• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження Регламенту Київської міської ради

Київська міська рада | Рішення, Регламент від 01.07.2008 № 8/8
Реквізити
  • Видавник: Київська міська рада
  • Тип: Рішення, Регламент
  • Дата: 01.07.2008
  • Номер: 8/8
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Київська міська рада
  • Тип: Рішення, Регламент
  • Дата: 01.07.2008
  • Номер: 8/8
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
КИЇВСЬКА МІСЬКА РАДА
II сесія VI скликання
Р І Ш Е Н Н Я
N 8/8 від 01.07.2008
Про затвердження Регламенту
Київської міської ради
( Із змінами, внесеними згідно з Рішеннями Київміськради N 580/4018 від 29.04.2010 № 808/4246 від 27.05.2010 )
Відповідно до статей 140, 141 Конституції України, пункту 1 частини першої статті 26, пунктів 13, 14 статті 46 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", статті 17 Статуту територіальної громади міста Києва, затвердженого рішенням Київради від 28.03.2002 N 371/1805 (із змінами та доповненнями, внесеними рішенням Київради від 19.12.2002 N 154/314 та рішенням Київради від 27.02.2003 N 263/423), Київська міська рада
ВИРІШИЛА:
1. Затвердити Регламент Київської міської ради згідно з додатком.
2. Регламент Київської міської ради, затверджений рішенням Київради від 14 червня 2006 року N 14/14 (із змінами та доповненнями, внесеними рішеннями Київради від 31.10.2006 N 115/172, від 28.12.2006 N 533/590, від 14.06.2007 N 743/1404, від 14.06.2007 N 744/1405, від 29.11.2007 N 1363/4196, від 24.01.2008 N 7/4479), вважати таким, що втратив чинність.
3. Контроль за виконанням цього рішення покласти на заступника міського голови - секретаря Київради Довгого О.С.
Київський міський головаЛ.Черновецький
Додаток
до рішення Київради
від 01.07.2008 N 8/8
РЕГЛАМЕНТ
Київської міської ради
Регламент Київської міської ради (далі - Київрада) встановлює порядок діяльності Київради, її органів та посадових осіб.
Розділ I. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
Стаття 1. Київрада - представницький орган місцевого самоврядування
1.1. Київрада - представницький орган місцевого самоврядування, що представляє територіальну громаду міста Києва та здійснює від її імені та в її інтересах функції і повноваження місцевого самоврядування, визначені Конституцією України, Законами України "Про місцеве самоврядування в Україні", "Про столицю України - місто-герой Київ", "Про статус депутатів місцевих рад", Статутом територіальної громади міста Києва, Європейською Хартією місцевого самоврядування та іншими нормативно-правовими актами.
1.2. Київрада є юридичною особою, має власну печатку, рахунки в банках, символіку, може від свого імені набувати майнових і особистих немайнових прав та нести обов'язки, бути позивачем і відповідачем у судах та мати інші реквізити та повноваження.
1.3. Строк повноважень Київради - п'ять років відповідно до частини першої статті 141 Конституції України.
Стаття 2. Основні принципи діяльності Київради
2.1. Діяльність Київради базується на принципах:
народовладдя;
законності;
гласності;
колегіальності;
поєднання місцевих і державних інтересів;
виборності;
правової, організаційної та матеріально-фінансової самостійності в межах повноважень, визначених законодавством України;
підзвітності і відповідальності перед територіальною громадою міста Києва;
державної підтримки та гарантії місцевого самоврядування;
судового захисту прав місцевого самоврядування.
2.2. Гласність у роботі Київради забезпечується шляхом відкритості пленарних засідань сесії Київради, засідань Президії, постійних комісій, робочих груп та тимчасових контрольних комісій з урахуванням обмежень, встановлених законом, а також шляхом розповсюдження інформації про діяльність Київради, її органів та посадових осіб, інформації про прийняті ними нормативні та інші акти через засоби масової інформації, електронні інтернет-видання.
Відкритість пленарних засідань Київради забезпечується шляхом трансляції її засідань по телебаченню і радіо, розміщення стенографічного звіту пленарних засідань Київради та її рішень на офіційному WEB-порталі Київради та публікації її рішень в газеті Київради "Хрещатик".
Хід пленарних засідань Київради безпосередньо транслюється через візуальне зображення і звукове відтворення у службові приміщення, що розташовуються у будинку Київради, для акредитованих при Київраді представників засобів масової інформації та громадськості.
Сесії Київради проводяться гласно. У разі необхідності Київрада може прийняти рішення про проведення закритого пленарного засідання.
2.3. Рішення Київради розміщуються на офіційному WEB-порталі Київради протягом 30 днів з моменту їх прийняття.
Офіційне оприлюднення рішень Київради та висвітлення її діяльності через засоби масової інформації покладається на секретаріат Київради. Забезпечення своєчасного доведення рішень Київради до виконавців і населення, організація контролю за їх виконанням покладається на заступника міського голови - секретаря Київради.
2.4. Акредитація представників засобів масової інформації при Київраді, організація висвітлення діяльності Київради, її органів та посадових осіб покладається на секретаріат Київради.
Порядок акредитації представників засобів масової інформації при Київраді затверджується рішенням Київради.
