• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про внесення змін до розпорядження Антимонопольного комітету України від 19 квітня 1994 року № 5

Антимонопольний комітет України  | Розпорядження від 23.11.2023 № 16-рп
Реквізити
  • Видавник: Антимонопольний комітет України
  • Тип: Розпорядження
  • Дата: 23.11.2023
  • Номер: 16-рп
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Антимонопольний комітет України
  • Тип: Розпорядження
  • Дата: 23.11.2023
  • Номер: 16-рп
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
АНТИМОНОПОЛЬНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ
РОЗПОРЯДЖЕННЯ
23.11.2023 № 16-рп
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
27 грудня 2023 р.
за № 2263/41319
Про внесення змін до розпорядження Антимонопольного комітету України від 19 квітня 1994 року № 5
Відповідно до пункту 11 частини третьої статті 7 Закону України "Про Антимонопольний комітет України", абзацу третього підпункту 8 пункту 4 розділу I та абзацу третього пункту 4 розділу II "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України від 09 серпня 2023 року № 3295-IX "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення законодавства про захист економічної конкуренції та діяльності Антимонопольного комітету України", з метою приведення нормативно-правового акта у відповідність до законодавства Антимонопольний комітет України ПОСТАНОВИВ:
1. Внести до розпорядження Антимонопольного комітету України від 19 квітня 1994 року № 5 "Про затвердження Тимчасових правил розгляду справ про порушення антимонопольного законодавства України", зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 06 травня 1994 року за № 90/299, такі зміни:
1) заголовок викласти в такій редакції:
"Про затвердження Порядку розгляду Антимонопольним комітетом України та його територіальними відділеннями заяв і справ про порушення законодавства про захист економічної конкуренції ";
2) преамбулу та розпорядчу частину викласти в такій редакції:
"Відповідно до пункту 11 частини третьої статті 7, частини другої статті 23 та частини одинадцятої статті 23-1 Закону України "Про Антимонопольний комітет України" Антимонопольний комітет України ПОСТАНОВИВ:
Затвердити Порядок розгляду Антимонопольним комітетом України та його територіальними відділеннями заяв і справ про порушення законодавства про захист економічної конкуренції, що додається".
2. Затвердити Зміни до Правил розгляду заяв і справ про порушення законодавства про захист економічної конкуренції (Правила розгляду справ), затверджених розпорядженням Антимонопольного комітету України від 19 квітня 1994 року № 5, зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 06 травня 1994 року за № 90/299 (у редакції розпорядження Антимонопольного комітету України від 29 червня 1998 року № 169-р), що додаються.
3. Юридичному департаменту (Максименко А.) забезпечити в установленому порядку подання цього розпорядження на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
4. Це розпорядження набирає чинності одночасно з набранням чинності Законом України від 09 серпня 2023 року № 3295-IX "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення законодавства про захист економічної конкуренції та діяльності Антимонопольного комітету України", але не раніше дня його офіційного опублікування.
5. Контроль за виконанням цього розпорядження залишаю за собою.

Голова Комітету

П. Кириленко

ПОГОДЖЕНО:

Перший заступник Міністра цифрової
трансформації України

Голова Національного агентства з питань
запобігання корупції




О. Вискуб


О. Новіков
ЗАТВЕРДЖЕНО
Розпорядження
Антимонопольного
комітету України
23 листопада 2023 року № 16-рп
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
27 грудня 2023 р.
за № 2263/41319
ЗМІНИ
до Правил розгляду заяв і справ про порушення законодавства про захист економічної конкуренції (Правила розгляду справ)
1. Заголовок викласти в такій редакції:
"ПОРЯДОК
розгляду Антимонопольним комітетом України та його територіальними відділеннями заяв і справ про порушення законодавства про захист економічної конкуренції ".
2. Пункт 1 розділу I викласти в такій редакції:
"1. Цей Порядок визначає процедуру розгляду заяв, справ про порушення законодавства про захист економічної конкуренції, у тому числі про захист від недобросовісної конкуренції (далі - порушення законодавства про захист економічної конкуренції, порушення), проведення слухань у справах органами Антимонопольного комітету України (далі - органи Комітету) відповідно до Законів України "Про захист економічної конкуренції", "Про захист від недобросовісної конкуренції", "Про Антимонопольний комітет України" та встановлює порядок перевірки та перегляду рішень органів Комітету в цих справах.".
