ПРАВЛІННЯ НАЦІОНАЛЬНОГО БАНКУ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
12.08.2003 N 333 |
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
10 вересня 2003 р.
за N 784/8105
Про затвердження переліків і тарифів операцій (послуг), що здійснюються Національним банком України, його територіальними управліннями та установами за операціями (послугами), пов'язаними з діяльністю клієнтів і банків - кореспондентів Національного банку України
( Із змінами, внесеними згідно з Постановами Національного банку N 120 від 19.03.2004 N 520 від 29.10.2004 )
У зв'язку з потребою приведення переліку і тарифів операцій (послуг), що здійснюються Національним банком України, його установами та територіальними управліннями, у відповідність до вимог нормативно-правових актів Національного банку України та з метою підвищення їх ефективності відповідно до статей 6, 7, 15, 42 Закону України "Про Національний банк України" Правління Національного банку України
ПОСТАНОВЛЯЄ:
1. Затвердити:
Перелік і тарифи операцій, що здійснюються Національним банком України, його територіальними управліннями та установами клієнтам і банкам - кореспондентам Національного банку України з розрахунково-касового обслуговування (додаються);
Перелік і тарифи з організаційних та інших видів послуг, що надаються Національним банком України, його територіальними управліннями та установами клієнтам і банкам - кореспондентам Національного банку України (додаються);
Перелік і тарифи послуг, що надаються Національним банком України, його територіальними управліннями та установами клієнтам і банкам - кореспондентам Національного банку України з інкасації валютних цінностей (додаються);
Перелік і тарифи операцій щодо використання платіжних карток та розрахункових операцій за ними, що надаються банкам - членам міжнародних платіжних систем Центральним міжбанківським процесинговим центром Центральної розрахункової палати Національного банку України (додаються);
Перелік і тарифи операцій (послуг), що здійснюються (надаються) зберігачам Депозитарієм Національного банку України (додаються).
Перелік і тарифи операцій з розрахункового обслуговування членів та учасників НСМЕП, що здійснюються Національним банком України, який виконує функції розрахункового банку НСМЕП (додаються);
( Пункт 1 доповнено абзацом згідно з Постановою Національного банку N 520 від 29.10.2004 )Перелік і тарифи на послуги, що надаються Національним банком України, який виконує функції Платіжної організації НСМЕП, членам та учасникам НСМЕП (додаються)
.
( Пункт 1 доповнено абзацом згідно з Постановою Національного банку N 520 від 29.10.2004 )
3. Дозволити територіальним управлінням і установам Національного банку України затверджувати і визначати тарифи на операції (послуги), перелік яких визначений цією постановою, але на які не встановлено розмір плати, забезпечуючи разом з тим потребу в отриманні доходів у сумі покриття всіх витрат, які здійснюватимуться для виконання відповідної операції (послуги).
4. Зобов'язати керівників територіальних управлінь і установ Національного банку України переукласти в разі потреби укладені з клієнтами договори, угоди про здійснення банківських операцій (надання послуг) і привести їх у відповідність до цієї постанови та встановити постійний контроль за їх виконанням.
5. Залишити за собою право встановлювати розміри комісійної винагороди на окремі види операцій (послуг) за домовленістю сторін відповідно до тарифів, затверджених цією постановою.
Комісійна винагорода за валютними операціями (послугами) встановлюється і отримується відповідно до вимог пункту 2.26 Правил здійснення операцій на міжбанківському валютному ринку України, затверджених постановою Правління Національного банку України від 18.03.99 N 127 і зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 18.03.99 за N 171/3464.
6. Тарифи на операції (послуги) затверджені без урахування податку на додану вартість.
За операціями (послугами), що підлягають оподаткуванню податком на додану вартість згідно із законодавством України (крім операцій з розрахунково-касового обслуговування та послуг з інкасації), клієнти Національного банку України здійснюють перерахування коштів за тарифами, збільшеними на суму податку на додану вартість.
7. Зобов'язати директорів усіх департаментів та керівників установ Національного банку України в разі внесення змін до нормативно-правових актів Національного банку України за умови, що вони впливають на рівень установлених тарифів, своєчасно вносити пропозиції на розгляд Правління Національного банку України щодо перегляду переліків і тарифів операцій (послуг), що здійснюються в системі Національного банку України.
8. Скасувати постанову Правління Національного банку України від 08.08.2000 N 311 "Про затвердження переліків і тарифів банківських операцій (послуг), що надаються установами та територіальними управліннями Національного банку України за операціями (послугами), пов'язаними з діяльністю клієнтів і банків-кореспондентів Національного банку України", зареєстровану в Міністерстві юстиції України 14.09.2000 за N 606/4827, із змінами.
9. Постанова набирає чинності через 10 днів після державної реєстрації в Міністерстві юстиції України.
