• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження форм та Порядку подання і затвердження стратегічного плану розвитку, звіту про виконання стратегічного плану розвитку та інформації про затвердження стратегічних планів розвитку суб’єктів господарювання державного сектору економіки та їх виконання

Міністерство економіки України | Наказ, Порядок, Звіт, План, Форма типового документа, Інформація від 01.09.2022 № 2897
Реквізити
  • Видавник: Міністерство економіки України
  • Тип: Наказ, Порядок, Звіт, План, Форма типового документа, Інформація
  • Дата: 01.09.2022
  • Номер: 2897
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Міністерство економіки України
  • Тип: Наказ, Порядок, Звіт, План, Форма типового документа, Інформація
  • Дата: 01.09.2022
  • Номер: 2897
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
МІНІСТЕРСТВО ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ
НАКАЗ
01.09.2022 м. Київ № 2897
Зареєстровано в Міністерстві юстиції України
16 вересня 2022 р. за № 1059/38395
Про затвердження форм та Порядку подання і затвердження стратегічного плану розвитку, звіту про виконання стратегічного плану розвитку та інформації про затвердження стратегічних планів розвитку суб'єктів господарювання державного сектору економіки та їх виконання
( Із змінами і доповненнями, внесеними  наказами Міністерства економіки України  від 22 вересня 2022 року № 3223, від 22 липня 2023 року № 8984 ( враховуючи зміни, внесені наказом Міністерства  економіки України від 10 серпня 2023 року № 10766 )
Відповідно до пункту 4 частини першої статті 5-2 і частини шостої статті 16 Закону України "Про управління об'єктами державної власності" в умовах воєнного стану, введеного Указом Президента України від 24 лютого 2022 року № 64/2022 "Про введення воєнного стану в Україні", затвердженого Законом України від 24 лютого 2022 року № 2102-IX "Про затвердження Указу Президента України "Про введення воєнного стану в Україні", частини другої статті 9 Закону України "Про правовий режим воєнного стану"
( преамбула із змінами, внесеними згідно з наказом  Міністерства економіки України від 22.09.2022 р. № 3223 )
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити форму "Інформація станом на ____________ про затвердження стратегічних планів розвитку суб'єктів господарювання державного сектору економіки та їх виконання за ____ рік", що додається.
2. Затвердити форму "Стратегічний план розвитку на ____________ роки", що додається.
3. Затвердити форму "Звіт про виконання стратегічного плану розвитку на ____________ роки за ____ рік", що додається.
4. Затвердити Порядок подання і затвердження стратегічного плану розвитку, звіту про виконання стратегічного плану розвитку та інформації про затвердження стратегічних планів розвитку суб'єктів господарювання державного сектору економіки та їх виконання, що додається.
5. Департаменту політики власності забезпечити в установленому порядку подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
6. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
7. Установити, що діючі затверджені стратегічні плани розвитку суб'єктів господарювання державного сектору економіки, які не містять ключових показників діяльності, за якими оцінюються їх досягнення, та на основі яких складається звіт про виконання стратегічного плану розвитку, підлягають приведенню у відповідність з вимогами цього наказу протягом трьох місяців з дня набрання ним чинності.
 

Перший віце-прем'єр-міністр України -
Міністр економіки України

Юлія СВИРИДЕНКО

ПОГОДЖЕНО:

 