3. У розділі II:
1) нумерацію пунктів 4-11 замінити нумерацією 1-10 відповідно;
2) у пункті 2 після абзацу десятого доповнити абзацом одинадцятим такого змісту:
"розпломбування (розпечатування) приміщень, систем електронних комунікацій, інших володінь чи місць зберігання інформації, опломбованих (опечатаних) працівниками територіального відділення Комітету".
У зв’язку з цим абзац одинадцятий вважати абзацом дванадцятим;
3) пункт 3 доповнити новим абзацом такого змісту:
"розпломбування (розпечатування) приміщень, систем електронних комунікацій, інших володінь чи місць зберігання інформації, опломбованих (опечатаних) працівниками Комітету.";
4) у пункті 10:
після слів "з власної ініціативи" доповнити словом "витребувати";
слова "передати на розгляд іншого органу чи посадової особи" замінити словами ", та передати їх на розгляд іншому органу Комітету чи голові територіального відділення (за винятком заяв і справ, віднесених до виключної компетенції Комітету як вищого колегіального органу)".
4. У розділі III:
1) нумерацію пунктів 12, 13 замінити нумерацією 1, 2 відповідно;
2) у пункті 1:
в абзаці другому після слів "такими засобами" доповнити словами "усними та письмовими", а після слів "речовими доказами" доповнити словами ", електронними доказами, опитуванням споживачів (юридичних та фізичних осіб), проведеним в установленому законодавством порядку";
доповнити новим абзацом такого змісту:
"Усні пояснення сторін, третіх осіб, службових чи посадових осіб та громадян, які містять дані про наявність чи відсутність порушень законодавства про захист економічної конкуренції, фіксуються у протоколі";
3) пункт 2 викласти в такій редакції:
"2. Збір доказів у справі здійснюється органами чи посадовими особами Комітету, територіального відділення незалежно від місця знаходження доказів шляхом вчинення дій, передбачених законодавством про захист економічної конкуренції.
Особи, які беруть участь у справі, мають право надавати докази та доводити їх достовірність (об’єктивність).
Органи чи посадові особи Комітету, територіального відділення мають право вести фотозйомку, аудіо- чи відеозапис, фіксацію за допомогою інших технічних чи програмно-технічних засобів (за наявності технічної можливості).
Про збір та фіксацію доказів за допомогою технічних чи програмно-технічних засобів складається акт, що підписується уповноваженими на розгляд справи працівниками Комітету, його територіального відділення, які беруть участь у зборі та фіксації доказів.
В акті зазначається:
дата його складення та номер;
прізвище, власне ім’я та по батькові (за наявності), посада уповноважених працівників Комітету або його територіального відділення, які проводять збір та фіксацію доказів;
адреса, за якою проводиться збір та фіксація доказів;
перелік доказів, збір та фіксація яких здійснюються за допомогою технічних чи програмно-технічних засобів.
До акта додаються разом з описом усі складені або завірені в установленому законодавством порядку копії документів, фотознімки, електронні копії доказів, відеозаписи тощо.
У порядку, передбаченому цим пунктом, також здійснюється огляд вебсайтів (вебсторінок), інших місць збереження даних у мережі Інтернет із фіксуванням їх змісту та / або їх зображень.".
5. У розділі IV нумерацію пункту 14 виключити.
6. У розділі V:
1) нумерацію пунктів 15, 16 замінити нумерацією пунктів 1, 2 відповідно;
2) пункт 2 викласти в такій редакції:
"2. Особи, які беруть (брали) участь у справі, мають право: ознайомлюватися з матеріалами справи, знімати копії (фотокопії) з матеріалів справи та робити виписки (крім інформації з обмеженим доступом, а також інформації, визначеної відповідним державним уповноваженим / головою територіального відділення, розголошення якої може завдати шкоди інтересам інших осіб, які беруть (брали) участь у справі, або перешкодити подальшому розгляду справи) після одержання копії подання з попередніми висновками у справі (витягу з нього відповідно до пункту 6 розділу VII цього Порядку), наводити докази, подавати клопотання, усні й письмові пояснення (заперечення), пропозиції щодо питань, які виносяться на експертизу, одержувати копії рішень у справі (витяги з них, за винятком інформації з обмеженим доступом, а також інформації, визначеної відповідним державним уповноваженим / головою територіального відділення, розголошення якої може завдати шкоди інтересам інших осіб, які брали участь у справі), подавати свої міркування та заперечення, оскаржувати рішення та розпорядження органів Комітету в порядку, визначеному Законом України "Про захист економічної конкуренції", користуватися послугами перекладача та іншими правами, передбаченими законодавством про захист економічної конкуренції.".
