• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження тимчасових методичних вказівок про порядок проведення взаємозаліку коштів з фінансування видатків у рахунок погашення недоїмки за належними до бюджету платежами

Міністерство фінансів України , Національний банк України  | Наказ, Форма типового документа, Вказівки від 23.09.1996 № 200/84
Реквізити
  • Видавник: Міністерство фінансів України , Національний банк України
  • Тип: Наказ, Форма типового документа, Вказівки
  • Дата: 23.09.1996
  • Номер: 200/84
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Міністерство фінансів України , Національний банк України
  • Тип: Наказ, Форма типового документа, Вказівки
  • Дата: 23.09.1996
  • Номер: 200/84
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
МІНІСТЕРСТВО ФІНАНСІВ УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ
Н А К А З
N 200/84 від 23.09.96
м.Київ
Про затвердження тимчасових методичних вказівок про порядок проведення взаємозаліку коштів з фінансування видатків у рахунок погашення недоїмки за належними до бюджету платежами
На виконання постанов Кабінету Міністрів України від 16.05.96 р. N 526 та від 17.05.96 р. N 537 ( 537-96-п) з метою подолання платіжної кризи і удосконалення управління бюджетними коштами
НАКАЗУЄМО:
1. Затвердити тимчасові методичні вказівки про порядок проведення взаємозаліку коштів з фінансування видатків у рахунок погашення недоїмки за належними до бюджету платежами.
2. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра фінансів - начальника Головного управління Державного казначейства В.П.Тентюка.
Мініcтр фінансів України В.М.КороневскийГолова Правління Національногобанку України В.А.Ющенко
Затверджено
наказом Міністерства фінансів
України і Національним банком
України від 23 вересня 1996 р.
N 200/84
Тимчасові методичні вказівки про порядок проведення взаємозаліку коштів по фінансуванню видатків в рахунок погашення недоїмки по належних до бюджету платежах
На виконання постанов Кабінету Міністрів України від 16.05.96 р. N 526 та від 17.05.96 р. N 537 ( 537-96-п) з метою подолання платіжної кризи і удосконалення управління бюджетними коштами встановлюється такий порядок проведення взаємозаліку коштів по фінансуванню видатків в рахунок погашення недоїмки по платежах до бюджету.
1. Взаємозалік проводиться між розпорядником бюджетних коштів та платником податків і платежів в межах непроведених на дату взаємозаліку видатків, затверджених у кошторисі бюджетної установи по відповідних розділу, главі, параграфу і статті бюджетної класифікації або не використаних на цю ж дату асигнувань, передбачених на відповідну мету в бюджеті поточного року, та суми, що не перевищує розмір недоїмки платника по відповідних видах податків.
2. Підставою для проведення взаємозаліку є протокол, що укладається між його учасниками за формою згідно з додатком N 1. До протоколу додаються:
- довідка податкової інспекції про суму недоїмки, що склалася у платника податків по доходах Державного та бюджетів, що входять до складу бюджетів Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва і Севастополя (далі місцеві бюджети) терміном не більше 10 днів до дати проведення взаємозаліку (додаток N 2)
- акт звірки розрахунків між платником податків і платежів та розпорядником коштів Державного (місцевого) бюджету за надані послуги або належне фінансування (додаток N 3).
3. Взаємозаліки можуть бути проведені в таких випадках:
3.1. По видатках, що передбачені у Державному бюджеті та платежах, що повністю належать Державному бюджету.
У цьому випадку рішення щодо проведення взаємозаліку приймає Головне управління Державного казначейства України шляхом підписання протоколу взаємозаліку після його погодження з усіма учасниками взаємозаліку.
3.2. По видатках, що передбачені у місцевих бюджетах та платежах, що повністю належать місцевим бюджетам.
У цьому випадку рішення про проведення взаємозаліку приймається Міністерством фінансів Автономної Республіки Крим, обласними, Київським та Севастопольським міськими фінансовими управліннями (далі фінансове управління) шляхом підписання протоколу взаємозаліку після його погодження з усіма учасниками взаємозаліку, включаючи фінансовий орган, що здійснює фінансування, в рахунок якого проводиться взаємозалік.
