• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження Порядку організації наукової і науково-технічної діяльності в Міністерстві внутрішніх справ України

Міністерство внутрішніх справ України  | Наказ від 20.06.2025 № 426 | Документ не діє
Реквізити
  • Видавник: Міністерство внутрішніх справ України
  • Тип: Наказ
  • Дата: 20.06.2025
  • Номер: 426
  • Статус: Документ не діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Міністерство внутрішніх справ України
  • Тип: Наказ
  • Дата: 20.06.2025
  • Номер: 426
  • Статус: Документ не діє
Документ підготовлено в системі iplex
МІНІСТЕРСТВО ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ
НАКАЗ
20.06.2025 м. Київ № 426
Зареєстровано в Міністерстві юстиції України
07 липня 2025 р. за № 1036/44442
Про затвердження Порядку організації наукової і науково-технічної діяльності в Міністерстві внутрішніх справ України
Відповідно до статті 43 Закону України "Про наукову і науково-технічну діяльність", підпунктів 34 - 37, 39, 59-2 пункту 4 Положення про Міністерство внутрішніх справ України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28 жовтня 2015 року № 878, з метою забезпечення організації наукової і науково-технічної діяльності з питань функціонування Міністерства внутрішніх справ України
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Порядок організації наукової і науково-технічної діяльності в Міністерстві внутрішніх справ України, що додається.
2. Департаменту освіти, науки та спорту Міністерства внутрішніх справ України (Тарасенко О.) забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України в установленому порядку.
3. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на державного секретаря Міністерства внутрішніх справ України Інну Ящук.
 

Міністр

Ігор КЛИМЕНКО

ПОГОДЖЕНО:

 

Голова Державної прикордонної
служби України

Сергій ДЕЙНЕКО

Голова Державної
міграційної служби України

Наталія НАУМЕНКО

Т. в. о. Голови
Національної поліції України

Максим ЦУЦКІРІДЗЕ

Т. в. о. Міністра
освіти і науки України

Надія КУЗЬМИЧОВА

Голова Наукового комітету
Національної ради України
з питань розвитку науки і технологій