7. У розділі VI:
1) нумерацію пунктів 17-20-4 замінити нумерацією 1-10 відповідно;
2) у пункті 1:
в абзаці третьому:
у першому реченні слова "постачальники чи покупці" замінити словами "постачальники, покупці чи продавці", слова "можуть безпосередньо і негативно вплинути на їхні права" замінити словами "мали або мають безпосередній та негативний вплив на їхні права та / або діяльність";
у другому реченні слова та цифри "у пункті 18 цього Правил" замінити словами та цифрами "у пункті 2 цього розділу";
абзац четвертий викласти в такій редакції:
"Заяви осіб, які не довели, що дії чи бездіяльність, що містять ознаки порушення законодавства про захист економічної конкуренції, мали або мають безпосередній та негативний вплив на їх права та / або діяльність, не розглядаються, що не є перешкодою для проведення в разі потреби за власною ініціативою органів Комітету розслідування щодо фактів, викладених у такій заяві.";
після абзацу четвертого доповнити двома новими абзацами такого змісту:
"Про відмову в розгляді такої заяви органи Комітету повідомляють заявника листом, що надсилається протягом трьох робочих днів з дня прийняття відповідного рішення засобами поштового зв’язку або в електронній формі засобами інформаційно-комунікаційних систем.
Вимоги абзацу четвертого цього пункту не застосовується до органів влади, органів місцевого самоврядування, органів адміністративно-господарського управління та контролю, що звернулися до органів Комітету із поданням (заявою) про порушення. Такі подання (заяви) розглядаються відповідно до вимог цього Порядку.";
3) у пункті 2:
абзаци третій та четвертий викласти в такій редакції:
"для юридичної особи - найменування юридичної особи, у тому числі скорочене (за наявності), ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств та організацій України (ЄДРПОУ) (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), організаційно-правову форму, місцезнаходження юридичної особи, електронну адресу, а також інші засоби зв’язку з нею (за наявності);
для фізичної особи - прізвище, власне ім’я та по батькові (за наявності), реєстраційний номер облікової картки платника податків (за наявності) або серія (за наявності) та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті про право здійснювати будь-які платежі за серією (за наявності) та номером паспорта, задеклароване / зареєстроване місце проживання (перебування), електронну адресу, а також інші засоби зв’язку з нею (за наявності);";
абзац шостий замінити двома новими абзацами такого змісту:
"виклад обставин, якими заявник обґрунтовує свої вимоги, зокрема інформацію про ознаки порушення відповідачем законодавства про захист економічної конкуренції;
обґрунтування того, що дії чи бездіяльність відповідача, визначені Законом як порушення законодавства про захист економічної конкуренції, мали або мають безпосередній та негативний вплив на його права та/або діяльність;".
У зв’язку з цим абзаци сьомий-п’ятнадцятий вважати, відповідно, абзацами восьмим-шістнадцятий;
абзац десятий викласти в такій редакції:
"Заява підписується керівником юридичної особи (особою, що виконує його обов’язки) / фізичною особою або їх уповноваженими представниками.";
в абзаці одинадцятому після слова "документи" доповнити словами "(оригінали чи належним чином завірені копії документів)";
в абзаці дванадцятому:
у першому реченні слова "або ім’я (прізвище, власне ім’я та по батькові для фізичних осіб)" замінити словами "або прізвище, власне ім’я та по батькові (за наявності) (для фізичних осіб), прізвище, власне ім’я та по батькові (за наявності)";
третє речення викласти в такій редакції:
"Довіреності або інші документи, що видані уповноваженими органами іноземних держав у встановленій формі, визнаються дійсними в Україні в разі їх легалізації, якщо інше не передбачено законом або міжнародним договором України.";
в абзаці тринадцятому слова " - суб’єкт господарювання" виключити;
у першому реченні абзацу шістнадцятого після слова "печаткою" доповнити словами "(за наявності)";
4) у пункті 3:
в абзаці першому цифри "30" замінити цифрами "60";
після абзацу першого доповнити абзацами другим та третім такого змісту:
"У разі надходження декількох заяв про порушення щодо одного й того ж відповідача й з одного й того ж питання державний уповноважений / голова територіального відділення за власною ініціативою або за клопотанням заявників мають право об’єднати такі заяви, про що приймається розпорядження та повідомляються заявники протягом трьох робочих днів із дня прийняття відповідного розпорядження засобами поштового зв’язку або в електронній формі засобами інформаційно-комунікаційних систем.
