• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження Інструкції зі складання звітності про роботу слідчих

Генеральна прокуратура України , Національне антикорупційне бюро України, Міністерство фінансів України , Служба безпеки України , Міністерство внутрішніх справ України  | Наказ, Перелік, Довідка, Форма від 24.10.2017 № 298/875/593/866/200-О | Документ не діє
Реквізити
  • Видавник: Генеральна прокуратура України , Національне антикорупційне бюро України, Міністерство фінансів України , Служба безпеки України , Міністерство внутрішніх справ України
  • Тип: Наказ, Перелік, Довідка, Форма
  • Дата: 24.10.2017
  • Номер: 298/875/593/866/200-О
  • Статус: Документ не діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Генеральна прокуратура України , Національне антикорупційне бюро України, Міністерство фінансів України , Служба безпеки України , Міністерство внутрішніх справ України
  • Тип: Наказ, Перелік, Довідка, Форма
  • Дата: 24.10.2017
  • Номер: 298/875/593/866/200-О
  • Статус: Документ не діє
Документ підготовлено в системі iplex
ГЕНЕРАЛЬНА ПРОКУРАТУРА УКРАЇНИ
МІНІСТЕРСТВО ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ
СЛУЖБА БЕЗПЕКИ УКРАЇНИ
МІНІСТЕРСТВО ФІНАНСІВ УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНЕ АНТИКОРУПЦІЙНЕ БЮРО УКРАЇНИ
НАКАЗ
24.10.2017 № 298/875/593/866/200-О
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
17 листопада 2017 р.
за № 1401/31269
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Офісу Генерального прокурора № 349/576/211/464/87 від 31.07.2020 )
Про затвердження Інструкції зі складання звітності про роботу слідчих
Відповідно до статей 38, 39 Кримінального процесуального кодексу України, статті 1 Закону України "Про державну статистику" , статті 25 Закону України "Про прокуратуру" , з метою забезпечення достовірності обліку роботи слідчих органів прокуратури та органів досудового розслідування
НАКАЗУЄМО:
1. Затвердити Інструкцію зі складання звітності про роботу слідчих , що додається.
2. Управлінню організаційного забезпечення Єдиного реєстру досудових розслідувань та інформаційно-аналітичної роботи Генеральної прокуратури України забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України в установленому порядку.
3. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступників Генерального прокурора України, Голови Національної поліції України, Служби безпеки України, Голови Державної фіскальної служби України, Директора Національного антикорупційного бюро України згідно з розподілом обов’язків.
Генеральний прокурор
України

Ю. Луценко
Голова Служби безпеки
України

В. Грицак
Міністр внутрішніх справ
України

А. Аваков
Міністр фінансів УкраїниО. Данилюк
Директор Національного
антикорупційного бюро
України


А. Ситник
ПОГОДЖЕНО:
Т.в.о. Голови
Національної поліції України
генерал поліції третього рангу
Голова Державної служби
статистики України



О.Ф. Вакуленко

І. Вернер
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Генеральної
прокуратури України,
Міністерства внутрішніх
справ України,
Служби безпеки України,
Міністерства фінансів України,
Національного антикорупційного
бюро України
24.10.2017 № 298/875/593/866/200-О
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
17 листопада 2017 р.
за № 1401/31269
ІНСТРУКЦІЯ
зі складання звітності про роботу слідчих
І. Загальні положення
1. Ця Інструкція визначає порядок збору та формування показників про рух і результати досудового розслідування кримінальних проваджень слідчими органів прокуратури та органів досудового розслідування (слідчих підрозділів органів Національної поліції, безпеки, органів, що здійснюють контроль за додержанням податкового законодавства, підрозділів детективів і підрозділів внутрішнього контролю Національного антикорупційного бюро України).
2. Звітність про роботу слідчих органів прокуратури та органів досудового розслідування складається на бланках, наведених у додатках 1-12 до цієї Інструкції, за формами:
1) № 1-СЛ:
Про роботу слідчих органів прокуратури (без військових прокуратур) (додаток 1);
Про роботу слідчих військових прокуратур (додаток 2);
Про роботу слідчих органів Національної поліції (додаток 3);
Про роботу слідчих органів безпеки (додаток 4);
Про роботу слідчих органів, що здійснюють контроль за додержанням податкового законодавства (додаток 5);
Про роботу слідчих Національного антикорупційного бюро України (додаток 6);
2) № 1-СЛМ:
Основні показники роботи слідчих органів прокуратури (без військових прокуратур) (додаток 7);
Основні показники роботи слідчих військових прокуратур (додаток 8);
Основні показники роботи слідчих органів Національної поліції (додаток 9);
Основні показники роботи слідчих органів безпеки (додаток 10);
Основні показники роботи слідчих органів, що здійснюють контроль за додержанням податкового законодавства (додаток 11);
Основні показники роботи слідчих Національного антикорупційного бюро України (додаток 12).
3. Звітність за формою № 1-СЛ є адміністративною звітністю, № 1-СЛМ - відомчою, що складається на підставі даних, внесених до Єдиного реєстру досудових розслідувань (далі - Реєстр).
4. Для контролю за станом обліково-реєстраційної дисципліни щомісяця складається довідка про результати розслідування кримінальних проваджень (далі - Довідка) (додаток 13), у якій відображаються показники роботи слідчого підрозділу органу прокуратури або органу досудового розслідування за один місяць.
ІІ. Порядок складання та подання звітності
1. Звітність за формою № 1-СЛ складається органами прокуратури та органами досудового розслідування чотири рази на рік (за перший квартал, перше півріччя, дев’ять місяців та за рік з наростаючим підсумком з початку року), звітність за формою № 1-СЛМ - за один, два, чотири, п`ять, сім, вісім, десять і одинадцять місяців.
