• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження Правил носіння форми одягу і знаків розрізнення особами рядового і начальницького складу та курсантами закладів освіти Державної кримінально-виконавчої служби України

Міністерство юстиції України  | Наказ, Правила від 19.12.2019 № 4079/5
Реквізити
  • Видавник: Міністерство юстиції України
  • Тип: Наказ, Правила
  • Дата: 19.12.2019
  • Номер: 4079/5
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Міністерство юстиції України
  • Тип: Наказ, Правила
  • Дата: 19.12.2019
  • Номер: 4079/5
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
МІНІСТЕРСТВО ЮСТИЦІЇ УКРАЇНИ
НАКАЗ
19.12.2019 м. Київ № 4079/5
Зареєстровано в Міністерстві юстиції України
21 грудня 2019 р. за № 1272/34243
Про затвердження Правил носіння форми одягу і знаків розрізнення особами рядового і начальницького складу та курсантами закладів освіти Державної кримінально-виконавчої служби України
( Із змінами і доповненнями, внесеними  наказами Міністерства юстиції України  від 12 травня 2020 року № 1625/5, від 27 грудня 2023 року № 4439/5 )
Відповідно до пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України від 23 травня 2018 року № 413 "Про затвердження опису та зразків форми одягу і знаків розрізнення осіб рядового і начальницького складу та курсантів навчальних закладів Державної кримінально-виконавчої служби"
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Правила носіння форми одягу і знаків розрізнення особами рядового і начальницького складу та курсантами закладів освіти Державної кримінально-виконавчої служби України, що додаються.
2. Департаменту публічного права (Кравченко Л.) подати цей наказ на державну реєстрацію відповідно до Указу Президента України від 03 жовтня 1992 року № 493 "Про державну реєстрацію нормативно-правових актів міністерств та інших органів виконавчої влади".
3. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра Василика В.
 

Міністр

Д. Малюська
 
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства юстиції України
19 грудня 2019 року № 4079/5
Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
21 грудня 2019 р. за № 1272/34243
ПРАВИЛА
носіння форми одягу і знаків розрізнення особами рядового і начальницького складу та курсантами закладів освіти Державної кримінально-виконавчої служби України
I. Загальні положення
1. Ці Правила визначають порядок носіння форми одягу і знаків розрізнення (далі - форма одягу).
2. Право на носіння форми одягу мають особи рядового і начальницького складу Державної кримінально-виконавчої служби України (далі - особи рядового і начальницького складу) та курсанти закладів освіти Державної кримінально-виконавчої служби України (далі - заклади освіти), а також особи, які звільнились зі служби з правом носіння форми одягу.
Право на носіння чи використання предметів спеціальної форми одягу мають особи з числа персоналу Державної кримінально-виконавчої служби України, які згідно із займаною посадою забезпечуються спеціальним, постовим, санітарно-гігієнічним одягом та санітарним взуттям (далі - спецодяг) під час виконання службових обов'язків для їх захисту від шкідливого впливу навколишнього середовища і забезпечення безпеки на робочих місцях.
3. Предмети форми одягу мають відповідати затвердженим зразкам і описам, бути ретельно припасованими й утримуватися в охайному стані.
Під час перебування на службі особи рядового і начальницького складу зобов'язані носити встановлену для них форму одягу відповідно до спеціального звання.
4. Особи рядового і начальницького складу та курсанти закладів освіти є персонально відповідальними за невиконання чи неналежне виконання вимог, встановлених цими Правилами.
Контроль за дотриманням підпорядкованим персоналом вимог цих Правил покладається на керівників та підрозділи по роботі з персоналом міжрегіональних територіальних органів Міністерства юстиції з питань виконання кримінальних покарань, установ виконання покарань, слідчих ізоляторів, таборів для тримання військовополонених, територіальних (міжрегіональних) воєнізованих формувань, підприємств установ виконання покарань, інших підприємств, установ і організацій, створених для забезпечення діяльності Державної кримінально-виконавчої служби України (далі - органи і установи).
( абзац другий пункту 4 розділу І із змінами, внесеними згідно з  наказами Мінстерства юстиції України від 12.05.2020 р. № 1625/5, від 27.12.2023 р. № 4439/5 )
5. Встановлюються такі види форми одягу:
парадна;
парадно-вихідна;
повсякденна;
польова;
спеціальна.
Кожна із зазначених форм одягу поділяється на літню та зимову.
6. Особи рядового і начальницького складу носять форму одягу у таких випадках:
1) парадну - на парадах, у дні державних свят, під час одержання державних нагород, у разі прийняття присяги, для участі в інших урочистих заходах за рішенням керівника органу чи установи. Парадну форму одягу носять з орденами, медалями і нагрудними знаками;
2) парадно-вихідну - у дні ювілейних та річних дат органів і установ, під час представлення безпосереднім начальникам з нагоди призначення на посаду і присвоєння спеціального звання, для участі в інших урочистих заходах за рішенням керівника органу чи установи.
Особам начальницького складу Державної кримінально-виконавчої служби України дозволяється носити парадно-вихідну форму одягу у вихідні дні й позаслужбовий час, курсантам закладів освіти - під час звільнення, короткострокової відпустки чи відрядження.
Парадно-вихідну форму одягу носять з орденськими стрічками і стрічками медалей на планках та нагрудними знаками (на кітелях);
3) повсякденну - під час виконання обов'язків повсякденної діяльності, чергувань, занять зі службової підготовки, службових нарад, а також у позаслужбовий час.
Повсякденну форму одягу носять з орденськими стрічками і стрічками медалей на планках та нагрудними знаками - на кітелях, з орденськими стрічками і стрічками медалей на планках - на сорочках та куртках;
4) польову - під час проведення навчальних стрільб, окремих занять із службової підготовки, навчання курсантів у закладах освіти, виконання обов'язків повсякденної діяльності особами рядового і начальницького складу підрозділів охорони, нагляду і безпеки установ виконання покарань та слідчих ізоляторів Державної кримінально-виконавчої служби України та у складі чергових змін, в інших випадках за рішенням керівника органу чи установи;
5) спеціальну - під час несення вартової служби на постах, на навчаннях, тренуваннях, заняттях з бойової підготовки осіб рядового і начальницького складу підрозділів територіальних (міжрегіональних) воєнізованих формувань Державної кримінально-виконавчої служби України, а також під час виконання ними спеціальних заходів.