Міністр фінансів України

Сергій МАРЧЕНКО

Перший заступник Міністра
цифрової трансформації України

Олексій ВИСКУБ
 
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Мінекономіки
01 вересня 2022 року № 2897
Інформація станом на ____________
про затвердження стратегічних планів розвитку суб'єктів господарювання державного сектору економіки та їх виконання за _____ рік
( див. текст ) ( форма із змінами, внесеними згідно з наказами  Міністерства економіки України від 22.09.2022 р. № 3223, від 22.07.2023 р. № 8984, враховуючи зміни, внесені наказом  Міністерства економіки України від 10.08.2023 р. № 10766 )
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Мінекономіки
01 вересня 2022 року N 2897
ЗАТВЕРДЖЕНО
_____________________________________
(найменування органу, яким затверджено
стратегічний план розвитку)
______________________________________
М. П. (посада, прізвище та власне ім'я, дата, підпис)
СТРАТЕГІЧНИЙ ПЛАН РОЗВИТКУ
Код за ЄДРПОУ суб'єкта
господарювання _________________
________________________________________________________________
(назва суб'єкта господарювання)
на ____________ роки
1. Загальна інформація
Розділ містить загальні відомості про суб'єкт господарювання: організаційно-правову форму, суб'єкт управління, розмір державної частки у статутному капіталі, місцезнаходження, основні види економічної діяльності.
Також зазначається коротке обґрунтування мети та інформація щодо офіційних документів, що враховуються під час розроблення стратегічного плану розвитку.
2. Аналіз середовища
У розділі "Аналіз середовища" відображається аналіз впливу зовнішніх та внутрішніх чинників на діяльність суб'єкта господарювання з урахуванням умов воєнного стану та післявоєнного відновлення економіки та висновок по SWOT-аналізу, що включає:
2.1. Підрозділ "аналіз внутрішнього середовища"
Містить характеристики наявності та використання економічного потенціалу суб'єкта господарювання за напрямами діяльності - фінансова, маркетингова, виробнича, інвестиційно-інноваційна діяльність, розвиток трудового потенціалу, стан та використання активів тощо, аналіз сильних (зокрема конкурентних переваг) і слабких сторін у його діяльності. Крім того, підрозділ містить аналіз наявних і потенційних загроз та ризиків, а також визначення можливостей для досягнення цілей суб'єкта господарювання.
Аналіз внутрішнього середовища дозволяє визначити сильні та слабкі сторони внутрішніх процесів суб'єкта господарювання та допомогти його керівництву проаналізувати конкретні заходи, які можуть створювати вартість, підвищувати ефективність та забезпечувати конкурентні переваги.
Компонентами внутрішнього аналізу є:
1) ресурсний аналіз;
2) перевірка і аналіз компетенцій;
3) аналіз з використанням моделі ціннісного ланцюжка М. Портера.
Модель Портера передбачає наступні категорії основних видів діяльності:
зовнішня логістика - відносини з постачальниками, організація доставки та складування ресурсів;
виробничі процеси - перетворення вхідних ресурсів на готову продукцію;
внутрішня логістика - монтаж, складування і реалізація готової продукції;
маркетинг та продажі - інформування клієнтів, виявлення попиту, операції з клієнтами;
обслуговування - зберігання продукції та збільшення її вартості після продажу.
4) аналіз продукції і її позиції на ринку;
5) фінансовий аналіз і показники господарської діяльності;
6) людські ресурси і організаційна культура.
2.2. Підрозділ "аналіз зовнішнього середовища"
Відображається аналіз поточної ситуації та впливу чинників зовнішнього середовища, які можуть суттєво впливати на досягнення цілей суб'єктом господарювання, а саме: загальний аналіз сфери діяльності (галузі) з описом прогнозних потреб ринку на перспективу і пріоритетних напрямів розвитку галузі за видами діяльності, кінцеві споживачі продукції (товарів, робіт, послуг), конкурентна ситуація.
Розглядаються суб'єкти господарювання, що виробляють продукцію або надають послуги в тій самій сфері, у тому числі приватної форми власності. Слід проводити аналіз показників діяльності суб'єктів господарювання в динаміці. Наприклад, для порівняння суб'єктів господарювання можливо використовувати темпи зростання продажів, прибутку, чисельності персоналу тощо. Інтервал для проведення аналізу - останні три роки, кількість порівнюваних суб'єктів господарювання - не менше трьох.