Якщо в результаті такого взаємозаліку бюджет вищого або нижчого рівня втрачає належні йому платежі, то регулювання міжбюджетних розрахунків здійснюється у порядку, що визначається Міністерством фінансів Автономної Республіки Крим, обласними, міськими (міст Києва і Севастополя) фінансовими управліннями.
3.3. По видатках, що передбачені у Державному бюджеті та податках, зборах та інших обов'язкових платежах, які відповідно до законодавства розподіляються між Державним та місцевим бюджетами.
У цьому випадку рішення про проведення взаємозаліку приймається Головним управлінням Державного казначейства шляхом підписання протоколу взаємозаліку після його погодження з усіма учасниками взаємозаліку, включаючи управління Міністерства фінансів України, яке здійснює фінансування, та відповідне фінансове управління. При цьому взаємозалік проводиться на всю суму недоїмки платника податків, зборів та інших обов'язкових платежів з урахуванням положень п.1 цих вказівок.
Частина коштів, що згідно з нормативами відрахувань на поточний рік належить місцевим бюджетам, відноситься на взаємні розрахунки між Державним та місцевими бюджетами при умові заборгованості місцевого бюджету відповідної області перед Державним бюджетом на дату проведення взаємозаліку, або перераховується територіальними органами Державного казначейства за місцем знаходження платника податків з рахунка доходів Державного бюджету (рахунок 100) по відповідному виду платежів і символу банку на рахунок місцевого бюджету (NN 130, 132, 134).
В разі заборгованості Державного бюджету перед бюджетом відповідної області перерахування коштів здійснюється територіальними органами Держказначейства протягом трьох робочих днів після отримання повідомлення про взаємозалік з Головного управління Державного казначейства (додаток N 4), відповідно до листа Міністерства фінансів України від 31.05.96 р. N 09-1-03/31-4735 "Про повернення зайво внесених платежів". В аналогічному порядку здійснюються розрахунки між республіканським (Автономної Республіки Крим), обласними, міськими (міст Києва і Севастополя) бюджетами та бюджетами нижчого рівня.
3.4. По видатках, що передбачені у місцевому бюджеті, і податках, зборах та інших обов'язкових платежах, що відповідно до законодавства розподіляються між Державним та місцевими бюджетами.
Рішення про проведення взаємозаліку в цьому випадку приймають відповідно республіканське (Автономної Республіки Крим), обласне, міське управління Державного казначейства шляхом підписання протоколу взаємозаліку після його погодження з усіма учасниками взаємозаліку, включаючи відповідне відділення Держказначейства, фінансове управління та фінансовий відділ, який виконує місцевий бюджет і в рахунок видатків якого проведено взаємозалік на всю суму недоїмки.
Частина проведених взаємозаліком коштів, що належить Державному бюджету, перераховується протягом трьох робочих днів фінансовим управлінням (органом) з поточного рахунка місцевого бюджету (NN 130, 132, 134) на рахунок доходів Державного бюджету по відповідному виду платежу без зарахування на розподільний рахунок N 080 "Доходи, що розподіляються між бюджетами". При неперерахуванні коштів на рахунок доходів Державного бюджету у зазначений термін рішення про його проведення вважається недійсним. У цьому випадку результати взаємозаліку в облік, звітність про виконання місцевого та Державного бюджетів не включаються.
Відділення Державного казначейства контролює перерахування фінансовим органом коштів до державного бюджету відповідно до надісланого управлінням Державного казначейства по області протоколу взаємозаліку і у випадку порушення встановленого терміну повідомляє вищестоячі органи та податкову інспекцію про анулювання рішення про взаємозалік (додаток N 5).