Крім того, спеціальний одяг за встановленими нормами використовує персонал органів і установ, що виконує обов'язки на посадах в закладах охорони здоров'я, штатних пожежних командах, з охорони зовнішніх вартових постів, а також зайнятий навчанням та доглядом службових собак, на виконанні спеціальних робіт та робіт у продовольчій службі.
7. Форма одягу для стройових оглядів, шикувань, службових нарад та інших заходів оголошується особами, які проводять ці заходи.
8. Особи рядового і начальницького складу у службовий час можуть носити цивільний одяг за рішенням керівника органу чи установи.
( абзац перший пункту 8 із змінами, внесеними згідно з  наказом Міністерства юстиції України від 27.12.2023 р. № 4439/5 )
Для виконання повноважень в частині припинення кримінальних правопорушень, запобігання вчиненню адміністративних правопорушень, участі в межах компетенції у боротьбі з тероризмом, розшуку та затримання засуджених, осіб, взятих під варту, військовополонених, які вчинили втечу з установ виконання покарань, слідчих ізоляторів, таборів для тримання військовополонених, здійснення оперативно-розшукових заходів та застосування фізичної сили, спеціальних засобів і зброї особи рядового і начальницького складу за рішенням керівника органу чи установи залежно від обстановки, що склалася, особливостей завдань, ландшафту і рельєфу місцевості та погодних умов можуть використовувати додаткові елементи екіпірування та спорядження тактичного призначення, в тому числі з камуфльованим (захисним) функціоналом, які не перебувають на обліку як речове та інвентарне майно.
( пункт 8 доповнено новим абзацом другим згідно з наказом  Міністерства юстиції України від 27.12.2023 р. № 4439/5 )
У разі різкої зміни погодних умов особам рядового і начальницького складу дозволяється самостійно доповнювати форму одягу необхідними предметами та елементами форменого одягу.
( пункт 8 доповнено новим абзацом третім згідно з наказом  Міністерства юстиції України від 27.12.2023 р. № 4439/5, у зв'язку з цим абзац другий вважати абзацом четвертим )
Курсантам закладів освіти за рішенням керівника закладу освіти дозволяється у позаслужбовий час носити цивільний одяг за межами закладу освіти.
9. Перехід на літню або зимову форму одягу встановлюється рішенням керівника органу чи установи.
10. Забороняється:
носіння предметів форми одягу, взуття, спорядження, знаків розрізнення і нагород змінених або невстановлених кольорів і зразків;
одночасне носіння предметів різних видів форми одягу, а також предметів форми одягу разом з елементами цивільного одягу;
носіння неприпасованих, невипрасуваних, брудних, таких, що внаслідок тривалої експлуатації втратили первинні форму чи колір, предметів форми одягу та взуття;
одночасне носіння кітеля (мундиру) і штанів та куртки і штанів різного кольору (відтінків);
носіння шкарпеток, колір яких світліший кольору штанів;
перебування поза межами службових приміщень чи адміністративних будівель без головного убору;
носіння спецодягу як повсякденний одяг та у вільний від виконання робіт (позаслужбовий) час.
11. Усі предмети форми одягу носять із застібнутими ґудзиками та блискавками. Крім того, під час носіння форми одягу забороняється носіння рюкзаків, господарських сумок та парасольок яскравих забарвлень.
( абзац перший пункту 11 із змінами, внесеними згідно з  наказом Міністерства юстиції України від 27.12.2023 р. № 4439/5 )
Перебуваючи на службі, особи рядового і начальницького складу повинні мати охайний зовнішній вигляд, бути акуратно підстрижені. Дозволяється носіння вусів та/або бороди, що не заважають використанню засобів індивідуального захисту.
( абзац другий пункту 11 із змінами, внесеними згідно з  наказом Міністерства юстиції України від 27.12.2023 р. № 4439/5 )
II. Форма одягу осіб рядового і начальницького складу
1. Форма одягу вищого начальницького складу:
1) парадна:
літня:
кашкет світло-сірого кольору, мундир і штани світло-сірого кольору, аксельбант, сорочка білого кольору, краватка чорного кольору, напівчеревики хромові чорного кольору;
зимова:
папаха з каракулю, пальто зимове з каракулевим коміром, мундир і штани світло-сірого кольору, аксельбант, сорочка білого кольору, краватка чорного кольору, кашне білого кольору, рукавички шкіряні чорного кольору, напівчоботи або напівчеревики чорного кольору;
2) парадно-вихідна:
літня:
кашкет полинового кольору, кітель і штани полинового кольору, сорочка білого кольору, краватка чорного кольору, напівчеревики хромові чорного кольору;
зимова:
шапка з каракулю, пальто зимове з каракулевим коміром, кітель і штани полинового кольору, сорочка білого кольору, краватка чорного кольору, кашне білого кольору, рукавички шкіряні чорного кольору, напівчоботи або напівчеревики чорного кольору;
3) повсякденна:
літня:
кашкет полинового кольору, кітель або куртка і штани полинового кольору, сорочка полинового кольору, краватка полинового кольору, напівчеревики чорного кольору;
кашкет літній світло-сірого кольору, куртка і штани світло-сірого кольору, фуфайка білого кольору, напівчеревики світло-сірого кольору;
кашкет літній світло-сірого кольору, сорочка і штани світло-сірого кольору, фуфайка білого кольору, напівчеревики світло-сірого кольору;
зимова:
шапка з каракулю, куртка шкіряна з каракулевим коміром, кітель або куртка та штани полинового кольору, сорочка полинового кольору, краватка полинового кольору, кашне полинового кольору, рукавички шкіряні чорного кольору, напівчоботи або напівчеревики чорного кольору;
4) польова:
літня:
кашкет польовий полинового кольору, костюм (куртка і штани) польовий полинового кольору, фуфайка полинового кольору, напівчеревики чорного кольору, ремінь поясний з натуральної шкіри коричневого або чорного кольору з пряжкою;
зимова:
шапка з каракулю, куртка утеплена, костюм (куртка і штани) польовий полинового кольору, фуфайка полинового кольору, кашне полинового кольору, рукавички шкіряні чорного кольору, напівчоботи або напівчеревики чорного кольору, ремінь поясний з пряжкою з натуральної шкіри коричневого або чорного кольору;
5) дозволяється носити:
пояс парадний з літньою парадною формою одягу;
кашкет полинового кольору замість шапки з каракулю із зимовою повсякденною формою одягу;
кашкет польовий із зимовою польовою формою одягу в теплу погоду;
папаху замість шапки з каракулю і навпаки;
зимову повсякденну форму одягу без рукавичок;
