( Частина третя статті 75 в редакції Закону № 1184-VII від 08.04.2014 )
4. У разі виявлення у протоколі дільничної виборчої комісії про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці у відповідному виборчому окрузі з відповідних місцевих виборів, у протоколі територіальної виборчої комісії про підсумки голосування у відповідному виборчому окрузі з відповідних місцевих виборів виправлень, помилок, неточностей територіальна виборча комісія своїм рішенням може зобов’язати відповідно дільничну, територіальну виборчу комісію внести зміни до цього протоколу шляхом складання протоколу з позначкою "Уточнений". Під час розгляду цього питання дільничною, територіальною виборчою комісією відповідні примірники протоколів про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці, протоколів відповідних територіальних виборчих комісій про підсумки голосування у відповідному виборчому окрузі з відповідних місцевих виборів, виборчі бюлетені та інші виборчі документи, доставлені до територіальної виборчої комісії, зберігаються в територіальній виборчій комісії, яка відповідно до частини першої цієї статті приймала такі документи.
Рішення про відмову у прийнятті виборчих документів від дільничної, територіальної виборчої комісії, про зобов’язання дільничної, територіальної комісії виправити виявлені недоліки чи внести зміни до цього протоколу шляхом складання протоколу з позначкою "Уточнений" із зазначенням підстав прийняття оформлюється у вигляді рішення територіальної виборчої комісії та невідкладно вивішується для загального ознайомлення і потім транспортується до територіальної виборчої комісії, яка встановлюватиме результати відповідних виборів, разом з іншою виборчою документацією.
( Частина четверта статті 75 в редакції Закону № 1184-VII від 08.04.2014 )
5. Дільнична, територіальна виборча комісія зобов'язана у строк, визначений відповідною територіальною виборчою комісією, розглянути питання про внесення змін до протоколу. Після цього протокол з позначкою "Уточнений" негайно транспортується і передається відповідній територіальній виборчій комісії в порядку, встановленому статтею 74 цього Закону.
6. За наявності відповідно оформлених актів, складених уповноваженими особами місцевої організації партії, довіреними особами кандидатів та офіційними спостерігачами - суб'єктами відповідного виборчого процесу, про порушення вимог цього Закону під час проведення голосування та (або) підрахунку голосів виборців на виборчій дільниці, що дозволяє територіальній виборчій комісії поставити під сумнів результати підрахунку голосів виборців на цій дільниці, територіальна виборча комісія може прийняти рішення про проведення повторного підрахунку голосів виборців.
7. У разі неможливості усунення без перерахунку бюлетенів неточностей у протоколі дільничної виборчої комісії, територіальної виборчої комісії, а також у разі наявних ознак розпечатування пакетів із запакованими документами дільничної комісії територіальна комісія зобов’язана прийняти рішення про повторний підрахунок голосів виборців на цій виборчій дільниці.
Прийняття рішення територіальною виборчою комісією про проведення повторного підрахунку голосів після прийняття виборчих документів від дільничної, територіальної виборчої комісії у разі виявлення порушення цілісності пакетів із запакованими документами не допускається.
( Частина сьома статті 75 в редакції Закону № 1184-VII від 08.04.2014 )
8. Протоколи та інші виборчі документи дільничної виборчої комісії до проведення територіальною виборчою комісією повторного підрахунку голосів виборців на виборчій дільниці зберігаються у приміщенні для засідання відповідної територіальної виборчої комісії.
9. Повторний підрахунок голосів виборців на виборчих дільницях у відповідному виборчому окрузі з відповідних місцевих виборів здійснюється територіальною виборчою комісією, яка прийняла рішення про повторний підрахунок голосів, з обов'язковою участю членів дільничної виборчої комісії, які передають виборчу документацію, після розгляду і прийняття протоколів та інших виборчих документів від усіх дільничних виборчих комісій. У повторному підрахунку голосів виборців на виборчій дільниці територіальною виборчою комісією мають право брати участь усі члени цієї дільничної виборчої комісії і можуть бути присутніми уповноважені особи місцевих організацій партій, довірені особи кандидатів, офіційні спостерігачі.
( Частина дев'ята статті 75 із змінами, внесеними згідно із Законом № 2491-VI від 30.08.2010 )
10. Територіальна виборча комісія в разі повторного підрахунку нею голосів виборців на відповідній виборчій дільниці складає протокол про повторний підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці у відповідному виборчому окрузі з відповідних місцевих виборів за формою, встановленою Центральною виборчою комісією.
11. Протокол про повторний підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці у відповідному виборчому окрузі з відповідних місцевих виборів складається територіальною виборчою комісією у чотирьох примірниках. Примірники протоколів нумеруються і мають однакову юридичну силу. Цей протокол підписується присутніми членами територіальної виборчої комісії та членами дільничної виборчої комісії, які брали участь у повторному підрахунку голосів виборців, і засвідчується печаткою територіальної виборчої комісії. Відомості, занесені до протоколу, оголошуються. Непідписання протоколу окремими членами виборчої комісії не має правових наслідків для дійсності протоколу.
12. У разі виявлення територіальною виборчою комісією при повторному підрахунку голосів на відповідній виборчій дільниці обставин, зазначених у частині першій статті 73 цього Закону, територіальна виборча комісія може прийняти рішення про визнання голосування на виборчій дільниці недійсним. У цьому випадку протокол про повторний підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці у відповідному виборчому окрузі з відповідних місцевих виборів складається виборчою комісією у порядку, визначеному частиною одинадцятою цієї статті.
