, яка є власником приватизаційних коштів, та на ім'я якої як власника придбаваються акції на сертифікатному аукціоні.
Платник за акції (платник) - ФП або ТП, який акумулює приватизаційні кошти та здійснює оплату за акції, що придбані на сертифікатному аукціоні.
Реєстр громадян-покупців акцій у сертифікатному аукціоні - документ, складений заявником (довірчим товариством, товариством покупців, торговцем цінними паперами або комерційним банком) за встановленою цим Положенням формою, який містить дані про громадян-покупців акцій, необхідні для внесення їх до реєстру акціонерів.
Реєстр приватизаційних майнових сертифікатів - документ, складений заявником за формою, встановленою Постановою НБУ від 14.03.95 N 53, який містить серію, номер та прізвище отримувача кожного з приватизаційних майнових сертифікатів, що подані заявником для сплати за акції.
Реєстратор заяв (далі - реєстратор) - працівник РЦСА, який безпосередньо здійснює приймання та реєстрацію заяв на придбання акцій.
Товариство покупців - добровільне об'єднання громадян, створене ними згідно з Порядком створення та реєстрації товариств покупців у процесі приватизації, затвердженим наказом ФДМУ від 25.05.93 р. N 235.
Уповноважена особа заявника - керівник заявника або інша фізична особа, яка на підставі посадових повноважень або довіреності безпосередньо виконує в РЦСА від імені заявника всі дії, що передбачені цим Положенням.
Фінансовий посередник (далі - ФП) - юридична особа, що на підставі ліцензії (дозволу) здійснює визначену законодавством України комерційну (інвестиційні фонди та інвестиційні компанії), представницьку (довірчі товариства) або посередницьку (торговці цінними паперами, комерційні банки) діяльність стосовно обігу приватизаційних паперів, або філія цієї юридичної особи.
1.4. У сертифікатних аукціонах можуть брати участь фінансові посередники, які одержали дозвіл або ліцензію ФДМ України на діяльність з приватизаційними паперами та зареєстровані у РЦСА регіону за своїм місцезнаходженням, де вони мають приватизаційний рахунок для акумулювання приватизаційних сертифікатів. До них відносяться:
- інвестиційні фонди (дозвіл на комерційну діяльність);
- інвестиційні компанії (дозвіл на комерційну діяльність);
- довірчі товариства (ліцензія на представницьку діяльність);
- торговці цінними паперами, в тому числі банки (ліцензія на посередницьку діяльність).
У сертифікатних аукціонах можуть також брати участь філії вказаних фінансових посередників, які мають окремий приватизаційний рахунок для акумулювання приватизаційних сертифікатів і зареєстровані в РЦСА того регіону, де вони мають приватизаційний рахунок.
У сертифікатних аукціонах можуть брати участь товариства покупців, які не є фінансовими посередниками і не мають ліцензії ФДМУ, але зареєстровані відповідним органом приватизації та мають свідоцтво про реєстрацію.
2. Функції РЦСА по роботі з фінансовими посередниками
2.1. Працюючи з фінансовими посередниками, РЦСА виконує такі функції:
- надає інформацію та консультації заявникам;
- здійснює реєстрацію ФП і ТП у РЦСА та веде облік їх реєстраційних даних;
- здійснює облік надходження, резервування та розрезервування приватизаційних коштів, які подаються ФП та ТП для участі в сертифікатних аукціонах;
- приймає заяви на придбання акцій;
- здійснює реєстрацію, облік, зберігання та первинну обробку заяв, які надійшли від ФП та ТП;
- передає прийняті заяви для вводу до комп'ютерної системи у встановленому порядку;
- надає заявникам інформацію про результати їх участі у сертифікатному аукціоні.
2.2. Відповідальні особи РЦСА повинні забезпечити для всіх заявників рівні можливості доступу до інформації та подання заяв.
3. Порядок надання інформації та консультацій заявникам
3.1. Реєстратори та контролери РЦСА надають заявникам інформацію та консультації з таких питань:
- загальні умови проведення сертифікатного аукціону;
- терміни проведення чергового аукціону та опубліковані дані про об'єкти приватизації, акції яких запропоновано до продажу;
- результати сертифікатних аукціонів, затверджені ФДМУ;
- плани розміщення акцій та інформація про показники фінансової і господарської діяльності акціонерних товариств, акції яких запропоновано на сертифікатний аукціон (якщо така інформація надійшла до системи центрів сертифікатних аукціонів від ФДМУ або його регіональних відділень);
- порядок реєстрації ФП або ТП в РЦСА;
- порядок складання та подання заяви на придбання акцій на сертифікатному аукціоні;
- вимоги до документів, які заявник повинен пред'явити або додати до заяви на реєстрацію та заяви на придбання акцій;
- порядок сплати за акції;
- порядок резервування та розрезервування коштів;
- порядок отримання інформації про результати участі в аукціоні.
3.2. Працівники РЦСА не мають права надавати інформацію про заяви інших заявників та розголошувати іншу службову конфіденційну інформацію.
Працівники РЦСА несуть відповідальність за повноту і достовірність наданої заявнику інформації, а також за збереження конфіденційності службової інформації.
4. Порядок реєстрації фінансових посередників та товариств покупців в регіональних центрах сертифікатних аукціонів
4.1. Кожний ФП або ТП, який планує взяти участь у сертифікатних аукціонах, повинен бути зареєстрований в РЦСА області за своїм місцезнаходженням.
4.2. ФП має право брати участь у сертифікатних аукціонах також через створені ним філії. Такі філії ФП підлягають реєстрації в РЦСА областей за місцем свого знаходження за письмовим зверненням ФП (юридичної особи) до вказаного РЦСА. Філія реєструється в своєму РЦСА після обов'язкової реєстрації ФП (отримувача відповідної ліцензії, дозволу) в його РЦСА.
