• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження Регламенту Київської міської ради

Київська міська рада | Рішення, Регламент від 14.06.2006 № 14/14
КИЇВСЬКА МІСЬКА РАДА
II сесія V скликання
Р І Ш Е Н Н Я
N 14/14 від 14.06.2006
Про затвердження Регламенту
Київської міської ради
( Із змінами, внесеними згідно з Рішеннями Київміськради N 115/172 ( ra-115023-06 ) від 31.10.2006 N 533/590 ( ra0533023-06 ) від 28.12.2006 )
Відповідно до статей 140, 141 Конституції України( 254к/96-ВР ), пункту 1 частини першої статті 26 Закону України"Про місцеве самоврядування в Україні" ( 280/97-ВР ), статті 17Статуту територіальної громади міста Києва ( raa371023-02 ),затвердженого рішенням Київради від 28.03.2002 N 371/1805( ra0371023-02 ) (із змінами і доповненнями, внесеними рішеннямКиївради від 19.12.2002 N 154/314 ( ra_154023-02 ) та рішеннямКиївради від 27.02.2003 N 263/423 ( ra0263023-03 ) Київська міськарада В И Р І Ш И Л А:
1. Затвердити Регламент Київської міської ради.
2. Регламент Київської міської ради, затверджений рішеннямКиївради від 28.11.2002 N 102/262 ( ra_102023-02 ) (із змінами ідоповненнями, внесеними рішеннями Київради від 18.03.2004N 73/1283 ( ra0073023-04 ), від 23.12.2004 N 853/2263( ra0853023-04 ), вважати таким, що втратив чинність.
3. Це рішення набирає чинності з моменту його офіційногооприлюднення в газеті Київської міської ради "Хрещатик".
4. Контроль за виконанням цього рішення покласти назаступника міського голови - секретаря Київради Довгого О.С.
Київський міський голова Л.Черновецький
Додаток
до рішення Київради
від 14.06.2006 N 14/14
РЕГЛАМЕНТ
Київської міської ради
Регламент Київської міської ради (далі - Київрада) встановлюєпорядок діяльності Київради, її органів та посадових осіб.
Розділ I. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
Стаття 1. Київрада - представницький орган
місцевого самоврядування
1.1. Київрада - представницький орган місцевогосамоврядування, що представляє територіальну громаду міста Києвата здійснює від її імені та в її інтересах функції і повноваженнямісцевого самоврядування, визначені Конституцією України( 254к/96-ВР ), Законами України "Про місцеве самоврядування вУкраїні" ( 280/97-ВР ), "Про столицю України - місто-герой Київ"( 401-14 ), "Про статус депутатів місцевих рад" ( 93-15 ),Статутом територіальної громади міста Києва ( ra0371023-02,raa371023-02 ), Європейською Хартією місцевого самоврядування( 994_036 ) та іншими нормативно-правовими актами.
1.2. Київрада є юридичною особою, має власну печатку, рахункив банках, символіку, може від свого імені набувати майнових іособистих немайнових прав та нести обов'язки, бути позивачем івідповідачем у суді, господарському суді та мати інші реквізити таповноваження.
1.3. Строк повноважень Київради - п'ять років відповідно дочастини першої статті 141 Конституції України ( 254к/96-ВР ).
Стаття 2. Основні принципи діяльності Київради
2.1. Діяльність Київради базується на принципах:
народовладдя;
законності;
гласності;
колегіальності;
поєднання місцевих і державних інтересів;
виборності;
правової, організаційної та матеріально-фінансової
самостійності в межах повноважень, визначених законодавством
України;
підзвітності і відповідальності перед територіальною громадоюміста Києва;
державної підтримки та гарантії місцевого самоврядування;
судового захисту прав місцевого самоврядування.
2.2. Гласність у роботі Київради забезпечується шляхомвідкритості пленарних засідань Київради, засідань Президії,постійних комісій, а також шляхом розповсюдження інформації продіяльність Київради, її органів та посадових осіб, інформації проприйняті ними нормативні та інші акти через засоби масовоїінформації, електронні інтернет-видання.
Відкритість пленарних засідань Київради забезпечується шляхомтрансляції її засідань по телебаченню і радіо, розміщеннястенографічного звіту пленарних засідань Київради та її рішень наофіційному WEB-порталі Київради та публікації її рішень в газетіКиївради "Хрещатик".
Хід пленарних засідань Київради безпосередньо транслюєтьсячерез візуальне зображення і звукове відтворення у службовіприміщення, що розташовуються у будинку Київради, дляакредитованих при Київраді представників засобів масовоїінформації та громадськості.
За рішенням Київради її пленарні засідання можуть проводитисьу закритому режимі.
2.3. Рішення Київради розміщуються на офіційному WEB-порталіКиївради протягом 30 днів з моменту їх прийняття.
Офіційне оприлюднення рішень Київради та висвітлення їїдіяльності через засоби масової інформації покладається насекретаріат Київради.
2.4. Акредитація представників засобів масової інформації приКиївраді, організація висвітлення діяльності Київради, її органівта посадових осіб покладається на секретаріат Київради.
