• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження Порядку взаємодії Міністерства аграрної політики та продовольства України з центральними органами виконавчої влади, діяльність яких спрямовується та координується Кабінетом Міністрів України через Міністра аграрної політики та продовольства України

Міністерство аграрної політики та продовольства України | Наказ, Порядок від 05.10.2021 № 248
Реквізити
  • Видавник: Міністерство аграрної політики та продовольства України
  • Тип: Наказ, Порядок
  • Дата: 05.10.2021
  • Номер: 248
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Міністерство аграрної політики та продовольства України
  • Тип: Наказ, Порядок
  • Дата: 05.10.2021
  • Номер: 248
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
МІНІСТЕРСТВО АГРАРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПРОДОВОЛЬСТВА УКРАЇНИ
НАКАЗ
05.10.2021  № 248
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
22 жовтня 2021 р.
за № 1366/36988
Про затвердження Порядку взаємодії Міністерства аграрної політики та продовольства України з центральними органами виконавчої влади, діяльність яких спрямовується та координується Кабінетом Міністрів України через Міністра аграрної політики та продовольства України
Відповідно до статті 18 Закону України "Про центральні органи виконавчої влади", Регламенту Кабінету Міністрів України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 18 липня 2007 року № 950 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 09 листопада 2011 року № 1156), Положення про Міністерство аграрної політики та продовольства України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 лютого 2021 року № 124, з метою забезпечення взаємодії Міністерства аграрної політики та продовольства України з центральними органами виконавчої влади, діяльність яких спрямовується та координується Кабінетом Міністрів України через Міністра аграрної політики та продовольства України, НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Порядок взаємодії Міністерства аграрної політики та продовольства України з центральними органами виконавчої влади, діяльність яких спрямовується та координується Кабінетом Міністрів України через Міністра аграрної політики та продовольства України, що додається.
2. Визнати таким, що втратив чинність, наказ Міністерства аграрної політики та продовольства України від 27 лютого 2012 року № 86 "Про затвердження Порядку взаємодії Міністерства аграрної політики та продовольства України з центральними органами виконавчої влади, діяльність яких спрямовується та координується Кабінетом Міністрів України через Міністра аграрної політики та продовольства України", зареєстрований в Міністерстві юстиції України 16 березня 2012 року за № 415/20728 (із змінами).
3. Департаменту правового забезпечення забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України в установленому законодавством порядку.
4. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
5. Контроль за виконанням цього наказу покласти на Державного секретаря Міністерства аграрної політики та продовольства України.

Міністр

Р. Лещенко

ПОГОДЖЕНО:

В.о. Голови Державної служби України
з питань геодезії, картографії та кадастру

Т.в.о. Голови Державного агентства
меліорації та рибного господарства України




С. Завадський


А. Забуга
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
аграрної політики
та продовольства України
05 жовтня 2021 року № 248
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
22 жовтня 2021 р.
за № 1366/36988
ПОРЯДОК
взаємодії Міністерства аграрної політики та продовольства України з центральними органами виконавчої влади, діяльність яких спрямовується та координується Кабінетом Міністрів України через Міністра аграрної політики та продовольства України
І. Загальні положення
1. Цей Порядок визначає:
організаційні та процедурні питання взаємодії Мінагрополітики з центральними органами виконавчої влади, діяльність яких спрямовується та координується Кабінетом Міністрів України через Міністра аграрної політики та продовольства України (далі - Міністр), у процесі формування та реалізації державної політики у відповідних сферах;
механізм взаємодії та обміну інформацією, періодичність її подання між Мінагрополітики і центральними органами виконавчої влади, діяльність яких спрямовується та координується Кабінетом Міністрів України через Міністра (далі - ЦОВВ).
2. Цей Порядок спрямований на забезпечення узгодженості, планомірності та цілісності формування державної політики, а також ефективності її реалізації у відповідних сферах, визначених Положенням про Міністерство аграрної політики та продовольства України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 лютого 2021 року № 124.
