• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про адміністративні комісії у м. Києві

Київська міська рада | Рішення, Положення від 28.08.2008 № 82/82 | Документ не діє
Реквізити
  • Видавник: Київська міська рада
  • Тип: Рішення, Положення
  • Дата: 28.08.2008
  • Номер: 82/82
  • Статус: Документ не діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Київська міська рада
  • Тип: Рішення, Положення
  • Дата: 28.08.2008
  • Номер: 82/82
  • Статус: Документ не діє
Документ підготовлено в системі iplex
КИЇВСЬКА МІСЬКА РАДА
II сесія VI скликання
Р І Ш Е Н Н Я
N 82/82 від 28.08.2008
Про адміністративні комісії
у м. Києві
Відповідно до статті 25 Закону України "Про місцевесамоврядування в Україні" ( 280/97-ВР ), частин першої, другоїстатті 215, частини першої статті 218 Кодексу України проадміністративні правопорушення ( 80732-10 ), статей 3, 4 Положенняпро адміністративні комісії Української РСР, затвердженого УказомПрезидії Верховної Ради Української РСР від 9 березня 1988 рокуN 5540-XI ( 5540-11 ) "Про затвердження Положення проадміністративні комісії Української РСР", Київська міська радаВИРІШИЛА:
1. Утворити адміністративну комісію при виконавчому органіКиївської міської ради (Київській міській державній адміністрації)та затвердити її склад згідно з додатком 1.
2. Затвердити Положення про адміністративну комісію привиконавчому органі Київської міської ради (Київській міськійдержавній адміністрації) згідно з додатком 2.
3. Надати районним у м, Києві радам повноваження щодоутворення адміністративних комісій при виконавчих органах районниху м. Києві рад та затвердити Типове положення про адміністративнукомісію при виконавчому органі районної у м. Києві ради згідно здодатком 3.
4. Надати повноваження адміністративним комісіям привиконавчих органах районних у м. Києві рад розглядати справи проадміністративні правопорушення, передбачені частиною першою,другою статті 218 Кодексу України про адміністративніправопорушення ( 80732-10 ), крім справ про адміністративні,правопорушення, відповідальність за які передбачена статтею 92,частинами першою, третьою, четвертою і п'ятою статті 111, статтею138, статтею 159, статтею 1861, статтею 189, статтею 1891, статтею196 цього Кодексу, а також, крім справ за протоколами, складенимиуповноваженими посадовими особами Головних управлінь виконавчогооргану Київської міської ради (Київської міської державноїадміністрації).
5. Визнати таким, що втратило чинність, рішення Київськоїміської ради від 26.07.2007 N 18/1852 ( ra_018023-07 ) "Проадміністративні комісії ум. Києві".
6. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійнукомісію Київради з питань правопорядку, регламенту та депутатськоїетики.
Київський міський голова Л.Черновецький
Додаток N 1
до рішення Київради
від 28.08.2008 N 82/82
СКЛАД
адміністративної комісії при виконавчому органі
Київської міської ради (Київській міській
державній адміністрації)
Головач - заступник голови Київської міської
Володимир Володимирович державної адміністрації, голова
комісії
Нерубацька - заступник начальника Головного
Тетяна Григорівна управління комунальної власності
м. Києва виконавчого органу
Київської міської ради (Київської
міської державної адміністрації),
заступник голови комісії
Вадзінська - завідуюча сектором забезпечення
Ольга Олександрівна роботи адміністративної комісії
апарату виконавчого органу
Київської міської ради (Київської
міської державної адміністрації),
відповідальний секретар комісії
Члени комісії:
Антонова - депутат Київської міської ради (за
Олена Юріївна згодою)
Баранов-Мохорт - депутат Київської міської ради (за
Сергій Миколайович згодою)
Голиця - депутат Київської міської ради (за
Михайло Миколайович згодою)
Євлах - депутат Київської міської ради (за
Олексій Юрійович згодою)
Карпунцов - депутат Київської міської ради (за
Валерій Віталійович згодою)
Качкан - депутат Київської міської ради (за
Олег Володимирович згодою)
Козир - депутат Київської міської ради (за
Сергій Володимирович згодою)
Кримчак - депутат Київської міської ради (за
Сергій Олександрович згодою)
Пабат - депутат Київської міської ради (за
Олександр Вікторович згодою)
Павлик - депутат Київської міської ради (за
Віталій Андрійович згодою)
Тесленко - депутат Київської міської ради (за
Павло Петрович згодою)
Шлапак - депутат Київської міської ради (за
Алла Василівна згодою)
Шлапак - депутат Київської міської ради (за
Віталіна Леонідівна згодою)
Смольянінова - головний спеціаліст сектора
Ольга Іванівна забезпечення роботи
адміністративної комісії апарату
виконавчого органу Київської
міської ради (Київської міської
державної адміністрації)
Гутік - заступник голови об'єднаного
Іван Петрович комітету профспілки Київської
міської державної адміністрації
(за згодою)
Морозов - заступник начальника Державної
Володимир Григорович інспекції по контролю за цінами в
місті Києві
Кулаковський - перший заступник начальника