Фактори зовнішнього середовища за методом проведення PESTEL-аналізу класифікують за такими групами:
1) політичні - до цієї групи належать всі фактори, на які Держава може мати вплив (державна політика, політичні рішення, політична стабільність);
2) економічні - економічне зростання, курси валют, рівень інфляції, процентні ставки, доступність кредитів, рівень безробіття, податки і перспективи;
3) соціально-демографічні - фактори, які впливають на рівень і тривалість життя людей, відображають демографічні характеристики, враховують тенденції зміни населення, розподілу за віком, рівень освіти різних груп населення;
4) технологічні - фактори, що пов'язані з розвитком техніки та технології, змінами в інформаційних технологіях, а також інноваціями, які впливають на бізнес-процеси;
5) екологічні - фактори, що пов'язані з екологічними змінами і правилами, які можуть впливати на бізнес;
6) правові - фактори, що пов'язані із змінами, які можуть вплинути на суб'єкт господарювання - це зміни в чинному законодавстві і міжнародному праві, прецеденти судових позовів і розглядів у своїй галузі.
2.3 Підрозділ "SWOT-аналіз"
Під час проведення аналізу доцільним є використання інструментів стратегічного аналізу, зокрема, складання SWOT-аналізу (загальний підсумок аналізу чинників, які впливають на результати діяльності суб'єкта господарювання та його подальший розвиток): сила (сильні сторони) і вади (слабкі сторони), обставини (можливості) і труднощі (загрози).
Висновки щодо аналізу внутрішнього та зовнішнього середовищ рекомендовано згрупувати відповідно до SWOT моделі.
Складовими SWOT-аналізу є:
сильні сторони - це внутрішні можливості (навички, потенціал) чи ресурс суб'єкта господарювання, що можуть зумовити формування конкурентної переваги чи належного виконання відповідних функцій;
слабкі сторони - це ресурси, обставини, які використовуються неефективно або не за призначенням;
можливості - це обставини, які можуть бути використані для досягнення стратегічних цілей (результатів) розвитку суб'єкта господарювання;
загрози - це будь-які процеси або явища, що перешкоджають руху в напрямку досягнення місії та цілей розвитку суб'єкта господарювання.
3. Місія суб'єкта господарювання
Розділ містить опис місії (сфери діяльності) суб'єкта господарювання, його цінності у контексті загальнодержавних інтересів, комерційної діяльності та інтересів суспільства (основну довготермінову ціль діяльності суб'єкта господарювання в контексті його завдань, функцій, напрямів діяльності та розвитку галузі (сектору економіки), регіону).
4. Стратегічні напрями, цілі, завдання та ключові індикатори
У розділі відображаються стратегічні напрями діяльності суб'єкта господарювання та ключові індикатори (кількісні оцінки) виходячи з його місії, цілі та завдання для досягнення стратегічних цілей з урахуванням умов воєнного стану і періоду післявоєнного відновлення економіки в Україні (відбудови або релокації виробничих потужностей суб'єктів господарювання, імпортозаміщення продукції, нових логістичних рішень тощо).
Цей розділ містить такі підрозділи:
4.1. Стратегічні напрями
Відображаються стратегічні напрями діяльності суб'єкта господарювання виходячи з його місії.
4.2. Стратегічні цілі
Визначаються конкретні цілі діяльності, що в сукупності повинні забезпечити реалізацію зазначеного напряму.
Під час визначення стратегічних цілей діяльності суб'єкта господарювання потрібно враховувати результати проведеного аналізу зовнішнього та внутрішнього середовища та оцінки ризиків, напрями розвитку галузі та сфери діяльності суб'єкта господарювання. Крім того, доцільно відобразити підходи до виконання завдань у сфері екології, енергозбереження, соціальній сфері.
4.3. Завдання
Для кожної стратегічної цілі суб'єкта господарювання підрозділи містять конкретні завдання, реалізація яких повинна забезпечити досягнення відповідної цілі.
4.4. Ключові індикатори (кількісна оцінка)
Відображається кількісна оцінка (конкретна міра вимірювання того чи іншого явища або процесу).