( Частина дванадцята статті 75 із змінами, внесеними згідно із Законом № 2491-VI від 30.08.2010; в редакції Закону № 1184-VII від 08.04.2014 )
13. Перший примірник протоколу територіальної виборчої комісії про повторний підрахунок голосів виборців на відповідній виборчій дільниці разом із протоколом дільничної виборчої комісії про підрахунок голосів виборців на цій дільниці додаються до протоколу територіальної виборчої комісії про підсумки голосування у відповідному виборчому окрузі. Другий примірник цього протоколу зберігається у секретаря територіальної виборчої комісії, третій - передається дільничній виборчій комісії, четвертий - відразу вивішується для загального ознайомлення у приміщенні територіальної виборчої комісії. Інші примірники кожного з протоколів видаються членам територіальної виборчої комісії. Відомості, занесені до протоколу територіальної виборчої комісії про повторний підрахунок голосів виборців на відповідній виборчій дільниці у відповідному виборчому окрузі з відповідних місцевих виборів, оголошуються.
( Частина тринадцята статті 75 із змінами, внесеними згідно із Законами № 2491-VI від 30.08.2010, № 1184-VII від 08.04.2014 )
14. Територіальна виборча комісія після прийняття і розгляду протоколів (в тому числі з позначками "Уточнений") дільничних, територіальних виборчих комісій відповідно про підрахунок голосів виборців на відповідних виборчих дільницях, про підсумки голосування у відповідних виборчих округах з відповідних місцевих виборів, на підставі цих протоколів, а в разі повторного підрахунку голосів виборців - протоколів територіальної виборчої комісії про повторний підрахунок голосів виборців на відповідній виборчій дільниці встановлює та заносить до протоколу про підсумки голосування окремо по кожному виборчому округу з відповідних місцевих виборів такі відомості:
1) кількість виборчих бюлетенів, одержаних дільничними виборчими комісіями;
( Абзац другий частини чотирнадцятої статті 75 в редакції Закону № 1184-VII від 08.04.2014 )
2) кількість виборців, включених до списків виборців на виборчих дільницях;
( Абзац третій частини чотирнадцятої статті 75 в редакції Закону № 1184-VII від 08.04.2014 )
3) кількість виборців, внесених до витягів із списку виборців для голосування за місцем перебування на виборчих дільницях;
( Абзац четвертий частини чотирнадцятої статті 75 в редакції Закону № 1184-VII від 08.04.2014 )
4) загальна кількість виборців, внесених до списків виборців у межах територіального округу;
( Абзац п'ятий частини чотирнадцятої статті 75 в редакції Закону № 1184-VII від 08.04.2014 )
5) кількість невикористаних виборчих бюлетенів;
( Абзац шостий частини чотирнадцятої статті 75 в редакції Закону № 1184-VII від 08.04.2014 )
6) кількість виборців, які отримали виборчі бюлетені у приміщенні для голосування;
( Абзац сьомий частини чотирнадцятої статті 75 в редакції Закону № 1184-VII від 08.04.2014 )
7) кількість виборців, які отримали виборчі бюлетені за місцем перебування;
( Абзац частини чотирнадцятої статті 75 в редакції Закону № 1184-VII від 08.04.2014 )
8) загальна кількість виборців, які отримали виборчі бюлетені у межах територіального округу;
( Абзац частини чотирнадцятої статті 75 в редакції Закону № 1184-VII від 08.04.2014 )
9) кількість виборців, які взяли участь у голосуванні;
( Абзац частини чотирнадцятої статті 75 в редакції Закону № 1184-VII від 08.04.2014 )
10) кількість виборчих бюлетенів, що не підлягають врахуванню;
( Абзац частини чотирнадцятої статті 75 в редакції Закону № 1184-VII від 08.04.2014 )
11) кількість виборчих бюлетенів, визнаних недійсними.
( Абзац частини чотирнадцятої статті 75 в редакції Закону № 1184-VII від 08.04.2014 )
15. До протоколу територіальної виборчої комісії про підсумки голосування у відповідному одномандатному, одномандатному мажоритарному виборчому окрузі з відповідних місцевих виборів, крім відомостей, зазначених у частині чотирнадцятій цієї статті, цифрами і прописом заносяться:
1) кількість голосів виборців, поданих за кожного кандидата в депутати в одномандатному, одномандатному мажоритарному виборчому окрузі, за кожного кандидата на посаду сільського, селищного, міського голови;
2) загальна кількість голосів виборців, поданих за кандидатів в депутати в одномандатному, одномандатному мажоритарному виборчому окрузі, кандидатів на посаду сільського, селищного, міського голови.
( Пункт 2 частини п'ятнадцятої статті 75 в редакції Закону № 1184-VII від 08.04.2014 )
16. До протоколу територіальної виборчої комісії про підсумки голосування в багатомандатному виборчому окрузі з відповідних місцевих виборів, крім відомостей, зазначених у частині чотирнадцятій цієї статті, цифрами і прописом заносяться:
1) кількість голосів виборців, поданих за кандидатів у депутати у багатомандатному виборчому окрузі, включених до виборчого списку кандидатів у депутати від кожної місцевої організації партії;
2) загальна кількість голосів виборців, поданих за кандидатів у депутати у багатомандатному виборчому окрузі, включених до виборчих списків кандидатів у депутати місцевих організацій партій.
( Пункт 2 частини шістнадцятої статті 75 в редакції Закону № 1184-VII від 08.04.2014 )
17. Протокол територіальної виборчої комісії про підсумки голосування у відповідному виборчому територіальному окрузі містить відомості, зазначені у частині чотирнадцятій цієї статті, і відомості, зазначені відповідно у частинах п'ятнадцятій або шістнадцятій цієї статті.
