НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ З ЦІННИХ ПАПЕРІВ ТА ФОНДОВОГО РИНКУ
РІШЕННЯ
13.08.2013 м. Київ № 1468
Зареєстровано в Міністерстві юстиції України
03 вересня 2013 р. за № 1516/24048
Про затвердження Положення про склад та розмір витрат, що відшкодовуються за рахунок активів інституту спільного інвестування
( Із змінами і доповненнями, внесеними рішеннями Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 9 вересня 2014 року № 1183, від 27 квітня 2023 року № 472 )
Відповідно до пункту 13 статті 8 Закону України "Про державне регулювання ринків капіталу та організованих товарних ринків" та Закону України "Про інститути спільного інвестування" Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку
ВИРІШИЛА:
( преамбула із змінами, внесеними згідно з рішенням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 27.04.2023 р. № 472 )
1. Затвердити Положення про склад та розмір витрат, що відшкодовуються за рахунок активів інституту спільного інвестування, що додається.
2. Положення абзацу двадцять другого пункту 2 розділу I зазначеного Положення застосовуються до правочинів, укладених до 31 грудня 2013 року включно.
( рішення доповнено новим пунктом 2 згідно з рішенням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 09.09.2014 р. № 1183, у зв'язку з цим пункти 2 - 6 вважати відповідно пунктами 3 - 7 )
3. Визнати таким, що втратило чинність, рішення Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 02 липня 2002 року № 196 "Про затвердження Положення про склад і розмір витрат, що відшкодовуються за рахунок активів інституту спільного інвестування", зареєстроване в Міністерстві юстиції України 22 липня 2002 року за № 600/6888 (із змінами).
4. Департаменту спільного інвестування та регулювання діяльності інституційних інвесторів (О. Симоненко) забезпечити подання цього рішення на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
5. Управлінню інформаційних технологій, зовнішніх та внутрішніх комунікацій (А. Заїка) забезпечити:
опублікування цього рішення в офіційному друкованому виданні Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку;
оприлюднення цього рішення на офіційному сайті Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку.
6. Контроль за виконанням цього рішення покласти на члена Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку О. Тарасенка.
7. Це рішення набирає чинності з 01 січня 2014 року.
Голова Комісії | Д. Тевелєв |
ПОГОДЖЕНО: | |
Голова Державної служби України з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва | М. Ю. Бродський |
Протокол засідання Комісії
від 13 серпня 2013 р. № 39
ЗАТВЕРДЖЕНО
Рішення Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку
13.08.2013 № 1468
Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
03 вересня 2013 р. за № 1516/24048
Положення
про склад та розмір витрат, що відшкодовуються за рахунок активів інституту спільного інвестування
I. Склад витрат, які підлягають відшкодуванню за рахунок активів інституту спільного інвестування
1. Це Положення розроблене відповідно до Законів України "Про інститути спільного інвестування", "Про ринки капіталу та організовані товарні ринки", "Про державне регулювання ринків капіталу та організованих товарних ринків" та встановлює вимоги щодо складу та розміру витрат, які відшкодовуються за рахунок активів інституту спільного інвестування.
( пункт 1 розділу І із змінами, внесеними згідно з рішенням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 27.04.2023 р. № 472 )
2. За рахунок активів інституту спільного інвестування сплачуються витрати, пов'язані із створенням та подальшим забезпеченням діяльності інституту спільного інвестування, а саме:
1) винагорода та премія компанії з управління активами;
2) винагорода професійних учасників депозитарної системи України;
3) винагорода інвестиційної фірми;
4) винагорода оператора організованого ринку;
5) винагорода суб'єкта аудиторської діяльності;
6) винагорода оцінювача майна;
7) оплата послуг з ведення бухгалтерського обліку юридичної особи, з якою укладений договір про здійснення бухгалтерського обліку інституту спільного інвестування;
8) оплата вартості адміністративних та нотаріальних послуг;
9) оплата послуг банку, передбачених частиною третьою, пунктом 4 частини восьмої та частиною десятою статті 47 Закону України "Про банки та банківську діяльність";
10) оплата послуг з оприлюднення інформації, яка підлягає обов'язковому оприлюдненню;
11) витрати за користування публічними електронними реєстрами та базами даних, замовлення платних довідок, витягів тощо;
12) оплата послуг зв'язку та передачі даних;
13) витрати з розробки, забезпечення підтримки функціонування вебсайту інституту спільного інвестування;
14) орендна плата, в тому числі витрати, пов'язані з утриманням та експлуатацією орендованого майна;
15) оплата інформаційних послуг, послуг з юридичного представництва, маркетингових послуг (проведення маркетингових досліджень), пов'язаних з визначенням об'єкту інвестування коштів інституту спільного інвестування.