Строк розгляду заяв, які об’єднані, обчислюється з дня надходження до органів Комітету заяви, що надійшла першою.".
У зв’язку з цим абзаци другий-восьмий вважати, відповідно, абзацами четвертим-десятим;
в абзаці п’ятому слова та цифри "пункті 18 цих Правил" замінити словами та цифрами "пункті 2 цього розділу";
після абзацу п’ятого доповнити абзацом шостим такого змісту:
"Строк для усунення недоліків у заяві про порушення може бути продовжений державним уповноваженим / головою територіального відділення Комітету в разі надходження від заявника вмотивованого клопотання про продовження строку усунення недоліків у поданій ним заяві про порушення.".
У зв’язку з цим абзаци шостий-десятий вважати, відповідно, абзацами сьомим-одинадцятим;
в абзаці десятому після слова "заявника" доповнити словом "(заявників)";
5) в абзаці другому пункту 5 після слів "відділення Комітету" доповнити словами ", про що листом засобами поштового зв’язку або в електронній формі засобами інформаційно-комунікаційних систем повідомляється заявник.";
6) у пункті 6:
в абзаці першому слова "відмовляють у розгляді справи, про що письмово повідомляється заявнику" замінити словами "вмотивовано відмовляють у розгляді справи, про що орган Комітету видає відповідне вмотивоване розпорядження, яке протягом трьох робочих днів із дня його прийняття надсилається заявнику засобами поштового зв’язку або в електронній формі засобами інформаційно-комунікаційних систем";
доповнити новим абзацом такого змісту:
"У разі якщо заявник не доведе, що дії чи бездіяльність, які містять ознаки порушення, мали або мають безпосередній та негативний вплив на його права та / або діяльність, органи Комітету відмовляють в розгляді заяви про порушення, про що листом засобами поштового зв’язку або в електронній формі засобами інформаційно-комунікаційних систем повідомляється заявник.";
7) у пункті 7:
в абзаці першому після слова "зокрема" доповнити словами та цифрами "частиною третьою статті 36 та";
абзац другий викласти в такій редакції:
"У такому випадку про відмову в розгляді справи особі, яка подала заяву про порушення законодавства про захист економічної конкуренції, з підстав, передбачених частиною третьою статті 36 Закону України "Про захист економічної конкуренції", орган Комітету видає відповідне вмотивоване розпорядження, яке протягом трьох робочих днів із дня його прийняття надсилається заявнику засобами поштового зв’язку або в електронній формі засобами інформаційно-комунікаційних систем. Вирішуючи питання відмови в розгляді справи, органи Комітету враховують вплив дій / бездіяльності на умови конкуренції на ринку, порушення на якому є предметом заяви, зміну структури такого ринку, частки заявника / відповідача на такому ринку, зростання бар’єрів входу на такий ринок, зміну умов ведення господарської діяльності конкурентів та інших суб’єктів господарювання тощо, таким чином, щоб це мало вплив на конкуренцію на всьому ринку.";
8) пункт 10 виключити.
8. У розділі VII:
1) нумерацію пунктів 21-28 замінити нумерацією пунктів 1-8 відповідно;
2) пункти 1-3 викласти в такій редакції:
"1. Розгляд справи розпочинається відповідно до статті 37 Закону України "Про захист економічної конкуренції".
Органи Комітету розглядають справи про порушення законодавства про захист економічної конкуренції у строки, передбачені частиною першою статті 37-1 Закону України "Про захист економічної конкуренції".
Про початок розгляду справи органами Комітету приймається розпорядження, яке протягом трьох робочих днів із дня його прийняття надсилається відповідачу засобами поштового зв’язку або в електронній формі засобами інформаційно-комунікаційних систем. У цей же строк про початок розгляду справи повідомляється заявник та треті особи (за наявності) засобами поштового зв’язку або в електронній формі засобами інформаційно-комунікаційних систем.
Якщо розпорядження про початок розгляду справи не вручено за місцезнаходженням юридичної особи або останнім відомим задекларованим / зареєстрованим місцем проживання (перебування) фізичної особи, орган Комітету / голова територіального відділення Комітету забезпечує розміщення інформації про початок розгляду справи на офіційному вебсайті Комітету.