пальто зимове із зимовою повсякденною формою одягу;
плащ демісезонний з кашне полинового кольору (або без нього) з літньою повсякденною формою одягу, а також у теплу погоду із зимовою формою одягу; у теплу погоду допускається носіння плаща без кашне;
куртку утеплену польову з літньою польовою формою одягу в холодну погоду;
мундир з орденськими стрічками і стрічками медалей на планках та нагрудними знаками з парадною формою одягу;
сорочку білого кольору з довгими рукавами, з погонами і краваткою чорного кольору та сорочку білого кольору з короткими рукавами, з погонами і краваткою чорного кольору чи без краватки з літньою парадною та парадно-вихідною формою одягу без мундира чи кітеля;
сорочку полинового кольору з довгими рукавами, з погонами і краваткою полинового кольору та сорочку полинового кольору з короткими рукавами, з погонами і краваткою полинового кольору чи без краватки з літньою повсякденною формою одягу без кітеля чи куртки;
джемпер з V-подібним вирізом горловини із сорочкою і краваткою в холодну пору року під курткою шкіряною з каракулевим коміром, кітелем чи курткою з повсякденною формою одягу;
джемпер з бейкою та накладками із плащової тканини в холодну пору року під курткою утепленою польовою чи костюмом (куртка і штани) польовим полинового кольору;
джемпер з бейкою та накладками із плащової тканини із штанами польовими полинового кольору;
джемпер з V-подібним вирізом горловини із сорочкою і краваткою та штанами полинового кольору;
черевики або черевики з високими берцями чорного кольору з польовою формою одягу;
плащ-накидку у дощову погоду.
2. Форма одягу старшого і середнього начальницького складу чоловічої статі:
1) парадна:
літня:
кашкет полинового кольору, мундир і штани полинового кольору, аксельбант, сорочка білого кольору, краватка полинового кольору, напівчеревики чорного кольору;
зимова:
шапка з овчини (для полковників - з каракулю), куртка зимова повсякденна полинового кольору (для полковників - шкіряна з каракулевим коміром), мундир і штани полинового кольору, аксельбант, сорочка білого кольору, краватка полинового кольору, кашне білого кольору, рукавички трикотажні полинового кольору, напівчоботи або напівчеревики чорного кольору;
2) парадно-вихідна:
літня:
кашкет полинового кольору, кітель і штани полинового кольору, сорочка білого кольору, краватка полинового кольору, напівчеревики чорного кольору;
зимова:
шапка з овчини (для полковників - з каракулю), куртка зимова повсякденна полинового кольору (для полковників - шкіряна з каракулевим коміром), кітель і штани полинового кольору, сорочка білого кольору, краватка полинового кольору, кашне білого кольору, рукавички трикотажні полинового кольору, напівчоботи або напівчеревики чорного кольору;
3) повсякденна:
літня:
кашкет полинового кольору, кітель (куртка) і штани полинового кольору, сорочка полинового кольору, краватка полинового кольору, напівчеревики чорного кольору;
зимова:
шапка з овчини (для полковників - з каракулю), куртка зимова повсякденна полинового кольору (для полковників - шкіряна з каракулевим коміром), кітель (куртка) і штани полинового кольору, сорочка полинового кольору, краватка полинового кольору, кашне полинового кольору, рукавички трикотажні полинового кольору, напівчоботи або напівчеревики чорного кольору;
4) польова:
літня:
кашкет польовий полинового кольору, костюм (куртка і штани) полинового кольору, фуфайка полинового кольору, черевики чорного кольору (тип Б), ремінь поясний з натуральної шкіри коричневого або чорного кольору;
зимова:
шапка з овчини (для полковників - з каракулю), куртка утеплена польова полинового кольору (для полковників - з каракулевим коміром), костюм (куртка і штани) полинового кольору, фуфайка полинового кольору, кашне полинового кольору, рукавички трикотажні полинового кольору, черевики чорного кольору (тип А), ремінь поясний з натуральної шкіри коричневого або чорного кольору;
5) дозволяється носити:
кашкет замість шапки із зимовою парадною, парадно-вихідною та повсякденною формами одягу в теплу погоду;
кашкет польовий із зимовою польовою формою одягу в теплу погоду;
зимову повсякденну форму одягу без рукавичок;
замість рукавичок трикотажних - рукавички шкіряні чорного кольору;
куртку утеплену польову з літньою польовою формою одягу в холодну погоду;
куртку зимову повсякденну з каракулевим коміром замість куртки шкіряної з каракулевим коміром (полковникам);
куртку зимову повсякденну (шкіряну) із знімним коміром або без нього;
джемпер з V-подібним вирізом горловини із сорочкою і краваткою в холодну пору року під курткою зимовою повсякденною (курткою шкіряною з каракулевим коміром), кітелем чи курткою з повсякденною формою одягу;
джемпер з бейкою та накладками із плащової тканини в холодну пору року під курткою утепленою польовою чи костюмом (куртка і штани) польовим;
джемпер з бейкою та накладками із плащової тканини із штанами польовими полинового кольору (в межах зони, що охороняється);
джемпер з V-подібним вирізом горловини із сорочкою і краваткою з повсякденною формою одягу;
рукавички шкіряні чорного кольору замість рукавичок трикотажних полинового кольору із зимовою формою одягу;
сорочку білого кольору з довгими рукавами, з погонами і краваткою та сорочку білого кольору з короткими рукавами, з погонами і краваткою із літньою парадною та парадно-вихідною формою одягу без мундира (кітеля);
сорочку полинового кольору з довгими рукавами, з погонами і краваткою та сорочку полинового кольору з короткими рукавами, з погонами і краваткою чи без краватки з літньою повсякденною формою одягу без кітеля (куртки);
кашкет літній світло-сірого кольору, куртку і штани світло-сірого кольору, фуфайку білого кольору, напівчеревики світло-сірого кольору як повсякденну форму одягу з літньою формою одягу;
кашкет літній світло-сірого кольору, сорочку і штани світло-сірого кольору, фуфайку білого кольору, напівчеревики світло-сірого кольору як повсякденну форму одягу з літньою формою одягу;
черевики (тип А) замість черевиків (тип Б) і навпаки;
напівчеревики або напівчоботи чорного кольору з польовою формою одягу (полковникам);
черевики з високими берцями чорного кольору з польовою формою одягу;
шапку-феску трикотажну з польовою формою одягу з курткою утепленою польовою в холодну погоду (в межах зони, що охороняється);
плащ-накидку у дощову погоду.