Порядок акредитації представників засобів масової інформаціїпри Київраді затверджується рішенням Київради.
Акредитованим при Київраді представникам засобів масовоїінформації надається сприяння у виконанні ними професійноїдіяльності, забезпечується можливість ознайомитися з матеріалами,які поширюються серед депутатів, за винятком тих, щодонерозголошення чи ненадання яких прийнято у встановленому порядкувідповідне рішення, або в інших випадках, передбаченихзаконодавством України.
У разі порушення акредитованим при Київраді представникомзасобу масової інформації законодавства в інформаційній сфері,порядку висвітлення діяльності Київради, її органів та посадовихосіб він може бути позбавлений акредитації в установленомупорядку.
2.5. Дозвіл на перебування в сесійній залі під час пленарногозасідання Київради особам, які не є депутатами Київради абопрацівниками секретаріату Київради, надається керуючим справамиКиївради.
2.6. Робота Київради ведеться державною мовою.
Стаття 3. Затвердження Регламенту,
внесення до нього змін та доповнень
3.1. Регламент Київради затверджується на пленарномузасіданні Київради більшістю голосів від загального складудепутатів Київради.
3.2. Забезпечення дотримання Регламенту покладається наголовуючого на пленарному засіданні Київради.
Контроль за дотриманням Регламенту покладається на відповіднукомісію Київради.
3.3. Зміни та доповнення до Регламенту Київради вносяться нарозгляд пленарного засідання Київради в порядку, передбаченому цимРегламентом.
Рішення Київради про внесення змін та доповнень до РегламентуКиївради приймається більшістю голосів від загального складудепутатів Київради.
3.4. Регламент Київради діє до моменту прийняття рішенняКиївради про затвердження нового Регламенту.
Розділ II. ДЕПУТАТСЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ
Стаття 4. Набуття і строк повноважень депутата Київради
4.1. Депутат Київради набуває своїх повноважень в результатіобрання його до Київради відповідно до Закону України "Про виборидепутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих радта сільських, селищних, міських голів" ( 1667-15 ).
Повноваження депутата Київради починаються з дня відкриттяпершої сесії Київради з моменту офіційного оголошення підсумківвиборів Київською міською територіальною виборчою комісією ізакінчуються в день відкриття першої сесії Київради новогоскликання, крім передбачених законом випадків достроковогоприпинення повноважень депутата Київради.
4.2. Після набуття депутатом Київради повноважень йомувидається посвідчення і нагрудний знак.
4.3. Повноваження депутата Київради, обраного замість тогодепутата, який вибув, починаються з дня заслуховування начерговому пленарному засіданні Київради повідомлення Київськоїміської територіальної виборчої комісії про набуття повноваженьдепутатом Київради.
4.4. Спори щодо набуття повноважень депутатами Київрадивирішуються судом.
Стаття 5. Права та обов'язки депутатів Київради
5.1. Депутат Київради є повноважним і рівноправним членомКиївради - представницького органу місцевого самоврядування.
Депутат Київради відповідно до Закону України "Про статусдепутатів місцевих рад" ( 93-15 ) наділяється всією повнотою прав,необхідних для забезпечення його реальної участі у діяльностіКиївради та її органів.
5.2. Депутат Київради користується правом ухвального голосу зусіх питань, що розглядаються на засіданнях Київради та їїорганів, до складу яких він входить. Депутат Київради набуваєправа ухвального голосу з моменту визнання його повноважень.
Кожний депутат у Київраді та її органах, до складу яких вінвходить, має один голос.
Депутат Київради, який не входить до складу відповідногооргану ради, може брати участь у його роботі з правом дорадчогоголосу.
Депутат Київради має право брати участь з правом дорадчогоголосу в роботі інших місцевих рад та їх органів, загальних зборахгромадян, засіданнях органів самоорганізації населення, щопроводяться в межах території міста Києва, відповідно до пункту 2частини першої статті 11 Закону України "Про статус депутатівмісцевих рад" ( 93-15 ).