3. Перелік структурних підрозділів Мінагрополітики, відповідальних за взаємодію з відповідними ЦОВВ (далі - відповідальні підрозділи), затверджується наказом Мінагрополітики.
4. Керівник ЦОВВ, забезпечує неухильне виконання покладених на ЦОВВ завдань та відповідальний за дотримання строків їх виконання.
5. Керівник ЦОВВ, вносить на розгляд Міністру пропозиції щодо забезпечення формування державної політики у відповідній сфері, зокрема розроблені ЦОВВ проекти законів, актів Президента України та Кабінету Міністрів України, проекти наказів Мінагрополітики, а також позиції щодо проектів, розробниками яких є інші центральні органи виконавчої влади.
II. Підготовка проектів законів України, актів Президента України та Кабінету Міністрів України
1. ЦОВВ розробляють проекти законів України, актів Президента України та Кабінету Міністрів України (далі - проекти актів), що стосуються сфери їх діяльності, у порядку, встановленому законодавством.
2. Розроблені ЦОВВ проекти актів разом із обов’язковими додатками, передбаченими Регламентом Кабінету Міністрів України, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 18 липня 2007 року № 950 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 09 листопада 2011 року № 1156) (далі - Регламент Кабінету Міністрів України), із супровідним листом надсилаються до Мінагрополітики в електронній формі із застосуванням засобів кваліфікованого електронного підпису з використанням модуля системи взаємодії, крім випадків наявності обґрунтованих підстав для їх підготовки у паперовій формі, передбачених Регламентом Кабінету Міністрів України.
Проект акта, який надсилається на погодження Міністру, має бути завізований керівником ЦОВВ.
Проект регуляторного акта надсилається разом з відповідними матеріалами, передбаченими Законом України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності".
3. Відповідальний підрозділ відповідно до компетенції опрацьовує проекти актів, розроблені ЦОВВ, та:
перевіряє проект акта на відповідність пріоритетним напрямам роботи ЦОВВ, планам роботи ЦОВВ;
вживає заходів, визначених Регламентом Кабінету Міністрів України та цим Порядком, для усунення розбіжностей щодо проектів актів, у разі наявності таких розбіжностей;
погоджує проект акта в межах компетенції.
4. До опрацювання проектів актів, розроблених ЦОВВ, залучаються структурні підрозділи апарату Мінагрополітики відповідно до їх компетенції - у разі необхідності.
5. Позиція Міністра щодо проекту акта, розробленого ЦОВВ, доводиться до відома ЦОВВ шляхом надсилання листа, до якого, у разі відсутності зауважень, додається завізований Міністром проект акта.
6. У разі висловлення Мінагрополітики до проекту акта, поданого ЦОВВ, зауважень та/або пропозицій проект акта повертається ЦОВВ для його доопрацювання.
7. ЦОВВ враховує зауваження та/або пропозиції Мінагрополітики до проекту акта та повторно надсилає доопрацьований проект акта до Мінагрополітики для його погодження Міністром.
8. У разі виникнення розбіжностей у позиціях Мінагрополітики та ЦОВВ щодо проекту акта ЦОВВ ініціює перед відповідальним підрозділом Мінагрополітики питання щодо вжиття вичерпних заходів для врегулювання розбіжностей (проведення узгоджувальних процедур, консультацій, нарад, робочих зустрічей тощо).
9. Після погодження проекту акта Міністром, ЦОВВ в порядку, встановленому Регламентом Кабінету Міністрів України, надсилає проект такого акта на погодження до заінтересованих органів та до Міністерства юстиції України для проведення правової експертизи.
10. Після отримання висновку Міністерства юстиції України про проведення правової експертизи, погоджений із заінтересованими органами проект акта разом з обов’язковими додатками, передбаченими Регламентом Кабінету Міністрів України, ЦОВВ в порядку, установленому Регламентом Кабінету Міністрів України, надсилає до Мінагрополітики для внесення його на розгляд Кабінету Міністрів України.
