• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про Порядок державної реєстрації виробів медичного призначення в Україні

Міністерство охорони здоровя України  | Наказ, Перелік, Порядок від 26.09.2000 № 229 | Документ не діє
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ
Н А К А З
N 229 від 26.09.2000


Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
17 січня 2001 р.
за N 35/5226
Про Порядок державної реєстрації виробів медичного призначення в Україні
Відповідно до Положення про Міністерство охорони здоров'я України, затвердженого Указом Президента України від 24 липня 2000 року N 918/2000, та Положення про Державний департамент з контролю за якістю, безпекою та виробництвом лікарських засобів і виробів медичного призначення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 5 червня 2000 р. за N 917,
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Порядок державної реєстрації виробів медичного призначення в Україні (додається).
2. Затвердити Перелік виробів медичного призначення, що підлягають державній реєстрації в Україні (додається).
3. У встановленому порядку в п'ятиденний термін подати цей наказ на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
4. Першому заступнику голови Державного департаменту з контролю за якістю, безпекою та виробництвом лікарських засобів і виробів медичного призначення (далі - Державний департамент) О.І.Євтушенку поінформувати всі зацікавлені міністерства та відомства про Порядок державної реєстрації виробів медичного призначення в Україні, забезпечити друкування його в засобах масової інформації.
5. Уважати наказ Національного агентства з контролю за якістю та безпекою продуктів харчування, лікарських засобів та виробів медичного призначення від 27.07.99 N 050 "Про Порядок здійснення державного контролю за якістю та безпекою виробів медичного призначення в процесі їх державної реєстрації в Україні", зареєстрованого в Міністерстві юстиції 27.09.99 р. за N 646/3939 таким, що втратив чинність.
6. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра охорони здоров'я України, Голову Державного департаменту О.Ш.Коротка.
Міністр В.Ф.Москаленко
Затверджено
Наказ Міністерства охорони
здоров'я України
26.09.2000 N 229
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
17 січня 2001 р.
за N 35/5226
Порядок державної реєстрації виробів медичного призначення в Україні
Розділ 1. Загальні положення
1.1. Державну реєстрацію (перереєстрацію) виробів медичного призначення в Україні здійснює Державний департамент з контролю за якістю, безпекою та виробництвом лікарських засобів і виробів медичного призначення (далі - Державний департамент).
1.2. Цей Порядок погоджено в:
Державній митній службі України;
Державному комітеті України з питань регуляторної політики та підприємництва;
Державному комітеті стандартизації, метрології та сертифікації України.
1.3. Визначення термінів, що використовуються в цьому Порядку:
1.3.1. Вироби медичного призначення (далі - ВМП) - вироби медичної техніки, матеріали, медичні вироби, обладнання тощо, які застосовуються в медичній практиці для:
попередження захворювань;
діагностики захворювань;
моніторингу, контролю та дослідження морфофункціонального стану організму;
лікування, повного або часткового усунення проявів хвороби, заміни чи зміни анатомічного або фізіологічного стану ушкодженого організму або його функцій тощо.
1.3.2. Комплектуючі до ВМП - вироби, пристрої, що призначені виробником для безпосереднього застосування з певним ВМП як його складові частини відповідно до функціонального призначення ВМП.
1.3.3. Модифікація ВМП - це різновид ВМП, розроблений на базі основного виробу з метою розширення та/або спеціалізації сфери його використання.
1.3.4. Нормативні документи - стандарти, технічні умови, інші нормативно-технічні документи на продукцію, а також державні норми, правила, нормативи, що визначають критерії якості й безпеки ВМП та умови їх виробництва й застосування.
1.3.5. Досьє - матеріали доклінічного вивчення, клінічних випробувань та інша документація щодо ВМП.
1.3.6. Експертиза виробів медичного призначення та експертиза досьє - установлення відповідності характеристик ВМП, у тому числі й зазначених заявником показників, та досьє на них відповідним нормативним документам і чинному законодавству України щодо якості та безпеки для людини, середовища, а також визначення критеріїв, показників шляхом досліджень, випробувань тощо.
1.3.7. Об'єктами експертизи є ВМП та досьє на них.
1.3.8. Суб'єктами експертизи є:
Державний департамент;
уповноважені Державним департаментом науково-експертні установи (далі - уповноважені установи) на виконання певних видів експертиз;
виробник або особи, що ним уповноважені (розробники, постачальники, імпортери тощо) (далі - заявник).