Якщо на дату проведення взаємозаліку має місце заборгованість Державного бюджету перед місцевим бюджетом по передбаченій дотації, перерахування коштів з рахунка місцевого бюджету не здійснюється, а сума доходів, що по наслідках проведеного взаємозаліку належить Державному бюджету, відображається як надходження до Державного бюджету по відповідному виду платежу та як дотація, перерахована з Державного бюджету. З цією метою управління Державного казначейства, яке прийняло рішення про проведення взаємозаліку, направляє Головному управлінню Державного казначейства і обласному фінансовому управлінню повідомлення за формою згідно з додатком N 6.
Для контролю за проведеним взаємозаліком заборгованості між видатками місцевого бюджету та податками, зборами та іншими обов'язковими платежами, частина яких належить Державному бюджету, фінансові органи подають органам Держказначейства разом з місячною звітністю про виконання місцевих бюджетів звіт про проведений взаємозалік коштів по фінансуванню видатків в рахунок погашення недоїмки по податках, зборах та інших обов'язкових платежах, частина яких належить Державному бюджету (додаток N 7).
4. Не можуть бути проведені взаємозаліки по видатках, передбачених Державним бюджетом, та платежах, що повністю належать місцевим бюджетам і видатках місцевих бюджетів та платежах, що повністю належать Державному бюджету. Як виняток такі взаємозаліки можуть проводитись за окремими постановами Кабінету Міністрів України за окремим порядком.
5. Для проведення взаємозаліку його ініціатор подає погоджений протокол разом з необхідними документами (додаток N 1, 2, 3), на підставі яких був складений протокол органу, що відповідно до цього порядку уповноважений приймати рішення про проведення взаємозаліку. Кількість примірників протоколів повинна на 6 примірників перевищувати кількість учасників взаємозаліку, який підписали протокол.
Орган, уповноважений приймати рішення про проведення взаємозаліку, надсилає протокол, по якому прийнято рішення про проведення взаємозаліку, всім учасникам, які його підписали та органам, що згідно з цим порядком не є учасниками взаємозаліку, але контролюють проведення розрахунків між бюджетами за його наслідками.
6. Учасники взаємозаліку, які підписали протокол, відображають його результат у бухгалтерському обліку на дату прийняття рішення про його проведення згідно з порядком, зазначеним у протоколі.
7. Учасники взаємозаліку, які підписали протокол, реєструють його в журналі реєстрації протоколів проведених взаємозаліків за формою згідно з додатком N 7.
8. За порядок проведення взаємозаліку та своєчасність і повноту розрахунків за його наслідками несуть відповідальність:
а) галузеві управління Міністерства фінансів, а при передачі функцій по фінансуванню видатків Державного бюджету Головдержказначейству - його управління - за проведення взаємозаліку в межах невикористаної на дату його проведення суми, затвердженого кошторису видатків установ та асигнувань, передбачених за відповідну мету в бюджеті поточного року;
б) фінансові органи - за дотримання умов взаємозаліку, аналогічних зазначеним в пункті "а" щодо установ, які фінансуються з місцевого бюджету;
в) податкові інспекції - за підтвердження суми недоїмки по платежах до бюджету;
г) учасники взаємозаліку (розпорядники бюджетних коштів та платники податків) - за достовірність вказаних ними сум заборгованості за надані послуги та відповідність суми взаємозаліку видаткам, передбаченим в кошторисі;
д) фінансові органи, органи Держказначейства, Державні податкові інспекції та учасники взаємозаліку - за повноту і своєчасність відображення проведеного взаємозаліку в обліку та звітності;
е) Головдержказначейство та його органи, фінансові органи - за повноту і своєчасність проведення розрахунків між бюджетами по наслідках взаємозаліків.
Додаток N 1
до методичних вказівок про
порядок проведення взаємозаліку
Протокол N взаєморозрахунків між розпорядником коштів, який фінансується з Державного (місцевого) бюджету та платником податків
від "___" ___________ 199 р.