4.3. ФП та їх філії, а також ТП мають право подавати заяви на придбання акцій на сертифікатних аукціонах тільки до РЦСА, в якому їх зареєстровано.
4.4. Документи на реєстрацію в РЦСА подає заявник-юридична особа, яка має право від імені ФП подавати заяву на реєстрацію, заяви на придбання акцій, а також виконувати всі інші дії в РЦСА, які необхідні для участі у сертифікатних аукціонах та передбачені цим Положенням.
4.5. Довірче товариство, торговець цінними паперами та товариство покупців виступають безпосередньо як заявники.
4.6. Заявником від інвестиційного фонду є інвестиційний керуючий цим фондом, діючий на підставі договору інвестиційного фонду з інвестиційним керуючим. Такий договір може бути складовою частиною установчого договору про створення інвестиційного фонду, якщо інвестиційний керуючий є його засновником.
4.7. Інвестиційна компанія, яка одержала дозвіл ФДМУ на комерційну діяльність з приватизаційними паперами, бере участь у сертифікатних аукціонах через створені нею закриті взаємні фонди. Реєстрації в РЦСА підлягають окремо як сама інвестиційна компанія, так і кожний з її взаємних фондів, який буде брати участь у сертифікатному аукціоні. Інвестиційна компанія реєструється в РЦСА області за своїм місцезнаходженням, взаємний фонд - в РЦСА області, де відкрито його приватизаційний рахунок N 9946.
Заявником від взаємного фонду завжди виступає інвестиційна компанія, яка його створила і виконує функції інвестиційного керуючого цього фонду.
4.8. Інвестиційна компанія, яка одержала ліцензію ФДМУ на посередницьку діяльність з приватизаційними паперами, може брати участь у сертифікатних аукціонах як торговець цінними паперами. Така інвестиційна компанія повинна мати власний приватизаційний рахунок N 9946 для акумулювання приватизаційних сертифікатів клієнтів (громадян) в одному з банків своєї області.
У цьому випадку інвестиційна компанія повинна зареєструватись в РЦСА та брати участь у сертифікатних аукціонах у порядку, що передбачений цим Положенням для торгівців цінними паперами.
4.9. Інвестиційна компанія, яка діє як фінансовий посередник на підставі дозволу на комерційну діяльність та ліцензії на посередницьку діяльність, здійснює акумуляцію ПМС, реєстрацію в РЦСА та вкладення ПМС на сертифікатних аукціонах окремо за кожним видом діяльності.
4.10. Всі дії заявника в РЦСА безпосередньо виконує фізична особа, яка є уповноваженою особою заявника. Кожний заявник має право визначити декілька уповноважених осіб, список яких він подає до РЦСА при реєстрації.
4.11. Покупцем акцій за заявами ФП або ТП є:
- за заявами від довірчого товариства та його філій - громадяни-довірителі, які є власниками приватизаційних майнових сертифікатів, що передані в управління довірчому товариству;
- за заявами від товариства покупців - громадяни - члени товариства;
- за заявами від торговців цінними паперами та їх філій - їх клієнти - громадяни;
- за заявами інвестиційного фонду та його філій - інвестиційний фонд;
- за заявами від взаємного фонду інвестиційної компанії - взаємний фонд інвестиційної компанії.
4.12. Довірче товариство (його філія), торговець цінними паперами (його філія), товариство покупців, взаємний фонд інвестиційної компанії та інвестиційний фонд (його філія) виступають безпосередньо як платники за акції, придбані за заявами, що подаються від їхнього імені.
4.13. Для реєстрації в РЦСА заявник повинен скласти та подати до РЦСА заяву про реєстрацію за встановленою формою (додаток N 1).
Заява про реєстрацію складається заявником у двох примірниках українською або іншою (російською) мовою.
Розділи 1-4 заяви містять дані про платника за акції, що реєструється (ТП, ФП або філію ФП).
Розділи 5-7 заяви містять дані про заявника, якщо платник і заявник не співпадають.
При реєстрації інвестиційної компанії згідно з п.4.7 в своєму РЦСА як ФП (юридичної особи) заповнюються тільки розділи 1, 2, 4, 7, 8.
4.14. В заяві про реєстрацію необхідно вказати такі дані.
4.14.1. В розділі 1 - "Фінансовий посередник, що реєструється" вказуються:
- "Код за ЗКПО" - код ФП, який має статус юридичної особи. Філії ФП вказують коди ЗКПО тих ФП, філіями яких вони є. Взаємні фонди вказують код ЗКПО відповідних інвестиційних компаній. Товариства покупців цю графу не заповнюють;
- "Повна назва" - повна назва ФП (ТП), що реєструється. Для філії ФП в назві обов'язково вказується назва основного ФП. Для взаємного фонду вказується назва інвестиційної компанії. Наприклад: "Філія інвестиційного фонду .... по ... області", "Взаємний фонд ... інвестиційної компанії .....";
- в графі "Філія" - закреслюється: "Так" - при реєстрації філії, "Ні" - при реєстрації основного ФП (юридичної особи);
- графа "Номер реєстрації основного підприємства" - заповнюється тільки при реєстрації філії ФП. Вказується номер реєстрації основного ФП в його РЦСА у такому форматі: АА-ВВВВ, де АА - двозначний код області (код РЦСА), ВВВВ - чотирьохзначний реєстраційний номер основного ФП в його РЦСА. Цей номер перевіряється за копією заяви про реєстрацію основного ФП, яка додається.