2. Керівники органів досудового розслідування подають звітність за формами № 1-СЛ та № 1-СЛМ керівнику відповідної прокуратури разом із Довідкою.
3. Керівники місцевих прокуратур перед поданням до прокуратури вищого рівня звітності за формами № 1-СЛ, № 1-СЛМ органів Національної поліції та органів, що здійснюють контроль за додержанням податкового законодавства, зобов’язані перевірити достовірність відображених у звіті показників, попередньо звіривши їх з даними, внесеними до Реєстру.
4. Звіти за формами № 1-СЛ та № 1-СЛМ підписуються особисто керівниками органів досудового розслідування, слідчих підрозділів регіональних прокуратур, які є відповідальними за достовірність і повноту відображених у звітності показників.
5. Зведена звітність за формами № 1-СЛ та № 1-СЛМ складається окремо по кожному відомству Генеральною прокуратурою України, Національною поліцією України, Службою безпеки України, Державною фіскальною службою України, які самостійно здійснюють обробку звітів, надісланих від підпорядкованих підрозділів електронною поштою у строки, встановлені в пункті 2 розділу VIII цієї Інструкції.
6. У таблицях звітів за формами № 1-СЛ та № 1-СЛМ для перевірки правильності підрахунків передбачено контрольний рядок, у якому підсумовуються всі числа у відповідних графах з першого до останнього рядка, включаючи дані, зазначені в рядках "у тому числі", "з них". Підрахунок даних і відображення їх у контрольному рядку є обов’язковим для всіх таблиць звітності.
7. У звітності про роботу слідчих за формами № 1-СЛ, № 1-СЛМ існує логічний взаємозв’язок між показниками. Для забезпечення їх достовірності необхідно дотримуватися контрольних рівностей показників (додаток 14).
Якщо у звітності допущені відхилення від контрольних рівностей показників, в окремій довідці, яка подається зі звітом, пояснюються причини.
8. У звітності за формами № 1-СЛ та № 1-СЛМ відображаються всі передбачені в них показники.
9. Коригування показників звітності за формами № 1-СЛ та № 1-СЛМ органів прокуратури проводиться в процесі формування зведеного звіту по Україні не пізніше 05 числа місяця, який настає за звітним періодом, органів досудового розслідування - не пізніше 08 числа місяця.
10. Особою, яка відповідає за формування звітності, за наявності підстав і згоди керівника органу досудового розслідування, керівника слідчого підрозділу регіональної прокуратури вносяться зміни до звітності.
11. Підставою для коригування показників у надісланих до Генеральної прокуратури України, Національної поліції України, Служби безпеки України та Державної фіскальної служби України звітах є лист з поясненням причин коригування, який підписується відповідним керівником органу досудового розслідування, а також керівником регіональної прокуратури.
Зазначений лист надсилається поштою, а в разі необхідності термінового повідомлення - засобами електронного зв’язку з подальшим направленням письмового підтвердження. Такі самі повідомлення направляються і до відповідних центральних органів за підвідомчістю.
12. Зведені звіти про роботу слідчих органів прокуратури, органів досудового розслідування області (регіону) підписуються особисто керівниками регіональних прокуратур після попереднього візування їх відповідними заступниками керівників регіональних прокуратур та керівниками органів досудового розслідування, слідчих підрозділів регіональних прокуратур.
Зазначені посадові особи перед візуванням зведених звітів організовують обов’язкову перевірку достовірності показників звітності, правильності їх заповнення.
13. Керівники підрозділів з питань ведення Єдиного реєстру досудових розслідувань та інформаційно-аналітичної роботи регіональних прокуратур організовують вивчення правильності відображення показників у звітах органів прокуратури та органів досудового розслідування з використанням відомостей, внесених до Реєстру.
Перевірений звіт подається на підпис керівнику регіональної прокуратури.
14. Якщо у керівника органу досудового розслідування є заперечення щодо зауважень прокурора стосовно достовірності відображення даних у звітах, а також у разі відсутності єдиного підходу до вирішення цього питання керівник слідчого підрозділу направляє лист прокурору вищого рівня з викладенням причин та підстав прийняття такого рішення, який розглядається відповідно до чинного законодавства.
15. Структурні підрозділи Генеральної прокуратури України, які здійснюють досудове розслідування, звіти за формами № 1-СЛ та № 1-СЛМ разом із Довідкою подають до підрозділу з питань організаційного забезпечення Єдиного реєстру досудових розслідувань та інформаційно-аналітичної роботи Генеральної прокуратури України після підпису керівником самостійного структурного підрозділу та заступником Генерального прокурора згідно з розподілом обов’язків.
16. Звіти за формами № 1-СЛ, № 1-СЛМ слідчих підрозділів центральних апаратів Національної поліції України, Служби безпеки України та Державної фіскальної служби України разом із Довідкою подаються до управлінь (відділів) Генеральної прокуратури України, які здійснюють нагляд за додержанням законів при провадженні досудового розслідування, а до підрозділу з питань організаційного забезпечення Єдиного реєстру досудових розслідувань та інформаційно-аналітичної роботи Генеральної прокуратури України - після погодження з відповідним підрозділом Генеральної прокуратури України, який здійснює нагляд за додержанням законів відповідним правоохоронним органом, та після підписання заступником Генерального прокурора згідно з розподілом обов’язків.
17. Звіти за формами № 1-СЛ, № 1-СЛМ Національного антикорупційного бюро України подаються до Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Генеральної прокуратури України.
18. Виявлені після надсилання звітів до Генеральної прокуратури України неточності чи помилки усуваються після надходження листів прокурорів, які підписали звіти, з наведенням причин допущених неточностей.