Розпорядження вважається таким, що вручене відповідачу, через десять днів із дня розміщення відповідної інформації на офіційному вебсайті Комітету.
У разі необхідності проведення перевірки суб’єкта господарювання, об’єднання, органу влади, органу місцевого самоврядування, органу адміністративно-господарського управління та контролю орган Комітету має право не направляти розпорядження про початок розгляду справи та повідомлення про початок розгляду справи до початку проведення такої перевірки, але не більше ніж 20 робочих днів із дня видання розпорядження про початок розгляду справи.
Якщо відповідача визначено після початку розгляду справи органи Комітету приймають розпорядження про залучення його до участі у справі як відповідача, яке протягом трьох робочих днів із дня його прийняття разом із розпорядженням про початок розгляду справи засобами поштового зв’язку або в електронній формі засобами інформаційно-комунікаційних систем надсилається відповідачу з урахуванням вимог абзацу шостого цього пункту.
2. За наявності обґрунтованих підстав, що перешкоджають розгляду справи у строк, визначений частиною першою статті 37-1 Закону України "Про захист економічної конкуренції", органи Комітету можуть продовжити цей строк у межах, визначених частиною другою статті 37-1 Закону України "Про захист економічної конкуренції".
Про продовження строку розгляду справи органом Комітету приймається розпорядження, про що засобами поштового зв’язку або в електронній формі засобами інформаційно-комунікаційних систем повідомляються особи, які беруть участь у справі, протягом трьох робочих днів із дня прийняття відповідного розпорядження.
3. Уповноважені на розгляд справи працівники Комітету, територіального відділення, які здійснюють збір та аналіз доказів, проводять дії, спрямовані на всебічне, повне й об’єктивне з’ясування дійсних обставин справи, прав та обов’язків сторін.
Зокрема, у справах можуть проводитися такі дії:
дослідження регіонального або загальнодержавного ринку;
одержання від сторін, третіх осіб, інших осіб письмових та усних пояснень, які фіксуються у протоколі;
проведення перевірок суб’єктів господарювання, об’єднань, органів влади, органів місцевого самоврядування, органів адміністративно-господарського управління та контролю;
вилучення чи накладення арешту на майно, предмети, документи, інші носії інформації, які можуть свідчити про ознаки порушення законодавства про захист економічної конкуренції, бути доказами чи джерелом доказів у справі;
проведення огляду приміщень та інших володінь суб’єктів господарювання, об’єднань, органів влади, органів місцевого самоврядування, органів адміністративно-господарського управління та контролю, що перевіряються;
опломбування (опечатування) приміщення, іншого володіння, систем електронних комунікацій чи місць зберігання інформації;
опитування споживачів (юридичних та фізичних осіб).
Дії у справах, передбачених абзацами п’ятим - восьмим цього пункту, проводяться у визначеному законодавством порядку на підставі судового рішення господарського суду.
За результатами збирання та аналізу доказів у справі складається подання з попередніми висновками, що вноситься на розгляд органів Комітету, яким підвідомча справа, разом із матеріалами справи.
Для з’ясування обставин, що мають значення для справи й потребують спеціальних знань у галузі науки, техніки, ремесла тощо, розпорядженням органів Комітету, яким підвідомча справа, за власною ініціативою чи за клопотанням особи, яка бере участь у справі, може бути призначена експертиза.
Вимога про надання інформації надсилається юридичним особам за їх місцезнаходженням, зазначеним у ЄДРПОУ, фізичним особам - за задекларованим/зареєстрованим місцем проживання (перебування). Вимога додатково може бути надіслана за останнім відомим місцезнаходженням юридичної особи або задекларованим / зареєстрованим місцем проживання (перебування) фізичної особи.
У разі якщо вимогу про надання інформації не вручено за місцезнаходженням юридичної особи чи останнім відомим задекларованим / зареєстрованим місцем проживання (перебування) фізичної особи, орган Комітету / голова територіального відділення Комітету забезпечує розміщення вимоги про надання інформації на офіційному вебсайті Комітету. Зазначена вимога вважається такою, що вручена адресату, через десять днів із дня її розміщення на офіційному вебсайті Комітету.";
3) пункт 4 доповнити двома новими абзацами такого змісту:
"Відповідне розпорядження разом із розпорядженням про початок розгляду справи протягом трьох робочих днів із дня його прийняття надсилається засобами поштового зв’язку або в електронній формі засобами інформаційно-комунікаційних систем залученим особам.
