МІНІСТЕРСТВО ЮСТИЦІЇ УКРАЇНИ
НАКАЗ
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
07 листопада 2016 р.
за № 1445/29575
Про затвердження Порядку допуску до професії приватного виконавця
Відповідно до
статей 17,
20 –
22,
24,
26 Закону України "Про органи та осіб, які здійснюють примусове виконання судових рішень і рішень інших органів" НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Порядок допуску до професії приватного виконавця, що додається.
2. Державному підприємству "Національні інформаційні системи" (Лур’є С.С.) вжити відповідних організаційно-технічних заходів щодо:
створення електронної системи для проведення автоматизованого анонімного тестування осіб, які виявили намір здійснювати діяльність приватного виконавця (далі – Система тестування), та налаштування Системи тестування на комп’ютерному обладнанні Міністерства юстиції України, призначеному для проведення кваліфікаційного іспиту шляхом анонімного тестування;
навчання представників Кваліфікаційної комісії приватних виконавців роботі із Системою тестування та порядку її наповнення тестовими завданнями;
технічної підтримки роботи Системи тестування.
3. Департаменту з питань правосуддя та національної безпеки Міністерства юстиції України (Олійник О.М.) подати цей наказ на державну реєстрацію відповідно до Указу Президента України від 03 жовтня 1992 року
№ 493 "Про державну реєстрацію нормативно-правових актів міністерств та інших органів виконавчої влади".
4. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
5. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра юстиції України з питань виконавчої служби Шкляра С.В.
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
юстиції України
25.10.2016 № 3053/5
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
07 листопада 2016 р.
за № 1445/29575
ПОРЯДОК
допуску до професії приватного виконавця
( У тексті Порядку слова "Головне територіальне управління юстиції" в усіх відмінках замінено словами "міжрегіональне управління" у відповідних відмінках згідно з Наказом Міністерства юстиції
№ 4224/5 від 27.12.2019 )
І. Загальні положення
Цей Порядок визначає єдину процедуру допуску до професії приватного виконавця осіб, які виявили намір здійснювати діяльність приватного виконавця (далі – особи).
II. Порядок проходження навчання
1. Навчання осіб, які мають намір здійснювати діяльність приватного виконавця (далі - особа), полягає у проведенні визначеними цим Порядком суб’єктами навчальних курсів з отримання знань у сфері примусового виконання судових рішень і рішень інших органів з видачею свідоцтва про проходження навчання (далі - курси).
Суб’єктами проведення курсів є органи Асоціації приватних виконавців України та заклади освіти, установи, які відповідають встановленим у пункті 4 цього розділу вимогам (далі - суб’єкти).
2. Структурний підрозділ Міністерства юстиції України, що забезпечує реалізацію державної політики у сфері організації примусового виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб) (далі - структурний підрозділ Міністерства), на підставі письмових повідомлень визначених пунктом 1 цього розділу суб’єктів про намір проводити курси формує перелік суб’єктів, що проводять курси (далі - Перелік суб’єктів), та забезпечує його розміщення на офіційному веб-сайті Міністерства юстиції України.
3. Особа проходить курси на підставі договору, укладеного між нею і суб’єктом. Договір обов’язково повинен містити дані про платність (безоплатність) навчання або пільги щодо плати за навчання.
4. Заклади освіти, установи, які мають намір проводити курси (далі - заклади), повинні або провадити підготовку на першому (бакалаврському) та другому (магістерському) рівнях вищої освіти за акредитованими освітніми програмами спеціальності "Право" та/або здійснювати підвищення кваліфікації за спеціальністю "Право".
5. Курси проводяться на принципах доступності, поєднання теорії і практики, диференціації і системності та відповідно до переліку обов'язкових питань, за якими проводиться навчання осіб, які мають намір здійснювати діяльність приватного виконавця (далі - Перелік питань), визначених структурним підрозділом Міністерства та розміщених на офіційному веб-сайті Міністерства юстиції України.
6. Суб’єкти, які мають намір проводити курси, на кожний календарний рік готують навчальний план проведення курсів (далі - План).
( Абзац перший пункту 6 розділу II із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства юстиції
№ 1010/5 від 09.04.2025 )
План складається з навчальних програм і містить конкретний зміст навчальної дисципліни, послідовність, організаційні форми її вивчення, їх обсяг та викладачів, які будуть залучені до проведення вивчення дисципліни.
План має містити всі питання, визначені у Переліку питань, в обсязі, необхідному для належного вивчення конкретної дисципліни.