11. У разі, якщо проект акта внесено до Мінагрополітики з порушенням вимог Регламенту Кабінету Міністрів України та цього Порядку, проект акта з обґрунтуванням такої позиції повертається ЦОВВ разом із супровідним листом для приведення у відповідність до Регламенту Кабінету Міністрів України.
12. ЦОВВ забезпечує підготовку всіх необхідних матеріалів, у тому числі проектів виступів до проекту акта, та надсилає їх до Мінагрополітики для його представлення Міністром на засіданні Кабінету Міністрів України.
13. У разі втрати проектом акта актуальності або з інших причин ЦОВВ листом інформує Міністра про необхідність відкликання проекту акта та подає обґрунтовані пропозиції про його відкликання.
14. У разі повернення Секретаріатом Кабінету Міністрів України проекту акта у випадку складення повноважень або відставки Кабінету Міністрів України ЦОВВ, який розробляв проект акта, забезпечує його повторне погодження.
III. Погодження проектів законів України, актів Президента України та Кабінету Міністрів України, актів, які підлягають державній реєстрації у Міністерстві юстиції України, розроблених іншими центральними органами виконавчої влади
1. ЦОВВ опрацьовує проект акта або проект наказу, який надійшов до ЦОВВ як до заінтересованого органу від іншого центрального органу виконавчої влади, у частині, що стосується його компетенції, та в установленому порядку надсилає такий проект разом з обґрунтованою позицією до Мінагрополітики для опрацювання і погодження позиції ЦОВВ Міністром.
При погоджені проекту наказу ЦОВВ надсилає розробнику разом із супровідним листом аркуш погодження. Водночас ЦОВВ інформує розробника про погодження позиції ЦОВВ Міністром.
2. У разі висловлення зауважень до проекту акта або до проекту наказу позиція ЦОВВ має бути обґрунтованою. ЦОВВ може також надати зауваження і пропозиції до поданих розробником прогнозів впливу, в тому числі прогнозу впливу реалізації акта на ключові інтереси заінтересованих сторін у сферах, віднесених до його компетенції.
3. Позиція ЦОВВ до проекту акта або до проекту наказу опрацьовується у порядку, визначеному пунктом 3 розділу II цього Порядку.
4. Позицію Міністра щодо проекту акта або проекту наказу відповідальний підрозділ доводить до відома ЦОВВ шляхом надсилання листа за підписом Міністра для її обов’язкового доведення до відома розробника.
5. У разі виникнення розбіжностей у позиціях Мінагрополітики та ЦОВВ до проекту акта або проекту наказу ЦОВВ ініціює перед відповідальним підрозділом питання щодо вжиття вичерпних заходів для врегулювання розбіжностей (проведення узгоджувальних процедур, консультацій, нарад, робочих зустрічей тощо).
6. У разі якщо розбіжності не було врегульовано ЦОВВ надсилає розробнику позицію Мінагрополітики.
7. Погодження ЦОВВ проектів актів та проектів наказів без урахування позиції Міністра не допускається.
IV. Розроблення проектів нормативно-правових актів, які підлягають державній реєстрації у Міністерстві юстиції України
1. Проекти наказів Мінагрополітики, які підлягають державній реєстрації у Міністерстві юстиції України, розроблені ЦОВВ відповідно до компетенції, подаються до Мінагрополітики для підпису Міністром у порядку, визначеному пунктом 2 розділу II цього Порядку.
Опрацювання проекту наказу в апараті Мінагрополітики здійснюється у порядку, визначеному пунктом 3 розділу ІІ цього Порядку.
2. У разі наявності зауважень чи пропозицій до поданого ЦОВВ проекту наказу він повертається ЦОВВ для доопрацювання.
У разі виникнення розбіжностей у позиціях Мінагрополітики та ЦОВВ до проекту наказу ЦОВВ ініціює перед відповідальним підрозділом Мінагрополітики питання щодо вжиття вичерпних заходів для врегулювання розбіжностей (проведення узгоджувальних процедур, консультацій, нарад, робочих зустрічей тощо).