Юрій Петрович Головного управління земельних
ресурсів виконавчого органу
Київської міської ради (Київської
міської державної адміністрації)
Пліс - начальник Головного управління
Геннадій Володимирович внутрішнього фінансового контролю
та аудиту виконавчого органу
Київської міської ради (Київської
міської державної адміністрації)
Прилипко - начальник відділу методичної
Юрій Михайлович роботи юридичного управління
апарату виконавчого органу
Київської міської ради (Київської
міської державної адміністрації)
Рашкевич - правовий інспектор праці Київської
Ігор Аркадійович міської ради професійних спілок
працівників інноваційних і малих
підприємств України (за згодою)
Мусієнко - заступник начальника комунального
Віра Василівна підприємства
"Київжитлоспецексплуатація"
Петленко - начальник управління з питань
Юлія Володимирівна інвестиційної роботи Головного
управління економіки та інвестицій
виконавчого органу Київської
міської ради (Київської міської
державної адміністрації)
Хаустов - начальник відділу легалізації
Андрій Альбертович об'єднання громадян Київського
міського управління юстиції (за
згодою)
Кобан - заступник начальника Головного
Ігор Адамович управління комунального
господарства виконавчого органу
Київської міської ради (Київської
міської державної адміністрації)
Яворовський - генеральний директор Київського
Петро Петрович комунального об'єднання зеленого
будівництва та експлуатації
зелених насаджень міста
"Київзеленбуд".
Заступник міського голови -
секретар Київради О.Довгий
Додаток N 2
до рішення Київради
від 28.08.2008 N 82/82
ПОЛОЖЕННЯ
про адміністративну комісію при виконавчому органі
Київської міської ради (Київській міській
державній адміністрації)
1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
1.1. Адміністративна комісія при виконавчому органі Київськоїміської ради (Київській міській державній адміністрації) (далі -Адміністративна комісія) є колегіальним органом, який створюєтьсяі діє відповідно до Кодексу України про адміністративніправопорушення, Закону України "Про місцеве самоврядування вУкраїні", інших законодавчих і підзаконних актів та цьогоПоложення.
1.2. Діяльність Адміністративної комісії ґрунтується напринципах законності, охорони інтересів особи та держави,гласності, публічності, самостійності і незалежності у прийняттірішень, рівності учасників адміністративного процесу передзаконом.
1.3. Адміністративна комісія забезпечує своєчасне, всебічне,повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення їївідповідно до вимог законодавства України, забезпечення виконаннявинесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяютьвчиненню адміністративних правопорушень, запобіганняправопорушенням, підвищення правової культури громадян, зміцненнязаконності.
2. ЗАВДАННЯ АДМІНІСТРАТИВНОЇ КОМІСІЇ, ПОРЯДОК ЇЇ УТВОРЕННЯ І
ДІЯЛЬНОСТІ
2.1. Завданням Адміністративної комісії є розгляд справ проадміністративні правопорушення, підвищення правової культуригромадян, а також попередження правопорушень.
2.2. Адміністративна комісія утворюється Київською міськоюрадою на строк її повноважень, у своїй діяльності відповідальнаперед Київською міською радою та виконавчим органом Київськоїміської ради (Київською міською державною адміністрацією) тапідзвітна їм.
2.3. Адміністративна комісія в усіх питаннях, віднесених доїї компетенції, взаємодіє з постійними комісіями Київської міськоїради та структурними підрозділами виконавчого органу Київськоїміської ради (Київської міської державної адміністрації).
2.4. Адміністративна комісія. організує облік розглянутихсправ про адміністративні правопорушення, узагальнює практикурозгляду цих справ у межах м. Києва.
2.5. Адміністративна комісія, встановивши при розглядіконкретних справ або в результаті узагальнення практики їхрозгляду, причини та умови, що сприяли вчиненню адміністративнихправопорушень, вносить до відповідного органу державної влади таоргану місцевого самоврядування, підприємства, установи,організації, їх посадовим особам пропозиції щодо вжиття заходівдля усунення цих причин та умов.
Не пізніш як у місячний строк про результати вжиттянеобхідних заходів відповідний орган державної влади та органмісцевого самоврядування, підприємство, установа, організація, їхпосадові особи повідомляють Адміністративній комісії.
2.6. Діловодство в справах, що розглядаються Адміністративноюкомісією, ведеться відповідно до вимог Кодексу України проадміністративні правопорушення, інших законодавчих актів проадміністративні правопорушення та цього Положення. Порядокреєстрації та зберігання справ, зразки форм документів, необхіднихдля роботи Адміністративної комісії, затверджуються виконавчиморганом Київської міської ради (Київською міською державноюадміністрацією).
2.7. Технічне обслуговування та матеріально-технічнезабезпечення Адміністративної комісії покладається на виконавчийорган Київської міської ради (Київську міську державнуадміністрацію).