Акредитованим при Київраді представникам засобів масової інформації надається сприяння у виконанні ними професійної діяльності, забезпечується можливість ознайомитися з матеріалами, які поширюються серед депутатів, за винятком тих, щодо нерозголошення чи ненадання яких прийнято у встановленому порядку відповідне рішення, або в інших випадках, передбачених законодавством України.
У разі порушення акредитованим при Київраді представником засобу масової інформації законодавства в інформаційній сфері, порядку висвітлення діяльності Київради, її органів та посадових осіб він може бути позбавлений акредитації в установленому порядку.
2.5. Дозвіл на перебування в сесійній залі під час пленарного засідання Київради особам, які не є депутатами Київради або працівниками секретаріату Київради, надається заступником секретаря - керуючим справами Київради відповідно до встановленого порядку.
2.6. Робота Київради ведеться державною мовою.
Стаття 3. Затвердження Регламенту, внесення до нього змін та доповнень
3.1. Регламент Київради затверджується на пленарному засіданні Київради більшістю голосів від загального складу депутатів Київради.
3.2. Забезпечення дотримання Регламенту покладається на головуючого на пленарному засіданні Київради.
Контроль за дотриманням Регламенту покладається на відповідну постійну комісію Київради.
3.3. Зміни та доповнення до Регламенту Київради вносяться на розгляд пленарного засідання Київради в порядку, передбаченому цим Регламентом.
Рішення Київради про внесення змін та доповнень до Регламенту Київради приймається більшістю голосів від загального складу депутатів Київради.
3.4. Регламент Київради діє до моменту прийняття рішення Київради про затвердження нового Регламенту.
Розділ II. ДЕПУТАТСЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ
Стаття 4. Набуття і строк повноважень депутата Київради
4.1. Депутат Київради набуває своїх повноважень в результаті обрання його до Київради відповідно до Закону України "Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів".
Повноваження депутата Київради починаються з дня відкриття першої сесії Київради з моменту офіційного оголошення підсумків виборів Київською міською територіальною виборчою комісією і закінчуються в день відкриття першої сесії Київради нового скликання, крім передбачених законом випадків дострокового припинення повноважень депутата Київради.
4.2. Після набуття депутатом Київради повноважень йому видається посвідчення і нагрудний знак.
4.3. Повноваження депутата Київради, обраного замість того депутата, який вибув, або на повторних виборах, починаються з дня заслуховування на черговому після виборів депутата Київради пленарному засіданні Київради повідомлення Київської міської територіальної виборчої комісії про підсумки виборів.
4.4. Спори щодо набуття повноважень депутатами Київради вирішуються судом.
Стаття 5. Права та обов'язки депутатів Київради
5.1. Депутат Київради є повноважним і рівноправним членом Київради - представницького органу місцевого самоврядування.
Депутат Київради відповідно до Закону України "Про статус депутатів місцевих рад" наділяється всією повнотою прав, необхідних для забезпечення його участі у діяльності Київради та її органів.
5.2. Депутат Київради користується правом ухвального голосу з усіх питань, що розглядаються на засіданнях Київради та її органів, до складу яких він входить. Депутат Київради набуває права ухвального голосу з моменту визнання його повноважень.
Кожний депутат у Київраді та її органах, до складу яких він входить, має один голос.
Депутат Київради, який не входить до складу відповідного органу ради, може брати участь у його роботі з правом дорадчого голосу.
Депутат Київради має право брати участь з правом дорадчого голосу в роботі інших місцевих рад та їх органів, загальних зборах громадян, засіданнях органів самоорганізації населення, що проводяться в межах території міста Києва, відповідно до пункту 2 частини першої статті 11 Закону України "Про статус депутатів місцевих рад".
5.3. Депутат Київради зобов'язаний:
1) дотримуватися Конституції та законів України, актів Президента України, Кабінету Міністрів України, Регламенту Київради та інших нормативно-правових актів, що визначають порядок діяльності ради та її органів;
2) всебічно відстоювати інтереси членів територіальної громади міста Києва;
3) брати участь у роботі Київради, постійних комісій та інших її органів, до складу яких він входить, всебічно сприяти виконанню їх рішень;
4) виконувати доручення Київради, її органів, Київського міського голови, заступника міського голови - секретаря Київради з питань депутатської діяльності; інформувати їх про виконання доручень;
5) підтримувати зв'язок з виборцями, територіальною громадою міста Києва, органами місцевого самоврядування;
6) звітувати перед виборцями та інформувати виборців про роботу Київради та її органів з питання виконання бюджету та Програми соціально-економічного та культурного розвитку міста Києва; інших місцевих програм, рішень Київради і доручень виборців;
7) брати участь у громадських слуханнях, в організації виконання рішень Київради та її органів, доручень виборців, у масових заходах, що проводяться органами місцевого самоврядування на території громади;
8) вивчати громадську думку;
9) вивчати потреби територіальної громади, інформувати про них Київраду та її органи, брати безпосередню участь у їх вирішенні;
10) вести прийом виборців, розглядати пропозиції, звернення, заяви і скарги членів територіальної громади міста Києва, вживати заходи щодо забезпечення їх оперативного вирішення;
11) виконувати правомірні вимоги головуючого на пленарному засіданні Київради;
12) дотримуватись норм депутатської етики;
13) не принижувати честь і гідність виборців, не закликати громадян до незаконних дій, не використовувати завідомо неправдиву інформацію, не висловлювати необгрунтованих звинувачень на будь- чию адресу;
14) покидаючи робоче місце у залі засідань Київради, вилучати з пульту свою картку для голосування;
15) увійти до фракції політичної партії (виборчого блоку політичних партій), за виборчим списком якої він був обраний депутатом.