4.14.2. В розділі 2 - "Місцезнаходження" вказується адреса місцезнаходження ФП (ТП), що реєструється. Для філії вказується місцезнаходження згідно з документами про створення філії. ТП при реєстрації в РЦСА може вказувати як свою адресу місцезнаходження органу приватизації, який зареєстрував ТП.
Вказана в розділі 2 адреса повинна відповідати області, в РЦСА якої подається заява.
4.14.3. В розділі 3 - "Банківські реквізити приватизаційного рахунку платника" вказуються банківські реквізити позабалансового рахунку 9946, який було відкрито ФП (ТП) у комерційному банку для акумуляції приватизаційних коштів. Для філії ФП вказуються реквізити рахунку 9946, відкритого в банку області за місцем реєстрації.
4.14.4. В розділі 4 - "Ліцензія (дозвіл) на здійснення діяльності з приватизаційними паперами" вказуються: відмітка про тип ліцензії (дозволу) на діяльність з приватизаційними паперами, виданої ФДМУ фінансовому посереднику (у випадку філії - ФП, у випадку взаємного фонду - його інвестиційній компанії), номер ліцензії та дата її видачі. Товариство покупців вказує дані свідоцтва про його реєстрацію органом приватизації.
4.14.5. Розділи 5 та 6 заяви заповнюються тільки при реєстрації інвестиційних фондів та взаємних фондів інвестиційних компаній та містять інформацію про їх інвестиційних керуючих, які виступають їх заявниками.
Довірчі товариства, торговці цінними паперами та товариства покупців, які є одночасно платниками та заявниками, розділи 5, 6 не заповнюють.
4.14.6. В розділі 5 - "Заявник" вказуються:
- в графі "Код за ЗКПО" - код ЗКПО заявника. Філія заявника вказує код ЗКПО основного ФП, філією якого вона є;
- в графі "Повна назва" - повна назва заявника або повна назва філії заявника з вказанням назви основного ФП-заявника.
4.14.7. В розділі 6 - "Місцезнаходження заявника" вказується адреса місцезнаходження заявника. Філія заявника вказує своє місцезнаходження згідно з документами про створення філії.
4.14.8. В розділі 7 - "Уповноважена особа заявника" вказуються дані про фізичну особу, яка уповноважена заявником подати та підписати заяву про реєстрацію: прізвище, ім'я та по батькові, дані паспорта або іншого посвідчення особи, що пред'являється.
4.14.9. Розділ 8, в якому наведено текст заяви на реєстрацію, повинен містити прізвище, ініціали та підпис керівника, завірений печаткою, що засвідчує бажання ФП або ТП бути зареєстрованим та достовірність наведених даних.
Відбиток печатки заявника (філії) повинен бути виразним, оскільки він буде використовуватись як зразок відбитка при прийманні заяв на аукціони.
Якщо ТП не має своєї печатки, підпис голови ТП засвідчується нотаріально на обох примірниках заяви.
4.15. Складена заява про реєстрацію подається до РЦСА уповноваженою особою заявника.
Уповноважена особа пред'являє паспорт або інше посвідчення особи, а також довіреність від заявника, якщо уповноважена особа не є керівником заявника.
4.16. До заяви про реєстрацію ФП додаються у одному примірнику такі документи:
- нотаріально завірена копія відповідної ліцензії (дозволу) ФДМУ на здійснення діяльності з приватизаційними паперами;
- засвідчена заявником копія свідоцтва Статистичного управління про присвоєння платнику кодів (ЗКПО та ін.), яка потрібна для перевірки коду за ЗКПО платника;
- довідка з банку (депозитарія), що обслуговує платника, про відкриття та реквізити приватизаційного рахунку для акумулювання приватизаційних коштів. У випадку реєстрації інвестиційної компанії згідно з п.4.6 довідка не подається. У випадку реєстрації інвестиційної компанії як торгівця цінними паперами згідно з п.4.7 подається довідка щодо рахунку інвестиційної компанії, а не її взаємного фонду;
- засвідчений заявником список уповноважених представників заявника, що мають право подавати до РЦСА заяви на придбання акцій;
- засвідчений заявником список уповноважених представників заявника, що мають право подавати до РЦСА приватизаційні майнові сертифікати.
Списки уповноважених осіб повинні містити всі реквізити розділу 7 заяви про реєстрацію.
4.17. До заяви про реєстрацію філії ФП додатково додаються:
- копія заяви про реєстрацію основного ФП, зареєстрованої відповідним РЦСА;
- завірена печаткою фінансового посередника або нотаріально копія Положення про філію фінансового посередника та підтвердження, що вказана філія внесена до реєстраційної картки суб'єкта підприємницької діяльності (ФП) за місцем його державної реєстрації;
- складена у вільній формі заява основного фінансового посередника до РЦСА з проханням зареєструвати вказану філію для участі в сертифікатних аукціонах, засвідчена підписом керівника та печаткою основного ФП.
4.18. До заяви про реєстрацію інвестиційної компанії як основного ФП-отримувача дозволу ФДМУ згідно з п.4.6 додаються тільки нотаріально завірена копія відповідного дозволу ФДМУ на здійснення комерційної діяльності з приватизаційними паперами та копія свідоцтва Статистичного управління про присвоєння компанії кодів (ЗКПО та ін.), яка потрібна для перевірки коду за ЗКПО.
4.19. При реєстрації взаємного фонду інвестиційної компанії додатково додаються документи, вказані в п.4.17 цього Положення, при цьому замість Положення про філію подається копія Положення про взаємний фонд.