________________________________________________________________ з
(Назва розпорядника коштів Державного (місцевого) бюджету)
одного боку, та ____________________________________ з іншого боку
(Назва платника податку)
на підставі документів Державної податкової інспекції по _________
__________________________________________________________________
(області, району, місту)
та акту звірки розрахунків між підприємством та розпорядником
коштів Державного, місцевого бюджету за надані послуги, склали цей
протокол про взаємозалік коштів по фінансуванню видатків в рахунок
погашення недоїмки по належних до бюджету платежах.
Станом на "___" ______________ 199 р. заборгованість
__________________________________________________________________
(назва платника податку)
складає ____________ млн.крб.
------------- ------- ---------------- ---------------------------
Назва податку|Загаль-| Вид бюджету | Сума, за яку проведено
|на сума| | взаємозалік
|забор- |------- --------|-------- ------- ----------
|говано-|Держ. |Місц. |Загальна|Держ. |Місц.
|сті |бюджет |бюджет | сума |бюджет |бюджет
-------------|-------|-------|--------|--------|-------|----------
------------- ------- ------- -------- -------- ------- ----------
Підлягає взаємозаліку в рахунок коштів, які мають бути
одержані по фінансуванню з державного бюджету на суму ____________
в ____ кварталі 1996 р. на утримання _____________________________
(назва бюджетної установи)
або на відповідну мету в бюджеті _________________________________
та по фінансуванню з місцевого бюджету на суму ___________________
в ____ кварталі 1996 р. на утримання _____________________________
(назва бюджетної установи)
або на відповідну мету в бюджеті _________________________________
Одержувач коштів з державного бюджету заборгував перед платником до державного бюджету ___________ млн.крб., до місцевого бюджету ____________ млн.крб. за одержану продукцію, виконані роботи або надані послуги.
Взаємозалік заборгованості проводиться таким чином:
1. _________________________________________________________
(платник платежів)
не сплачує до бюджету платежі в сумі _______ млн.крб. та
відображає в бухгалтерському обліку цю суму як погашення
кредиторської заборгованості.
2. __________________________________________________________
(одержувач коштів з бюджету)
відображає в бухгалтерському обліку як надходження фінансування по
розділу ___ главі ____ параграфу ____ статті ____ та погашення
заборгованості за одержану продукцію, виконані роботи або надані
послуги від ___________________________________________________ на
(платник податку)
суму __________ млн.крб.
3. __________________________________________________________
(Міністерство, відомство)
відображає в бухгалтерському обліку як одержане фінансування по
розділу ___ главі ____ параграфу ____ статті _____ та проведене*
фінансування по відповідних підрозділах бюджетної класифікації
_______________________________________________________________ на
(розпорядник коштів)
суму ____________ млн.крб.
4. Головне управління Державного казначейства України
відображає суму проведеного взаємозаліку в бухгалтерському обліку
як надходження (або перерахування) доходів до ______________
(вид бюджету)
бюджету коштів від _______________________________________________
(Назва підприємства, установи)
по податку _______________ в сумі ______ млн.крб. ________________
(назва податку) (сума прописом)
__________________________________________________________________
та проведене фінансування з ______________________________________
(вид бюджету)
__________________________________________________________________
(назва бюджетної установи)
по розділу ____ главі ____ параграфу ____ статті _________.
5. Фінансовий орган відображає в бухгалтерському обліку як
надходження доходів (або перерахувань) до ________________ бюджету
(вид бюджету)
коштів від _______________________________________________________
(Назва підприємства)
__________________________________________________________________
на податку ______________ в сумі ________ млн.крб. _______________
(назва податку) (сума прописом)
__________________________________________________________________
та проведене (або отримане) фінансування з _______________________
(вид бюджету)
__________________________________________________________________
(назва бюджетної установи)
по розділу ____ главі ____ параграфу ____ статті _________.
6. Податкова інспекція відображає суму, на яку проведено взаємозалік, як суму надходження по видах податків в особовому рахунку платника.
_____________________________ _______________________
Міністерство фінансів України Податкова інспекція
(галузеве управління)
М.П. М.П.