3. Форма одягу рядового і молодшого начальницького складу чоловічої статі:
1) парадна, парадно-вихідна:
літня:
кашкет полинового кольору, кітель і штани полинового кольору, сорочка білого кольору, краватка полинового кольору, напівчеревики чорного кольору;
зимова:
шапка із штучного хутра, куртка зимова повсякденна полинового кольору, кітель і штани полинового кольору, сорочка білого кольору, краватка полинового кольору, кашне білого кольору, рукавички трикотажні полинового кольору, напівчоботи або напівчеревики чорного кольору;
2) повсякденна:
літня:
кашкет або берет полинового кольору, куртка і штани полинового кольору, сорочка полинового кольору, краватка полинового кольору, напівчеревики чорного кольору;
зимова:
шапка із штучного хутра, куртка зимова повсякденна полинового кольору, куртка і штани полинового кольору, сорочка полинового кольору, краватка полинового кольору, кашне полинового кольору, рукавички трикотажні полинового кольору, напівчоботи або напівчеревики чорного кольору;
3) польова:
літня:
кашкет польовий полинового кольору, костюм (куртка і штани) полинового кольору, фуфайка полинового кольору, черевики (тип Б) чорного кольору, ремінь поясний коричневого або чорного кольору;
зимова:
шапка із штучного хутра, куртка утеплена польова полинового кольору, костюм (куртка і штани) полинового кольору, фуфайка полинового кольору, кашне полинового кольору, рукавички трикотажні полинового кольору, черевики (тип А) чорного кольору, ремінь поясний коричневого або чорного кольору;
4) дозволяється носити:
кашкет замість шапки із зимовою формою одягу;
кашкет польовий із зимовою польовою формою одягу в теплу погоду;
берет з літньою формою одягу (з курткою, сорочкою з довгими рукавами з краваткою та сорочкою з короткими рукавами з краваткою чи без неї);
шапку із овчини замість шапки із штучного хутра;
шапку-феску з польовою формою одягу;
штани утеплені польові із курткою утепленою польовою;
зимову повсякденну форму одягу без рукавичок;
куртку зимову повсякденну і куртку утеплену польову із знімним коміром із хутра або без нього;
джемпер з V-подібним вирізом горловини із сорочкою і краваткою в холодну пору року під курткою зимовою повсякденною, кітелем чи курткою з повсякденною формою одягу;
джемпер з бейкою та накладками із плащової тканини в холодну пору року під курткою утепленою польовою чи костюмом (куртка і штани) польовим;
джемпер з бейкою та накладками із плащової тканини із штанами польовими;
джемпер з V-подібним вирізом горловини із сорочкою і краваткою із штанами повсякденними;
рукавички шкіряні чорного кольору замість рукавичок трикотажних полинового кольору із зимовою формою одягу;
кітель замість куртки з повсякденною формою одягу;
сорочку полинового кольору з довгими рукавами, з погонами і краваткою та сорочку полинового кольору з короткими рукавами, з погонами і краваткою чи без краватки з літньою повсякденною формою одягу без кітеля;
сорочку білого кольору з довгими рукавами, з погонами і краваткою з літньою парадною та парадно-вихідною формою одягу без кітеля;
черевики (тип А) замість черевиків (тип Б) і навпаки;
черевики з високими берцями чорного кольору з польовою формою одягу;
плащ-накидку у дощову погоду.
4. Форма одягу осіб рядового і начальницького складу жіночої статі:
1) парадна:
літня:
капелюшок фетровий чорного кольору, мундир і спідниця (штани) полинового кольору, аксельбант, сорочка білого кольору, краватка полинового кольору у формі "метелика" (для осіб вищого начальницького складу - краватка чорного кольору), туфлі чорного кольору;
зимова:
шапка із штучного хутра (для осіб середнього і старшого начальницького складу - з овчини, для полковників - з каракулю), куртка зимова повсякденна полинового кольору (для полковників - шкіряна з каракулевим коміром), мундир і спідниця (штани) полинового кольору, аксельбант, сорочка білого кольору, краватка полинового кольору у формі "метелика" (для осіб вищого начальницького складу - краватка чорного кольору), кашне білого кольору, рукавички трикотажні полинового кольору, чоботи чорного кольору;
2) парадно-вихідна:
літня:
капелюшок фетровий чорного кольору, кітель і спідниця (штани) полинового кольору, сорочка білого кольору, краватка полинового кольору у формі "метелика", туфлі чорного кольору;
зимова:
шапка із штучного хутра (для осіб середнього і старшого начальницького складу - з овчини, для полковників - з каракулю), куртка зимова повсякденна полинового кольору (для полковників - шкіряна з каракулевим коміром), кітель і спідниця (штани) полинового кольору, сорочка білого кольору, краватка полинового кольору у формі "метелика", кашне білого кольору, рукавички трикотажні полинового кольору, чоботи чорного кольору;
3) повсякденна:
літня:
берет полинового кольору, кітель (куртка) і спідниця (штани) полинового кольору, сорочка полинового кольору, краватка полинового кольору у формі "метелика", туфлі чорного кольору;
зимова:
шапка із штучного хутра (для осіб середнього і старшого начальницького складу - з овчини, для полковників - з каракулю), куртка зимова повсякденна полинового кольору (для полковників - шкіряна з каракулевим коміром), кітель (куртка) і спідниця (штани) полинового кольору, сорочка полинового кольору, краватка полинового кольору у формі "метелика", кашне полинового кольору, рукавички трикотажні полинового кольору, чоботи чорного кольору;
4) польова:
літня:
кашкет польовий полинового кольору, костюм (куртка і штани) полинового кольору, фуфайка полинового кольору, черевики чорного кольору (тип Б), ремінь поясний з пряжкою з натуральної шкіри коричневого або чорного кольору;
зимова:
шапка із штучного хутра (для осіб середнього і старшого начальницького складу - з овчини, для полковників - з каракулю), куртка утеплена польова полинового кольору, костюм (куртка і штани) полинового кольору, фуфайка полинового кольору, кашне полинового кольору, рукавички трикотажні полинового кольору, черевики (тип А) чорного кольору, ремінь поясний коричневого або чорного кольору;
5) дозволяється носити:
капелюшок фетровий замість шапки із зимовою парадною, парадно-вихідною та повсякденною формою одягу (з кітелем);
кашкет польовий із зимовою польовою формою одягу в теплу погоду;
берет з літньою формою одягу (з курткою, сорочкою з довгими рукавами з краваткою та сорочкою з короткими рукавами з краваткою чи без неї);
шапку із овчини замість шапки із штучного хутра;
шапку-феску з польовою формою одягу;
штани утеплені польові із курткою утепленою польовою;
зимову повсякденну форму одягу без рукавичок;
сорочку білого кольору з довгими рукавами, з погонами і краваткою та сорочку білого кольору з короткими рукавами, з погонами і краваткою чи без краватки з літньою парадною та парадно-вихідною формою одягу без мундира (кітеля);
сорочку полинового кольору з довгими рукавами, з погонами і краваткою та сорочку полинового кольору з короткими рукавами, з погонами і краваткою чи без краватки з літньою повсякденною формою одягу без кітеля (куртки);
костюм літній світло-сірого кольору (куртка і спідниця літні, сорочка і спідниця літні) з фуфайкою білого кольору, кепі літнє та туфлі світло-сірого кольору з літньою повсякденною формою одягу (старшому та середньому начальницькому складу);
туфлі або чоботи цивільного зразка чорного кольору з парадною, парадно-вихідною, повсякденною та польовою формами одягу;
куртку зимову із знімним коміром із хутра чи без коміра;
колготки коричневого, сірого або чорного кольору з повсякденною формою одягу;
джемпер з V-подібним вирізом горловини із сорочкою і краваткою в холодну пору року під курткою зимовою повсякденною (полковникам - під курткою шкіряною з каракулевим коміром), кітелем чи курткою або без них з повсякденною формою одягу (під час несення служби на внутрішній території органу чи установи);
джемпер з бейкою та накладками із плащової тканини в холодну пору року під курткою утепленою польовою чи костюмом (куртка і штани) польовим;
джемпер з бейкою та накладками із плащової тканини із штанами польовими без куртки;
рукавички шкіряні або трикотажні чорного кольору замість рукавичок трикотажних полинового кольору із зимовою формою одягу;
черевики (тип А) замість черевиків (тип Б) і навпаки;
черевики з високими берцями чорного кольору з польовою формою одягу;
плащ-накидку у дощову погоду.
5. Форма одягу курсантів закладів освіти:
1) парадна:
літня:
берет полинового кольору, костюм (куртка і штани) польові полинового кольору, аксельбант, фуфайка полинового кольору, рукавички трикотажні білого кольору, черевики з високими берцями чорного кольору, ремінь поясний білого кольору з пряжкою;
зимова:
шапка із штучного хутра, куртка утеплена польова полинового кольору, костюм (куртка і штани) полинового кольору, аксельбант, фуфайка полинового кольору, кашне полинового кольору, рукавички трикотажні білого кольору, черевики з високими берцями чорного кольору, ремінь поясний білого кольору з пряжкою;
2) парадно-вихідна:
літня:
берет полинового кольору, куртка та штани (спідниця) полинового кольору, сорочка і краватка полинового кольору, напівчеревики (туфлі) хромові чорного кольору;
зимова:
шапка зі штучного хутра, куртка зимова полинового кольору, куртка та штани (спідниця) полинового кольору, сорочка і краватка полинового кольору, кашне полинового кольору, рукавички трикотажні полинового кольору, черевики чорного кольору;
3) повсякденна, польова:
літня:
кашкет польовий полинового кольору, костюм (куртка і штани) полинового кольору, фуфайка полинового кольору, черевики з високими берцями чорного кольору, ремінь поясний коричневого або чорного кольору;
зимова:
шапка із штучного хутра, куртка утеплена польова полинового кольору, костюм (куртка і штани) полинового кольору, фуфайка полинового кольору, кашне полинового кольору, рукавички трикотажні полинового кольору, черевики з високими берцями чорного кольору, ремінь поясний коричневого або чорного кольору;
4) дозволяється носити за рішенням керівника закладу освіти:
зимову повсякденну форму одягу без рукавичок;
штани навипуск з повсякденною (польовою) формою одягу;
рукавички шкіряні або трикотажні чорного кольору із зимовою формою одягу;
берет із зимовою парадною та парадно-вихідною формою одягу в теплу погоду;
сорочку білого кольору замість сорочки полинового кольору;
сорочку з довгими рукавами з краваткою без куртки з літньою парадно-вихідною формою одягу;
куртку зимову з літньою формою одягу в холодну погоду;
туфлі і чоботи чорного кольору цивільного зразка (для жінок-курсантів);
кашкет польовий із зимовою формою одягу в теплу погоду;
плащ-накидку у дощову погоду.
III. Правила носіння окремих предметів форми одягу
1. Головні убори
1. Особи вищого начальницького складу носять кашкет з гаптуванням на околичці та козирку.
Папаху та берет носять з невеликим нахилом вправо. Кашкет, шапку, кашкет польовий та шапку-феску носять прямо, без нахилу, так, щоб нижній край знаходився на відстані 2 - 4 см над бровами, а козирок кашкета - на рівні брів.
2. Шапку з опущеними навушниками дозволяється носити за температури повітря -10° C та нижче; у строю навушники опускаються за вказівкою керівника органу чи установи.
Тасьма опущених навушників зав'язується під підборіддям. Тасьма піднятих навушників заправляється під навушники.
3. Знятий головний убір тримається у лівій вільно опущеній руці, направлений кокардою вперед, нижній край - у правий бік.
4. За вказівкою керівника органу чи установи дозволяється в межах зони, що охороняється, переміщуватись без головного убору (за винятком осіб, що несуть службу).
