• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про порядок підготовки і випуску розпоряджень виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації)

Київська міська державна адміністрація | Розпорядження, Форма типового документа, Записка, Порядок від 19.07.2007 № 936 | Документ не діє
Реквізити
  • Видавник: Київська міська державна адміністрація
  • Тип: Розпорядження, Форма типового документа, Записка, Порядок
  • Дата: 19.07.2007
  • Номер: 936
  • Статус: Документ не діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Київська міська державна адміністрація
  • Тип: Розпорядження, Форма типового документа, Записка, Порядок
  • Дата: 19.07.2007
  • Номер: 936
  • Статус: Документ не діє
Документ підготовлено в системі iplex
КИЇВСЬКА МІСЬКА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ
Р О З П О Р Я Д Ж Е Н Н Я
N 936 від 19.07.2007
Про порядок підготовки і випуску розпоряджень
виконавчого органу Київської міської ради
(Київської міської державної адміністрації)
Відповідно до Закону України "Про місцеве самоврядування вУкраїні" ( 280/97-ВР ), Закону України "Про столицю України -місто-герой Київ" ( 401-14 ), з метою підвищення якості,неухильного додержання вимог актів законодавства України, іншихнормативних документів та підвищення персональної відповідальностіпосадових осіб при підготовці проектів розпоряджень виконавчогооргану Київської міської ради (Київської міської державноїадміністрації):
1. Затвердити Порядок підготовки і випуску розпорядженьвиконавчого органу Київської міської ради (Київської міськоїдержавної адміністрації), що додається.
2. Заступнику голови - керівнику апарату виконавчого органуКиївської міської ради (Київської міської державної адміністрації)Стичинському Б.С. забезпечити в установленому порядку внесеннязмін і доповнень до Регламенту виконавчого органу Київськоїміської ради (Київської міської державної адміністрації),затвердженого розпорядженням Київської міської державноїадміністрації від 29.10.2002 N 1970 ( ra1970017-02 ).
3. Контроль за виконанням цього розпорядження покласти напершого заступника голови Київської міської державноїадміністрації Голубченка А.К. та заступника голови - керівникаапарату виконавчого органу Київської міської ради (Київськоїміської державної адміністрації) Стичинського Б.С.
Голова Л.Черновецький
ЗАТВЕРДЖЕНО
розпорядженням Київської
міської державної
адміністрації
від 19.07.2007 N 936
ПОРЯДОК
підготовки і випуску розпоряджень виконавчого
органу Київської міської ради (Київської міської
державної адміністрації)
1. Розпорядження виконавчого органу Київської міської ради(Київської міської державної адміністрації) видаються у межахповноважень, визначених законодавством України.
У разі відсутності міського голови його повноваження щодовидання розпоряджень виконавчого органу Київської міської ради(Київської міської державної адміністрації) виконує першийзаступник голови Київської міської державної адміністрації.
2. Проекти розпоряджень вносяться за поданням першихзаступників, заступників голови, заступника голови - керівникаапарату, керівників головних управлінь, управлінь, відділів іслужб виконавчого органу Київської міської ради (Київської міськоїдержавної адміністрації), голів районних у м. Києві державнихадміністрацій.
Коли підготовка проекту розпорядження доручена кількомструктурним підрозділам виконавчого органу Київської міської ради(Київської міської державної адміністрації) або районним ум. Києві державним адміністраціям, виконавець, зазначений першим,є відповідальним розробником.
У разі відсутності керівника подання візує виконуючийобов'язки керівника структурного підрозділу виконавчого органуКиївської міської ради (Київської міської державної адміністрації)або голови районної у м. Києві державної адміністрації,призначений в установленому порядку.
3. До проекту розпорядження обов'язково додаєтьсяпояснювальна записка згідно з додатком, що містить необхіднірозрахунки, обґрунтування і прогнози соціально-економічних таінших наслідків його реалізації, до якої, у разі потреби, можедодаватися інформаційно-довідковий матеріал (таблиці, графіки,фото тощо).
4. Текст проекту розпорядження викладається українською мовоюу стислій формі. Виклад окремих пунктів, додатків та тексту вцілому повинен бути органічно пов'язаним і не допускати можливостіподвійного тлумачення змісту. Обов'язковою складовою частиноюрозпорядження є заголовок, який стисло розкриває його зміст.Преамбула проекту розпорядження, крім мотивів та цілей йоговидання, як правило, повинна містити посилання на відповіднийзакон або нормативні акти, що регулюють предмет правовідносин,зазначених у розпорядженні.
