• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про удосконалення процедур взяття на облік платників податків в органах державної податкової служби

Державна податкова адміністрація України  | Наказ, Витяг від 02.03.2005 № 93
Реквізити
  • Видавник: Державна податкова адміністрація України
  • Тип: Наказ, Витяг
  • Дата: 02.03.2005
  • Номер: 93
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Державна податкова адміністрація України
  • Тип: Наказ, Витяг
  • Дата: 02.03.2005
  • Номер: 93
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ УКРАЇНИ
Н А К А З
02.03.2005 N 93
Про удосконалення процедур взяття на облік платників податків в органах державної податкової служби
(Витяг)
З метою підвищення рівня обслуговування платників податків, удосконалення та спрощення процедур обліку платників податків в органах державної податкової служби відповідно до статей 8, 10 Закону України "Про державну податкову службу в Україні"
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Зміни до Порядку взаємодії підрозділів органів державної податкової служби України при організації обліку платників податків, затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України від 09.06.2003 р. N 280 (додаток 1).
2. Встановити, що Методичні рекомендації щодо організації обліку платників податків в органах державної податкової служби, затверджені наказом ДПА України від 09.06.2003 р. N 280, діють у частині, що не суперечить Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" та Інструкції про порядок обліку платників податків, затвердженої наказом Державної податкової адміністрації України від 19.02.98 р. N 80 (у редакції наказу Державної податкової адміністрації України від 17.11.98 р. N 552 та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 14.12.98 р. за N 791/3231, із змінами та доповненнями (далі - Інструкція).
Голова Ф.О.Ярошенко
Додаток 1
до наказу ДПА України
02.03.2005 N 93
ЗМІНИ
до Порядку взаємодії підрозділів органів державної податкової служби України при організації обліку платників податків ( v0280225-03 )
1. Пункт 1 та підпункт 1.1 пункту 1 викласти у такій редакції:
"1. Організація роботи щодо взяття на облік (реєстрації) платників податків в органах державної податкової служби
Підрозділи органів державної податкової служби України при організації взяття на облік платників податків в обов'язковому порядку дотримуються вимог законодавчих та нормативних документів, що регламентують порядок взяття на облік платників податків.
З метою належної організації роботи по прийому документів з питань обліку платників податків розпорядженням начальника податкової інспекції встановлюється щоденний графік прийому платників податків, не менше чотирьох годин на день, із чергуванням годин прийому у першій та другій половині робочого дня, з обов'язковим урахуванням днів та годин прийому суб'єктів господарської діяльності відповідними органами державної реєстрації.
Прийом платників податків проводиться у приміщеннях, які призначені для прийому громадян та спеціально обладнані інформаційними стендами з переліком документів, які необхідні для обліку платників податків, із зразками їх заповнення. Платники податків повинні мати можливість безкоштовно отримати друковані інформаційні матеріали (пам'ятки) щодо порядку обліку платників податків.
1.1. Організація роботи по взяттю на облік платників податків
Облік платників податків проводиться відповідно до такого порядку.
Платник податків подає документи для взяття на облік до органу державної податкової служби за своїм місцезнаходженням (місцем проживання) у порядку, визначеному Інструкцією про порядок обліку платників податків, затвердженою наказом Державної податкової адміністрації України від 19.02.98 р. N 80 (в редакції наказу Державної податкової адміністрації України від 17.11.98 р. N 552 та зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 14.12.98 р. за N 791/3231, із змінами та доповненнями (далі - Інструкція).
Прийом документів для взяття на облік платника податків, перевірку комплектності та відповідності документів вимогам чинного законодавства та Інструкції здійснюють працівники підрозділу обліку платників податків. При невідповідності пакета документів вимогам нормативно-правових актів, типовим формам документів пакет документів повертається заявникові з обов'язковим обгрунтуванням причин повернення документів та відмови щодо взяття на облік. У разі якщо платник податків вимагає надання письмового обгрунтування, така вимога повинна бути задоволена.