2. Верхній одяг
1. Пальто зимове застібають на всі ґудзики, носять з відгорнутими лацканами.
2. Плащ демісезонний носять з літньою формою одягу, а також у теплу погоду із зимовою формою одягу застебнутим на всі ґудзики та із застебнутим поясом. Відстань від підлоги до низу плаща 45 см. Плащ, охайно складений лицьовим боком назовні, дозволяється носити на лівій руці.
3. Куртку зимову повсякденну з потайною застібкою носять застебнутою на всі ґудзики, крім верхнього. Дозволяється у холодну погоду носити куртку зимову із застебнутим верхнім ґудзиком та піднятим коміром.
4. Костюм польовий (куртка і штани) застібають на всі ґудзики і носять з фуфайкою з короткими рукавами чи з фуфайкою з довгими рукавами (пришивна горловина "під шию").
За вказівкою керівника органу чи установи дозволяється носити куртку польову в спекотну погоду з рукавами, закачаними вище ліктя.
5. Штани носять навипуск з черевиками типу А і типу Б.
Штани заправляють у черевики з високими берцями.
За вказівкою керівника органу чи установи дозволяється з літньою польовою формою одягу в спекотну погоду носити штани без куртки з фуфайкою з короткими рукавами з накладною нагрудною кишенею (в межах зони, що охороняється), штани навипуск поверх черевиків з високими берцями.
6. Куртку утеплену польову застібають на всі ґудзики і носять із штанами літніми або утепленими полинового кольору. У негоду куртку носять з капюшоном і піднятим коміром. Дозволяється носити куртку без утеплювача.
7. Плащ-накидку носять у дощову погоду поверх предметів літньої та зимової форми одягу (з капюшоном чи без нього), застібають на всі кнопки (ґудзики).
Дозволяється носити плащ-накидку складеною в чохлі на поясному спорядженні, поясному ремені або в руці, а в разі перебування поза строєм - на лівій руці, охайно складеною лицьовим боком назовні.
8. Мундир (кітель) застібають на всі ґудзики.
Особи вищого начальницького складу носять мундир (кітель) з гаптуванням на комірі у формі шнура та гілочки калини з трьома листками та трьома ягодами золотавого кольору.
9. Куртку з центральною застібкою-блискавкою застібають до верхнього рівня верхніх поперечних прорізних кишень.
Особи вищого начальницького складу носять куртку з гаптуванням на комірі у формі гілочки калини з трьома листками та трьома ягодами золотавого кольору.
10. Куртку літню (світло-сірого кольору) застібають на центральну застібку-блискавку до верхнього рівня верхніх поперечних прорізних кишень.
Особи вищого начальницького складу носять куртку літню з гаптуванням на комірі у формі гілочки калини з трьома листками та трьома ягодами золотавого кольору.
11. Штани носять навипуск із напівчоботами і напівчеревиками, а жінки - з чоботами хромовими утепленими або туфлями хромовими.
Особи вищого начальницького складу носять штани з лампасами та кантом, особи рядового і начальницького складу (у тому числі курсанти) - з лампасами завширшки 2 см.
Штани носять із поздовжніми запрасованими спереду і ззаду складками. На решті предметів форми одягу запрасовувати складки не дозволяється.
Штани літні світло-сірого кольору особи вищого, старшого та середнього начальницького складу носять навипуск із напівчеревиками хромовими світло-сірого кольору, спідницю літню - з туфлями хромовими світло-сірого кольору.
12. Спідницю носять з чобітками хромовими утепленими та туфлями хромовими чорного кольору.
13. Джемпер з V-подібним вирізом горловини носять в холодну пору року на сорочці з краваткою, під кітелем або курткою повсякденною. У службових приміщеннях дозволяється носити джемпер без кітеля чи куртки.
Джемпер з бейкою носять в холодну пору року під курткою утепленою польовою чи костюмом (куртка і штани) польовим. Дозволяється носити джемпер з бейкою та накладками із камуфльованої тканини із штанами польовими в службових приміщеннях.
3. Сорочки, краватки, кашне, рукавички
1. Сорочку носять з погонами та краваткою, застібнутою на всі ґудзики, з мундиром, кітелем, курткою повсякденною чи джемпером. Комір сорочки ззаду має бути на одному рівні з верхнім краєм коміра мундира (кітеля, куртки) або виступати над ним не вище ніж на 0,5 см.
Особи вищого начальницького складу носять сорочки з гаптуванням на комірі у формі гілочки калини з чотирма листками та трьома ягодами золотавого кольору.
Особи начальницького складу у спеціальному званні "полковник внутрішньої служби" носять сорочки з гаптуванням на комірі у формі гілочки калини з двома листками золотавого кольору.
Дозволяється носити сорочку з краваткою та погонами без кітеля з повсякденною літньою формою одягу, а під час роботи в службових приміщеннях, на заняттях в аудиторіях, лабораторіях та майстернях - будь-якої пори року. У сорочці з короткими рукавами з погонами та без краватки, яку носять з літньою повсякденною формою одягу, верхній ґудзик не застібається.
Запрасовувати на сорочках складки не дозволяється.
2. Краватку прикріплюють до сорочки затискачем установленого зразка між третім та четвертим ґудзиками зверху.
Особи жіночої статі носять краватку у формі "метелика" без затискача.
Особи вищого начальницького складу носять краватки з гаптуванням золотавого кольору у формі восьмипроменевої зірки та двох лаврових гілок.
Особи начальницького складу у спеціальному званні "полковник внутрішньої служби" (крім осіб жіночої статі) носять краватки з гаптуванням золотавого кольору у формі восьмипроменевої зірки.
3. Фуфайку полинового кольору носять із костюмом польовим. У спекотну погоду особам рядового і начальницького складу, які несуть службу на території установи виконання покарань або слідчого ізолятора Державної кримінально-виконавчої служби України, з дозволу начальника установи виконання покарань або слідчого ізолятора Державної кримінально-виконавчої служби України дозволяється носити фуфайку з короткими рукавами з накладною кишенею із штанами польовими (без куртки).
Курсанти носять фуфайку без нагрудної кишені.
4. Кашне носиться охайно заправленим під комір пальта, плаща чи куртки зимової. Верхній край кашне має рівномірно виступати над коміром на 1 - 2 см.