5.4. Депутат Київради має право:
1) обирати і бути обраним до органів Київради;
2) офіційно представляти виборців у Київраді та її органах, відповідних органах місцевого самоврядування, підприємствах, установах і організаціях незалежно від форми власності;
3) на невідкладний прийом посадовими особами місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, керівниками підприємств, установ та організацій незалежно від форми власності, розташованих на території міста Києва, з питань депутатської діяльності;
4) пропонувати питання до розгляду їх Київрадою та її органами;
5) вносити пропозиції і зауваження до порядку денного засідань Київради та її органів, порядку розгляду обговорюваних питань та їх суті;
6) вносити на розгляд Київради та її органів пропозиції з питань, пов'язаних з його депутатською діяльністю;
7) вносити на розгляд Київради та її органів проекти рішень з питань, що належать до їх відання, поправки до них;
8) висловлюватися щодо персонального складу утворюваних Київрадою органів і кандидатур посадових осіб, які обираються, призначаються або затверджуються Київрадою;
9) порушувати питання про недовіру міському голові, розпуск органів, утворених Київрадою, та звільнення посадових осіб місцевого самоврядування;
10) брати участь у дебатах, ставити запитання доповідачам, співдоповідачам, головуючому на засіданні;
11) вимагати повторного голосування у випадках виявлення порушень правил голосування та помилок автоматизованої системи, при підрахунку голосів депутатів, відсутніх в залі засідань на момент голосування;
12) виступати з обгрунтуванням своїх пропозицій та з мотивів голосування, давати довідки;
13) ознайомлюватися з текстами виступів у стенограмах чи протоколах засідань Київради та її органів до їх опублікування;
14) оголошувати на засіданнях Київради та її органів тексти звернень, запитів, запитань, заяв, пропозицій як власних, так і громадян та їх об'єднань;
15) передавати головуючому тексти свого невиголошеного виступу, пропозицій і зауважень з обговорюваного питання для включення до протоколу засідання Київради або її органу, в якому він бере участь;
16) порушувати в Київраді та її органах питання про необхідність проведення перевірок з питань, що належать до компетенції Київради, діяльності розташованих на території міста Києва підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності, виконавчого органу Київради та його структурних підрозділів, районних у м. Києві державних адміністрацій, а також за дорученням Київради або її органів брати участь у перевірках виконання рішень Київради;
17) вносити пропозиції щодо усунення недоліків і порушень керівниками підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності і органів, діяльність яких перевірялася, а також органів, яким вони підпорядковані, порушувати питання про притягнення до відповідальності осіб, з вини яких сталося порушення. У разі виникнення порушень законодавства України депутат Київради звертається з цього приводу до відповідних органів державної влади;
18) вимагати усунення порушень законності і встановлення правового порядку;
19) об'єднуватися з іншими депутатами Київради в депутатські групи та фракції, які діють відповідно до Регламенту Київради; утворювати Погоджувальну раду депутатських фракцій Київради, тимчасові контрольні комісії Київради;
20) доступу до комунальних засобів масової інформації з метою оприлюднення позиції фракції, результатів власної депутатської діяльності та інформування про роботу Київради в порядку, встановленому Київрадою;
21) отримувати інформацію, що стосується діяльності Київради, копії рішень Київради, протоколів, стенограм пленарних засідань, оформлених належним чином;
22) здійснювати інші права, передбачені законами України.
Порядок реалізації прав депутатів Київради визначається Законом України "Про статус депутатів місцевих рад", іншими законами України, які регулюють діяльність місцевих рад та їх органів, а також цим Регламентом.
Стаття 6. Депутатські групи та фракції Київради
6.1. Порядок формування та реєстрації депутатських груп та фракцій Київради:
6.1.1. Депутати Київради можуть добровільно об'єднуватися у депутатські групи та фракції Київради.
6.1.2. Депутатські фракції Київради формуються (об'єднуються) на основі єдності поглядів або партійної належності депутатів. До складу депутатських фракцій Київради можуть входити також позапартійні депутати Київради, які підтримують політичну спрямованість фракцій.
6.1.3. Депутатські групи Київради формуються (об'єднуються) на основі спільних поглядів з питань соціально-економічного розвитку міста Києва, спільності проблем, які вони вирішують, або за іншими ознаками з чисельністю не менше п'яти депутатів.
6.1.4. Повноваження депутатських груп та фракцій Київради є похідними від повноважень депутата Київради, передбачених Законом України "Про статус депутатів місцевих рад".
6.1.5. Членство депутата Київради в депутатській групі або фракції Київради не звільняє його від персональної відповідальності за здійснення своїх депутатських повноважень.
6.1.6. Депутатські групи та фракції Київради не можуть формуватися для захисту приватних, комерційних, професійних чи релігійних інтересів.
6.1.7. Порядок вступу до депутатської фракції або виходу з неї визначається рішенням вищого керівного органу політичної партії (виборчого блоку політичних партій), за виборчим списком відповідної місцевої організації якої він був обраний депутатом Київради, та Законом "Про статус депутатів місцевих рад".
6.1.8. Депутат Київради не може входити до складу більш як однієї зареєстрованої депутатської групи або фракції Київради.