5.3. Депутат Київради має право:
1) обирати і бути обраним до органів Київради;
2) офіційно представляти виборців у Київраді та її органах,відповідних органах місцевого самоврядування, підприємствах,установах і організаціях незалежно від форми власності;
3) на невідкладний прийом посадовими особами місцевих органіввиконавчої влади та органів місцевого самоврядування, керівникамипідприємств, установ та організацій незалежно від форми власності,розташованих на території міста Києва, з питань депутатськоїдіяльності;
4) пропонувати питання до розгляду їх Київрадою та їїорганами;
5) вносити пропозиції і зауваження до порядку денногозасідань Київради та її органів, порядку розгляду обговорюванихпитань та їх суті;
6) вносити на розгляд Київради та її органів пропозиції зпитань, пов'язаних з його депутатською діяльністю;
7) вносити на розгляд Київради та її органів проекти рішень зпитань, що належать до їх відання, поправки до них;
8) висловлюватися щодо персонального складу утворюванихКиїврадою органів і кандидатур посадових осіб, які обираються,призначаються або затверджуються Київрадою;
9) порушувати питання про недовіру міському голові, розпускорганів, утворених Київрадою, та звільнення посадових осібмісцевого самоврядування;
10) брати участь у дебатах, ставити запитання доповідачам,співдоповідачам, головуючому на засіданні;
11) вимагати повторного голосування у випадках виявленняпорушень правил голосування та помилок автоматизованої системи,виявлення у підрахунку голосів депутатів, відсутніх в залізасідань на момент голосування;
12) вимагати внесення своїх пропозицій на голосування;
13) виступати з обгрунтуванням своїх пропозицій та з мотивівголосування, давати довідки;
14) ознайомлюватися з текстами виступів у стенограмах чипротоколах засідань Київради та її органів до їх опублікування;
15) оголошувати на засіданнях Київради та її органів текстизвернень, запитів, запитань, заяв, пропозицій як власних, так ігромадян та їх об'єднань;
16) передавати головуючому тексти свого невиголошеноговиступу, пропозицій і зауважень з обговорюваного питання длявключення до протоколу засідання Київради або її органу, в якомувін бере участь;
17) порушувати в Київраді та її органах питання пронеобхідність проведення перевірок з питань, що належать докомпетенції Київради, діяльності розташованих на території містаКиєва підприємств, установ і організацій незалежно від формивласності, виконавчого органу Київради та його структурнихпідрозділів, районних у м. Києві державних адміністрацій, а такожза дорученням Київради або її органів брати участь у перевіркахвиконання рішень Київради;
18) вносити пропозиції щодо усунення недоліків і порушенькерівниками підприємств, установ і організацій незалежно від формивласності і органів, діяльність яких перевірялася, а такожорганів, яким вони підпорядковані, порушувати питання пропритягнення до відповідальності осіб, з вини яких сталосяпорушення. У разі виникнення порушень законодавства Українидепутат Київради звертається з цього приводу до відповіднихорганів державної влади;
19) вимагати усунення порушень законності і встановленняправового порядку;
20) об'єднуватися з іншими депутатами Київради в депутатськігрупи та фракції, які діють відповідно до Регламенту Київради;утворювати Погоджувальну раду депутатських груп та фракційКиївради, тимчасові контрольні комісії Київради;
21) доступу до комунальних засобів масової інформації з метоюоприлюднення результатів власної депутатської діяльності таінформування про роботу Київради в порядку, встановленомуКиїврадою;
22) здійснювати інші права, передбачені законами України.
Порядок реалізації прав депутатів Київради визначаєтьсяЗаконом України "Про статус депутатів місцевих рад" ( 93-15 ),іншими законами України, які регулюють діяльність місцевих рад таїх органів, а також цим Регламентом.
5.4. Депутат Київради зобов'язаний:
1) дотримуватися Конституції ( 254к/96-ВР ) та законівУкраїни, актів Президента України, Кабінету Міністрів України,Регламенту Київради та інших нормативно-правових актів, щовизначають порядок діяльності ради та її органів;
2) всебічно відстоювати інтереси членів територіальноїгромади міста Києва;
3) брати участь у роботі Київради, постійних комісій та іншихїї органів, до складу яких він входить, всебічно сприяти виконаннюїх рішень;
4) виконувати доручення Київради, її органів. Київськогоміського голови, заступника міського голови - секретаря Київради зпитань депутатської діяльності; інформувати їх про виконаннядоручень;
5) підтримувати зв'язок з виборцями, територіальною громадоюміста Києва, органами місцевого самоврядування;
6) звітувати перед виборцями та інформувати виборців пророботу Київради та її органів з питання виконання бюджету таПрограми соціально-економічного та культурного розвитку містаКиєва; інших місцевих програм, рішень Київради і дорученьвиборців;
7) брати участь у громадських слуханнях, в організаціївиконання рішень ради та її органів, доручень виборців, у масовихзаходах, що проводяться органами місцевого самоврядування натериторії громади;
8) вивчати громадську думку;
9) вивчати потреби територіальної громади, інформувати проних раду та її органи, брати безпосередню участь у їх вирішенні;
10) вести прийом виборців, розглядати пропозиції, звернення,заяви і скарги членів територіальної громади міста Києва, вживатизаходів щодо забезпечення їх оперативного вирішення;
11) виконувати правомірні вимоги головуючого на пленарномузасіданні Київради;
12) дотримуватись норм депутатської етики;
13) не принижувати честь і гідність виборців, не закликатигромадян до незаконних дій, не використовувати свідомо неправдивуінформацію, не висловлювати необгрунтованих звинувачень набудь-чию адресу.
14) покидаючи робоче місце у залі засідань Київради, вилучатиз пульту свою картку для голосування.
Стаття 6. Депутатські групи та фракції Київради
6.1. Порядок формування та реєстрації депутатських груп тафракцій Київради:
6.1.1. Депутати Київради можуть добровільно об'єднуватися удепутатські групи та фракції Київради.
6.1.2. Депутатські фракції Київради формуються (об'єднуються)на основі єдності поглядів або партійної належності депутатів зчисельністю не менше п'яти депутатів. До складу депутатськихфракцій Київради можуть входити також позапартійні депутатиКиївради, які підтримують політичну спрямованість фракцій.