Основні правила, які необхідно врахувати розроблюючи індикатори:
1) повинні бути декілька індикаторів для моніторингу результату кожного;
2) кількість індикаторів можна порахувати та виміряти у кількісних показниках (вони відображаються в одиницях виміру того чи іншого явища (кг, км, т тощо), чисельності одиниць сукупності (кількість цехів, поїздів тощо), у відсотковому відношенні (питома вага).
Питома вага в економіці - це індикатор вагомості будь якого фінансового явища.
5. Ресурси
У розділі відображається інформація про кадрові (інформація щодо створення нових робочих місць), фінансові (наявність додаткового фінансування для реалізації цілей стратегічного плану) та матеріальні ресурси необхідні для реалізації стратегічних цілей та задач, оцінка їх доступності, оцінка цілей та завдань, що повинні бути виконані.
6. Потенційні ризики та управління ризиками
Розділ містить оцінку ризиків, пов'язаних з реалізацією цілей та задач, та описує принципи управління ризиками.
Управління ризиками повинно бути складовою частиною процесів безперервного планування та управління суб'єктом господарювання. У цьому розділі слід визначати основні ризики, їх можливий вплив на діяльність суб'єкта господарювання, ймовірність настання ризиків та відповідні інструменти управління.
В описі слід вказати, які ризики пов'язані з виконанням завдань, та альтернативні ініціативи, які можуть бути прийняті у випадку змін зовнішніх чинників.
7. Ключові показники результатів діяльності
У розділі "Ключові показники результатів діяльності" зазначаються очікувані результати, у разі досягнення поставлених цілей та реалізації завдань стратегічного плану розвитку суб'єкта господарювання.
N Напрям діяльності Найменування показника Одиниця виміру Факт минулого року Прогноз поточного року 1-ий плановий рік 2-ий плановий рік 3-ий плановий рік ... ...
1 Фінансова діяльність 1.1. Чистий дохід від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) тис. грн              
1.2. Валовий прибуток тис. грн              
1.3. Чистий фінансовий результат тис. грн              
1.4. Валова рентабельність %              
1.5. Рентабельність діяльності %              
2 Маркетингова діяльність 2.1. Обсяг реалізованої продукції на вітчизняному ринку тис. грн              
2.2. Виручка від реалізації продукції на експорт тис. грн              
3 Виробнича діяльність 3.1. Рівень використання виробничих потужностей %              
4 Інвестиційна та інноваційна діяльність 4.1. Капітальні інвестиції усього, у тому числі за джерелами фінансування: тис. грн              
4.1.1 Кошти державного бюджету тис. грн              
4.1.2 Власні кошти підприємства тис. грн              
4.1.3 Залучені кошти тис. грн              
4.2. Витрати на інновації тис. грн              
4.3 Обсяг реалізованої інноваційної продукції тис. грн              
4.4 Питома вага інноваційної продукції в загальному обсязі реалізованої продукції %              
5 Розвиток трудового потенціалу підприємства 5.1 Середньооблікова чисельність штатних працівників осіб              
5.2 Середньомісячна заробітна плата працівників грн              
5.3 Продуктивність праці одного працюючого промислово-виробничого персоналу тис. грн/ особу/міс              
5.4 Питома вага працівників, які здійснюють науково-технічну діяльність %              
6 Стан використання активів 6.1. Активи усього, у тому числі: тис. грн              
6.1.1 Оборотні активи тис. грн              
6.1.2 Основні засоби (первісна вартість) тис. грн              
6.2 Коефіцієнт зносу основних засобів %              
6.3 Рентабельність активів %              
8. Висновки
У розділі стисло наводяться основні положення стратегічного плану розвитку суб'єкта господарювання та прогнозні оцінки щодо впливу їх реалізації на розвиток державного сектору, регіону чи національної економіки в цілому.
Стратегічний план розвитку суб'єкта господарювання може містити необхідні ілюстрації (схеми, діаграми, графіки, креслення, рисунки, фотознімки), таблиці та додаткові розрахунки.
Керівник __________________
                   (посада)
____________ Власне ім'я ПРІЗВИЩЕ.
 