6.1.9. Реорганізація та формування депутатських груп та фракцій Київради можуть проводитися протягом всього строку повноважень Київради.
6.1.10. Кожна депутатська група, фракція Київради повинна бути зареєстрована у секретаріаті Київради. Депутатська група або фракція Київради реєструється після оголошення на пленарному засіданні Київради головуючим заяви про створення такої групи або фракції із зазначенням її назви, кількісного, персонального складу та уповноважених представників. Заява підписується персонально депутатами Київради.
Повна та скорочена назва депутатської фракції Київради повинна збігатися з назвою відповідної партії, виборчого блоку партій.
6.1.11. Про зміни в складі депутатської групи, фракції Київради її уповноважений представник повідомляє письмово головуючому на сесії Київради (Київському міському голові, заступнику міського голови - секретарю Київради); це повідомлення підписує і депутат, щодо якого воно подається, або лише уповноважений представник депутатської групи, фракції Київради, якщо депутата виключено з неї.
Зміни у складі депутатської групи, фракції оголошуються на сесії Київради та реєструються в секретаріаті Київради.
6.2. Депутатські групи та фракції Київради мають право:
6.2.1. на пропорційне представництво в постійних та тимчасових комісіях Київради;
6.2.2. попередньо обговорювати кандидатури посадових осіб, яких обирає, призначає (звільняє) та затверджує Київрада;
6.2.3. на гарантований виступ свого представника на пленарному засіданні Київради з кожного питання порядку денного сесії Київради;
6.2.4. об'єднувати зусилля з іншими групами, фракціями Київради для створення більшості в Київраді чи опозиції;
6.2.5. на виступ свого представника після припинення обговорення питання на пленарному засіданні Київради, якщо таке питання розглядається з ініціативи депутатської групи або фракції Київради;
Крім того:
6.2.6. депутати Київради можуть вільно співробітничати між собою шляхом утворення міжфракційних об'єднань, які не підлягають реєстрації і не мають прав, встановлених цим Регламентом;
6.2.7. голова або уповноважений представник депутатської групи та фракції Київради може доручити виконання закріплених за ним Регламентом Київради представницьких функцій будь-кому із членів відповідної депутатської групи та фракції Київради;
6.2.8. зареєстровані депутатські групи та фракції Київради та їх члени мають й інші права, передбачені Законом України "Про статус депутатів місцевих рад", іншими законами України, Регламентом Київради;
6.2.9. жодна депутатська група та фракція Київради не має права виступати від імені Київради або територіальної громади м. Києва.
6.3. Погоджувальна рада депутатських груп та фракцій Київради:
6.3.1. Голови або уповноважені представники депутатських груп та фракцій Київради (від кожної по одному) утворюють Погоджувальну раду депутатських груп та фракцій Київради, яка є органом дорадчого, погоджувального характеру. В разі необхідності Погоджувальна рада вносить пропозиції з питань порядку денного, про раціональну організацію і планування роботи Київради та її органів, сприяє узгодженню позицій депутатів Київради у разі виникнення спірних питань у роботі Київради.
Веде засідання Погоджувальної ради Київський міський голова, заступник міського голови - секретар Київради, а в разі їх відсутності або відмови - інший член Погоджувальної ради, обраний більшістю голосів членів Погоджувальної ради.
6.3.2. Погоджувальна рада депутатських груп та фракцій Київради скликається на засідання за своєю ініціативою або за пропозицією будь-якої групи, фракції, Київського міського голови, заступника міського голови - секретаря Київради. Скликання Погоджувальної ради покладається на секретаріат Київради. Засідання Погоджувальної ради проводяться відкрито і гласно. Погоджувальна рада не приймає рішень, обов'язкових для виконання. На засіданні Погоджувальної ради ведеться протокол, примірник якого передається до секретаріату Київради. Пропозиції Погоджувальної ради, внесення яких пропонується на розгляд Київради, підписуються уповноваженими представниками всіх депутатських груп та фракцій Київради.
6.4. Забезпечення діяльності депутатських груп та фракцій Київради:
6.4.1. Київський міський голова, заступник міського голови - секретар Київради зобов'язані протягом 6 місяців з моменту реєстрації забезпечити зареєстровані депутатські групи та фракції Київради окремими приміщеннями, необхідним обладнанням тощо, а також закріпити за ними адміністративно-технічний персонал, який користується їх довірою, для надання допомоги у здійсненні депутатськими групами та фракціями Київради функцій у Київраді.
6.4.2. Для забезпечення діяльності депутатських груп та фракцій Київради в структурі секретаріату Київської міської ради утворюється відділ по роботі з депутатськими групами та фракціями за поданням голів депутатських груп та фракцій, крім керівництва відділу.
Закріплення працівників відділу за депутатськими групами та фракціями здійснюється із розрахунку: для депутатських груп та фракцій з чисельністю до 10 депутатів - 1 працівник, від 10 до 30 - 2 працівники, більше 30 депутатів - 3 працівники.
6.4.3. За зверненням голови або уповноваженого представника депутатської групи, фракції секретаріат Київради поширює серед депутатів Київради підготовлені нею матеріали як офіційні від депутатської групи, фракції Київради.
6.4.4. У залі засідань Київради за депутатами закріплюються робочі місця по групах та фракціях Київради.