Про заміну відповідача у справі або про залучення співвідповідача у справі повідомляються особи, які беруть участь у справі, протягом трьох робочих днів із дня прийняття відповідного розпорядження засобами поштового зв’язку або в електронній формі засобами інформаційно-комунікаційних систем.";
4) у пункті 5 після слів "для окремого розгляду" доповнити словами ", про що повідомляються особи, які беруть участь у справі, протягом трьох робочих днів із дня його прийняття засобами поштового зв’язку або в електронній формі засобами інформаційно-комунікаційних систем";
5) у пункті 6:
в абзаці першому після слів "інформації з обмеженим доступом" доповнити словами ", яка має бути виключена або зачорнена чи змінена в інший спосіб, що забезпечує достатній захист та водночас повноту обґрунтування зроблених органом Комітету попередніх висновків,";
абзац четвертий викласти в такій редакції:
"У разі якщо копію подання з попередніми висновками не вручено за місцезнаходженням юридичної особи або останнім відомим задекларованим / зареєстрованим місцем проживання (перебування) фізичної особи, які беруть участь у справі, орган Комітету / голова територіального відділення Комітету не пізніше ніж за п’ять календарних днів до дня розгляду справи забезпечує розміщення на офіційному вебсайті Комітету інформації щодо попередніх висновків у справі, із зазначенням дати, часу й місця розгляду справи.";
6) у пункті 7:
в абзаці другому після слова "повідомляються" доповнити словами "листом засобами поштового зв’язку";
доповнити новим абзацом такого змісту:
"Додатково про дату, час і місце розгляду справи особи, які беруть участь у справі, можуть повідомлятися телефонограмою, телеграмою, засобами факсимільного зв’язку, електронною поштою або повідомленням через інші засоби зв’язку (зокрема мобільного), які забезпечують фіксацію повідомлення або виклику.";
7) у першому реченні абзацу першого пункту 8 слово "судом," виключити.
9. У розділі VIII:
1) нумерацію пунктів 29-36 замінити нумерацію пунктів 1-8 відповідно;
2) у пункті 1 після слів "Про захист економічної конкуренції" доповнити словами та цифрами ", статтею 30 Закону України "Про захист від недобросовісної конкуренції";
3) пункт 2 доповнити новим абзацом такого змісту:
"Попереднє рішення у справі оприлюднюється на офіційному вебсайті Комітету протягом 10 робочих днів із дня його прийняття. Попереднє рішення підлягає оприлюдненню в повному обсязі, крім інформації з обмеженим доступом. Інформація з обмеженим доступом має бути виключена або зачорнена чи змінена в інший спосіб, що забезпечує достатній її захист та водночас повноту обґрунтування органом Комітету прийнятого рішення.";
4) у пункті 3 слова та цифри "накладаються відповідно до положень статті 52 Закону України "Про захист економічної конкуренції" замінити словами та цифрами "накладаються відповідно до вимог статей 46-1, 52, 52-1 Закону України "Про захист економічної конкуренції", статті 21 Закону України "Про захист від недобросовісної конкуренції";
5) у пункті 4:
в абзаці першому після слів "приймаючи рішення" доповнити словами ", обґрунтування розміру штрафу та спростування заперечень, наданих особами, які беруть участь у справі, до подання з попередніми висновками у справі (у разі їх наявності)";
в абзаці другому після слів "Закону України "Про захист економічної конкуренції" доповнити словами та цифрами "та статтею 30 Закону України "Про захист від недобросовісної конкуренції"; слова "а також строк виконання рішення" виключити;
6) у пункті 5:
в абзаці другому після слів "інформації з обмеженим доступом" доповнити словами "яка має бути виключена або зачорнена чи змінена в інший спосіб, що забезпечує достатній її захист та водночас повноту обґрунтування органом Комітету прийнятого рішення,";
у третьому реченні абзацу третього слова "достатню прозорість щодо" замінити словами "водночас повноту";
7) після пункту 5 доповнити пунктом 6 такого змісту:
" 6. За заявою особи, на яку накладено штраф, органи Комітету своїм рішенням мають право відстрочити або розстрочити сплату накладеного ним штрафу, але не більше ніж на 12 місяців.
Заява про відстрочення або розстрочення сплати накладеного штрафу подається до органу Комітету, яким прийнято рішення про накладення штрафу, протягом 30 календарних днів із дня одержання такого рішення.