Олександра АНТОНЮК

Голова Державної служби
України з надзвичайних ситуацій

Андрій ДАНИК
 
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства внутрішніх справ України
20 червня 2025 року № 426
Порядок
організації наукової і науково-технічної діяльності в Міністерстві внутрішніх справ України
I. Загальні положення
1. Цей Порядок визначає процедуру здійснення планування та провадження наукової і науково-технічної діяльності (далі - НіНТД) в закладах вищої освіти із специфічними умовами навчання, наукових установах, що належать до сфери управління Міністерства внутрішніх справ України, вищих військових навчальних закладах Національної гвардії України (далі - НГУ), а також організації і координації роботи з упровадження в практику результатів наукових досліджень та науково-технічних (експериментальних) розробок в інтересах центральних органів виконавчої влади, діяльність яких спрямовується та координується Кабінетом Міністрів України через Міністра внутрішніх справ України (далі - ЦОВВ), та НГУ.
2. НіНТД в МВС здійснюється відповідно до Конституції України, Законів України "Про наукову і науково-технічну діяльність", "Про пріоритетні напрями розвитку науки і техніки", "Про вищу освіту", інших нормативно-правових актів України у сфері НіНТД.
3. Терміни, що вживаються в цьому Порядку, застосовуються у значеннях, визначених у Законах України "Про наукову і науково-технічну діяльність", "Про пріоритетні напрями розвитку науки і техніки", "Про вищу освіту", інших нормативно-правових актах України з питань НіНТД.
4. Основними видами НіНТД в МВС є фундаментальні та прикладні наукові дослідження, науково-технічні (експериментальні) розробки у сфері охорони суспільних відносин, пов'язаних із захистом та охороною прав і свобод людини, забезпеченням публічної безпеки і порядку, протидії злочинності, безпеки дорожнього руху, а також охорони державного кордону, цивільного захисту та міграції (імміграції та еміграції) (далі - наукові дослідження та/або розробки), у тому числі наукові дослідження та/або розробки в інтересах ЦОВВ та НГУ.
Основними видами наукової (науково-технічної) роботи (далі - Н(НТ)Р) є науково-дослідні, дослідно-конструкторські, проєктно-конструкторські, дослідно-технологічні, технологічні, пошукові та проєктно-пошукові роботи, виготовлення дослідних зразків або партій науково-технічної продукції, а також інші роботи, пов'язані з доведенням нових наукових і науково-технічних знань до стадії практичного використання, керівництво науковою роботою / наукове консультування аспірантів (ад'юнктів), докторантів.
5. Цей Порядок не поширюється на проведення:
секретних Н(НТ)Р, які виконуються з урахуванням вимог Порядку організації та забезпечення режиму секретності в державних органах, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах і організаціях, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 18 грудня 2013 року № 939;
Н(НТ)Р із створення спеціальних технічних засобів для зняття інформації з каналів зв'язку та інших технічних засобів негласного отримання інформації, які виконуються відповідно до Ліцензійних умов провадження господарської діяльності, пов'язаної з розробленням, виготовленням, постачанням спеціальних технічних засобів для зняття інформації з каналів зв'язку та інших технічних засобів негласного отримання інформації, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 22 вересня 2016 року № 669;
Н(НТ)Р, які виконуються з урахуванням вимог Порядку розроблення, освоєння та випуску нових видів товарів оборонного призначення, а також припинення випуску існуючих видів таких товарів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03 березня 2021 року № 234;
Н(НТ)Р, які виконуються під час розроблення і подальшого постачання озброєння, військової техніки, що здійснюється відповідно до Порядку постачання товарів оборонного призначення під час особливого періоду, введення надзвичайного стану, проведення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії та у період проведення антитерористичної операції, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 лютого 2015 року № 345 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 17 лютого 2021 року № 162);
Н(НТ)Р, які виконуються науковими установами та/або закладами вищої освіти із специфічними умовами навчання, що належать до сфери управління ДСНС, в інтересах ДСНС, та Н(НТ)Р, які виконуються науковими установами та/або вищими військовими навчальними закладами Державної прикордонної служби України (далі - ДПСУ) в інтересах ДПСУ.
6. МВС у межах своїх повноважень здійснює управління у сфері НіНТД через структурний підрозділ апарату МВС (далі - уповноважений підрозділ МВС), який забезпечує:
організацію планування НіНТД в МВС;