3. У разі якщо розбіжності не було врегульовано, позиція Міністра щодо проекту наказу, розробленого ЦОВВ, доводиться до відома керівника ЦОВВ шляхом надсилання листа із зазначенням обґрунтованих зауважень та/або пропозицій у разі їх наявності.
4. ЦОВВ враховує зауваження до проекту наказу та вносить його в установленому порядку на розгляд Міністру.
5. У разі відсутності зауважень керівник відповідального підрозділу, відповідно до компетенції візує проект наказу та в установленому порядку передає його на підпис Міністру.
6. ЦОВВ, який є розробником проекту наказу, спільно з відповідальним підрозділом відповідно до вимог Положення про державну реєстрацію нормативно-правових актів міністерств, інших органів виконавчої влади, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28 грудня 1992 року № 731, та Порядку подання нормативно-правових актів на державну реєстрацію до органів юстиції та проведення їх державної реєстрації, затвердженого наказом Міністерства юстиції України 12 квітня 2005 року № 34/5 (у редакції наказу Міністерства юстиції України від 26 березня 2020 року № 1207/5), зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 12 квітня 2005 року за № 381/10661, забезпечують:
підготовку супровідного листа та інших документів, необхідних для державної реєстрації нормативно-правового акта;
погодження проекту наказу за формою, встановленою законодавством з питань документування управлінської діяльності;
погодження проекту наказу з відповідними суб’єктами нормотворення та/або іншими заінтересованими органами відповідно до законодавства в порядку та за формою, встановленими законодавством з питань документування управлінської діяльності;
підписання спільного наказу з відповідними суб’єктами нормотворення.
7. Після підписання наказу відповідальний підрозділ забезпечує його подання на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України в установленому законодавством про державну реєстрацію нормативно-правових актів порядку.
8. Супроводження в Міністерстві юстиції України наказу здійснюється відповідальним підрозділом спільно з ЦОВВ, який є його розробником.
9. Розроблені Мінагрополітики накази, які обов’язкові для виконання ЦОВВ, погоджуються з ЦОВВ.
У разі виникнення розбіжностей у позиціях Мінагрополітики та ЦОВВ щодо проекту наказу ЦОВВ ініціює перед відповідальним підрозділом Мінагрополітики питання про вжиття вичерпних заходів для врегулювання розбіжностей (проведення узгоджувальних процедур, консультацій, нарад, робочих зустрічей тощо).
V. Підготовка пропозицій до закону України, що надійшов на підпис Президентові України
1. У разі надходження до ЦОВВ копії прийнятого Верховною Радою України закону України, який надійшов на підпис Президентові України, ЦОВВ визначає, чи є економічно доцільним прийнятий закон України, проводить аналіз очікуваних соціально-економічних результатів його реалізації і перевірку відповідності положень закону України Конституції України та їх узгодженості з іншими законами України.
2. За результатами аналізу прийнятого Верховною Радою України закону України ЦОВВ готує пропозиції щодо доцільності його підписання Президентом України або застосування Президентом України права вето щодо такого закону України і подає їх разом із завізованою керівником ЦОВВ копію закону України до Мінагрополітики у строки, визначені у супровідному листі Секретаріату Кабінету Міністрів України.
3. Зауваження і пропозиції ЦОВВ стосовно необхідності застосування Президентом України права вето щодо прийнятого Верховною Радою України закону України повинні бути вмотивовані та обґрунтовані з економічної, правової і соціально-політичної позиції, містити нову редакцію відповідних норм закону України або його нову редакцію в цілому, а в разі потреби - пропозицію щодо його відхилення.
4. Надіслані до ЦОВВ копії прийнятих Верховною Радою України законів України, які надійшли на підпис Президентові України, безпосередньо з Секретаріату Кабінету Міністрів України, опрацьовуються ЦОВВ в порядку, встановленому Регламентом Кабінету Міністрів України.