Директор департаменту
політики власності

Олександр МАКСИМОВ
( форма із змінами, внесеними згідно з наказами  Міністерства економіки України від 22.09.2022 р. № 3223, від 10.08.2023 р. № 10766, враховуючи зміни, внесені наказом  Міністерства економіки України від 10.08.2023 р. № 10766 )
 
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Мінекономіки
01 вересня 2022 року № 2897
ЗВІТ
ПРО ВИКОНАННЯ СТРАТЕГІЧНОГО ПЛАНУ РОЗВИТКУ
Код за ЄДРПОУ суб'єкта
господарювання _________________
__________________________________________________________________
(назва суб'єкта господарювання)
на _____________ роки
за _______ рік
1. Загальна інформація
Розділ містить загальні відомості про суб'єкт господарювання: організаційно-правову форму, суб'єкт управління, розмір державної частки у статутному капіталі, місцезнаходження, основні види економічної діяльності.
2. Ключові показники результатів діяльності
У розділі "Ключові показники результатів діяльності" зазначаються фактичні результати досягнень у звітному році.
N Напрям діяльності Найменування показника Одиниця виміру План Факт Відхилення, +/- Виконання, % Пояснення та обґрунтування у разі не виконання запланованих показників
1 Фінансова діяльність 1.1. Чистий дохід від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) тис. грн          
1.2. Валовий прибуток тис. грн          
1.3. Чистий фінансовий результат тис. грн          
1.4. Валова рентабельність %          
1.5. Рентабельність діяльності %          
2 Маркетингова діяльність 2.1. Обсяг реалізованої продукції на вітчизняному ринку тис. грн          
2.2. Виручка від реалізації продукції на експорт тис. грн          
3 Виробнича діяльність 3.1. Рівень використання виробничих потужностей %          
4 Інвестиційна та інноваційна діяльність 4.1. Капітальні інвестиції усього, у тому числі за джерелами фінансування: тис. грн          
4.1.1 Кошти державного бюджету тис. грн          
4.1.2 Власні кошти підприємства тис. грн          
4.1.3 Залучені кошти тис. грн          
4.2. Витрати на інновації тис. грн          
4.3 Обсяг реалізованої інноваційної продукції тис. грн          
4.4 Питома вага інноваційної продукції в загальному обсязі реалізованої продукції %          
5 Розвиток трудового потенціалу підприємства 5.1 Середньооблікова чисельність штатних працівників осіб          
5.2 Середньомісячна заробітна плата працівників грн          
5.3 Продуктивність праці одного працюючого промислово-виробничого персоналу тис. грн / особу / міс          
5.4 Питома вага працівників, які здійснюють науково-технічну діяльність %          
6 Стан використання активів 6.1. Активи усього, у тому числі: тис. грн          
6.1.1 Оборотні активи тис. грн          
6.1.2 Основні засоби (первісна вартість) тис. грн          
6.2 Коефіцієнт зносу основних засобів %          
6.3 Рентабельність активів %          
3. Висновки
У розділі стисло зазначається інформація щодо: впливу основних довгострокових цілей та завдань суб'єкта господарювання на результати його діяльності з урахуванням умов воєнного стану та післявоєнного відновлення економіки; вжитих заходів зі зменшення ризиків; існуючих нагальних проблем, що заважають процесу реалізації стратегії розвитку тощо.
Звіт про виконання стратегічного плану розвитку суб'єкта господарювання може містити необхідні ілюстрації (схеми, діаграми, графіки, креслення, рисунки, фотознімки), таблиці та додаткові розрахунки.
Керівник __________________
                   (посада)
____________ Власне ім'я ПРІЗВИЩЕ.
 

Директор департаменту
політики власності

Олександр МАКСИМОВ
( форма із змінами, внесеними згідно з наказами  Міністерства економіки України від 22.09.2022 р. № 3223, від 10.08.2023 р. № 10766, враховуючи зміни, внесені наказом  Міністерства економіки України від 10.08.2023 р. № 10766 )
 