Розділ 2. Державна реєстрація (перереєстрація) виробів медичного призначення
2.1. Державна реєстрація (перереєстрація) ВМП здіснюється Державним департаментом.
2.2. Реалізація та використання в Україні ВМП дозволяється після їх державної реєстрації, крім випадків, що затверджені Міністерством охорони здоров'я України у встановленому порядку.
2.3. Модифікації ВМП підлягають реєстрації (перереєстрації) в порядку, передбаченому для реєстрації ВМП.
2.4. Для проведення державної реєстрації ВМП заявник подає до Державного департаменту заяву встановленого зразка (додаток 1).
2.5. Якщо заявник не є виробником ВМП, то він разом із заявою подає документ, що підтверджує його повноваження на реєстрацію від імені виробника, із зазначенням отримувача Свідоцтва про державну реєстрацію та його власника.
2.6. До заяви додаються документи та матеріали, перелік яких зазначений у додатку 2.
2.7. Державний департамент видає заявнику Свідоцтво про державну реєстрацію (додаток 3), яке є документом, що підтверджує державну реєстрацію ВМП і надає право для їх реалізації та використання в Україні.
2.8. Відповідальність за достовірність наданих документів, матеріалів, зразків несе заявник.
2.9. Державний департамент протягом трьох робочих днів розглядає подані заявником документи та матеріали і в письмовому вигляді повідомляє заявника про:
направлення на експертизу;
відмову в проведенні державної реєстрації.
2.10. На підставі висновку експертизи Державний департамент приймає рішення про державну реєстрацію або відмову в державній реєстрації ВМП, про що повідомляє заявника письмово у десятиденний термін з дати одержання висновку.
2.11. Термін підготовки документів до державної реєстрації не може перевищувати 90 діб.
2.12. Підставою для відмови в державній реєстрації є висновок експертизи, що не підтверджує якість та безпеку ВМП.
2.13. Рішення Державного департаменту про відмову в державній реєстрації заявник може оскаржити в установленому законодавством порядку.
2.14. У разі позитивного рішення Державного департаменту щодо реєстрації дані про ВМП уносяться до Державного реєстру медичної техніки та виробів медичного призначення.
2.15. Термін дії державної реєстрації ВМП становить 5 років.
2.16. Протягом терміну дії державної реєстрації заявник несе повну відповідальність за відповідність показників якості та безпеки зареєстрованих ВМП.
2.17. Після закінчення терміну державної реєстрації ввезення ВМП в Україну їх реалізація та використання в Україні можливі тільки за умови перереєстрації.
2.18. Перереєстрація ВМП здійснюється в тому самому порядку, що й реєстрація.
2.19. По закінченні п'ятирічного терміну з дня державної реєстрації ВМП реєстраційні посвідчення, видані Комітетом з нової медичної техніки МОЗ, та Свідоцтва про державну реєстрацію Національного агентства з контролю за якістю та безпекою продуктів харчування, лікарських засобів та виробів медичного призначення підлягають перереєстрації в Державному департаменті згідно з цим Порядком.
2.20. Перереєстрація ВМП проводиться в разі:
зміни назви ВМП;
зміни форми випуску;
зміни назви власника (виробника, розробника);
передачі прав на виробництво іншому виробнику;
зміни області застосування та рекомендацій із застосування;
зміни вимог нормативної документації;
зміни протипоказань та обмежень застосування;
включення до ВМП нових матеріалів, що контактують з тілом людини.
2.21. Про всі зміни, що потребують перереєстрації, заявник повинен поставити до відома Державний департамент у 10-денний термін.
2.22. У випадках, зазначених у пункті 2.20, для перереєстрації заявник, крім заяви про перереєстрацію, подає до Державного департаменту відповідні документи, що підтверджують зазначені зміни (у разі зміни назви власника (виробника, розробника) та передачі прав на виробництво - видані компетентними органами країни, де зареєстровані ВМП і власник (виробник). У разі передачі прав на виробництво подається оригінал або нотаріально засвідчена копія контракту (договору) між виробниками.
2.23. У разі виявлення або повідомлення про:
невідомі раніше негативні властивості ВМП при їх виробництві та/або застосуванні;
невідповідності в маркуванні ВМП, в інструкції до застосування тощо, які погіршують показники якості, ефективності і безпеки;
виникнення загрози здоров'ю або життю пацієнта (добровольця);
відсутність або недостатню ефективність дії ВМП;
порушення етичних норм тощо.