_____________________________ ________________________
Головне управління Державного Установа, підприємство
казначейства України
М.П. М.П.
_____________________________ ________________________
Обласне управління Державного Міністерство (головний
казначейства розпорядник коштів)
М.П. М.П.
_____________________________ ________________________
Обласне фінансове управління Бюджетна установа
М.П. М.П.
__________________
* Міністерство, відомство проводить суму взаємозаліку як одержане
та передане фінансування по відповідних підрозділах бюджетної
класифікації при умові фінансування видатків за відомчою
структурою.
Додаток N 2
до методичних вказівок про
порядок проведення взаємозаліку
Довідка Державної податкової інспекції про недоїмку по податках
по ________________________________
місто, район
--------------------------------
область
Повідомляємо, що за _________________________________________
ідентифікаційний код, назва платника податку,
станом на ________________________ є заборгованість по платежах:
число, місяць, рік
Млн.крб.
--------------- ---------------------- ------------ -------------
Вид податку |Загальна сума недоїмки| Державний | Місцевий
| | бюджет | бюджет
--------------- ---------------------- ------------ -------------
Начальник _______________________ ______________________
(Міської, районної) (Прізвище та ініціали)
податкової інспекції
М.П.
Реєстраційний
номер ________________ "____" ___________ 199 р.
дата місяць
______________________
* Довідка реєструється в спеціальному журналі податкової
інспекції.
Додаток N 3
до методичних вказівок про
порядок проведення взаємозаліку
Акт звірки розрахунків між підприємством та розпорядником коштів Державного (місцевого) бюджету за надані послуги
Станом на _______________________ кредиторська заборгованість
число, місяць, рік
за _______________________________________________________________
Назва розпорядника коштів Державного (місцевого) бюджету
складає ________________________________________________ млн.крб.,
Сума прописом
за надані послуги ________________________________________________
Назва підприємства
Керівник Керівник
Головний бухгалтер Головний бухгалтер
М.П. М.П.
Додаток N 4
до методичних вказівок про
порядок проведення взаємозаліку
________________________ відділення
Держказначейства
Повідомлення
Головне управління Державного казначейства повідомляє, що
згідно з проведеним у ____________ місяці 199_ р. взаємозаліком
(протокол від "___" ___________ 199 р. N ______) між ____________
Назва
_______________________________________________________________ та
установи чи організації, яка фінансується з Державного бюджету
__________________________________________________________________
Назва підприємства, установи, організації (учасника взаємозаліку)
вся сума надходжень по _______________________________________ від
(вид податку)
__________________________________________________________________
Назва платника податку
зарахована до Державного бюджету без відрахувань у місцевий
бюджет.
У зв'язку з цим кошти в сумі ______________________ млн.крб., які підлягають поверненню в місцевий бюджет згідно з нормативами відрахувань:
1)* відносяться на взаємні розрахунки і відображаються в обліку виконання місцевого бюджету по дебету рахунка 061 "Взаємні розрахунки" та кредиту рахунка 040 "Доходи бюджету" як одержані доходи по ___________________.
(вид податку)
2)* перераховуються з ___________ рахунку символ банку ______ ________________ відділення Держказначейства на рахунок __________ місцевого бюджету і відображаються в обліку виконання місцевого бюджету по дебету рахунка 011 "Поточний рахунок місцевого бюджету" та кредиту рахунка 040 "Доходи бюджету" як одержані доходи по ___________________.
Підписи
________________
* Повідомлення заповнюється за одним із варіантів відповідно до
умов проведення.
Додаток N 5
до методичних вказівок про
порядок проведення взаємозаліку
Начальнику управління Державного
казначейства по ________________
області
Начальнику обласного (районного)
фінансового управління (відділу)
по _____________________ області
Начальнику державної податкової
інспекції по __________________
району
Повідомлення
Відділення Державного казначейства __________________________
назва району, (міста)
____________________ повідомляє, що протокол взаєморозрахунків між
назва області
розпорядниками коштів ____________________________________________
назва розпорядника коштів місцевого бюджету
та платником податків ___________________________________________,
назва платника податку
затверджений ______________ за N ______ є недійсним в зв'язку з
тим, що Державний бюджет по ____________________ не отримав
вид видатку
частину коштів, яка підлягала перерахуванню з місцевого бюджету.