2.8. Адміністративна комісія користується штампом і печаткоювиконавчого органу Київської міської ради (Київської міськоїдержавної адміністрації).
3. СПРАВИ ПРО АДМІНІСТРАТИВНІ ПРАВОПОРУШЕННЯ, ПІДВІДОМЧІ
АДМІНІСТРАТИВНІЙ КОМІСІЇ
3.1. Адміністративна комісія розглядає справи проадміністративні правопорушення відповідно до підвідомчостірозгляду справ за Кодексом України про адміністративніправопорушення.
3.2. У разі відповідного рішення справа про адміністративнеправопорушення може бути передана на розгляд Адміністративноїкомісії при виконавчому органі районної у місті Києві ради.
4. СКЛАД АДМІНІСТРАТИВНОЇ КОМІСІЇ
4.1. Адміністративна комісія утворюється в складі голови,заступника голови, відповідального секретаря та членів комісії. ВАдміністративній комісії є посада звільненого відповідальногосекретаря комісії.
До складу Адміністративної комісії входять депутати Київськоїміської ради, представники профспілкових, громадських організацій,трудових колективів.
До складу Адміністративної комісії не можуть входитипредставники органів державної влади, посадові особи яких маютьправо складати протоколи про адміністративні правопорушення, атакож працівники прокуратури, суду і адвокати.
4.2. Голова Адміністративної комісії, а під час йоговідсутності заступник голови:
1) керує роботою Адміністративної комісії, несевідповідальність за виконання покладених на Адміністративнукомісію завдань;
2) головує на засіданнях Адміністративної комісії;
3) забезпечує регулярне проведення засідань Адміністративноїкомісії, визначає коло питань, що підлягають розгляду на їїчерговому засіданні;
4) вживає заходи щодо підвищення рівня правової культури іправової підготовки членів Адміністративної комісії;
5) підписує протокол і постанову Адміністративної комісії посправі про адміністративне правопорушення.
4.3. Відповідальний секретар Адміністративної комісії:
1) заводить по кожному протоколу про адміністративнеправопорушення окрему справу;
2) здійснює підготовку до розгляду справ про адміністративніправопорушення;
3) вирішує організаційні питання проведення засіданьАдміністративної комісії;
4) сповіщає про дату, час і місце засідання Адміністративноїкомісії осіб, які беруть в ньому участь та прокуратуру;
5) веде по справах, що розглядаються Адміністративноюкомісією, протоколи засідань Адміністративної комісії;
6) разом з головою Адміністративної комісії підписує протоколі постанову Адміністративної комісії по справі про адміністративнеправопорушення;
7) повертає до виконання постанови про накладенняадміністративного стягнення і контролює їх виконання;
8) веде діловодство Адміністративної комісії, облікрозглянутих справ про адміністративні правопорушення, забезпечуєзберігання цих справ;
9) представляє інтереси Адміністративної комісії в судах, встосунках з державними органами, органами місцевогосамоврядування, підприємствами, установами, організаціями, іншимиюридичними та фізичними особами.
5. ПОРЯДОК РОЗГЛЯДУ СПРАВ ПРО АДМІНІСТРАТИВНІ ПРАВОПОРУШЕННЯ
5.1. Справа, що заводиться Адміністративною комісією, повиннамістити протокол про адміністративне правопорушення, протоколзасідання і постанову Адміністративної комісії, дані просповіщення осіб, які беруть участь у справі, про день і часзасідання Адміністративної комісії, вручення або надісланняпостанови особі, щодо якої її винесено, відмітки про виконанняпостанови, хід і результати її виконання та інші документи у ційсправі.
5.2. Підставою для розгляду Адміністративною комісією справиє протокол про адміністративне правопорушення, складений увстановленому порядку уповноваженою на те посадовою особою, іншимиособами відповідно до статті 255 Кодексу України проадміністративні правопорушення.
5.3. Адміністративна комісія розглядає справи на засіданнях,що проводяться не рідше двох разів на місяць. Засідання комісії єправомочним при наявності не менш як половини загального складукомісії.
5.4. Адміністративна комісія розглядає справи вп'ятнадцятиденний строк з дня одержання протоколу проадміністративне правопорушення та інших матеріалів справи.
5.5. Справи розглядаються відкрито.
З метою підвищення виховної і запобіжної ролі провадження всправах про адміністративні правопорушення такі справи можутьрозглядатися на виїзних засіданнях Адміністративної комісії.
5.6. Справа розглядається в присутності особи, якапритягається до адміністративної відповідальності. За відсутностіцієї особи справа може розглядатися лише у випадках, коли є даніпро своєчасне сповіщення особи про місце і час розгляду справи іякщо від неї не надійшло клопотання про відкладення розглядусправи.
5.7. При підготовці до розгляду справи відповідальнийсекретар адміністративної комісії вирішує такі питання:
1) чи належить до компетенції Адміністративної комісіїрозгляд даної справи;
2) чи правильно складено протокол та інші матеріали справи;
3) чи сповіщено осіб, які беруть участь у розгляді справи,про час і місце її розгляду;
4) чи витребувано необхідні додаткові матеріали;
5) чи підлягають задоволенню клопотання особи, якапритягається до адміністративної відповідальності, потерпілого, їхзаконних представників і адвоката.