5. Рукавички носять із зимовою формою одягу. Під час військового вітання рукавички не знімають. Замість рукавичок полинового кольору дозволяється носити рукавички чорного кольору. Курсанти носять рукавички білого кольору з літньою парадною формою одягу.
4. Взуття, спорядження
1. Взуття має бути встановлених зразка та кольору, справним, завжди вичищеним. Черевики з високими берцями, черевики, напівчоботи та напівчеревики мають бути охайно зашнуровані.
Носити взуття із пошкодженим верхом або зношеними підборами не дозволяється.
2. Шкарпетки мають бути темних відтінків без декоративних елементів чи малюнків. Носити вицвілі, невстановленого кольору шкарпетки не дозволяється.
3. Спорядження носять так, щоб поясний ремінь проходив по лінії талії. Пряжка поясного ременя має знаходитись посередині.
Ремінь для штанів може бути чорного, полинового та коричневого кольорів, для літньої світло-сірої форми - світло-сірого кольору.
4. Аксельбант та ремінь парадно-вихідний носять з парадною формою.
IV. Знаки розрізнення
1. Погони, що носяться на предметах форм одягу, поділяються:
1) за способом кріплення на:
нашивні - на мундирі, кітелі, пальті зимовому;
знімні - на куртці та сорочці;
погони-муфти - на куртці зимовій повсякденній, куртці утепленій польовій, плащі, джемпері;
2) за кольором на:
золотисті - на мундирі світло-сірого кольору;
полинового кольору - на мундирі, кітелі, куртці та сорочці полинового кольору, пальті, куртці зимовій повсякденній, плащі демісезонному, джемпері, на куртці та куртці утепленій польовій;
чорні шкіряні - на куртці шкіряній чорного кольору;
білі - на сорочці білій;
світло-сірі - на куртці літній та сорочці літній.
2. Погони вищого начальницького складу та погони на мундир старшого і середнього начальницького складу оздоблюються золотистим візерунком.
Погони старшого начальницького складу оздоблені шовковою ниткою малинового кольору завширшки 5 мм у вигляді двох паралельних ліній уздовж погона на відстані 1 см від краю погона.
Погони середнього начальницького складу оздоблені шовковою ниткою малинового кольору завширшки 5 мм по центральній осьовій лінії погона.
Погони молодшого начальницького складу, курсантів (полковників - чорні шкіряні) без оздоблення.
Курсанти закладів освіти на польовій формі носять погони полинового кольору, оздоблені шовковою ниткою золотавого кольору завширшки 5 мм у вигляді двох паралельних ліній уздовж погона на відстані 1 см від краю погона. У нижній частині погона розташована літера "К" золотистого кольору завширшки 30 мм, яка розміщується на відстані 15 мм від нижнього краю погона на його поздовжній осьовій лінії.
3. На погонах начальницького складу розміщуються ґудзики, емблеми і зірки золотистого та полинового (для польової форми одягу) кольорів відповідно до присвоєного спеціального звання (додаток 1).
У верхній частині погонів на відстані 1 см від верхнього краю кріпиться ґудзик діаметром 14 мм (крім погонів на джемпер).
Особи вищого начальницького складу носять ґудзики із рельєфним стилізованим зображенням Знака Княжої Держави Володимира Великого та вінка з лаврового листя.
4. Зірки розміщуються на погонах:
осіб вищого начальницького складу (генералів) - на поздовжній осьовій лінії;
полковників та старших лейтенантів внутрішньої служби - дві нижні зірочки з обох боків від поздовжньої осьової лінії так, щоб відстань від бокових сторін і між зірочками була однаковою, третя - вище перших двох на поздовжній осьовій лінії;
підполковників та лейтенантів внутрішньої служби - з обох боків від поздовжньої осьової лінії так, щоб відстань від бокових сторін і між зірочками була однаковою;
майорів, молодших лейтенантів, старших прапорщиків та прапорщиків внутрішньої служби - на поздовжній осьовій лінії;
капітанів внутрішньої служби - дві нижні зірочки з обох боків від поздовжньої осьової лінії так, щоб відстань від бокових сторін і між зірочками була однаковою, третя та четверта зірочки - вище перших двох на поздовжній осьовій лінії.
5. Шеврони золотистого (полинового) кольору розміщуються на погонах осіб молодшого начальницького складу (додаток 2), а саме:
на погонах старшин, старших сержантів, сержантів та молодших сержантів внутрішньої служби - на відстані 15 мм від нижнього краю погона до нижнього краю першої поперечної нашивки. Наступні поперечні нашивки на погонах сержантів та молодших сержантів внутрішньої служби розміщуються вище першої з інтервалами між ними 2 мм.
На погонах курсантів поперечні нашивки розміщуються на 10 мм вище літери "К".
6. Емблеми розміщуються на погонах на поздовжній осьовій лінії на відстані 10 мм від нижнього краю ґудзика (крім погонів на джемпер).
На погонах вищого начальницького складу замість емблеми розміщується гаптований малий Державний Герб України золотавого кольору із верхніми прямокутними кінцями (на погонах до пальта, мундира та сорочок малий Державний Герб України на голубому полі, на решті погон - на полиновому полі).
На погонах до джемпера емблеми та ґудзики не носяться.
7. Нарукавні знаки Державної кримінально-виконавчої служби України носять на відстані 5 см від вищої точки шва вшивання рукава мундира (кітеля), куртки зимової повсякденної, куртки утепленої польової, плаща демісезонного, куртки, куртки польової, сорочки полинового кольору та білого кольору, куртки та сорочки літньої.
На правому рукаві особи рядового і начальницького складу носять знак відповідного міжрегіонального територіального органу Міністерства юстиції з питань виконання кримінальних покарань, де вони проходять службу.
( абзац другий пункту 7 розділу ІV із змінами, внесеними згідно з  наказом Мінстерства юстиції України від 12.05.2020 р. № 1625/5 )
8. На головних уборах носять кокарди та емблеми до головного убору.
Центр кокарди (емблеми) має знаходитися над переніссям.
Кашкети особи рядового і начальницького складу носять з емблемою до головних уборів та шнуром плетеним (гаптованим) золотистого кольору, особи вищого начальницького складу - із шнуром гаптованим золотистого кольору, кокардою, гаптуванням на околичці та гаптованою смугою на козирку, а генерал-полковники, крім того, - з гаптуванням у вигляді листя калини на козирку.
