• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Договір про взаєморозуміння та співробітництво між Україною та Королівством Бельгія, Французькою спільнотою Бельгії, Фламандською спільнотою Бельгії, Німецькомовною спільнотою Бельгії, Валлонським регіоном Бельгії, Фламандським регіоном Бельгії,

Бельґія, Україна | Договір, Міжнародний документ від 23.04.1997
Реквізити
  • Видавник: Бельґія, Україна
  • Тип: Договір, Міжнародний документ
  • Дата: 23.04.1997
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Бельґія, Україна
  • Тип: Договір, Міжнародний документ
  • Дата: 23.04.1997
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
Договір
про взаєморозуміння та співробітництво між Україною та Королівством Бельгія, Французькою спільнотою Бельгії, Фламандською спільнотою Бельгії, Німецькомовною спільнотою Бельгії, Валлонським регіоном Бельгії, Фламандським регіоном Бельгії, регіоном Брюссель - столиця Бельгії
( Договір ратифіковано Законом N 1231-XIV від 17.11.99, ВВР, 1999, N 52, ст. 467 )
Україна і Королівство Бельгія в особі Федерального уряду,
Французька спільнота Бельгії в особі уряду Французької спільноти,
Фламандська спільнота Бельгії в особі уряду Фламандської спільноти,
Німецькомовна спільнота Бельгії в особі уряду Німецькомовної спільноти,
Валлонський регіон Бельгії в особі регіонального валлонського уряду,
Фламандський регіон Бельгії в особі регіонального фламандського уряду,
Регіон Брюссель - столиця Бельгії в особі уряду регіону Брюссель - столиця (далі "Договірні Сторони"),
беручи до уваги те, що Україна є однією з держав-правонаступниць Союзу Радянських Соціалістичних Республік, переконані у необхідності розбудови своїх стосунків на принципах довіри, цінностей свободи, демократії та справедливості, які є для них спільними,
спонукані ідеєю розбудови єдиної Європи, континенту демократії, миру та стабільності та бажаючи зробити свій конкретний внесок у цей важливий процес,
домовились про наступне:
Грунтуючись на принципі взаємної поваги та бажанні розвивати стосунки дружби та співробітництва в усіх галузях, Договірні Сторони вирішили надати їхнім стосункам нової якості взаєморозуміння та партнерства.
Договірні Сторони розвивають свої стосунки на основі взаємної поваги, рівноправності, визнання суверенітету та державної незалежності України і Королівства Бельгія, прихильності принципам свободи, демократії, верховенства закону та прав людини, а також вірності принципам та зобов'язанням у рамках Організації з питань безпеки і співробітництва в Європі.
Ця нова якість взаєморозуміння та партнерства, що випливає з бажання Договірних Сторін протистояти поділу Європи на протилежні блоки, та з усвідомленням їх відповідальності за зміцнення миру, безпеки та стабільності в Європі, втілюється в життя в усіх сферах їх стосунків.
Договірні Сторони підтверджують їх прихильність принципам та цілям, зафіксованим у Статуті Організації Об'єднаних Націй, і сприятимуть усіма засобами конкретизації їхнього бажання зміцнювати авторитет, роль та ефективність Організації Об'єднаних Націй, а також повному дотриманню Статуту Організації Об'єднаних Націй усіма державами-членами.
Договірні Сторони підтверджують їх беззастережну прихильність принципу мирного врегулювання спірних питань, що зафіксований у Статуті Організації Об'єднаних Націй.
Договірні Сторони активно підтримують розвиток ефективних дій в галузі превентивної дипломатії.
Договірні Сторони підтверджують важливу роль Організації з питань безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ) для зміцнення стабільності та безпеки в Європі і підкреслюють першочергове значення положень Хельсінкського Заключного Акта, Паризької Хартії для нової Європи, Хельсінкського документа 1992 року, Будапештського документа 1994 року та інших документів ОБСЄ.
Договірні Сторони сприятимуть зміцненню ОБСЄ з метою попередження та врегулювання мирним шляхом конфліктів у Європі, гарантуванню дотримання прав людини, демократії та принципу правової держави, а також започаткуванню економічного співробітництва.
Вони підтримують механізми мирного врегулювання спірних питань ОБСЄ.
Вони підкреслюють важливість Форуму з питань безпеки ОБСЄ як органу, що уможливлює, завдяки переговорному процесу та діалогу, просування у напрямку скорочення ризиків військового конфлікту, а також зміцнення стабільності в Європі.
Вони вітають прийняття Кодексу Поведінки, який регламентує політико-військові аспекти питань безпеки.
Вони здійснюватимуть зусилля для консолідації ролі ОБСЄ в питаннях превентивної дипломатії, а також мирного врегулювання спірних питань.