6.1.3. Депутатські групи Київради формуються (об'єднуються)на основі спільних поглядів з питань соціально-економічногорозвитку міста Києва, спільності проблем, які вони вирішують, абоза іншими ознаками, з чисельністю не менше п'яти депутатів.
6.1.4. Повноваження депутатських груп та фракцій Київради єпохідними від повноважень депутата Київради, передбачених ЗакономУкраїни "Про статус депутатів місцевих рад" ( 93-15 ).
6.1.5. Членство депутата Київради в депутатській групі абофракції Київради не звільняє його від персональноївідповідальності за здійснення своїх депутатських повноважень.
6.1.6. Депутатські групи та фракції Київради не можутьформуватися для захисту приватних, комерційних, професійних чирелігійних інтересів.
6.1.7. Порядок формування та роботи депутатської групи тафракції Київради, умови вступу депутата до депутатської групи абофракції Київради, його виходу чи виключення з неї визначаєтьсясамою депутатською групою або фракцією Київради.
6.1.8. Депутат Київради не може входити до складу більш якоднієї зареєстрованої депутатської групи або фракції Київради.
6.1.9. Реорганізація та формування депутатських груп тафракцій Київради можуть проводитися протягом всього строкуповноважень Київради.
6.1.10. Кожна депутатська група, фракція Київради повиннабути зареєстрована у секретаріаті Київради. Депутатська група абофракція Київради реєструється після оголошення на пленарномузасіданні Київради головуючим заяви про створення такої групи абофракції із зазначенням її назви, кількісного, персонального складута уповноважених представників. Заява підписується персональнодепутатами Київради.
Повна та скорочена назва депутатської фракції Київрадиповинна збігатися з назвою відповідної партії, виборчого блокупартій.
6.1.11. Про зміни в складі депутатської групи, фракціїКиївради її уповноважений представник повідомляє письмовоголовуючому на сесії Київради (Київському міському голові,заступнику міського голови - секретарю Київради); це повідомленняпідписує і депутат, щодо якого воно подається, або лишеуповноважений представник депутатської групи, фракції Київради,якщо депутата виключено з неї.
Зміни у складі депутатської групи, фракції оголошуються насесії Київради та реєструються в секретаріаті Київради.
6.1.12. У разі, коли склад депутатської групи, фракціїКиївради скорочується нижче від встановленої кількості, вона начерговому пленарному засіданні оголошується Київським міськимголовою (заступником міського голови - секретарем Київради)розпущеною.
6.2. Депутатські групи та фракції Київради мають право:
6.2.1. на пропорційне представництво в постійних татимчасових комісіях Київради;
6.2.2. попередньо обговорювати кандидатури посадових осіб,яких обирає, призначає (звільняє) та затверджує Київрада;
6.2.3. на гарантований виступ свого представника напленарному засіданні Київради з кожного питання порядку денногосесії Київради;
6.2.4. об'єднувати зусилля з іншими групами, фракціямиКиївради для створення більшості в Київраді чи опозиції;
6.2.5. на виступ свого представника після припиненняобговорення питання на пленарних засіданнях Київради, якщо такепитання розглядається з ініціативи депутатської групи або фракціїКиївради;
Крім того:
6.2.6. Депутати, депутатські групи та фракції Київради можутьвільно співробітничати між собою шляхом створення депутатськихоб'єднань і неформальних груп, які не підлягають реєстрації і немають прав, встановлених цим Регламентом.
6.2.7. Голова або уповноважений представник депутатськоїгрупи та фракції Київради може в письмовій формі доручитивиконання закріплених за ним Регламентом Київради представницькихфункцій будь-кому із членів відповідної депутатської групи тафракції Київради.
6.2.8. Зареєстровані депутатські групи та фракції Київради таїх члени мають й інші права, передбачені Законом України "Простатус депутатів місцевих рад" ( 93-15 ), іншими законами України,Регламентом Київради.
6.2.9. Жодна депутатська група та фракція Київради не маєправа виступати від імені Київради або територіальної громадим. Києва.
6.3. Погоджувальна рада депутатських груп та фракційКиївради:
6.3.1. Голови або уповноважені представники депутатських групта фракцій Київради (від кожної по одному) утворюють Погоджувальнураду депутатських груп та фракцій Київради, яка є органомдорадчого, погоджувального характеру. В разі необхідностіПогоджувальна рада вносить пропозиції з питань порядку денного,про раціональну організацію і планування роботи Київради та їїорганів, сприяє узгодженню позицій депутатів Київради у разівиникнення спірних питань у роботі Київради.
Веде засідання Погоджувальної ради Київський міський голова,заступник міського голови - секретар Київради або в разі їхвідсутності або відмові - інший член Погоджувальної ради, обранийбільшістю голосів членів Погоджувальної ради.
6.3.2. Погоджувальна рада депутатських груп та фракційКиївради скликається на засідання за своєю ініціативою або запропозицією будь-якої групи, фракції, Київського міського голови,заступника міського голови - секретаря Київради. СкликанняПогоджувальної ради покладається на секретаріат Київради.Засідання Погоджувальної ради проводяться відкрито і гласно.Погоджувальна рада не приймає рішень, обов'язкових для виконання.На засіданні Погоджувальної ради ведеться протокол, примірникякого передається до секретаріату Київради. ПропозиціїПогоджувальної ради, внесення яких пропонується на розглядКиївради, підписуються уповноваженими представниками всіхдепутатських груп та фракцій Київради.