Кашкети та шапки осіб вищого начальницького складу - з кокардами із рельєфним зображенням вінка з лаврового листя (кашкети - з гаптуванням на околичці).
На кашкети, шапки та капелюшок фетровий осіб рядового і начальницького складу нашивається емблема у формі восьмипроменевої зірки в обрамленні вінка з лаврового листя заввишки 7 см, нижній край емблеми розташовано на середній горизонтальній лінії околички.
На береті та кепі літньому носиться нашивна кокарда, яка розміщується по центру передньої стінки.
На відстані 6,0 ± 0,2 см від краю кокарди та на 2,5 ± 0,2 см від нижнього краю берета курсантів розміщується нашивка у вигляді прапорця.
На кашкетах польових носять кокарду полинового кольору у формі випуклої овальної розетки, в центрі якої малий Державний Герб України.
Шапку-феску трикотажну носять без кокарди та емблеми.
V. Правила носіння орденів, медалей, орденських стрічок і стрічок медалей на планках та інших відзнак на формі одягу
1. Носіння державних нагород або стрічок нагород на планках, нагрудних знаків на формі одягу є обов'язковим.
2. З парадною формою одягу на мундирі носять ордени, медалі та особливі відзнаки.
Ордени, що носяться на стрічках, розташовуються на лівому боці грудей, ордени, що носяться без стрічок, - на правому боці грудей.
Усі медалі носять на лівому боці грудей.
3. Нагороди розміщуються в такому порядку:
1) з лівого боку грудей по центру:
державні нагороди України;
нагороди колишнього СРСР (крім орденів, що кріпляться за допомогою штифта (наприклад, орден Червоної Зірки));
державні нагороди інших країн;
відомчі заохочувальні відзнаки, що мають форму медалей, потім - відзнаки інших центральних органів виконавчої влади;
2) з правого боку грудей послідовно зліва направо від лацкана розміщуються:
нагрудний знак "За відзнаку в службі";
ордени та нагрудні знаки колишнього СРСР;
нагрудні знаки інших центральних органів виконавчої влади України;
знак про закінчення військового ліцею.
Нагрудний знак про закінчення навчального закладу носять на правій кишені мундира (кітеля) посередині бантової складки. Особи рядового і начальницького складу жіночої статі нагрудний знак про закінчення закладу освіти на мундирі (кітелі) носять з правого боку грудей на 50 - 70 мм нижче рівня кута лацкана залежно від зросту особи.
За наявності нагрудних знаків двох і більше навчальних закладів носять тільки один нагрудний знак (перевага надається нагрудному знаку навчального закладу більш високого рівня акредитації).
4. Ордени і медалі розташовуються горизонтально в ряд справа наліво в порядку, визначеному пунктом 3 цього розділу, однотипні - за часом нагородження. Ордени і медалі, які не поміщаються в один ряд, переносять у другий та наступні ряди, розташовані нижче.
5. З повсякденною та парадно-вихідною формою одягу замість орденів і медалей носять орденські стрічки та стрічки медалей на планках, а також особливі відзнаки й інші нагрудні знаки (значки).
Одночасне носіння орденських стрічок, стрічок медалей та нагрудних знаків на планках і самих нагород не допускається.
6. Орденські стрічки і стрічки медалей на планках носять з лівого боку грудей:
на двобортному кітелі осіб вищого начальницького складу, а також на повсякденному кітелі осіб рядового і начальницького складу жіночої статі так, щоб верхній край верхнього ряду стрічок знаходився на 70 мм нижче рівня кута лацкана;
на однобортному кітелі, куртці та сорочках осіб рядового і начальницького складу так, щоб нижній край нижнього ряду стрічок розміщувався впритул до верхнього краю клапана нагрудної кишені.
У разі носіння двох і більше орденських стрічок та стрічок медалей на планках їх закріплюють в один ряд на загальній планці справа наліво, але не більше чотирьох. Стрічки, які не поміщаються на одній планці, переносять на другу тощо й прикріплюють нижче першої.
7. Стрічки орденів, медалей, відомчих відзнак на планках розміщують в такому порядку:
державні нагороди України;
нагороди колишнього СРСР;
державні нагороди інших країн;
відомчі відзнаки;
знак "Учасник ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС";
пам'ятні знаки та медалі, що не є державними нагородами.
8. Нагрудний знак депутатів усіх рівнів носять у верхньому куті лацкана з лівого боку грудей.
 

Директор Департаменту
публічного права

Л. Кравченко
 
Додаток 1
до Правил носіння форми одягу і знаків розрізнення особами рядового і начальницького складу та курсантами закладів освіти Державної кримінально-виконавчої служби України
(пункт 3 розділу IV)
Розміщення зірок на погонах осіб начальницького складу
Спеціальне звання Діаметр зірки, мм Кількість зірок, шт. Відстань від нижнього краю погона до центру першої зірки, мм Відстань між центрами зірок в ряду, мм
Генерал-полковник внутрішньої служби 25 3 35 30
Генерал-лейтенант внутрішньої служби 25 2 45 40
Генерал-майор внутрішньої служби 25 1 60 -
Полковник внутрішньої служби 20 3 30 25
Підполковник внутрішньої служби 20 2 30 -
Майор внутрішньої служби 20 1 45 -
Капітан внутрішньої служби 13 4 20 20
Старший лейтенант внутрішньої служби 13 3 20 20
Лейтенант внутрішньої служби 13 2 20 -
Молодший лейтенант внутрішньої служби 13 1 40 -
Старший прапорщик внутрішньої служби 13 3 30 25
Прапорщик внутрішньої служби 13 2 30 25
 
Додаток 2
до Правил носіння форми одягу і знаків розрізнення особами рядового і начальницького складу та курсантами закладів освіти Державної кримінально-виконавчої служби України
(пункт 5 розділу IV)
Розміщення шевронів на погонах осіб молодшого начальницького складу
Спеціальне звання внутрішньої служби Кількість шевронів Ширина шевронів, мм
Старшина внутрішньої служби Дві поперечні 20,5
Старший сержант внутрішньої служби Одна поперечна 20
Сержант внутрішньої служби Три поперечні 5
Молодший сержант внутрішньої служби Дві поперечні 5
____________