10. Персональну відповідальність за виконання цієї постанови покласти на керівників відповідних структурних підрозділів.
11. Контроль за дотриманням умов виконання цієї постанови покласти на Фінансовий департамент (О.М.Кандибка) та Департамент аудиту (В.М.Матвійчук).
В. о. Голови | А.П.Яценюк |
ЗАТВЕРДЖЕНО
Постанова Правління
Національного банку України
12.08.2003 N 333
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
10 вересня 2003 р.
за N 784/8105
ПЕРЕЛІК І ТАРИФИ
операцій, що здійснюються Національним банком України, його територіальними управліннями та установами клієнтам і банкам - кореспондентам Національного банку України з розрахунково-касового обслуговування
---------------
(1) Інкасові операції здійснюються згідно з Уніфікованими правилами з інкасо, із змінами (редакція 1995 року N 322, публікація Міжнародної торгової палати).
(2) Операції з документарними акредитивами здійснюються згідно з Уніфікованими правилами та звичаями для документарних акредитивів, із змінами (редакція 1993 року N 500, публікація Міжнародної торгової палати).
(3) Оплата здійснюється кожним безмодельним банком (філією), головними банками всіх моделей, уповноваженими установами 5, 6-ї моделей та всіма філіями 0, 1, 4, 6, 7, 8-ї моделей на рахунок територіального управління Національного банку, на території якого вони перебувають.
(4) Оплата здійснюється головними банками 2-ї і 3-ї моделей та уповноваженими установами 5-ї моделі за свої М філій.
(5) До інших користувачів належать ті юридичні особи, з якими керівництво Національного банку України дозволило укласти договір (угоду) про надання відповідних послуг.
(6) Документами замовника є:
документи СЕП від замовника, крім тих, що бракуються з вини замовника (помилки типу "Жовте сальдо", "Помилка в розрахункових документах" тощо);
документи СЕП для замовника, причому платежі з "нічного" рахунку враховуються в день їх підтвердження;
документи СТП для замовника, отримані замовником, який не є учасником системи термінових переказів.
Таким чином, розрахункова палата бере плату із замовника за щоденне оброблення в системі електронних переказів Національного банку порції електронної інформації, тобто кожного електронного розрахункового документа або електронного розрахункового повідомлення.
Плата за документообіг у системі електронних переказів (моделі 2, 3 та 4, 5, 6, 7) здійснюється головним банком відповідно до загального обсягу документів, які надходять від усіх філій, тій розрахунковій палаті, з якою працює його АРМ-НБУ.
Плата за документообіг у системі електронних переказів (8-а модель) здійснюється головним банком та кожною філією окремо тій розрахунковій палаті, з якою працює їх АРМ-НБУ.
Алгоритм розрахунку вартості послуг:
для початкових документів замовника за часовими інтервалами:
08:00 - 16:00 S1 = <тариф> x <кількість початкових документів>,
16:00 - 19:00 S2 = [К1 x (1 - L1) + L1] x <тариф> x
x <кількість початкових документів>,
19:00 - кінець S3 = [К2 x (1 - L2) + К1 x L2] x <тариф> x
x <кількість початкових документів>,
де К1 = 1,5; К2 = 3,0; L1 = 0,10; L2 = 0,05;
для відповідних документів замовника без часових інтервалів:
S4 = <тариф> x <кількість відповідних документів>.
Загальна вартість послуг S = S1 + S2 + S3 + S4.
(7) Документами замовника є:
документи СТП від замовника;
документи СТП для замовника.
Таким чином, Центральна розрахункова палата бере плату із замовника за щоденне оброблення в системі термінових переказів Національного банку порції електронної інформації, тобто кожного електронного розрахункового документа або електронного розрахункового повідомлення.
Плата за документообіг у системі термінових переказів здійснюється банком відповідно до загального обсягу документів, які надходять від усіх філій, Центральній розрахунковій палаті. Алгоритм розрахунку вартості послуг системи термінових переказів установлюється відповідно до алгоритму вартості послуг, розрахованого для системи електронних переказів, який наведений у виносці 6.
( Перелік і тарифи із змінами, внесеними згідно з Постановою Національного банку N 120 від 19.03.2004 )
Директор Фінансового департаменту Національного банку України | О.М.Кандибка |
ЗАТВЕРДЖЕНО
Постанова Правління
Національного банку України
12.08.2003 N 333
(у редакції постанови
Правління НБУ
від 29.10.2004 N 520
( z1438-04 )
ПЕРЕЛІК І ТАРИФИ
операцій з розрахункового обслуговування членів та учасників НСМЕП, що здійснюються Національним банком України, який виконує функції розрахункового банку НСМЕП
( Перелік і тарифи в редакції Постанови Національного банку N 520 від 29.10.2004 )