6.4. Забезпечення діяльності депутатських груп та фракційКиївради:
6.4.1. Київський міський голова, заступник міського голови -секретар Київради зобов'язані протягом 6 місяців з моментуреєстрації забезпечити зареєстровані депутатські групи та фракціїКиївради окремими приміщеннями, необхідним обладнанням тощо, атакож закріпити за ними адміністративно-технічний персонал, якийкористується їх довірою, для надання допомоги у здійсненнідепутатськими групами та фракціями Київради функцій у Київраді.
6.4.2. Для забезпечення діяльності депутатських груп тафракцій Київради в структурі секретаріату Київської міської радиутворюється відділ по роботі з депутатськими фракціями та групами,працівники якого є посадовими особами місцевого самоврядування іпрацюють за строковими трудовими договорами (для депутатських групта фракцій з чисельністю до 10 депутатів - 1 працівник, від 10 до30 - 2 працівники, більше 30 депутатів - 3 працівники).
( Пункт6.4.2 в редакції Рішення Київміськради N 115/172 ( ra-115023-06 )від 31.10.2006 )
6.4.3. При ліквідації депутатських груп та фракцій Київрадипрацівники відділу по роботі з депутатськими фракціями та групами,які забезпечували їх роботу, звільняються за пунктом 2 статті 36КЗпП України ( 322-08 ), виділені приміщення та оргтехнікапередаються секретаріату Київради.
( Пункт 6.4.3 в редакціїРішення Київміськради N 115/172 ( ra-115023-06 ) від 31.10.2006 )
6.4.4. За зверненням голови або уповноваженого представникадепутатської групи, фракції секретаріат Київради поширює середдепутатів Київради підготовлені нею матеріали як офіційні віддепутатської групи, фракції Київради.
6.4.5. У залі засідань Київради за депутатами закріплюютьсяробочі місця по групах та фракціях Київради.
Стаття 7. Депутатське звернення, депутатський запит
і депутатське запитання
7.1. Депутатське звернення - викладена в письмовій формівимога депутата Київради з питань, пов'язаних з його депутатськоюдіяльністю, до місцевих органів виконавчої влади, органівмісцевого самоврядування та їх посадових осіб, а також керівниківправоохоронних та контролюючих органів, підприємств, установ таорганізацій незалежно від форми власності, розташованих натериторії м. Києва, здійснити певні дії, вжити заходів чи датиофіційне роз'яснення з питань, віднесених до їх компетенції.
Місцеві органи виконавчої влади, органи місцевогосамоврядування та їх посадові особи, а також керівникиправоохоронних та контролюючих органів, підприємств, установ таорганізацій незалежно від форми власності, розташованих натериторії м. Києва, до яких звернувся депутат Київради,зобов'язані у десятиденний строк розглянути порушене ним питаннята надати йому відповідь, а в разі необхідності додатковоговивчення чи перевірки дати йому відповідь не пізніше ніж черезмісяць.
Якщо депутатське звернення з об'єктивних причин не може бутирозглянуто у встановлений строк, депутату Київради зобов'язаніписьмово повідомити про це з обґрунтуванням мотивів необхідностіпродовження строку розгляду.
Депутат Київради може взяти участь у розгляді свогозвернення, про що місцеві органи виконавчої влади, органимісцевого самоврядування та їх посадові особи, керівникипідприємств, установ та організацій незалежно від форми власності,розташованих на території м. Києва, повинні йому повідомитизавчасно, але не пізніше ніж через п'ять календарних днів.
Якщо депутат Київради не задоволений результатами розглядусвого звернення, або якщо місцеві органи виконавчої влади, органимісцевого самоврядування та їх посадові особи, керівникипідприємств, установ та організацій незалежно від форми власності,розташованих на території м. Києва, ухиляються від вирішенняпорушеного у зверненні питання у встановлений строк, він має правовнести депутатський запит відповідно до статті 22 Закону України"Про статус депутатів місцевих рад" ( 93-15 ).
7.2. Депутатський запит - це підтримана Київрадою вимогадепутата Київради до посадових осіб Київради і її органів,Київського міського голови, керівників підприємств, установ іорганізацій незалежно від форми власності, які розташовані абозареєстровані на території міста Києва, а також до заступниківголови виконавчого органу Київради (Київської міської державноїадміністрації), голів виконавчих органів районних у м. Києві рад(районних у місті Києві державних адміністрацій), їх заступників,керівників відділів і управлінь з питань, які належать до віданняКиївради.