VI. Експертиза законопроектів
1. У разі надходження до ЦОВВ з Мінагрополітики законопроекту, ініційованого суб’єктами права законодавчої ініціативи та надісланого до Кабінету Міністрів України Верховною Радою України, ЦОВВ готує проект пропозицій до експертного висновку у межах своєї компетенції по суті законопроекту.
2. Пропозиції до експертного висновку до законопроекту, ініційованого суб’єктом права законодавчої ініціативи, звернення щодо подання якого адресоване безпосередньо ЦОВВ, готується з урахуванням вимог, установлених Регламентом Кабінету Міністрів України.
3. Пропозиції до експертного висновку ЦОВВ надсилаються до Мінагрополітики у строки, встановлені Мінагрополітики відповідно до законодавства.
VII. Скасування актів
1. Якщо акти ЦОВВ або їх територіальних органів (у разі їх утворення) не відповідають Конституції і законам України, указам Президента України та постановам Верховної Ради України, прийнятим відповідно до Конституції та законів України, актам Кабінету Міністрів України, відповідальний підрозділ протягом трьох робочих днів з дня виявлення таких обставин готує для Міністра відповідне обґрунтування та за його рішенням порушує перед керівником ЦОВВ питання щодо скасування таких актів повністю чи в окремій частині.
2. Керівник ЦОВВ протягом трьох днів зобов’язаний скасувати такі акти повністю чи в окремій частині та не пізніше ніж у п’ятиденний строк з дня їх скасування письмово поінформувати про це відповідальний підрозділ.
3. У разі виникнення розбіжностей у позиціях Мінагрополітики та ЦОВВ щодо скасування актів ЦОВВ ініціює перед відповідальним підрозділом Мінагрополітики питання про вжиття вичерпних заходів для врегулювання розбіжностей (проведення узгоджувальних процедур, консультацій, нарад, робочих зустрічей тощо).
4. Відповідальний підрозділ інформує Міністра про заходи, вжиті керівником ЦОВВ, його територіальними органами з метою приведення актів ЦОВВ у відповідність до Конституції і законів України, указів Президента України та постанов Верховної Ради України, прийнятих відповідно до Конституції та законів України, актів Кабінету Міністрів України та інших актів законодавства.
5. Якщо акт ЦОВВ, що не відповідає Конституції і законам України, указам Президента України та постановам Верховної Ради України, прийнятим відповідно до Конституції та законів України, актам Кабінету Міністрів України та іншим актам законодавства, не скасований в установлений цим Порядком строк, відповідальний підрозділ готує проект розпорядження Кабінету Міністрів України про скасування такого акта ЦОВВ повністю чи в окремій частині відповідно до порядку, встановленого Регламентом Кабінету Міністрів України.
6. Якщо акт територіального органу ЦОВВ, що не відповідає Конституції і законам України, указам Президента України та постановам Верховної Ради України, прийнятим відповідно до Конституції та законів України, актам Кабінету Міністрів України та іншим актам законодавства, не скасовано в установлений Міністром юстиції України строк, відповідальний підрозділ готує проект наказу Мінагрополітики про скасування такого акта повністю чи в окремій частині.
VIII. Визначення пріоритетних напрямів та планування діяльності ЦОВВ
1. ЦОВВ здійснює планування своєї діяльності за визначеними Міністром пріоритетними напрямами роботи.
2. З метою забезпечення послідовної та узгодженої діяльності з формування та реалізації державної політики у відповідній сфері ЦОВВ надають відповідальному підрозділу пропозиції щодо пріоритетів своєї діяльності на наступний рік.
Відповідальний підрозділ опрацьовує пропозиції ЦОВВ та подає їх на затвердження Міністру.
3. ЦОВВ організовують свою роботу за річними планами.
ЦОВВ формують річні плани роботи та надають відповідальному підрозділу для затвердження Міністром.
