• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про Розяснення щодо встановлення результатів виборів депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласної, районної, міської, районної в місті ради у багатомандатному виборчому окрузі

Центральна виборча комісія | Постанова, Розяснення від 23.10.2010 № 483 | Документ не діє
Реквізити
  • Видавник: Центральна виборча комісія
  • Тип: Постанова, Розяснення
  • Дата: 23.10.2010
  • Номер: 483
  • Статус: Документ не діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Центральна виборча комісія
  • Тип: Постанова, Розяснення
  • Дата: 23.10.2010
  • Номер: 483
  • Статус: Документ не діє
Документ підготовлено в системі iplex
ЦЕНТРАЛЬНА ВИБОРЧА КОМІСІЯ
П О С Т А Н О В А
23.10.2010 N 483
Про Роз'яснення щодо встановлення результатів виборів депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласної, районної, міської, районної в місті ради у багатомандатному виборчому окрузі
( Із змінами, внесеними згідно з Постановою Центральної виборчої комісії N 526 від 08.05.2014 )
Відповідно до частини четвертої статті 19, пунктів 1, 2 частини першої статті 24, пункту 16 частини другої, пункту 21 частини п'ятої статті 25, частин першої - десятої статті 77 Закону України "Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів", керуючись статтями 11 - 13, пунктами 4, 5 статті 17, пунктом 2 статті 21, частиною другою статті 27 Закону України "Про Центральну виборчу комісію", Центральна виборча комісія
постановляє:
1. Затвердити Роз'яснення щодо встановлення результатів виборів депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласної, районної, міської, районної в місті ради у багатомандатному виборчому окрузі (додається).
2. Цю постанову надіслати Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласним, Київській та Севастопольській міським державним адміністраціям для доведення до відома виборчої комісії Автономної Республіки Крим, обласних, районних, міських, районних у містах виборчих комісій.
Заступник Голови Центральної виборчої комісії А.МАГЕРА
Додаток
до постанови Центральної виборчої комісії
від 23 жовтня 2010 року N 483
РОЗ'ЯСНЕННЯ
щодо встановлення результатів виборів депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласної, районної, міської, районної в місті ради у багатомандатному виборчому окрузі
Це Роз'яснення розроблено з метою забезпечення однакового застосування окремих положень Закону України "Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів" (далі - Закон) щодо порядку встановлення результатів виборів депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласної, районної, міської, районної в місті ради у багатомандатному виборчому окрузі.
1. Виборча комісія Автономної Республіки Крим, обласна, районна, міська, районна у місті виборча комісія (далі - виборча комісія) на своєму засіданні на підставі протоколів про підсумки голосування в багатомандатному виборчому окрузі з виборів депутатів відповідно Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласної, районної, міської, районної в місті ради не пізніш як на п'ятий день з дня виборів установлює результати виборів депутатів у багатомандатному виборчому окрузі, про що складає протокол про результати виборів за відповідною формою, встановленою постановою Центральної виборчої комісії від 5 травня 2014 року N 477 (додатки 7, 9).
( Абзац перший пункту 1 із змінами, внесеними згідно з Постановою Центральної виборчої комісії N 526 від 08.05.2014 )
Після внесення відомостей, передбачених пунктами 1-14 протоколу про результати виборів депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласної, районної, міської, районної в місті ради у багатомандатному виборчому окрузі (далі - протокол), виборча комісія визначає місцеві організації партій, що отримали три і більше відсотків голосів виборців, які взяли участь у голосуванні у відповідному багатомандатному виборчому окрузі.
( Абзац другий пункту 1 із змінами, внесеними згідно з Постановою Центральної виборчої комісії N 526 від 08.05.2014 )
Визначення у відсотках кількості голосів виборців, поданих за кандидатів у депутати від відповідних місцевих організацій партій (Т), здійснюється щодо кожної з них окремо шляхом ділення кількості голосів виборців, поданих за кандидатів у депутати, включених до виборчого списку кандидатів у депутати від кожної місцевої організації партії (Г) (пункт 13 протоколу), на загальну кількість голосів виборців, поданих за кандидатів у депутати в багатомандатному виборчому окрузі, включених до виборчих списків кандидатів у депутати від місцевих організацій партій (Д) (пункт 14 протоколу), та множенням на 100.
( Абзац третій пункту 1 в редакції Постанови Центральної виборчої комісії N 526 від 08.05.2014 )
Після цього виборча комісія обчислює кількість голосів виборців, необхідних для отримання одного депутатського мандата у багатомандатному виборчому окрузі (далі - виборча квота).
2. Виборча квота (А) обчислюється шляхом ділення сумарної кількості голосів виборців, поданих за кандидатів, включених до виборчих списків від місцевих організацій партій, що отримали три і більше відсотків голосів виборців, поданих за кандидатів у депутати, включених до виборчих списків місцевих організацій партій у відповідному багатомандатному виборчому окрузі (Б), на число, що дорівнює кількості депутатських мандатів у цьому виборчому окрузі (В):
А = Б : В
( Пункт 2 із змінами, внесеними згідно з Постановою Центральної виборчої комісії N 526 від 08.05.2014 )
3. Право на участь у розподілі депутатських мандатів у відповідному багатомандатному виборчому окрузі набувають кандидати в депутати, включені до виборчих списків від місцевих організацій партій, що отримали три і більше відсотків голосів виборців, за умови, що кількість цих голосів виборців дорівнює виборчій квоті або є більшою за виборчу квоту.