Зазначена інформація враховується в процесі формування в підрозділі з питань організаційного забезпечення Єдиного реєстру досудових розслідувань та інформаційно-аналітичної роботи Генеральної прокуратури України зведеного звіту по Україні до його підписання.
19. У звітах у виняткових випадках допускається щомісячне чи щоквартальне коригування даних. Внесення змін до затверджених річних звітів по Україні забороняється.
20. Якщо в річному звіті умисно чи через неналежне виконання службових обов’язків працівниками, на яких покладено формування звітності, допущено неповноту обліку відомостей про дотримання конституційних прав громадян, відповідні показники переносяться у наступний звітний період. У цьому випадку до Генеральної прокуратури України та відповідних відомств разом зі звітами направляються листи керівників слідчих підрозділів органів прокуратури, Національної поліції, безпеки, органів, що здійснюють контроль за додержанням податкового законодавства, регіонального рівня та Національного антикорупційного бюро України про причини допущених неточностей і заходи, вжиті щодо винних осіб.
21. У разі невідображення в річному звіті даних щодо виправданих осіб та осіб, стосовно яких кримінальні провадження закриті судом за реабілітуючими підставами, а також підозрюваних (обвинувачених), щодо яких провадження закрито за реабілітуючими підставами на стадії досудового розслідування, їх число обліковується у звітах за формами № 1-СЛМ та № 1-СЛ відповідно в січні та наступних місяцях звітного періоду незалежно від року, але не більше п’яти років з моменту прийняття рішення стосовно особи у кримінальному провадженні, якщо воно не скасовано прокурором або судом.
22. Звіти за формами № 1-СЛ та № 1-СЛМ про роботу слідчих органів прокуратури складаються у двох примірниках, Національного антикорупційного бюро України - у трьох, Національної поліції, безпеки та органів, що здійснюють контроль за додержанням податкового законодавства,- у чотирьох.
Перший примірник звіту направляється для складання зведеного звіту до відповідних органів вищого рівня, другий і третій передаються прокурору, який здійснює нагляд за додержанням законів при провадженні досудового розслідування, один з яких передається ним прокурору вищого рівня, четвертий примірник залишається в органі досудового розслідування, яким складено звіт.
23. Генеральна прокуратура України за підсумками півріччя та року надсилає до Державної служби статистики України копії зведених звітів за формою № 1-СЛ по Україні по кожному відомству та окремо копію звітності Головної військової прокуратури Генеральної прокуратури України.
24. Звіти реєструються і копіюються відповідно до організаційно-розпорядчих документів з питань діловодства. Направлення звітів в електронному вигляді до відповідного органу вищого рівня здійснюється разом з їх надсиланням поштою в паперовому вигляді.
25. Строки зберігання звітів в електронному вигляді відповідають строкам зберігання паперових звітів відповідно до встановлених правил діловодства.
ІІІ. Особливості складання звіту про роботу слідчих органів прокуратури
1. Керівники слідчих управлінь (відділів) регіональних прокуратур складають звіт про роботу слідчих самостійного структурного підрозділу, організовують перевірку достовірності відображених у ньому показників, попередньо звіривши їх з даними, внесеними до Реєстру, підписують та подають його разом із Довідкою до підрозділу з питань ведення Єдиного реєстру досудових розслідувань та інформаційно-аналітичної роботи регіональної прокуратури в електронному та паперовому вигляді.
2. Керівник підрозділу з питань ведення Єдиного реєстру досудових розслідувань та інформаційно-аналітичної роботи регіональної прокуратури організовує вивчення правильності відображення показників у звітності, в тому числі забезпечує порівняння звіту, отриманого каналами електронного зв’язку, з паперовим звітом, наданим слідчим підрозділом цієї прокуратури, відомостями, внесеними до Реєстру, і Довідкою, а також перевірку дотримання всіх контрольних та логічних рівностей.
3. Звіт про роботу слідчих підписується керівником регіональної прокуратури після візування його заступниками, на яких покладено обов’язки організації досудового розслідування в органах прокуратури та наглядової діяльності у кримінальних провадженнях.
4. Керівники військових прокуратур гарнізонів складають звіти за формами № 1-СЛ і № 1-СЛМ, перевіряють достовірність відображених показників, попередньо звіривши їх з даними, внесеними до Реєстру, та подають звіти разом із Довідкою до військових прокуратур регіонів каналами електронного зв’язку та в паперовому вигляді.
5. Керівник військової прокуратури регіону організовує перевірку достовірності звітних даних.
6. Керівник підрозділу з питань ведення Єдиного реєстру досудових розслідувань та інформаційно-аналітичної роботи організовує складання зведеного звіту на підставі отриманої з прокуратур гарнізонів каналами електронного зв’язку звітності та включення до нього даних звіту слідчого підрозділу військової прокуратури регіону.
Зазначений керівник забезпечує вивчення правильності відображення показників у звітності з використанням даних, внесених до Реєстру, в тому числі перевірку контрольних та логічних рівностей показників, а також надсилання звітності за формами № 1-СЛ, № 1-СЛМ до Головної військової прокуратури Генеральної прокуратури України.
7. Керівник підрозділу, який здійснює нагляд за додержанням законів при провадженні досудового розслідування, організовує до підписання звіту перевірку показників слідчої звітності з використанням даних, внесених до Реєстру, та є відповідальним за їх достовірність.
Відповідна робота проводиться без виклику керівників військових прокуратур гарнізонів.
8. У Головній військовій прокуратурі Генеральної прокуратури України організовується перевірка звітів, що надійшли з військових прокуратур регіонів, і складається зведений звіт, до якого включаються показники роботи слідчих підрозділів Головної військової прокуратури.
9. Один примірник зведеного звіту направляється до підрозділу з питань організаційного забезпечення Єдиного реєстру досудових розслідувань та інформаційно-аналітичної роботи Генеральної прокуратури України.