7. Для внесення відомостей до Переліку суб’єктів та проведення курсів суб’єкт подає до структурного підрозділу Міністерства письмове повідомлення та План. Закладом до такого повідомлення додаються засвідчені в установленому законодавством порядку копії документів, що підтверджують відповідність вимогам, наведеним у пункті 4 цього розділу, та План.
8. План підлягає погодженню структурним підрозділом Міністерства протягом 15 робочих днів. Структурний підрозділ Міністерства відмовляє у погодженні Плану у разі, якщо План подано з порушенням вимог пункту 6 цього розділу, та надає письмові пропозиції щодо його опрацювання.
9. Структурний підрозділ Міністерства відмовляє закладу у включенні до Переліку суб’єктів, якщо:
( Абзац перший пункту 9 розділу II із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства юстиції
№ 1010/5 від 09.04.2025 )
заклад не відповідає вимогам, встановленим у пункті 4 цього розділу;
копії документів, зазначених у пункті 4 цього розділу, не відповідають вимогам законодавства;
до повідомлення про включення закладу до Переліку закладів не додано План або у погодженні Плану відмовлено.
Структурний підрозділ Міністерства відмовляє органу Асоціації приватних виконавців України у включенні до Переліку суб’єктів, якщо до повідомлення про включення не додано План або у погодженні Плану відмовлено.
10. Про відмову у включенні до Переліку суб’єктів структурний підрозділ Міністерства письмово повідомляє такого суб’єкта.
Суб’єкт має право повторно подати повідомлення про включення до Переліку суб’єктів після усунення причин, які стали підставою для відмови у включенні їх до Переліку закладів.
11. У разі відповідності закладу вимогам, встановленим у пункті 4 цього розділу, та погодження Плану суб’єкту структурний підрозділ Міністерства включає його заклад до Переліку суб’єктів.
12. У разі внесення змін до Переліку питань структурний підрозділ Міністерства інформаційним листом повідомляє про це суб’єктів та розміщує на офіційному веб-сайті Міністерства юстиції України оновлений Перелік питань не пізніше наступного робочого дня після його затвердження.
( Абзац перший пункту 12 розділу II із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства юстиції
№ 1010/5 від 09.04.2025 )
Суб’єкти зобов’язані привести План у відповідність до Переліку питань та подати його на погодження в порядку, визначеному пунктами 6-11 цього розділу. При цьому погоджений попередній План вважається недійсним.
( Абзац другий пункту 12 розділу II із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства юстиції
№ 1010/5 від 09.04.2025 )
Якщо зміни до Переліку питань внесено після оприлюднення на офіційному веб-сайті Міністерства юстиції України інформації про проведення курсів, попередньо погоджений План приведенню у відповідність до Переліку питань не підлягає.
13. Організація проведення курсів суб’єктами розпочинається після внесення їх закладу до Переліку суб’єктів.
14. Строк проведення курсів становить не менше одного календарного місяця.
15. Курси проводяться за місцезнаходженням суб’єкта або в іншому належно облаштованому для проведення курсів місці, обраному суб’єктом.
16. Не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку проведення курсів суб’єкт надсилає інформацію до структурного підрозділу Міністерства про намір проведення курсів, строк та місце їх проведення з метою оприлюднення її на офіційному веб-сайті Міністерства юстиції України.
17. Навчання на курсах завершується проведенням суб’єктом, який здійснював навчання, підсумкового заліку. Порядок проведення підсумкового заліку визначається суб’єктом і затверджується його керівником. У разі успішного складання заліку суб’єкт не пізніше ніж у п'ятиденний строк з дня складання заліку видає особам свідоцтво про проходження навчання у сфері примусового виконання судових рішень і рішень інших органів (далі - свідоцтво).
18. Суб’єкт виключається з Переліку суб’єктів у разі порушення вимог, передбачених пунктами 4, 6-8, 12 цього розділу. Структурний підрозділ Міністерства надсилає суб’єкту інформаційний лист про виключення з Переліку суб’єктів та розміщує таку інформацію на офіційному веб-сайті Міністерства юстиції України. Суб’єкт має право повторно подати документи, передбачені пунктами 4, 7 цього розділу.
19. Строк дії свідоцтва становить один рік з дати його видачі.
20. Суб’єкти ведуть облік виданих свідоцтв і подають до структурного підрозділу Міністерства інформацію про видані свідоцтва про проходження навчання у сфері примусового виконання судових рішень і рішень інших органів особам, які мають намір здійснювати діяльність приватного виконавця, протягом п’яти робочих днів після їх видачі.
21. Структурний підрозділ Міністерства веде узагальнений облік осіб, яким видано свідоцтва.
Свідоцтва, видані суб’єктами, які не включені до Переліку суб’єктів на дату його видачі, вважаються недійсними.