4. План роботи ЦОВВ повинен передбачати:
заходи, спрямовані на реалізацію пріоритетів діяльності ЦОВВ, їх територіальних органів (у разі їх утворення), підприємств, установ та організацій, що належать до сфери управління ЦОВВ, і шляхи виконання покладених на них завдань;
заходи, спрямовані на виконання Конституції України, законів України, актів Президента України та Кабінету Міністрів України, наказів Мінагрополітики, інших актів законодавства, доручень Прем’єр-міністра України та Міністра;
актуальні питання, пов’язані з реалізацією державної політики у відповідній сфері;
форуми, семінари, наради, інші заходи (в тому числі міжнародні), проведення яких забезпечують ЦОВВ або де передбачена їх участь;
питання організації діяльності структурних підрозділів ЦОВВ та їх територіальних органів (у разі їх утворення) з виконання актів законодавства, доручень Прем’єр-міністра України та Міністра;
пропозиції щодо визначення основних напрямів діяльності територіальних органів ЦОВВ, підприємств, установ та організацій, що належать до сфери управління ЦОВВ.
У планах роботи ЦОВВ визначають відповідальні за здійснення запланованих заходів структурні підрозділи, територіальні органи ЦОВВ (у разі їх утворення), підприємства, установи та організації, що належать до сфери управління ЦОВВ, а також строки виконання зазначених заходів.
У разі потреби відповідальний підрозділ за погодженням з ЦОВВ може включати до планів їх роботи інші заходи, необхідні для забезпечення реалізації державної політики у визначеній сфері.
5. Унесення змін до погодженого плану роботи ЦОВВ можливе лише за рішенням Міністра відповідно до пропозицій ЦОВВ або за дорученням Міністра.
6. ЦОВВ надають відповідальному підрозділу звіти про виконання планів роботи ЦОВВ та покладених на них завдань, які повинні містити чітку та достовірну інформацію щодо виконання покладених на ЦОВВ та їх територіальні органи (у разі їх утворення) завдань.
IX. Контроль за реалізацією ЦОВВ та його територіальними органами державної політики у відповідних сферах
1. Контроль за реалізацією державної політики ЦОВВ у відповідній сфері, за виконанням покладених на ЦОВВ та їх територіальні органи (у разі їх утворення), підприємства, установи та організації, що належать до сфери управління ЦОВВ, завдань та планів їх роботи, виконання указів Президента України та постанов Верховної Ради України, прийнятих відповідно до Конституції та законів України, актів Кабінету Міністрів України, доручень Міністра та цього Порядку здійснює Міністр через заступників Міністра.
2. За наявності підстав для притягнення до дисциплінарної відповідальності керівників ЦОВВ, їх заступників Міністр може порушувати питання перед Кабінетом Міністрів України щодо притягнення до дисциплінарної відповідальності керівників ЦОВВ та їх заступників.
Х. Окремі положення щодо взаємодії керівників ЦОВВ з Міністром
1. Керівники ЦОВВ з питань, що потребують вирішення Прем’єр-міністром України, Першим віце-прем’єр-міністром України, відповідно до §83 Регламенту Кабінету Міністрів України в обов’язковому порядку звертаються до Міністра по суті питання для прийняття ним рішення щодо подальших дій.
2. Керівники ЦОВВ з питань, що потребують вирішення Президентом України, зокрема щодо реалізації програм Президента України, та питань, що потребують врегулювання Президентом України, також попередньо інформують Міністра про зміст своїх пропозицій відносно можливих шляхів розв’язання та визначення подальших дій. За результатами розгляду Міністром відповідних пропозицій керівники ЦОВВ готують остаточний узгоджений варіант пропозицій з відповідних питань.
3. Керівники ЦОВВ погоджують з Міністром конкретний період надання відпустки.
Керівник ЦОВВ подає а Міністр візує заяву про надання щорічної відпустки не пізніше ніж за два тижні до запланованого терміну відпустки. У заяві зазначаються вид та термін відпустки, а також повідомляється про особу, яка на час відсутності керівника ЦОВВ буде виконувати його обов’язки.
4. Керівники ЦОВВ обов’язково інформують Міністра про свої службові відрядження, в тому числі за кордон. Відповідне повідомлення надсилається заздалегідь. До повідомлення про службове відрядження за кордон обов’язково додається копія відповідного технічного завдання, погодженого Міністерством закордонних справ України.