Заява про відстрочення або розстрочення сплати накладеного штрафу залишається без розгляду й повертається з доданими до неї документами заявникові, якщо її подано до органу Комітету після закінчення строку, зазначеного в абзаці другому цього пункту.
Заява про відстрочення або розстрочення сплати накладеного штрафу подається в письмовій формі й повинна містити:
найменування органу Комітету, до якого подається заява;
згоду заявника з фактом вчинення ним порушення законодавства про захист економічної конкуренції;
згоду заявника з розміром накладеного штрафу за вчинене порушення законодавства про захист економічної конкуренції;
виклад обставин, якими заявник обґрунтовує неможливість сплати штрафу в повному обсязі та у строки, встановлені частиною третьою статті 56 Закону України "Про захист економічної конкуренції";
інформацію з економічним обґрунтуванням, яка свідчить про можливість сплати штрафу внаслідок прийняття рішення про відстрочення або розстрочення сплати накладеного штрафу, графік погашення розстрочених (відстрочених) сум штрафу; розрахунків прогнозних доходів, що гарантують виконання графіка погашення накладеного штрафу;
іншу інформацію, що має значення для вирішення питання відстрочення або розстрочення сплати накладеного штрафу.
До заяви додаються документи та інші докази, що свідчать про наявність обставин, викладених у заяві про відстрочення або розстрочення сплати накладеного штрафу.
Доказами неможливості сплати штрафу можуть бути лише документально підтверджені відомості, на підставі яких органи Комітету, розглядаючи заяву про відстрочення або розстрочення сплати накладеного штрафу, можуть зробити висновок про наявність обставин, які об’єктивно перешкоджають або ускладнюють заявнику сплату накладеного штрафу протягом встановленого законом строку.
Органи Комітету розглядають заяву про відстрочення або розстрочення сплати накладеного штрафу та доданих до неї документів протягом 30 календарних днів із дня її надходження.
За результатами розгляду заяви про відстрочення або розстрочення сплати накладеного штрафу та доданих до неї документів відповідним органом Комітету приймається вмотивоване рішення про відстрочення або розстрочення сплати накладеного штрафу або про відмову у відстроченні або розстроченні сплати накладеного штрафу, про що протягом трьох робочих днів із дня прийняття відповідного рішення засобами поштового зв’язку або в електронній формі засобами інформаційно-комунікаційних систем повідомляється заявник.
Рішення про відстрочення або розстрочення сплати накладеного штрафу або про відмову у відстроченні або розстроченні сплати накладеного штрафу приймається органом Комітету на підставі наданої заявником інформації.
Подання заяви про відстрочення або розстрочення сплати накладеного штрафу та її розгляд органом Комітету не припиняє нарахування в установленому порядку пені в разі закінчення строку сплати штрафу, передбаченого частиною третьою статті 56 Закону України "Про захист економічної конкуренції", до дня прийняття рішення про відстрочення або розстрочення сплати штрафу.";
У зв’язку з цим пункти 6-8 вважати пунктами 7-9 відповідно.
8) в абзаці першому пункту 7 після слів "або змінити" доповнити словами та цифрами ", крім випадків, передбачених статтею 58 Закону України "Про захист економічної конкуренції".
10. У розділі IХ:
1) нумерацію пунктів 37-45 замінити нумерацією 1-10 відповідно;
2) у пункті 3 слова та цифри "пункті 38 цих Правил", "пункту 38 цих Правил" замінити словами та цифрами "пункті 2 цього розділу", "пункту 2 цього Розділу" відповідно;
3) у пункті 4:
в абзаці першому слова та цифри "у пункті 38 цих Правил" замінити словами та цифрами "у пункті 2 цього розділу";
в абзаці другому слова та цифри "із пунктом 42 цих Правил" замінити словами та цифрами "з пунктом 6 цього розділу";
4) в абзаці третьому пункту 9 слова та цифри "пунктами 26 і 27 цих Правил" замінити словами та цифрами "пунктами 6, 7 розділу VII цього Порядку";
5) в абзаці другому пункту 10 слова та цифри "пункту 33 цих Правил" замінити словами та цифрами "пункту 5 розділу VIII цього Порядку".