16) витрати, пов'язані з придбанням, утриманням, охороною, поліпшенням, ремонтом, експлуатацією та реалізацією активів, що входять до складу активів відповідного інституту спільного інвестування;
17) оплата рекламних послуг, пов'язаних з виготовленням та розповсюдженням реклами щодо інституту спільного інвестування та активів, що входять до його складу;
18) витрати на страхування активів інституту спільного інвестування та діяльності із активами;
19) сплата відсотків за кредитами, залученими компанією з управління активами відповідно до законодавства для викупу цінних паперів інституту спільного інвестування;
20) оплата винагороди особам, які входять до складу наглядової ради корпоративного інвестиційного фонду;
21) витрати на навчання, пов'язанні із забезпеченням кваліфікаційного рівня знань осіб, які входять до складу наглядової ради корпоративного інвестиційного фонду;
22) судові витрати, витрати на правову допомогу, послуги колекторської компанії, винагорода приватного виконавця;
23) сплата державного мита, податків та зборів, передбачені законодавством України.
( пункт 2 розділу І із змінами, внесеними згідно з рішенням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 09.09.2014 р. № 1183, у редакції рішення Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 27.04.2023 р. № 472 )
3. За рахунок активів інституту спільного інвестування відшкодовуються також суми, що були сплачені компанією з управління активами (для відкритих та інтервальних інститутів спільного інвестування) за рахунок власних коштів як ціна викупу цінних паперів інституту спільного інвестування при недостатності коштів, що становлять активи інституту спільного інвестування.
4. Інші витрати, не передбачені пунктом 2 цього розділу, а також витрати, що перевищують розмір, установлений пунктом 10 розділу II цього Положення, здійснюються компанією з управління активами за власний рахунок.
II. Розміри витрат, які відшкодовуються за рахунок активів інституту спільного інвестування
1. Розмір винагороди компанії з управління активами, порядок її нарахування та оплати визначаються регламентом інституту спільного інвестування та договором про управління активами між компанією з управління активами та корпоративним інвестиційним фондом.
2. Винагорода компанії з управління активами виплачується коштами.
3. Винагорода компанії з управління активами (крім компанії з управління активами венчурного фонду) визначається як відсоток вартості чистих активів інституту спільного інвестування.
4. Винагорода компанії з управління активами венчурного фонду визначається як відсоток вартості чистих активів інституту спільного інвестування та/або приросту вартості чистих активів інституту спільного інвестування.
5. Винагорода компанії з управління активами (крім визначеної в пункті 6 цього розділу та винагороди від приросту вартості чистих активів венчурних інститутів спільного інвестування) нараховується щомісяця.
6. За рішенням наглядової ради корпоративного інвестиційного фонду або уповноваженого органу компанії з управління активами пайового інвестиційного фонду відповідно до регламенту інституту спільного інвестування, крім винагороди, може виплачуватись премія (крім відкритих інститутів спільного інвестування). Розмір премії не може перевищувати 15 відсотків розміру прибутку, отриманого інститутом спільного інвестування за результатами діяльності за звітний рік понад прибуток, який було заплановано в інвестиційній декларації на відповідний фінансовий рік. Запланований прибуток установлюється на рівні середньозваженої облікової ставки за рік, установленої Національним банком України.
7. Максимальний розмір винагороди компанії з управління активами (крім винагороди за управління активами венчурного фонду) без урахування премії не може перевищувати 5 відсотків середньої вартості чистих активів інституту спільного інвестування, які перебувають в управлінні протягом фінансового року, розрахованої в порядку, установленому нормативно-правовими актами Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку та цим Положенням.
8. Визначення вартості чистих активів для розрахунку винагороди компанії з управління активами здійснюється на підставі даних середньомісячних розрахунків вартості чистих активів інституту спільного інвестування станом на кінець останнього робочого дня звітного місяця. За підсумками фінансового року здійснюється остаточний перерахунок винагороди компанії з управління активами за рік на підставі розрахунку середньорічної вартості чистих активів, здійсненого за даними щомісячних розрахунків вартості чистих активів інституту спільного інвестування.
9. Максимальний розмір винагороди компанії з управління активами венчурного фонду, розрахованої у співвідношенні до вартості чистих активів інституту спільного інвестування, не може перевищувати 20 відсотків середньорічної вартості чистих активів інституту спільного інвестування протягом фінансового року, визначеної відповідно до нормативно-правових актів Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку.
( абзац перший пункту 9 розділу II із змінами, внесеними згідно з рішенням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 27.04.2023 р. № 472 )
Максимальний розмір винагороди компанії з управління активами венчурного фонду, розрахованої у співвідношенні до приросту вартості чистих активів інституту спільного інвестування, не може перевищувати 15 відсотків цього приросту за результатами діяльності за звітний рік.
10. Визначені в пункті 2 розділу I цього Положення витрати (крім винагороди та премії компанії з управління активами, сплати вартості адміністративних послуг, державного мита, податків та зборів, передбачених законодавством України) не повинні перевищувати 15 відсотків середньорічної вартості чистих активів інституту спільного інвестування протягом фінансового року, розрахованої відповідно до нормативно-правових актів Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку.
( пункт 10 розділу II із змінами, внесеними згідно з рішенням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 27.04.2023 р. № 472 )
Директор департаменту спільного інвестування та регулювання діяльності інституційних інвесторів | О. М. Симоненко |