• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження порядку збирання та транспортування відходів (крім токсичних та особливо небезпечних) у м. Києві

Київська міська рада | Рішення, Правила, Порядок, Положення від 18.03.2004 № 90/1300 | Документ не діє
Реквізити
  • Видавник: Київська міська рада
  • Тип: Рішення, Правила, Порядок, Положення
  • Дата: 18.03.2004
  • Номер: 90/1300
  • Статус: Документ не діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Київська міська рада
  • Тип: Рішення, Правила, Порядок, Положення
  • Дата: 18.03.2004
  • Номер: 90/1300
  • Статус: Документ не діє
Документ підготовлено в системі iplex
КИЇВСЬКА МІСЬКА РАДА
VII сесія XXIV скликання
Р І Ш Е Н Н Я
N 90/1300 від 18.03.2004
Про затвердження порядку збирання та транспортування
відходів (крім токсичних та особливо небезпечних)
у м. Києві
Керуючись Законом України "Про місцеве самоврядування вУкраїні" ( 280/97-ВР ), статтями 1, 20, 21 Закону України "Провідходи" ( 187/98-ВР ), з метою реалізації рішення Київськоїміської ради від 14.03.2002 N 365/1799 ( ra0365023-02 ) "Прозатвердження схеми санітарної очистки м. Києва" та удосконаленнясистеми поводження з відходами в м. Києві Київська міська радаВ И Р І Ш И Л А:
1. Покласти на виконавчий орган Київради (Київську міськудержавну адміністрацію) функції щодо організації та сприяннястворенню у м. Києві спеціалізованих підприємств усіх формвласності для збирання та вивезення відходів (крім токсичних таособливо небезпечних) з прибудинкових територій виключно наконкурсній основі з 01.04.2004.
2. Доручити виконавчому органу Київради (Київській міськійдержавній адміністрації) здійснювати контроль за діяльністюоб'єктів у сфері поводження з відходами у м. Києві шляхом видачідозволів на право вивезення відходів (крім токсичних та особливонебезпечних) у м. Києві.
3. Затвердити Тимчасове положення про порядок взаємодіїжитлово-експлуатаційних організацій з підприємствами-перевізникамита проведення конкурсів (тендерів) з визначення підприємств -перевізників відходів (крім токсичних та особливо небезпечних) ум. Києві згідно з додатком 1.
4. Затвердити Порядок видачі дозволів на право вивезеннявідходів (крім токсичних та особливо небезпечних) у м. Києві таввести його в дію з 01.04.2004 згідно з додатком 2.
5. Затвердити Правила транспортування відходів (крімтоксичних та особливо небезпечних) у м. Києві згідно з додатком 3.
6. Підприємствам, установам та організаціям м. Києва,незалежно від форм власності, укладати угоди на вивезення відходів(крім токсичних та особливо небезпечних) у м. Києві із тимипідприємствами-перевізниками, які мають дозвіл на право проведеннятакої діяльності, виданий Головним управлінням комунального іготельного господарств та туризму виконавчого органу Київськоїміської ради (Київської міської державної адміністрації).
7. Головному управлінню контролю за благоустроєм та зовнішнімдизайном міста Києва виконавчого органу Київської міської ради(Київської міської державної адміністрації) видачу і продовженняордерів (планових і аварійних) на виконання будь-якихремонтно-будівельник та інших робіт на території м. Києва,пов'язаних з великою кількістю будівельних відходів, здійснюватитільки за умови попереднього погодження замовником з Головнимуправлінням комунального і готельного господарств та туризмувиконавчого органу Київської міської ради (Київської міськоїдержавної адміністрації) місць складування будівельних відходів.
8. Управлінню ДАІ ГУ МВС в м. Києві посилити контроль занапрямками перевезення автотранспортом відходів (крім токсичних таособливо небезпечних) по території міста з метою запобіганнявиникненню несанкціонованих звалищ.
9. Головному управлінню з питань цінової політики виконавчогооргану Київської міської ради (Київської міської державноїадміністрації) опрацювати до 01.05.2004 пропозиції підприємств -перевізників побутових, будівельних та нетоксичних промисловихвідходів щодо перегляду тарифів на вивезення твердих побутовихвідходів із врахуванням значного підвищення цін напально-мастильні матеріали та зростання мінімальної заробітноїплати, що сталися з часу введення чинних тарифів.