Державний департамент приймає рішення про анулювання або призупинення дії державної реєстрації ВМП, про що робиться відповідна відмітка в Державному реєстрі медичної техніки та виробів медичного призначення (далі - Державний реєстр) та в триденний термін письмово повідомляється заявник.
Розділ 3. Державний реєстр медичної техніки та виробів медичного призначення
3.1. Державний реєстр формує та веде Державний департамент.
3.2. Унесення ВМП до Державного реєстру є обов'язковою підставою для їх увезення на територію України, реалізації та використання в медичній практиці в Україні.
3.3. Державний реєстр зберігається в місцях, які унеможливлюють доступ сторонніх осіб протягом терміну, визначеного відповідною категорією документів згідно з законодавством.
3.4. Державний реєстр ведеться на паперових носіях (у вигляді журналу з пронумерованими сторінками, прошнурованого та скріпленого печаткою Державного департаменту) та в бездокументарній формі (у вигляді записів на електронних носіях).
3.5. Державний реєстр заповнюється за формою, зазначеною в додатку 4.
3.6. Державний департамент здійснює видання (перевидання) Державного реєстру, розміщує його дані в засобах масової інформації для відкритого ознайомлення.
3.7. Унесення ВМП до Державного реєстру здійснюється на підставі наказу Державного департаменту про державну реєстрацію ВМП, яке видається відповідно до прийнятого рішення Державного департаменту.
3.8. Виключення ВМП з Державного реєстру здійснюється на підставі наказу Державного департаменту.
3.9. При веденні Державного реєстру можливі виправлення технічного характеру, які засвідчуються підписом уповноваженої особи Державного департаменту та печаткою Державного департаменту.
Розділ 4. Порядок надання Підтвердження про Державну реєстрацію виробів медичного призначення
4.1. Юридична (фізична) особа має право отримати Підтвердження про державну реєстрацію ВМП (далі - Підтвердження) в Україні (додаток 5).
4.2. Підтвердження надається Державним департаментом на кожну конкретну партію ВМП, що зареєстровані в Україні відповідно до цього порядку та внесені до Державного реєстру.
4.3. Документом, що засвідчує державну реєстрацію ВМП в Україні, є Підтвердження про Державну реєстрацію ВМП.
4.4. Для одержання Підтвердження юридична (фізична) особа подає до Державного департаменту такі документи:
заяву;
копію контракту, за яким увозиться партія ВМП;
провізні документи на ВМП (рахунок-фактура, інвойс тощо з відміткою митниці).
Надані документи мають бути завірені підписом керівника та печаткою заявника.
4.5. Отримані документи передаються до уповноваженої Державним департаментом установи не пізніше наступного робочого дня з дати отримання.
4.6. Підтвердження видається Державним департаментом за наявності експертного висновку уповноваженої установи про відповідність заявлених ВМП:
ВМП, зазначених у документах заявника;
ВМП, які внесені до Державного реєстру виробів медичного призначення.
4.7. Термін виконання експертизи уповноваженою установою та подання висновку до Державного департаменту щодо можливості надання Підтвердження становить 3 робочих дні після оплати експертиз уповноваженій установі.
4.8. Термін надання Державним департаментом Підтвердження після отримання висновку від уповноваженої установи становить один робочий день.
4.9. Підтвердження не надається, якщо:
дані щодо ВМП відсутні в Державному реєстрі;
термін дії Свідоцтва про державну реєстрацію вичерпаний;
дані в документах, наданих заявником, недостовірні.
4.10. Заявник несе повну відповідальність за достовірність наданих даних.
4.11. Документи щодо надання Підтверджень зберігаються в Державному департаменті протягом одного року.
4.12. Увезення на митну територію України виробів медичного призначення можливе за умови надання митному органу в пункті пропуску сертифіката якості, що видається виробником.
4.13. Митне оформлення у вільний обіг увезених в Україну ВМП можливе за умови надання митному органу імпортером (декларантом) оригіналу Свідоцтва про державну реєстрацію виробу медичного призначення або його нотаріально засвідченої копії, або Підтвердження на кожну партію ВМП про їх державну реєстрацію в Україні.
Начальник відділу реєстрації та
сертифікації медичної техніки
і виробів медичного призначення


Я.І.Пенішкевич
Затверджено
Наказ Міністерства охорони
здоров'я України
26.09.2000 N 229
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
17 січня 2001 р.