узагальнення результатів НіНТД наукових установ, що належать до сфери управління МВС, ДСНС, науково-дослідних установ ДПСУ, Національної поліції України, НГУ (далі - НУ), закладів вищої освіти із специфічними умовами навчання, що належать до сфери управління МВС, ДСНС, вищих військових навчальних закладів ДПСУ, НГУ (далі - ЗВО);
організацію і координацію роботи з упровадження в практику результатів Н(НТ)Р в інтересах ЦОВВ та НГУ;
підготовку пропозицій щодо формування та забезпечення наукової і науково-технічної політики у сфері охорони суспільних відносин, пов'язаних із захистом та охороною прав і свобод людини, забезпеченням публічної безпеки і порядку, протидії злочинності, безпеки дорожнього руху, а також охорони державного кордону, цивільного захисту та міграції (імміграції та еміграції).
7. Суб'єктами НіНТД є наукові, науково-педагогічні працівники, ад'юнкти (аспіранти), докторанти, інші вчені, НУ та ЗВО, що виконують Н(НТ)Р в інтересах МВС, ЦОВВ та НГУ.
8. Для розгляду наукових рекомендацій, координації НіНТД в МВС та проведення фахових консультацій з основних питань діяльності МВС утворюються консультативно-дорадчі органи.
Головним консультативно-дорадчим органом з НіНТД в МВС є постійний консультативний орган Міністерства внутрішніх справ України "Наукова рада Міністерства внутрішніх справ України" (далі - Наукова рада МВС).
Консультативно-дорадчі функції з НіНТД у НУ виконують вчені (наукові, науково-технічні, технічні) ради, а в ЗВО - відповідні дорадчі (дорадчо-консультативні) органи.
II. Замовники і виконавці Н(НТ)Р та їх повноваження
1. Замовлення Н(НТ)Р в МВС здійснюється для наукового забезпечення виконання завдань у сфері охорони суспільних відносин, пов'язаних із захистом та охороною прав і свобод людини, забезпеченням публічної безпеки і порядку, протидії злочинності, безпеки дорожнього руху, а також охорони державного кордону, цивільного захисту та міграції (імміграції та еміграції).
Замовлення Н(НТ)Р формується на підставі пропозицій структурних підрозділів апарату МВС, ЦОВВ та НГУ (далі - Замовник).
Н(НТ)Р виконуються НУ та/або ЗВО (далі - Виконавець) з урахуванням їх наукового напряму.
У разі залучення співвиконавців до виконання Н(НТ)Р визначаються головний Виконавець та співвиконавці Н(НТ)Р.
Діяльність співвиконавців Н(НТ)Р спрямовується і координується головним Виконавцем.
2. Формування тематики Н(НТ)Р в МВС здійснюється відповідно до Порядку формування тематики наукових досліджень і науково-технічних (експериментальних) розробок, що фінансуються за рахунок коштів державного бюджету, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11 січня 2018 року № 13.
Тематика Н(НТ)Р формується та затверджується МВС на строк п'ять років протягом першого півріччя року, що передує плановому.
3. На Замовника покладаються:
ініціювання проведення Н(НТ)Р стосовно визначеної проблеми, що потребує наукового вирішення, відповідно до затвердженої МВС тематики Н(НТ)Р;
формування спільно з Виконавцем заявки на виконання наукової (науково-технічної) роботи, форму якої наведено в додатку 1 до цього Порядку (далі - заявка на Н(НТ)Р), та її схвалення;
розроблення спільно з Виконавцем технічного завдання (далі - ТЗ) згідно із заявкою на Н(НТ)Р та його затвердження;
організація супроводу і контролю за виконанням Н(НТ)Р на всіх її етапах, перевірка якості результатів Н(НТ)Р;
підготовка висновків на проміжні та заключний (підсумковий) звіти Н(НТ)Р;
підготовка спільно з Виконавцем програми приймання Н(НТ)Р;
приймання завершеної Н(НТ)Р у цілому (її окремих етапів - за необхідності), а також рішення щодо подальшого використання устаткування, залишків матеріалів та інших матеріальних цінностей;
організація впровадження результатів Н(НТ)Р.
4. Замовники мають право залучати відповідних фахівців від МВС, ЦОВВ та НГУ до формування замовлення на виконання Н(НТ)Р, їх приймання та впровадження результатів.
5. Виконавець забезпечує:
визначення перспективності проведення наукового дослідження та/або розробки стосовно визначеної Замовником проблеми, що потребує наукового вирішення, та надання рекомендації щодо можливого застосування результатів Н(НТ)Р;
оформлення спільно із Замовником проєкту заявки на Н(НТ)Р;
складання калькуляції кошторисної вартості Н(НТ)Р;
узгодження із Замовником розрахунку загального обсягу витрат на проведення Н(НТ)Р на плановий та наступні за плановим два бюджетні періоди та подання розрахунку загального обсягу витрат на проведення Н(НТ)Р для включення відповідних пропозицій до бюджетної декларації, бюджетного запиту, а також формування паспорта бюджетної програми;
участь спільно із Замовником у підготовці проєктів ТЗ на виконання Н(НТ)Р;
у разі залучення співвиконавця (співвиконавців) затвердження ТЗ на складові частини Н(НТ)Р;