10. Головному управлінню комунального і готельногогосподарств та туризму виконавчого органу Київської міської ради(Київської міської державної адміністрації):
10.1. Здійснювати щомісячний облік та аналіз кількостівідходів, що утворюються, утилізуються та захоронюються, з метоюзапобігання порушенням встановленого в місті порядку поводження звідходами.
10.2. Надати Головному управлінню з питань цінової політикивиконавчого органу Київської міської ради (Київської міськоїдержавної адміністрації) для затвердження в установленому порядкурозрахунки для встановлення розмірів плати за оформлення дозволівна право збирання та перевезення в м. Києві відходів (крімтоксичних та особливо небезпечних).
11. Спільно з Управлінням ДАІ ГУ МВС України в м. Києвірозробити зразок талона-перепустки для автотранспорту, щоперевозить відходи по м. Києву, з наступним затвердженням зразка увстановленому порядку. В подальшому талон-перепустка має кріпитисяз правого боку лобового скла спецавтотранспорту.
12. Районним у м. Києві державним адміністраціям таорганізаціям - перевізникам відходів щомісячно надавати Головномууправлінню комунального і готельного господарств та туризмувиконавчого органу Київської міської ради (Київської міськоїдержавної адміністрації) інформацію про кількість вивезенихвідходів (крім токсичних та особливо небезпечних) у м. Києві дляїї узагальнення.
13. Районним у м. Києві державним адміністраціям призалученні підприємств, установ та організацій до вивезення твердихпобутових відходів визначати їм для обслуговування мікрорайони звключенням всієї інфраструктури, підпорядкованої районним ум. Києві державним адміністраціям.
14. Головному управлінню контролю за благоустроєм тазовнішнім дизайном міста Києва виконавчого органу Київськоїміської ради (Київської міської державної адміністрації)здійснювати постійний контроль за дотриманням вимог чинногозаконодавства з метою запобігання утворенню несанкціонованихзвалищ на території лісопаркових зон у м. Києві та у разінеобхідності вживати відповідних заходів до порушниківприродоохоронного законодавства.
15. Комунальному об'єднанню "Київзеленбуд" забезпечитивикористання опалого листя, гілок та інших відходів органічногопоходження для отримання компосту та сумішей, які можуть бутивикористані як добрива при проведенні агротехнічних робіт впарках, садах, скверах міста та частково реалізовані населенню.
16. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійнукомісію Київради з питань житлово-комунального господарства тапаливно-енергетичного комплексу і постійну комісію Київради зпитань екологічної політики.
Київський міський голова О.Омельченко
Додаток 1
до рішення Київської
міської ради
від 18.03.2004 N 90/1300
ТИМЧАСОВЕ ПОЛОЖЕННЯ
про порядок взаємодії житлово-експлуатаційних
організацій з підприємствами - перевізниками
та проведення конкурсів (тендерів) з визначення
підприємств - перевізників твердих відходів
(крім токсичних та особливо небезпечних)
I. Загальні положення
1.1. Тимчасове положення (далі - Положення) регулюєвідносини, що виникають у сфері поводження з відходами (крімтоксичних та особливо небезпечних), зокрема їх транспортування відприбудинкових територій та знешкодження. Механізм регулюваннязазначених відносин базується на проведенні конкурсів (тендерів)на вивезення та знешкодження відходів.
1.2. Конкурс (тендер) відповідно до цього Положенняоголошується і проводиться районними у м. Києві державнимиадміністраціями або за їх дорученнями організацією, на якупокладені функції замовника (далі - Організатор конкурсу(тендеру).
1.3. Проведення конкурсів (тендерів) відповідно до цьогоПоложення здійснюється конкурсними (тендерними) комісіями, щостворюються Організатором конкурсу (тендеру) з обов'язковимвключенням до складу конкурсних (тендерних) комісій представникаГоловного управління комунального і готельного господарств татуризму виконавчого органу Київської міської ради (Київськоїміської державної адміністрації).
1.4. У конкурсах (тендерах), що проводяться відповідно доцього Положення, як учасники можуть брати участь підприємстванезалежно від їх форм власності.