5.8. Розгляд справи розпочинається з оголошення складуАдміністративної комісії, яким розглядається дана справа.
Головуючий на засіданні Адміністративної комісії оголошує,яка справа підлягає розгляду, хто притягається до адміністративноївідповідальності, роз'яснює особам, які беруть участь у розглядісправи, їх права і обов'язки. Після цього оголошується протоколпро адміністративне правопорушення. На засіданні заслуховуютьсяособи, які беруть участь у розгляді справи, їх права і обов'язки.Після цього оголошується протокол про адміністративнеправопорушення. На засіданні заслуховуються особи, які берутьучасть у розгляді справи, досліджуються докази і вирішуютьсяклопотання. У разі участі в розгляді справи прокуроразаслуховується його висновок.
5.9. Адміністративна комісія при розгляді справи проадміністративне правопорушення зобов'язана з'ясувати:
1) чи було вчинено адміністративне правопорушення;
2) чи винна дана особа в його вчиненні;
3) чи підлягає вона адміністративній відповідальності;
4) чи є обставини, що пом'якшують і обтяжуютьвідповідальність;
5) чи заподіяно майнову шкоду;
6) чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративнеправопорушення на розгляд громадської організації чи трудовогоколективу;
7) інші обставини, що мають значення для правильноговирішення справи.
5.10. При розгляді кожної справи про адміністративнеправопорушення Адміністративною комісією ведеться протокол, вякому зазначаються:
1) дата і місце засідання;
2) найменування і склад Адміністративної комісії;
3) зміст справи, що розглядається;
4) відомості про явку осіб, які беруть участь у справі;
5) пояснення осіб, які беруть участь у розгляді справи, їхклопотання і результати їх розгляду;
6) документи і речові докази, досліджені при розгляді справи;
7) відомості про оголошення прийнятої постанови і роз'ясненняпорядку та строків її оскарження.
Протокол засідання Адміністративної комісії підписуєтьсяголовуючим на засіданні і відповідальним секретарем.
6. ПОСТАНОВА АДМІНІСТРАТИВНОЇ КОМІСІЇ
6.1. По справі про адміністративне правопорушенняАдміністративна комісія виносить одну з таких постанов:
1) про накладення адміністративного стягнення;
2) про закриття справи.
6.2. За вчинення правопорушень Адміністративна комісія можезастосовувати такі адміністративні стягнення:
1) попередження;
2) штраф.
6.3. При вирішенні питання про накладення адміністративногостягнення Адміністративна комісія накладає його в межах,встановлених відповідною статтею Кодексу України проадміністративні правопорушення та іншими актами, які передбачаютьвідповідальність за адміністративні правопорушення.
6.4. При накладенні стягнення Адміністративна комісіявраховує характер вчиненого правопорушення, особу порушника,ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують іобтяжують відповідальність.
6.5. Адміністративне стягнення може бути накладено не пізнішяк через два місяці з дня вчинення правопорушення, а притриваючому правопорушенні - два місяці з дня його виявлення.
6.6. Постанова про закриття справи виноситься при передачіматеріалів на розгляд громадської організації чи трудовогоколективу, або передачі їх прокурору, органу попереднього слідствачи дізнання, а також при наявності обставин, що виключаютьпровадження в справі про адміністративне правопорушення,зазначених в статті 247 Кодексу України про адміністративніправопорушення.
6.7. Постанова Комісії повинна містити:
1) найменування Адміністративної комісії;
2) дату розгляду справи;
3) відомості про особу, щодо якої розглядається справа;
4) викладення обставин, встановлених при розгляді справи;
5) зазначення нормативного акта, який передбачаєвідповідальність за дане адміністративне правопорушення;
6) прийняте по справі рішення.
6.8. Якщо у результаті вчинення адміністративногоправопорушення заподіяно майнову шкоду громадянинові,підприємству, установі або організації, то Адміністративна комісіяпід час вирішення питання про накладення стягнення заадміністративне правопорушення має право одночасно вирішитипитання про відшкодування винним майнової шкоди, якщо її сума неперевищує двох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян,відповідно до частини першою статті 40 Кодексу України проадміністративні правопорушення.
6.9. Постанова повинна містити відомості про порядок і строкїї оскарження.
6.10. Постанова приймається простою більшістю голосів членівАдміністративної комісії, присутніх на засіданні. Постановапідписується головуючим на засіданні і відповідальним секретаремАдміністративної комісії.
6.11. Постанова оголошується негайно після закінченнярозгляду справи. Копія постанови протягом трьох днів вручаєтьсяабо висипається особі, щодо якої її винесено.
Копія постанови в триденний термін вручається або висипаєтьсяпотерпілому на його прохання.
Копія постанови вручається під розписку. В разі, якщо копіяпостанови висипається, про це робиться відповідна відмітка усправі.