Договірні Сторони дійшли згоди в тому, що безпека та стабільність повинні грунтуватися на діалозі, партнерстві та співробітництві, а також на практичній реалізації принципу оборонної достатності.
Вони підкреслюють необхідність подальшої інтенсифікації процесу роззброєння та контролю над озброєннями.
Вони вважають, що мирний порядок посилено впровадженням та дотриманням угод, укладених у галузі ядерної, звичайної, хімічної та біологічної зброї. Вони намагатимуться вжити законодавчих заходів, необхідних для регламентування, передачі та транспортування в інші країни речовин, технологій або обладнання, які могли б сприяти розвиткові ядерної зброї або інших типів зброї масового знищення, а також передачі звичайних озброєнь.
Договірні Сторони вітають приєднання України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї як неядерної держави згідно з зобов'язаннями, взятими Україною у Лісабоні 23 травня 1992 року.
Королівство Бельгія підтримує зближення та розвиток співробітництва між Україною та Організацією Північно-Атлантичного Договору.
Договірні Сторони визнають важливу роль Європейського Союзу у політичному, соціальному та економічному розвиткові Європи.
Вони вважають, що успіхові реформ, переходу до ринкової економіки та інтеграції України у світову економіку значною мірою сприятиме зближення з Європейським Союзом, зокрема укладення з ним відповідних угод, таких, як Угода про партнерство та співробітництво( Угода про асоціацію). Королівство Бельгія вітає розвиток співробітництва між Україною і Європейським Союзом.
Договірні Сторони підтримують зусилля по співробітництву, які здійснюються в рамках Ради Європи. Вони визнають, зокрема, важливість програм, спрямованих на розвиток права і посилення демократичних інститутів. Королівство Бельгія схвально сприймає вступ України як повноправного члена до Ради Європи.
Договірні Сторони інтенсифікують зустрічі між собою на належному рівні, у тому числі на найвищому, додатково до регулярних контактів, які відбуваються в ході численних зустрічей на багатосторонньому рівні, а також у рамках Європейського Союзу. Ці зустрічі стосуються усіх питань обопільного інтересу.
Договірні Сторони сприятимуть проведенню регулярних консультацій з нагальних питань на рівні Міністерств закордонних справ.
Вони сприятимуть розвиткові міжпарламентських зв'язків, розширенню контактів між їхніми громадськими організаціями, місцевими органами та установами, а також громадянами.
Договірні Сторони, у відповідності з переговорами у Відні 1992 року, що стосуються шляхів посилення довіри та безпеки в Європі, інтенсифікують контакти між представниками їхніх збройних сил з метою сприяння зміцненню взаємної довіри, атмосфери миру та безпеки в Європі.
Договірні Сторони підкреслюють важливість кращої інформованості стосовно їх відповідних правових систем.
Вони сприятимуть співробітництву з їхніми органами юстиції, зокрема, в галузі надання правової допомоги у цивільних і кримінальних справах, а також між державними органами у боротьбі з організованою злочинністю, викраденням транспортних засобів, міжнародним тероризмом, наркобізнесом і контрабандою, включаючи незаконне переміщення предметів мистецтва, зброї, вибухових речовин та ядерних матеріалів.
Вони нагадують, що ці питання вже були предметом численних багатосторонніх конвенцій, укладених у рамках Організації Об'єднаних Націй, Ради Європи і Гаазької конференції з міжнародного приватного права. Ці документи, які ратифікували переважна більшість держав, становитимуть предмет першочергового вивчення з боку Договірних Сторін у світлі їх подальших стосунків.
Договірні Сторони погодились щодо важливості проблеми незаконної імміграції, необхідності вжиття заходів з метою запобігання цій імміграції, а також зобов'язань кожної Сторони знову прийняти на свою територію своїх громадян.
Вони повністю погоджуються з рекомендаціями, ухваленими на Будапештській конференції міністрів 15-16 лютого 1993 року з метою запобігання неконтрольованій імміграції і працюватимуть над їх повним і негайним впровадженням.
Договірні Сторони зобов'язуються забезпечити необхідні умови для ефективного розвитку економічних стосунків. Україна і Королівство Бельгія зобов'язуються докласти зусиль для поліпшення умов діяльності своїх підприємств на території іншої Сторони, особливо в питаннях сприяння та захисту інвестицій, уникнення подвійного оподаткування, розвитку прямих контактів між їхніми підприємствами та фінансовими установами.
Договірні Сторони зобов'язуються дійти, у якомога стисліший термін, згоди щодо врегулювання спірних питань, які ставить кожна Сторона, що стосуються фінансових та матеріальних аспектів майна та інтересів їхніми фізичних та юридичних осіб.
