• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження Змін та доповнень до Положення про депозитарну діяльність, затвердженого рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 26 травня 1998 р. N 61

Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку  | Рішення від 20.11.2001 № 339 | Документ не діє
Реквізити
  • Видавник: Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку
  • Тип: Рішення
  • Дата: 20.11.2001
  • Номер: 339
  • Статус: Документ не діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку
  • Тип: Рішення
  • Дата: 20.11.2001
  • Номер: 339
  • Статус: Документ не діє
Документ підготовлено в системі iplex
ДЕРЖАВНА КОМІСІЯ З ЦІННИХ ПАПЕРІВ
ТА ФОНДОВОГО РИНКУ
Р І Ш Е Н Н Я
N 339 від 20.11.2001


Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
14 грудня 2001 р.
за N 1035/6226
( Рішення втратило чинність на підставі Рішення Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку N 432 від 08.04.2014 )
Про затвердження Змін та доповнень до Положення про депозитарну діяльність, затвердженого рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 26 травня 1998 р. N 61
( Рішення фактично втратило чинність у зв'язку з втратою чинності Положення Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку N 61 від 26.05.98, до якого вносились зміни )
Відповідно до Законів України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні", "Про інститути спільного інвестування (пайові та корпоративні інвестиційні фонди)" Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку
ВИРІШИЛА:
1. Затвердити Зміни та доповнення до Положення про депозитарну діяльність, затвердженого рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 26 травня 1998 р. N 61 (додаються).
2. Управлінню інвестиційної діяльності (А.Рибальченко) забезпечити державну реєстрацію цього рішення в Міністерстві юстиції України.
3. Управлінню організаційного забезпечення Комісії забезпечити опублікування цього рішення відповідно до чинного законодавства.
4. Рішення набирає чинності відповідно до чинного законодавства.
5. Контроль за виконанням цього рішення покласти на члена Комісії - заступника Голови С.Бірюка.
Голова Комісії О.Мозговий
Протокол засідання Комісії
від 20 листопада 2001 р. N 48
ЗАТВЕРДЖЕНО:
Рішення Державної комісії
з цінних паперів та
фондового ринку
20.11.2001 N 339
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
14 грудня 2001 р.
за N 1035/6226
Зміни та доповнення до Положення про депозитарну діяльність, затвердженого рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 26 травня 1998 р. N 61 ( vr061312-98 )
1. Пункт 1.1 після першого абзацу доповнити абзацом другим такого змісту:
"Поняття: інститут спільного інвестування (ІСІ), корпоративний інвестиційний фонд, пайовий інвестиційний фонд, компанія з управління активами, зберігач активів ІСІ, пов'язана особа вживаються в цьому Положенні у значенні, визначеному Законом України "Про інститути спільного інвестування (пайові та корпоративні інвестиційні фонди)".
У зв'язку з цим абзац другий вважати абзацом третім.
2. Абзац дванадцятий пункту 1.2 викласти у такій редакції:
"інвестиційні (взаємні) фонди - інвестиційні фонди та взаємні фонди інвестиційних компаній, що здійснюють спільне інвестування та створені до набрання чинності Законом України "Про інститути спільного інвестування (пайові та корпоративні інвестиційні фонди)".
3. Абзац шостий пункту 3.6 після слова "фондів" доповнити словами такого змісту:
"та інститутів спільного інвестування (пайових та корпоративних інвестиційних фондів)".
4. Підпункт 5.4.5 пункту 5.4 доповнити абзацом першим такого змісту:
"Відкриття рахунку в цінних паперах інвестиційному фонду або взаємному фонду інвестиційної компанії".
У зв'язку з цим абзаци перший-п'ятий вважати відповідно абзацами другим-шостим.
5. У підпунктах 5.4.6 та 5.4.7 пункту 5.4 цифри "5.4.6" та "5.4.7" замінити на "5.4.5.1" та "5.4.5.2".
6. В абзаці шостому підпункту 5.4.5.2 пункту 5.4 слова
"Дозволу на здійснення діяльності з випуску та обігу цінних паперів" замінити словами "ліцензії на здійснення діяльності по випуску та обігу цінних паперів".
Абзац восьмий цього підпункту викласти у такій редакції:
"копію довідки про взяття на облік платника податків".
У абзаці п'ятнадцятому цього підпункту слова "Дозволу на здійснення діяльності з випуску та обігу цінних паперів" замінити словами "ліцензії на здійснення діяльності по випуску та обігу цінних паперів".