6.12. Постанова Адміністративної комісії може бути оскарженапротягом десяти днів з дня винесення постанови особою, щодо якоїїї винесено, а також потерпілим до виконавчого органу Київськоїміської ради (Київської міської державної адміністрації), або досуду. У разі пропуску зазначеного строку з поважних причин цейстрок за заявою особи, щодо якої винесено постанову, може бутипоновлено органом, правомочним розглядати скаргу.
Скарга на постанову подається в Адміністративну комісію, якавинесла постанову, якщо інше не встановлено законодавствомУкраїни.
У разі надходження скарги на постанову Адміністративнакомісія протягом трьох діб надсилає скаргу разом із справою ворган, куди оскаржується постанова.
6.13. Постанова Адміністративної комісії може бутиопротестована прокурором.
6.14. Подання у встановлений строк скарги на постанову, завинятком постанови про накладення адміністративного стягнення увигляді попередження, а також принесення прокурором протестузупиняє виконання постанови до розгляду скарги або протесту.
6.15. Постанова про накладення адміністративного стягненняпідлягає виконанню з моменту її винесення, якщо інше невстановлено Кодексом України про адміністративні правопорушення таіншими законами України.
6.16. При оскарженні або опротестуванні постанови пронакладення адміністративного стягнення постанова підлягаєвиконанню після залишення скарги або протесту без задоволення, завинятком постанов про застосування заходу стягнення у виглядіпопередження.
6.17. Постанова Адміністративної комісії про накладенняадміністративного стягнення у вигляді штрафу є обов'язковою длявиконання державними і громадськими органами, підприємствами,установами, організаціями, посадовими особами і громадянами.
Штраф має бути сплачений порушником не пізніш як черезп'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладенняштрафу, а в разі оскарження або опротестування такої постанови -не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення прозалишення скарги або протесту без задоволення.
6.18. Постанова Адміністративної комісії про накладенняадміністративного стягнення у вигляді попередження виконуєтьсяшляхом оголошення постанови порушнику, якщо постановаадміністративного стягнення у вигляді попередження виноситься підчас відсутності порушника, йому вручається копія постанови впорядку і строки, передбачені статтею 285 цього Кодексу.
6.19. Контроль за правильним і своєчасним виконаннямпостанови про накладання адміністративного стягненняАдміністративною комісією здійснюється протягом п'ятнадцяти днів здня вручення порушнику постанови про накладення штрафу, а в разіоскарження або опротестування такої постанови - не пізніш як черезп'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги абопротесту без задоволення.
У разі несплати штрафу правопорушником у строк, встановленийчастиною першою статті 307 Кодексу України про адміністративніправопорушення, постанова про накладення штрафу надсилається дляпримусового виконання до відділу державної виконавчої служби замісцем проживання правопорушника.
6.20. Контроль за своєчасністю, правильністю, повнотоювиконання рішень державним виконавцем відповідно до статті 8Закону України "Про виконавче провадження" здійснюють начальникоргану державної виконавчої служби, якому безпосередньопідпорядкований державний виконавець, та керівник вищестоящогооргану.
6.21. На підставі документа, що свідчить про виконанняпостанови, відповідальний секретар Адміністративної комісії робитьна постанові відповідну відмітку.
Заступник міського голови -
секретар Київради О.Довгий
Додаток N 3
до рішення Київради
від 28.08.2008 N 82/82
ТИПОВЕ ПОЛОЖЕННЯ
про адміністративну комісію при виконавчому
органі районної у місті Києві ради
1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
1.1. Адміністративна комісія при виконавчому органі районноїу місті Києві ради (далі - Адміністративна комісія) є колегіальниморганом, який створюється і діє відповідно до Кодексу України проадміністративні правопорушення, Закону України "Про місцевесамоврядування в Україні", інших законодавчих і підзаконних актівта цього Положення.
1.2. Діяльність Адміністративної комісії ґрунтується напринципах законності, охорони інтересів особи та держави,гласності, публічності, самостійності і незалежності у прийняттірішень, рівності учасників адміністративного процесу передзаконом.
1.3. Адміністративна комісія забезпечує своєчасне, всебічне,повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення їївідповідно до вимог законодавства України, забезпечення виконаннявинесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяютьвчиненню адміністративних правопорушень, запобіганняправопорушенням, підвищення правової культури громадян, зміцненнязаконності.
2. ЗАВДАННЯ АДМІНІСТРАТИВНОЇ КОМІСІЇ, ПОРЯДОК ЇЇ УТВОРЕННЯ І
ДІЯЛЬНОСТІ
2.1. Завданням Адміністративної комісії є розгляд справ проадміністративні правопорушення, підвищення правової культуригромадян, а також попередження правопорушень.
2.2. Адміністративна комісія утворюється районною у містіКиєві радою на строк її повноважень, у своїй діяльностівідповідальна перед районною у місті Києві радою та виконавчиморганом районної у місті Києві ради та підзвітна їм.
