• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про внесення змін до статті Митного кодексу України

Державна митна служба України  | Лист від 19.03.2008 № 11/5-10/3072
Реквізити
  • Видавник: Державна митна служба України
  • Тип: Лист
  • Дата: 19.03.2008
  • Номер: 11/5-10/3072
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Державна митна служба України
  • Тип: Лист
  • Дата: 19.03.2008
  • Номер: 11/5-10/3072
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
Л И С Т
19.03.2008 N 11/5-10/3072
Голові Громадської ради
при Державній митній службі
України
Трусову С.І.
Про внесення змін до статті Митного кодексу України
Державною митною службою України узагальнено Ваше звернення від 20.02.2008 N 34 щодо законопроекту "Про внесення змін до Митного кодексу України".
Повідомляємо, що проект закону розроблено Держмитслужбою на виконання пункту 1 плану заходів щодо виконання у 2007 році Загальнодержавної програми адаптації законодавства України до законодавства Європейського Союзу, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 07.03.2007 N 90-р, з метою створення сприятливих умов для провадження суб'єктами господарювання зовнішньоекономічної діяльності шляхом забезпечення права цих осіб на вільне розпорядження товарами, що належать їм на правах власності.
В цілому проект має на меті запровадження можливості здійснення анулювання митних декларацій та внесення до них змін. Конкретні випадки, коли митна декларація може бути анульована, будуть визначені регуляторним актом Кабінету Міністрів України.
Відповідно до Закону України від 05.10.2006 N 227-V Україна приєдналась до Міжнародної конвенції про спрощення та гармонізацію митних процедур (Кіото, 1999).
Згідно зі Стандартним правилом 1.2 Загального додатка до цієї Конвенції умови та порядок застосування митних правил і процедур цього додатка, а також Спеціальних додатків визначаються національним законодавством та повинні бути гранично простими.
Відповідно до положень частини другої статті 13 Конвенції Україна прийняла на себе зобов'язання протягом 60 місяців з дати набрання чинності Загального додатка до Конвенції впровадити в національне законодавство Стандартні правила з перехідним терміном цього Загального додатка.
Відповідно до Стандартного правила 3.28 з перехідним терміном митна служба дозволяє декларанту вносити зміни до поданої декларації на товари, якщо запит отриманий після початку перевірки декларації на товари, за умови, що причини, зазначені декларантом, визнані митною службою обґрунтованими.
Правилом 3.29 Загального додатка до Конвенції передбачено, що декларанту дозволяється відкликати декларацію на товари та звернутися з проханням про застосування іншого митного режиму за умови, що таке прохання подається до митної служби до того, як товари випущені, а причини подання визнані митною службою обґрунтованими.
В прийнятті рішення щодо обґрунтованості запиту декларанта про внесення змін до митної декларації або її відкликання Держмитслужба України буде керуватися офіційними рекомендаціями до Кіотської конвенції, які вказують на таке.
З моменту перевірки митної декларації митна служба починає перевіряти точність і правильність представленої інформації. Таким чином, вбачається обґрунтованим, що дана інформація не буде більше змінюватися. Стандарт 3.28, проте, вимагає від митної служби проведення оцінки запиту й обґрунтованості внесення змін у декларації. Якщо митна служба згодна, що представлені декларантом причини обґрунтовані, вона повинна надати дозвіл на внесення змін. Навіть коли зміна стосується несуттєвої інформації, наприклад, інформації про засоби доставки, також повинен надаватися дозвіл. Коли зміни стосуються істотної інформації, митна служба повинна визначити чи обґрунтоване надання запиту відносно розміру мит і податків, що підлягають сплаті, або інших контрольних запитів, виконання яких є прерогативою митної служби.
Митна служба може накладати певні обмеження на зміни в товарній декларації за допомогою введення відповідних положень у національне законодавство. Наприклад, запит про внесення змін може відхилятися, якщо вони спричиняють надання товарній декларації типу, відмінного від того, для якого була надана первинна декларація.
Навіть якщо запит про зміну товарної декларації задоволений, митна служба завжди може почати необхідні дії, включаючи накладення штрафних санкцій, якщо при перевірці товарної декларації або при огляді товарів виявлене порушення.
Стандарт 3.29 передбачає, що прийнята товарна декларація може бути відкликана на прохання декларанта, якщо митна служба задоволена тим, що данні обставини обґрунтовані. Далі представлені приклади можливих обставин:
- товари були задекларовані в невірний митний режим; або
- власник товарів змінився у процесі митного оформлення, а новий власник вибрав відмінний від попередніх митний режим або дію щодо даних товарів.
У деяких митних органах запит про іншу митну процедуру розглядається насправді як запит про відкликання первинної товарної декларації й про подання нової.
У якості ще більш дієвого механізму, багато митних органів, крім того, дозволяють відкликання товарної декларації у випадках, коли товари не прибувають, а залишаються під раніше використаною митною процедурою (або режимом) або коли помилково був представлений дублікат товарної декларації на той самий вантаж.
Митні органи, у яких надається дозвіл на застосування іншої митної процедури після факту випуску товарів в обіг, але перш ніж були сплачені мита і податки, надають більш істотне сприяння учасникам торгівлі у відповідності зі Статтею 2 цієї Конвенції.
Відкликання товарної декларації не припиняє необхідних дій митної служби, включаючи накладення штрафів, коли при перевірці товарної декларації або огляді товарів виявлене порушення.
Заступник Голови Служби П.В.Пашко
WEB MD Office "НПО Поверхность",
www.master-d.com.ua