1.5. Конкурси (тендери) на вивезення та знешкодження відходів(крім токсичних та особливо небезпечних), як правило, євідкритими.
II. Підготовка до проведення конкурсу (тендеру)
2.1. Конкурсна (тендерна) комісія повинна складатися ізнепарного числа членів комісії, але не більше дев'яти.
Очолює конкурсну (тендерну) комісію голова, який є керівникомОрганізатора конкурсу за посадою, або уповноважений Організаторомконкурсу представник районної у м. Києві державної адміністрації.
2.2. Для залучення підрядників (постачальників послуг) доучасті в проведенні конкурсу (тендеру) конкурсна (тендерна)комісія публікує інформаційне повідомлення про конкурс у міськійпресі не пізніше ніж за 20 календарних днів до оголошеної датипроведення конкурсу (тендеру).
2.3. Інформаційне повідомлення про об'єкт конкурсу маєвключати такі дані:
- назва організатора конкурсу;
- назва предмета (об'єкта) конкурсу, його короткахарактеристика;
- критерії вибору переможця конкурсу та умови укладаннядоговору з ним;
- проект угоди (з включенням пункту про обов'язкове вивезеннявідходів (крім токсичних та особливо небезпечних) у вихідні тасвяткові дні);
- вартість замовлення;
- термін виконання замовлення (початок та закінчення робіт); - дата закінчення прийому заявок та анкет на участь уконкурсі (тендері);
- дата та місце проведення конкурсу (тендеру);
- порядок фінансування робіт;
- інші умови, пов'язані із специфікою предмета конкурсу(тендеру);
- телефон та адреса для отримання інформації.
III. Умови участі установ та організацій у конкурсі
(тендері)
3.1. До участі в конкурсі (тендері) допускаються підприємствата організації, залучені відповідно до п. 1.4 цього Положення, якісвоєчасно подали заявку на участь у конкурсі (тендері) (додаток доположення).
До заяви додаються: завірений витяг із статуту підприємстваіз зазначенням видів діяльності, копія свідоцтва про реєстраціюпідприємства та копія дозволу на здійснення робіт із вивезення тазнешкодження відходів (крім токсичних та особливо небезпечних),виданих Головним управлінням комунального і готельного господарствта туризму виконавчого органу Київської міської ради (Київськоїміської державної адміністрації).
3.2. Конкурсна (тендерна) комісія не допускає підприємств таорганізацій до участі в конкурсі (тендері) в таких випадках:
- надання неповних або недостовірних відомостей;
- надання заявки на участь у конкурсі (тендері) післятерміну, зазначеного в інформаційному повідомленні;
- порушення порядку надання заявки.
3.3. Конкурсна (тендерна) комісія надає за запитом допушеногодо конкурсу учасника проект договору на вивезення та знешкодженнявідходів (крім токсичних та особливо небезпечних).
IV. Порядок проведення конкурсу (тендеру)
4.1. У зазначений в інформаційному повідомленні часпроведення конкурсу (тендеру) секретар конкурсної (тендерної)комісії перевіряє наявність кворуму конкурсної (тендерної)комісії, присутність учасників (не менше двох) конкурсу (тендеру)та повноваження представника учасника, що бере участь у конкурсі(тендері), на підписання ним протоколу засідання конкурсної(тендерної) комісії. Пред'явлені відомості щодо повноваженьпредставника учасника конкурсу (тендеру) додаються до протоколузасідання конкурсної (тендерної) комісії.
Секретар конкурсної (тендерної) комісії надані відомостівносить до протоколу та повідомляє про них голові конкурсної(тендерної) комісії.
4.2. Конкурсна (тендерна) комісія має право розпочинатироботу за наявності не менше 2/3 членів комісії. Присутність членакомісії - представника Головного управління комунального іготельного господарств та туризму виконавчого органу Київськоїміської ради (Київської міської державної адміністрації) єобов'язковою умовою для правомірного прийняття рішення запідсумками конкурсу (тендеру).