4.20. До заяви про реєстрацію інвестиційного фонду додатково додається засвідчена підписом керівника та печаткою інвестиційного фонду копія його договору з інвестиційним керуючим, або установчого договору, якщо в ньому визначається інвестиційний керуючий.
4.21. До заяви про реєстрацію товариства покупців уповноважена особа додає:
- посвідчення голови ТП, засвідчене підписом та печаткою органу приватизації;
- нотаріально завірену копію свідоцтва про державну реєстрацію ТП у відповідному органі приватизації;
- довідку з обслуговуючого ТП банку про відкриття та реквізити приватизаційного рахунку для акумулювання приватизаційних майнових сертифікатів;
- нотаріально завірену довіреність на уповноважену особу, видану головою (або радою) товариства покупців (якщо дії по поданню заяв здійснюватиме особа, яка не є головою товариства).
4.22. Прийняття заяв про реєстрацію здійснює контролер РЦСА. Після перевірки повноважень уповноваженої особи, правильності заповнення заяви та доданих документів, контролер вносить дані з заяви до Журналу реєстрації фінансових посередників (додаток N 2).
Кожному зареєстрованому фінансовому посереднику надається чотирьохзначний реєстраційний номер, який складається з однієї цифри - ідентифікатора типу ліцензії (дозволу): 1 - посередницька, 2 - представницька, 3 - комерційна, 0 - свідоцтво товариства покупців, та 3-значного порядкового номера, починаючи з 001, згідно з Журналом реєстрації фінансових посередників. Наприклад: 3012 - дозвіл на комерційну діяльність та порядковий номер "012".
4.23. Реєстраційний номер проставляється на заяві про реєстрацію. Обидва примірники заяви засвідчуються підписом контролера та печаткою РЦСА.
Один примірник повністю оформленої заяви зберігається в РЦСА разом з доданими до заяви документами.
Другий примірник заяви повертається уповноваженій особі разом з паспортом як документ, що підтверджує реєстрацію ФП (ТП) в РЦСА та право заявника подавати заяви на придбання акцій на сертифікатних аукціонах.
4.24. Заявник зобов'язаний не пізніше як за один робочий день до подання заяви на участь у сертифікатному аукціоні повідомити регіональний центр про всі зміни у даних, вказаних ним при реєстрації (або перереєстрації). При порушенні заявником цієї вимоги РЦСА має право не допустити заявника до участі у сертифікатному аукціоні до внесення відповідних змін.
5. Порядок внесення до РЦСА приватизаційних коштів
5.1. Заявник, зареєстрований в РЦСА, може заявляти на участь у сертифікатному аукціоні тільки ПМС, які були передані ним до РЦСА та зарезервовані до подання заяви на придбання акцій.
5.2. Всі дії по внесенню заявником приватизаційних коштів у вигляді ПМС в готівковій або безготівковій формі виконуються в РЦСА уповноваженими особами заявника.
Уповноважені особи пред'являють паспорт або інший документ, що засвідчує особу.
5.3. При внесенні готівкових ПМС заявник подає до РЦСА:
- заяву на прийняття до РЦСА приватизаційних коштів платника, складену за встановленою формою (додаток N 2 до цього Положення) в одному примірнику. Загальна вартість ПМС в заяві завжди визначається за їх номінальною вартістю (10 грн. 50 коп.) незалежно від того, за якою вартістю вони прийматимуться до оплати (10 грн. 50 коп. або 500 грн.);
- ПМС в пакетах, згрупованих по 100 штук, або в пакетах, в яких вони були отримані з банку, обслуговуючого платника. Заявник може згрупувати ПМС громадян у пакети за бажаними напрямами їх вкладення за галузями господарства або за іншим принципом;
- другий примірник вимоги, засвідчений підписами посадових осіб та печаткою установи банку, на підставі якої платник одержав з обслуговуючого його банку ПМС, що передаються до РЦСА (якщо вимога не була подана раніше).
( Пункт 5.3 із змінами, внесеними згідно з Наказом Фонду державного майна N 1370 від 12.11.96 )
5.4. Разом з кожним пакетом заявник подає два примірники реєстра готівкових ПМС у пакеті за формою, встановленою Постановою Правління Національного банку України від 14 березня 1995 року N 53, в паперовій формі, а також розширений реєстр цих сертифікатів у формі файлу на магнитній дискеті за встановленим форматом (додаток N 3 до цього Положення).
У першому примірнику реєстра, що призначений для подальшого подання вказаних в ньому сертифікатів від РЦСА до обслуговуючого його банку, заявник заповнює тільки інформацію про серії, номери та власників сертифікатів. Інші поля в цьому примірнику заповнює РЦСА.
У другому примірнику реєстра заявник заповнює всі поля, за винятком реєстраційного номера, дати та назви об'єкта приватизації. В графі "Назва установи банківської системи" вказується відповідний РЦСА. В графі "Назва органу, що здійснює акумуляцію ПМС" вказується заявник. Відправником ПМС є заявник, отримувачем - РЦСА. Другий примірник реєстру засвідчується підписом та печаткою заявника.
Розширений реєстр на дискеті додатково до реєстру сертифікатів містить код виду ПМС, що використовуються (для готівкових ПМС - "0"), паспортні дані та адресу громадян, на ім'я яких видані ПМС. Такі дані необхідні для внесення власників ПМС до реєстру акціонерів (за заявами довірчих товариств, торговців цінними паперами та товариств покупців), а також для здійснення перевірки сертифікатів, що подаються, на правомірність їх участі в аукціоні. На одній дискеті може бути записано декілька реєстрів пакетів ПМС.
