• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про повернення зайво внесених платежів

Міністерство фінансів України  | Лист від 31.05.1996 № 09-1-4-03/31-4735
Реквізити
  • Видавник: Міністерство фінансів України
  • Тип: Лист
  • Дата: 31.05.1996
  • Номер: 09-1-4-03/31-4735
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Міністерство фінансів України
  • Тип: Лист
  • Дата: 31.05.1996
  • Номер: 09-1-4-03/31-4735
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
МІНІСТЕРСТВО ФІНАНСІВ УКРАЇНИ
Л И С Т
N 09-1-4-03/31-4735 від 31.05.96
м.Київ
Головному управлінню
Державного казначейства
України, Управлінням
Державного казначейства по
Автономній республіці Крим,
областях, м.Києву та
Севастополю
Кримському республіканському,
Обласним управлінням
Національного банку України,
Комерційним банкам
Центральній розрахунковій
палаті,
Міністерству фінансів
Автономної республіки Крим
Обласним, Київському та
Севастопольському міським
фінансовим управлінням,
Головній Державній податковій
інспекції України
Державним податковим
інспекціям по Автономній
республіці Крим, областях,
м.Києву та м.Севастополю
Про повернення зайво внесених платежів
Міністерство фінансів України повідомляє порядок повернення зайво внесених платежів до бюджетів всіх рівнів.
Повернення платникам зайво внесених платежів проводиться установами банків за висновками податкових інспекцій та на підставі платіжних доручень, оформлених:
- органами Державного казначейства - по загальнодержавних податках та зборах, що розподіляються між державним та місцевими бюджетами (балансовий рахунок N 080) та платежах, що зараховуються безпосередньо до державного бюджету (балансовий рахунок N 100). До створення органів Державного казначейства платіжні доручення на повернення зазначених платежів оформляються і подаються фінансовими органами;
- фінансовими органами - по платежах, що зараховуються безпосередньо до місцевих бюджетів (Балансові рахунки NN 130, 132, 134).
Повернення платежів з балансового рахунку N 080 "Доходи, що розподіляються між бюджетами" здійснюється по відповідному розділу, параграфу бюджетної класифікації та символу звітності банку в межах надходжень за поточний день на відповідний розділ:
- повернення податку на прибуток підприємств і організацій (розділ 2) - в межах загальної суми надходжень за поточний день на символи звітності банку 02, 04, 05, 06, 15, 48;
- податку на добавлену вартість (розділ 3) - в межах надходжень на символ 27;
- акцизного збору (розділ 4) - в межах надходжень на символи 18, 19, 29, 32, 33, 34, 40, 41, 44, 51, 52, 54;
- прибуткового податку з громадян (розділ 7) - в межах надходжень на символ 56.
Повернення податків з балансових рахунків N 100,130, 132, 134 проводиться також по відповідному розділу, параграфу бюджетної класифікації та символу звітності банку в межах їх надходження за поточний день.
У разі відсутності або недостатності надходжень за поточний день по відповідному виду платежів повернення коштів здійснюється за рахунок загальних надходжень в цілому на балансові рахунки N 100, 130, 132, 134 з врахуванням повернутих платежів з балансового рахунку N 080.
При цьому допускається від'ємне сальдо по відповідному виду платежу і символу банку.
У разі відсутності або недостатності надходжень на вищезазначені рахунки за поточний день платіжні доручення враховуються на позабалансовому рахунку N 9929 "Розрахункові документи, обов'язкові до сплати" і виконуються в міру надходження коштів за календарною черговістю.
Платежі в бюджет, що надійшли у минулому році не передбачені в поточному році внаслідок їх відміни, повертаються за рахунок доходів відповідного бюджету по розділу 12 параграф 25 "Інші надходження".
У виняткових випадках, при недостатності надходжень до кінця року, повернення коштів Державного бюджету здійснюється з транзитного рахунку N 100, відкритого в регіональному управлінні НБУ, за рахунок загальної суми надходжень від банків регіону за поточний день. При цьому підставою для повернення будуть платіжне доручення районного відділення Державного казначейства та висновок районної податкової інспекції.
Питання про повернення коштів з транзитного рахунку вирішують управління Держказначейства по Автономній республіці Крим, областях, містах Києву та Севастополю в триденний строк.
Якщо рішення про повернення коштів прийняте, то регіональне управління Національного банку на підставі платіжного доручення органу Держказначейства здійснює перерахування коштів з транзитного рахунку у відповідну установу банку. Отримані кошти установа банку зараховує на відповідний символ по балансовому рахунку N 100 і виконує платіжне доручення районного відділення казначейства на повернення коштів платнику по відповідному розділу та параграфу бюджетної класифікації.
В разі розходження даних звітності установи банку з сумою перерахованих коштів регіональне управління НБУ разом зі звітом за формою 412 " Про касове виконання державного бюджету", надсилає інформацію про повернення коштів з транзитного рахунку.
У зв'язку з встановленням нового порядку повернення зайво внесених платежів відміняються листи Мінфіну України від 09.03.95 р. N 09-08/29 та від 26.12.95 р. N 09-407.
Міністр фінансів П.К.Германчук