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Мінекономіки
01 вересня 2022 року № 2897
ПОРЯДОК
подання і затвердження стратегічного плану розвитку, звіту про виконання стратегічного плану розвитку та інформації про затвердження стратегічних планів розвитку суб'єктів господарювання державного сектору економіки та їх виконання
I. Загальні положення
1. Цей Порядок визначає процедуру подання та затвердження стратегічного плану розвитку державного комерційного, некомерційного, казенного підприємства та господарського товариства, у статутному капіталі якого більше 50 відсотків акцій (часток) прямо чи опосередковано належать державі, а також іншого суб'єкта господарювання, що належить до державного сектору економіки, крім банків, (далі - суб'єкт господарювання), подання звіту про його виконання та інформації про затвердження стратегічних планів розвитку суб'єктів господарювання державного сектору економіки та їх виконання.
2. У цьому Порядку скорочені терміни вживаються в такому значенні:
стратегічний план розвитку - документ у форматі презентації, який визначає місію, стратегічні напрями, цілі та завдання економічного та соціального розвитку діяльності суб'єкта господарювання, кадрові і матеріальні ресурси, необхідні для їх реалізації на довгостроковий період, потенційні ризики та управління ними;
звіт про виконання стратегічного плану розвитку - документ у форматі презентації, який відображає виконання ключових показників діяльності суб'єкта господарювання за результатами звітного року;
інформація про затвердження стратегічних планів розвитку суб'єктів господарювання державного сектору економіки та їх виконання - документ, який відображає узагальнену інформацію про стан затвердження стратегічних планів розвитку і подання річних звітів про їх виконання суб'єктами господарювання, а також вжиті заходи до керівників/виконувачів обов'язків керівників суб'єктів господарювання, у разі неподання на затвердження суб'єкту управління стратегічного плану розвитку та/або звіту про його виконання.
3. Наповнення розділів стратегічного плану розвитку суб'єкта господарювання та звіту про його виконання здійснюється з урахуванням особливостей кожного суб'єкта господарювання і сфери його діяльності та умов воєнного стану і періоду післявоєнного відновлення економіки в Україні (відбудови або релокації виробничих потужностей суб'єктів господарювання, імпортозаміщення продукції, нових логістичних рішень тощо).
Суб'єкти управління з метою врахування специфіки діяльності окремих суб'єктів господарювання державного сектору економіки можуть установлювати для окремих суб'єктів господарювання, що знаходяться у сфері їх управління, додаткові вимоги (додаткові показники у формі стратегічного плану розвитку) при формуванні стратегічних планів розвитку.
4. Під час складання стратегічного плану розвитку та звіту про його виконання враховуються документи державного стратегічного планування, програмні документи в окремих галузях економіки, дані статистичної та фінансової звітності суб'єктів господарювання з урахуванням затверджених Кабінетом Міністрів України основних прогнозних макропоказників економічного і соціального розвитку України на відповідні роки, інші документи стратегічного характеру, що схвалюються Президентом України, положення Програми діяльності Кабінету Міністрів України та міжнародні договори України.
II. Щодо подання і затвердження стратегічного плану розвитку
1. Проєкт стратегічного плану розвитку подається суб'єктом господарювання на розгляд і затвердження суб'єкту управління об'єктами державної власності або органу управління суб'єкта господарювання, до компетенції якого, згідно з законодавством, віднесено повноваження щодо затвердження стратегічного плану, (далі - суб'єкт управління) за допомогою системи електронної взаємодії органів виконавчої влади (далі - СЕВ ОВВ) та в автоматизованій системі подання, накопичення та оброблення електронних звітів (далі - система електронної звітності) із використанням електронного підпису чи печатки, що базуються на кваліфікованому сертифікаті відкритого ключа, до 15 квітня року, що передує першому плановому року в періоді, на який складається стратегічний план розвитку, за формою "Стратегічний план розвитку на ___________ роки", затвердженою цим наказом.
( абзац перший пункту 1 розділу II із змінами, внесеними згідно з  наказом Міністерства економіки України від 10.08.2023 р. № 10766, враховуючи зміни, внесені наказом  Міністерства економіки України від 10.08.2023 р. № 10766 )