Інвестиційні фонди та взаємні фонди інвестиційних компаній при складанні розширених реєстрів не заповнюють поля, в яких вказуються паспортні дані та адреса громадян, на ім'я яких видані ПМС.
РЦСА надає заявникам програмне забезпечення для створення розширених реєстрів.
5.5. Працівник РЦСА при прийманні готівкових ПМС виконує такі дії:
- на підставі поданої заяви перевіряє право особи, яка подає сертифікати, представляти даного заявника згідно із списком осіб, уповноважених заявником на внесення коштів згідно з п.4.14 цього Положення;
- перевіряє наявність вимоги платника (заявника) до обслуговуючого банку на одержання ПМС. Вимога подається заявником або знаходиться в РЦСА, якщо частина ПМС, одержаних платником (заявником) за цією вимогою, вже передана ним до РЦСА;
- визначає на підставі останнього запису РЦСА на поданій заявником вимозі загальну кількість ПМС, яка може бути прийнята за цією вимогою (з урахуванням ПМС, прийнятих до РЦСА за цією вимогою раніше).
5.6. Далі для кожного пакету працівник в присутності заявника виконує такі дії:
- перевіряє за наявною вимогою (п.5.5) можливість прийняття від заявника чергового пакету ПМС з урахуванням прийнятих пакетів;
- одержує пакет ПМС від заявника;
- після отримання від заявника розширеного реєстру на магнитній дискеті здійснюється роздрукування розширеного реєстру з дискети та його порівняння з поданими реєстрами у паперовій формі за номерами та серіями сертифікатів, а також за їх черговістю у пакеті. У випадку невідповідності реєстри та сертифікати повертаються заявнику;
- перевіряє сертифікати у пакеті на дійсність та на відповідність розширеному реєстру. Перевірка на відповідність реєстру здійснюється за серією та номером ПМС, прізвищем, ім'ям та по батькові громадянина та черговістю ПМС в пакеті. Перевірку відповідності інших даних працівник РЦСА не виконує. Відповідальність за вірогідність реквізитів документу, що засвідчує особу громадянина, та адреси громадянина несе платник. У випадку негативного результату хоча б однієї з перевірок пакет повертається заявнику разом з усіма примірниками реєстру, включно з розширеним реєстром;
- присвоює прийнятому пакету черговий реєстраційний номер;
- реєструє прийнятий пакет;
- опечатує прийнятий пакет;
- проставляє номер пакету на всіх примірниках реєстру та на опечатаному пакеті;
- ставить свій підпис та печатку (штамп) РЦСА на другому примірнику реєстру, на розширеному реєстрі в графі "Отримувач ПМС" та на опечатаному пакеті;
- одержує підпис уповноваженої особи заявника на розширеному реєстрі ПМС;
- виконує копіювання файлу з розширеним реєстром прийнятого пакету ПМС з дискети заявника до комп'ютерної системи РЦСА;
- повертає заявнику повністю оформлений другий примірник реєстру ПМС як підтвердження прийняття пакету ПМС та файлу розширеного реєстру з дискети.
Розширений реєстр ПМС пакету зберігається в РЦСА.
5.7. Після прийняття всіх пакетів ПМС від даного заявника або після закінчення прийняття пакетів у зв'язку з закінченням встановленого часу приймання ПМС працівник визначає загальну кількість прийнятих від заявника ПМС.
На зворотному боці вимоги працівник РЦСА в присутності заявника вказує дату прийняття та кількість фактично прийнятих ПМС та залишок ПМС, що були отримані заявником за даною вимогою, але не прийняті до РЦСА, та ставить свій підпис.
При наступному поданні заявником вказаного залишку ПМС працівник РЦСА використовує цю ж саму вимогу та робить на ній чергову відмітку про прийняття ПМС та можливий їх залишок.
Вимога, заява на прийняття коштів та розширені реєстри пакетів ПМС зберігаються в РЦСА.
5.8. Працівник РЦСА видає заявнику документ про прийняття до РЦСА пакетів ПМС, який містить дату прийняття та перелік прийнятих пакетів ПМС з вказанням номерів пакетів, кількості ПМС в кожному пакеті та загальної кількості прийнятих ПМС. Документ затверджується підписом та печаткою РЦСА та підтверджує прийняття вказаної кількості ПМС до РЦСА. Другий примірник документу зберігається в РЦСА разом з заявою на прийняття приватизаційних майнових сертифікатів.
5.9. Якщо не усі пакети ПМС, вказані в заяві на прийняття ПМС, прийняті до РЦСА наприкінці робочого часу, працівник РЦСА видає заявнику документ про прийняті до РЦСА протягом робочого дня пакети ПМС. Другий примірник документу зберігається в РЦСА разом з заявою на прийняття ПМС. Приймання пакетів за заявою продовжується наступного робочого дня.
Контролер РЦСА підписує заяву після завершення прийняття пакетів ПМС, поданих за заявою.
5.10. У випадку, якщо на момент звернення заявника до РЦСА з заявою на прийняття готівкових ПМС працівник РЦСА не може почати прийняття від нього сертифікатів, працівник РЦСА обов'язково проставляє на зворотному боці заяви:
- дату та час звернення до РЦСА вказаного заявника,
- дату та час, коли може бути почато приймання сертифікатів за заявою,
- свій підпис.
РЦСА зобов'язаний забезпечити:
- приймання ПМС від заявника у час, вказаний на заяві працівником РЦСА;
- прийняття від заявників та можливість використання на поточному аукціоні всіх ПМС, що пред'явлені до прийняття (згідно з датою звернення, вказаною на заяві на прийняття ПМС) не пізніше, ніж за один тиждень до закінчення терміну приймання заяв на поточний аукціон.