Порядок розгляду депутатського запиту:
1) депутатський запит може бути внесений депутатом Київрадиабо групою депутатів попередньо або на пленарному засіданніКиївради у письмовій чи усній формі;
2) депутатський запит підлягає включенню до порядку денногопленарного засідання Київради;
3) Київрада може зобов'язати відповідний орган подати увстановлений нею строк звіт про виконання рішення по запитудепутата Київради;
4) орган або посадова особа, до яких звернуто депутатськийзапит, зобов'язані у встановлений Київрадою строк дати офіційнуписьмову відповідь на нього Київраді і депутату Київради, якийвніс запит. Якщо запит з об'єктивних причин не може бутирозглянутий у встановлений Київрадою строк, то орган або посадоваособа зобов'язані письмово повідомити про це Київраду та депутатаКиївради, який вніс запит, і запропонувати інший строк, який неповинен перевищувати одного місяця з дня одержання запиту.Відповідь на запит у разі необхідності розглядається на пленарномузасіданні Київради;
5) депутат Київради має право дати оцінку відповіді на свійдепутатський запит. За результатами відповіді на депутатськийзапит може бути проведено обговорення, якщо на ньому наполягає неменше 1/4 присутніх на засіданні депутатів Київради. Посадовихосіб, до яких звернуто запит, своєчасно інформують про дату та часобговорення відповіді на запит Київради. Вони або уповноваженіними особи зобов'язані бути присутніми на цьому засіданніКиївради;
6) за результатами розгляду відповіді на депутатський запитКиїврада приймає відповідне рішення.
Всі депутатські запити, оголошені на пленарному засіданніКиївради, реєструються та зберігаються у секретаріаті Київради зпозначкою про дату оголошення та результати їх голосування.
Секретаріат Київради доводить текст запиту до відповідногооргану чи посадової особи, до яких його звернуто.
7.3. Депутатське запитання - це засіб одержання депутатомКиївради інформації або роз'яснення з тієї чи іншої проблеми.Відповідь на запитання може бути оголошена на пленарному засіданнісесії Київради або дана депутату Київради індивідуально. Запитанняне включається до порядку денного пленарного засідання сесіїКиївради, не обговорюється і рішення по ньому не приймається.
7.4. Пропозиції і зауваження, висловлені депутатами Київрадина пленарних засіданнях Київради або передані в письмовій форміголовуючому на її пленарних засіданнях, розглядаються Київрадоюабо за її дорученням передаються для розгляду та вивчення допостійних комісій Київради чи надсилаються на розгляд підзвітним іпідконтрольним органам та посадовим особам місцевих органіввиконавчої влади, органів місцевого самоврядування, керівникамвідповідних підприємств, установ, організацій незалежно від формивласності, які зобов'язані розглянути ці пропозиції і зауваження устроки, встановлені Київрадою, і про результати розглядуповідомити безпосередньо депутатам Київради, які внесли пропозиціїчи висловили зауваження, а також Київраді.
Київрада та виконавчий орган Київради (Київська міськадержавна адміністрація) забезпечують виконання пропозицій ізауважень депутатів Київради, схвалених Київрадою, інформуютьдепутатів про реалізацію пропозицій і зауважень, внесених ними напленарних засіданнях Київради.
Стаття 8. Доручення виборців
8.1. Виборці можуть давати депутатові Київради доручення назборах під час його звітів чи зустрічей з питань, що випливають зпотреб мешканців відповідного будинку, вулиці, кварталу,мікрорайону, міського району чи територіальної громади в цілому.
Доручення виборців не повинні суперечити законодавствуУкраїни, а їх виконання має належати до відання Київради та їїорганів.
Доручення виборців Київраді має бути підтримане більшістюучасників зборів та оформлене протоколом зборів.
8.2. Доручення виборців, виконання яких потребує прийняттяКиїврадою або її виконавчим органом рішення, фінансових або іншихматеріальних витрат, доводяться депутатом Київради до відомаКиївради або її органів.
8.3. Київрада та її органи аналізують доручення виборців,дані депутатам Київради, та з урахуванням матеріальних, в томучислі і фінансових, можливостей приймають відповідні рішення щодоїх реалізації. Рішення з цих питань доводяться до відома Київрадита територіальної громади.
Доручення виборців враховуються при розробці програмсоціально-економічного та культурного розвитку та складаннібюджетів міста Києва та районів, а також при підготовці проектіврішень Київради з інших питань.
8.4. Депутат Київради бере участь в організації виконаннядоручень виборців як одноосібно, так і в складі постійних ітимчасових комісій ради або в складі депутатських фракцій, груп,може залучати до їх виконання органи самоорганізації населення, атакож виборців.
8.5. Контроль за виконанням доручень виборців здійснюєтьсяКиїврадою, її органами та депутатами Київради. Органи, які в межахсвоїх повноважень забезпечують реалізацію доручень виборців, одинраз на рік інформують Київраду про хід їх виконання.
8.6. Депутат Київради періодично інформує виборців прорезультати розгляду Київрадою та її виконавчим органом дорученьвиборців та про особисту участь в організації їх виконання.
Стаття 9. Звіти депутатів, депутатських груп та фракцій
Київради перед виборцями та зустрічі з ними
9.1. Депутати, депутатські групи та фракції Київрадиперіодично, але не рідше одного разу на рік, зобов'язані звітуватипро свою роботу перед виборцями (мешканцями відповідного будинку,вулиці, кварталу, мікрорайону, міського району чи територіальноїгромади в цілому), об'єднаннями громадян.