18. Протоколи про підсумки голосування у відповідних виборчих округах складаються територіальною виборчою комісією у кількості примірників, що на три більша, ніж кількість осіб, які входять до складу територіальної виборчої комісії. Примірники протоколів нумеруються і мають однакову юридичну силу.
У протоколі про підсумки голосування зазначаються дата і час (година і хвилини) його підписання членами територіальної виборчої комісії. Кожен примірник протоколу підписується головою, заступником голови, секретарем та іншими членами територіальної виборчої комісії, які присутні на засіданні виборчої комісії. Член територіальної виборчої комісії, присутній на засіданні комісії, зобов'язаний підписати протокол про підсумки голосування. В разі своєї незгоди з діями комісії чи підсумками голосування, зафіксованими у протоколі про підсумки голосування, член комісії підписує протокол із приміткою "З окремою думкою". Письмовий виклад окремої думки додається до відповідного протоколу про підсумки голосування. В разі відсутності підпису члена територіальної виборчої комісії у протоколі про підсумки голосування проти його прізвища зазначається причина відсутності підпису. Протокол підписується та засвідчується печаткою територіальної виборчої комісії лише після його остаточного заповнення. Перший і другий примірники протоколу про підсумки голосування з відповідних місцевих виборів також мають право підписати кандидати в депутати, кандидати на посаду сільського, селищного, міського голови, довірені особи кандидатів, уповноважені особи місцевих організацій партій, офіційні спостерігачі - суб'єкти відповідного виборчого процесу, які були присутні на засіданні територіальної виборчої комісії при встановленні підсумків голосування. Непідписання протоколу окремими членами виборчої комісії не має правових наслідків для дійсності протоколу.
( Абзац другий частини вісімнадцятої статті 75 із змінами, внесеними згідно із Законом № 1184-VII від 08.04.2014 )
19. Забороняються заповнення протоколів територіальної виборчої комісії про підсумки голосування у відповідних виборчих округах олівцем, внесення до них без відповідного рішення комісії будь-яких виправлень.
20. Якщо після підписання протоколу про підсумки голосування у відповідному виборчому окрузі територіальна виборча комісія виявила в ньому неточності (описку чи помилку у цифрах), вона на своєму засіданні розглядає питання про внесення змін до протоколу шляхом складення нового протоколу, на якому робиться позначка "Уточнений".
21. Перший примірник протоколу територіальної виборчої комісії про підсумки голосування з відповідних місцевих виборів по відповідному виборчому округу, а за наявності - і відповідний примірник протоколу з позначкою "Уточнений" запаковуються. На пакеті робиться напис "Протокол про підсумки голосування" та зазначаються назва відповідних виборів, позначення та/або номер виборчого округу, дата і час пакування, кількість запакованих документів, ставляться підписи усіх присутніх членів територіальної виборчої комісії та печатка територіальної виборчої комісії. Другий примірник протоколу територіальної виборчої комісії про підсумки голосування з відповідних місцевих виборів по відповідному виборчому округу, а також протоколу з позначкою "Уточнений" зберігаються у секретаря територіальної виборчої комісії, третій примірник зазначеного протоколу (протоколу з позначкою "Уточнений") невідкладно вивішується для загального ознайомлення у приміщенні територіальної виборчої комісії, а решта по одному примірнику зазначеного протоколу (протоколу з позначкою "Уточнений") видається членам територіальної виборчої комісії.
( Частина двадцять перша статті 75 із змінами, внесеними згідно із Законом № 1184-VII від 08.04.2014 )
22. Встановлення підсумків голосування у виборчих округах по виборах депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласних, районних, міських (у містах, де утворені районні у місті ради) рад здійснюється відповідною територіальною виборчою комісією в порядку та черговості, визначених частиною дванадцятою статті 71 цього Закону.
23. Перший примірник протоколу територіальної виборчої комісії про підсумки голосування у виборчих округах по виборах депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласних, районних, міських (у містах з районним поділом) рад разом із відповідними бюлетенями, протоколами та актами дільничних виборчих комісій, списками виборців, рішеннями, прийнятими на підставі цих актів, і за наявності протоколами територіальної виборчої комісії про повторний підрахунок голосів виборців, поданих на відповідних місцевих виборах на відповідній виборчій дільниці, окремими думками членів територіальної виборчої комісії, викладеними у письмовій формі, заявами і скаргами та рішеннями, прийнятими виборчою комісією за результатами їх розгляду, територіальна виборча комісія транспортує до виборчої комісії Автономної Республіки Крим, відповідних обласних, районних, міських територіальних виборчих комісій. Другий примірник протоколу зберігається у секретаря територіальної виборчої комісії, третій - невідкладно вивішується для загального ознайомлення у приміщенні територіальної виборчої комісії, а решта по одному примірнику видається членам територіальної виборчої комісії.