10. Керівники регіональних прокуратур відповідають за організацію контролю за достовірністю даних про результати роботи слідчих органів прокуратури.
ІV. Особливості складання звіту про роботу слідчих органів Національної поліції
1. Звітність за формами № 1-СЛ, № 1-СЛМ про роботу слідчих органів Національної поліції підписується керівником слідчого відділу (відділення) територіального (відокремленого) підрозділу поліції і подається разом із Довідкою до місцевої прокуратури, якою здійснюється нагляд за додержанням законів при провадженні досудового розслідування.
Звіт про результати досудового розслідування у кримінальних провадженнях, де процесуальне керівництво здійснюється прокурорами військових прокуратур, разом із Довідкою подається також керівникам військових прокуратур.
2. Після перевірки достовірності даних, унесених до звіту органом поліції, звіт підписується керівником прокуратури з подальшою реєстрацією його органом поліції.
3. Підписані керівниками органів досудового розслідування звіти подаються до головних управлінь Національної поліції (далі - ГУНП), де керівники слідчих управлінь перевіряють достовірність звітних показників, узагальнюють отримані дані та складають зведені звіти.
4. Структурні підрозділи слідчих управлінь ГУНП у місті Києві, областях, слідчий відділ ГУНП в Автономній Республіці Крим і місті Севастополі складають звіти лише про роботу підпорядкованих слідчих. Зазначені звіти підписують керівники слідчих підрозділів слідчих управлінь та керівники прокуратур, які здійснюють нагляд за додержанням законів при провадженні досудового розслідування.
Один примірник підписаного звіту передається разом із Довідкою для складання зведеного звіту до Головного слідчого управління Національної поліції України (далі - ГСУ НП), інший - до регіональної прокуратури.
5. Після перевірки достовірності даних зведеного звіту, підписаного керівником слідчого управління ГУНП у місті Києві, областях, слідчого відділу ГУНП в Автономній Республіці Крим і місті Севастополі, звіт підписується керівником регіональної прокуратури після візування його заступником, який згідно з розподілом обов’язків відповідає за вказаний напрям роботи.
6. Звіти за формами № 1-СЛ та № 1-СЛМ з показниками роботи слідчих ГУНП складаються в п’яти примірниках, два з яких передаються регіональному прокурору, один з них надсилається до Генеральної прокуратури України, третій - передається до ГСУ НП, четвертий - до підрозділу інформаційної підтримки та координації поліції "102" ГУНП для передачі електронною поштою до Департаменту інформаційної підтримки та координації поліції "102" Національної поліції України, п’ятий - залишається в ГУНП.
7. Керівники слідчих підрозділів ГСУ НП складають звіти лише про роботу підпорядкованих слідчих.
Зазначені звіти підписують керівники слідчих підрозділів та керівники управлінь Генеральної прокуратури України, які здійснюють нагляд за додержанням законів при провадженні досудового розслідування.
Перший примірник звіту передається до Департаменту інформаційної підтримки та координації поліції "102" Національної поліції України для складання зведеного звіту, другий - до Генеральної прокуратури України разом із Довідкою, третій - залишається в ГСУ НП.
8. До зведених звітів про роботу слідчих підрозділів ГУНП у місті Києві, областях, Автономній Республіці Крим і місті Севастополі забороняється включати дані про роботу слідчих, які їм не підпорядковані.
9. До зведеного звіту, який складається в ГСУ НП, включаються лише дані про роботу підлеглих територіальних підрозділів, центрального апарату, а також відділів, відділень поліції у метрополітені, аеропорту, річковому порту, на станції, водосховищі, відділу (відділення) спеціальної поліції.
10. Усі кримінальні провадження, які розслідуються відділами (відділеннями) органів поліції в річкових і морських портах та в аеропортах, підлягають включенню до відповідних граф зведених звітів за формами № 1-СЛ та № 1-СЛМ територіальних органів Національної поліції.
Якщо на території одного регіону є кілька відділів (відділень) поліції в річкових і морських портах та в аеропортах, складається зведений звіт про роботу цих органів, дані якого включаються до зведеного звіту про роботу слідчих області (регіону).
11. Показники роботи слідчих органів поліції спеціальної поліції, що відображаються у звітності за формами № 1-СЛ та № 1-СЛМ, обліковуються у відповідних звітах територіальних ГУНП, яким вони підпорядковані.
12. Дані про роботу з розслідування злочинів, учинених в установах виконання покарань Державної кримінально-виконавчої служби України, що проводилась органами досудового розслідування територіальних органів поліції, відображаються у звітах за формами № 1-СЛ та № 1-СЛМ, які складаються цими органами, та включаються до зведених звітів регіонів.
V. Особливості складання звіту про роботу слідчих органів безпеки
1. Керівники регіональних органів Служби безпеки України складають та подають звіт за формами № 1-СЛ, 1-СЛМ разом із Довідкою до прокуратури, якою здійснюється безпосередній нагляд за додержанням законів органом безпеки під час досудового розслідування, та до Головного слідчого управління Служби безпеки України (далі - ГСУ СБ України).
Звіт про результати досудового розслідування у кримінальних провадженнях, процесуальне керівництво в яких здійснюється прокурорами військових прокуратур, разом із Довідкою надається також керівникам військових прокуратур.
2. Звіт підписується керівником регіональної прокуратури після візування заступником керівника регіональної прокуратури, який згідно з розподілом обов’язків відповідає за вказаний напрям роботи.
3. Після підписання перший примірник звіту надсилається до ГСУ СБ України, другий - до Генеральної прокуратури України, третій залишається в органі досудового розслідування.
4. Керівник ГСУ СБ України складає звіт лише про роботу підпорядкованих слідчих.