4.3. При виконанні умов, зазначених в підпунктах 4.1, 4.2цього Положення, голова конкурсної (тендерної) комісії оголошуєпро початок конкурсу (тендеру), повідомляє про результати розглядуанкет учасників конкурсу (тендеру), перевіряє правильність наданихзаявок. Після надання відомостей конкурсна (тендерна) комісіяприймає рішення про допуск (відмову) його учасників до участі вконкурсі (тендері), після чого розкриває конверти із заявкамиучасників конкурсу (тендеру).
4.4. Зміст заявок учасників оголошується головою комісії вприсутності допущених до конкурсу (тендеру) учасників, після чогоконкурсна (тендерна) комісія в присутності учасників конкурсу(тендеру) приступає до обговорення заявок учасників та визначаєпереможця конкурсу (тендеру), а також учасника, який посів другемісце (що не є обов'язковим).
За рішенням голови конкурсної (тендерної) комісії, погодженимз представником Головного управління комунального і готельногогосподарств та туризму виконавчого органу Київської міської ради(Київської міської державної адміністрації), обговорення заявокучасників та визначення переможця конкурсу (тендеру) та учасника,який посів наступне за переможцем місце, може відбуватися назакритому засіданні конкурсної (тендерної) комісії, про щоробиться відповідний запис у протоколі засідання конкурсної(тендерної) комісії.
4.5. Рішення конкурсної (тендерної) комісії приймаютьсяпереважною більшістю голосів членів конкурсної (тендерної)комісії, присутніх на засіданні.
4.6. Прийняте конкурсною (тендерною) комісією рішенняоголошується головою комісії або одним із членів комісії.
4.7. При відсутності кворуму конкурсної (тендерної) комісіїїї засідання переноситься за рішенням голови комісії на інший часза згодою не менше ніж двох учасників конкурсу (тендеру) непізніше 5-денного терміну від дати засідання конкурсної(тендерної) комісії, яке не відбулося. Якщо згоди учасниківконкурсу (тендеру) про дату перенесення засідання конкурсної(тендерної) комісії не досягнуто, конкурс (тендер) вважаєтьсятаким, що не відбувся.
4.8. У разі, якщо конкурсна (тендерна) комісія не допустиладо участі в конкурсі (тендері) жодного із учасників або допустилалише одного, конкурс (тендер) оголошується таким, що не відбувся.
4.9. Рішення конкурсної (тендерної) комісії оформлюєтьсяпротоколом засідання, підписується всіма членами комісії,переможцем конкурсу (тендеру) та учасником, що посів друге місце.
4.10. У протоколі конкурсної (тендерної) комісії, якимвизначено переможця конкурсу (тендеру), представник учасникаробить такий запис: "З протоколом ознайомлений, про наслідкинеукладення договору із замовником, тобто про умови, передбаченіпідпунктом 5.3 Положення, мені повідомлено".
Представник учасника, що посів друге місце на конкурсі(тендері), у протоколі робить такий запис: "З протоколомознайомлений, про наслідки відмови переможця конкурсу (тендеру)від укладання договору із замовником, тобто про умови, передбаченіпідпунктом 5.3 Положення, мені повідомлено".
4.11. Учасник конкурсу (тендеру), що не прибув на засідання,або представник учасника, що прибув на засідання, але не надавоформлених належним чином відомостей про свої повноваження якпредставника організації-учасника, до участі в конкурсі (тендері)не допускається.
V. Прикінцеві положення
5.1. Після оголошення результатів конкурсу (тендеру)Організатор конкурсу (тендеру) та учасник, визнаний переможцем, втриденний термін укладають договір на виконання робіт.
5.2. Якщо переможець конкурсу (тендеру) відмовляється відукладання відповідного договору, Організатор конкурсу (тендеру) втриденний термін пропонує організації, що посіла друге місце,укласти такий договір.
Якщо організації, що брали участь у конкурсі (тендері),відмовляються укладати договір, конкурс (тендер) вважається таким,що не відбувся.
5.3. Якщо переможець конкурсу (тендеру) відмовляється відукладання договору на вивіз та знешкодження відходів (крімтоксичних та особливо небезпечних), він сплачує кошти в розмірі 2%від вартості оголошеного конкурсу (тендеру) на рахунок відповідноїрайонної у м. Києві державної адміністрації. Аналогічні наслідкивиникають для учасника, що посів наступне за переможцем конкурсу(тендеру) місце, якщо він відмовиться від укладання договору.