Договірні Сторони визнають принцип, що ці спірні питання повинні знайти вирішення якомога швидше. У зв'язку з цим вони не заперечують принцип арбітражу, якщо лише він не протирічить їх чинному законодавству. Договірні Сторони визначатимуть у майбутніх технічних угодах галузі, які можуть становити предмет арбітражу.
Договірні Сторони вважають, що співробітництво в галузі підготовки кадрів та технічних працівників набуває виключно великого значення особливо тоді, коли йдеться про задоволення потреб розвитку національної економіки.
Договірні Сторони сприятимуть широкому обміну економічною, науковою та технічною інформацією, а також доступу до цієї інформації їх підприємців та вчених.
В рамках їх співробітництва в торговельній, економічній та фінансовій сферах Договірні Сторони намагатимуться поглиблювати обміни, зокрема в таких галузях:
- енергетика;
- транспорт та зв'язок;
- видобувна промисловість (вугільна, видобуток залізної руди та руди кольорових металів);
- важке устаткування, верстато- і приладобудування;
- хімічна і фармацевтична промисловість;
- сільське господарство та агроіндустрія;
- суднобудування;
- легка промисловість
та в інших галузях обопільного інтересу.
Змішана комісія, до складу якої увійдуть представники високого рівня, призначені Договірними Сторонами, буде створена з метою контролю за виконанням цього Договору. Вона матиме за мету вивчення поданих програм кожною з Договірних Сторін, а також пропозиції, що мають на меті започаткування співробітництва між ними. Змішана комісія може запросити представників установ та зацікавлених компаній брати участь в її роботі.
Договірні Сторони вважають за доцільне розвивати співробітництво в гуманітарних галузях, надаючи першочергового значення дотриманню принципів демократії та загальновизнаних норм прав людини, зокрема, для сприяння діяльності благодійних організацій.
Вони сприятимуть укладенню, у разі потреби, адміністративних домовленостей з місцевими органами влади для сприяння належним діям у випадку надзвичайних ситуацій.
Україна і Королівство Бельгія зобов'язуються співробітничати з питань отримання більш чіткої інформації щодо їх громадян, які зникли на території іншої Договірної Сторони.
Договірні Сторони погоджуються щодо важливості зобов'язань, взятих у рамках ОБСЄ в тому, що стосується свободи пересування і подорожей своїх громадян на території Сторін.
Вони вивчать питання щодо тих заходів, які мають бути вжиті для конкретизації цих зобов'язань у відповідності з національним законодавством і міжнародними договорами, до яких уже приєдналась кожна із Сторін.
Договірні Сторони сприятимуть співробітництву у галузі фундаментальних та прикладних наукових досліджень, заохочуватимуть встановлення безпосередніх контактів між вченими та науково-дослідними інститутами з метою спільного використання їх наукових здобутків.
Договірні Сторони вважають, що культура, мистецтво, освіта, інформація, спорт та молодіжні обміни є одними з пріоритетних сфер співробітництва.
Договірні Сторони вважають, що їх співробітництво у цих галузях становить внесок у створення спільного європейського культурного простору.
Договірні Сторони усвідомлюють глобальний характер проблеми захисту навколишнього середовища, вивчатимуть можливості більш ефективного співробітництва у цій галузі, зокрема, у тому, що стосується ліквідації наслідків Чорнобильської аварії та ядерної безпеки в цілому.
Договірні Сторони сприятимуть координації дій та розвиткові співробітництва у цій галузі на європейському та міжнародному рівнях.
Кожна з Договірних Сторін надсилає письмове повідомлення іншій Договірній Стороні про виконання необхідних процедур згідно з її законодавством для набуття чинності цим Договором.
Цей Договір набуде чинності через 30 днів після отримання останньої нотифікації.
Цей Договір укладено на п'ятирічний термін. Чинність цього Договору автоматично подовжується на кожні наступні 2 роки, якщо жодна з Договірних Сторін не надішле письмове повідомлення іншій Договірній Стороні за 6 місяців до завершення терміну дії цього Договору про своє рішення денонсувати цей Договір.
На посвідчення чого повноважні представники відповідних країн підписали цей Договір.
Вчинено в м.Брюсселі, 23 квітня 1997 року, у восьми примірниках, кожен українською, французькою, нідерландською та німецькою мовами, при цьому всі чотири тексти є автентичними.
За Україну,
За Королівство Бельгія,
За Французьку спільноту Бельгії,
За Фламандську спільноту Бельгії,
За Німецькомовну спільноту Бельгії,
За Валлонський регіон Бельгії,
За Фламандський регіон Бельгії,
За Регіон Брюссель - столиця Бельгії.