за N 35/5226
Перелік виробів медичного призначення, які підлягають державній реєстрації в Україні
N
з/п
Код
ТН ЗЕД
Назва виробу
13001*Залози та інші органи, що призначені для
органотерапевтичного застосування,
висушені, змелені або не змелені в
порошок: екстракти залоз, інших органів
та їх секретів, призначені для
органотерапії; ... ; інші речовини
людського або тваринного походження,
призначені з терапевтичною або
профілактичною метою, в іншому місці не
пойменовані:
23001 10*- залози та органи інші, висушені,
змелені або не змелені в порошок:
33001 10 100*-- змелені в порошок
43001 10 900*-- інші
53005*Вата, марля, бинти та аналогічні вироби
(наприклад, перев'язувальний матеріал,
лейкопластир, припарки), просочені або
покриті фармацевтичними речовинами,
упаковані в спеціальні форми для
роздрібної торгівлі, призначені для
використання з терапевтичною метою, а
також у хірургії, стоматології ... :
63005 10 000- матеріал перев'язувальний клейкий та
інші матеріали, що мають липкий шар
(липку поверхню)
73005 90- інші:
-- вата та вироби з вати:
83005 90 110--- з віскозної та гігроскопічної вати
93005 90 190-- інші
--- з текстильних матеріалів
103005 90 310---- марля та вироби з марлі
---- інші:
113005 90 510----- з нетканих матеріалів
123005 90 550----- інші
133005 90 990--- інші
143006 10- кетгут хірургічний стерильний і
аналогічний стерильний шовний матеріал та
стерильний тканинний клей для
хірургічного закриття ран; ламінарія
стерильна та тампони з ламінарії
стерильні; засоби хірургічні та
стоматологічні, кровозупинні стерильні,
що розсмоктуються (що абсорбуються):
153006 10 100-- кетгут хірургічний стерильний
163006 10 900*-- інші
173006 40 000- цементи стоматологічні та матеріали для
пломбування зубів інші; матеріали
пломбувальні, цемент для відновлення
кісткової тканини (кістковий цемент)
183006 50 000- сумки санітарні для надання першої
допомоги та аптечки похідні
193306*Засоби гігієни порожнини рота та зубів,
включаючи фіксуючі порошки та пасти для
зубних протезів:
203306 10 000*- речовини для чищення зубів (рідкі,
пастоподібні та порошкоподібні)
213306 90 000*- інші
223307 90 000*- інші
233407 00 000... "зуболікувальний віск" або суміші для
отримання зліпків зубів у наборах,
призначених для роздрібної торгівлі або у
вигляді плиток, у формі підкови, у
брусках або аналогічних формах;
засоби для зуболікувальних потреб інші,
виготовлені на основі гіпсу
(кальцинованого гіпсу або сульфату
кальцію)
243701*Фотопластини та фотоплівки плоскі
сенсибілізовані, неекспоновані, з будь-яких
матеріалів (окрім паперу, картону
або текстилю); плівки плоскі для
термінової фотографії, сенсибілізовані,
неекспоновані, в упаковці або без
упаковки:
253701 10- рентгенівські:
263701 10 100-- з медичною, стоматологічною ... метою
273702 *Фотоплівки в рулонах сенсибілізовані,
неекспоновані, з будь-яких матеріалів
(окрім паперу, картону або текстилю);
плівки для термінової фотографії в
рулонах сенсибілізовані, неекспоновані:
283702 10 000- рентгенівські
293822 00 000*Реагенти складні діагностичні або
лабораторні (крім зазначених у товарних
позиціях 3002 або 3006)
303923 30*- пляшки, флакони та аналогічні вироби:
313923 30 100*-- ємністю не більше 2 л
323923 50*- пробки, кришки ... та інші вироби для
закупорювання:
333923 50 100*-- пробки та вироби для закупорювання
пляшок
343923 50 900*-- інші
353926 90 990*---- інші (соски силіконові, іонообмінні
колонки тощо)
364014Вироби гігієнічні та фармацевтичні
(включаючи соски) з гуми, окрім твердої
гуми (з фітінгами з твердої гуми або
без них):
374014 10 000- контрацептиви
384014 90*- інші:
394014 90 100-- різні типи сосок та аналогічні вироби
для дітей
404014 90 900*-- інші
414015*- ... рукавички ... :
424015 11 000-- рукавички хірургічні
434015 90 000*- інші
444206*Вироби з кишок тварин (окрім кетгуту з
натурального шовку) ... :