формування наукових колективів для виконання Н(НТ)Р;
виконання Н(НТ)Р згідно із затвердженим ТЗ;
підготовку звітних матеріалів (проміжних та заключного (підсумкового) звітів Н(НТ)Р) та надання їх Замовнику в установлені строки;
підготовку та подання для державної реєстрації відповідно до Порядку державної реєстрації та обліку науково-дослідних, дослідно-конструкторських робіт і дисертацій, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 24 березня 2022 року № 271, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 14 червня 2022 року за № 640/37976, реєстраційних, облікових та звітних документів щодо Н(НТ)Р;
інформування Замовника та уповноваженого підрозділу МВС стосовно здійснення державної реєстрації Н(НТ)Р відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 31 березня 1992 року № 162 "Про державну реєстрацію науково-дослідних, дослідно-конструкторських робіт і дисертацій";
надсилання до 20 січня року, що настає за звітним, уповноваженому підрозділу МВС інформації про здійснення реєстрації технологій та їх складових відповідно до Порядку реєстрації технологій та їх складових, що створені чи придбані за бюджетні кошти або створені чи придбані підприємствами державної форми власності, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03 липня 2013 року № 472.
6. Наказом керівника НУ або ЗВО, яка/який є Виконавцем, призначається науковий керівник та затверджується склад наукового колективу для виконання кожної Н(НТ)Р.
Науковими керівниками Н(НТ)Р призначаються вчені, які мають практичний досвід та наукові результати за тематикою Н(НТ)Р. Науковий керівник надає пропозиції до складу наукового колективу для виконання Н(НТ)Р.
До складу наукового колективу для виконання Н(НТ)Р призначаються вчені, які мають досвід з організації і проведення наукових досліджень та/або розробок за науковими напрямами, що є профільними для цих Н(НТ)Р, та відповідну кваліфікацію, а також (за згодою) представники МВС, ЦОВВ та НГУ.
III. Планування НіНТД в МВС та звітування за її результатами
1. Планування НіНТД у МВС здійснюється щороку з урахуванням затвердженої МВС тематики Н(НТ)Р та вимог Бюджетного кодексу України щодо бюджетного планування на середньостроковий період.
2. Організація планування НіНТД у МВС покладається на уповноважений підрозділ МВС.
3. Планування НіНТД в МВС включає:
ініціювання проведення Н(НТ)Р та визначення інших заходів НіНТД на плановий та наступні за плановим два бюджетні періоди;
щорічне формування плану НіНТД в МВС;
організацію контролю за станом виконання плану НіНТД.
4. Планування проведення Н(НТ)Р здійснюється за такими етапами:
обговорення у структурних підрозділах Замовників актуальної тематики, що потребує наукового вирішення (до 30 вересня поточного року);
розгляд Замовниками запропонованих тем Н(НТ)Р, визначення потенційних Виконавців та направлення запропонованих тем Н(НТ)Р цим Виконавцям для опрацювання (до 31 жовтня поточного року);
визначення потенційними Виконавцями перспективності проведення наукових досліджень та/або розробок стосовно проблем, що потребують наукового вирішення, здійснення попереднього розрахунку та погодження із Замовниками загального обсягу витрат на проведення Н(НТ)Р, а також розроблення проєктів заявок на Н(НТ)Р (до 15 грудня поточного року). За результатами такої роботи Виконавці до 01 січня року, що передує плановому, забезпечують надання розрахунків загального обсягу витрат на проведення Н(НТ)Р для включення їх показників до бюджетної декларації на середньостроковий період, а також надання до уповноваженого підрозділу МВС погоджених із Замовником проєктів заявок на Н(НТ)Р;
визначення Замовниками тематики Н(НТ)Р та їх Виконавців, підписання заявок на Н(НТ)Р (травень - червень року, що передує плановому). За результатами такої роботи до 15 червня року, що передує плановому, Замовники надсилають Виконавцям підписані заявки на Н(НТ)Р, а Виконавці до 01 липня року, що передує плановому, забезпечують подання пропозицій для включення показників до бюджетного запиту;
подання Виконавцями до 01 листопада року, що передує плановому, уповноваженому підрозділу МВС пропозицій до проєкту плану наукової і науково-технічної діяльності МВС за формою, наведеною в додатку 2 до цього Порядку, та копій заявок на Н(НТ)Р.
5. На підставі отриманих пропозицій від Виконавців уповноважений підрозділ МВС формує проєкт плану НіНТД МВС на відповідний плановий рік.
Проєкт плану НіНТД МВС після схвалення Науковою радою МВС затверджується наказом МВС та розміщується на офіційному вебсайті МВС.
Із затвердженням державного бюджету на відповідний плановий рік фінансові показники плану НіНТД МВС у разі потреби можуть коригуватися.