При відповідності пакета документів вимогам Інструкції заява реєструється у відділі обліку платників податків у журналі реєстрації заяв та повідомлень про взяття на облік (перереєстрацію, реорганізацію, внесення змін) платників податків за ф. N 2-ОПП. На заяві за ф. N 1-ОПП робиться відмітка у лівому верхньому кутку "номер і дата реєстрації в ДПА" згідно з записом про реєстрацію цієї заяви у графі 2 журналу за ф. N 2-ОПП.
Взяття на облік платника податків здійснюється відділом обліку платників податків протягом двох робочих днів від дня, наступного за днем надходження заяви, за ф. N 1-ОПП (ф. N 5-ОПП) з повним пакетом документів.
Дані з заяви про взяття на облік заносяться до районного рівня Єдиного банку даних про платників податків - юридичних осіб або Реєстру фізичних осіб - платників податків - підприємців.
Від органів державної реєстрації до взяття на облік платника податків надходять відомості з реєстраційних карток новостворених суб'єктів господарської діяльності в електронному вигляді, які зберігаються на магнітних носіях і обробляються засобами автоматизованої інформаційної системи обліку та ведення реєстрів платників податків і зборів (юридичних та фізичних осіб - суб'єктів господарської діяльності та інших суб'єктів оподаткування) перехідної інформаційної системи ДПС (далі - АІС РПП), та/або відомості з реєстраційних карток на паперових носіях, які зберігаються у відділі обліку платників податків в окремій папці за датою проведення державної реєстрації.
Взаємний обмін між Державним комітетом України з питань регуляторної політики та підприємництва, державними реєстраторами та органами державної податкової служби України інформацією, повідомленнями та відомостями з реєстраційних карток при вчиненні реєстраційних дій, передбачених Законом України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців", тобто відомостями з Єдиного державного реєстру, та взяття на облік, зняття з обліку платників податків в органах державної податкової служби здійснюється відповідно до Порядку взаємодії Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва, державних реєстраторів та органів державної податкової служби з питань надання відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб і фізичних осіб - підприємців, затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України та Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва від 27.07.2004 р. N 428/85 і зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 12.08.2004 р. за N 1004/9603.
Наявність відомостей з реєстраційної картки є обов'язковою умовою взяття на облік суб'єктів господарської діяльності в органах ДПС як платників податків. Працівники підрозділу обліку платників податків повинні перевірити достовірність проведення державної реєстрації, відомості з реєстраційної картки після їх надходження від органу державної реєстрації та додати їх до реєстраційної частини облікової справи платника податків.
Довідка про взяття на облік платника податків за ф. N 4-ОПП (додаток 4 до Інструкції) готується у двох примірниках і підписується керівником органу державної податкової служби або його заступником та посадовою особою підрозділу обліку платників податків - не нижче начальника відділу. У лівому верхньому кутку довідки за ф. N 4-ОПП ставиться номер реєстрації з журналу ф. N 2-ОПП та дата реєстрації в цьому журналі.
Перший примірник (оригінал) довідки за ф. N 4-ОПП та одна копія такої довідки (для подання в установу банку, де платник податків має намір відкрити рахунок) видаються керівній особі (директору, бухгалтеру), засновнику (власнику) платника податків або особі, яка має доручення, завірене печаткою суб'єкта господарювання чи нотаріально (така довіреність або її копія підшиваються до реєстраційної частини облікової справи платника податків).
Другий примірник довідки за ф. N 4-ОПП підшивається до реєстраційної частини облікової справи.
Одночасно із видачею довідки юридичній особі підрозділом з обліку платників податків про взяття такого платника на облік ставиться відмітка (штамп) за підписом відповідальної особи на першому примірнику установчого документа (статуту) такого платника податків або іншого документа, що його замінює, для відповідної категорії платників податків (положення, договори про спільну діяльність, довіреність на здійснення представницьких функцій в Україні для постійних представництв нерезидентів, повідомлення про заснування для організацій профспілок із статусом первинних профспілкових організацій тощо). Форма відмітки (штампу) наведена в додатку 2.
У разі потреби отримання додаткових копій довідки за ф. N 4-ОПП платник податків подає письмове звернення, в якому вказує кількість необхідних копій та мету їх отримання та може додати необхідну кількість ксерокопій оригіналу.