11. У розділі Х:
1) нумерацію пунктів 46-55 замінити нумерацією пунктів 1-10 відповідно;
2) пункт 1 доповнити новим абзацом такого змісту:
"Підстави для зміни, скасування чи визнання недійсним рішень Комітету, передбачені статтею 59 Закону України "Про захист економічної конкуренції", не застосовуються органами Комітету під час перегляду рішень органів Комітету.";
3) в абзацах першому та третьому пункту 3 слова та цифри "пункті 47 цих Правил" замінити словами та цифрами "пункті 2 цього розділу";
4) у пункті 4:
в абзаці першому слова та цифри "пункті 47 цих Правил" замінити словами і цифрами "пункті 2 цього розділу";
в абзаці другому слова та цифри "пунктом 51 цих Правил" замінити словами і цифрами "пунктом 6 цього розділу";
5) у пункті 7 слова та цифри "пунктом 23 цих Правил" замінити словами та цифрами "пунктом 3 розділу VII цього Порядку";
6) у пункті 9:
в абзаці першому слова та цифри "пункті 52 цих Правил" замінити словами та цифрами "пункті 7 цього розділу";
в абзаці другому слова та цифри "пунктами 26 і 27 цих Правил" замінити словами та цифрами "пунктами 6, 7 розділу VII цього Порядку";
7) в абзаці другому пункту 10 слова та цифри "пункту 33 цих Правил" замінити словами та цифрами "пункту 5 розділу VIII цього Порядку".
12. У розділі ХI:
1) нумерацію пунктів 56, 55 замінити нумерацією пунктів 1, 2 відповідно;
2) у пункті 1:
після абзацу першого доповнити абзацом другим такого змісту:
"Слухання у справі проводяться за клопотанням сторін у справі або за власною ініціативою органу Комітету, або за дорученням Голови Комітету.".
У зв’язку з цим абзаци другий - восьмий вважати, відповідно, абзацами третім - дев’ятим;
в абзаці третьому після слів "беруть участь у справі" доповнити словами "а також інші особи в разі їх залучення до слухання у справі,";
в абзаці п’ятому після слова "доводів" доповнити словами "та інших міркувань";
друге речення абзацу шостого доповнити словом ", перекладачів";
після абзацу восьмого доповнити двома новими абзацами такого змісту:
"Про проведення повністю чи частково закритого слухання у справі головуючий оголошує на слуханні у справі.
Під час проведення повністю чи частково закритого слухання у справі можуть бути присутні лише особи, які беруть участь у справі, а в разі потреби - експерти, перекладачі. Головуючий на слуханні у справі попереджає зазначених осіб про обов’язок не розголошувати інформацію, для забезпечення захисту якої проводиться закрите слухання у справі.".
У зв’язку з цим абзац дев’ятий вважати абзацом одинадцятим;
3) пункт 2 викласти в такій редакції:
"2. Слухання чи його частина не проводяться, якщо його проведення може спричинити загрозу громадському порядку, державній безпеці або загрозу розголошення інформації з обмеженим доступом чи інформації, розголошення якої може завдати шкоди інтересам осіб, які беруть участь у розгляді справи.
Слухання протоколюється. У протоколі зазначається:
орган Комітету, який проводить слухання;
форма проведення слухання (відкрите, повністю або частково закрите), місце, дата, час початку й закінчення слухання у справі;
прізвище, власне ім’я та по батькові (за наявності) головуючого, членів колегіального органу Комітету із зазначенням їх посад та інших осіб, присутніх на слуханні у справі;
питання, які розглядалися, та основний зміст пояснень, доводів, міркувань, наданих учасниками слухання.
За наявності технічної можливості процес слухання може фіксуватися за допомогою технічних засобів, про що повідомляються учасники слухання у справі. У разі здійснення аудіо- чи відеофіксації процесу слухання відповідний запис додається до протоколу слухання і є його невід’ємною частиною.
Протокол слухання складається протягом трьох робочих днів із дня проведення слухання та підписується головуючим, членами колегіального органу, які проводили слухання. Особи, які беруть участь у справі, на підставі відповідного клопотання можуть ознайомитися зі змістом протоколу та одержати його копію, а також подати органу Комітету уточнення, заперечення, пояснення або коментарі до нього, які додаються до протоколу.
Про ознайомлення осіб, які брали участь у слуханні у справі, зі змістом протоколу зазначається у протоколі.
Інформація, документи та речі, надані та одержані у процесі слухання, додаються до справи про порушення законодавства про захист економічної конкуренції.".
13. У тексті цього Порядку слова "відділення", "голова відділення" у всіх відмінках замінити словами "територіального відділення", "голова територіального відділення" у відповідному відмінку.

Директор
Юридичного департаменту


А. Максименко