5.11. За рішенням УЦСА може бути встановлений такий порядок перевірки пакетів ПМС, які подаються до РЦСА опечатаними банком, що обслуговує платника, та з реєстрами, затвердженими банком.
Для кожного пакету здійснюється обов'язкова перевірка ПМС за кількістю.
Перевірка дійсності ПМС та відповідності ПМС розширеному реєстру пакета та реєстру з відміткою банку, що подається заявником, здійснюється вибірково у такому порядку:
- перевірка здійснюється для п'яти ПМС, обраних випадково у кожному п'ятому пакеті. Результат вибіркової перевірки кожного ПМС відмічається підписом працівника РЦСА у відповідному рядку розширеного реєстра ПМС;
- у кожному десятому пакеті здійснюється повна перевірка всіх ПМС;
- при виявленні помилки - недійсного ПМС або невідповідності ПМС розширеному реєстру або реєстру з відміткою банку, здійснюється повна перевірка наступних трьох пакетів того ж заявника. Якщо виявлено ще принаймні одну помилку, повністю перевіряються всі пакети заявника;
- пакети з помилками повертаються заявнику разом з реєстрами ПМС.
УЦСА може встановити інший порядок вибіркової перевірки ПМС, що подаються в опечатаних банком пакетах, на справжність та відповідність реєстрам.
Відповідальність за помилки та невідповідності, які будуть виявлені при подальшій обробці та перевірці пакетів ПМС (погашенні, поданні до банку), несе РЦСА. РЦСА, заявник та платник зобов'язані вжити заходів для усунення виявлених невідповідностей та відображення внесених змін в документах та комп'ютерній системі РЦСА.
5.12. РЦСА передає готівкові ПМС, прийняті від заявників, окремо по кожному платнику, до обслуговуючого банку для зарахування на позабалансовий приватизаційний рахунок 9946 згідно з п.3.6 постанови Правління Національного банку України від 14 березня 1995 року N 53. Після зарахування сертифікатів РЦСА передає третій примірник прибуткового позабалансового ордера заявнику для списання банком платника переданих до РЦСА сертифікатів.
5.13. Готівкові ПМС, прийняті від заявників, РЦСА обліковує, погашає та зараховує на позабалансовий рахунок 9946 РЦСА у порядку, визначеному Положенням про порядок розрахунків за придбані об'єкти приватизації, затвердженим Фондом державного майна України 2 листопада 1992 року N 467 з урахуванням змін та доповнень до цього Положення, затверджених наказом ФДМУ та Правлінням НБУ від 9 червня 1995 року N 690/63.
5.14. З метою використання депозитних сертифікатів, а також закумульованих інвестиційними фондами та інвестиційними компаніями залишків коштів депозитних сертифікатів у безготівковій формі, платник перераховує закумульовані сертифікати з обслуговуючого банку на рахунок N 9946 РЦСА (загальна сума коштів депозитних сертифікатів обчислюється в гривнях і повинна бути кратною номінальній вартості приватизаційного майнового сертифікату). Для цього:
( Перший абзац пункта 5.14 в редакції Наказу Фонду державного майна N 1370 від 12.11.96 )
- заявник складає заяву про прийняття приватизаційних майнових сертифікатів за встановленою формою (додаток N 2 до цього Положення) в одному примірнику і подає її до РЦСА для оформлення приватизаційного платіжного доручення про переказ сертифікатів з рахунку платника на рахунок РЦСА. Заява залишається в РЦСА;
- на підставі поданої заяви РЦСА виписує платнику в його присутності приватизаційне платіжне доручення у порядку, визначеному Положенням про порядок розрахунків за придбані об'єкти приватизації, затвердженим Фондом державного майна України 2 листопада 1992 року N 467 з урахуванням змін та доповнень до цього Положення, затверджених наказом ФДМУ та Правлінням НБУ від 9 червня 1995 року N 690/63. При оформленні приватизаційного платіжного доручення об'єкт приватизації не вказується;
- платник звертається до свого обслуговуючого банку та виконує перерахування означеної кількості безготівкових ПМС.
5.15. Після зарахування безготівкових ПМС на рахунок РЦСА заявник звертається до РЦСА для прийняття його сертифікатів на облік в РЦСА. Для цього заявник подає до РЦСА:
- копію сплаченого платіжного доручення з відміткою обслуговуючого банку про перерахування ПМС;
- довірчі товариства, торговці цінними паперами та товариства покупців додатково подають на всю суму безготівкових ПМС, що перераховані, розширені реєстри платіжних доручень громадян у формі файлів на магнитній дискеті.
5.16. Розширені реєстри платіжних доручень громадян готуються довірчими товариствами, торговцями цінними паперами та товариствами покупців у вигляді файлів на дискеті за встановленим форматом (додаток N 3 до цього Положення) з використанням програмного забезпечення, одержаного від РЦСА. При цьому в полі N 1 "Вид ПМС" вказується "1" (безготівковий), а поле 2 "Серія та номер ПМС" не заповнюється.
Дані, які наводяться в розширеному реєстрі, необхідні для внесення власників ПМС до реєстру акціонерів, а також для здійснення перевірки безготівкових ПМС, що подаються, на правомірність їх участі в аукціоні.
Заявник може згрупувати у реєстрах дані про власників ПМС за бажаними напрямами вкладення їх ПМС за галузями господарства або за іншим принципом. На одній дискеті може бути записано декілька реєстрів громадян.
Допускається подання одного реєстру на всю кількість безготівкових ПМС, що перераховані до РЦСА. У цьому випадку вказані ПМС обліковуються РЦСА як один пакет ПМС.
