• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Угода про порядок фінансування спільної діяльності по дослідженню і використанню космічного простору (укр/рос)

Україна | Угода, Міжнародний документ від 13.11.1992 | Документ не діє
Реквізити
  • Видавник: Україна
  • Тип: Угода, Міжнародний документ
  • Дата: 13.11.1992
  • Статус: Документ не діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Україна
  • Тип: Угода, Міжнародний документ
  • Дата: 13.11.1992
  • Статус: Документ не діє
Документ підготовлено в системі iplex
( Щодо виходу України з Угоди див. Постанову КМ N 877 від 18.08.2021 )
Угода
про порядок фінансування спільної діяльності по дослідженню і використанню космічного простору
Дата підписання: 12.11.1992
Дата набуття чинності Україною: 13.11.1992
Уряди держав-учасниць цієї Угоди, що іменуються далі "держави-учасниці",
визнаючи необхідність об'єднання зусиль у формуванні і виконанні міждержавних програм дослідження і використання космічного простору в інтересах держав - учасниць Співдружності,
погодилися про таке:
Фінансування спільної діяльності по дослідженню і використанню космічного простору здійснюється відповідно до міждержавних програм Радою глав урядів Співдружності (далі - міждержавні космічні програми), які можуть включати рішення таких цільових завдань:
космічного зв'язку і телебачення;
дистанційного зондування Землі для вирішення завдань природокористування і екології;
метеорології;
пілотованих польотів і міжнародної співпраці на їх основі;
наукових досліджень навколоземного простору і планет;
космічної технології і медицини;
геодезії і картографії;
навігації і забезпечення рятування в екстремальних ситуаціях;
обороноздатності і колективної безпеки;
створення наробків і розвитку науково-технічного потенціалу.
Вирішення вказаних у Статті 1 завдань здійснюється шляхом:
виконання науково-дослідних і дослідно-конструкторських робіт;
організації утримання і розвитку унікальної експериментальної бази для відпрацювання ракетно-космічної техніки;
здійснення закупок космічної техніки, розгортання і поповнення орбітального угруповання космічних комплексів;
проведення реконструкції (модернізації) діючих космічних систем (комплексів);
здійснення капітального будівництва;
організації експлуатації і ремонту об'єктів наземної космічної інфраструктури;
здійснення робіт по ліквідації шкідливих екологічних впливів у результаті реалізації міждержавних космічних програм;
здійснення робіт по організації і експлуатації районів падіння відокремлюваних частин засобів виведення, включаючи орендну плату за землекористування на основі законодавства кожної держави;
проведення інших робіт, пов'язаних з реалізацією міждержавних космічних програм, включаючи соціально-побутове забезпечення і підготовку кадрів.
Фінансування міждержавних космічних програм здійснюється за рахунок пайових внесків держав-учасниць.
Держави-учасниці, що внесли пайовий внесок у створення і експлуатацію космічних засобів згідно з міждержавними космічними програмами, мають право на одержання і використання в своїх інтересах космічної інформації і не допускають її просочення.
Обсяг одержуваної інформації кожною державою-учасницею визначається договорами на створення і експлуатацію космічних засобів, передбачених міждержавними космічними програмами,
Розміри внесків держав-учасниць у фінансування міждержавних космічних програм встановлюються урядами держав-учасниць згідно з взятими на себе зобов'язаннями по виконанню завдань міждержавних космічних програм.
Держави, що не є учасницями цієї Угоди, одержують космічну інформацію на комерційній основі через Міждержавну раду по космосу.
Розподіл одержаного прибутку від реалізації інформації і космічних засобів третій Стороні здійснюється пропорційно пайовому внеску держав-учасниць.
Держави-учасниці мають право доступу до інформації від космічних апаратів орбітального угруповання, запущених до підписання цієї Угоди, у обсягах і порядку, що склалися раніше.
З метою забезпечення подальшого функціонування вказаних космічних апаратів орбітального угруповання до закінчення гарантійних строків або прийняття рішення про припинення експлуатації, держави-учасниці зобов'язуються виділяти необхідні кошти в обсязі пайових внесків, відповідних до одержуваної інформації від вказаних космічних апаратів.
При створенні і подальшій експлуатації експериментальної бази, об'єктів орбітальної і наземної космічної інфраструктури у межах міждержавних космічних програм за кожною державою-учасницею зберігається право на власність або фінансову частку по цих матеріальних засобах з урахуванням їх пайових внесків і амортизації.
Національні космічні програми держави-учасниці фінансують за рахунок власних коштів. Питання, що вимагають вирішення на міждержавному рівні, розглядаються Міждержавною радою по космосу.
Національні організації по космосу держав-учасниць виступають як головні виконавці робіт з міждержавних космічних програм.
Узгоджені обсяги пайового фінансування проектів міждержавних космічних програм, виділені державою-учасницею національній організації по космосу, розподіляються нею між підприємствами (організаціями) - головними виконавцями робіт за угодами (контрактами).
Фінансування підприємств і організацій-співвиконавців робіт міждержавних космічних програм здійснюється за угодами через головні підприємства (організації), якщо інший порядок не передбачений у рішеннях і рекомендаціях Міждержавної ради по космосу.
Раніше укладені договори між заінтересованими відомствами, установами, підприємствами держав-учасниць після затвердження міждержавних космічних програм підлягають переоформленню.
Розрахунки між державами-учасницями (суб'єктами і об'єктами, що залучаються до виконання міждержавних космічних програм) і Міждержавною радою по космосу, здійснювані згідно з цією Угодою, здійснюються на кліринговій основі або у вільно конвертованій валюті, прийнятній для кредитора, і звільняються від обкладення державними податками будь-якої держави-учасниці.
Ввезення, вивезення і переміщення на територіях держав-учасниць космічної техніки та інших матеріальних засобів, що забезпечують виконання міждержавних космічних програм, здійснюється безперешкодно, без стягання мита, з поданням митному контролю супровідних документів на транспортні засоби і вантажі, оформлених згідно з законодавством і міждержавними угодами держав-учасниць.
Використання засобів об'єктів космічної інфраструктури, що належать державам-учасницям і залучаються до реалізації міждержавних і національних космічних програм, здійснюється на договірній основі.
Роботи по реалізації міждержавних космічних програм на всіх етапах здійснюються під контролем військових представництв держав-учасниць.
Держави-учасниці не чинять у межах міждержавних космічних програм дій, що перешкоджають або порушують фінансову діяльність у межах здійснення даної програми і тим самим завдають збитків одній або декільком державам-учасницям.
Держави-учасниці, що вчинили такі несанкціоновані дії у фінансовій сфері, повинні здійснити оплату претензій за збитки потерпілим державам-учасницям у тій мірі, у якій ця претензія не задовольняється за допомогою іншого відшкодування, страхування або інших фінансових заходів, згідно з методикою визначення пайової участі і обсягів фінансування робіт по міждержавних космічних програмах.
Ця Угода набуває чинності з моменту її підписання.
Вчинено в місті Москві 13 листопада 1992 року в одному справжньому примірнику російською мовою.
Справжній примірник зберігається в Архіві Уряду Республіки Бєларусь, який надішле державам, що підписали цю Угоду, його завірену копію.
Угоду підписали представники Вірменії, Республіки Бєларусь, Казахстану, Киргизстану, Республіки Молдова, Російської Федерації, Таджикистану, Туркменистану, Узбекистану, України.