454206 10 000*- кетгут
464206 90 000*- інші
474818 40- гігієнічні рушники та тампони, дитячі
пелюшки та аналогічні санітарно-
гігієнічні вироби:
-- гігієнічні рушники і тампони та
аналогічні гігієнічні вироби:
484818 40 110--- гігієнічні рушники
494818 40 130--- тампони
504818 40 190*--- інші
-- дитячі пелюшки та аналогічні
гігієнічні вироби
514818 40 910--- не розфасовані для роздрібної
торгівлі
524818 40 990*--- інші
534818 90 100-- вироби, які застосовуються з
хірургічною, медичною або гігієнічною
метою, не розфасовані для роздрібної
торгівлі
544818 90 900*-- інші
555006 00 100*- шовкова нитка
565601 10- серветки та тампони гігієнічні, дитячі
пелюшки та аналогічні санітарно-
гігієнічні вироби з вати:
575601 10 100-- з хімічних волокон
585601 10 900*-- з інших текстильних матеріалів
- вата, інші вироби з вати
595601 21-- з бавовни:
605601 21 100--- гігроскопічна
615601 21 900*--- інша
625601 22-- з хімічних волокон:
635601 22 100--- у рулонах діаметром не більше 8 мм
--- інша:
645601 22 910---- з синтетичних волокон
655601 22 990---- з штучних волокон
665601 29 000*-- інші
676115 93 100*--- панчохи для тих, хто страждає
варикозним розширенням вен
686115 93 300*--- гольфи (крім панчох для тих, хто
страждає варикозним розширенням вен )
696115 93 990*---- інші
706115 99 000*-- з інших текстильних матеріалів
716210*Одяг, виготовлений з матеріалів, що
класифікуються в товарній позиції 5603:
726210 10 910*--- у стерильній упаковці
736212 20 000 *- пояси та пояси-труси
746307 10 900*-- інші (санітарні рушники, маски
хірургічні тощо)
757010*- ... флакони, ампули та інші скляні
ємності для зберігання, транспортування
або упаковки ... , пробки, кришки та інші
аналогічні скляні вироби:
767010 10 000*- ампули
777010 90*- інші:
------ для фармацевтичної продукції,
номінальною ємністю:
787010 90 710*------- більше ніж 0,055 л
797010 90 770*------- 0,055 л або менше
807010 90 990*--- пробки, кришка та інші аналогічні
вироби
817015 10 000- скельця для окулярів, що коригують зір
827017*Посуд скляний лабораторний, гігієнічний
або фармацевтичний, градуйований або
неградуйований, калібрований або
некалібрований:
837017 90 000*- інші
848419 20 000- стерилізатори медичні, хірургічні та
лабораторні
858421 19 910*---- центрифуги, що використовуються в
лабораторіях
868423 10*- ваги для зважування людей, включаючи
ваги для немовлят ...
878705 90 900*-- інші (автомобілі спеціального
призначення, ... автомобілі з
рентгенівськими установками)
888713*Візки інвалідні, які обладнані або
не обладнані двигуном або іншими
механізмами для пересування:
898713 10 000*- без двигуна та інших механізмів для
пересування
908713 90 000*- інші
919001 30 000*- лінзи контактні
929001 40- лінзи скляні для окулярів:
-- оброблені з обох боків:
939001 40 100--- для корекції зору
949001 40 310---- однофокальні
959001 40 390*---- інші
969001 50*- лінзи для окулярів з інших матеріалів:
-- оброблені з обох боків:
979001 50 100--- для корекції зору
989001 50 310---- однофокальні
999001 50 390*---- інші
1009001 50 900*-- інші
1019004*Окуляри, захисні окуляри та подібні їм
оптичні прилади, що коригують, та
захисні:
1029004 10 100*-- з оптичними лінзами
1039004 90 000*- інші
1049006 30 000- фотокамери ... для медичного обстеження
внутрішніх органів; фотокамери для
паралельної зйомки об'єктів, що
застосовуються в судовій медицині ...
1059010 20 000*- ... негатоскопи
1069011*Мікроскопи оптичні складні ... :
1079011 10 000*- мікроскопи стереоскопічні
1089011 20 000*- мікроскопи для мікрофотографії,
мікрозйомки і мікропроекціювання, інші
1099011 80 000*- мікроскопи інші
1109012 10 000*- мікроскопи, крім оптичних, апарати
дифракційні
1119017*... інструменти ручні для вимірювання
лінійних розмірів ... в іншому місці не
пойменовані:
1129018Прилади та пристрої, що застосовуються в
медицині, хірургії, стоматології ...