Стаття 7. Депутатське звернення, депутатський запит і депутатське запитання
7.1. Депутатське звернення - викладена в письмовій формі вимога депутата Київради з питань, пов'язаних з його депутатською діяльністю, до місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування та їх посадових осіб, а також керівників правоохоронних та контролюючих органів, підприємств, установ та організацій незалежно від форми власності, розташованих на території м. Києва, здійснити певні дії, вжити заходи чи дати офіційне роз'яснення з питань, віднесених до їх компетенції.
Місцеві органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування та їх посадові особи, а також керівники правоохоронних та контролюючих органів, підприємств, установ та організацій незалежно від форми власності, розташованих на території м. Києва, до яких звернувся депутат Київради, зобов'язані у десятиденний строк розглянути порушене ним питання та надати йому відповідь, а в разі необхідності додаткового вивчення чи перевірки дати йому відповідь не пізніше ніж через місяць.
Якщо депутатське звернення з об'єктивних причин не може бути розглянуто у встановлений строк, депутату Київради зобов'язані письмово повідомити про це з обґрунтуванням мотивів необхідності продовження строку розгляду.
Депутат Київради може взяти участь у розгляді свого звернення, про що місцеві органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування та їх посадові особи, керівники підприємств, установ та організацій незалежно від форми власності, розташованих на території м. Києва, повинні йому повідомити завчасно, але не пізніше ніж через п'ять календарних днів.
Якщо депутат Київради не задоволений результатами розгляду свого звернення, або якщо місцеві органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування та їх посадові особи, керівники підприємств, установ та організацій незалежно від форми власності, розташованих на території м. Києва, ухиляються від вирішення порушеного у зверненні питання у встановлений строк, він має право внести депутатський запит відповідно до статті 22 Закону України "Про статус депутатів місцевих рад".
7.2. Депутатський запит - це підтримана Київрадою вимога депутата Київради до посадових осіб Київради і її органів, Київського міського голови, керівників підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності, які розташовані або зареєстровані на території міста Києва, а також до заступників голови виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації), голів виконавчих органів районних у м. Києві рад (районних у місті Києві державних адміністрацій), їх заступників, керівників відділів і управлінь з питань, які належать до відання Київради.
Порядок розгляду депутатського запиту:
1) депутатський запит може бути внесений депутатом Київради або групою депутатів попередньо або на пленарному засіданні Київради у письмовій чи усній формі;
2) депутатський запит підлягає включенню до порядку денного пленарного засідання Київради;
3) Київрада може зобов'язати відповідний орган подати у встановлений нею строк звіт про виконання рішення по запиту депутата Київради;
4) орган або посадова особа, до яких звернуто депутатський запит, зобов'язані у встановлений Київрадою строк дати офіційну письмову відповідь на нього Київраді і депутату Київради, який вніс запит. Якщо запит з об'єктивних причин не може бути розглянутий у встановлений Київрадою строк, то орган або посадова особа зобов'язані письмово повідомити про це Київраду та депутата Київради, який вніс запит, і запропонувати інший строк, який не повинен перевищувати одного місяця з дня одержання запиту. Відповідь на запит у разі необхідності розглядається на пленарному засіданні Київради;
5) депутат Київради має право дати оцінку відповіді на свій депутатський запит. За результатами відповіді на депутатський запит може бути проведено обговорення, якщо на ньому наполягає не менше 1/4 присутніх на засіданні депутатів Київради. Посадових осіб, до яких звернуто запит, своєчасно інформують про дату та час обговорення відповіді на запит Київради. Вони або уповноважені ними особи зобов'язані бути присутніми на цьому засіданні Київради;
6) за результатами розгляду відповіді на депутатський запит Київрада приймає відповідне рішення.
Всі депутатські запити, оголошені на пленарному засіданні Київради, реєструються та зберігаються у секретаріаті Київради з позначкою про дату оголошення та результати їх голосування.
Секретаріат Київради доводить текст запиту до відповідного органу чи посадової особи, до яких його звернуто.
7.3. Депутатське запитання - це засіб одержання депутатом Київради інформації або роз'яснення з тієї чи іншої проблеми. Відповідь на запитання може бути оголошена на пленарному засіданні сесії Київради або дана депутату Київради індивідуально. Запитання не включається до порядку денного пленарного засідання сесії Київради, не обговорюється і рішення по ньому не приймається.
7.4. Пропозиції і зауваження, висловлені депутатами Київради на пленарних засіданнях Київради або передані в письмовій формі головуючому на її пленарних засіданнях, розглядаються Київрадою або за її дорученням передаються для розгляду та вивчення до постійних комісій Київради чи надсилаються на розгляд підзвітним і підконтрольним органам та посадовим особам місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, керівникам відповідних підприємств, установ, організацій незалежно від форми власності, які зобов'язані розглянути ці пропозиції і зауваження у строки, встановлені Київрадою, і про результати розгляду повідомити безпосередньо депутатам Київради, які внесли пропозиції чи висловили зауваження, а також Київраді.
Київрада та виконавчий орган Київради (Київська міська державна адміністрація) забезпечують виконання пропозицій і зауважень депутатів Київради, схвалених Київрадою, інформують депутатів про реалізацію пропозицій і зауважень, внесених ними на пленарних засіданнях Київради.