Порядок, форма та строки проведення звітів депутатів,депутатських груп та фракцій Київради перед виборцями визначаютьсясамими депутатами, депутатськими групами та фракціями Київради.
9.2. Звіти депутатів, депутатських груп та фракцій Київрадиповинні містити відомості про їх діяльність у Київраді та в їїорганах, про прийняті Київрадою та її органами рішення, про хід їхвиконання, про їх особисту участь в обговоренні, прийнятті та ворганізації виконання рішень Київради, її органів, а такождоручень виборців (мешканців відповідного будинку, вулиці,кварталу, мікрорайону, міського району чи територіальної громади вцілому).
9.3. Звіти депутатів, депутатських груп та фракцій Київрадиможуть бути проведені в будь-який час на вимогу зборів виборців замісцем проживання, трудової діяльності або навчання, а такожорганів самоорганізації населення.
9.4. Про час та місце проведення звітів депутатів у формізустрічі виборцям повідомляють завчасно через місцеві засобимасової інформації або в інший спосіб, але не пізніше ніж за 7днів до зустрічі.
9.5. Місцеві органи виконавчої влади, органи місцевогосамоврядування, їх посадові особи, керівники підприємств, установі організацій державної і комунальної форм власності зобов'язанісприяти депутатам, депутатським групам та фракціям Київради ворганізації їх звітів перед виборцями шляхом надання приміщень,інформаційних та інших довідкових матеріалів, необхіднихдепутатам, депутатським групам та фракціям Київради, здійснюютьінші заходи, пов'язані з проведенням їх звітів перед виборцями.
9.6. Звіти і зустрічі депутатів, депутатських груп та фракційКиївради з виборцями висвітлюються комунальними засобами масовоїінформації в порядку, який затверджується рішенням Київради.
Стаття 10. Забезпечення діяльності депутатів,
депутатських груп та фракцій Київради
10.1. Київрада та її органи забезпечують необхідні умови дляефективного здійснення депутатами, депутатськими групами тафракціями Київради їх повноважень.
10.2. Для проведення зустрічей із виборцями, вивченнязаконодавчих актів, нормативних документів Київради та їївиконавчих органів встановлюються два депутатські дні - середа тап'ятниця.
10.3. Київрада забезпечує депутатів, депутатські групи тафракції Київради своїми офіційними виданнями та інформаційнимиматеріалами, організовує допомогу з правових питань, надаєможливість ознайомитись з рішеннями Київради, розпорядженнямивиконавчого органу Київради (Київської міської державноїадміністрації) та розпорядженнями Київського міського голови.
Розпорядження Київського міського голови та розпорядженнявиконавчого органу Київради (Київської міської державноїадміністрації) протягом одного робочого дня з часу їх підписаннянаправляються до секретаріату Київради, депутатським групам тафракціям Київради.
10.4. Для ефективної роботи з підготовки проектів рішеньКиївради та для ефективного виконання депутатами своїх обов'язківв Київраді постійні комісії Київради, депутатські групи та фракціїКиївради, секретаріат Київради забезпечуються сучасною оргтехнікоюта засобами зв'язку, що включає в себе організацію локальної таглобальної мережі комп'ютерного зв'язку.
Для забезпечення роботи депутата на пленарних засіданняхКиївради зал для пленарних засідань облаштований автоматизованоюсистемою для голосування та інформаційного обслуговуваннядепутатів Київради "РАДА-КИЇВ".
10.5. Депутат Київради може мати до п'ятипомічників-консультантів, які працюють на громадських засадах.
Помічник-консультант депутата Київради у своїй роботікерується Конституцією України ( 254к/96-ВР ) та законодавствомУкраїни, а також Положенням про помічника-консультанта депутатаКиївради.
Персональний підбір кандидатур на посаду
помічника-консультанта депутата Київради, організацію його роботи
та розподіл обов'язків між ними здійснює особисто депутат
Київради, який несе відповідальність щодо правомірності своїх
рішень.
Порядок діяльності помічників-консультантів депутата Київрадивизначається Положенням про помічника-консультанта депутатаКиївради, яке затверджується рішенням Київради.
10.6. Для проведення депутатами, депутатськими групами тафракціями Київради прийому виборців утворюються громадськіприймальні депутатів Київради, громадські приймальні депутатськихгруп та фракцій Київради.
Порядок діяльності та кількість громадських приймаленьдепутатів Київради, громадських приймалень депутатських груп тафракцій Київради визначаються Положенням про громадськіприймальні, яке затверджується рішенням Київради.
10.7. Режим роботи депутатів у Київраді, робота депутатськихгруп та фракцій Київради, надання їм приміщень, забезпеченнятранспортом, зв'язком, оргтехнікою (та інше) визначаютьсяКиїврадою.
Розділ III. ОРГАНИ ТА ПОСАДОВІ ОСОБИ КИЇВРАДИ
Стаття 11. Кількісний склад Київради
11.1. Київрада складається з 120 депутатів.
Вибори депутатів Київради проводяться за пропорційноюсистемою: депутати обираються за виборчими списками відорганізацій політичних партій, виборчих блоків організаційполітичних партій у багатомандатному виборчому окрузі, межі якогозбігаються з межами міста Києва.