( Частина двадцять третя статті 75 із змінами, внесеними згідно із Законом № 1184-VII від 08.04.2014 )
Стаття 76. Встановлення результатів виборів депутатів у одномандатних виборчих округах, виборів сільського, селищного, міського голови
1. Сільська, селищна територіальна виборча комісія на підставі протоколів про підсумки голосування у відповідному одномандатному виборчому окрузі по виборах депутатів встановлює результати виборів у цьому окрузі, про що складає протокол. До протоколу про результати виборів у відповідному одномандатному виборчому окрузі з відповідних виборів депутатів заносяться прописом та цифрами такі відомості:
1) кількість виготовлених виборчих бюлетенів;
( Абзац другий частини першої статті 76 в редакції Закону № 1184-VII від 08.04.2014 )
2) кількість виборчих бюлетенів, одержаних дільничними виборчими комісіями;
( Абзац третій частини першої статті 76 в редакції Закону № 1184-VII від 08.04.2014 )
3) кількість виборців, включених до списків виборців на виборчих дільницях;
( Абзац четвертий частини першої статті 76 в редакції Закону № 1184-VII від 08.04.2014 )
4) кількість виборців, внесених до витягів із списку виборців для голосування за місцем перебування на виборчих дільницях;
( Абзац п'ятий частини першої статті 76 в редакції Закону № 1184-VII від 08.04.2014 )
5) загальна кількість виборців, внесених до списків виборців у межах відповідного одномандатного виборчого округу;
( Абзац шостий частини першої статті 76 в редакції Закону № 1184-VII від 08.04.2014 )
6) кількість невикористаних виборчих бюлетенів;
( Абзац сьомий частини першої статті 76 в редакції Закону № 1184-VII від 08.04.2014 )
7) кількість виборців, які отримали виборчі бюлетені у приміщенні для голосування;
( Абзац восьмий частини першої статті 76 в редакції Закону № 1184-VII від 08.04.2014 )
8) кількість виборців, які отримали виборчі бюлетені за місцем перебування;
( Абзац дев'ятий частини першої статті 76 в редакції Закону № 1184-VII від 08.04.2014 )
9) загальна кількість виборців, які отримали виборчі бюлетені у межах відповідного одномандатного виборчого округу;
( Абзац десятий частини першої статті 76 в редакції Закону № 1184-VII від 08.04.2014 )
10) кількість виборців, які взяли участь у голосуванні;
( Абзац одинадцятий частини першої статті 76 в редакції Закону № 1184-VII від 08.04.2014 )
11) кількість виборчих бюлетенів, що не підлягають врахуванню;
( Абзац частини першої статті 76 в редакції Закону № 1184-VII від 08.04.2014 )
12) кількість виборчих бюлетенів, визнаних недійсними;
( Абзац частини першої статті 76 в редакції Закону № 1184-VII від 08.04.2014 )
13) кількість голосів виборців, поданих за кожного кандидата в депутати;
( Абзац частини першої статті 76 в редакції Закону № 1184-VII від 08.04.2014 )
14) загальна кількість голосів виборців, поданих за кандидатів в депутати;
( Абзац частини першої статті 76 в редакції Закону № 1184-VII від 08.04.2014 )
15) прізвище, власне ім’я (усі власні імена) та по батькові (за наявності) кандидата у депутати, який набрав найбільшу кількість голосів виборців у відповідному виборчому окрузі.
( Абзац частини першої статті 76 в редакції Закону № 1184-VII від 08.04.2014 )
2. Сільська, селищна територіальна виборча комісія на своєму засіданні на підставі складеного нею протоколу про результати виборів депутатів у одномандатному виборчому окрузі не пізніш як на п'ятий день з дня виборів приймає одне з рішень: про визнання депутата обраним у відповідному одномандатному виборчому окрузі, про призначення повторного голосування, про визнання виборів у відповідному одномандатному виборчому окрузі такими, що не відбулися.
3. Сільська, селищна, міська територіальна виборча комісія на підставі протоколу (протоколів, у тому числі з позначкою "Уточнений") про підсумки голосування в одномандатному виборчому окрузі по виборах сільського, селищного, міського голови встановлює результати виборів у цьому виборчому окрузі, про що складає протокол. До протоколу про результати виборів у відповідному одномандатному виборчому окрузі з відповідних виборів сільського, селищного, міського голови заносяться прописом та цифрами такі відомості:
1) кількість виготовлених виборчих бюлетенів;
( Абзац другий частини третьої статті 76 в редакції Закону № 1184-VII від 08.04.2014 )
2) кількість виборчих бюлетенів, одержаних дільничними виборчими комісіями;
( Абзац третій частини третьої статті 76 в редакції Закону № 1184-VII від 08.04.2014 )
3) кількість виборців, включених до списків виборців на виборчих дільницях;
( Абзац четвертий частини третьої статті 76 в редакції Закону № 1184-VII від 08.04.2014 )
4) кількість виборців, внесених до витягів із списку виборців для голосування за місцем перебування на виборчих дільницях;
( Абзац п'ятий частини третьої статті 76 в редакції Закону № 1184-VII від 08.04.2014 )
5) загальна кількість виборців, внесених до списків виборців у межах відповідного одномандатного виборчого округу;
( Абзац шостий частини третьої статті 76 в редакції Закону № 1184-VII від 08.04.2014 )
6) кількість невикористаних виборчих бюлетенів;
( Абзац сьомий частини третьої статті 76 в редакції Закону № 1184-VII від 08.04.2014 )
7) кількість виборців, які отримали виборчі бюлетені у приміщенні для голосування;
( Абзац восьмий частини третьої статті 76 в редакції Закону № 1184-VII від 08.04.2014 )
8) кількість виборців, які отримали виборчі бюлетені за місцем перебування;
( Абзац дев'ятий частини третьої статті 76 в редакції Закону № 1184-VII від 08.04.2014 )
9) загальна кількість виборців, які отримали виборчі бюлетені у межах відповідного одномандатного виборчого округу;
( Абзац десятий частини третьої статті 76 в редакції Закону № 1184-VII від 08.04.2014 )
10) кількість виборців, які взяли участь у голосуванні;
( Абзац одинадцятий частини третьої статті 76 в редакції Закону № 1184-VII від 08.04.2014 )
11) кількість виборчих бюлетенів, що не підлягають врахуванню;
( Абзац частини третьої статті 76 в редакції Закону № 1184-VII від 08.04.2014 )
12) кількість виборчих бюлетенів, визнаних недійсними;
( Абзац частини третьої статті 76 в редакції Закону № 1184-VII від 08.04.2014 )
13) кількість голосів виборців, поданих за кожного кандидата на посаду сільського, селищного, міського голови;
( Абзац частини третьої статті 76 в редакції Закону № 1184-VII від 08.04.2014 )
14) загальна кількість голосів виборців, поданих за кандидатів на посаду сільського, селищного, міського голови;
( Абзац частини третьої статті 76 в редакції Закону № 1184-VII від 08.04.2014 )
15) прізвище, власне ім’я (усі власні імена) та по батькові (за наявності) кандидата на посаду сільського, селищного, міського голови, який набрав найбільшу кількість голосів виборців у відповідному виборчому окрузі.