Замовники після схвалення плану НіНТД МВС у місячний строк, але не пізніше дня початку виконання нових Н(НТ)Р, розробляють та затверджують ТЗ на них відповідно до ДСТУ 3973-2000 "Система розроблення та поставлення продукції на виробництво. Правила виконання науково-дослідних робіт. Загальні положення" (далі - ДСТУ 3973-2000) та ДСТУ 3974-2000 "Система розроблення та поставлення продукції на виробництво. Правила виконання дослідно-конструкторських робіт. Загальні положення" (далі - ДСТУ 3974-2000). У разі залучення співвиконавця (співвиконавців) до виконання складових частин Н(НТ)Р головний Виконавець після отримання затвердженого ТЗ на Н(НТ)Р у строк, що не перевищує 10 днів з дня отримання такого ТЗ, затверджує ТЗ на складові частини Н(НТ)Р.
Під час дії в Україні воєнного стану в разі потреби термінового виконання незапланованих Н(НТ)Р уповноважений підрозділ МВС на підставі отриманих заявок на Н(НТ)Р готує зміни до плану НіНТД МВС, які після схвалення Науковою радою МВС затверджуються наказом МВС та розміщуються на офіційному вебсайті МВС.
6. Контроль за станом виконання плану НіНТД МВС забезпечує уповноважений підрозділ МВС.
Замовники здійснюють контроль за станом виконання Н(НТ)Р, передбачених планом НіНТД МВС, шляхом організації розгляду звітів Виконавців та в інші не заборонені законодавством способи.
7. Виконавці до 01 лютого наступного за звітним року подають до уповноваженого підрозділу МВС звіт про стан виконання плану наукової і науково-технічної діяльності МВС за формою, наведеною в додатку 3 до цього Порядку.
IV. Виконання Н(НТ)Р та впровадження їх результатів
1. Підставою для проведення Н(НТ)Р є затверджене ТЗ.
2. Виконання Н(НТ)Р здійснюється відповідно до ДСТУ 3973-2000, ДСТУ 3974-2000 та цього Порядку.
Інформація про хід виконання Н(НТ)Р надається Виконавцем Замовнику згідно з ТЗ поетапно у вигляді звітів (проміжних, заключного (підсумкового)).
На кожному етапі виконання Н(НТ)Р Замовник здійснює перевірку відповідності стану виконання Н(НТ)Р вимогам ТЗ.
У разі встановлення під час виконання Н(НТ)Р Замовником або Виконавцем неминучості одержання негативного результату, втрати її актуальності або виявлення Замовником чи Виконавцем фактів, що дають підстави для перенесення строків виконання Н(НТ)Р, на розгляд Наукової ради МВС виноситься питання про припинення виконання Н(НТ)Р або перенесення строків її виконання.
На засіданні Наукової ради МВС проводиться заслуховування висновків Виконавця та/або Замовника та їх обговорення, за результатами якого схвалюються пропозиції для внесення на розгляд Міністру внутрішніх справ України.
3. Про стан готовності Н(НТ)Р до приймання Виконавець сповіщає Замовника листом. До листа додаються пропозиції щодо кандидатур до складу приймальної комісії з приймання виконаних Н(НТ)Р та проєкт програми приймання Н(НТ)Р.
4. Приймання виконаних Н(НТ)Р здійснюється комісією з приймання виконаних Н(НТ)Р Замовника (далі - комісія), головою якої призначається представник Замовника.
До складу комісії залучаються представники Замовника, вчені з досвідом організації і проведення наукових досліджень та/або розробок за науковим напрямом, що є профільним для цієї Н(НТ)Р (за згодою), а також представники МВС, ЦОВВ та НГУ (за згодою).
Склад комісії, строк її роботи визначаються наказом Замовника протягом місяця з дня надходження листа Виконавця про готовність Н(НТ)Р до приймання.
Замовник не пізніше ніж за 10 календарних днів до початку роботи комісії надсилає до МВС, ЦОВВ та НГУ лист про запрошення членів комісії разом з копією наказу, про що повідомляється членам комісії впродовж 5 робочих днів з дня надходження такого листа.
Приймання Н(НТ)Р здійснюється комісією після розгляду проєкту програми приймання Н(НТ)Р та її затвердження.
5. Метою приймання виконаних Н(НТ)Р є всебічна перевірка результатів виконання Н(НТ)Р. За результатами розгляду Н(НТ)Р комісія:
1) визначає відповідність результатів виконаної Н(НТ)Р вимогам ТЗ та дає оцінку стану готовності Н(НТ)Р у цілому;
2) бере участь у приймальних випробуваннях науково-технічної продукції або експериментальних зразків виробу;
3) разом із Виконавцем визначає можливі об'єкти інтелектуальної власності та заходи щодо їх захисту;
4) складає висновок щодо змісту і порядку виконання всіх етапів Н(НТ)Р на відповідність нормативним документам, що визначають правила виконання та оформлення Н(НТ)Р.
6. Результати роботи комісії оформлюються актом приймання наукової (науково-технічної) роботи, форму якого наведено в додатку 4 до цього Порядку (далі - акт приймання Н(НТ)Р), що складається у трьох примірниках, перший із яких зберігається в Замовника, другий - надається Виконавцю, а третій - уповноваженому підрозділу МВС.
Після підписання і затвердження акта приймання Н(НТ)Р, у разі відсутності недоліків, її результати вважаються прийнятими Замовником.