Не мають права на участь у розподілі депутатських мандатів у відповідному багатомандатному виборчому окрузі кандидати в депутати, включені до виборчого списку від місцевої організації партії, за який подали свої голоси виборці у кількості меншій, ніж виборча квота.
4. Депутатські мандати у багатомандатному виборчому окрузі між кандидатами у депутати, включеними до виборчих списків від місцевих організацій партій, які відповідно до пункту 3 цього Роз'яснення мають право на участь у розподілі депутатських мандатів у цьому окрузі, розподіляються пропорційно до кількості голосів виборців, поданих за відповідний виборчий список від місцевої організації партії, у такій послідовності:
1) кількість голосів виборців, поданих за кандидатів у депутати, включених до виборчих списків від кожної місцевої організації партії, що набула право на участь у розподілі депутатських мандатів (К), ділиться на виборчу квоту (А).
Ціла частина отриманого числа становить кількість депутатських мандатів, що отримали кандидати в депутати від цієї організації партії (М):
М = К : А;
2) у разі якщо після визначення кількості депутатських мандатів, що отримали кандидати в депутати від усіх місцевих організацій партій, залишаються нерозподілені депутатські мандати, кількість таких мандатів розподіляється за дробовими залишками чисел, отриманих місцевими організаціями партій.
Виборчі списки кандидатів у депутати від місцевої організації партії, які мають більші порівняно з іншими дробові залишки після ділення, отримують по одному додатковому депутатському мандату, починаючи з виборчого списку, що має найбільший дробовий залишок.
Якщо дробові залишки у двох чи більше виборчих списках однакові, першим додатковий депутатський мандат отримує той виборчий список, за кандидатів якого віддано більшу кількість голосів виборців.
У разі коли у двох чи більше виборчих списках місцевих організацій партій однаковими є і дробові залишки, і кількість голосів виборців, поданих за виборчі списки цих місцевих організацій партій, додатковий депутатський мандат за рішенням виборчої комісії може розподілятися шляхом жеребкування.
Розподіл додаткових депутатських мандатів закінчується після вичерпання загальної кількості депутатських мандатів.
5. Згідно з частиною першою статті 81 Закону в разі, якщо черговість для отримання депутатського мандата вичерпана, депутатський мандат залишається вакантним до проведення чергових або позачергових виборів депутатів відповідної ради.
Отже, в разі коли кількість кандидатів у виборчому списку відповідної місцевої організації партії менша, ніж кількість отриманих цією місцевою організацією партії депутатських мандатів, відповідна кількість депутатських мандатів залишається вакантною до проведення чергових або позачергових виборів депутатів відповідної ради.
6. Результатом виборів депутатів у багатомандатному виборчому окрузі є визначення в порядку черговості у виборчих списках кандидатів у депутати від місцевих організацій партій осіб, обраних депутатами від місцевих організацій партій відповідно до кількості депутатських мандатів, отриманих виборчими списками від місцевих організацій партій.
7. Відомості щодо встановленої кількості депутатських мандатів, отриманих виборчими списками від місцевих організацій партій, вносяться до пункту 15 протоколу.
( Пункт 7 із змінами, внесеними згідно з Постановою Центральної виборчої комісії N 526 від 08.05.2014 )
8. Відомості щодо визначених відповідно до пункту 6 цього Роз'яснення осіб, обраних депутатами в багатомандатному виборчому окрузі, вносяться до пункту 16 протоколу.
Відомості щодо обраних депутатів вносяться до протоколу за черговістю кандидатів у депутати у виборчому списку відповідної місцевої організації партії.
При цьому відомості стосовно обраних депутатів вносяться до протоколу, починаючи із списку місцевої організації партії, який отримав найбільшу кількість депутатських мандатів, та закінчуючи списком, який набрав найменшу кількість.
У разі отримання декількома виборчими списками однакової кількості депутатських мандатів, черговість внесення відомостей до протоколу визначається за черговістю місцевих організацій партій у виборчому бюлетені для голосування з виборів депутатів відповідної ради у багатомандатному виборчому окрузі.
( Пункт 8 із змінами, внесеними згідно з Постановою Центральної виборчої комісії N 526 від 08.05.2014 )
9. Після внесення всіх відомостей протокол підписується головою, заступником голови, секретарем комісії та іншими членами комісії, присутніми на засіданні, і засвідчується печаткою виборчої комісії.
Непідписання протоколу окремими членами виборчої комісії не має правових наслідків для дійсності протоколу. У разі відсутності у протоколі підпису члена виборчої комісії біля його прізвища зазначається причина відсутності підпису.
Протокол складається у кількості примірників, що на два більше, ніж кількість осіб, що входять до складу виборчої комісії, кожен з яких прошнуровується та скріплюється печаткою виборчої комісії. Примірники протоколу мають однакову юридичну силу.
До протоколу додаються, за наявності, висловлені у письмовій формі окремі думки членів виборчої комісії, заяви і скарги на порушення порядку встановлення результатів виборів виборчою комісією та рішення, які комісія прийняла в результаті їх розгляду.
Перший примірник протоколу зберігається у виборчій комісії, другий – невідкладно вивішується для загального ознайомлення у приміщенні виборчої комісії, а решта – по одному примірнику – видається членам виборчої комісії.
На прохання кандидатів у депутати, включених до виборчих списків, уповноважених осіб місцевих організацій партій, офіційних спостерігачів від місцевих організацій партій їм видаються копії протоколу.
( Пункт 9 в редакції Постанови Центральної виборчої комісії N 526 від 08.05.2014 )
Секретар Центральної виборчої комісії Т.ЛУКАШ