Абзац вісімнадцятий цього підпункту викласти у наступній редакції:
"копію довідки про взяття на облік платника податків".
7. Пункт 5.4 доповнити новим підпунктом 5.4.6 такого змісту:
"5.4.6. Відкриття рахунку в цінних паперах корпоративному інвестиційному фонду та пайовому інвестиційному фонду.
Зберігачем активів ІСІ може бути юридична особа, що має ліцензію на здійснення депозитарної діяльності зберігача цінних паперів, видану Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку.
Зберігачем активів ІСІ не може бути компанія з управління активами ІСІ та незалежний оцінювач майна ІСІ, а також їх пов'язані особи. Кожен корпоративний або пайовий інвестиційний фонд повинен мати тільки одного зберігача.
5.4.6.1. Для корпоративного інвестиційного фонду договір про відкриття рахунку в цінних паперах укладається між спостережною (наглядовою) радою корпоративного інвестиційного фонду та зберігачем активів ІСІ. Текст такого договору та всі наступні зміни та доповнення до нього мають бути погоджені з компанією з управління активами такого фонду.
Для пайового інвестиційного фонду договір про відкриття рахунку в цінних паперах укладається між компанією з управління активами та зберігачем активів такого фонду .
Рахунок в цінних паперах корпоративного інвестиційного фонду відкривається на ім'я корпоративного інвестиційного фонду.
Рахунок в цінних паперах пайового інвестиційного фонду відкривається на ім'я компанії з управління активами з позначкою про те, що на такому рахунку обліковуються цінні папери, які становлять активи такого пайового фонду. Для кожного пайового інвестиційного фонду компанії з управління активами повинен відкриватися окремий рахунок в цінних паперах на підставі окремого договору про відкриття рахунку в цінних паперах.
Для обліку цінних паперів, власником яких є сама компанія з управління активами, відкривається окремий рахунок в цінних паперах з відповідною позначкою.
Керуючим рахунком в цінних паперах ІСІ може бути тільки компанія з управління активами цього ІСІ протягом строку дії своїх повноважень щодо управління активами такого ІСІ.
У договорі про управління активами, що укладається між корпоративним інвестиційним фондом та компанією з управління активами повинно бути зазначено, що компанія з управління активами визначається керуючим рахунком цього фонду.
Керуючий рахунком у цінних паперах ІСІ надає розпорядження та отримує звіти по такому рахунку в цінних паперах, виконує інші дії згідно з умовами договору про відкриття рахунку в цінних паперах та/або на підставах, визначених чинним законодавством.
У договорі про відкриття рахунку в цінних паперах повинно зазначатися, що обгрунтована відмова щодо невиконання зберігачем розпоряджень, внаслідок яких виникає порушення обмежень передбачених чинним законодавством для ІСІ (порушення законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на зберігача), не може вважатись підставою для розірвання укладеного з цим зберігачем договору про відкриття рахунку в цінних паперах, договору про обслуговування зберігачем активів ІСІ або пред'явлення зберігачеві будь-яких вимог майнового характеру.
У разі отримання такого розпорядження зберігач протягом одного робочого дня з дати його надходження зобов'язаний надати ініціатору цього розпорядження письмову відмову щодо його виконання зберігачем з обгрунтуванням причин відмови.
5.4.6.2. Для відкриття рахунку в цінних паперах корпоративного інвестиційного фонду керуючий подає зберігачу такі документи:
анкету рахунку в цінних паперах;
копію свідоцтва про державну реєстрацію корпоративного інвестиційного фонду;
копію довідки про внесення фонду до ЄДРПОУ;
копію свідоцтва про внесення фонду в реєстр ІСІ;
документи, що підтверджують повноваження представників керуючого, які мають право представляти керуючого без довіреності, або довіреність розпорядника рахунку в цінних паперах, видану та підписану керівником керуючого і засвідчену печаткою керуючого, якщо розпорядником рахунку не є керівник керуючого;
копію довідки про взяття на облік платника податків;
копію договору з компанією з управління активами цього фонду, засвідчену керівником керуючого активами;
копію регламенту ІСІ;
картку із зразками підписів не менше двох розпорядників рахунку в цінних паперах та відбитком печатки керуючого, затверджену керівником та головним бухгалтером (бухгалтером) керуючого (якщо посада головного бухгалтера передбачена штатним розписом юридичної особи) і засвідчену нотаріально;
повний перелік пов'язаних осіб фонду.