2.3. Адміністративна комісія в усіх питаннях, віднесених доїї компетенції, взаємодіє з постійними комісіями районної у містіКиєві ради, апаратом виконавчого органу районної у місті Києвіради та Адміністративною комісією при виконавчому органі Київськоїміської ради (Київської міської державної адміністрації).
2.4. Адміністративна комісія організує облік розглянутихсправ про адміністративні правопорушення, узагальнює практикурозгляду цих справ у відповідному районі у місті Києві.
2.5. Адміністративна комісія, встановивши при розглядіконкретних справ або в результаті узагальнення практики їхрозгляду, причини та умови, що сприяли вчиненню адміністративнихправопорушень, вносить до відповідного органу державної влади таоргану місцевого самоврядування, підприємства, установи,організації, їх посадових осіб пропозиції щодо вжиття заходів дляусунення цих причин та умов.
Не пізніш як у місячний строк про результати вжиттянеобхідних заходів відповідний орган державної влади та органмісцевого самоврядування, підприємство, установа, організація, їхпосадові особи повідомляють Адміністративній комісії.
2.6. Діловодство в справах, що розглядаються Адміністративноюкомісією, ведеться відповідно до вимог Кодексу України проадміністративні правопорушення, інших законодавчих актів проадміністративні правопорушення та цього Положення. Порядокреєстрації та зберігання справ, зразки форм документів, необхіднихдля роботи Адміністративної комісії, затверджуються виконавчиморганом районної у місті Києві ради.
2.7. Технічне обслуговування та матеріально-технічнезабезпечення Адміністративної комісії покладається на виконавчийорган районної у місті Києві ради.
2.8. Адміністративна комісія користується штампом і печаткоювиконавчого органу районної у місті Києві ради.
3. СПРАВИ ПРО АДМІНІСТРАТИВНІ ПРАВОПОРУШЕННЯ, ПІДВІДОМЧІ
АДМІНІСТРАТИВНІЙ КОМІСІЇ
3.1. Адміністративна комісія розглядає справи проадміністративні правопорушення у відповідності до Кодексу Українипро адміністративні правопорушення.
3.2. Адміністративна комісія при виконавчому органі районноїу місті Києві ради вирішує також справи про адміністративніправопорушення, що були передані на її розгляд Адміністративноюкомісією при виконавчому органі Київської міської ради (Київськійміській державній адміністрації).
3.3. У разі відповідного рішення голови Адміністративноїкомісії при виконавчому органі Київської міської ради (Київськійміській державній адміністрації) Адміністративна комісія привиконавчому органі районної у місті Києві ради передає на розглядАдміністративної комісії при виконавчому органі Київської міськоїради (Київській міській державній адміністрації) відповідні справипро адміністративні правопорушення.
4. СКЛАД АДМІНІСТРАТИВНОЇ КОМІСІЇ
4.1. Адміністративна комісія утворюється в складі голови,заступника голови, відповідального секретаря та членів комісії. ВАдміністративній комісії є посада звільненого відповідальногосекретаря комісії.
До складу Адміністративної комісії входять депутативідповідної районної у місті Києві ради, представникипрофспілкових, громадських організацій, трудових колективів.
До складу Адміністративної комісії не можуть входитипредставники органів державної влади, посадові особи яких маютьправо складати протоколи про адміністративні правопорушення, атакож працівники прокуратури, суду і адвокати.
4.2. Голова Адміністративної комісії, а під час йоговідсутності заступник голови:
1) керує роботою Адміністративної комісії, несевідповідальність за виконання покладених на Адміністративнукомісію завдань;
2) головує на засіданнях Адміністративної комісії;
3) забезпечує регулярне проведення засідань Адміністративноїкомісії, визначає коло питань, що підлягають розгляду на їїчерговому засіданні;
4) вживає заходи щодо підвищення рівня правової культури іправової підготовки членів Адміністративної комісії;
5) підписує протокол і постанову Адміністративної комісії посправі про адміністративне правопорушення.
4.3. Відповідальний секретар Адміністративної комісії:
1) заводить по кожному протоколу про адміністративнеправопорушення окрему справу;
2) здійснює підготовку до розгляду справ про адміністративніправопорушення;
3) вирішує організаційні питання проведення засіданьАдміністративної комісії;
4) веде по справах, що розглядаються Адміністративноюкомісією, протоколи засідань Адміністративної комісії;
5) разом з головою Адміністративної комісії підписує протоколі постанову Адміністративної комісії по справі про адміністративнеправопорушення;
6) повертає до виконання постанови про накладенняадміністративного стягнення і контролює їх виконання;
7) веде діловодство Адміністративної комісії, облікрозглянутих справ про адміністративні правопорушення, забезпечуєзберігання цих справ.
8) представляє інтереси Адміністративної комісії в судах, встосунках з державними органами, органами місцевогосамоврядування, підприємствами, установами, організаціями, іншимиюридичними та фізичними особами.
