ПРАВЛІННЯ НАЦІОНАЛЬНОГО БАНКУ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
06.12.2010 N 527 |
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
23 грудня 2010 р.
за N 1323/18618
( Постанова втратила чинність на підставі Постанови Національного банку N 212 від 06.06.2013 )
Про порядок відкриття, використання і закриття рахунків об'єднання європейських футбольних асоціацій (УЄФА)
Відповідно до вимог статті 7 Закону України "Про Національний банк України", Закону України "Про платіжні системи та переказ коштів в Україні" (зі змінами) та з метою визначення порядку відкриття, використання і закриття поточних рахунків об'єднання європейських футбольних асоціацій (УЄФА) Правління Національного банку України
ПОСТАНОВЛЯЄ:
1. Затвердити Зміни до Інструкції про порядок відкриття, використання і закриття рахунків у національній та іноземних валютах, затвердженої постановою Правління Національного банку України від 12.11.2003 N 492, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 17.12.2003 за N 1172/8493, зі змінами, що додаються.
2. Доповнити главу 4 розділу II Положення про порядок та умови торгівлі іноземною валютою, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 10.08.2005 N 281, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 29.08.2005 за N 950/11230 (зі змінами), після пункту 7 новим пунктом такого змісту:
"8. УЄФА має право з поточного рахунку в національній валюті в межах залишку коштів на цьому рахунку, що отримані від здійснення діяльності в Україні, пов'язаної з організацією та проведенням чемпіонату Європи 2012 року з футболу в Україні, здійснити купівлю іноземної валюти з метою її перерахування на власний рахунок УЄФА, відкритий за межами України, на підставі заяви про купівлю іноземної валюти".
У зв'язку з цим пункт 8 уважати пунктом 9.
3. Департаменту платіжних систем (Н.Г.Лапко) після державної реєстрації в Міністерстві юстиції України довести зміст цієї постанови до відома Операційного, територіальних управлінь Національного банку України та банків для використання в роботі.
4. Контроль за виконанням цієї постанови покласти на виконавчого директора з питань платіжних систем та розрахунків В.М.Кравця.
5. Постанова набирає чинності через 10 днів після державної реєстрації в Міністерстві юстиції України.
Голова ПОГОДЖЕНО: В.о. Голови Державного комітету фінансового моніторингу України Голова Державної податкової адміністрації України | В.С.Стельмах В.П.Зубрій О.О.Папаіка |
ЗАТВЕРДЖЕНО
Постанова Правління
Національного банку України
06.12.2010 N 527
Зареєстровнао в Міністерстві
юстиції України
23 грудня 2010 р.
за N 1323/18618
ЗМІНИ
до Інструкції про порядок відкриття, використання і закриття рахунків у національній та іноземних валютах ( z1172-03 )
1. Абзац другий пункту 1.1 глави 1 після слів "нерезидентам-інвесторам" доповнити словами "об'єднанню європейських футбольних асоціацій (далі - УЄФА)".
2. Доповнити Інструкцію главою 21 такого змісту:
"21. Порядок відкриття, використання і закриття поточних рахунків УЄФА
21.1. Уповноважений банк відкриває поточний рахунок у національній або іноземній валюті УЄФА на підставі договору банківського рахунку.
21.2. Уповноважений банк відкриває поточний рахунок УЄФА на підставі таких документів:
заяви про відкриття поточного рахунку (додаток 1);
копії легалізованого витягу з торгового реєстру про реєстрацію УЄФА, засвідченої нотаріально;
оригіналу або засвідченої в установленому порядку копії документа (документів), який дає змогу уповноваженому банку визначити повне найменування, місцезнаходження та реквізити банку, у якому відкрито рахунок, номер банківського рахунку, відомості про органи управління, власників істотної участі та контролерів УЄФА;
копії легалізованої або засвідченої шляхом проставлення апостиля довіреності на ім'я особи, яка має право відкривати та розпоряджатися рахунком, засвідченої нотаріально;
картки із зразками підписів, засвідченої нотаріально.
21.3. Уповноважений банк з метою ідентифікації довіреної особи УЄФА на підставі поданих офіційних документів (копій документів, засвідчених в установленому порядку) має встановити:
для юридичної особи - резидента - повне найменування, місцезнаходження, реквізити свідоцтва про державну реєстрацію та орган, що його видав; відомості про органи управління та їх склад; дані, що ідентифікують осіб, які мають право розпоряджатися рахунками і майном; відомості про власників істотної участі в юридичній особі; відомості про контролерів юридичної особи; ідентифікаційний код згідно з Єдиним державним реєстром підприємств та організацій України; реквізити банку, у якому відкрито рахунок, і номер банківського рахунку;
для фізичної особи - резидента - прізвище, ім'я та по батькові, дату народження, серію і номер паспорта (або іншого документа, що посвідчує особу), дату видачі та орган, що його видав; відомості про місце проживання або місце перебування фізичної особи, ідентифікаційний номер згідно з Державним реєстром фізичних осіб - платників податків та інших обов'язкових платежів або серію та номер паспорта, у якому проставлено відмітку органів державної податкової служби про відмову від одержання ідентифікаційного номера;
для фізичної особи - нерезидента - прізвище, ім'я та по батькові (за наявності), дату народження, серію і номер паспорта (або іншого документа, що посвідчує особу), дату видачі та орган, що його видав, громадянство; відомості про місце проживання або місце тимчасового перебування фізичної особи в Україні.
