• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Інструкція щодо заповнення форми первинної облікової документації № 501-3 (ІІІ)/о «Повідомлення № 3 (ІІІ) № ___ про уточнення ВІЛ-статусу дитини, народженої ВІЛ-інфікованою жінкою»

Міністерство охорони здоровя України  | Наказ, Інструкція, Повідомлення, Форма від 03.08.2012 № 612
Реквізити
  • Видавник: Міністерство охорони здоровя України
  • Тип: Наказ, Інструкція, Повідомлення, Форма
  • Дата: 03.08.2012
  • Номер: 612
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Міністерство охорони здоровя України
  • Тип: Наказ, Інструкція, Повідомлення, Форма
  • Дата: 03.08.2012
  • Номер: 612
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства охорони
здоров’я України
03.08.2012 № 612 ( z1483-12 )
ПОВІДОМЛЕННЯ № 3 (III)
про уточнення ВІЛ-статусу дитини, народженої ВІЛ-інфікованою жінкою (Форма № 501-3(III)/о)
Директор Департаменту
реформ та розвитку
медичної допомоги

М.К. Хобзей
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства охорони
здоров’я України
03.08.2012 № 612 ( z1483-12 )
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
3 вересня 2012 р.
за № 1487/21799
ІНСТРУКЦІЯ
щодо заповнення форми первинної облікової документації № 501-3 (ІІІ)/о "Повідомлення № 3 (ІІІ) № ___ про уточнення ВІЛ-статусу дитини, народженої ВІЛ-інфікованою жінкою"
1. Ця Інструкція визначає порядок заповнення форми первинної облікової документації № 501-3 (ІІІ)/о "Повідомлення № 3 (ІІІ) № ___ про уточнення ВІЛ-статусу дитини, народженої ВІЛ-інфікованою жінкою" (далі - форма № 501-3 (ІІІ)/о).
2. Форму № 501-3 (ІІІ)/о заповнюють лікар-педіатр, дитячий лікар-інфекціоніст закладу охорони здоров’я (далі - ЗОЗ) всіх форм власності, де здійснюється медичне спостереження за дитиною, яка народжена ВІЛ-інфікованою жінкою (далі - дитина).
3. Диспансерний нагляд за дитиною здійснюється визначеним порядком "подвійного" спостереження - з боку педіатричної служби та ЗОЗ, що здійснює диспансерний нагляд за ВІЛ-інфікованими особами, а саме: Кримського республіканського, обласних, Київського, Севастопольського, інших міських центрів профілактики і боротьби зі СНІДом (далі - центри СНІДу), ЗОЗ, у складі яких перебувають центри СНІДу, відділення і кабінети профілактики та лікування ВІЛ-інфекції, кабінети інфекційних захворювань, що здійснюють диспансерний нагляд за ВІЛ-інфікованими і хворими на СНІД, кабінетів "Довіра", лікарень, поліклінік, госпіталів, диспансерів, територіальних медичних об’єднань, медико-санітарних частин, клінік науково-дослідних інститутів, Центру лікування дітей з ВІЛ/СНІД при Національній дитячій спеціалізованій лікарні "ОХМАТДИТ".
4. Форму № 501-3 (ІІІ)/о заповнюють на кожну дитину, яка постійно проживає в Україні, змінила місце проживання в межах України або прибула до України з інших країн.
5. Лікар ЗОЗ після остаточного встановлення діагнозу ВІЛ-інфекції дитини або зняття її з обліку за різних причин надсилає оригінал форми № 501-3 (ІІІ)/о до ЗОЗ, що здійснює диспансерний нагляд за ВІЛ-інфікованими особами, за територіальним принципом на паперових носіях, з дотриманням умов конфіденційності відповідно до законодавства.
У разі зміни місця проживання дитини, народженої ВІЛ-інфікованою жінкою, у межах України лікар ЗОЗ, де обліковувалася дитина, повинен надіслати копію форми № 501-3 (ІІІ)/о до центру СНІДу за новим місцем проживання дитини.