Перша копія довідки та копії довідки за ф. N 4-ОПП за зверненням платника податків можуть бути виготовлені (надруковані) у такому самому порядку, як і оригінал такої довідки. Всі дані бланку такої копії довідки мають повністю відповідати оригіналу довідки. Виготовлена шляхом повторного друку копія довідки не підписується керівником органу державної податкової служби.
Ксерокопія оригіналу довідки за ф. N 4-ОПП або копія такої довідки, виготовлена шляхом повторного друку, завіряється в порядку, наведеному в додатку 7, підписується відповідальною особою відділу обліку платників податків та завіряється печаткою відділу обліку платників податків (додаток 8) і реєструється в журналі за ф. N 14-ОПП.
Копії довідки про взяття на облік платника податків видаються платнику податків за умови пред'явлення ним оригіналу такої довідки.
Дублікат довідки за ф. N 4-ОПП (у разі втрати, пошкодження оригіналу тощо) виготовляється та підписується у порядку оформлення оригіналу довідки за ф. N 4-ОПП на підставі письмового звернення платника податків. У лівій верхній частині дубліката довідки робиться спеціальний запис "Дублікат".
Підрозділ обліку платника податків формує реєстраційну частину облікової справи платника податків, на обкладинці якої зазначається: його ідентифікаційний код за ЄДРПОУ / реєстраційний (обліковий) номер із ТРДПАУ / номер ДРФО, скорочена назва (прізвище, ім'я та а по батькові) платника податку, дата взяття на облік.
Наступного дня після взяття на облік платників податків підрозділ з обліку платників податків передає список платників податків, взятих на облік за попередній день, до підрозділу податкової міліції, який здійснює перевірку достовірності відомостей про платника податків, його засновників, керівника та головного бухгалтера на підставі відповідних електронних даних АІС РПП, сформованих підрозділами з обліку платників податків.
З цією метою підрозділам податкової міліції має бути забезпечено робоче місце користувача АІС РПП.
Робота щодо ідентифікації зазначених фізичних осіб, виявлення випадків здійснення ними протиправних дій, у тому числі участі в інших платниках податків, які є порушниками податкового законодавства, здійснюється без залучення для цього тих осіб, які перевіряються.
Працівникам податкової міліції забороняється дублювати дії працівників обліку платників податків.
У 15-денний термін після взяття на облік платника податків - юридичної особи підрозділ податкової міліції проводить перевірку місцезнаходження платника відповідно до вимог розпорядження Державної податкової адміністрації України від 9 жовтня 2000 року N 366-р/ДСК і не пізніше місячного терміну надає підрозділу обліку платників податків довідку встановленої форми. Форма довідки наведена в додатку 3. Довідка підшивається до реєстраційної частини облікової справи платника податків.
Підрозділ обліку платників податків не пізніше наступного дня після взяття на облік платників податків - юридичних осіб формує та передає список платників податків, взятих на облік, до підрозділів оподаткування юридичних осіб, які формують звітну частину облікової справи на кожного платника податків та забезпечують її ведення. Реєстраційна частина облікової справи платника податків - юридичної особи зберігається у відділі обліку платників податків.
Облікові справи фізичних осіб - підприємців та осіб, які здійснюють незалежну професійну діяльність (нотаріусів, адвокатів та ін.), сформовані підрозділом з обліку платників, з описом документів передаються для подальшого їх формування, комплектування, ведення та зберігання до підрозділу оподаткування фізичних осіб.
З метою якісного адміністрування податків, визначення бази оподаткування, проведення подальшого контролю за поданням ними податкової звітності підрозділи оподаткування юридичних (фізичних) осіб визначають їх платниками за видами податків і зборів (обов'язкових платежів) та приймають рішення щодо включення до реєстрів платників податків за кожним видом податку, а також визначають перелік та терміни сплати платежів.
Списки платників під визначеним переліком платежів та термінів сплати не пізніше двох робочих днів з дати взяття платника податків на облік подаються підрозділами оподаткування юридичних (фізичних) осіб до підрозділу обліку та звітності для занесення до бази даних інформації стосовно платежів, які визначені для кожного платника.
2. Додаток 1 до Порядку вилучити.