МІНІСТЕРСТВО ФІНАНСІВ УКРАЇНИ
НАКАЗ
22.10.2024 м. Київ № 526 |
Зареєстровано в Міністерстві юстиції України
23 жовтня 2024 р. за № 1599/42944
Про затвердження форми та Порядку повідомлення банків про відсутність факту порушення встановлених Національним банком України граничних строків розрахунків за операціями з експорту та імпорту товарів
Відповідно до підпункту 21.1.7-1 пункту 21.1 статті 21 розділу I Податкового кодексу України, Закону України "Про валюту і валютні операції", пункту 3 розділу I Закону України від 09 травня 2024 року № 3706-IX "Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей експорту окремих видів товарів у період дії воєнного стану", постанови Правління Національного банку України від 02 січня 2019 року № 7 "Про затвердження Інструкції про порядок валютного нагляду банків за дотриманням резидентами граничних строків розрахунків за операціями з експорту та імпорту товарів", підпункту 5 пункту 4 Положення про Міністерство фінансів України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20 серпня 2014 року № 375,
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити такі, що додаються:
форму Повідомлення про відсутність факту порушення встановлених Національним банком України граничних строків розрахунків за операціями з експорту та імпорту товарів;
Порядок повідомлення банків про відсутність факту порушення встановлених Національним банком України граничних строків розрахунків за операціями з експорту та імпорту товарів.
2. Державній податковій службі України забезпечити технічну можливість реалізації цього наказу.
3. Департаменту податкової політики Міністерства фінансів України в установленому порядку забезпечити:
подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України;
оприлюднення цього наказу.
4. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
5. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра фінансів України Воробей С. І. та Голову Державної податкової служби України.
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства фінансів України
22 жовтня 2024 року № 526
Повідомлення від ____________ 20__ року № ______ /_______ про відсутність факту порушення внаслідок:
своєчасного завершення розрахунків за здійсненими операціями з експорту та імпорту товарів та/або повного завершення розрахунків за операціями з експорту та імпорту товарів, за якими під час проведення документальної перевірки підтверджено порушення граничних строків розрахунків, встановлених Національним банком України
( див.текст )
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства фінансів України
22 жовтня 2024 року № 526
Порядок
повідомлення банків про відсутність факту порушення встановлених Національним банком України граничних строків розрахунків за операціями з експорту та імпорту товарів
I. Загальна частина
1. Цей Порядок визначає процедуру надання територіальними органами ДПС повідомлення банкам, що обслуговують платників податків, про відсутність факту порушення платником податків встановлених Національним банком України граничних строків розрахунків за операціями з експорту та імпорту товарів, інформацію щодо яких отримано від Національного банку України чи банків (далі - Повідомлення).
2. Терміни у цьому Порядку вживаються у значеннях, визначених у Податковому кодексі України (далі - Кодекс), Законі України "Про зовнішньоекономічну діяльність", Законі України "Про валюту і валютні операції", нормативно-правових актах Національного банку України.
II. Вимоги до складання Повідомлення
1. Відповідно до цього Порядку територіальні органи ДПС складають та надсилають через електронний кабінет банку Повідомлення.
2. Територіальні органи ДПС на підставі даних акта (довідки) документальної перевірки після реєстрації в інформаційно-комунікаційних системах ДПС, складеного за результатами проведеної документальної (планової або позапланової, виїзної або невиїзної) перевірки платника податків із питань дотримання вимог валютного законодавства, під час проведення якої було перевірено інформацію, отриману від Національного банку України, що свідчить про порушення граничних строків розрахунків за операціями з експорту та імпорту товарів, формують Повідомлення.
3. Повідомлення в електронній формі стосовно кожного платника податків згідно з додатком 1 до цього Порядку формує відповідний структурний підрозділ територіального органу ДПС, який проводив документальну (планову або позапланову, виїзну або невиїзну) перевірку такого платника податку з питань дотримання вимог валютного законодавства та за результатами проведення перевірки встановив факт:
своєчасного завершення розрахунків за операціями з експорту та імпорту товарів;
повного завершення розрахунків за операціями з експорту та імпорту товарів, за якими під час проведення документальної перевірки підтверджено порушення граничних строків розрахунків, встановлених Національним банком України.
III. Особливості заповнення та надсилання територіальними органами ДПС Повідомлення
1. Структурний підрозділ територіального органу ДПС складає в електронній формі стосовно кожного платника податків Повідомлення окремо для кожного банку, що здійснює валютний нагляд за дотриманням таким платником податків граничних строків розрахунків за операціями з експорту та імпорту товарів.
Складені Повідомлення щомісяця до 20 числа надсилаються банку, що здійснює валютний нагляд за дотриманням платником податків граничних строків розрахунків за операціями з експорту та імпорту товарів.
Відомості про банк (МФО банку), що здійснює валютний нагляд за дотриманням платником податків граничних строків розрахунків за операціями з експорту та імпорту товарів, надає Національний банк України.
2. Повідомлення заповнюється державною мовою.
Під час заповнення реквізитів Повідомлення, зокрема, зазначаються:
1) дата складення Повідомлення - заповнюється цифрами та позначками у такій послідовності: день місяця (дві цифри), крапка, місяць (дві цифри), крапка, рік (чотири цифри);
2) порядковий номер Повідомлення - містить лише цифрові значення (не має містити літер чи інших символів) та складається з двох частин:
у першій частині (до знака дробу) проставляється порядковий номер у межах підрозділу, який склав Повідомлення;
у другій частині (після знака дробу) - номер структурного підрозділу, який склав Повідомлення.
У першій частині порядкового номера Повідомлення зазначається цифровий номер, який відповідає послідовному номеру, складеному структурним підрозділом територіального органу ДПС протягом поточного року.
Не допускається складання структурним підрозділом територіального органу ДПС за однією датою повідомлень з однаковим порядковим номером.
Порядковий номер Повідомлення не може починатись з "0".
Заголовна частина Повідомлення, яка містить цифрові значення (код згідно з ЄДРПОУ банку та МФО банку), не має містити жодних інших знаків і символів.
Таблична частина Повідомлення складається з двох розділів:
I "Дані Національного банку України";
II "Дані про результати документальної перевірки".
До розділу I "Дані Національного банку України" вносяться відомості, отримані від Національного банку України відповідно до Угоди про інформаційне співробітництво між Державною податковою службою України та Національним банком України від 22 грудня 2020 року.
До розділу II "Дані про результати документальної перевірки" вносяться відомості, відображені в акті (довідці) документальної перевірки.
3. Повідомлення підписує керівник (виконувач обов'язки (заступник) керівника, уповноважена особа) контролюючого органу, який проводив документальну перевірку, з дотриманням вимог Закону України "Про електронні документи та електронний документообіг", Закону України "Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги" та надсилає банку в порядку, визначеному статтею 42 глави 1 розділу II Кодексу.
Директор Департаменту податкової політики | Віктор ОВЧАРЕНКО |