• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про організацію надання послуг консультування і тестування на ВІЛ-інфекцію, гепатити В і С, інфекції, що передаються статевим шляхом, у мобільних пунктах та мобільних амбулаторіях

Міністерство охорони здоровя України  | Наказ, Порядок від 14.02.2012 № 114
Реквізити
  • Видавник: Міністерство охорони здоровя України
  • Тип: Наказ, Порядок
  • Дата: 14.02.2012
  • Номер: 114
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Міністерство охорони здоровя України
  • Тип: Наказ, Порядок
  • Дата: 14.02.2012
  • Номер: 114
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ
НАКАЗ
14.02.2012 N 114
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
19 червня 2012 р.
за N 1001/21313
Про організацію надання послуг консультування і тестування на ВІЛ-інфекцію, гепатити B і C, інфекції, що передаються статевим шляхом, у мобільних пунктах та мобільних амбулаторіях
( Із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства охорони здоров'я України № 2019 від 23.09.2021 )
Відповідно до пункту 4 розділу II додатка до Загальнодержавної програми забезпечення профілактики ВІЛ-інфекції, лікування, догляду та підтримки ВІЛ-інфікованих і хворих на СНІД на 2009 - 2013 роки, затвердженої Законом України від 19 лютого 2009 року N 1026-VI, підпунктів 6.10, 6.30, 6.38 підпункту 6 пункту 4 Положення про Міністерство охорони здоров'я України, затвердженого Указом Президента України від 13 квітня 2011 року N 467, НАКАЗУЮ:
1. Затвердити:
1.1. Зміни до Порядку добровільного консультування і тестування на ВІЛ-інфекцію (протокол), затвердженого наказом МОЗ України від 19 серпня 2005 року N 415, зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 22 листопада 2005 року за N 1404/11684 (додаються).
1.2. Порядок організації надання послуг консультування і тестування на ВІЛ-інфекцію, гепатити B і C, інфекції, що передаються статевим шляхом, у мобільних пунктах та мобільних амбулаторіях (додається).
( Пункт 2 виключено згідно з Наказом Міністерства охорони здоров'я України № 2019 від 23.09.2021 , у зв'язку з цим пункти 3 - 8 вважати відповідно пунктами 2 - 7 )
2. Головним позаштатним спеціалістам МОЗ України за напрямами "інфекційні хвороби" та "дерматовенерологія" у двомісячний термін внести пропозиції щодо порядку обліку та звітності результатів скринінгового тестування на гепатити B, C та ІПСШ за допомогою швидких тестів та алгоритмів їх підтвердження.
3. Міністру охорони здоров'я Автономної Республіки Крим, начальникам управлінь (головних управлінь) охорони здоров'я обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій забезпечити:
3.1. Планування та проведення медичного огляду серед уразливих щодо інфікування ВІЛ груп населення на наявність ВІЛ-інфекції, гепатитів B і C та ІПСШ на засадах добровільного консультування і тестування із застосуванням швидких тестів в умовах мобільних пунктів та мобільних амбулаторій.
( Пункт 3.2 виключено згідно з Наказом Міністерства охорони здоров'я України № 2019 від 23.09.2021 )( Пункт 3.3 виключено згідно з Наказом Міністерства охорони здоров'я України № 2019 від 23.09.2021 )
4. Головним державним санітарним лікарям Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва та Севастополя забезпечити первинну, щорічні (1 раз на рік) перевірки та перевірки за епідемічними показаннями мобільного пункту, мобільної амбулаторії на відповідність вимогам санітарно-протиепідемічного режиму та дотримання умов безпеки праці з оформленням та виданням акта перевірки.
5. Директору Департаменту лікувально-профілактичної допомоги в установленому порядку забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
6. Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою.
7. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
МіністрО. В. Аніщенко
ПОГОДЖЕНО:
Голова Державної
санітарно-епідеміологічної служби України
А. М. Пономаренко
Заступник Міністра
соціальної політики України
Л. Дроздова
Заступник Міністра освіти і
науки, молоді та спорту України
Б. М. Жебровський
Міністр оборони УкраїниД. А. Саламатін
Голова Державної служби статистики УкраїниО. Г. Осауленко
Перший заступник Голови
Державної пенітенціарної служби України
С. М. Сидоренко
Голова державної служби з питань регуляторної
політики та розвитку підприємництва
М. Ю. Бродський
Перший заступник Голови Спільного представницького органу
сторони роботодавців на національному рівні
О. Мірошниченко
Перший заступник керівника СПО
всеукраїнських профспілок та
профспілкових об'єднань для ведення
колективних переговорів та
соціального діалогу на національному рівні
Г. В. Осовий
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства охорони здоров'я України
14.02.2012 N 114
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
19 червня 2012 р.
за N 1001/21313
Зміни
до Порядку добровільного консультування і тестування на ВІЛ-інфекцію (протокол), затвердженого наказом МОЗ України від 19 серпня 2005 року N 415, зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 22 листопада 2005 року за N 1404/11684
Пункт 5.2 розділу 5 викласти у такій редакції:
"5.2. ВИМОГИ ДО ПУНКТІВ КОНСУЛЬТУВАННЯ
5.2.1. Перед- та післятестове консультування може проводитись як в автономних пунктах ДКТ (кабінети довіри, ОГ, пункти обміну шприців, мобільні пункти та мобільні амбулаторії для роботи з важкодоступними групами та у сільській місцевості тощо), так і в закладах охорони здоров'я (жіночі консультації, шкірно-венерологічні, наркологічні, протитуберкульозні диспансери, територіальні поліклініки, центри з профілактики та боротьби зі СНІДом, станції переливання крові) за умови дотримання принципів ДКТ (розділ 3 цього Порядку).
Пункти консультування можуть бути як стаціонарними, так і мобільними. При організації та визначенні місць розташування та часів роботи пунктів консультування необхідно враховувати потреби потенційних пацієнтів (вагітних, молоді, СІН, ПКС, ЧСЧ).
5.2.2. Облаштування стаціонарних пунктів консультування
Консультування повинно проводитись в окремому непрохідному кабінеті. Під час проведення консультації двері кабінету повинні бути закритими для виключення можливості втручання сторонніх осіб та переривання консультації. Консультант не повинен відволікатись на телефонні дзвінки.
Кабінет повинен бути просторим, світлим, прибраним та провітреним, облаштованим зручними меблями. Внутрішній інтер'єр кабінету має бути затишним та заспокійливим.
Поряд з кабінетом бажано облаштувати місце очікування для пацієнтів з необхідною кількістю стільців, столиком з інформаційною літературою з питань профілактики ВІЛ/СНІДу. При запрошенні пацієнта до кабінету необхідно забезпечити конфіденційність щодо особистості пацієнта та звернення його за послугами ДКТ (не оголошувати П. І. Б. або інші відомості, за якими можна було б ідентифікувати цю особу іншими особами, що очікують консультування).
У державному та комунальному ЗОЗ бажано, щоб кабінет розміщувався поруч із маніпуляційним кабінетом.
5.2.3. Облаштування мобільних пунктів консультування
Для забезпечення доступу важкодоступних груп (СІН, ПКС, сільського населення) до послуг ДКТ можуть створюватись мобільні пункти та мобільні амбулаторії.
Перед- та післятестове консультування в таких пунктах може проводитись у будь-якому місці, безпечному як для консультанта, так і для пацієнта, з урахуванням вимог конфіденційності.
При організації роботи мобільних пунктів мають бути забезпечені умови щодо забезпечення конфіденційності для того, щоб послуги консультування не були стигматизуючими для осіб, що звертаються за ними.
Оснащення мобільного пункту та мобільної амбулаторії здійснюється відповідно до Табеля матеріально-технічного оснащення мобільного пункту консультування і тестування на ВІЛ-інфекцію, гепатити B і C, інфекції, що передаються статевим шляхом, та Табеля матеріально-технічного оснащення мобільної амбулаторії консультування і тестування на ВІЛ-інфекцію, гепатити B і C, інфекції, що передаються статевим шляхом.".
Директор Департаменту
лікувально-профілактичної допомоги
М. К. Хобзей