III. Порядок проходження стажування
1. Стажування осіб проводиться з метою закріплення отриманих під час навчання знань та набуття практичних навичок у сфері примусового виконання судових рішень і рішень інших органів.
2. Стажування особи в органі державної виконавчої служби забезпечується міжрегіональними управліннями Міністерства юстиції України (далі - міжрегіональне управління).
Стажування особи у приватного виконавця забезпечується Радою приватних виконавців регіону, а у разі, якщо у виконавчому окрузі Раду приватних виконавців регіону не сформовано,- Радою приватних виконавців України (далі - Рада приватних виконавців).
3. Керівниками стажування осіб можуть бути керівники органів державної виконавчої служби міжрегіонального управління або приватний виконавець, строк здійснення діяльності якого становить більше одного року та до якого протягом останнього року не застосовувались дисциплінарні стягнення.
4. Керівник стажування визначається міжрегіональним управлінням, а у разі проходження стажування у приватного виконавця - Радою приватних виконавців.
( Абзац перший пункту 4 розділу III із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства юстиції
№ 1191/5 від 12.04.2019 )
Стажування у приватного виконавця можуть проходити одночасно не більше трьох осіб.
5. Строк проходження стажування становить 1 місяць.
6. Для проходження стажування особи подають до міжрегіонального управління або до Ради приватних виконавців заяву, до якої додаються копії:
документа, що посвідчує особу;
диплома про вищу юридичну освіту;
свідоцтва про проходження навчання.
Копії документів, які додаються до заяви, мають бути засвідчені підписом особи.
7. Про проходження особою стажування міжрегіональне управління видає наказ.
Проходження стажування у приватного виконавця здійснюється на підставі рішення Ради приватних виконавців.
8. Особою складається план проходження стажування (далі - план стажування), який затверджується керівником стажування.
План стажування складається особою на підставі типового плану про проходження стажування, який розробляється структурним підрозділом Міністерства та розміщується на офіційному веб-сайті Міністерства.
9. Подані особою документи формуються міжрегіональним управлінням, Радою приватних виконавців в особову справу особи, до якої долучаються наказ про проходження стажування (рішення), план стажування та документи за результатами проходження стажування. Особова справа зберігається в міжрегіональному управлінні, Раді приватних виконавців.
10. Під час проходження стажування особа може бути присутня при вчиненні заходів примусового виконання судових рішень та рішень інших органів.
11. За результатами проходження особою стажування складається довідка, яка повинна містити інформацію про:
підставу проходження стажування;
дату початку та закінчення стажування;
перелік виконаних особою завдань згідно з планом стажування;
дотримання норм поведінки;
особисті якості (працездатність, уміння навчатися, прагнення до підвищення професійного рівня, почуття відповідальності, комунікативні навички, стресостійкість, лідерські якості тощо).
Довідка про проходження особою стажування складається та підписується керівником стажування в останній день проходження особою стажування у двох примірниках. Стажування вважається таким, що відбулось, якщо особою виконано всі передбачені планом стажування завдання у встановлені строки.
Підпис керівника стажування скріплюється печаткою.
( Абзац сьомий пункту 11 розділу III із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства юстиції
№ 1191/5 від 12.04.2019 )
Один примірник довідки надається особі в останній день стажування для подальшого отримання свідоцтва про проходження стажування за формою, наведеною у додатку 1 до цього Порядку, інший долучається до особової справи особи.
12. Про проходження стажування міжрегіональне управління не пізніше ніж у п’ятиденний строк з дня отримання довідки видає особі свідоцтво про проходження стажування.
( Абзац перший пункту 12 розділу III із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства юстиції
№ 2402/5 від 05.08.2019 )
У разі проходження стажування у приватного виконавця свідоцтво про проходження стажування видає Рада приватних виконавців на підставі довідки про проходження особою стажування не пізніше ніж у п’ятиденний строк з дня її отримання.