Проект розпорядження, при необхідності, повинен містити пунктщодо осіб, які здійснюють контроль за його виконанням.
5. На зворотному боці кожної сторінки проекту розпорядженнядрукуються дані про подання і погодження проекту, а саме: посада,прізвище та ініціали керівника та юрисконсульта, який подає проектта посада, прізвище та ініціали керівників, які погоджують проектрозпорядження. Проставлення дати візування є обов'язковим.
Проект розпорядження візують: перші заступники головиКиївської міської державної адміністрації; заступники головиКиївської міської державної адміністрації, керівники головнихуправлінь, управлінь, інших структурних підрозділів виконавчогооргану Київської міської ради (Київської міської державноїадміністрації), до компетенції яких належать зазначені питання;керівники підприємств, установ та організацій, яким у проектірозпорядження передбачені завдання і доручення; голови відповіднихрайонних у м. Києві державних адміністрацій у разі, колизачіпаються інтереси районів.
Проекти розпоряджень, що містять питання витрачанняфінансових ресурсів, погоджуються Головним фінансовим управлінням.
Проекти розпоряджень, предметом яких є урегулюванняпідприємницької діяльності, погоджуються Головним управлінням зпитань регуляторної політики та підприємництва.
До контрольного управління апарату подаються на погодження тіпроекти розпоряджень, які готуються на виконання актів чи дорученьорганів влади вищого рівня або в яких контроль за виконаннямпокладено на заступників голови Київської міської державноїадміністрації та голів районних у м. Києві державних адміністраційі визначені конкретні завдання. На таких розпорядженняхпроставляється відмітка про взяття їх на контроль.
Проект розпорядження "Про Програму соціально-економічного такультурного розвитку м. Києва на поточний рік" та проектирозпоряджень "Про внесення змін до Програми соціально-економічногота культурного розвитку м. Києва на поточний рік" подаються завізою першого заступника голови Київської міської державноїадміністрації з економічних питань і візуються першим заступникомголови Київської міської державної адміністрації, заступникомголови Київської міської державної адміністрації - начальникомГоловного фінансового управління, начальником Головного управлінняекономіки та інвестицій, начальником юридичного управління тазаступником голови Київської міської державної адміністрації -керівником апарату.
Якщо об'єкт будівництва, реконструкції, реставрації,реставрації з пристосуванням, капітального ремонту, впорядкуванняоб'єктів містобудування, розширення та технічного переоснащенняпідприємств (далі - будівництва) є пам'яткою або розташований вмежах зон охорони пам'яток, історичних ареалів - до проектурозпорядження в обов'язковому порядку надається відповіднийвисновок уповноваженого органу охорони культурної спадщиниКиївської міської державної адміністрації - Головного управлінняохорони культурної спадщини виконавчого органу Київради (Київськоїміської державної адміністрації) з подальшим обов'язковимпогодженням проекту Головним управлінням охорони культурноїспадщини виконавчого органу Київради (Київської міської державноїадміністрації) проекту розпорядження.
Всі проекти розпоряджень про дозвіл на виконання робіт,пов'язаних з ремонтно-реставраційними та будівельними роботами,розриттям, влаштуванням покриттів тротуарів і вулиць, погоджуютьсяз управлінням координації роботи проектних і будівельнихорганізацій та мають бути погоджені з АЕК "Київенерго", ВАТ"Київгаз", АК ВАТ "Київводоканал" для можливого одночасногопрокладання або ремонту відповідних мереж.
Обов'язковому погодженню з Головним управлінням економіки таінвестицій підлягають проекти розпоряджень з питань розміщення натериторії міста нових, реконструкції, розширення або ліквідаціїдіючих об'єктів виробничого і невиробничого призначенняпідприємств (установ, організацій) незалежно від форм власності,передачі майна, що належить до комунальної власностітериторіальної громади міста, у власність інших підприємств,установ, організацій (в тому числі в порядку взаємозаліків тавзаєморозрахунків), залучення інвесторів до будівництва нових, атакож реконструкції існуючих об'єктів житлового та нежитловогофонду, які належать до комунальної власності територіальноїгромади міста та його районів, створення спільних підприємств набазі майна комунальної власності територіальної громади міста,будівництва в м. Києві будь-яких об'єктів за рахунок коштівспеціального фонду міського бюджету та інших питань, що призводятьдо зміни соціально-економічних показників розвитку міста.
Зазначені питання підлягають обов'язковому узгодженню ззаступниками голови Київської міської державної адміністраціїзгідно з розподілом обов'язків.