( Абзац частини третьої статті 76 в редакції Закону № 1184-VII від 08.04.2014 )
4. Сільська, селищна, міська територіальна виборча комісія на своєму засіданні на підставі складеного нею протоколу про результати виборів сільського, селищного, міського голови не пізніш як на п'ятий день з дня виборів приймає одне з рішень: про визнання сільського, селищного, міського голови обраним, про призначення повторного голосування, про визнання виборів відповідного сільського, селищного, міського голови такими, що не відбулися.
5. Обраним в одномандатному виборчому окрузі депутатом, сільським, селищним, міським головою вважається кандидат, який одержав більшість голосів виборців, поданих відповідно за кандидатів в депутати, кандидатів на посаду сільського, селищного, міського голови, відносно інших кандидатів, які балотувалися в цьому виборчому окрузі.
( Абзац перший частини п'ятої статті 76 із змінами, внесеними згідно із Законом № 1184-VII від 08.04.2014 )
Якщо голосування проводилося по одному кандидату в депутати, кандидату на посаду сільського, селищного, міського голови згідно з частиною першою статті 46 цього Закону, кандидат вважається обраним депутатом, сільським, селищним, міським головою, якщо він одержав більше половини голосів виборців, які взяли участь у голосуванні.
( Частина п'ята статті 76 в редакції Закону № 2491-VI від 30.08.2010 )
6. Якщо найбільшу і водночас однакову кількість голосів виборців у виборчому окрузі набрали два або більше кандидатів, проводиться повторне голосування по цих кандидатурах.
7. Вибори у виборчому окрузі визнаються такими, що не відбулися, у зв'язку з настанням обставин, передбачених частиною другою статті 46 цього Закону.
8. Повідомлення про результати голосування і підсумки виборів, обраного депутата, сільського, селищного, міського голову, із зазначенням прізвища, власного імені (усіх власних імен), по батькові (за наявності), дати народження, громадянства, партійності, посади, місця роботи (заняття), місця проживання депутата, сільського, селищного, міського голови, назви місцевої організації партії, від якої він обраний, не пізніш як на п'ятий день після проведення виборів публікуються у пресі або доводяться до відома населення в інший спосіб. Про результати голосування і підсумки виборів територіальна виборча комісія приймає відповідне рішення. Про результати виборів депутатів сільської, селищної ради, сільського, селищного, міського голови відповідна територіальна виборча комісія невідкладно надсилає повідомлення Центральній виборчій комісії за формою, встановленою Центральною виборчою комісією, та інформує відповідну раду - на її першому пленарному засіданні відповідно до Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні".
Стаття 77. Встановлення результатів виборів депутатів у багатомандатному виборчому окрузі, одномандатних мажоритарних виборчих округах
1. Виборча комісія Автономної Республіки Крим, обласна, районна, міська, районна у місті (у містах, де утворені районні у місті ради) територіальна виборча комісія на своєму засіданні на підставі протоколів про підсумки голосування по виборах депутатів відповідної ради не пізніш як на п'ятий день з дня місцевих виборів установлює результати виборів депутатів у багатомандатному виборчому окрузі, про що складає протокол про результати виборів. До протоколу про результати виборів у відповідному багатомандатному виборчому окрузі з відповідних місцевих виборів заносяться прописом та цифрами такі відомості:
( Абзац перший частини першої статті 77 із змінами, внесеними згідно із Законом № 1184-VII від 08.04.2014 )
1) кількість виготовлених виборчих бюлетенів;
( Абзац другий частини першої статті 77 в редакції Закону № 1184-VII від 08.04.2014 )
2) кількість виборчих бюлетенів, одержаних дільничними виборчими комісіями;
( Абзац третій частини першої статті 77 в редакції Закону № 1184-VII від 08.04.2014 )
3) кількість виборців, включених до списків виборців на виборчих дільницях;
( Абзац четвертий частини першої статті 77 в редакції Закону № 1184-VII від 08.04.2014 )
4) кількість виборців, внесених до витягів із списку виборців для голосування за місцем перебування на виборчих дільницях;
( Абзац п'ятий частини першої статті 77 в редакції Закону № 1184-VII від 08.04.2014 )
5) загальна кількість виборців, внесених до списків виборців у межах відповідного багатомандатного виборчого округу;
( Абзац шостий частини першої статті 77 в редакції Закону № 1184-VII від 08.04.2014 )
6) кількість невикористаних виборчих бюлетенів;
( Абзац сьомий частини першої статті 77 в редакції Закону № 1184-VII від 08.04.2014 )
7) кількість виборців, які отримали виборчі бюлетені у приміщенні для голосування;
( Абзац восьмий частини першої статті 77 в редакції Закону № 1184-VII від 08.04.2014 )
8) кількість виборців, які отримали виборчі бюлетені за місцем перебування;
( Абзац дев'ятий частини першої статті 77 в редакції Закону № 1184-VII від 08.04.2014 )
9) загальна кількість виборців, які отримали виборчі бюлетені у межах відповідного багатомандатного виборчого округу;
( Абзац десятий частини першої статті 77 в редакції Закону № 1184-VII від 08.04.2014 )
10) кількість виборців, які взяли участь у голосуванні;
( Абзац частини першої статті 77 в редакції Закону № 1184-VII від 08.04.2014 )
11) кількість виборчих бюлетенів, що не підлягають врахуванню;
( Абзац частини першої статті 77 в редакції Закону № 1184-VII від 08.04.2014 )
12) кількість виборчих бюлетенів, визнаних недійсними;
( Абзац частини першої статті 77 в редакції Закону № 1184-VII від 08.04.2014 )
13) кількість голосів виборців, поданих за кандидатів у депутати у багатомандатному виборчому окрузі, включених до виборчого списку кандидатів у депутати від кожної місцевої організації партії;
( Абзац частини першої статті 77 в редакції Закону № 1184-VII від 08.04.2014 )
14) загальна кількість голосів виборців, поданих за кандидатів у депутати у багатомандатному виборчому окрузі, включених до виборчих списків кандидатів у депутати від місцевих організацій партій.