IV. Порядок допуску до складання кваліфікаційного іспиту
Особа, яка пройшла навчання та стажування, подає до Кваліфікаційної комісії приватних виконавців (далі – Кваліфікаційна комісія) письмову заяву в паперовій формі про допуск до складання кваліфікаційного іспиту та документи, які підтверджують відповідність особи вимогам, встановленим
статтею 18 Закону України "Про органи та осіб, які здійснюють примусове виконання судових рішень і рішень інших органів", а саме:
( Абзац перший розділу IV із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства юстиції
№ 759/5 від 14.03.2025 )
копію диплома про вищу юридичну освіту;
витяг з інформаційно-аналітичної системи "Облік відомостей про притягнення особи до кримінальної відповідальності та наявності судимості" про притягнення до кримінальної відповідальності, відсутність (наявність) судимості або обмежень, передбачених кримінальним процесуальним законодавством України (повний);
інформаційну довідку з Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні правопорушення;
копії документів про наявність відповідного стажу роботи;
копію документа, що посвідчує особу;
копію свідоцтва про проходження особою навчання;
копію свідоцтва про проходження особою стажування (крім осіб, які відповідно до частини першої
статті 20 Закону України "Про органи та осіб, які здійснюють примусове виконання судових рішень і рішень інших органів" звільнені від проходження стажування);
копія документа про підтвердження рівня вільного володіння державною мовою;
дві фотокартки розміром 40x30 мм.
Копії документів, які додаються до заяви, повинні бути засвідчені особистим підписом особи.
V. Порядок складання кваліфікаційного іспиту
1. Структурний підрозділ Міністерства організовує розміщення повідомлення про проведення кваліфікаційного іспиту на офіційному веб-сайті Міністерства юстиції України не пізніш як за сім днів до дня його проведення.
2. Кваліфікаційною комісією затверджується графік проведення кваліфікаційного іспиту із зазначенням дати та часу його складання.
У період дії воєнного стану кваліфікаційний іспит може бути призначений не раніше 09:00 та повинен бути закінчений не пізніше 17:00.
3. Повідомлення про допуск осіб до складання кваліфікаційного іспиту повинно містити прізвища, імена та по батькові осіб з відміткою про допуск чи недопуск до його складання, а також графік проведення кваліфікаційного іспиту.
У разі зміни графіка, а також місця проведення кваліфікаційного іспиту Кваліфікаційна комісія не пізніше ніж за п’ять днів повідомляє про це осіб, допущених до його складання, телефоном, а також розміщує відповідне повідомлення на офіційному веб-сайті Міністерства юстиції України.
Особа, яка не має можливості з’явитися на кваліфікаційний іспит на дату, призначену Кваліфікаційною комісією, подає до Кваліфікаційної комісії заяву про перенесення дати іспиту.
У разі неявки на кваліфікаційний іспит без подання заяви про перенесення дати іспиту особа може бути допущена до складання іспиту в порядку, передбаченому розділом IV цього Порядку.
4. Для складання кваліфікаційного іспиту використовується електронна система для проведення автоматизованого анонімного тестування осіб, які виявили намір здійснювати діяльність приватного виконавця (далі - Система тестування).
Кваліфікаційний іспит проводиться в окремому приміщенні, в якому розміщуються автоматизовані робочі місця осіб, допущених до складання кваліфікаційного іспиту, окреме автоматизоване робоче місце для адміністрування Системи тестування з підключеним до нього принтером та відповідне комунікаційне обладнання.
Серверна частина програмного забезпечення Системи тестування розміщується на технічних ресурсах адміністратора Єдиних та Державних реєстрів, створення та забезпечення функціонування яких належить до компетенції Міністерства юстиції України.
Налаштування автоматизованих робочих місць осіб, допущених до складання кваліфікаційного іспиту, повинні забезпечувати відсутність доступу до інформаційних ресурсів мережі Інтернет.
Створення та налаштування Системи тестування, її технічне обслуговування та модернізація, а також вжиття технічних заходів для збереження даних, що містяться на сервері Системи тестування, здійснюються адміністратором Єдиних та Державних реєстрів, створення та забезпечення функціонування яких належить до компетенції Міністерства юстиції України.
5. Приміщення для проведення кваліфікаційного іспиту має відповідати умовам зручного розміщення та забезпечувати можливість індивідуальної роботи над тестами.
6. У день проведення іспиту особа, допущена до його складання, проходить реєстрацію, для чого подає секретарю кваліфікаційної комісії документ, що посвідчує особу.
7. Генерація облікових записів (імен доступу та паролів) осіб, допущених до іспиту, та внесення їх до Системи тестування здійснюється секретарем Кваліфікаційної комісії.
Перед початком іспиту особи, допущені до іспиту, отримують у секретаря Кваліфікаційної комісії на вибір запечатаний конверт з ім’ям доступу та відповідним паролем, що необхідні для реєстрації у Системі тестування. Другий примірник імені доступу та пароля скріплюється підписом особи із зазначенням її прізвища, імені та по батькові і розкривається секретарем Кваліфікаційної комісії лише після формування та роздрукування екзаменаційної відомості.
Після отримання імені доступу та відповідного пароля всіма особами секретар Кваліфікаційної комісії роз’яснює порядок проведення іспиту, а також демонструє процедуру виконання автоматизованого анонімного тестування у Cистемі тестування.