(включаючи сцинтиграфічну апаратуру),
апаратура електромедична інша, прилади
для дослідження зору:
- апаратура електродіагностична
(включаючи апаратуру для функціональних
діагностичних досліджень або для
контролю фізіологічних параметрів):
1139018 11 000-- електрокардіографи
1149018 19 000-- інша
1159018 20 000- апаратура, заснована на використанні
ультрафіолетового та інфрачервоного
випромінювання
1169018 31- шприци, голки, катетери, канюлі та
аналогічні інструменти:
-- шприци з голками або без голок:
1179018 31 100--- з пластмаси
1189018 31 900--- інші
1199018 32-- голки трубчасті металеві та голки для
накладання швів:
1209018 32 100--- голки трубчасті металеві
1219018 32 900--- голки для накладання швів
1229018 39 000-- інші
- прилади і пристрої стоматологічні,
інші
1239018 41 000-- бормашини, сумісні або несумісні на
спільній основі з іншим стоматологічним
обладнанням
1249018 49 000-- інші
1259018 50- прилади та пристрої офтальмологічні,
інші:
1269018 50 100-- неоптичні
1279018 50 900-- оптичні
1289018 90- інші прилади та пристрої:
1299018 90 100-- прилади для вимірювання кров'яного
тиску
1309018 90 200-- ендоскопи
1319018 90 300-- обладнання гемодіалізне (штучна нирка,
пристрої для обслуговування штучних
нирок, діалізатори)
-- обладнання діатермічне
1329018 90 410--- ультразвукове
1339018 90 490--- інше
1349018 90 500-- обладнання для переливання крові
1359018 90 600-- наркозне обладнання та пристрої
1369018 90 900*-- інше (лазери, маски для введення
анестезувальних препаратів, бандажі
тощо)
1379019*Апаратура для механотерапії; ... апаратура
для озонової, кисневої та аерозольної
терапії, штучного дихання та інша
терапевтична апаратура для лікування
порушень дихання:
1389019 10*- апаратура для механотерапії, ... :
1399019 10 100*-- обладнання електричне вібромасажне
1409019 10 900*-- інше
1419019 20 000- апаратура для озонової, кисневої та
аерозольної терапії, штучного дихання та
інша терапевтична аппаратура для
лікування порушень дихання
1429020 00 900*- інше (апаратура дихальна інша, газові
маски ...)
1439021*Пристосування ортопедичні, включаючи
милиці, хірургічні ремені та бандажі;
шини та інші пристосування для лікування
переломів; частини тіла штучні; ... апарати
... та інші пристосування, що носять на
собі чи з собою або імплантуються в
тіло для компенсації недорозвинутого
органа чи його втрати:
- протези суглобів інші, пристосування
ортопедичні або для лікування переломів:
1449021 11 000-- протези суглобів
1459021 19*-- інші:
1469021 19 100*--- прилади ортопедичні
1479021 19 900--- шини та інші пристосування для
лікування переломів
- зуби штучні та їх частини:
1489021 21-- зуби штучні:
1499021 21 100--- з пластмаси
1509021 21 900--- з інших матеріалів
1519021 29*-- інші:
1529021 29 100--- з коштовних матеріалів
1539021 29 900*--- інші
1549021 30*- частини тіла штучні, інші:
1559021 30 900*-- інші
1569021 40 000*- апарати слухові, крім частин та
пристосувань
1579021 50 000- кардіостимулятори, крім частин та
пристосувань
1589021 90*- інші (що імплантуються)
1599022Апаратура, що заснована на використанні
рентгенівського, альфа-, бета- та гамма-
випромінювань, що призначена... для
медичного, хірургічного, стоматологічного
... застосування (включно апаратура для
рентгенографічних та радіотерапевтичних
обстежень, рентгенівські трубки та інші
генератори рентгенівського
випромінювання, генератори високої
напруги, щити та пульти керування,
екрани, столи, крісла та інші засоби для
обстеження та лікування):
- апаратура, що заснована на дії
рентгенівського випромінювання і
призначена ... для медичного,
хірургічного, стоматологічного ...
використання (включно апаратура для
рентгенографічних та радіотерапевтичних
обстежень):
1609022 11 000-- апаратура медична, хірургічна,
стоматологічна ...