Погоджені в установленому порядку проекти розпорядженьподаються у відповідний відділ організаційного забезпеченнядіяльності заступника голови Київської міської державноїадміністрації, який забезпечує його погодження першимизаступниками голови, заступниками голови Київської міськоїдержавної адміністрації відповідно до розподілу обов'язків міжними та керівником юридичного управління.
6. Підготовлений згідно з вимогами пунктів 1-5 цього порядкупроект розпорядження подається у відділ редагування документів тавипуску розпоряджень управління документального забезпечення.
Відділ редагування документів та випуску розпорядженьуправління документального забезпечення здійснює підготовку напідпис проектів розпоряджень, літературне редагування текстів таконтроль за додержанням вимог щодо їх підготовки.
У разі порушення цих вимог відділ редагування документів тавипуску розпоряджень повертає проект розпорядження у відповіднеуправління чи відповідний відділ організаційного забезпеченнядіяльності першого заступника голови чи заступника голови длядоопрацювання.
Проекти розпоряджень, що стосуються діяльності головнихуправлінь, управлінь інших структурних підрозділів виконавчогооргану Київської міської ради (Київської міської державноїадміністрації), погоджуються з відповідними заступниками головиКиївської міської державної адміністрації згідно з розподіломобов'язків. Перші заступники голови Київської міської державноїадміністрації візують проект розпорядження останніми.
Всі проекти розпоряджень, що носять нормативний характер тамають загальноміське значення, погоджуються з усіма заступникамиголови Київської міської державної адміністрації. Перші заступникиголови Київської міської державної адміністрації візують проектрозпорядження останніми.
7. Проекти розпоряджень погоджуються структурнимипідрозділами виконавчого органу Київської міської ради (Київськоїміської державної адміністрації), районними у м. Києві державнимиадміністраціями та підприємствами, установами, організаціямипротягом терміну, що не перевищує трьох днів, а у разінеобхідності, цей термін може бути продовжено заступником головиза обгрунтованим проханням посадової особи.
Термін дії кожної візи складає 30 днів.
8. Проекти розпоряджень погоджуються юридичним управліннямпротягом терміну, що не перевищує трьох днів, а у разі додатковоговивчення порушених у проекті розпорядження питань - п'яти днів.При цьому візуються всі сторінки проекту розпорядження і додатківдо нього, що носять нормативний характер (із зворотного боку).
9. Після візування проекту розпорядження юридичнимуправлінням внесення до нього змін і доповнень не допускається.
10. Зауваження та пропозиції, що виникають під час погодженняпроекту розпорядження, викладаються у письмовій формі на окремомуаркуші. Виправлення, дописування та інші зміни текстурозпорядження під час погодження не допускаються.
У разі неможливості узгодження позицій щодо спірних питань нарівні структурних підрозділів виконавчого органу Київської міськоїради (Київської міської державної адміністрації) рішення прозняття або врахування зауважень приймає перший заступник голови. Уцьому випадку віза першого заступника голови на проектірозпорядження підтверджує остаточну редакцію проекту, щовноситься. В окремих випадках такі проекти розпоряджень можутьвноситися для колегіального обговорення та прийняття рішення.
11. Проекти розпоряджень про надання дозволу на будівництво,в разі необхідності, попередньо колегіально обговорюються нанарадах під головуванням першого заступника голови Київськоїміської державної адміністрації. Рішення щодо проведення наради покожному з об'єктів будівництва приймає перший заступник головиКиївської міської державної адміністрації.
Управління координації роботи проектних і будівельнихорганізацій апарату виконавчого органу Київської міської ради(Київської міської державної адміністрації) організовуєколегіальне обговорення цих проектів у першого заступника головиКиївської міської державної адміністрації. За результатамиобговорення приймається рішення про підтримку або відхиленняпроекту розпорядження.
Проекти розпоряджень з питань соціально-економічного розвиткуміста Києва у разі необхідності попередньо колегіальнообговорюються на нарадах під головуванням першого заступникаголови Київської міської державної адміністрації з економічнихпитань. Рішення щодо проведення наради приймає перший заступникголови Київської міської державної адміністрації з економічнихпитань.
Відповідальні за підготовку проектів розпоряджень про наданнядозволу на нове будівництво, реконструкцію, реставрацію,капітальний ремонт, впорядкування об'єктів містобудування,розширення та технічне переоснащення підприємств зобов'язаніособисто оглядати об'єкти містобудування та (або) територіюзабудови. За їх вимогою замовником будівництва до зазначенихпроектів розпоряджень додаються необхідні розрахунки,обґрунтування і прогнози соціально-економічних та інших наслідківреалізації проекту будівництва, інформаційно-довідковий матеріал,таблиці, графіки, фото тощо та, в разі необхідності, додатковівисновки і погодження.