Перед початком іспиту секретар Кваліфікаційної комісії роз’яснює особливості проведення іспиту в разі оповіщення під час його проведення про загрозу або виникнення надзвичайних ситуацій.
8. Тестові завдання (перелік тестових питань теоретичної частини, ситуаційні завдання та практичні завдання) для кваліфікаційного іспиту затверджуються Кваліфікаційною комісією.
Перелік тестових питань теоретичної частини кваліфікаційного іспиту оприлюднюється на офіційному вебсайті Міністерства юстиції України. Ситуаційні завдання та практичні завдання, варіанти відповідей на тестові завдання оприлюдненню не підлягають.
Безпосереднє внесення до Системи тестування тестових завдань та відповідей на них здійснюється відповідальною особою, визначеною Кваліфікаційною комісією.
Розподіл тестових завдань здійснюється Системою тестування індивідуально для кожної особи шляхом випадкового вибору із загального переліку тестових питань та завдань.
9. Під час складання кваліфікаційного іспиту забороняється використовувати будь-які джерела інформації на паперових чи електронних носіях, а також засоби зв’язку. У разі виявлення, що особа під час складання кваліфікаційного іспиту користується забороненими джерелами інформації або засобами зв’язку, така особа за рішенням Кваліфікаційної комісії відсторонюється від участі в іспиті і вважається такою, що його не склала.
10. Присутнім представникам Асоціації приватних виконавців України, громадських об’єднань, засобів масової інформації забороняється:
втручатися у процес проведення іспиту;
перешкоджати проведенню іспиту, чинити дії, що порушують порядок його проведення або заважають здійснювати повноваження членам Кваліфікаційної комісії;
спілкуватися в будь-якій формі з учасниками іспиту під час виконання ними завдань, зокрема допомогати чи заважати їм;
чинити дії, що відволікають увагу учасників іспиту (фото- та відеозйомка зі спалахами, телефонні розмови тощо).
У разі порушення цих правил Кваліфікаційна комісія може видалити порушника.
11. Загальний час автоматизованого анонімного тестування становить чотири години. Перебіг часу для кожної особи розпочинається індивідуально після її авторизації у Системі тестування.
12. У разі неможливості проведення автоматизованого анонімного тестування в Системі тестування з технічних причин у засіданні Кваліфікаційної комісії оголошується перерва до їх усунення.
У разі оповіщення про загрозу або виникнення надзвичайних ситуацій під час проведення автоматизованого анонімного тестування, автоматизоване анонімне тестування зупиняється, у засіданні Кваліфікаційної комісії оголошується перерва до закінчення/відбою такого оповіщення.
Після закінчення/відбою оповіщення про загрозу або виникнення надзвичайної ситуації автоматизоване анонімне тестування відновлюється та відповідний невиконаний етап, який було зупинено, розпочинається спочатку. Розподіл тестових завдань для проходження відповідного етапу здійснюється Системою тестування шляхом випадкового вибору із загального переліку тестових питань та завдань.
У разі якщо час, відведений для виконання відповідного етапу, закінчується після 17:00 або в разі виникнення надзвичайної ситуації під час проведення автоматизованого анонімного тестування його проведення зупиняється та переноситься на іншу дату.
У разі зупинення автоматизованого анонімного тестування результати виконання кожного етапу автоматизованого анонімного тестування зберігаються в Системі тестування.
Про дату та час проведення перенесеного автоматизованого анонімного тестування особи, допущені до його складання, повідомляються в порядку, встановленому пунктом 3 цього розділу. Автоматизоване анонімне тестування розпочинається з невиконаного етапу, який було зупинено.
13. Автоматизоване анонімне тестування складається з теоретичної частини, ситуаційних завдань та практичного завдання і проводиться одночасно для всіх осіб, допущених до іспиту.
14. Теоретична частина автоматизованого анонімного тестування складається зі ста тестових питань, які обираються для кожного учасника тестування Системою тестування автоматично із загального переліку питань.
До кожного питання пропонується чотири варіанти відповідей, один з яких є правильним.
На виконання теоретичної частини автоматизованого анонімного тестування відводиться дві години.
( Абзац третій пункту 14 розділу V із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства юстиції
№ 2905/5 від 18.09.2017 )
Кожна правильна відповідь оцінюється Системою тестування в 0,5 бала.
Якщо не обрано жодної відповіді, у тому числі через закінчення встановленого часу, така відповідь зараховується як неправильна.
Теоретична частина вважається виконаною, якщо набрано не менше тридцяти п’яти балів. У цьому випадку особа автоматично допускається Системою тестування до виконання ситуаційних завдань.