Вибори проводяться на основі загального, рівного і прямоговиборчого права шляхом таємного голосування відповідно до ЗаконуУкраїни "Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної РеспублікиКрим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів"( 1667-15 ).
11.2. Органами та посадовими особами Київради є:
1) постійні комісії Київради;
2) тимчасові контрольні комісії Київради;
3) заступник міського голови - секретар Київради;
4) Президія Київради;
5) секретаріат Київради;
6) виконавчий орган Київради (Київська міська державнаадміністрація) та його посадові особи.
11.3. У разі дострокового припинення повноважень деякихдепутатів, внаслідок чого до складу Київради входитиме менше двохтретин депутатів, Київрада вважається правомочною за наявностібільше половини депутатів від загального складу Київради.
Стаття 12. Київський міський голова
12.1. Київський міський голова є головною посадовою особоютериторіальної громади міста Києва і здійснює повноваженнявідповідно до Законів України "Про місцеве самоврядування вУкраїні" ( 280/97-ВР ), "Про столицю України - місто-герой Київ"( 401-14 ), Статуту територіальної громади міста Києва( ra0371023-02, raa371023-02 ) та інші повноваження, якщо вони неналежать до виключної компетенції Київради.
12.2. Київський міський голова здійснює регулярний прийомдепутатів Київради щочетверга з 11 до 13 години.
Стаття 13. Заступник міського голови -
секретар Київради
13.1. Заступник міського голови - секретар Київрадиобирається Київрадою з числа депутатів за поданням Київськогоміського голови шляхом таємного голосування на строк повноваженьКиївради та працює в Київраді на постійній основі.
13.2. Заступник міського голови - секретар Київради:
1) організовує підготовку сесій Київради та її пленарнихзасідань, питань, що вносяться на розгляд Київради;
2) забезпечує своєчасне доведення рішень Київради довиконавців і населення, організовує контроль за їх виконанням;
3) за дорученням Київського міського голови координуєдіяльність постійних комісій Київради, дає їм доручення, сприяєорганізації виконання їхніх рекомендацій;
4) сприяє депутатам Київради у здійсненні їхніх повноважень; 5) організовує за дорученням Київради відповідно дозаконодавства здійснення заходів, пов'язаних з підготовкою тапроведенням референдумів та виборів до органів державної влади тамісцевого самоврядування;
6) забезпечує зберігання офіційних документів Київради тазабезпечує доступ до них осіб, яким це право надано увстановленому порядку, в тому числі до електронних носіїв, на якихзафіксована інформація про проведення пленарних засідань Київради;
7) відає внутрішнім розпорядком роботи Київради;
8) за посадою очолює секретаріат Київради;
9) повідомляє депутатам Київради і доводить до відоманаселення інформацію про час і місце проведення сесії Київради таїї пленарних засідань, питання, які передбачається внести нарозгляд Київради;
10) веде регулярний прийом депутатів Київради щосереди з 9 до12 години;
11) за дорученням Київського міського голови веде засіданняПрезидії Київради;
12) вирішує за дорученням Київського міського голови абоКиївради інші питання, пов'язані з діяльністю Київради та їїорганів.
13.3. У разі невмотивованої відмови Київського міськогоголови або його неможливості скликати сесію ради:
1) скликає сесії Київради, повідомляє депутатам Київради ідоводить до відома населення інформацію про час і місце проведеннясесії Київради питання, які передбачається внести на розглядКиївради;
2) веде засідання Київради та підписує її рішення.
13.4. Заступник міського голови - секретар Київради у разівідсутності Київського міського голови або неможливості виконанняним своїх обов'язків з інших причин здійснює повноваження головиКиївської міської ради.
13.5. Повноваження заступника міського голови - секретаряКиївради можуть бути достроково припинені за рішенням Київради.
Заступник міського голови може бути достроково звільнений зпосади за рішенням Київради, яке приймається шляхом таємногоголосування. Питання про його звільнення може бути внесено нарозгляд Київради на вимогу не менш як третини депутатів відзагального складу Київради або Київського міського голови.
Стаття 14. Президія Київради
14.1. Президія Київради є дорадчим органом ради, якийпопередньо готує узгоджені пропозиції і рекомендації з питань, якіпередбачається внести на розгляд ради. Рішення президії маютьрекомендаційний характер.
14.2. До складу Президії входять Київський міський голова,заступник міського голови - секретар Київради, голови постійнихкомісій Київради, голови або уповноважені представникидепутатських груп та фракцій Київради.
Президія Київради діє на основі Положення про неї, якезатверджується Київрадою.
Стаття 15. Секретаріат Київради
15.1. Секретаріат Київради утворюється Київрадою. Йогоструктура, чисельність, витрати на утримання встановлюютьсяКиїврадою за поданням Київського міського голови.
15.2. Секретаріат Київради здійснює організаційне, правове,інформаційне, аналітичне, матеріально-технічне забезпеченнядіяльності Київради, її органів, депутатів, депутатських груп тафракцій Київради, сприяє здійсненню Київрадою взаємодії з їївиконавчим органом та його структурними підрозділами, районними умісті Києві радами, здійснює контрольні функції, передбачені цимРегламентом.