"___" ______________ 1996 р.
Начальник відділення
Державного казначейства
Додаток N 6
до методичних вказівок про
порядок проведення взаємозаліку
Головне управління Державного
казначейства України
______________________ обласне
фінансове управління
Повідомлення
Управління Державного казначейства __________________ області
та фінансове управління _______________ області повідомляє, що
відповідно до проведеного взаємозаліку згідно з протоколом від
"___" _____________ 199 р. N _____ між __________________________
Назва установи чи
_______________________________________________________________ та
організації, яка фінансується з місцевого бюджету
__________________________________________________________________
Назва підприємства, установи, організації (учасника взаємозаліку)
слід вважати:
---------------------------------- ------------------- ----------
Зараховано до Державного бюджету |Перерахована дота- | Сума
--------- ---------- -------------|ція бюджету області|
розділ | глава | параграф | |
---------|----------|-------------|-------------------|----------
---------|----------|-------------|-------------------|----------
Всього | | | р.254 |
--------- ---------- ------------- ------------------- ----------
_____________________________ ____________________________
Обласне управління Державного Обласне фінансове управління
казначейства
М.П. М.П.
Додаток N 7
до методичних вказівок про
порядок проведення взаємозаліку
Звіт про проведений взаємозалік коштів по фінансуванню видатків з місцевого бюджету в рахунок погашення недоїмки по податках, зборах та інших обов'язкових платежах по _________________ області станом на ______________ 1996 р.
-------------------------------------- ---------------------------
Зараховано в рахунок сплати податків| Проведено фінансування
----------------- ----- --------------|---------------------- ----
Вид платежу |Разом|у тому числі | Вид фінансування |Сума
----- ----- -----|сума |------ -------|---- ---- ----- ------|
роз- |глава|пара-| |Держ. |Місцев.|Роз-|гла-|пара-|стаття|
діл | |граф | |бюджет|бюджет |діл |ва |граф | |
-----|-----|-----|-----|------|-------|----|----|-----|------|----
| | | | | | | | | |
----- ----- ----- ----- ------ ------- ---- ---- ----- ------ ----
Продовження таблиці
----------------- --------------------
Протокол | Перераховано до |
-------- --------| Держбюджету |
N | дата |----- ------ -------|
| |Раху-|Дата |N плат.|
| |нок | |дору- |
| | | |чення |
--------|--------|-----|------|-------|
| | | | |
-------- -------- ----- ------ -------
Керівник
Головний бухгалтер
Додаток N 8
до методичних вказівок про
порядок проведення взаємозаліку
Журнал реєстрації протоколів проведення взаємозаліку
--- ---- ---- ---- ----- -------- ------ ---- ---- ----- --------
N |Дата| N |Дата|Назва|Назва |Період|Вид |Вид |Сума |Дата
п/п|над-|про-|зат-|бюд- |платника|(забо-|по- |бюд-|взає-|відправ-
|ход-|то- |вер-|жет- |податку,|ргова-|дат-|жету|моза-|лення в
|жен-|колу|дже-|ної |з яким |ність |ку | |ліку |ДПІ,
|ня | |ння |уста-|проведе-|станом| | |(млн.|вих.N
|про-| |про-|нови |но взає-|на) | | |крб.)|
|то- | |то- | |мозалік,| | | | |
|ко- | |колу| |та його | | | | |
|лу, | | | |іденти- | | | | |
|вх.N| | | |фікацій-| | | | |
| | | | |ний код | | | | |
----|----|----|----|-----|--------|------|----|----|-----|--------
---- ---- ---- ---- ----- -------- ------ ---- ---- ----- --------