6. Оригінали та копії форми № 501-3 (ІІІ)/о, що знаходяться у ЗОЗ, де здійснюється диспансерний нагляд за ВІЛ-інфікованими особами, зберігаються протягом 5 років після зняття дитини, народженої ВІЛ-інфікованою жінкою, з диспансерного обліку.
Копії форми № 501-3 (ІІІ)/о, що знаходяться у ЗОЗ, де здійснюється медичне спостереження за дітьми, зберігаються протягом 3 років.
Оригінали та копії форми № 501-3 (ІІІ)/о повинні зберігатися в режимі обмеженого доступу, який визначається наказом керівника і передбачає зберігання документів у сейфах.
8. Заповнення форми № 501-3 (ІІІ)/о здійснюється шляхом зазначення у чотирикутнику, розміщеному в кінці відповіді, знака "х" та вписування необхідної інформації.
9. У верхньому лівому куті форми № 501-3 (ІІІ)/о зазначаються найменування міністерства, іншого центрального органу виконавчої влади, підприємства, установи, організації, у сфері управління яких перебуває ЗОЗ, його місцезнаходження (повна поштова адреса), код за Єдиним державним реєстром підприємств та організацій України (ЄДРПОУ).
10. Після заголовка форми № 501-3 (ІІІ)/о зазначається дата її заповнення.
11. У пункті 1 зазначаються прізвище, ім’я, по батькові дитини.
12. У пункті 2 цифровим способом зазначаються число, місяць та рік народження дитини.
13. У пункті 3 зазначаються повна адреса місця проживання дитини, контактний телефон батьків або осіб, які є законними представниками дитини.
14. У пункті 4 зазначаються прізвище, ім’я, по батькові матері.
15. У пункті 5 зазначається, з ким проживає ВІЛ-інфікована дитина на момент заповнення форми № 501-3 (ІІІ)/о: у сім’ї - з матір’ю та/або батьком, під опікою родичів, дитина усиновлена; знаходиться у будинку дитини або закладі охорони здоров’я. Зазначаються інші варіанти місця проживання дитини.
16. У пункті 6 зазначаються вид вигодовування дитини та його тривалість: грудне, змішане, штучне.
Якщо вигодовування дитини здійснювалося при застосуванні різних видів вигодовування, зазначається окремо тривалість кожного виду вигодовування.
17. У пункті 7 зазначаються методи серологічної діагностики, що використані для остаточного встановлення ВІЛ-статусу дитини; цифровим способом зазначаються дати проведення лабораторних досліджень та реєстраційні номера зразків; зазначаються результати аналізів.
18. У пункті 8 цифровим способом зазначається дата остаточно встановленого діагнозу ВІЛ-інфекції у дитини за результатами серологічної діагностики та ймовірний період інфікування ВІЛ дитини, а саме: під час вагітності та/або пологів, при грудному вигодовуванні, невідомо.