Зазначений звіт підписується керівником ГСУ СБ України та керівником відділу Генеральної прокуратури України, який здійснює нагляд за додержанням законів органами безпеки під час досудового розслідування.
5. Один примірник підписаного звіту залишається в ГСУ СБ України для складання відповідальною особою зведеного звіту, інший - надсилається до Генеральної прокуратури України.
6. ГСУ СБ України організовує перевірку звітів про роботу органів досудового розслідування регіональних органів Служби безпеки України та складає зведений звіт у двох примірниках. Один примірник звіту направляється до Генеральної прокуратури України, інший - залишається в ГСУ СБ України.
VІ. Особливості складання звіту про роботу слідчих органів, що здійснюють контроль за додержанням податкового законодавства
1. Керівник слідчого підрозділу регіонального органу, що здійснює контроль за додержанням податкового законодавства, складає та подає разом із Довідкою підписаний ним звіт на підпис прокурору, який здійснює нагляд за додержанням законів цим органом досудового розслідування.
2. Якщо слідчий підрозділ здійснює розслідування кримінальних правопорушень, вчинених на території кількох районів, звіти за формами № 1-СЛ та № 1-СЛМ подаються на підпис керівнику прокуратури, який здійснює нагляд за додержанням законів відповідним слідчим підрозділом.
3. Після перевірки достовірності даних, унесених до звіту підрозділом, що здійснює контроль за додержанням податкового законодавства, звіт підписується керівником прокуратури та реєструється підрозділом органу, що здійснює контроль за додержанням податкового законодавства. Перший примірник звіту направляється для складання зведеного звіту до слідчого підрозділу органу вищого рівня, що здійснює контроль за додержанням податкового законодавства, другий, третій примірники передаються керівнику прокуратури, що здійснює нагляд за додержанням законів при провадженні досудового розслідування, який направляє один з примірників до прокуратури вищого рівня, четвертий примірник залишається у слідчому відділі (відділенні) органу, що здійснює контроль за додержанням податкового законодавства.
4. Керівники слідчих підрозділів органів, що здійснюють контроль за додержанням податкового законодавства у місті Києві, областях, складають зведені звіти на підставі звітів, наданих слідчими підрозділами нижчого рівня (за наявності таких підрозділів).
5. Підписані керівниками слідчих підрозділів органів, що здійснюють контроль за додержанням податкового законодавства у місті Києві та областях, зведені звіти подаються для підписання керівникам регіональних прокуратур після візування заступником керівника регіональної прокуратури, який згідно з розподілом обов’язків відповідає за вказаний напрям роботи.
6. Керівники слідчих підрозділів кримінальних розслідувань слідчих управлінь фінансових розслідувань у місті Києві, областях складають звіти лише про роботу підпорядкованих слідчих. Звіти підписують керівники слідчих підрозділів і керівники прокуратур, які здійснюють нагляд за додержанням законів при провадженні досудового розслідування.
Перший примірник підписаного звіту передається для складання зведеного звіту до слідчого управління фінансових розслідувань органів, що здійснюють контроль за додержанням податкового законодавства у місті Києві та областях, другий - до регіональної прокуратури, третій - залишається в підрозділі.
7. Керівник слідчого управління Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби України (далі - ОВПП) складає звіти лише про роботу підпорядкованих слідчих та після підписання звіту керівником управління Генеральної прокуратури України, що здійснює нагляд за додержанням законів при провадженні досудового розслідування, подає один примірник безпосередньо до Головного слідчого управління фінансових розслідувань Державної фіскальної служби України (далі - ГСУ ФР ДФС) для включення його до зведеного звіту по Україні.
8. Керівник слідчого управління кримінальних розслідувань ГСУ ФР ДФС складає звіти лише про роботу підпорядкованих слідчих. Зазначені звіти підписує керівник слідчого управління кримінальних розслідувань та керівник управління Генеральної прокуратури України, що здійснює нагляд за додержанням законів при провадженні досудового розслідування.
Один примірник підписаного звіту направляється до Генеральної прокуратури України, інший - залишається в ГСУ ФР ДФС для складання зведеного звіту по Україні.
9. ГСУ ФР ДФС організовує перевірку звітів слідчих управлінь фінансових розслідувань у місті Києві, областях, ОВПП, складає зведений звіт по Україні та надсилає один примірник до Генеральної прокуратури України.
VІІ. Особливості складання звіту про роботу підрозділів Національного антикорупційного бюро України
1. У Національному антикорупційному бюро України (далі - Національне бюро) складається звітність за формами № 1-СЛ, № 1-СЛМ підпорядкованих підрозділів та перевіряється достовірність відображених у звітах показників з використанням відомостей, внесених до Реєстру.
2. Перший та другий примірники підписаного звіту направляються разом із Довідкою до Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Генеральної прокуратури України, третій - залишається в центральному управлінні Національного бюро.
3. Керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Генеральної прокуратури України організовує перевірку достовірності показників звітності з використанням відомостей, внесених до Реєстру, та правильності її заповнення.
4. Один примірник звіту Спеціалізована антикорупційна прокуратура направляє до підрозділу з питань організаційного забезпечення Єдиного реєстру досудових розслідувань та інформаційно-аналітичної роботи Генеральної прокуратури України.
VІІІ. Строки подання звітності
1. Звітність подається до встановленого строку. Датою подання звіту вважається дата його надходження до органів вищого рівня. Якщо дата подання звіту припадає на вихідний або святковий день, датою подання звіту вважається наступний перший робочий день.