( Абзац шостий пункту 14 розділу V із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства юстиції
№ 1513/5 від 05.05.2017 )
У разі набрання меншої кількості балів, у тому числі через закінчення часу, відведеного для виконання теоретичної частини, автоматизоване анонімне тестування автоматично припиняється Системою тестування та особа вважається такою, що не склала іспит.
Результати виконання теоретичної частини автоматизованого анонімного тестування формуються Системою тестування у вигляді відповідного повідомлення.
15. Ситуаційні завдання автоматизованого анонімного тестування (далі – ситуаційні завдання) включають в себе п’ять завдань по п’ять питань кожне.
До кожного питання ситуаційного завдання пропонується чотири варіанти відповідей, один з яких є правильним та оцінюється Системою тестування в один бал.
На виконання ситуаційних завдань відводиться одна година.
Якщо не обрано жодної відповіді, у тому числі через закінчення встановленого часу, така відповідь зараховується як неправильна.
Після закінчення виконання ситуаційних завдань або часу, відведеного для їх виконання, тестування автоматично припиняється Системою тестування незалежно від стану виконання завдання.
Ситуаційні завдання вважаються виконаними, якщо за результатами їх виконання набрано не менше двадцяти балів. У цьому випадку особа автоматично допускається Системою тестування до виконання практичного завдання.
У разі набрання меншої кількості балів, у тому числі через закінчення часу, відведеного для виконання ситуаційних завдань, автоматизоване анонімне тестування автоматично припиняється Системою тестування та особа вважається такою, що не склала іспит.
Результати виконання ситуаційних завдань формуються Системою тестування у вигляді відповідного повідомлення.
16. Виконання практичного завдання полягає у вирішенні особою запропонованої їй Системою тестування практичної ситуації, що виникає під час примусового виконання судових рішень і рішень інших органів, шляхом надання ґрунтовної відповіді та за необхідності складання проекту процесуального документа.
На виконання практичного завдання відводиться одна година.
17. Практичне завдання складається державною мовою та містить набір конкретних вихідних даних у вигляді відповідних документів, на основі яких особа, використовуючи комп’ютер, повинна підготувати ґрунтовну мотивовану відповідь та за необхідності проект процесуального документа з дотриманням вимог, встановлених чинним законодавством.
Оцінювання виконаного особою практичного завдання здійснюється Кваліфікаційною комісією без присутності осіб, що виконували практичне завдання, та за відсутності у Кваліфікаційної комісії інформації про те, якою саме особою виконано практичне завдання.
Показник успішності вирішення практичного завдання визначається Кваліфікаційною комісією відповідно до трьох критеріїв:
( Абзац третій пункту 17 розділу V із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства юстиції
№ 1191/5 від 12.04.2019 )
законність прийнятого рішення;
обґрунтованість прийнятого рішення;
відповідність проекту процесуального документа формі і змісту згідно з вимогами законодавства.
Дотримання вимог кожного критерію оцінюється Кваліфікаційною комісією у п’ять балів.
Якщо особою не надано відповіді, у тому числі через закінчення встановленого часу, така відповідь зараховується як неправильна.
Практичне завдання оцінюється індивідуально кожним членом Кваліфікаційної комісії за п’ятибальною шкалою оцінювання, в якій:
5 - досконалий рівень;
4 - добрий рівень;
3 - посередній рівень;
2 - низький рівень;
1 - дуже низький рівень.
Остаточна оцінка вираховується з використанням формули
де | а | - | сума балів, виставлених індивідуально кожним членом Кваліфікаційної комісії за результатом оцінки критерія; |
| b | - | кількість членів Кваліфікаційної комісії; |
| z | - | бал за результатом оцінки членами Кваліфікаційної комісії окремого критерію, округлений до сотої. |
Загальний бал вираховується шляхом складання балів кожного критерію оцінювання. Практичне завдання вважається виконаним, якщо за результатами його виконання набрано не менше дев’яти балів.
( Абзац двадцятий пункту 17 розділу V із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства юстиції
№ 1191/5 від 12.04.2019 )
Результат оцінювання практичного завдання вноситься до Системи тестування секретарем Кваліфікаційної комісії окремо щодо кожної особи, яка його виконувала.
18. Після закінчення виконання автоматизованого анонімного тестування всіма особами або часу, відведеного для його виконання, секретар Кваліфікаційної комісії формує в Системі тестування та роздруковує екзаменаційну відомість.