5. ПОРЯДОК РОЗГЛЯДУ СПРАВ ПРО АДМІНІСТРАТИВНІ ПРАВОПОРУШЕННЯ
5.1. Справа, що заводиться Адміністративною комісією, повиннамістити протокол про адміністративне правопорушення, протоколзасідання і постанову Адміністративної комісії, дані просповіщення осіб, які беруть участь у справі, про день і часзасідання Адміністративної комісії, вручення або надісланняпостанови особі, щодо якої її винесено, та потерпілому, відміткипро виконання постанови, хід і результати її виконання та іншідокументи у цій справі.
5.2. Підставою для розгляду Адміністративною комісією справиє протокол про адміністративне правопорушення, складений увстановленому порядку уповноваженою на те посадовою особою абоособами, визначеними статтею 255 Кодексу України проадміністративні правопорушення.
5.3. Адміністративна комісія розглядає справи на засіданнях,що проводяться не рідше двох разів на місяць. Засідання комісії єправомочним при наявності не менш як половини загального складукомісії.
5.4. Адміністративна комісія розглядає справи вп'ятнадцятиденний строк з дня одержання протоколу проадміністративне правопорушення та інших матеріалів справи.
5.5. Справи розглядаються відкрито. З метою підвищеннявиховної і запобіжної ролі провадження в справах проадміністративні правопорушення такі справи можуть розглядатися навиїзних засіданнях Адміністративної комісії.
5.6. Справа розглядається в присутності особи, якапритягається до адміністративної відповідальності. За відсутностіцієї особи справа може розглядатися лише у випадках, коли є даніпро своєчасне сповіщення особи про місце і час розгляду справи іякщо від неї не надійшло клопотання про відкладення розглядусправи.
5.7. При підготовці до розгляду справи відповідальнийсекретар Адміністративної комісії вирішує такі питання:
1) чи належить до компетенції Адміністративної комісіїрозгляд даної справи;
2) чи правильно складено протокол та інші матеріали справи;
3) чи сповіщено осіб, які беруть участь у розгляді справи,про час і місце її розгляду;
4) чи витребувано необхідні додаткові матеріали;
5) чи підлягають задоволенню клопотання особи, якапритягається до адміністративної відповідальності, потерпілого, їхзаконних представників і адвоката.
5.8. Розгляд справи розпочинається з оголошення складуАдміністративної комісії, яким розглядається дана справа.
Головуючий на засіданні Адміністративної комісії оголошує,яка справа підлягає розгляду, хто притягається до адміністративноївідповідальності, роз'яснює особам, які беруть участь у розглядісправи, їх права і обов'язки. Після цього оголошується протоколпро адміністративне правопорушення. На засіданні заслуховуютьсяособи, які беруть участь у розгляді справи, досліджуються докази івирішуються клопотання. У разі участі в розгляді справи прокуроразаслуховується його висновок.
5.9. Адміністративна комісія при розгляді справи проадміністративне правопорушення зобов'язана з'ясувати:
1) чи було вчинено адміністративне правопорушення;
2) чи винна дана особа в його вчиненні;
3) чи підлягає вона адміністративній відповідальності;
4) чи є обставини, що пом'якшують і обтяжуютьвідповідальність;
5) чи заподіяно майнову шкоду;
6) чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративнеправопорушення на розгляд громадської організації чи трудовогоколективу;
7) інші обставини, що мають значення для правильноговирішення справи.
5.10. При розгляді кожної справи про адміністративнеправопорушення Адміністративною комісією ведеться протокол, вякому зазначаються:
1) дата і місце засідання;
2) найменування і склад Адміністративної комісії;
3) зміст справи, що розглядається;
4) відомості про явку осіб, які беруть участь у справі;
5) пояснення осіб, які беруть участь у розгляді справи, їхклопотання і результати їх розгляду;
6) документи і речові докази, досліджені при розгляді справи;
7) відомості про оголошення прийнятої постанови і роз'ясненняпорядку та строків її оскарження.
Протокол засідання Адміністративної комісії підписуєтьсяголовуючим" на засіданні і відповідальним секретарем.
6. ПОСТАНОВА АДМІНІСТРАТИВНОЇ КОМІСІЇ
6.1. По справі про адміністративне правопорушенняАдміністративна комісія виносить одну з таких постанов:
1) про накладення адміністративного стягнення;
2) про закриття справи.
6.2. За вчинення правопорушень Адміністративна комісія можезастосовувати такі адміністративні стягнення:
1) попередження;
2) штраф.
6.3. При вирішенні питання про накладення адміністративногостягнення Адміністративна комісія накладає його в межах,встановлених відповідною статтею Кодексу України проадміністративні правопорушення та іншими актами, які передбачаютьвідповідальність за адміністративні правопорушення.
6.4. При накладенні стягнення Адміністративна комісіявраховує характер вчиненого правопорушення, особу порушника,ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують іобтяжують відповідальність.
6.5. Адміністративне стягнення може бути накладено не пізнішяк через два місяці з дня вчинення правопорушення, а притриваючому правопорушенні - два місяці з дня його виявлення.