1619022 19 000*-- інша
- апаратура, що заснована на використанні
альфа-, бета-, гамма-випромінювань (у
тому числі медична, хірургічна,
стоматологічна ... , включно апаратура для
рентгенографічних та радіотерапевтичних
обстежень)
1629022 21 000-- апаратура медична хірургічна,
стоматологічна ...
1639022 30 000*- трубки рентгенівські
1649022 90- інша, в т.ч. частини та приналежності:
1659022 90 100*-- рентгенівські люмінесцентні екрани та
рентгенівські екрани, що підсилюють;
екрани та сітки протирозсіювальні
1669022 90 900*-- інші
1679025 11 910---- термометри медичні ...
1689025 19 910*---- термометри електронні
1699027*Прилади та апаратура для фізичного та
хімічного
аналізу (наприклад, поляриметри,
рефрактометри, спектрометри, газо- та
димоаналізатори) ... :
1709027 20*- хроматографи та прилади для
електрофорезу:
1719027 20 900-- прилади для електрофорезу
1729027 30 000*- спектрометри, спектрофотометри та
спектрографи, що грунтуються на дії
оптичного випромінювання ...
1739027 50 000*- прилади та апарати, що грунтуються на
дії оптичного випромінювання
(ультрафіолетового та частини спектра, що
доступний зору, інфрачервоного) ...
1749027 80*- прилади та апаратура, інші:
-- електронні:
1759027 80 110*--- pH-метри, рН-метри та інше обладнання
для вимірювання
електропровідності
1769027 80 190*--- інші
-- інші:
1779027 80 910*--- віскозиметри, прилади для вимірювання
пористості та розширення
1789027 90 100*-- мікротоми
1799030 10*- прилади та апаратура для виявлення та
вимірювання іонізуючих випромінювань:
1809030 10 900*-- інші
1819033 00 000*Частини та приладдя до машин, приладів,
інструментів та апаратури, які вказані в
групі 90 та не поіменовані в іншому
місці;
1829402Меблі медичні, хірургічні, стоматологічні
(наприклад, операційні столи, столи для
огляду, лікарняні ліжка з механічними
пристосуваннями, стоматологічні крісла) :
1839402 10 000- крісла стоматологічні
1849402 90 000- інші
1859603 21 000*-- щітки зубні, включно щітки для зубних
протезів
* Що використовуються з медичною метою, мають документальне підтвердження, відповідне маркування.
Перший заступник
Голови Державного департаменту

О.І.Євтушенко
Додаток 1
до Порядку державної
реєстрації виробів медичного
призначення в Україні
Заява N_________
про реєстрацію виробів медичного призначення
"_______" _____________
1. Загальні відомості
1. Назва об'єкта реєстрації
(синоніми, торгова назва
мовою оригіналу, англійською
та українською мовами)
2. Заявник (країна
реєстрації заявника,
місцезнаходження, телефон,
телефакс, Е-mail.
Національний реєстраційний
номер, код ЄДРПОУ)
3. Виробник (країна
реєстрації виробника,
місцезнаходження, телефон,
телефакс, Е-mail.
Національний реєстраційний
номер)
4. Документ про повноваження
заявника представляти
виробника (якщо заявником не
є виробник, - договір,
контракт, доручення)
5. Код ТН ЗЕД на ВМП
2. Сертифікат відповідності об'єкта реєстрації визначеним в Україні вимогам щодо його якості та безпеки для здоров'я людини:
Цим підтверджую, що заявлена мною продукція відповідає показникам якості та безпеки, представленим у супровідній документації, та вимогам законодавства України щодо якості та безпеки для здоров'я людини та навколишнього середовища.
Дата__________ Підпис заявника_____________
Додаток 2
до Порядку державної
реєстрації виробів медичного
призначення в Україні
Перелік документів та матеріалів, необхідних для реєстрації (перереєстрації) виробів медичного призначення
1. Пронумерований перелік документів та матеріалів, поданих на реєстрацію.
2. Заява встановленого зразка від виробника або його представника (постачальника, розробника, імпортера тощо). Якщо заявник не є виробником ВМП, то він також подає документ, що підтверджує його повноваження на реєстрацію від імені виробника, із зазначенням отримувача Свідоцтва про державну реєстрацію та його власника (договір, довіреність тощо).
3. Електронна версія переліку ВМП, що подаються на реєстрацію, з каталожними номерами (мовою оригіналу та українською мовою).
4. Проспекти, каталоги на ВМП.