За наслідками колегіального обговорення проекту розпорядженняскладається протокол, який в обов'язковому порядку додається допроекту розпорядження Київської міської державної адміністрації.
12. Питання, які зачіпають інтереси населення міста, маютьважливе соціально-економічне значення для його розвитку, в томучислі щодо будівництва, можуть бути винесені на публічнеобговорення.
Рішення про проведення публічного обговорення зазначенихпитань приймає Київський міський голова або перший заступникголови Київської міської державної адміністрації.
У разі прийняття рішення про інформування населення стосовнозазначених питань текст інформаційного повідомлення передаєтьсяуправлінню інформаційного забезпечення для доведення його довідома населення.
У разі проведення публічного обговорення зазначених питаньголовний розробник проекту розпорядження вносить до відділуредагування документів та випуску розпоряджень управліннядокументального забезпечення проект розпорядження разом з довідкоюпро проведення публічного обговорення, в якій зазначається колоосіб, які були залучені до публічного обговорення, результатицього обговорення, рішення щодо врахування пропозицій, мотиви таобґрунтування їх відхилення (в цілому або частково).
13. Проекти розпоряджень, що подаються на підпис в остаточнійредакції, мають містити візи головного розробника та юрисконсультавідповідного заступника голови Київської міської державноїадміністрації, який спрямовує, координує і контролює діяльністьструктурного підрозділу, що є головним розробником проектурозпорядження, відповідного заступника голови Київської міськоїдержавної адміністрації, до повноважень якого відносяться питання,для вирішення яких підготовлено проект розпорядження, начальникаюридичного управління та заступника голови - керівника апарату.
Відповідальність за виконання цих вимог несе заступник головиКиївської міської державної адміністрації який спрямовує,координує і контролює діяльність структурного підрозділу, що єголовним розробником проекту розпорядження.
14. Додатки до розпоряджень візують: керівник Головногоуправління, управління, відділу або служби Київської міськоїдержавної адміністрації, що зробила подання, відповідний заступникголови Київської міської державної адміністрації, начальникюридичного управління. Додатки до розпоряджень підписує заступникголови - керівник апарату.
15. Підготовлений та погоджений в установленому порядкупроект розпорядження разом з іншими необхідними документами,розрахунком розсилки та текстом цього розпорядчо-правовогодокумента на машинному носії подається начальником управління чивідділу організаційного забезпечення діяльності відповідногозаступника голови Київської міської державної адміністрації довідділу редагування документів та випуску розпоряджень управліннядокументального забезпечення.
Прес-реліз та розрахунок розсилки до розпорядження (іззазначенням повної адреси організацій-одержувачів) мають бутипідписані головним розробником проекту розпорядження.
16. Проекти розпоряджень подаються на підпис Київськомуміському голові першим заступником голови або заступником голови -керівником апарату.
17. Підписані Київським міським головою розпорядженняреєструються відділом редагування документів та випускурозпоряджень управління документального забезпечення, якийзабезпечує зняття необхідної кількості копій розпоряджень івідправлення їх зазначеним у розрахунку розсилки організаціямчерез відділ по роботі зі службовими документами управліннядокументального забезпечення.
18. Розпорядження виконавчого органу Київської міської ради(Київської міської державної адміністрації) набирають чинності змоменту їх видання, якщо ними не встановлено пізніший термінвведення їх у дію.
19. Розпорядження, що стосуються прав та обов'язків громадянабо мають загальний характер, доводяться до відома населенняГоловним управлінням з питань взаємодії з засобами масовоїінформації та зв'язків з громадськістю і набирають чинності змоменту їх оприлюднення, якщо самими розпорядженнями невстановлено пізніший термін введення їх у дію.
20. Розпорядження виконавчого органу Київської міської ради(Київської міської державної адміністрації), що зачіпають права,свободи й законні інтереси громадян або мають міжвідомчийхарактер, подаються на державну реєстрацію до Головного управлінняюстиції у м. Києва в п'ятиденний термін після їх видання інабирають чинності з моменту їх реєстрації, якщо самимирозпорядженнями не встановлено пізніший термін введення їх у дію.
20.1. Забезпечення реєстрації розпоряджень в Головномууправлінні юстиції у м. Києві покладається на керівників головнихуправлінь, управлінь, інших структурних підрозділів Київськоїміської державної адміністрації, за поданням яких виданорозпорядження та юридичне управління.
20.2. Необхідність державної реєстрації розпорядженнявизначається начальником юридичного управління при погодженніпроекту, про що робиться спеціальна відмітка - "підлягаєреєстрації в Головному управлінні юстиції у м. Києві".