( Абзац частини першої статті 77 в редакції Закону № 1184-VII від 08.04.2014 )
2. Кількість голосів виборців, необхідних для отримання одного депутатського мандата у відповідному багатомандатному виборчому окрузі (далі - виборча квота), обчислюється шляхом ділення сумарної кількості голосів виборців, поданих за кандидатів, включених до виборчих списків від місцевих організацій партій, що отримали три і більше відсотків голосів виборців, поданих за кандидатів у депутати, включених до виборчих списків місцевих організацій партій у відповідному багатомандатному виборчому окрузі, на число, що дорівнює кількості депутатських мандатів у цьому виборчому окрузі.
( Частина друга статті 77 із змінами, внесеними згідно із Законом № 2491-VI від 30.08.2010; в редакції Закону № 1184-VII від 08.04.2014 )
3. Право на участь у розподілі депутатських мандатів у відповідному багатомандатному виборчому окрузі набувають кандидати в депутати, включені до виборчих списків від місцевих організацій партій, що отримали три і більше відсотків голосів виборців у відношенні до сумарної кількості голосів виборців, поданих за кандидатів у депутати, включених до виборчих списків місцевих організацій партій.
( Частина третя статті 77 в редакції Закону № 1184-VII від 08.04.2014 )
4. Кандидати в депутати, включені до виборчого списку від місцевої організації партії, за який подали свої голоси виборці у кількості, меншій, ніж виборча квота, права на участь у розподілі депутатських мандатів у відповідному багатомандатному виборчому окрузі не мають.
5. Депутатські мандати у багатомандатному виборчому окрузі між кандидатами у депутати, включеними до виборчих списків від місцевих організацій партій, які відповідно до частини третьої цієї статті мають право на участь у розподілі депутатських мандатів у цьому окрузі, розподіляються пропорційно до кількості голосів виборців, поданих за відповідний виборчий список від місцевої організації партії, у послідовності, визначеній частинами шостою, сьомою цієї статті.
6. Кількість голосів виборців, поданих за кандидатів у депутати, включених до виборчих списків від кожної місцевої організації партії, що набула право на участь у розподілі депутатських мандатів, ділиться на виборчу квоту. Ціла частина отриманого числа становить кількість депутатських мандатів, що отримали кандидати в депутати від цієї організації партії. Дробові залишки враховуються при розподілі решти депутатських мандатів, що залишаються після цього нерозподіленими.
7. Виборчі списки кандидатів у депутати від місцевої організації партії, які мають більші порівняно з іншими дробові залишки після ділення відповідно до частини шостої цієї статті, отримують по одному додатковому депутатському мандату, починаючи з виборчого списку, що має найбільший дробовий залишок. Якщо дробові залишки у двох чи більше виборчих списках однакові, першим додатковий депутатський мандат отримує той виборчий список, за кандидатів якого віддано більшу кількість голосів виборців. Розподіл додаткових депутатських мандатів закінчується після вичерпання загальної кількості депутатських мандатів.
8. Результатом виборів депутатів у багатомандатному виборчому окрузі є визначення в порядку черговості у виборчих списках кандидатів у депутати від місцевих організацій партій осіб, обраних депутатами від місцевих організацій партій відповідно до кількості депутатських мандатів, отриманих виборчими списками від місцевих організацій партій.
У разі настання обставин, передбачених частиною другою статті 46 цього Закону, відповідна територіальна виборча комісія приймає рішення про визнання виборів у багатомандатному виборчому окрузі такими, що не відбулися.
9. Після встановлення кількості депутатських мандатів, отриманих виборчими списками від місцевих організацій партій, та визначення відповідно до вимог абзацу першого частини восьмої цієї статті осіб, обраних депутатами, територіальна виборча комісія у протоколі про результати виборів депутатів у відповідному багатомандатному виборчому окрузі з відповідних місцевих виборів також зазначає:
1) кількість депутатських мандатів, отриманих виборчими списками місцевих організацій партій;
2) прізвище, власне ім'я (усі власні імена) та по батькові (за наявності), рік народження, відомості про освіту, посаду, місце роботи (заняття), адресу місця проживання, партійність кожного обраного депутата.