5.17. Працівник РЦСА перевіряє надходження вказаних в платіжному дорученні коштів на рахунок РЦСА за інформацією з банку, обслуговуючого РЦСА, та засвідчує їх одержання своїм підписом на заяві про прийняття ПМС, на підставі якої було виписано платіжне доручення. Заява зберігається в РЦСА.
5.18. Якщо безготівкові ПМС надійшли на рахунок РЦСА, виконується копіювання файлів з реєстрами платіжних доручень громадян з дискет заявника до комп'ютерної системи РЦСА. Дискети повертаються заявнику.
Безготівкові ПМС, одержані від довірчих товариств, торговців цінними паперами та товариств покупців, приймаються на облік РЦСА окремим пакетом на кожний поданий реєстр платіжних доручень громадян. Кожному зареєстрованому пакету присвоюється черговий за надходженням номер.
Працівник РЦСА роздруковує один примірник прийнятих розширених реєстрів платіжних доручень громадян та одержує підпис заявника на ньому. Платник несе відповідальність за вірогідність даних про громадян, наведених в розширеному реєстрі. Розширені реєстри зберігаються в РЦСА разом з заявою.
Безготівкові ПМС, одержані від інвестиційних фондів та компаній, приймаються на облік як один пакет ПМС, якому присвоюється черговий за надходженням номер пакету.
5.19. Працівник РЦСА видає заявнику документ про прийняття до РЦСА пакетів ПМС, яке містить дату прийняття, перелік прийнятих на облік пакетів безготівкових ПМС з вказанням номерів пакетів, кількості ПМС в кожному пакеті та загальної кількості прийнятих ПМС. Документ затверджується підписом та печаткою РЦСА та підтверджує прийняття вказаної кількості ПМС до РЦСА. Другий примірник документу зберігається в РЦСА разом з заявою на прийняття ПМС.
5.20. У випадку, якщо ФДМУ призупинив або анулював дію ліцензії (дозволу) на діяльність фінансового посередника з приватизаційними паперами, заявник повинен подати до РЦСА банківську довідку про стан приватизаційного рахунку N 9946 платника на дату призупинення ліцензії (дозволу). До подання вказаної довідки РЦСА зупиняє приймання ПМС від заявника. Після подання довідки ПМС приймаються до РЦСА від заявника у межах кількості ПМС, яка відповідає довідці. Заявник має право продовжувати подавати заяви на участь у сертифікатних аукціонах з використанням ПМС, які на дату призупинення ліцензії знаходились на обліку в РЦСА або на рахунку фінансового посередника в обслуговуючому банку.
Після відновлення дії ліцензії (дозволу) вказані обмеження щодо приймання ПМС від заявника знімаються.
У випадку видачі заявнику нової ліцензії (дозволу) заявник повинен пройти перереєстрацію в РЦСА.
6. Порядок резервування приватизаційних майнових сертифікатів
6.1. Заявник, який вирішив заявити на сертифікатному аукціоні певну кількість ПМС, повинен до подання кожної заяви на участь у сертифікатному аукціоні зарезервувати означену в такій заяві кількість сертифікатів в межах загальної кількості сертифікатів, які прийняті від нього на облік в РЦСА. Для цього заявник подає до РЦСА заяву про резервування означеної кількості ПМС (додаток N 4 до цього Положення).
Резервуванню підлягають тільки ПМС, які ще не використані для оплати за акції та не зарезервовані.
6.2. В РЦСА здійснюється резервування двох видів:
- резервування ПМС за кількістю;
- резервування конкретних пакетів ПМС, що вказані в заяві.
6.3. Резервуванням ПМС за кількістю користуються всі категорії заявників. При цьому виді резервування заявник не вказує конкретно, які з ПМС, переданих ним до РЦСА, повинні бути зарезервовані під подану заяву про резервування.
Під таку заяву РЦСА резервує відповідну кількість ПМС в межах загальної кількості вільних ПМС платника. РЦСА самостійно визначає номери ПМС, які він резервує та приймає від платника до сплати за акції за результатами аукціону. РЦСА повідомляє заявника про те, які ПМС було прийнято до сплати.
6.4. Резервуванням конкретних пакетів ПМС користуються тільки такі категорії заявників: довірчі товариства, торговці цінними паперами, в тому числі комерційні банки, та товариства покупців.
Такий вид резервування дозволяє заявнику забезпечити придбання акцій підприємств на ім'я конкретних громадян. Для цього він заявляє на сертифікатний аукціон з обраного підприємства сертифікати цих громадян, згруповані в пакети ПМС, які зарезервовано спільно.
При такому виді резервування заявник вказує у заяві про резервування загальну кількість і суму ПМС та додатково надає перелік номерів пакетів ПМС, які повинні бути зарезервовані під дану заяву, у вигляді файлу встановленого формату (додаток N 5 до цього Положення) на дискеті.
Пакети ПМС резервуються і приймаються до оплати за акції за результатами сертифікатного аукціону в тому порядку, в якому вони вказані в переліку пакетів.
6.5. Якщо заявник бажає зарезервувати частини окремих пакетів ПМС або окремі сертифікати у визначених ним пакетах, до виконання резервування він повинен замовити РЦСА переформування пакетів ПМС.
При переформуванні вказані заявником ПМС вилучаються з відповідних пакетів та об'єднуються в один або декілька нових пакетів ПМС, які підлягають резервуванню.
6.6. Переформування пакетів здійснює РЦСА за окремою угодою з заявником, в якій визначається термін здійснення переформування, вартість послуги по переформуванню, вказуються дані про сертифікати, що підлягають подальшому резервуванню, та інші умови.