Екзаменаційна відомість містить перелік імен доступу осіб, які проходили автоматизоване анонімне тестування, кількість набраних за кожне завдання балів, загальний підсумковий результат та вільне поле для зазначення прізвищ, імен та по батькові, яке заповнюється після ідентифікації результатів автоматизованого анонімного тестування.
Ідентифікація результатів автоматизованого анонімного тестування здійснюється секретарем Кваліфікаційної комісії після формування та роздрукування екзаменаційної відомості у присутності всіх членів Кваліфікаційної комісії, що беруть участь у засіданні. Прізвища, імена та по батькові осіб, що складали іспит, заносяться секретарем Кваліфікаційної комісії до роздрукованої екзаменаційної відомості, яка скріплюється підписами всіх присутніх на засіданні членів Кваліфікаційної комісії.
19. Після закінчення іспиту секретар Кваліфікаційної комісії складає протокол, в якому зазначаються:
дата, час та місце проведення іспиту;
прізвища, імена та по батькові присутніх членів Кваліфікаційної комісії;
прізвища, імена та по батькові, реквізити паспортів осіб, допущених до складання іспиту;
отримані бали за результатами автоматизованого анонімного тестування;
прізвища, імена та по батькові осіб, які склали та які не склали іспит.
Протокол підписується головою та усіма присутніми на засіданні членами Кваліфікаційної комісії.
20. Кваліфікаційна комісія на підставі результатів складеного іспиту приймає рішення, що затверджується протоколом за результатами складання кваліфікаційного іспиту.
21. Кваліфікаційна комісія на підставі рішення про затвердження результатів складання кваліфікаційного іспиту приймає рішення про видачу Міністерством юстиції України особам, які склали кваліфікаційний іспит, посвідчення приватного виконавця.
Кваліфікаційний іспит вважається складеним, якщо особою набрано прохідний бал за кожним тестовим завданням.
22. Протокол, яким оформлено рішення Кваліфікаційної комісії про затвердження результатів кваліфікаційного іспиту та видачу особам, які склали кваліфікаційний іспит, посвідчення приватного виконавця не пізніше трьох робочих днів з дня підписання протоколу членами Кваліфікаційної комісії, надсилається Міністерству юстиції України.
Рішення Кваліфікаційної комісії про затвердження результатів кваліфікаційного іспиту та видачу особам, які склали кваліфікаційний іспит, посвідчення приватного виконавця не пізніше трьох робочих днів з дня підписання протоколу, яким оформлене таке рішення, доводиться до відома осіб, які складали кваліфікаційний іспит, шляхом розміщення на офіційному веб-сайті Міністерства юстиції України повідомлення про прийняте Кваліфікаційною комісією рішення, порядок його оскарження та ознайомлення з ним.
Рішення Кваліфікаційної комісії про затвердження результатів кваліфікаційного іспиту та видачу особам, які склали кваліфікаційний іспит, посвідчення приватного виконавця, може бути оскаржено в порядку, встановленому
Законом України "Про адміністративну процедуру" та/або до суду відповідно до закону.
VI. Порядок видачі посвідчення приватного виконавця та його помічника
1. Посвідчення приватного виконавця, зразок якого наведено у додатку 2 видається Міністерством юстиції України за підписом Міністра або його заступника особі, яка успішно склала кваліфікаційний іспит, на підставі відповідного рішення Кваліфікаційної комісії протягом десяти днів з дня складання кваліфікаційного іспиту.
2. Посвідчення про право на здійснення діяльності приватного виконавця видається без обмеження строку його дії.
За видачу посвідчення приватного виконавця особа, яка склала кваліфікаційний іспит, вносить плату у розмірі однієї мінімальної заробітної плати.
3. Посвідчення помічника приватного виконавця (додаток 3) видається Міністерством юстиції України за підписом Міністра або його заступника на підставі заяви приватного виконавця.
4. Власник посвідчення повинен дбайливо ставитись до посвідчення і мати його при собі під час виконання обов’язків приватного виконавця.
5. Забороняється передавати посвідчення іншим особам.
6. У разі втрати посвідчення його власник повинен протягом десяти календарних днів письмово повідомити про це Міністерство юстиції України, а в разі викрадення - також звернутися до органів Національної поліції України за місцем викрадення та дати оголошення про втрату або викрадення посвідчення до місцевих засобів масової інформації.
Втрачені посвідчення вважаються недійсними.
7. У разі пошкодження посвідчення й неможливості подальшого його використання приватний виконавець (помічник приватного виконавця) звертається протягом десяти календарних днів з моменту виявлення таких обставин із заявою про його заміну до Міністерства юстиції України.
8. Замість втраченого або пошкодженого посвідчення Міністерство юстиції України протягом десяти робочих днів з дня отримання заяви приватного виконавця (помічника приватного виконавця) про його заміну видає нове посвідчення з новим номером.