Стаття 8. Доручення виборців
8.1. Виборці можуть давати депутатові Київради доручення на зборах під час його звітів чи зустрічей з питань, що випливають з потреб мешканців відповідного будинку, вулиці, кварталу, мікрорайону, міського району чи територіальної громади в цілому.
Доручення виборців не повинні суперечити законодавству України, а їх виконання має належати до відання Київради та її органів.
Доручення виборців Київраді має бути підтримане більшістю учасників зборів та оформлене протоколом зборів.
8.2. Доручення виборців, виконання яких потребують прийняття Київрадою або її виконавчим органом рішення, фінансових або інших матеріальних витрат, доводяться депутатом Київради до відома Київради або її органів.
8.3. Київрада та її органи аналізують доручення виборців, дані депутатам Київради, та з урахуванням матеріальних, в тому числі і фінансових, можливостей приймають відповідні рішення щодо їх реалізації. Рішення з цих питань доводяться до відома Київради та територіальної громади.
Доручення виборців враховуються при розробці програм соціально-економічного та культурного розвитку та складанні бюджетів міста Києва та районів, а також при підготовці проектів рішень Київради з інших питань.
8.4. Депутат Київради бере участь в організації виконання доручень виборців як одноосібне, так і в складі постійних і тимчасових комісій Київради або в складі депутатських фракцій, груп, може залучати до їх виконання органи самоорганізації населення, а також виборців.
8.5. Контроль за виконанням доручень виборців здійснюється Київрадою, її органами та депутатами Київради. Органи, які в межах своїх повноважень забезпечують реалізацію доручень виборців, один раз на рік інформують Київраду про хід їх виконання.
8.6. Депутат Київради періодично інформує виборців про результати розгляду Київрадою та її виконавчим органом доручень виборців та про особисту участь в організації їх виконання.
Стаття 9. Звіти депутатів, депутатських груп та фракцій Київради перед виборцями та зустрічі з ними
9.1. Депутати, депутатські групи та фракції Київради періодично, але не рідше одного разу на рік, зобов'язані звітувати про свою роботу перед виборцями (мешканцями відповідного будинку, вулиці, кварталу, мікрорайону, міського району чи територіальної громади в цілому), об'єднаннями громадян.
Порядок, форма та строки проведення звітів депутатів, депутатських груп та фракцій Київради перед виборцями визначаються самими депутатами, депутатськими групами та фракціями Київради.
9.2. Звіти депутатів, депутатських груп та фракцій Київради повинні містити відомості про їх діяльність у Київраді та в її органах, про прийняті Київрадою та її органами рішення, про хід їх виконання, про їх особисту участь в обговоренні, прийнятті та в організації виконання рішень Київради, її органів, а також доручень виборців (мешканців відповідного будинку, вулиці, кварталу, мікрорайону, міського району чи територіальної громади в цілому).
9.3. Звіти депутатів, депутатських груп та фракцій Київради можуть бути проведені в будь-який час на вимогу зборів виборців за місцем проживання, трудової діяльності або навчання, а також органів самоорганізації населення.
9.4. Про час та місце проведення звітів депутатів у формі зустрічі виборцям повідомляють завчасно через місцеві засоби масової інформації або в інший спосіб, але не пізніше ніж за 7 днів до зустрічі.
9.5. Місцеві органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування, їх посадові особи, керівники підприємств, установ і організацій державної і комунальної форм власності зобов'язані сприяти депутатам, депутатським групам та фракціям Київради в організації їх звітів перед виборцями шляхом надання приміщень, інформаційних та інших довідкових матеріалів, необхідних депутатам, депутатським групам та фракціям Київради, здійснюють інші заходи, пов'язані з проведенням їх звітів перед виборцями.
9.6. Звіти і зустрічі депутатів, депутатських груп та фракцій Київради з виборцями висвітлюються комунальними засобами масової інформації в порядку, який затверджується рішенням Київради.
Стаття 10. Забезпечення діяльності депутатів, депутатських груп та фракцій Київради
10.1. Київрада та її органи забезпечують необхідні умови для ефективного здійснення депутатами, депутатськими групами та фракціями Київради їх повноважень.
10.2. Для проведення зустрічей із виборцями, вивчення законодавчих актів, нормативних документів Київради та її виконавчих органів встановлюються два депутатські дні - середа та п'ятниця.
10.3. Київрада забезпечує депутатів, депутатські групи та фракції Київради своїми офіційними виданнями та інформаційними матеріалами, організовує допомогу з правових питань, надає можливість ознайомитись з рішеннями Київради, розпорядженнями виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації) та розпорядженнями Київського міського голови.
Розпорядження Київського міського голови та розпорядження виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації) протягом одного робочого дня з часу їх підписання направляються до секретаріату Київради, депутатським групам та фракціям Київради.
10.4. Для ефективної роботи з підготовки проектів рішень Київради та для ефективного виконання депутатами своїх обов'язків в Київраді постійні комісії Київради, депутатські групи та фракції Київради, секретаріат Київради забезпечуються сучасною оргтехнікою та засобами зв'язку, що включає в себе організацію локальної та глобальної мережі комп'ютерного зв'язку.
Для забезпечення роботи депутата на пленарних засіданнях Київради зала для пленарних засідань облаштована автоматизованою системою для голосування та інформаційного обслуговування депутатів Київради "РАДА-III-КИЇВ" (далі - "РАДА").