Алгоритми встановлення ВІЛ-статусу дитини, яка народжена ВІЛ-інфікованою жінкою, на підставі результатів ранньої (ПЛР ДНК) та серологічної (ІФА, ІБ) діагностик, а також подальше перебування дитини під диспансерним наглядом у ЗОЗ, де здійснюється диспансерний нагляд за ВІЛ-інфікованими особами, наведено в таблиці:
Алгоритми встановлення ВІЛ-статусу дитини, яка народжена ВІЛ-інфікованою жінкою
№ з/пРезультати ПЛР ДНК-дослідженьРезультати ІФА/ІБ при остаточному встановленні ВІЛ-статусуКлінічні ознаки ВІЛ-інфекціїОстаточний ВІЛ-статус дитиниПеребування дитини на обліку у ЗОЗ, де здійснюється диспансерний нагляд за ВІЛ-інфікованими особами
№ 1№ 2№ 3
12345678
1"+"*"+"н/д***н/дНаявні / відсутніВІЛ-інфікована дитина за результатами ПЛР ДНК до 18 місяцівЗалишається
2"-"**"-"н/д"-"ВідсутніВІЛ-негативна дитина за результатами ІФА/ІБ у 18 місяців і старшеЗнімається
3"-""-"н/д"+"Наявні / відсутніВІЛ-інфікована дитина за результатами ІФА/ІБ у 18 місяців і старшеЗалишається
4"-""+""-""-"ВідсутніВІЛ-негативна дитина за результатами ІФА/ІБ у 18 місяців і старшеЗнімається
5"-""+""-""+"Наявні / відсутніВІЛ-інфікована дитина за результатами ІФА/ІБ у 18 місяців і старшеЗалишається
6"-""+""+""-"ВідсутніВІЛ-негативна дитина за результатами ІФА/ІБ у 18 місяців і старшеЗнімається
7"-""+""+""+"Наявні / відсутніВІЛ-інфікована дитина за результатами ІФА/ІБ у 18 місяців і старшеЗалишається
8"+""-""-""-"ВідсутніВІЛ-негативна дитина за результатами ІФА/ІБ у 18 місяців і старшеЗнімається
9"+""-""-""+"Наявні / відсутніВІЛ-інфікована дитина за результатами ІФА/ІБ у 18 місяців і старшіЗалишається
10"+""-""+""-"ВідсутніВІЛ-негативна дитина за результатами ІФА/ІБ у 18 місяців і старшіЗнімається
11"+""-""+""+"ВідсутніВІЛ-інфікована дитина за результатами ІФА/ІБ у 18 місяців і старшеЗалишається
__________
* "+"- результат позитивний.
** "-"- результат негативний.
*** н/д- не досліджується.
19. У пункті 9 зазначається клінічна стадія ВІЛ-інфекції в дитини на момент встановлення діагнозу ВІЛ-інфекції відповідно до Клінічного протоколу з лікування опортуністичних інфекцій та ВІЛ-асоційованих захворювань у ВІЛ-інфікованих та хворих на СНІД дітей , затвердженого наказом Міністерства охорони здоров’я України від 07 квітня 2006 року № 206 .
20. У пункті 10 зазначаються дані щодо імунологічного статусу та вірусного навантаження у ВІЛ-інфікованої дитини на момент встановлення їй діагнозу ВІЛ-інфекції, зазначається дата проведених досліджень.
21. У пункті 11 зазначається, чи отримує, потребує або не потребує антиретровірусну терапію (далі - АРТ) дитина. Якщо дитина отримує АРТ, зазначається дата початку лікування та схема АРТ.
22. У пункті 12 цифровим способом зазначається дата зняття дитини з диспансерного обліку у ЗОЗ, що здійснює диспансерне спостереження за ВІЛ-інфікованими особами.
23. У пункті 13 зазначається причина зняття з диспансерного обліку дитини: у зв’язку з відсутністю ВІЛ-інфекції; зміна місця проживання; смерть.
24. У пункті 14 цифровим способом зазначаються дата смерті; ВІЛ-статус дитини на момент смерті: позитивний, негативний, не встановлений; заключний клінічний та патологоанатомічний діагнози; шифр основного захворювання, що спричинило смерть дитини, відповідно до вимог Міжнародної статистичної класифікації хвороб та споріднених проблем охорони здоров’я десятого перегляду, місце смерті дитини.
25. У пункті 15 зазначаються додаткова інформація про дитину, що доповнює та уточнює дані форми № 501-3 (ІІІ)/о, а також містить інформацію, що не відображена в ній, але є важливою для моніторингу заходів попередження передачі ВІЛ від матері до дитини; найменування центру СНІДу, або іншого ЗОЗ, де здійснюється диспансерний нагляд за ВІЛ-інфікованими особами, на адресу якого направляється форма № 501-3 (ІІІ)/о, та дата її відправлення; прізвище, ім’я, по батькові та номер контактного телефону лікаря, який заповнив форму № 501-3 (ІІІ)/о, ставиться його підпис.
Директор Департаменту
реформ та розвитку
медичної допомоги

М.К. Хобзей