7. У разі виявлення в поданих Виконавцем документах невідповідностей встановленим у ТЗ вимогам, неповноти комплектності документації або інших недоліків в акті приймання Н(НТ)Р зазначаються вимоги до Виконавця щодо доопрацювання звітної документації та заключного (підсумкового) звіту, а також термін усунення виявлених недоліків.
У разі наявності окремих зауважень членів комісії щодо результатів Н(НТ)Р такі зауваження додаються до акта приймання Н(НТ)Р.
Виконавець зобов'язаний вжити заходів щодо доопрацювання звітної документації та заключного (підсумкового) звіту, усунути виявлені недоліки та подати зазначені матеріали у строк, визначений комісією.
8. Впровадження результатів Н(НТ)Р організовує (здійснює) Замовник згідно з планом впровадження результатів наукової (науково-технічної) роботи, форму якого наведено в додатку 5 до цього Порядку (далі - план впровадження результатів Н(НТ)Р), що розробляється Замовником у місячний строк після затвердження акта приймання Н(НТ)Р з урахуванням рекомендації комісії.
Копія плану впровадження результатів Н(НТ)Р надається уповноваженому підрозділу МВС.
До реалізації заходів впровадження результатів Н(НТ)Р може залучатися Виконавець.
9. Впровадження результатів Н(НТ)Р здійснюється шляхом:
1) затвердження стандартів та інших нормативних актів;
2) підготовки технічних, навчально-методичних, аналітичних, інформаційних видань;
3) створення електронного інформаційного ресурсу або програмного продукту;
4) безпосереднього впровадження у виробництво, використання результатів наукових досліджень та/або розробок для вдосконалення або модернізації продукції, що існує, без проведення дослідно-конструкторської роботи;
5) видання техніко-економічного обґрунтування на створення нової наукової (науково-технічної) продукції, розроблення ТЗ на дослідно- конструкторську роботу;
6) виконання нових Н(НТ)Р, якщо під час виконання Н(НТ)Р визначилися нові наукові проблеми, які потребують окремого вирішення з огляду на поставлені завдання.
10. Загальний контроль за станом впровадження результатів Н(НТ)Р забезпечує уповноважений підрозділ МВС шляхом заслуховування Замовників та/або Виконавців на першому засіданні Наукової ради МВС року, наступного за звітним.
Безпосередній контроль за станом впровадження результатів Н(НТ)Р здійснюють Замовники шляхом заслуховування посадових осіб, які забезпечують реалізацію заходів, передбачених планом впровадження Н(НТ)Р, розгляду їх звітів, доповідних записок та в інші не заборонені законодавством способи.
V. Забезпечення НіНТД в МВС
1. Організація забезпечення НіНТД в МВС здійснюється з метою створення належних умов для ефективного виконання Н(НТ)Р.
До основних видів забезпечення НіНТД в МВС належать правове, фінансове, матеріально-технічне, кадрове та інформаційне забезпечення.
2. Правове забезпечення НіНТД в МВС здійснюється шляхом доведення нормативно-правових актів та нормативно-технічних документів до суб'єктів НіНТД, контролю за їх виконанням.
3. Фінансове забезпечення НіНТД в МВС здійснюється за рахунок коштів державного бюджету в межах бюджетних асигнувань на утримання ЗВО, НУ, встановлених кошторисами, та інших джерел, не заборонених законодавством.
4. Матеріально-технічне забезпечення НіНТД в МВС здійснюється шляхом постійного підтримання в належному стані матеріально-технічної бази суб'єктів, її модернізації та перспективного розвитку.
5. Кадрове забезпечення НіНТД в МВС здійснюється шляхом якісного підбору та комплектування посад науковими кадрами, підвищення кваліфікації (наукового стажування) суб'єктів НіНТД та своєчасного проходження ними атестації.
6. Інформаційне забезпечення НіНТД в МВС здійснюється за видами науково-інформаційної діяльності, до яких належать: створення, збирання, одержання, зберігання, використання, поширення, охорона та захист інформації.
Суб'єкти НіНТД здійснюють доступ до електронних інформаційних ресурсів за такими формами:
вільний доступ до відкритої інформації довідково-інформаційних фондів загальнодоступного користування;
обмін інформацією із закладами вищої освіти, науковими установами, що належать до сфери управління інших центральних органів виконавчої влади (перебувають у віданні інших головних розпорядників бюджетних коштів);
одержання інформації за запитами від відповідних закладів вищої освіти, наукових установ, організацій, підприємств;
доступ до міжнародних інформаційних ресурсів спільного користування згідно з міжнародними договорами України.
Регулювання діяльності у сфері трансферу технологій, організація належних охорони та захисту інформації здійснюються відповідно до законодавства.
 
Додатки
до Порядку організації наукової і науково-технічної діяльності в Міністерстві внутрішніх справ України