5. Керівництво (інструкція) з експлуатації (застосування), технічний паспорт.
6. Сертифікати:
6.1. Сертифікат виробника.
6.2. Сертифікат походження.
6.3. Документи зарубіжні (національні чи міжнародні), що підтверджують відповідність ВМП вимогам національних або міжнародних нормативних документів та характеризують умови його виробництва (за наявності).
7. Сертифікат відповідності на вироби, виданий згідно з чинним законодавством України (за наявності).
8. Інформація щодо стандартів, нормативних баз, на підставі яких виробляється ВМП (за наявності).
9. Висновок за результатами державної метрологічної атестації - для засобів вимірювальної техніки.
10. Протоколи випробувань щодо якості, безпеки та ефективності ВМП (за наявності).
11. Етикетка або зразок маркування ВМП.
12. Документи про реєстрацію виробника в країні виробника, які належним чином легалізовані.
13. Копія свідоцтва про державну реєстрацію заявника, якщо заявник є суб'єктом підприємницької діяльності України.
Усі документи подаються у двох примірниках з перекладом на українську мову, в оригіналі або у вигляді копій, нотаріально засвідчених або засвідчених органом, що видав оригінальний документ, або у вигляді копій, засвідчених печаткою заявника, за умови пред'явлення заявником оригіналів документів.
Документи після проведення експертизи заявнику не повертаються.
Додаток 3
до Порядку державної
реєстрації виробів медичного
призначення в Україні
(Герб)
УКРАЇНА
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я
Державний департамент
з контролю за якістю, безпекою та виробництвом
лікарських засобів і виробів медичного призначення
Свідоцтво про державну реєстрацію
N______________
Свідоцтво видане ________________________________________________
(у давальному відмінку назва юридичної або
__________________________________________________________________
фізичної особи - заявника про реєстрацію; місцезнаходження,
__________________________________________________________________
тел., факс, Е-mail)
__________________________________________________________________
про те, що продукція
__________________________________________________________________
(назва виробу медичного призначення, тип, вид, марка та ін.,
__________________________________________________________________
код ТН ЗЕД)
__________________________________________________________________
(країна походження, підприємство-виробник (компанія, фірма),
__________________________________________________________________
місцезнаходження, тел., факс, Е-mail)
__________________________________________________________________
(код ЄДРПОУ представника імпортера в Україні)
__________________________________________________________________
зареєстрована в Україні та дозволена
_________________________________________________
(сфера застосування продукції)
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
Це Свідоцтво дійсне протягом ________________________________
Дата реєстрації _____________________________________________
Голова Державного департаменту___________________________________
(П.І.Б., підпис)
М.П.
Додаток 4
до Порядку державної
реєстрації виробів медичного
призначення в Україні
Державний реєстр Медичної техніки та виробів медичного призначення
12345678
Номер за
Державним
реєстром
(номер
Свідоцтва
про
державну
реєстрацію)
Назва ВМПНазва
виробника,
країна
виробника
Найменування
заявника,
країна
заявника;
код за
ЄДРПОУ
заявника в
Україні
Код ВМП
згідно з
кодами
товарної
номенклатури
зовнішньо-
економічної
діяльності
(далі - ТН
ЗЕД)
Дата та
номер
наказу
Державного
департаменту
про
включення
(виключення)
ВМП до (з)
Державного
реєстру
Сфера
застосування
ВМП
Примітки
Додаток 5
до Порядку державної
реєстрації виробів медичного
призначення в Україні
(Герб)
УКРАЇНА
МіНіСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я
Державний департамент
з контролю за якістю, безпекою та виробництвом
лікарських засобів і виробів медичного призначення
Підтвердження про Державну реєстрацію виробів медичного призначення
_______________________
_______________________
_______________________
_______________________
Вироби медичного призначення згідно із завіреним інвойсом
_______ від _________ (номер митної печатки________) до контракту
N __________ від _____________:
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
(назва реєстраційного документа, виданого в установленому порядку,
__________________________________________________________________
його номер та дата видачі)
__________________________________________________________________
(назва виробу, виробник)
унесені до Державного реєстру виробів медичного призначення, які
дозволені до застосування у медичній практиці в Україні і
зареєстровані в установленому законодавством порядку.
Додаток:
завірений інвойс N______ від_______ (номер митної печатки _______)
до контракту N________ від ___________
Дата __________________
Голова Державного департаменту ______________________________
(П.І.Б., підпис)
М.П.