У разі якщо суб'єкт господарювання не підключений до СЕВ ОВВ, проєкт стратегічного плану розвитку подається на розгляд і затвердження суб'єкту управління підписаний керівником, з пронумерованими і прошнурованими сторінками у двох примірниках, у паперовій формі та в системі електронної звітності із використанням електронного підпису чи печатки, що базуються на кваліфікованому сертифікаті відкритого ключа, у строк, визначений абзацом першим цього пункту.
За наявності затвердженого стратегічного плану розвитку суб'єкта господарювання, новий проєкт стратегічного плану розвитку подається відповідно до абзацу першого цього пункту до 15 квітня останнього планового року чинного стратегічного плану розвитку.
( абзац третій пункту 1 розділу II із змінами, внесеними згідно з  наказом Міністерства економіки України від 10.08.2023 р. № 10766, враховуючи зміни, внесені наказом  Міністерства економіки України від 10.08.2023 р. № 10766 )
У разі необхідності суб'єкти управління самостійно встановлюють диференційовані строки подання проєктів стратегічних планів розвитку, але не пізніше 15 квітня, що передує першому плановому року в періоді, на який складається стратегічний план розвитку.
( абзац четвертий пункту 1 розділу II із змінами, внесеними згідно з  наказом Міністерства економіки України від 10.08.2023 р. № 10766, враховуючи зміни, внесені наказом  Міністерства економіки України від 10.08.2023 р. № 10766 )
Проєкти стратегічних планів розвитку суб'єктів господарювання, суб'єктом управління яких є Кабінет Міністрів України (крім АТ "Укрзалізниця"), подаються суб'єктами господарювання до Мінекономіки в порядку та у строк, визначені абзацами першим та другим цього пункту.
Проєкт стратегічного плану розвитку АТ "Укрзалізниця", суб'єктом управління якого є Кабінет Міністрів України, подається до Мінінфраструктури в порядку та у строк, визначені абзацами першим та другим цього пункту.
Стратегічний план розвитку на роки, що минули, не підлягає затвердженню/погодженню.
2. Суб'єкт управління у строк, що становить не більше ніж 10 робочих днів з дати офіційного надходження проєкту стратегічного плану розвитку, розглядає його, затверджує або повертає суб'єкту господарювання із зауваженнями на доопрацювання.
3. У разі повернення проєкту стратегічного плану розвитку на доопрацювання суб'єкт господарювання враховує зауваження та подає на затвердження протягом строку, установленого суб'єктом управління, але не більше як 10 робочих днів з дня надходження зауважень до суб'єкта господарювання в порядку, визначеному абзацами першим та другим пункту 1 розділу II цього Порядку.
4. Стратегічний план розвитку затверджується суб'єктом управління до 01 серпня року, що передує першому плановому.
5. Стратегічні плани розвитку суб'єктів господарювання, суб'єктом управління яких є Кабінет Міністрів України, підлягають затвердженню шляхом прийняття відповідних рішень Кабінетом Міністрів України.
Мінекономіки (Мінінфраструктури щодо АТ "Укрзалізниця") у строк, що становить не більше ніж 10 робочих днів з дати офіційного надходження проєкту стратегічного плану розвитку суб'єкта господарювання, суб'єктом управління якого є Кабінет Міністрів України, розглядає його, за результатами якого приймає одне із таких рішень:
погоджує та подає на розгляд разом з відповідним проєктом рішення Кабінету Міністрів України заінтересованим органам для подальшого подання на розгляд Уряду;
повертає на доопрацювання та повідомляє суб'єкта господарювання про прийняте рішення.
Мінекономіки (Мінінфраструктури щодо АТ "Укрзалізниця") стосовно суб'єктів господарювання, суб'єктом управління яких є Кабінет Міністрів України, до 01 липня року, що передує першому плановому, подає за допомогою СЕВ ОВВ до відповідної системи діловодства із використанням електронного підпису чи печатки, що базуються на кваліфікованому сертифікаті відкритого ключа, відповідний проєкт рішення Кабінету Міністрів України в установленому порядку на затвердження Кабінету Міністрів України.
У тижневий строк після затвердження Кабінетом Міністрів України стратегічного плану розвитку суб'єкт господарювання, суб'єктом управління якого є Кабінет Міністрів України, подає до Мінекономіки (Мінінфраструктури щодо АТ "Укрзалізниця") у системі електронної звітності із використанням електронного підпису чи печатки, що базуються на кваліфікованому сертифікаті відкритого ключа, затверджений в установленому порядку стратегічний плану розвитку.