6.6. Постанова про закриття справи виноситься при оголошенніусного зауваження, передачі матеріалів на розгляд громадськоїорганізації чи трудового колективу або передачі їх прокурору,органу попереднього слідства чи дізнання, а також при наявностіобставин, передбачених статтею 247 Кодексу про адміністративніправопорушення.
6.7. Постанова Комісії повинна містити:
1) найменування Адміністративної комісії;
2) дату розгляду справи;
3) відомості про особу, щодо якої розглядається справа;
4) викладення обставин, встановлених при розгляді справи;
5) зазначення нормативного акта, який передбачаєвідповідальність за дане адміністративне правопорушення;
6) прийняте по справі рішення.
6.8. Якщо у результаті вчинення адміністративногоправопорушення заподіяно майнову шкоду громадянинові,підприємству, установі або організації, то Адміністративна комісіяпід час вирішення питання про накладення стягнення заадміністративне правопорушення має право одночасно вирішитипитання про відшкодування винним майнової шкоди, якщо її сума неперевищує двох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян,відповідно до частини першої статті 40 Кодексу України проадміністративні правопорушення.
6.9. Постанова повинна містити порядок і строк її оскарження.
6.10. Постанова приймається простою більшістю голосів членівАдміністративної комісії, присутніх на засіданні. Постановапідписується головуючим на засіданні і відповідальним секретаремАдміністративної комісії.
6.11. Постанова оголошується негайно після закінченнярозгляду справи. Копія постанови протягом трьох днів вручаєтьсяабо висилається особі, щодо якої її винесено.
Копія постанови в триденний термін вручається або висилаєтьсяпотерпілому на його прохання.
Копія постанови вручається під розписку. В разі, якщо копіяпостанови висилається, про це робиться відповідна відмітка усправі.
6.12. Постанова Адміністративної комісії може бути оскарженапротягом десяти днів з дня винесення постанови особою, щодо якоїїї винесено, а також потерпілим до виконавчого органу Київськоїміської ради (Київської міської державної адміністрації), або досуду. У разі пропуску зазначеного строку з поважних причин цейстрок за заявою особи, щодо якої винесено постанову, може бутипоновлено органом, правомочним розглядати скаргу.
Скарга на постанову подається в Адміністративну комісію, якавинесла постанову, якщо інше не встановлено законодавствомУкраїни.
У разі надходження скарги на постанову Адміністративнакомісія протягом трьох діб надсилає скаргу разом із справою ворган, куди оскаржується постанова.
6.13. Постанова Адміністративної комісії може бутиопротестована прокурором.
6.14. Подання у встановлений строк скарги на постанову, завинятком постанови про накладення адміністративного стягнення увигляді попередження, а також принесення прокурором протестузупиняє виконання постанови до розгляду скарги або протесту.
6.15. Постанова про накладення адміністративного стягненняпідлягає виконанню з моменту її винесення, якщо інше невстановлено Кодексом України про адміністративні правопорушення таіншими законами України.
6.16. При оскарженні або опротестуванні постанови пронакладення адміністративного стягнення постанова підлягаєвиконанню після залишення скарги або протесту без задоволення, завинятком постанов про застосування заходу стягнення у виглядіпопередження.
6.17. Постанова Адміністративної комісії про накладенняадміністративного стягнення у вигляді штрафу є обов'язковою длявиконання державними і громадськими органами, підприємствами,установами, організаціями, посадовими особами і громадянами.
Штраф має бути сплачений порушником не пізніш як черезп'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладенняштрафу, а в разі оскарження або опротестування такої постанови -не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення прозалишення скарги або протесту без задоволення.
6.18. Постанова Адміністративної комісії про накладенняадміністративного стягнення у вигляді попередження виконуєтьсяшляхом оголошення постанови порушнику, якщо постановаадміністративного стягнення у вигляді попередження виноситься підчас відсутності порушника, йому вручається копія постанови впорядку і строки, передбачені статтею 285 цього Кодексу.
6.19. Контроль за правильним і своєчасним виконаннямпостанови про накладання адміністративного стягненняАдміністративною комісією здійснюється протягом п'ятнадцяти днів здня вручення порушнику постанови про накладення штрафу, а в разіоскарження або опротестування такої постанови - не пізніш як черезп'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги абопротесту без задоволення.
У разі несплати штрафу правопорушником у строк, встановленийчастиною першою статті 307 Кодексу України про адміністративніправопорушення, постанова про накладення штрафу надсилається дляпримусового виконання до відділу державної виконавчої служби замісцем проживання правопорушника.
6.20. Контроль за своєчасністю, правильністю, повнотоювиконання рішень державним виконавцем відповідно до статті 8Закону України "Про виконавче провадження" здійснюють начальникоргану державної виконавчої служби, якому безпосередньопідпорядкований державний виконавець, та керівник вищестоящогооргану.
6.21. На підставі документа, що свідчить про виконанняпостанови, відповідальний секретар Адміністративної комісії робитьна постанові відповідну відмітку.
Заступник міського голови -
секретар Київради О.Довгий
"Хрещатик" N 8 (3454) від 30 січня 2009 року