XI. Порядок обміну інформацією між Мінагрополітики та ЦОВВ
1. З метою забезпечення належної ефективної та дієвої взаємодії ЦОВВ надають Мінагрополітики:
пропозиції щодо пріоритетних напрямів роботи на наступний рік - до 15 листопада поточного року;
пропозиції до плану законопроектних робіт на наступний рік - до 10 вересня поточного року;
проект плану роботи ЦОВВ на рік - до 15 грудня року, що передує плановому (попередньо опрацьований з відповідальним підрозділом);
звіти про виконання планів роботи ЦОВВ та покладених на них завдань за попередній рік - до 25 січня поточного року, а за перше півріччя - до 25 липня поточного року;
доповіді, інформаційні та інші матеріали - у визначені терміни;
інформацію про виконання доручень Президента України, Кабінету Міністрів України, у яких Мінагрополітики визначено головним виконавцем, а ЦОВВ є співвиконавцями - невідкладно, якщо такі доручення надсилаються для виконання негайно, в інших випадках - протягом першої половини строку, відведеного на їх виконання;
інформацію за дорученням Міністра, заступників Міністра відповідно до розподілу обов’язків - у визначений ним строк, а у разі якщо строк не визначений, то протягом трьох робочих днів з дня отримання доручення;
проекти структури апарату ЦОВВ для погодження Міністром;
пропозиції щодо утворення, реорганізації, ліквідації територіальних органів ЦОВВ як юридичних осіб публічного права;
матеріали щодо погодження утворення, реорганізації, ліквідації територіальних органів ЦОВВ як структурних підрозділів апарату ЦОВВ;
подання щодо призначення на посади та звільнення з посад керівників та заступників керівників самостійних структурних підрозділів апарату ЦОВВ для погодження Міністром;
подання щодо призначення на посади та звільнення з посад керівників територіальних органів ЦОВВ для погодження Міністром;
подання щодо призначення на посади та звільнення з посад заступників керівників територіальних органів ЦОВВ для погодження Міністром.
2. Мінагрополітики надсилає ЦОВВ:
інформацію про визначені Міністром пріоритетні напрями роботи ЦОВВ;
затверджені Міністром плани роботи ЦОВВ;
погоджений Міністром проект структури центрального апарату ЦОВВ, рішення про погодження утворення, реорганізації, ліквідації територіальних органів ЦОВВ та їх структури або вмотивована відмова в погодженні;
погодження щодо утворення, реорганізації, ліквідації територіальних органів ЦОВВ як структурних підрозділів апарату ЦОВВ або вмотивована відмова в погодженні;
лист про погоджені Міністром подання щодо призначення на посади та звільнення з посад керівників та заступників керівників самостійних структурних підрозділів апарату ЦОВВ або вмотивована відмова в погодженні на призначення або звільнення;
лист про погоджені Міністром подання щодо призначення на посади та звільнення з посад керівників територіальних органів ЦОВВ або вмотивована відмова в погодженні на призначення або звільнення;
лист про погоджені Міністром подання щодо призначення на посади та звільнення з посад заступників керівників територіальних органів ЦОВВ або вмотивована відмова в погодженні на призначення або звільнення;
методичні та інформаційні матеріали, спрямовані на формування та реалізацію державної політики у відповідних сферах;
пропозиції щодо вдосконалення діяльності ЦОВВ, у тому числі рекомендації щодо поліпшення стану виконавської дисципліни у ЦОВВ.
3. За дорученням Міністра взаємодія між Мінагрополітики та ЦОВВ передбачає:
створення спільних робочих груп, проведення колегій, нарад, консультацій з метою забезпечення ефективного виконання покладених на ЦОВВ завдань і функцій, удосконалення управлінської діяльності;
проведення заходів, спрямованих на реалізацію пріоритетів діяльності Мінагрополітики та ЦОВВ шляхом виконання покладених на них завдань і функцій.

Директор Департаменту
правового забезпечення


О. Мурзановська