6. Стратегічний план розвитку підлягає перегляду в разі зміни документів стратегічного характеру, кон'юнктури ринку, яка впливає на місію підприємства, необхідності фінансування робіт, пов'язаних із подоланням негативних наслідків збройної агресії Російської Федерації проти України, форс-мажорних обставин, за умови, якщо такі зміни призведуть до збільшення або зменшення очікуваних ключових показників результатів діяльності більше ніж на 20 % порівняно до затверджених показників, у відповідні роки в межах періоду, на який затверджений стратегічний план розвитку, або у випадках, що передбачені законодавством.
Зміни до затвердженого стратегічного плану розвитку не можуть уноситися в періоди, календарний строк яких закінчився.
( пункт 6 розділу II у редакції наказу  Міністерства економіки України від 10.08.2023 р. № 10766, враховуючи зміни, внесені наказом  Міністерства економіки України від 10.08.2023 р. № 10766 )
7. Стратегічний план розвитку та звіт про його виконання не складаються для суб'єктів господарювання, що перебувають у процедурі банкрутства, а також стосовно яких прийнято рішення про приватизацію, реорганізацію (реструктуризацію), ліквідацію чи передачу в комунальну власність.
III. Щодо подання звіту про виконання стратегічного плану розвитку
1. Суб'єкт господарювання подає щорічно на розгляд до суб'єкта управління звіт про виконання стратегічного плану розвитку за результатами останнього звітного року, у системі електронної звітності та за допомогою СЕВ ОВВ до відповідної системи діловодства із використанням електронного підпису чи печатки, що базуються на кваліфікованому сертифікаті відкритого ключа, у строки, встановлені для подання річної фінансової звітності, за формою "Звіт про виконання стратегічного плану розвитку на ___________ роки за ____ рік", затвердженою цим наказом.
( абзац перший пункту 1 розділу III із змінами, внесеними згідно з  наказом Міністерства економіки України від 10.08.2023 р. № 10766, враховуючи зміни, внесені наказом  Міністерства економіки України від 10.08.2023 р. № 10766 )
У разі якщо суб'єкт господарювання не підключений до СЕВ ОВВ, звіт про виконання стратегічного плану розвитку подається на розгляд суб'єкту управління підписаний керівником суб'єкта господарювання в паперовій формі та в системі електронної звітності із використанням електронного підпису чи печатки, що базуються на кваліфікованому сертифікаті відкритого ключа, у строк, визначений абзацом першим цього пункту.
2. Суб'єкт господарювання, суб'єктом управління якого є Кабінет Міністрів України, подає до Мінекономіки (Мінінфраструктури щодо АТ "Укрзалізниця") звіт про виконання стратегічного плану розвитку за результатами останнього звітного року в порядку та у строк, визначені абзацами першим та другим пункту 1 розділу III цього Порядку.
IV. Щодо подання інформації про затвердження стратегічних планів розвитку та їх виконання
1. Суб'єкт управління формує інформацію про затвердження стратегічних планів розвитку суб'єктів господарювання державного сектору економіки та їх виконання за формою "Інформація станом на ____________ про затвердження стратегічних планів розвитку суб'єктів господарювання державного сектору економіки та їх виконання за ____ рік", затвердженою цим наказом, та щокварталу у строк до 10 числа останнього місяця кварталу, подає в системі електронної звітності та за допомогою СЕВ ОВВ до відповідної системи діловодства, із використанням електронного підпису чи печатки, що базуються на кваліфікованому сертифікаті відкритого ключа, надсилає до Мінекономіки.
( абзац перший пункту 1 розділу IV із змінами, внесеними згідно з  наказом Міністерства економіки України від 10.08.2023 р. № 10766, враховуючи зміни, внесені наказом  Міністерства економіки України від 10.08.2023 р. № 10766 )
2. Мінекономіки здійснює аналіз отриманої інформації про затвердження стратегічних планів розвитку та їх виконання, узагальнює її та подає до Кабінету Міністрів України за допомогою СЕВ ОВВ до відповідної системи діловодства із використанням електронного підпису чи печатки, що базуються на кваліфікованому сертифікаті відкритого ключа, до 30 числа останнього місяця кварталу.
( пункт 2 розділу IV із змінами, внесеними згідно з наказом  Міністерства економіки України від 10.08.2023 р. № 10766, враховуючи зміни, внесені наказом  Міністерства економіки України від 10.08.2023 р. № 10766 )
 

Директор департаменту
політики власності

Олександр МАКСИМОВ
( Порядок із змінами, внесеними згідно з наказом  Міністерства економіки України від 22.09.2022 р. № 3223 )