5.4.6.3. Для відкриття рахунку в цінних паперах пайового інвестиційного фонду керуючий подає зберігачу такі документи:
анкету рахунку в цінних паперах;
копію свідоцтва про внесення фонду в реєстр ІСІ;
копію свідоцтва про державну реєстрацію компанії з управління активами пайового інвестиційного фонду;
копію довідки про внесення компанії з управління активами до ЄДРПОУ;
документи, що підтверджують повноваження представників керуючого, які мають право представляти керуючого без довіреності, або довіреність розпорядника рахунку в цінних паперах, видану та підписану керівником керуючого і засвідчену печаткою керуючого, якщо розпорядником рахунку не є керівник керуючого;
копію довідки про взяття на облік платника податків;
копію регламенту ІСІ;
картку із зразками підписів не менше двох розпорядників рахунку в цінних паперах та відбитком печатки керуючого, затверджену керівником та головним бухгалтером (бухгалтером) керуючого (якщо посада головного бухгалтера передбачена штатним розписом юридичної особи) і засвідчену нотаріально;
повний перелік пов'язаних осіб фонду".
8. Підпункти 5.4.8 та 5.4.9 пункту 5.4 вважати відповідно підпунктами 5.4.7 та 5.4.8 цього пункту.
9. Підпункт 5.12.8 пункту 5.12 доповнити останніми абзацами такого змісту:
"Для обслуговування інститутів спільного інвестування (пайових та корпоративних інвестиційних фондів) зберігач повинен здійснювати:
- контроль за відповідністю операцій з випуску, викупу та анулювання цінних паперів регламенту, проспекту емісії цінних паперів ІСІ та чинному законодавству;
- один раз на квартал перевіряти правильність розрахунків вартості чистих активів ІСІ, виконаних компанією з управління активами ІСІ;
- надавати спостережній (наглядовій) раді корпоративного інвестиційного фонду або компанії з управління активами пайового інвестиційного фонду інформацію щодо результатів перевірки правильності розрахунків вартості чистих активів ІСІ".
10. Пункт 11.33 доповнити абзацами п'ятим-дев'ятим такого змісту:
"здійснювати діяльність без отримання відповідної ліцензії, виданої в установленому порядку;
провадити діяльність з управління активами ІСІ;
здійснювати діяльність з надання послуг з оцінки незалежного майна ІСІ;
використовувати активи ІСІ для здійснення власних операцій та операцій, не передбачених умовами договору про обслуговування зберігачем активів ІСІ;
здійснювати обслуговування ІСІ без дотримання вимог регламенту, проспекту емісії цінних паперів ІСІ та нормативно-правових актів Комісії щодо депозитарної діяльності".
У зв'язку з цим абзаци п'ятий-п'ятнадцятий вважати відповідно абзацами десятим-двадцятим.
Пункт 11.33 доповнити абзацами дев'ятнадцятим-двадцятим такого змісту:
"Зберігач активів ІСІ має здійснювати контроль за діяльністю компанії з управління активами стосовно порядку розрахунку вартості чистих активів ІСІ, розміщення та викупу цінних паперів ІСІ, напрямів використання прибутків, отриманих на активи ІСІ.
Зберігач активів ІСІ несе відповідальність за неподання, несвоєчасне подання або подання завідомо недостовірної інформації спостережній (наглядовій) раді корпоративного інвестиційного фонду, компанії з управління активами пайового інвестиційного фонду відповідно до договору, а до Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку - відповідно до Закону України "Про інститути спільного інвестування (пайові та корпоративні інвестиційні фонди)".
У зв'язку з цим абзаци дев'ятнадцятий-двадцятий вважати відповідно абзацами двадцять першим-двадцять другим.
11. Пункт 12.5 доповнити останніми абзацами такого змісту:
"Зберігач активів ІСІ зобов'язаний повідомляти Державну комісію з цінних паперів та фондового ринку про:
зміну компанії з управління активами ІСІ;
розірвання з компанією з управління активами ІСІ договору про обслуговування ІСІ та/або договору про відкриття рахунку в цінних паперах, укладеного щодо ІСІ;
зміни умов договору про обслуговування ІСІ та/ або договору про відкриття рахунку в цінних паперах, укладеного щодо ІСІ, що можуть завдати шкоди інтересам ІСІ;
будь-які дії компанії з управління активами, що не відповідають проспекту емісії цінних паперів ІСІ, порушують регламент ІСІ, чинне законодавство України.
Таке повідомлення має бути надано зберігачем письмово протягом одного робочого дня з моменту виявлення вищенаведених подій та/або порушень".
Начальник управління
інвестиційної діяльності

А.Рибальченко