20.3. Розпорядження, що подається на державну реєстрацію,супроводжується листом, який підписує відповідний заступник головиКиївської міської державної адміністрації згідно з розподіломобов'язків.
20.4. Супровідний лист повинен містити такі дані:
- обґрунтування підстав для видання розпорядження,
- відомості про чинні акти з цього питання, інформацію простроки приведення їх у відповідність до розпорядження, поданого надержавну реєстрацію, а також про розпорядження, що втрачаютьчинність у зв'язку з виданням цього розпорядження.
На лицьовому або зворотному боці супровідного листа повиннабути відмітка про безпосереднього виконавця цього документа, якаскладається з його імені, по батькові, прізвища і номераслужбового телефону.
20.5. При поданні розпорядження на державну реєстраціюзаслуховуються, у разі необхідності, пояснення посадової особи,якій доручалася підготовка проекту розпорядження, та представникаюридичного управління.
20.6. На державну реєстрацію розпорядження подається у трьохпримірниках (оригінал і дві завірені копії).
20.7. Якщо розпорядженням вносяться зміни чи доповнення, торазом з ним подається також копія розпорядження, до якого вонивносяться.
21. Персональну відповідальність за якість підготовки проектурозпорядження, відповідність його вимогам законодавства талітературне редагування несе перший заступник голови абовідповідний заступник голови Київської міської державноїадміністрації, керівник Головного управління, управління чи іншогоструктурного підрозділу або голова районної у м. Києві державноїадміністрації, які є головними розробниками проекту розпорядження.Також відповідальність за відповідність проекту розпорядженнявимогам законодавства несе юридичне управління.
Заступник голови -
керівник апарату Б.Стичинський
Додаток
до Порядку підготовки
і випуску розпоряджень
виконавчого органу
Київської міської ради
(Київської міської
державної адміністрації)
ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту розпорядження
______________________________________________________
(назва)
У пояснювальній записці висвітлюються такі питання:
1. Обґрунтування необхідності прийняття розпорядження
Зазначається підстава розроблення проекту (зокрема, навиконання актів законодавства, з власної ініціативи). Чиобумовлено розроблення проекту необхідністю врегулюванняпроблемного питання у тій чи іншій сфері суспільних відносин інегативні наслідки, пов'язані з цим, чи прийняття розпорядженняпередбачає вирішення цього питання в регіоні.
2. Мета і завдання прийняття розпорядження
Розкриваються концептуальна ідея, покладена в основу проектурозпорядження; кінцева мета, якої планується досягти реалізацієюцього розпорядження. Визначаються практичне значення і цільоваспрямованість проекту.
3. Загальна характеристика та основні положення
проекту розпорядження
Відображаються предмет правового регулювання, структура,склад і найважливіші положення проекту.
4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері
правового регулювання
Зазначається перелік нормативно-правових актів, що діють уданій сфері суспільних відносин, а також перелічуютьсяневрегульовані питання і пропонується механізм їх вирішення.
У разі потреби зазначається, які розпорядження мають бутивизнані такими, що втратили чинність, а до яких повинні бутивнесені зміни у зв'язку з прийняттям розробленого проектурозпорядження, а також пропозиції щодо розробленнянормативно-правових актів, необхідних для реалізації проектурозпорядження, що вноситься.
5. Фінансово-економічне обґрунтування
Фінансово-економічне обґрунтування проекту розпорядженняподається у разі, коли його реалізація потребує матеріальних таінших витрат. Наводиться розрахунок необхідних асигнувань нареалізацію розпорядження із зазначенням конкретних витрат і джерелїх покриття.
Якщо реалізація розпорядження не потребує додатковихматеріальних та інших витрат, про це необхідно зазначити.
6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків
прийняття розпорядження
Дається оцінка впливу реалізації розпорядження насоціально-економічну ситуацію в регіоні, галузі чи напідприємстві.
В разі, якщо питання стосується будівництва або реконструкціїоб'єктів, надається опис його соціальної значимості, перелічуютьсяпроблеми, які будуть вирішені в разі спорудження (реконструкції),з конкретними кількісними показниками, а також зазначаютьсяпроблеми та ризики, які можуть виникнути в разі, якщо об'єкт небуде споруджено або в разі перенесення термінів спорудження(реконструкції) на більш пізні строки.
Загальний обсяг пояснювальної записки не повинен перевищуватичотирьох аркушів.
(посада керівника головного
розробника) (підпис) (ім'я та прізвище)
_________________________ ___________ ___________________