• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про рішення щодо скарги закритого акціонерного товариства "Концерн Алекс"

Міністерство економіки України | Наказ, Висновок від 20.07.2005 № 209
Реквізити
  • Видавник: Міністерство економіки України
  • Тип: Наказ, Висновок
  • Дата: 20.07.2005
  • Номер: 209
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Міністерство економіки України
  • Тип: Наказ, Висновок
  • Дата: 20.07.2005
  • Номер: 209
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
МІНІСТЕРСТВО ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ
Н А К А З
20.07.2005 N 209
Про рішення щодо скарги закритого акціонерного товариства "Концерн Алекс"
Відповідно до Закону України "Про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти", наказу Міністерства економіки України від 04.12.2000 N 264 "Про затвердження Порядку розгляду скарг учасників процедур державних закупівель щодо організації та здійснення процедур закупівель товарів, робіт і послуг за державні кошти"
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити висновок щодо розгляду скарги закритого акціонерного товариства "Концерн Алекс" стосовно організації та здійснення Шевченківським районним управлінням внутрішніх справ ГУМВС України в м. Києві процедури закупівлі за державні кошти приймально-передавальних радіостанцій спецзв'язку - 2 найменування (оголошення про закупівлю в бюлетені "Вісник державних закупівель", 2005 р., N 22 (191)) огол. 07207, що додається.
2. Визнати скаргу закритого акціонерного товариства "Концерн Алекс" задоволеною згідно з висновком, що додається.
3. Шевченківському районному управлінню внутрішніх справ ГУМВС України в м. Києві:
внести зміни до тендерної документації, керуючись висновком, що додається;
надати зміни, внесені до тендерної документації, всім учасникам, що брали участь у процедурі закупівлі, та продовжити термін подання тендерних пропозицій.
4. Управлінню методології, правового забезпечення та контролю у сфері державних закупівель довести цей наказ до відома закритого акціонерного товариства "Концерн Алекс", Шевченківського районного управління внутрішніх справ ГУМВС України в м. Києві, Міністерства внутрішніх справ України та Державного казначейства України протягом п'яти робочих днів з дня його підписання.
Перший заступник Міністра С.Романюк
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства економіки
України
20.07.2005 N 209
ВИСНОВОК
щодо розгляду скарги закритого акціонерного товариства "Концерн Алекс" стосовно організації та здійснення Шевченківським районним управлінням внутрішніх справ ГУМВС України в м. Києві процедури закупівлі за державні кошти приймально-передавальних радіостанцій спецзв'язку - 2 найменування
За результатом розгляду скарги закритого акціонерного товариства "Концерн Алекс" (далі - Скаржник) стосовно організації та здійснення Шевченківським районним управлінням внутрішніх справ ГУМВС України в м. Києві (далі - Замовник) процедури закупівлі за державні кошти приймально-передавальних радіостанцій спецзв'язку - 2 найменування та на підставі наданих Скаржником і Замовником матеріалів установлено, що тендерна документація, яка надавалась Замовником учасникам для підготовки тендерних пропозицій, не повною мірою відповідає вимогам Закону України "Про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти" (далі - Закон), зокрема:
згідно із статтею 34 Закону договір про закупівлю укладається тільки в письмовій формі, враховуючи положення Цивільного кодексу України. Усі витрати, пов'язані з укладанням договору, у тому числі витрати, пов'язані з його нотаріальним посвідченням, можуть покладатись на учасника - переможця процедури закупівлі виключно на умовах, визначених у тендерній документації, та відповідно до положень Цивільного кодексу України. У тендерній документації Замовник зазначив, що учасник-переможець здійснює оплату послуг організатора торгів за інформаційний та юридичний супровід торгів (договору) відповідно до положень Цивільного кодексу України в сумі 600 гривень. Згідно із статтями 903 і 904 Цивільного кодексу України поняття "плата за послуги" не є тотожнім поняттю "фактичні витрати", оскільки показник витрат є фактичним. За змістом поняття "оплата послуг за інформаційний та юридичний супровід торгів в цілому та укладання договору зокрема" значно ширше, ніж поняття "витрати на укладання договору". Замовником не визначено, що вказаний супровід торгів належить до витрат, пов'язаних із укладанням договору, і що ці витрати фактично будуть становити 600 гривень. Отже, зазначена вимога є необгрунтованою;
у підпунктах 12.1 і 27.1 тендерної документації Замовник встановив вимогу, що забезпечення тендерної пропозиції та забезпечення виконання договору про закупівлю повинно бути у формі переказного векселя організатора торгів чи уповноваженої ним юридичної особи. Використання переказних або простих векселів як способу тендерного забезпечення повинно здійснюватись з урахуванням вимог статті 4 Закону України "Про обіг векселів в Україні", згідно з якою видавати переказні та прості векселі можна лише для оформлення грошового боргу за фактично поставлені товари, виконані роботи, надані послуги, про що зазначається у відповідному договорі як умови розрахунків. Такий договір укладається в письмовій формі.
Водночас згідно із статтею 3 зазначеного Закону бюджетні організації зобов'язуються та набувають права за векселями лише у випадках і в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України. На даний момент такого порядку не існує, у зв'язку з чим застосування бюджетними організаціями векселя як способу забезпечення при закупівлях обмежене;
у підпункті 23.1 тендерної документації порушено вимоги статей 11 і 15 Закону. У статті 11 визначено вичерпний перелік підстав для відмови в участі у процедурі закупівлі. Розширення переліку не допускається, тому слова "її діяльність перебуває під наглядом суду або він узгоджує відносини з кредиторами, призупинив господарську діяльність або перебуває у будь-якій подібній ситуації" необхідно виключити;
у примітці "а" додатка 2 до тендерної документації зазначено, що у разі необхідності Замовник може звернутись до учасника за додатковою інформацією. Ця вимога має ознаки дискримінації, оскільки встановлює нерівні умови щодо участі в торгах. Крім того, відповідно до вимог Закону при оцінці тендерних пропозицій замовник має право запросити від будь-якого учасника процедури закупівлі лише повторне підтвердження відповідності його кваліфікаційним вимогам згідно із статтею 15 цього Закону, не вказуючи про це в тендерній документації;
існування зазначеної в підпункті 19.1 тендерної документації умови чинним законодавством не передбачено;
у технічних вимогах тендерної документації на закупівлю радіостанцій відсутні вимоги щодо батареї та її ємності, які є невід'ємною складовою частиною радіостанцій і впливають на формування тендерних пропозицій, зокрема їх цін.
Відповідно до статті 37 Закону України "Про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти" та з урахуванням зазначеного скарга закритого акціонерного товариства "Концерн Алекс" визнається задоволеною.
Заступник директора
департаменту з питань
координації державних
закупівель та державного
замовлення




Є.Мюллер