5.4. Будь-який учасник конкурсу (тендеру), який заявляє, щозазнав або може зазнати збитків в результаті порушенняОрганізатором конкурсу (тендеру) вимог цього Положення, має правона оскарження результатів конкурсу (тендеру) відповідно до чинногозаконодавства.
Предметом оскарження не можуть бути:
- вибір способу розміщення замовлення на роботи (послуги) дляміських потреб із способів, передбачених цим Положенням;
- рішення конкурсної (тендерної) комісії про відхилення всіхзаявок на участь у конкурсі (тендері) або про недопущення учасникадо участі в конкурсі (тендері) за результатами розгляду анкетиучасника.
5.5. Скарга учасника конкурсу (тендеру) направляєтьсякерівнику Організатора конкурсу (тендера) та копія - до Головногоуправління комунального і готельного господарств та туризмувиконавчого органу Київської міської ради (Київської міськоїдержавної адміністрації) до укладання договору з Організаторомконкурсу. Організатор конкурсу повинен в 30-денний термінрозглянути скаргу учасника. Якщо учасник конкурсу не отримаєвідповіді щодо задоволення його скарги або відмови, він має правозвернутися до Господарського суду м. Києва.
5.6. Головне управління комунального і готельного господарствта туризму виконавчого органу Київської міської ради (Київськоїміської державної адміністрації) має право прийняти до розглядускаргу учасника конкурсу (тендеру) та винести рішення, обов'язковедля Організатора конкурсу (тендеру).
Заступник Київського міського
голови - секретар Київради В.Яловий
Додаток
до Положення про порядок
взаємодії
житлово-експлуатаційних
організацій з підприємствами
- перевізниками та
проведення конкурсів
(тендерів) з визначення
підприємств - перевізників
відходів (крім токсичних та
особливо небезпечних)
ЗАЯВКА
на участь у конкурсі (тендері)
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
(назва об'єкта та предмет конкурсу)
1. Вивчивши умови та порядок проведення конкурсу (тендеру) назбирання та вивезення відходів (крім токсичних та особливонебезпечних), ____________________________________________________
(адреса збирання та доставки ТПВ)
проект договору з переможцем конкурсу (тендеру) __________________
(девіз організації)
повідомляє про згоду взяти участь у конкурсі (тендері) на умовах,
встановлених у зазначених вище документах, та у разі визначення
переможцем конкурсу (тендеру), укласти договір на таких умовах:
1.1. Вартість замовлення _____________________________________________________________________________________________________
(сума записується цифрами та прописом)
1.2. Термін виконання робіт:
Початок робіт ____________________________________________________
Тривалість виконання робіт ____________ місяців
Графік виконання робіт ___________________________________________
__________________________________________________________________
1.3. Пропозиції учасника конкурсу (тендеру) щодо інших умоввиконання робіт (послуг) ___________________________________________________________________________________________________________
2. Ми погоджуємось з умовою, що у разі нашої перемоги уконкурсі (тендері) та неукладенні в установлені терміни договору,ми сплачуємо кошти в розмірі 2% від вартості замовленняоголошеного конкурсу (тендеру) на рахунок відповідної районної ум. Києві державної адміністрації.
3. Ми погоджуємось з умовою, що при визначенні переможцяконкурсу (тендеру) конкурсна (тендерна) комісія не повиннакеруватися виключно низькою вартістю робіт (послуг) та тривалістюїх виконання.
Керівник
МП
Додаток 2
до рішення Київської
міської ради
від 18.03.2004 N 90/1300
ПОРЯДОК
видачі дозволів на право вивезення відходів
(крім токсичних та особливо небезпечних) у м. Києві
Дозвіл на право вивезений відходів (крім токсичних таособливо небезпечних) у м. Києві видається Головним управліннямкомунального і готельного господарств та туризму виконавчогооргану Київської міської ради (Київської міської державноїадміністрації) підприємствам-перевізникам різних форм власності занаявності у них таких документів:
1. Лист-звернення про надання дозволу.
2. Звіт про кількість вивезених та знешкоджених відходів(крім токсичних та особливо небезпечних) за останній рік.