Для замовлення переформування пакетів заявник подає перелік ПМС, що підлягають резервуванню, в якому для кожного ПМС вказує:
- номер пакета, в якому знаходиться ПМС;
- порядковий номер сертифіката за реєстром ПМС в пакеті;
- серію та номер сертифіката.
За результатами переформування пакетів РЦСА надає заявнику документ про переформування пакетів, яке містить дату та номер переформування, номера та реєстри нових пакетів ПМС, сформованих з вказаних заявником сертифікатів.
Після здійснення переформування пакетів заявник подає заяву на резервування нових пакетів ПМС.
6.7. Заява про резервування ПМС складається заявником за встановленою формою (додаток N 4 до цього Положення) в одному примірнику.
В заяві вказуються такі дані:
- загальна кількість ПМС, що резервуються;
- вид ПМС, що резервуються (готівкові або безготівкові);
- вид резервування.
У заяві про резервування заявник вказує пакети ПМС лише одного типу (готівкові або безготівкові).
6.8. Складена заява про резервування подається до РЦСА уповноваженою особою заявника. У випадку резервування за номерами пакетів до заяви додається файл з номерами пакетів за встановленим форматом (додаток N 5 до цього Положення) на дискеті.
6.9. РЦСА виконує резервування протягом однієї години з моменту звернення заявника та надає заявникові один примірник свідоцтва про резервування ПМС, яке містить дату, номер резервування, номера зарезервованих пакетів ПМС, кількість ПМС у кожному пакеті та загальну кількість ПМС, що зарезервовані.
Другий примірник свідоцтва про резервування залишається в РЦСА та зберігається разом з заявою про резервування.
Свідоцтво про резервування засвідчується підписом особи, яка виконала резервування, та печаткою РЦСА.
Після отримання документу про резервування заявник може заявляти зарезервовані ПМС на сертифікатний аукціон.
6.10. Резервування безготівкових ПМС здійснюється у порядку, викладеному у пп.6.1-6.9 цього Положення.
7. Порядок складання заяви на придбання акцій
7.1. Для придбання акцій на сертифікатному аукціоні заявник повинен скласти та подати заяву за встановленою формою (додаток N 6 до цього Положення).
Заява складається шляхом заповнення бланка заяви у двох примірниках українською або російською мовою.
7.2. У розділі 1 заяви на придбання акцій - "Об'єкт приватизації" вказуються дані про об'єкт приватизації, на придбання акції якого подається заява. Оскільки ці дані є конфіденційними та не перевіряються реєстратором під час приймання заяви в РЦСА, відповідальність за помилки в них несе заявник.
При цьому виявлені в РЦСА помилки обробляються наступним чином:
1) якщо вказаний в заяві код ЗКПО об'єкта відсутній в переліку підприємств, запропонованих на вказаний сертифікатний аукціон, а вказана в заяві назва об'єкта є в цьому переліку підприємств (або вказана назва містить помилки, але дозволяє однозначно ідентифікувати об'єкт з одним з об'єктів в цьому переліку), заява допускається до участі в сертифікатному аукціоні згідно з вказаною в ній назвою об'єкта, яка вважається вірною та за якою контролер РЦСА виправляє код ЗКПО в заяві;
2) якщо вказані в заяві код ЗКПО об'єкта та його назва є в переліку підприємств, запропонованих на вказаний сертифікатний аукціон, але відносяться до різних об'єктів, заява допускається до участі в сертифікатному аукціоні згідно з вказаним в заяві кодом ЗКПО, який вважається вірним;
3) якщо вказаний в заяві код ЗКПО об'єкта є в переліку підприємств, запропонованих на вказаний сертифікатний аукціон, а вказана в заяві назва об'єкта в цьому переліку підприємств відсутня, заява допускається до участі в сертифікатному аукціоні згідно з вказаним в ній кодом ЗКПО, який вважається вірним;
4) якщо вказаний в заяві код ЗКПО об'єкта відсутній в переліку підприємств, запропонованих на вказаний сертифікатний аукціон, а вказана в заяві назва об'єкту не дозволяє однозначно ідентифікувати об'єкт з одним з об'єктів в цьому переліку, заява знімається з сертифікатного аукціону як помилкова без надання можливості заявнику виправити таку помилку.
7.3. У розділі 2 заяви "Заяви та зобов'язання заявника" підтверджується згода заявника придбати на суму приватизаційних майнових сертифікатів, вказану в заяві, акції за аукціонною ціною, що склалася, поінформованість щодо умов сертифікатного аукціону та зобов'язання виконувати ці умови. Заявник обирає один з варіантів умов участі у сертифікатному аукціоні (А - заява з обмеженням ціни, Б - заява без обмеження ціни) шляхом закреслення відповідного поля у заяві.
7.4. Варіант А заявник може обрати лише за умови, якщо він заявляє на сертифікатний аукціон не менш ніж сто приватизаційних майнових сертифікатів.
Заявник вказує у заяві максимальну аукціонну ціну, при перевищенні якої заявник відмовляється купувати акції.
Максимальна аукціонна ціна однієї акції обраного заявником об'єкта приватизації вказується в перерахунку на максимальну аукціонну ціну однієї типової акції. Номінальна вартість типової акції умовно встановлена ФДМУ та дорівнює 0,25 грн.
Заявник самостійно визначає максимальну аукціонну ціну типової акції у вигляді частки 1/"х" від номінальної вартості приватизаційного сертифіката. Максимальна ціна є результатом ділення номінальної вартості ПМС на обране заявником ціле число "х". Це означає, що заявник згоджується придбати за кожний заявлений ПМС не менше ніж "х" типових акцій.
Заявник вписує ціле число "х" у відповідне поле другого розділу заяви.