2. Звіти за формами № 1-СЛ та № 1-СЛМ подаються до органів вищого рівня до таких чисел місяця, що настає за звітним періодом:
1) в органах прокуратури:
слідчі підрозділи регіональних прокуратур - керівнику регіональної прокуратури - до 03 числа місяця;
керівники регіональних прокуратур - Генеральній прокуратурі України - до 05 числа місяця;
структурні підрозділи Генеральної прокуратури України, які здійснюють досудове розслідування, - підрозділу з питань організаційного забезпечення Єдиного реєстру досудових розслідувань та інформаційно-аналітичної роботи Генеральної прокуратури України - до 03 числа місяця;
керівники військових прокуратур гарнізонів - керівнику військової прокуратури регіону - до 03 числа місяця;
слідчі підрозділи Головної військової прокуратури Генеральної прокуратури України - заступнику Генерального прокурора - Головному військовому прокурору - до 03 числа місяця;
керівники військових прокуратур регіонів - Головній військовій прокуратурі Генеральної прокуратури України - до 04 числа місяця;
Головна військова прокуратура Генеральної прокуратури України - підрозділу з питань організаційного забезпечення Єдиного реєстру досудових розслідувань та інформаційно-аналітичної роботи Генеральної прокуратури України - до 05 числа місяця;
Генеральна прокуратура України - Державній службі статистики України - на 35 день, що настає за звітним періодом (півріччя, рік);
2) в органах Національної поліції:
слідчі відділи (відділення) управлінь, відділів (відділень) поліції, відділів (відділень) спеціальної поліції ГУНП у місті Києві, областях - керівнику місцевої прокуратури - до 02 числа місяця;
слідчі відділи (відділення) управлінь, відділів (відділень) поліції, відділів (відділень) спеціальної поліції ГУНП у місті Києві, областях - ГУНП у місті Києві, областях - до 03 числа місяця;
слідчі управління ГУНП у місті Києві, областях, слідчий відділ ГУНП в Автономній Республіці Крим та місті Севастополі - керівникам регіональних прокуратур - до 04 числа місяця;
структурні підрозділи ГСУ НП - Генеральній прокуратурі України - до 04 числа місяця;
головні управління Національної поліції у місті Києві, областях, Автономній Республіці Крим та місті Севастополі - керівникам регіональних прокуратур та до центрального органу управління Національної поліції України - до 05 числа місяця;
ГСУ НП - Генеральній прокуратурі України - до 08 числа місяця;
Генеральна прокуратура України - Державній службі статистики України - на 35 день, що настає за звітним періодом (півріччя, рік);
3) в органах безпеки:
управління Служби безпеки України в областях і в місті Києві - керівнику регіональної прокуратури та до ГСУ СБ України - до 03 числа місяця;
ГСУ СБ України - Генеральній прокуратурі України - до 03 числа місяця;
Служба безпеки України - Генеральній прокуратурі України - до 08 числа місяця;
Генеральна прокуратура України - Державній службі статистики України - на 35 день, що настає за звітним періодом (півріччя, рік);
4) в органах, що здійснюють контроль за додержанням податкового законодавства:
слідчі підрозділи органів, що здійснюють контроль за додержанням податкового законодавства, міського та районного рівнів - керівнику місцевої прокуратури та до слідчих органів, що здійснюють контроль за додержанням податкового законодавства в областях, місті Києві, - до 02 числа місяця;
слідчі підрозділи органів, що здійснюють контроль за додержанням податкового законодавства в областях, місті Києві, - керівникам регіональних прокуратур - до 03 числа місяця;
слідче управління кримінальних розслідувань ГСУ ФР ДФС, слідче управління ОВПП - Генеральній прокуратурі України - до 05 числа місяця;
слідчі підрозділи органів, що здійснюють контроль за додержанням податкового законодавства в областях, місті Києві, ОВПП - ГСУ ФР ДФС - до 05 числа місяця;
ГСУ ФР ДФС - Генеральній прокуратурі України - до 08 числа місяця;
Генеральна прокуратура України - Державній службі статистики України - на 35 день, що настає за звітним періодом (півріччя, рік);
5) у Національному бюро:
Центральне управління Національного бюро - керівнику Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Генеральної прокуратури України - до 06 числа місяця;
Спеціалізована антикорупційна прокуратура Генеральної прокуратури України - підрозділу з питань організаційного забезпечення Єдиного реєстру досудових розслідувань та інформаційно-аналітичної роботи Генеральної прокуратури України - до 08 числа місяця;
Генеральна прокуратура України - Державній службі статистики України - на 35 день, що настає за звітним періодом (півріччя, рік).
3. Зведені звіти по Україні за формами № 1-СЛ та № 1-СЛМ складаються та підписуються Генеральною прокуратурою України до 07 числа місяця, що настає за звітним періодом, Національною поліцією України, Службою безпеки України, Державною фіскальною службою України і Національним бюро - до 08 числа місяця, що настає за звітним періодом.
4. До Генеральної прокуратури України Національна поліція України, Служба безпеки України та Державна фіскальна служба України надсилають два, а Національне бюро - три примірники підписаного зведеного звіту за перше півріччя та рік для подальшої передачі одного з них до Державної служби статистики України.
5. Відповідальними особами за своєчасне подання звітності органам вищого рівня за підпорядкованістю є керівники прокуратур та керівники органів досудового розслідування, які підписали звіти.
Керівники регіональних прокуратур у разі неможливості своєчасного подання звітів надсилають їх до підрозділу з питань організаційного забезпечення Єдиного реєстру досудових розслідувань та інформаційно-аналітичної роботи Генеральної прокуратури України спеціальним зв’язком.
ІХ. Порядок формування показників таблиці звіту за формою № 1-СЛ "Кількість кримінальних проваджень, у яких закінчено досудове розслідування (без повторних)"
1. У таблиці 1 звітності військових прокуратур, органів Національної поліції, безпеки та органів, що здійснюють контроль за додержанням податкового законодавства, обліковуються кримінальні провадження за видами правопорушень, передбачених Кримінальним кодексом України (далі - КК України), які згідно з вимогами Кримінального процесуального кодексу України (далі - КПК України) підслідні відповідним органам (стаття 216 КПК України).