За повторну видачу посвідчення приватний виконавець вносить плату у розмірі однієї мінімальної заробітної плати.
9. Пошкоджене посвідчення здається до Міністерства юстиції України для його знищення.
10. Про повернуті, пошкоджені та втрачені посвідчення робиться відмітка в журналі обліку та видачі посвідчень приватного виконавця, який ведеться Міністерством юстиції України, за формою, визначеною у додатку 4 до цього Порядку.
11. Забороняється використання посвідчення після припинення діяльності приватного виконавця.
VII. Порядок виготовлення печатки приватного виконавця
1. Для виготовлення печатки приватний виконавець, який внесений до Єдиного реєстру приватних виконавців України та має розпочати свою діяльність, зобов’язаний замовити її виготовлення.
2. Печатка виготовляється за єдиним описом за рахунок коштів приватного виконавця, опис якої наводиться у додатку 5.
3. Виготовлення печаток здійснюється підприємствами згідно з чинним законодавством.
4. Приватний виконавець зобов’язаний у строк, що не перевищує 20 календарних днів з дня реєстрації діяльності приватного виконавця, надіслати до Міністерства юстиції України інформацію про виготовлення печатки та зразок її відбитка.
5. У разі пошкодження або знищення печатки приватний виконавець у одноденний термін подає заяву про цей факт до Міністерства юстиції України.
Повторне виготовлення печатки відбувається в порядку та з дотриманням вимог, встановлених цим Порядком.
6. Забороняється використання печатки після припинення діяльності приватного виконавця.
VIII. Доступ до автоматизованої системи виконавчого провадження
1. Доступ особи до Автоматизованої системи виконавчого провадження та інших Єдиних та Державних реєстрів, необхідних для здійснення діяльності приватного виконавця, надається після внесення інформації про неї до Єдиного реєстру приватних виконавців України за умови отримання нею теоретичних знань та практичних вмінь по роботі з Системою та Реєстрами.
Директор Департаменту з питань правосуддя та національної безпеки | О.М. Олійник |
Додаток 1
до Порядку допуску до професії
приватного виконавця
(пункт 11 розділу III)
СВІДОЦТВО
про проходження стажування
Додаток 2
до Порядку допуску до професії
приватного виконавця
(пункт 1 розділу VI)
ЗРАЗОК
посвідчення приватного виконавця
Додаток 3
до Порядку допуску до професії
приватного виконавця
(пункт 3 розділу VI)
ЗРАЗОК
посвідчення помічника приватного виконавця
Додаток 4
до Порядку допуску до професії
приватного виконавця
(пункт 10 розділу VI)
ФОРМА
журналу обліку та видачі посвідчень
___________________________________________________
(найменування органу юстиції)
№ з/п | Серія, номер посвідчення | Прізвище, ім’я, по батькові приватного виконавця | Посада | Дата видачі | Підпис приватного виконавця про отримання посвідчення | Відмітка про повернення (підпис відповідальної особи) | Примітка |
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 |
Додаток 5
до Порядку допуску до професії
приватного виконавця
(пункт 2 розділу VII)
ОПИС
печатки приватного виконавця
Печатка має форму правильного кола діаметром 45 мм, краї печатки обрамлено бортиком завтовшки 1 мм.
По бортику за годинниковою стрілкою інверсним мікрошрифтом розміщується напис, який містить:
повне найменування виконавчого округу;
слова "Приватний виконавець";
прізвище, ім'я та по батькові приватного виконавця.
Складові цього напису розділяються семикутними зірочками.
По зовнішньому колу печатки зліва направо центровим способом розміщуються:
верхнім рядком – слова "Приватний виконавець";
нижнім рядком – повне найменування виконавчого округу відповідно до статті 25 Закону України "Про органи та осіб, які здійснюють примусове виконання судових рішень і рішень інших органів", що закінчується семикутною зірочкою.
На нижньому стику напису "Приватний виконавець" розміщується напис, що містить прізвище, ім’я та по батькові приватного виконавця, який з обох боків виділено семикутними зірочками. Усі написи виконано спеціальним шрифтом (Arial).
У центрі печатки розміщується зображення малого Державного Герба України, яке обрамляється колом діаметром 24 мм (товщина лінії – 0,1 мм).
Для підвищення захисту вільна від зображення частина кола заповнюється складним малюнком. Вільна від зображення частина кола між бортиком і написом на зовнішньому колі заповнюється захисним растровим зображенням.
Печатка виготовляється з гуми або поліуретану.
Для печатки використовується штемпельна фарба синього кольору.