10.5. Депутат Київради може мати до п'яти помічників- консультантів, які працюють на громадських засадах.
Помічник-консультант депутата Київради у своїй роботі керується Конституцією України та законодавством України, а також Положенням про помічника-консультанта депутата Київради.
Персональний підбір кандидатур на посаду помічника- консультанта депутата Київради, організацію його роботи та розподіл обов'язків між ними здійснює особисто депутат Київради, який несе відповідальність щодо правомірності своїх рішень.
Порядок діяльності помічників-консультантів депутата Київради визначається Положенням про помічника-консультанта депутата Київради, яке затверджується рішенням Київради.
10.6. Для проведення депутатами, депутатськими групами та фракціями Київради прийому виборців утворюються громадські приймальні депутатів Київради, громадські приймальні депутатських груп та фракцій Київради.
Порядок діяльності та кількість громадських приймалень депутатів Київради, громадських приймалень депутатських груп та фракцій Київради визначаються Положенням про громадські приймальні, яке затверджується рішенням Київради.
10.7. Режим роботи депутатів у Київраді, роботи депутатських груп та фракцій Київради, надання їм приміщень, забезпечення транспортом, зв'язком, оргтехнікою (та інше) визначаються Київрадою.
Розділ III. ОРГАНИ ТА ПОСАДОВІ ОСОБИ КИЇВРАДИ
Стаття 11. Загальний склад Київради
11.1. Київрада складається з 120 депутатів.
Вибори депутатів Київради проводяться за пропорційною системою: депутати обираються за виборчими списками від організацій політичних партій, виборчих блоків організацій політичних партій у багатомандатному виборчому окрузі, межі якого збігаються з межами міста Києва.
Вибори проводяться на основі загального, рівного і прямого виборчого права шляхом таємного голосування відповідно до Закону України "Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів".
11.2. Органами та посадовими особами Київради є:
1) постійні комісії Київради;
2) тимчасові контрольні комісії Київради;
3) заступник міського голови - секретар Київради;
4) Президія Київради;
5) Погоджувальна рада;
6) секретаріат Київради;
7) виконавчий орган Київради (Київська міська державна адміністрація) та його посадові особи.
11.3. У разі дострокового припинення повноважень деяких депутатів, внаслідок чого до складу Київради входитиме менше двох третин депутатів, Київрада вважається правомочною за наявності більше половини депутатів від загального складу Київради.
Стаття 12. Київський міський голова
12.1. Київський міський голова є головною посадовою особою територіальної громади міста Києва і здійснює повноваження відповідно до Законів України "Про місцеве самоврядування в Україні", "Про столицю України - місто-герой Київ", Статуту територіальної громади міста Києва та інші повноваження, якщо вони не належать до виключної компетенції Київради.
12.2. Київський міський голова здійснює регулярний прийом депутатів Київради щочетверга з 11 до 13 години.
Стаття 13. Заступник міського голови - секретар Київради
13.1. Заступник міського голови - секретар Київради обирається за пропозицією Київського міського голови Київрадою з числа депутатів Київради шляхом таємного голосування і здійснює свої повноваження до обрання заступника міського голови - секретаря Київради нового скликання, крім випадків дострокового припинення його повноважень, та працює в Київраді на постійній основі.
13.2. Заступник міського голови - секретар Київради:
1) організовує підготовку сесій Київради та її пленарних засідань, питань, що вносяться на розгляд Київради;
2) забезпечує своєчасне доведення рішень Київради до виконавців і населення, організовує контроль за їх виконанням;
3) за дорученням Київського міського голови координує діяльність постійних комісій Київради, дає їм доручення, сприяє організації виконання їхніх рекомендацій;
4) сприяє депутатам Київради у здійсненні їхніх повноважень;
5) організовує за дорученням Київради відповідно до законодавства здійснення заходів, пов'язаних з підготовкою та проведенням референдумів та виборів до органів державної влади та місцевого самоврядування;
6) забезпечує зберігання офіційних документів Київради та забезпечує доступ до них осіб, яким це право надано у встановленому порядку, в тому числі до електронних носіїв, на яких зафіксована інформація про проведення пленарних засідань Київради;
7) відає внутрішнім розпорядком роботи Київради;
8) за посадою очолює секретаріат Київради;
9) повідомляє депутатам Київради і доводить до відома населення інформацію про час і місце проведення сесії Київради та її пленарних засідань, питання, які передбачається внести на розгляд Київради;
10) веде регулярний прийом депутатів Київради щосереди з 9 до 12 години;
11) за дорученням Київського міського голови скликає та веде пленарні засідання сесій Київради і засідання Президії Київради;
12) вирішує за дорученням Київського міського голови або Київради інші питання, пов'язані з діяльністю Київради та її органів.
13.3. У разі невмотивованої відмови Київського міського голови або його неможливості скликати сесію ради:
1) скликає сесії Київради, повідомляє депутатам Київради і доводить до відома населення інформацію про час і місце проведення сесії Київради, питання, які передбачається внести на розгляд Київради;
2) веде пленарні засідання сесії Київради та підписує її рішення.
13.4. Заступник міського голови - секретар Київради у разі дострокового припинення повноважень Київського міського голови чи неможливості виконання ним своїх повноважень здійснює повноваження Київського міського голови.
13.5. Повноваження заступника міського голови - секретаря Київради можуть бути достроково припинені за рішенням Київради.