Уповноважений банк з метою ідентифікації представника юридичної особи-резидента, яка є довіреною особою УЄФА, на підставі поданих офіційних документів (копій документів, засвідчених в установленому порядку) має встановити: прізвище, ім'я та по батькові, дату народження, серію і номер паспорта (або іншого документа, що посвідчує особу), дату видачі та орган, що його видав; відомості про місце проживання або місце перебування фізичної особи, ідентифікаційний номер згідно з Державним реєстром фізичних осіб - платників податків та інших обов'язкових платежів або серію та номер паспорта, у якому проставлено відмітку органів державної податкової служби про відмову від одержання ідентифікаційного номера. Уповноважений банк має перевірити наявність у представника відповідних повноважень.
21.4. Картка із зразками підписів осіб, які мають право розпоряджатися поточним рахунком УЄФА (далі - картка), складається за довільною формою із зазначенням таких обов'язкових реквізитів: повного найменування та місцезнаходження УЄФА; найменування та місцезнаходження уповноваженого банку, у якому відкривається рахунок; номера рахунку; дозволу уповноваженого банку на прийняття зразків підписів; дати прийняття уповноваженим банком картки.
Картка має містити зразок підпису (зразки підписів) довіреної особи/представника (представників) довіреної особи.
Якщо довіреною особою УЄФА є юридична особа-резидент, то до картки включається зразок відбитка печатки цієї юридичної особи - резидента.
Картка має містити посвідчувальний напис нотаріуса відповідної форми. Картка може бути засвідчена нотаріусом іноземної держави та легалізована в консульській установі України або засвідчена шляхом проставлення апостиля. У цьому разі застосовується форма посвідчувального напису нотаріуса іноземної держави.
21.5. На поточний рахунок УЄФА в національній валюті зараховуються такі кошти:
одержані від продажу квитків та супутніх послуг на матчі фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу в Україні;
доходи, прибутки та інші кошти, одержані від здійснення господарської діяльності, пов'язаної з організацією та проведенням чемпіонату Європи 2012 року з футболу в Україні;
перераховані з власного поточного рахунку, відкритого в уповноваженому банку України;
сума процентів, нарахована за залишками коштів на поточному рахунку, якщо це передбачено договором;
раніше помилково перераховані з цього рахунку. Зазначені кошти зараховуються на поточний рахунок у сумі, що не перевищує раніше перераховану.
21.6. З поточного рахунку УЄФА в національній валюті проводяться такі операції:
купівля безготівкової іноземної валюти за національну валюту на міжбанківському валютному ринку України (у межах залишку коштів на поточному рахунку в національній валюті);
розрахунки з резидентами під час здійснення господарської діяльності, пов'язаної з організацією та проведенням чемпіонату Європи 2012 року з футболу в Україні;
сплата благодійних внесків;
перерахування коштів на власний поточний рахунок, відкритий в уповноваженому банку України;
сплата послуг уповноваженому банку, який обслуговує поточний рахунок, якщо це передбачено умовами договору;
повернення помилково отриманих коштів. Зазначені кошти перераховуються з цього рахунку в сумі, що не перевищує раніше зараховану.
21.7. На поточний рахунок УЄФА в іноземній валюті зараховуються такі кошти:
перераховані з власного поточного рахунку, відкритого в уповноваженому банку України;
сума процентів, нарахована за залишками коштів на поточному рахунку, якщо це передбачено договором;
раніше помилково перераховані з цього рахунку. Зазначені кошти зараховуються на поточний рахунок у сумі, що не перевищує раніше перераховану;
іноземна валюта, куплена уповноваженим банком на міжбанківському валютному ринку України за рахунок коштів у національній валюті на поточному рахунку УЄФА.
21.8. З поточного рахунку УЄФА в іноземній валюті проводяться такі операції:
перерахування коштів на власний рахунок УЄФА за межами України;
перерахування коштів на власний поточний рахунок, відкритий в уповноваженому банку України;
повернення помилково отриманих коштів. Зазначені кошти перераховуються з цього рахунку в сумі, що не перевищує раніше зараховану.
21.9. Поточний рахунок УЄФА закривається в порядку, установленому пунктами 20.5 і 20.6 глави 20 цієї Інструкції. Довірена особа УЄФА зобов'язана подати до уповноваженого банку заяву про закриття поточного рахунку УЄФА не пізніше 29 листопада 2012 року".
Директор Департаменту платіжних систем | Н.Г.Лапко |