( Пункт 2 частини дев'ятої статті 77 із змінами, внесеними згідно із Законом № 1184-VII від 08.04.2014 )
10. Протокол територіальної виборчої комісії про результати виборів депутатів у багатомандатному виборчому окрузі складається у кількості примірників, на два більше, ніж кількість осіб, що входять до складу територіальної виборчої комісії, підписується головою, заступником голови, секретарем комісії та іншими членами комісії, присутніми на засіданні, і засвідчується печаткою територіальної виборчої комісії. До протоколу додаються, за наявності, висловлені у письмовій формі окремі думки членів територіальної виборчої комісії, заяви і скарги на порушення порядку встановлення результатів виборів територіальною виборчою комісією та рішення, які комісія прийняла в результаті їх розгляду. Перший примірник протоколу зберігається у територіальній виборчій комісії, другий - невідкладно вивішується для загального ознайомлення у приміщенні територіальної виборчої комісії, а решта по одному примірнику видається членам територіальної виборчої комісії. Примірники протоколу мають однакову юридичну силу. На прохання кандидатів у депутати, включених до виборчих списків, уповноважених осіб місцевих організацій партій, офіційних спостерігачів від місцевих організацій партій їм видаються копії протоколу. Непідписання протоколу окремими членами виборчої комісії не має правових наслідків для дійсності протоколу. У разі відсутності у протоколі підпису члена виборчої комісії біля його прізвища зазначається причина відсутності підпису.
( Частина десята статті 77 в редакції Закону № 1184-VII від 08.04.2014 )
11. Виборча комісія Автономної Республіки Крим, обласна, районна, міська, районна у місті (у містах, де утворені районні у місті ради) територіальна виборча комісія на підставі протоколів про підсумки голосування (в тому числі з позначкою "Уточнений") в одномандатному мажоритарному виборчому окрузі встановлює результати виборів у цьому виборчому окрузі, про що складає протокол. До протоколу про результати виборів у відповідному одномандатному мажоритарному виборчому окрузі з відповідних місцевих виборів заносяться прописом та цифрами такі відомості:
( Абзац перший частини одинадцятої статті 77 із змінами, внесеними згідно із Законом № 1184-VII від 08.04.2014 )
1) кількість виготовлених виборчих бюлетенів;
( Абзац другий частини одинадцятої статті 77 в редакції Закону № 1184-VII від 08.04.2014 )
2) кількість виборчих бюлетенів, одержаних дільничними виборчими комісіями;
( Абзац третій частини одинадцятої статті 77 в редакції Закону № 1184-VII від 08.04.2014 )
3) кількість виборців, включених до списків виборців на виборчих дільницях;
( Абзац четвертий частини одинадцятої статті 77 в редакції Закону № 1184-VII від 08.04.2014 )
4) кількість виборців, внесених до витягів із списку виборців для голосування за місцем перебування на виборчих дільницях;
( Абзац п'ятий частини одинадцятої статті 77 в редакції Закону № 1184-VII від 08.04.2014 )
5) загальна кількість виборців, внесених до списків виборців у межах відповідного одномандатного мажоритарного виборчого округу;
( Абзац шостий частини одинадцятої статті 77 в редакції Закону № 1184-VII від 08.04.2014 )
6) кількість невикористаних виборчих бюлетенів;
( Абзац сьомий частини одинадцятої статті 77 в редакції Закону № 1184-VII від 08.04.2014 )
7) кількість виборців, які отримали виборчі бюлетені у приміщенні для голосування;
( Абзац восьмий частини одинадцятої статті 77 в редакції Закону № 1184-VII від 08.04.2014 )
8) кількість виборців, які отримали виборчі бюлетені за місцем перебування;
( Абзац дев'ятий частини одинадцятої статті 77 в редакції Закону № 1184-VII від 08.04.2014 )
9) загальна кількість виборців, які отримали виборчі бюлетені у межах відповідного одномандатного мажоритарного виборчого округу;
( Абзац десятий частини одинадцятої статті 77 в редакції Закону № 1184-VII від 08.04.2014 )
10) кількість виборців, які взяли участь у голосуванні;
( Абзац одинадцятий частини одинадцятої статті 77 в редакції Закону № 1184-VII від 08.04.2014 )
11) кількість виборчих бюлетенів, що не підлягають врахуванню;
( Абзац частини одинадцятої статті 77 в редакції Закону № 1184-VII від 08.04.2014 )
12) кількість виборчих бюлетенів, визнаних недійсними;
( Абзац частини одинадцятої статті 77 в редакції Закону № 1184-VII від 08.04.2014 )
13) кількість голосів виборців, поданих за кожного кандидата у депутати;
( Абзац частини одинадцятої статті 77 в редакції Закону № 1184-VII від 08.04.2014 )
14) загальна кількість голосів виборців, поданих за кандидатів у депутати;
( Абзац частини одинадцятої статті 77 в редакції Закону № 1184-VII від 08.04.2014 )
15) прізвище, власне ім’я (усі власні імена) та по батькові (за наявності) кандидата у депутати, який набрав найбільшу кількість голосів виборців у відповідному виборчому окрузі.
( Абзац частини одинадцятої статті 77 в редакції Закону № 1184-VII від 08.04.2014 )
12. Територіальна виборча комісія на своєму засіданні на підставі складеного нею протоколу про результати виборів депутатів у одномандатному мажоритарному виборчому окрузі не пізніш як на п'ятий день з дня виборів приймає одне з рішень про результати виборів: про визнання депутата обраним, про призначення повторного голосування, про визнання місцевих виборів у виборчому окрузі такими, що не відбулися.