2. У таблиці 1 звітності органів прокуратури (без військових прокуратур) обліковуються кримінальні провадження щодо кримінальних правопорушень, вчинених державними службовцями, посади яких належать до категорії "А" та "Б", працівниками правоохоронних органів та суддями. У таблиці вказуються закінчені кримінальні провадження щодо кримінальних правопорушень, скоєних зазначеними суб’єктами як у сфері службової діяльності, так і не пов’язані зі службовою діяльністю.
У зазначеній таблиці підрозділів Національного бюро відображаються кримінальні провадження щодо корупційних правопорушень за видами правопорушень, передбачених приміткою до статті 45 КК України, а також за суб’єктами їх вчинення, визначеними частиною п’ятою статті 216 КПК України.
3. У графі 1 таблиці 1 зазначаються обвинувальні акти в кримінальних провадженнях, направлені до суду у звітному періоді (без повторно направлених), з розбивкою за видами кримінальних правопорушень та суб’єктів, які їх учинили.
4. Облік кримінальних правопорушень, які не виокремлено в рядках таблиці 1, здійснюється в рядку "інші кримінальні правопорушення" (для Національного бюро - в рядку "інших осіб").
У зазначеному рядку таблиці 1 звітності органів прокуратури (без військових прокуратур) відображаються також кримінальні провадження щодо правопорушень, розслідуваних слідчими органів прокуратури в порядку, передбаченому пунктом 6 Перехідних положень КПК України.
Якщо в кримінальному провадженні, крім підозрюваних осіб, облік яких виокремлено в рядках, є інші особи, які вчинили кримінальні правопорушення, вони обліковуються в рядку таблиці 1 "інші кримінальні правопорушення" (для Національного бюро - в рядку "інших осіб") за відсутності в цьому рядку облікованого кримінального провадження.
5. Рядок "Усього" таблиці 1 є підсумковим. У ньому обліковується загальна кількість кримінальних проваджень, розслідування яких закінчено слідчими (детективами).
6. У таблиці 1 обліковуються також направлені до суду клопотання про застосування примусових заходів медичного характеру, які до рядка "Усього" не включаються.
7. При відображенні даних щодо кількості кримінальних проваджень про тяжкі та особливо тяжкі злочини необхідно керуватися частинами четвертою, п’ятою статті 12 КК України. Число таких проваджень не перевищує загальної кількості закінчених кримінальних проваджень, зазначених у рядку "Усього".
8. Підставою для обліку у звітності кримінальних проваджень щодо злочинів, вчинених організованими групами і злочинними організаціями (далі -ОГ та ЗО), є посилання в обвинувальному акті чи постанові про закриття кримінального провадження на кваліфікуючу ознаку - вчинення злочину організованою групою або злочинною організацією.
Облік кримінальних проваджень здійснюється за ознаками вчинення злочину ОГ та ЗО у разі прийняття рішення на підставі пункту 3 частини другої статті 283 або пункту 5 частини першої статті 284 (щодо померлих) КПК України.
Не обліковуються як вчинені у складі ОГ та ЗО кримінальні провадження, у яких прийнято рішення про закриття на підставі пунктів 1, 2 частини першої статті 284 КПК України, направлені до суду з клопотанням про звільнення особи від кримінальної відповідальності, а також які виділені з іншого провадження про злочини, вчинені ОГ та ЗО.
9. Облік кримінальних проваджень про корупційні правопорушення, вчинені до 25 січня 2015 року, здійснюється відповідно до положень Закону України "Про засади запобігання і протидії корупції" , а скоєних починаючи з 25 січня 2015 року, - відповідно до Закону України "Про Національне антикорупційне бюро України" (згідно з приміткою до статті 45 КК України).
Кримінальні провадження, у яких прийнято рішення про закриття на підставі пунктів 1, 2 частини першої статті 284 КПК України, не обліковуються в числі проваджень про корупційні правопорушення.
10. До кримінальних проваджень щодо злочинів, вчинених у сфері земельних правовідносин, належать провадження щодо правопорушень, пов’язаних з володінням, користуванням і розпорядженням землею (вилучення, викуп, передача, приватизація земельних ділянок, погашення заборгованості за землю, земельний податок, орендна плата, реформування сільгосппідприємств на засадах приватної власності на землю, оренда земельних часток (паїв)), тобто щодо будь-яких кримінальних правопорушень, об’єктом яких є земля.
11. До кримінальних проваджень щодо злочинів, вчинених в бюджетній системі, належать провадження щодо злочинів, вчинених при складанні, розгляді, затвердженні й виконанні бюджетів Верховною Радою України, Кабінетом Міністрів України, Рахунковою палатою, органами державної влади та органами місцевого самоврядування, а також при здійсненні ними контролю за виконанням бюджету, використанням на підприємствах, в установах та організаціях асигнувань, виділених їм з відповідного бюджету, тобто кримінальних правопорушень, пов’язаних з порушенням законодавства про бюджетну систему; привласненням, розтратою або заволодінням фінансовими ресурсами шляхом зловживання службовим становищем, шахрайством, де предметом посягання є бюджетні кошти; службовою діяльністю посадових осіб державних установ, які завдали істотної шкоди державним, громадським інтересам або інтересам юридичних осіб при виконанні ними чи невиконанні своїх службових обов’язків, де предметом посягання є бюджетні кошти.
12. Одне й те саме закінчене кримінальне провадження може обліковуватися одночасно в різних рядках таблиці 1, зокрема як у рядку "про корупційні правопорушення", так і в рядку "про правопорушення, вчинені у сфері земельних правовідносин".