3. Копії технічних паспортів на автотранспорт та довідки пропроходження ним технічного огляду.
4. Довідки-характеристики автотранспорту: тип,
вантажопідйомність, реєстраційний номер, найменування організації,
якій належить спецавтотехніка, номер телефону організації.
5. Довідки санепідемстанції про придатність автотранспортудля перевезення відходів (крім токсичних та особливо небезпечних).
6. Довідки про проходження водіями медичного огляду.
7. Погодження з Державним управлінням екології та природнихресурсів у м. Києві місця захоронення (утилізації) відходів (крімтоксичних та особливо небезпечних).
8. Договори на захоронення або переробку відходів (крімтоксичних та особливо небезпечних).
9. Довідка про забезпечення умов для щоденного миттяспецавтотранспорту, його паркування та технічного обслуговування.
10. Договір про забезпечення проведення дезінфекціїконтейнерів для відходів (крім токсичних та особливо небезпечних)згідно з чинними санітарними нормами.
11. Квитанція про сплату послуг за оформлення дозволу.
Заступник Київського міського
голови - секретар Київради В.Яловий
Додаток З
до рішення Київської
міської ради
від 18.03.2004 N 90/1300
ПРАВИЛА
транспортування відходів
(крім токсичних та особливо небезпечних) у м. Києві
1. Відходи (крім токсичних та особливо небезпечних) для їхсортування та утилізації вивозяться на спеціально облаштованіпідприємства.
2. Відходи (крім токсичних та особливо небезпечних) для їхзахоронення вивозяться виключно на:
- полігон N 5 (с. Підгірці Обухівського району) - твердіпобутові відходи;
- полігон N 6 (м. Київ, вул. Червонопрапорна, 94-96) -будівельні і нетоксичні промислові відходи;
- філіал "Завод "Енергія" Київенерго" (м. Київ, вул.Колекторна, 44) тверді побутові відходи, нетоксичні промисловівідходи.
3. У разі наявності у підприємства-перевізника на балансі абов оренді іншого полігона (звалища) допускається вивезення нимвідходів (крім токсичних та особливо небезпечних) на цей полігон(звалище) згідно із лімітами на захоронення відходів, виданимитериторіальним органом Міністерства екології та природних ресурсівУкраїни.
4. Транспортування відходів (крім токсичних та особливонебезпечних) здійснюється спеціальними транспортними засобами читранспортними засобами загального призначення, пристосованими дляцих потреб. Транспортні засоби при перевезенні сипучих вантажівмають бути обладнані тентами (завісами) та мати ущільнені кузовидля запобігання забрудненню шляхів і прилеглої території.
5. Техніко-експлуатаційні характеристики і технічний стантранспортних засобів, призначених для перевезення відходів, маютьвідповідати інструкціям заводів-виготовлювачів, санітарним нормам,правилам дорожнього руху, умовам безпеки транспортування відходів.
6. Перевезення всіх видів відходів здійснюється за наявностіподорожніх листів, товарно-транспортних накладних, дозволу наперевезення відходів встановленого зразка. Без цих документівперевезення зазначених вантажів не допускається,
7. До перевезення відходів (крім токсичних та особливонебезпечних) допускаються водії, які пройшли спеціальнийінструктаж.
8. При перевезенні відходів у тарних засобах останнізаносяться у вантажно-транспортні документи, мають відповіднемаркування і транспортуються згідно з пунктом 5 цих Правил.
9. У випадках, коли покриття відкритих кузовів, призначенихдля перевезення відходів, виготовлено з тканини, воно має бутивогнебезпечним, водонепроникним, добре натягнутим і перекриватиборти кузова не менше ніж на 200 мм.
10. Причепи (напівпричепи) мають бути обладнані стояночнимигальмами, які забезпечують надійне утримання на схилі до 16%відчепленого від автомобіля-тягача навантаженого напівпричепа чипричепа.
11. Перевезення всіх видів відходів без виконання цих Правилне допускається, винні в порушеннях вантажоперевезення несутьвідповідальність відповідно до чинного законодавства.
Заступник Київського міського
голови - секретар Київради В.Яловий
"Хрещатик" N 56 (2459) від 20 квітня 2004 року