Обраним депутатом вважається кандидат, який одержав більшість голосів виборців, поданих за кандидатів в депутати, відносно інших кандидатів, які балотувалися в цьому виборчому окрузі.
( Абзац другий частини дванадцятої статті 77 в редакції Закону № 1184-VII від 08.04.2014 )
Якщо голосування проводилося по одному кандидату у депутати згідно з частиною першою статті 46 цього Закону, кандидат вважається обраним депутатом, якщо він одержав більше половини голосів виборців, які взяли участь у голосуванні.
( Частину дванадцяту статті 77 доповнено абзацом згідно із Законом № 2491-VI від 30.08.2010 )
Якщо найбільшу і водночас однакову кількість голосів по виборах у виборчому окрузі набрали два або більше кандидатів, проводиться повторне голосування по цих кандидатурах.
13. Вибори в одномандатному мажоритарному виборчому окрузі визнаються такими, що не відбулися, в разі настання обставин, передбачених частиною другою статті 46 цього Закону.
14. У разі обрання одного з кандидатів, включеного до виборчого списку від місцевої організації партії, депутатом у багатомандатному виборчому окрузі та депутатом у одномандатному мажоритарному виборчому окрузі або сільським, селищним, міським головою такий кандидат вважається обраним відповідно депутатом у одномандатному мажоритарному виборчому окрузі або сільським, селищним, міським головою.
Кандидат у депутати, включений до виборчого списку від місцевої організації партії у багатомандатному виборчому окрузі, у разі обрання його депутатом у одномандатному мажоритарному виборчому окрузі або сільським, селищним, міським головою невідкладно після отримання рішення територіальної виборчої комісії про результати відповідних місцевих виборів повідомляє про своє обрання територіальну виборчу комісію, яка встановлює результати місцевих виборів по відповідному багатомандатному виборчому округу.
У такому разі відповідна територіальна виборча комісія протягом одного дня з дня отримання такого повідомлення або відповідного повідомлення Центральної виборчої комісії приймає рішення про визнання обраним депутатом наступного за черговістю кандидата в депутати у виборчому списку відповідної місцевої організації партії.
15. Про прийняте згідно з абзацом третім частини чотирнадцятої цієї статті рішення територіальна виборча комісія повідомляє відповідного кандидата у депутати наступного дня з дня прийняття такого рішення.
16. Повідомлення про результати голосування, список обраних депутатів у багатомандатному окрузі (в алфавітному порядку), обраного депутата в одномандатному мажоритарному виборчому окрузі із зазначенням прізвища, власного імені (усіх власних імен), по батькові (за наявності), дати народження, громадянства, партійності, посади, місця роботи (заняття), місця проживання депутата, назви місцевої організації партії, від якої він обраний, не пізніш як на п'ятий день після проведення виборів публікуються в пресі або доводяться до відома населення в інший спосіб. Про результати голосування і підсумки виборів територіальна виборча комісія приймає відповідне рішення. Про результати виборів депутатів територіальна виборча комісія невідкладно надсилає повідомлення Центральній виборчій комісії за формою, встановленою Центральною виборчою комісією, та інформує відповідну раду на її першому пленарному засіданні відповідно до Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні".
Стаття 78. Проведення повторного голосування
1. Територіальна виборча комісія приймає рішення про проведення повторного голосування у виборчому окрузі у випадках, передбачених цим Законом.
2. Про прийняте рішення щодо проведення повторного голосування територіальна виборча комісія не пізніш як на другий день після його прийняття інформує відповідну раду та виборців у визначений комісією спосіб, а також орган ведення Державного реєстру виборців.
3. Повторне голосування проводиться не пізніш як у двотижневий строк після дня виборів, у порядку, встановленому цим Законом. При цьому день повторного голосування призначається на неділю.
У разі проведення місцевих виборів одночасно з виборами Президента України повторне голосування призначається на третю неділю після дня виборів.
4. Повторне голосування проводиться у порядку, встановленому цим Законом, з особливостями, визначеними цією статтею.
5. Зміна меж виборчих округів та виборчих дільниць до завершення повторного голосування не допускається.
6. Повторне голосування проводиться тими ж виборчими комісіями.
7. У разі проведення повторного голосування передвиборна агітація поновлюється з дня, наступного за днем офіційного опублікування рішення відповідної територіальної виборчої комісії про призначення повторного голосування, і припиняється о 24 годині останньої п’ятниці перед днем повторного голосування.
8. Передвиборна агітація проводиться за рахунок коштів власних виборчих фондів кандидатів. Використання коштів з рахунку виборчого фонду поновлюється з дня, наступного за днем офіційного опублікування рішення відповідної територіальної виборчої комісії про призначення повторного голосування. Використання коштів з рахунку виборчого фонду припиняється о 18 годині останньої п’ятниці перед днем повторного голосування.
9. Довірені особи та офіційні спостерігачі кандидатів у депутати, кандидатів на посаду сільського, селищного, міського голови, включених до виборчого бюлетеня для повторного голосування, продовжують здійснювати свої повноваження під час організації підготовки та проведення повторного голосування.
10. Для проведення повторного голосування списки виборців на звичайних виборчих дільницях виготовляються органами ведення Державного реєстру виборців та передаються відповідним дільничним виборчим комісіям не пізніш як за два дні до дня повторного голосування в порядку, встановленому частиною п’ятою статті 30 цього Закону.
11. Списки виборців для повторного голосування на спеціальних виборчих дільницях, утворених у стаціонарних закладах охорони здоров’я, виготовляються відповідними дільничними виборчими комісіями не пізніш як за два дні до дня повторного голосування на підставі відомостей, поданих керівниками цих закладів.