13. У таблиці 1 не відображаються обвинувальні акти, повторно направлені до суду після повернення їх прокурору для усунення недоліків, а також повторно закриті кримінальні провадження після відновлення в них досудового розслідування.
14. Усі показники враховуються за період, у якому прийняті рішення у кримінальному провадженні. У разі прийняття у звітному періоді повторного рішення у кримінальному провадженні після отримання обвинувального акта, клопотання, кримінального провадження із суду на підставі пункту 3 частини третьої статті 314, частини четвертої статті 288 КПК України та з інших підстав, відновлення раніше закритого кримінального провадження в таблиці 1 звіту враховується останнє прийняте рішення шляхом внесення відповідних коректив.
Якщо після повернення обвинувального акта повторно прийнято рішення про направлення до суду клопотання про звільнення особи від кримінальної відповідальності або закриття провадження, у звітах проводяться зміни шляхом виключення такого обвинувального акта із числа облікованих у графі 1 і відображення прийнятого рішення у відповідному рядку у графах 3, 5 (для Національного бюро - у графах 17, 19).
У разі повторного направлення клопотання про застосування судом примусових заходів медичного характеру, якщо раніше направлявся обвинувальний акт, вносяться корективи шляхом виключення обвинувального акта із числа облікованих у графі 1 та відображення клопотання у відповідному рядку таблиці 1.
15. Якщо в ході досудового розслідування у провадженні змінено кваліфікацію злочину, в наступних звітах протягом року вносяться зміни шляхом зменшення кількості направлених до суду обвинувальних актів в одному рядку та збільшення в іншому.
16. У разі направлення до суду кримінального провадження про кримінальні правопорушення, кваліфіковані за кількома статтями КК України, воно відображається один раз - за статтею, яка передбачає більш тяжке покарання.
17. Підозрювані особи, дії яких кваліфіковано за кількома статтями КК України, враховуються один раз у рядку за статтею, якою передбачено більш тяжке покарання, та в підсумковому рядку "Усього".
Якщо в кримінальному провадженні є декілька підозрюваних, злочини яких кваліфіковані за різними статтями, ці особи відображаються в різних рядках - кожна за кваліфікацією того злочину, який вона вчинила.
18. Якщо кримінальне провадження (обвинувальний акт) повернуто судом прокурору для проведення досудового розслідування, у результаті чого змінилося число обвинувачених або кваліфікація вчинених ними кримінальних правопорушень, в межах звітного періоду (року) в наступних звітах проводяться зміни шляхом зменшення кількості підозрюваних в одних рядках і збільшення в інших.
19. У разі направлення до суду обвинувального акта в раніше закритому кримінальному провадженні кількість осіб, щодо яких складено цей обвинувальний акт, відображається як у вперше направленому до суду.
20. Закінчені кримінальні провадження, рішення в яких відображені у звітності минулих років, у випадках повторного їх закінчення протягом звітного періоду в таблиці 1 не відображаються, але включаються до таблиці 2 "Результати розслідування кримінальних проваджень".
21. Необхідні зміни і доповнення в межах звітного року вносяться також до таблиць: "Підстави закриття кримінальних проваджень (без повторно закритих)", "Кількість кримінальних проваджень щодо кримінальних правопорушень, вчинених неповнолітніми або за їх співучасті", "Кількість направлених до суду клопотань щодо неповнолітніх, які вчинили суспільно небезпечні діяння до досягнення віку, з якого можлива кримінальна відповідальність", "Результати розслідування кримінальних проваджень щодо неповнолітніх, які вчинили суспільно небезпечні діяння до досягнення віку, з якого можлива кримінальна відповідальність" та "Забезпечення відшкодування збитків за закінченими кримінальними провадженнями (за обвинувальними актами, клопотаннями, постановами про закриття провадження на підставі пункту 5 частини першої статті 284 КПК України)".
22. Клопотання про звільнення особи від кримінальної відповідальності, направлені в порядку статті 49 КК України, в таблиці 1 не враховуються.
23. Провадження, закриті прокурором відповідно до статті 284 КПК України, відображаються у звіті того органу, який проводив досудове розслідування.
24. За наявності у постанові про закриття кримінального провадження кількох статей КК України провадження обліковується в тому рядку, де за законом передбачено більш тяжке покарання.
Х. Порядок формування показників таблиці звіту за формою № 1-СЛ "Результати розслідування кримінальних проваджень"
1. У таблиці 2 обліковуються дані про результати розслідування кримінальних проваджень, прийняті у них відповідні процесуальні рішення, дотримання процесуальних строків, у тому числі щодо неповнолітніх.
Правила складання звіту, викладені в цьому розділі Інструкції, поширюються також на формування даних звіту за формою № 1-СЛМ.
2. У таблиці 2 відображається рух кримінальних проваджень незалежно від того, що одне й те саме провадження може бути враховано двічі та більше разів у зв’язку з поверненням судом кримінального провадження (обвинувального акта) або відновленням досудового розслідування в закритих провадженнях, а також у яких зупинено досудове розслідування.
3. У рядку 1 таблиці 2 залишки незакінчених кримінальних проваджень на початок звітного року дорівнюють залишкам незакінчених кримінальних проваджень на кінець попереднього року. Коригування цього показника протягом року не допускається.
4. До закінчених у звітному періоді кримінальних проваджень включаються направлені до суду в порядку статті 283 КПК України обвинувальні акти, у тому числі в яких здійснювалося спеціальне досудове розслідування, клопотання про звільнення осіб від кримінальної відповідальності, у тому числі в порядку статті 49 КК України, клопотання про застосування примусових заходів медичного характеру, закриті провадження органом досудового розслідування чи прокурором відповідно до статті 284 КПК України (з повторними).