Заступник міського голови - секретар Київради може бути достроково звільнений з посади за рішенням Київради, яке приймається шляхом таємного голосування. Питання про його звільнення може бути внесено на розгляд Київради на вимогу не менш як третини депутатів від загального складу Київради або Київського міського голови.
Стаття 14. Президія Київради
14.1. Президія Київради є дорадчим органом Київради, який попередньо готує узгоджені пропозиції і рекомендації з питань, які передбачається внести на розгляд Київради. Рішення Президії мають рекомендаційний характер.
14.2. До складу Президії Київради входять Київський міський голова, заступник міського голови - секретар Київради, голови постійних комісій Київради, голови або уповноважені представники депутатських груп та фракцій Київради.
Президія Київради діє на основі Положення про неї, яке затверджується Київрадою.
Стаття 15. Секретаріат Київради
15.1. Секретаріат Київради утворюється Київрадою. Його структура, чисельність, витрати на утримання встановлюються Київрадою за поданням Київського міського голови.
15.2. Секретаріат Київради здійснює організаційне, правове, інформаційне, аналітичне, матеріально-технічне забезпечення діяльності Київради, її органів, депутатів, депутатських груп та фракцій Київради, сприяє здійсненню Київрадою взаємодії з її виконавчим органом та його структурними підрозділами, районними у місті Києві радами, здійснює контрольні функції, передбачені цим Регламентом.
15.3. Кореспонденція, адресована Київському міському голові, заступнику міського голови - секретарю Київради, постійним комісіям Київради, депутатам, депутатським групам та фракціям Київради, структурним підрозділам секретаріату Київради, а також вихідна кореспонденція реєструється та передається секретаріатом Київради адресатам.
15.4. Секретаріат Київради за посадою очолює заступник міського голови - секретар Київради.
15.5. Секретаріат Київради діє згідно з Положенням про нього, яке затверджується Київським міським головою за поданням заступника міського голови - секретаря Київради.
Стаття 16. Комісії Київради
16.1. Постійні комісії Київради формуються депутатськими групами та фракціями Київради за принципом пропорційності, врахування фахової підготовки депутатів Київради та домовленості між зацікавленими депутатськими групами та фракціями Київради.
16.2. Постійні комісії Київради є органами Київради, що обираються з числа її депутатів для вивчення, попереднього розгляду і підготовки питань, які належать до її відання, здійснення контролю за виконанням рішень Київради та за виконанням рішень виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації).
16.3. Постійні комісії Київради обираються Київрадою на строк її повноважень у складі голови та членів комісії згідно з відповідними заявами депутатів Київради, поданими на ім'я Київського міського голови. Кількість і персональний склад постійних комісій Київради затверджується Київрадою.
Кількість членів постійної комісії Київради не може бути меншою п'яти осіб.
До складу постійної комісії Київради не можуть бути обрані Київський міський голова та заступник міського голови - секретар Київради.
Депутат Київради може бути членом тільки однієї постійної комісії Київради.
16.4. У випадку невиконання депутатом Київради своїх обов'язків щодо роботи в постійній комісії Київради, визначених Положенням про постійну комісію Київради, та відсутності його більш ніж на половині із проведених комісією протягом року засідань голова відповідної комісії постійної Київради, депутати відповідної комісії Київради вносять на розгляд комісії питання про доцільність подальшого перебування депутата Київради у її складі. У разі прийняття постійною комісією Київради рішення про неможливість перебування депутата у складі комісії голова постійної комісії подає відповідний проект рішення на розгляд Київради.
16.5. Постійні комісії Київради за дорученням Київради, Київського міського голови або за власною ініціативою попередньо розглядають проекти програм соціально-економічного і культурного розвитку, міського бюджету, звіти про виконання програм і бюджету, вивчають і готують питання про стан та розвиток відповідних галузей господарського і соціально-культурного будівництва, інші питання, які вносяться на розгляд Київради, розробляють проекти рішень Київради та готують висновки з цих питань.
Голови або уповноважені представники постійних комісій можуть виступати на сесіях Київради з доповідями і співдоповідями.
Реалізація повноважень Київради у здійсненні державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності покладається на визначену рішенням Київради відповідну постійну комісію.
16.6. Постійні комісії Київради за дорученням Київради, Київського міського голови, заступника міського голови - секретаря Київради або за власною ініціативою вивчають діяльність підзвітних і підконтрольних Київраді органів, підприємств, установ, організацій незалежно від форми власності та їх посадових осіб, отримують від них необхідні матеріали і документи, подають за результатами перевірки обов'язкові для розгляду і вжиття заходів рекомендації на розгляд їх керівників, а в необхідних випадках - на розгляд Київради, здійснюють контроль за виконанням рішень Київради та її виконавчого органу.
16.7. Постійні комісії Київради у питаннях, які належать до їх відання, мають право створювати підготовчі комісії і робочі групи із залученням представників громадськості, вчених та спеціалістів, а також радників та консультантів, які працюють на громадських засадах.
16.8. Функціональна спрямованість, перелік і порядок організації роботи відповідних постійних комісій Київради визначаються Положенням про постійні комісії Київради, яке затверджується Київрадою.
Постійні комісії Київради попередньо розглядають кандидатури осіб, які пропонуються для обрання, затвердження, призначення або погодження Київрадою, готують висновки з цих питань.